wegens vacantie van 1-8 flug. Succesvol einde der Begrotings-vierdaagse JAC- DE BOER II! GESLOTEN P.T.T.-muziekkorps in de stad Tien dagen naar Zwitserland (2) "WITTE KRUIS" GEMEENTERAADDEN HELDER V. V. V.-werk in het middelpunt der belangstelling In het kort VESTIGINGEN: Oprichting van Helderse Posifanfare Pijn, Pijn, Pyn Bijna 80-jarige volbrengt Friese wandeltocht Wie gaat er mee? Diploma-zwemmen aan hef eind der volgende week Hoe moef de Ark heten? Helderse tippelaars houden zich goed Discussie over vermakelijkheidsbelasting Gedupeerde aannemers van puinruimingswerken Spoorweggrond wordt overgenomen Slotwoord van de dienstdoende nestor Daar in de vergadering van Woensdagavond de allerlaatste blokken waren weggenomen, kon gisteravond de behandeling der gemeentebegroting bijzonder vlot van stapel lopen. Er waren slechts enkele punten, die nog afzonderlijk de aandacht vroegen. Vooral met het oog op de toekomst van de stad werd ge- wesen op het nut der Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Bij de behande ling van de rest der agenda ontspon zich een interessant, maar overigens weinig vruchtbaar, debat over de vermakelijkheidsbelasting, tussen de ver tegenwoordigers der drie minderheidspartijen en de wethouder van Financiën. Aan het eind van deze „Helderse Vierdaagse", zoals hij het noemde, hield de heer G. J. Ejjlders als nestor van de raad (de heer Van Zwijndrecht was af wezig) het gebruikelijke speechje. dat door de hartelijke en welwillende toon een prettig besluit vormde van vier avonden, waarop In een goede sfeer over belangrijke gemeentelijke zaken van gedachten was gewisseld. Na de opening', t ijdens de hoofd- stuksgewijze behandeling der begro ting, bepleitte de eher R a n (KVP) de belangen van „Het Witte Kruis". Deze vereniging heeft om subsidie-verho ging gevraagd, maar B. en W. advi seerden hierop afwijzend te beschik ken. Na een korte toelichting van wet houder Steenlage besloot de raad overeenkomstig het voorstel. Toen de volksgezondheid de revue passeerde, bracht mr. Mulder (Prot Chr.) de wenselijkheid naar voren van doorlichting der gehele bevolking. Wethouder Steenlage verklaarde zich ook een voorstander hiervan. Er hebben reeds besprekingen plaats ge vonden. De kosten zouden 40.000 be dragen. Het effect achtte hij voorlopig illusoir, omdat de doorlichting toch niet verplicht kon worden gesteld. Ook vreesde hij, dat de gemeente niet in staat zou zijn om de resultaten van zo'n algehele doorlichting op te van gen. De heer Hoornsman (PvdA) ves tigde de aandacht van het college op het uiterlijk van de oude begraafplaats. Wethouder Van der Vaart deelde mede, dat deze zaak reeds de aandacht van het college heeft. Er komen voor stellen hieromtrent, waarschijnlijk ook over de voetpaden op de begraafplaats. De V.V.V. In de begroting was een subsidie van ƒ- 1500 geraamd voor de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, waarbij B. en W. in de aanbiedings brief hadden gewezen op een mogelij ke verhoging in de naaste toekomst. Wethouder Van der Vaart kon, omdat het overleg met het WV be stuur inmiddels had plaats gevondep, thans reeds een voorstel in die richting doen. Uit de ingediende exploitatie rekening was het college gebleken, dat de VW voor 1949 een subsidie be hoeft van 4000, volgend jaar waar schijnlijk zelfs 6000. De wenselijk heid hiervan zette de wethouder dui delijk uitéén. Het werk van de WV is momenteel misschien niet van zeer grote betekenis, maar het is beter een goed-functionerende organisatie te hebben en in stand te houden, dan straks opnieuw te moeten beginnen. Het belang voor de middenstand is zeer groot. Nu reeds kunnen goede contacten worden gelegd. De heer Van der Vaart herinnerde aan de prettige samenwerking met de marine-autoriteiten. Het werk derVW is in het belang van marine en gemeen te gebleken. De marine is gebaat bjj een versteviging van het contact mét de bevolking, en de gemeente beseft de grote betekenis voor de toekomst. Den Helder, met haar te verwachten der te onderzoeken. De raad ging hier mee accoord. Vermageljjkbeidsbelasting. De heer E ij 1 d e r s (Prot.-chr.) licht te het voorstel toe, dat hij met de he ren Luijckx en Prins had ingediend omtrent de vermakelijkheidsbelasting. Zijns inziens konden samenkomsten met een godsdienstig karakter niet op één lijn worden gesteld met bijeenkomsten van politieke, wetenschappelijke of so ciale aard. Hij wilde een scheiding tus sen het godsdienstige leven en de rest. Het ging de indieners van het voorstel niet om de financiële kant van de zaak, maar om de ideële zijde. Daarom wil de hij in het voorstel de restrictie aan brengen, dat de vrijstelling alleen zou gelden voor samenkomsten waarvoor geen entrée werd geheven. De heren Prins en Luyckx stemden hier mee in. De heer Smith (PvdA) wees er op, dat de raad zich door zakelijke overwegingen moest laten leiden, waarop wethouder VanderVaart de aandacht vestigde op de juridische kant van de medaille. Blijkens zijn Wethouder Van der Vaart bad tegen aanhouding van het voor stel geen bezwaar, al moest men niet denken dat de betrokken aannemers bijzonder sterk stonden. „Wij gaan iets doen, waarvoor wij zelf de argu menten bijeen moeten slepen". De aannemer, over wie de heer Prins sprak, had volgens de heer Van der Vaart geen verzoek om een tegemoet koming ingediend. „Ook in deze din gen moeten we zakelijk blijven. Ik wil de toezegging doen, dat wij nu eerst een bespreking met de aanne mers zullen houden, en dan nogmaals met een voorstel aan de raad komen." 'puojZSa.wioods De heren L u ij c k x (KVP) en Landman (PvdA) hadden geen bewondering voor de „keiharde hou ding" der Nederlandse Spoorwegen bij de onderhandelingen over de grondverkoop. Eerstgenoemde achtte de voorwaarden vrij zwaar en laatst genoemde kon slechts de hoop uit spreken dat de vast te stellen prijs nogal mee zou vallen. Wethouder Van der Vaart kon de bezwaren aanvoelen, maar hij zag anderzijds toch de grote betekenis van deze grondtransactie i.v.m. de bouw der ambachtsschool en de oprichting der Centrale Marinemagazijnen. Ook zal nu begonnen kunnen worden met de bouw van 188 Welschen-woningen, waarvoor de opdracht inmiddels reeds werd verstrekt. „Wij hebben wel een beetje in een dwangpositie verkeerd", verklaarde de heer Van der Vaart, waarop het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Nadat de raad eveneens met alge mene stemmen de ingediende benoe mingsvoorstellen had aanvaard, wilde de voorzitter de vergadering sluiten. Vierdaagse! Eerst echter nam de heer E ij 1 d e r s het woord om het traditionele toe spraakje aan het eind van iedere be grotingsbehandeling te houden. „De Helderse Vierdaagse is ten einde", constateerde hij tot grote hilariteit van KOOPJES VAN DE DAG! Nog slechts 8 dagen. Alle restanten damesconfectie nog eens verlaagd. Coupons, div. lengten, halve prijs. Alles zonder punten. ESKA SPOORSTRAAT 163. commentaar kon mr. Mulder hem f aj zyn hoorders. „We hebben maar één daarin goeddeels volgen, al bleef hij uitvaller gehad, de heer Van Zwijn drecht, die drie avonden heeft meege- het bezwaar gevoelen dat een ambte naar moet beslissen ctver de vraag, of een filmvertoning in een samen komst ter toelichting wordt gegeven of om zakelijke redenen. Het is voor gekomen, dat de lengte van de film de doorslag gaf. De heer Mulder be toogde, dat een lange film de geest van een korte toespraak kan onder steunen en toelichten. Hij gaf toe, dat de grenzen moeilijk te trekken val len. De heer E ij 1 d e r s deelde daarop mede, dat hij bereid was zijn voorstel terug te nemen, teneinde het nader te kunnen overwegen.. Puinruimen. De heer L u ij c k x (KVP) stelde het op prijs, dat een voorstel ter tafel was gekomen om de benadeelde aan nemers van puinruimingswerkzaam- heden een tegemoetkoming te ver strekken. Hij zag daarin een bewijs, dat de gemeente de billijkheid van het standpunt dezer aannemers erken de. Het verwonderde hem daarom, dat niet werd gesproken over restitu tie van reeds betaalde boeten. Ook achtte hij het onjuist, dat de toege zegde bespreking met de betrokken aannemers nog niet had plaats gehad. De heer Prins (VVD) had er be zwaar tegen, dat alle aannemers wa ren gedupeerd, omdat één hunner het werk had laten liggen. De anderen hadden met meer coulance bejegend moeten wo: den, vooral degene die zichbereid had verklaard de conse- bevolkingscijfer van zeker 60.000, wil immers op alle gebied de centrum- 1uel\tl€S 2ljn ^schnjvmg te aan- tfnonHan Tlovo vnon urorH oeht mot plaats van de kop van Noordholland worden. De WV heeft thans een eigen kan toorark in gebruik genomen, opdat het accent bij de toe te nemen arbeid ge heel valle op de WV. Op deze wijze kan zij meer dan vroeger een eigen plaats temidden der gemeenschap in nemen, wat mogelijk ook de belang stelling van de burgerij voor het WV- werk zal versterken. Naast de gemeen telijke subsidie zal de vereniging im mers een flink bedrag aan particuliere bijdragen behoeven. Er werden reeds met succes pogingen tot vergroting van het ledental gedaan, maar er zal nog meer moeten gebeuren. De bevolking begrijpe ook in dit opzicht haar taak, in het belang van de toekomst. Na deze uitéénzetting nam de raad het voorstel tot subsidieverhoging aan. De heer Mulder deed in dit verband nog het voorstel, de stichting van een Marine-museum te stimuleren. - De begroting gaf verder geen aan leiding tot discussies, zij werd met al gemene stemmen aangenomen, waaroD de overige agendapunten aan de orde werden gesteld. Petroleum. De heer W e e n i n k (P. vd A. kon zich het standpunt van de Bond van Petroleumdetaillisten wel indenken Hij achtte het niet in strijd met de vaak ge hoorde bezwaren omtrent ordenings- drang. Het kan soms nodig zijn. dat de overheid een bepaalde branche be schermt tegen nieuwelingen die de spoeling dun kunnen maken. Hii s'elde voor, deze zaak nog even aan te hou den, en eerst advies te vragen aan het ministerie van Economische Zaken. Waarschijnlijk kan die instantie een aanwijzing geven, in hoeverre hier voor het gemeentebestuur een taak ligt. De heer Luijckx (KVP) onder, steunde dit voorstel Kan de Vesti gingswet Kleinbedrijf niet op de petro leumhandel van toepassing worden ge bracht? Het lag z.i op de weg van ge noemde bond om via de middenstands organisaties een landelijke regeling na te streven. De voorzitter deelde mede. dat het college gaarne bereid was. het voor stel aan te houden, en deze kwestie na vaarden. Deze man werd echter niet betrokken bij de verdeling der tege moetkoming. Hij heeft niet geprotes teerd, maar behoeft daarom niet ten achter te wor'den gesteld. De heer Prins drong op aanhouding van het voorstel aan. Ook de heer Mu 1 d er brak een lans voor de gedupeerde aannemers, omdat zij niet konden weten dat op scmmige plaatsen oude putten en fun deringen in de ondergrond aanwezig waren. Dat viel zijns Inziens buiten de normale putopruiming, waarop krach tens het bestek gerekend moest wor den. lopen, maar nu wegens zijn gezond heid niet aan de start kon verschijnen. Wij hebben in onze Vierdaagse geen blaren gehad en ook geen bokspartjjen. De besprekingen zijn in een broeder lijke sfeer gehouden en het college van B. en W. heeft een zeer welwillen de houding aangenomen. Ik richt ook een woord van lof aan het personeel der gemeente, van hoog tot laag, voor de wijze waarop het zijn taak heeft verricht. U, mijnheer de voorzitter, ben ik dankbaar voor uw wijze van leiding geven. We hebben geen hamer- geroffel gehoord, maar daarentegen is de humor in de raadszaal terugge keerd." De heer Eijlders besloot met een hartelijke gelukwens aan de voor zitter, zijn gezin en de gemeente, waarop de raad krachtig applaudi- seerde. i Burgemeester Ritmeester be dankte met een enkel woord voor de vriendelijke woorden, ook namens de wethouders en het gemeentepersoneel waarop hij met een ferme hamerslag de begrotingsvierdaagse om half 12 uitluidde. Op Donderdag 18 Augustus a.s. zal de raad weer bijeenkomen, om dan on der meer het Centrum-plan en de toe komst van de gemeentebedrijven te bespreken. Naar ons van de zijde der geor ganiseerde groentenhandelaren werd medegedeeld, heeft men alsnog be sloten de vacantie van enkelen hun ner uit te stellen tot de derde week van Augustus. Namen en adressen van deze zaken zullen door middel van een advertentie worden bekend gemaakt. Hedenmiddag om drie uur vindt in de Witte Bioscoop de uitreiking plaats van de getuigschriften aan de geslaagde leerlingen der ambachts school. Deze week zijn wederom vijf nieuwe woningen in Oud Den Helder (van het complex van 71) beschikbaar gekomen voor bewoning. Ook volgen de week zullen er vijf worden afge bouwd. EXAMENS. De heer H. Beishuizen, alhier, is te Alkmaar geslaagd voor het Midden standsexamen. Het Mulo-diploma werd behaald door onze stadgenoten P. J. J. Stuyvenberg en W. vd Stouwe. INTERNATIONAAL MET BEKROOND. GOUD MEERDERE HOOGSTE ONDERSCHEIDINGEN. DEN HELDER Keizerstraat 113. Tel. 2620 Portret-Atelier en Fotohandel DEN HELDER Californiestraat 3 Foto-Uitgeverij-Prentbriefkaarten ANNA PAULOWNA Stationsweg 15 Tel. 291 Filiaal Foto-bedrijf GROET (GEM. SCHOORL) Hargerweg 198 A Reproductie-atelier HIPPOLYTUSHOEF Hoofdstraat 22 Depót, Ontwikkelen en Afdrukken CALLANTSOOG Postkantoor Depót, Ontwikkelen en Afdrukken - wat de muziekvereniging in de van 10 jaar dient af te lossen. Dat Een PTT-muziekcorps in Den Hel_ der, dat is stellig het ideaal van heel wat postiljons. En dat ideaal zal zeer binnenkort in vervulling gaan. Op 31 Mei is namelijk al een PTT""1"2'® corps opgericht, wat meteen he 0 aan het studeren geslagen is. Ai enige jaren bestonden er plannen, vooral ook omdat in andere steden de ptt-corpsen zo'n grote populari teit bezitten. Nn eindelijk kwam men ertoe een eigen corps op te richten, omdat men gelooft, dat er een zeer grote mogelijkheid bestaat, dat het corps geen ééndagsvlieg zal zijn. Er zijn veel Heldersen, die sympathise ren met de idee en bereid zijn een offertje te brengen, bovendien heeft het Ned. Verbond van ptt-ontspan» Waarom lijdt U pijn? Hoofdpijn, rheumatiek, zenuwen, griep. Ja, waarom eigenlijk, wanneer een Witte Kruispoeder U er af kan helpen. Een eenvoudig en probaat middel, dat pijnen verdrijft, U op montert en een gezonde opgewekt heid terug geeft. Poedersf0.83 p. doosje 12st. CachetsfO.90kokerl2st. Tabl. fl.7524sl. Bij apothekers en drogisten POEPERS •CACHETS •TABLETTEN Voor NederlandDUTIM, Oegstgeest. In Friesland bestaat de mogelijkheid, hoofdzakelijk voor jongelui, een tocht langs elf steden en dertig dorpen of grietenijen te maken. Men krijgt daar toe van de VW een stémpelboekje en moet binnen drie of vier maanden de ze tocht volbrengen. De stempels van ae gemeente, de politie of de WV zijn het bewijs, dat men niet „gesmokkeld heeft. Voor deze „tocht op z'n elf en der- tigst" bestaat nogal wat belangstelling, hoofdzakelijk echter onder de jongelui Dat een bijna tachtigjarige deze tocht gaat ondernemen en binnen de vastge stelde tijd ruimschoots volbrengt, be hoort ook onder het stoere Friese volk tot de uitzonderingen. Het is onze stadgenoot de heer Tj. Bijlsma, die zijn tachtigste levensjaar iu Februari inging en in de tijd van zes weken langs de een en veertig Friese dorpen en steden trok. Daarbij wandelde de krasse heer zestig km en volbracht er ruim honderd met bus, boot en trein. Hij wandelde door de dorpen en steden en schreef zijn in drukken op papier, die hij toezond aan de WV. Een kranige prestatie, waar op menige jongere jaloers zal zijn. Het bestuur van de Speeltuinver eniging Visbuurt heeft plannen op touw gezet om voor de kinderen en hun ouders een boottochtje te orga niseren naar Alkmaar en Schoorldam op 20 of op 27 Augustus. Er zal dan in Alkmaar een wandeling worden gemaakt en in Schoorldam zal een bezoek worden gebracht aan de speel tuin „Hoge Berg". Maar niet alleen de speeltuinleden kunnen aan de tocht deelnemen; ieder, die mee wil, is welkom. Aan boord zal voor mu ziek en consumpties gezorgd worden. Wie er zin in heeft, dient zich vóór 20 Augustus op te geven bij Mallet, Bassingracht 45-47. De kosten van de dag worden op ongeveer f 2 per per soon geschat; maar hoe meer er mee gaan, hoe lager de kosten. vasthoudend aan de struikjes en bomen, kwam de kopgroep weer veilig, maar langzaam, bij de anderen terug. Er UET WAS ZATERDAGOCHTEND ze- logeerden in een dal, dat nog geheel werd gedronken uit de bergstroompjes, ven uur. Er heerst nog een heer- een echt Zwitsers karakter had. 's Mor- <he zo smal waren als de kleinste grep- lijke stilte in het lage lokaaltje van de gens, na het ontbijt, konden we tot één peltjes, maar waarvan het water ijs- Zwitserse dorpsschool, waarin de man uur wandelen, rpaar het was ons ten koud naar beneden viel, om het berg- nelijke deelnemers aan de reis waren strengste verboden de bergen te be- stroompje in het dal te onderhouden, ondergebracht. Af en toe draaide, klimmen. Hoewel dit verbod wel iets Heel veel van die bergstroompjes zijn iemand zich om en bromde wat. M'n van ons vergde, omdat de bergen als er en ze tekenen zich als witte kron- buurman werd wakker. Hij stootte me 't ware riepen, was het toch ook ge- aan, toen hij merkte dat ik ook wakker weldig om dat te verkennen. Al was en wees stil, door het raam, op het spoedig ontdekten we een smal snel landschap. Ik richtte me op en kon stromend beekje, met vele stroomver door het lage venster de met zon over snellingen en overal lagen rotsblokken goten bergen zien, half begroeid met in de stroom. Langs smalle paadjes met dennen en helemaal bovenop de bruggetjes bereikten we de overkant sneeuw, op de voorgrond enkele echt van het beekje, waar verscheidene Zwitserse huizen. Het was ontroerend mensen uit ons gezelschap al vóór ons en minstens vijf minuten kon ik in de waren. Het was heerlijk od de rotsblok- ongemakkelijke houding blijven, waar ken te zitten en het water voorbij te in ik verkeerde. Langzamerhand wer- zien schieten, zo was de tijd om vóór den ook de anderen wakker, maar geen We het wisten. luid geschreeuw weerklonk aanvanke- Om één uur vertrok het gezelschap lijk, het landschap maakte dat ieder opnieuw. Op een weide in het dal werd zich rustig hield. gepicnict en daarna konden we klim- Half gekleed gingen we naar .Ie men. We zouden gaan tot waar de kale houten krib, met de kraan, die achter rotsen begonnen, dat leek niet veel. het huis lag en waar we ons moesten maar halverwege konden velen niet wassen. De zon bescheen ons reeds ver verder, slechts een kleine groep be- warmend, zo in de vroege ochtend en reikte het hoogste punt. zevenhonderd het was heerlijk, daar zo in de vrije meter bovjn het dal. De terugtocht was natuur, tuisen groen, landelijke huisjes niet makkelijk, want die werd langs de en geweldige bergen, met het heldere steilste wand genomen. Glijdend, als water te plassen, zodat de druppels als langs een glijbaan, hetgeen de schone fonkelend kristal ondspatten. Ook ach- shorts van kleur deed veranderen en ter ons lagen de geweldige bergen, we zich daarbij met stokken en handen keibaantjes tegen de bergwanden af. In de verte liepen op dezelfde hoogte bruine koeien en men kon hun belle tjes horen rinkelen. Ook was daar een Alpenherder, die ons met gejodel groette. Ja heel mooi was dat en elke minuut werd genoten. 's Avonds in 't duister werden spel letjes gedaan, na een maaltijd van dop erwten, gebakken aardappelen, maca roni en paddestoelen. Vooral dit laatste veroorzaakte enig oproer. Naar de gletschers. 7ONDAGSMORGENS om acht uur zou mea weer vertrekken, om nu tot de gletschers op te stijgen. De wande ling was vermoeiend, maar prachtig. Het is leuk zich steeds hoger boven het dorp te zien en dichter bij de met sneeuw bedekte toppen. Er was brood meegenomen, want boven zou men ook eten. Tenslotte werd het ijs be reikt. Op de sneeuw mochten we zon der gids niet komen, zodat we slechts de grens konden bereiken, maar toch heeft ieder ijs in handen gehad en er met zijn stok in gepikt. Op de terug weg liet het goede weer ons in de steek en het begon te regenen. Een geitenstal bood ons echter gastvrij onderdak en in een halfduistere ruimte werd het meegebrachte brood opgegeten, terwijl de restjes aan de geit werden gegeven, die door de re gen ook binnen was gekomen. Zo zaten we op stro met blikjes, broden en kaas te wachten op droogte. Ten slotte waagden we de wandeling te rug en het ging ook werkelijk een heel stuk goed. De wandeling terug ging makkelijker, want nu daalden we langs een prachtig begaanbare weg, door tunnels en langs diepten. Onderweg werd op een houtvuurtje thee gekookt, maar toen de thee nog slechts half bruin was begon het weer te regenen en in stromende re°*en onder dennebomen, werd de naar rook smakende thee gebruikt, die toch heerlijk wras, omdat ze onder zo vreemde omstandigheden was ee- kookt. Vochtig en een beetje vies kwamen we thuis, waar het heerlijk was om zich op te knappen en een goede maaltijd te genieten. De dag was on danks alles heerlijk geweest, we had den ijs gevoeld en ons ondanks vele moeilijkheden praohtig gered Het was een avontuurlijke dag. Tj. B van 10 jaar komt neer op elk jaar f 1000,—, Dus als het corps bestaat, moet het zich niet alleen handhaven, maar ook nog f 1000,— oversparen elk jaar. Na- tuurlijk is dit mogelijk, maar dan moet ook iedereen meewerken. Daar om zijn circulaires verspreid, waarop men zich als donateur kan opgeven, of waarop men zich bereid verklaart een bedrag ineens te schenken, welk bedrag door de postlopers zal worden opgehaald. Met dit ophalen is in een buitenbestelling al begonnen en men boekte het zeer verheugende resul- taat, dat in de 40 stuks gesloten en veloppen een totaal bedrag van f 155 was verzameld. Dit lijkt zeer bemoe. nmgfveremgTngen toegezegd, dat het digend en komt waarschijnlijk hier. moreel en financieel zal steunen, door, dat de mensen, die buitenaf wo- waardoor gegronde hoop is ontstaan, nen, op deze manier hun dank aan de dat het toekomstige corps het zal door en wind bestellende postlopers Waren 6 eens kunnen uiten. En niet alleen de Als een buitengewoon stimulerende mensen buitenaf, ook hier in de stad, geste van dit verbond kwam de toe- waar men alle service van de post. zegging daad het daadwerkelijk zal lopers ondervindt, kan men ze door "n jv.„1 inetrumpn- gift aan hun corps eens bedanken. De heer Van Glabbeek van Den schikbaar 'te' stéllen.Hiermee is een Oever, een voormalige stafmuzikant bedrag van ongeveer 9 mille gemoeid, en directeur van verscheidene ensem- bles, heeft zich bereid verklaard d» directie op zich te nemen. Het be. stuur van het corps is als volgt sa# mengesteldere-voorzitter de direc. teur van het postkantoor, de heer Keijzer; voorzitter de heer J. Borra; secretaris de heer K. M. Hebbink en penningmeester de heer F. H. Koop. man. Om eens te tonen, hoe het corps er zal komen uit te zien, zal a.s. Zater. dag, dus morgen, het PTT-muziek. corps uit Alkmaar Den Helder be. zoeken en om half vtjf vanaf het postkantoor starten voor een mars door de stad. De frisse marsmuziek en de kranige uniformen zullen stel# lig een keurige indruk maken en de Nieuwediepers opwekken de envelop, pen goed te vullen, opdat ze zo vlug mogelijk zo'n corps het hunne kun nen noemen. Ook dit jaar zal, evenals de twe* voorgaande jaren, door de Sportclub „de Helderse Bruinvissen" gelegenheid worden gegeven tot het afleggen van de proeven voor de zwemvaardigheids- diploma's van de KNZB. De data waar- op de examens worden afgenomen z(jn gesteld op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Aug. a.s. in 't zwembad van de ZV „Het Marsdiep" aan de Dijk. Men kan voor verschillende diplo ma's proeven afleggen. De diploma's 1 en 3 zijn uitsluitend voor de jeugd, terwijl 2 en 4 ook door de ouder» zwemmers behaald kunnen worden. Degenen, die vorig jaar of het jaar daarvoor reeds een diploma behaald hebben en die nu willen proberen een moeilijker te behalen, moeten bij de inschrijving de reeds behaalde vaar- digheidsbewijzen overleggen. Men diene er wel rekening mede te houden dat diegenen, die dit seizoen in het Gemeentezwembad achter de Dijk les ontvangen hebben, niet in aanmerking komen om op de Dijk de proeven af te leggen, daar in het Ge- meentebad binnenkort voor deze per sonen gelegenheid zal worden gege ven om als waardig besluit van het ge noten zwemonderwijs een diploma te behalen. De inschrijving voor 5 en 6 Augus tus kan geschieden iedere avond van 7 tot 8 uur in het clubgebouw van 't Marsdiep aan de Dijk. De inschrijving sluit Woensdagavond 3 Augustus. De kosten bedragen 0.25 per diploma. Een spoedige opgave is wel aan te be velen, daar 'n grote toeloop wordt ver wacht. Voor belangstellenden hebben we een lijst met de eisen voor de di verse diploma's in onze publicatiekast opgehangen. Nu de VW werkzaamheden op de ark bij de Postbrug ongeveer drie we ken geleden begonnen zijn, is gebleken, dat de belangstelling van het publiek zowel binnen als buiten de stad zeer groot is. Het aantal bezoekers neemt dagelijks toe. Zij hebben allen grote bewondering voor de indeling van de ark, terwijl men kennelijk ook doordrongen is van het grote nut van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Dit heeft het bestuur van de WV op de gedachte gebracht de ark een naam te geven. In verband daarmede nodigt het bestuur een ieder uit een passende naam te vinden. Inzendingen worden tot en met 13 Augustus a.s. gaarne in gewacht aan het adres: Ark VVV bij de Postbrug. Inzending moet geschieden in geslo ten enveloppe met opschrift „Naam ark VVV". Voor de meest passende namen (dit ter beoordeling van het bestuur) worden enige zeer fraaie boekwerken uitgeloofd. Waren Dinsdagavond alle Helder se deelnemers aan de Vierdaagse behouden te Nijmegen binnenge komen, één der dames heeft toch op doktersadvies moeten besluiten de derde dag niet mee te lopen. behoorde dus tot de 44, die gistermorgen niet aan de start verschenen. De adderen hebben allen het parcours tot een goed Hnde gebracht. Het was prachtig wandelweer geweest, en men was 'ol goede moed wat de laatste loodjes betreft!

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2