JUTTERTJES Bro o til Hei Nieuwe Boek UW OMZET VERGROTEN RIKKI OP HET KRONKELEND PAD VAN AVONTUUR Opzienbarende Radio onthullingen van Moskou DE PLIIMVEEHOl DER Ons land telt veel asthmalijderj CUml NETTE JONGEN gevraagd DE LAATSTE DAGEN Toch naar de Ararath Slootdorp Flevonieuws Slecht weer voor vacaniiegangers Duivensport Goede resultaten met Ephedrine Sowjetunie sluit handels verdrag met communistisch China PIET SCHMIDT ormen Te koop aangeboden Te koop gevraagd Personeel Diversen Fa. L. SCHOONHOVEN van 1-13 Aug Troepen van kleine mogend heden in de plaais van Grote Vier? QE ONTHULLINGEN van Radio Moskon over een opbouwplan voor West Duitsland van de voormalige pre sident van de rijksbank, dr. Schacht, hebben veel opzien gebaard. De Ame rikaanse economische politiek in West- Enropa, zon volgens Radio Moskon steunen op een plan van dr. Schacht, tengevolge waarvan West-Dnitsland in he' kader van de hulp aan Europa, bij de opbouw voorrang zou krijgen. Daar bij is vooral gedacht aan een weder opbouw van de West-Duitse zware- en wapenindustrie. Radio Moskou deelde verder nog mede, dat dit plan de be slissende invloed van Engeland bij de wederopbouw van West-Europa ten gunste van Duitsland zal beperken. Op de Partjse conferentie van de Marshall- landen zouden de Engelsen gedreigd hebben, de machinaties tussen de Ver enigde Staten en dr. Schacht bekend te maken. Het is in ieder geval bekend, dat Amerikaanse instanties in 1947 met de vroegere rijksminister van economische zaken contact hadden opgenomen en diens mening hadden gevraagd over de economische ontwikkeling van West- Duitsland. Ofschoon generaal Clay in dertijd deze mededeling tegen sprak is gebleken dat het contact tussen Schacht en de Amerikanen inderdaad heeft plaatsgevonden. De Moskouse radio deelde verder nog mede, dat naar aan leiding van de Engelse klacht de Franse afgevaardigde verklaarde, dat dr. Schacht met zijn voorstel voor een in tensieve uitwisseling van goederen tussen Frankrijk en Duitsland meer verstand toonde te bezitten dan Enge land, dat gekant was tegen een ver hoogde Franse export naar Groot-Brit- tannie. Nog een ander onderwerp is het ge sprek van de dag in West-Duitsland. Dat is het tot in de alle bijzonderheden uitgewerkte plan van de qfd. Duitsland van het Amerikaanse ministerie van Defensie, volgens hetwelk alle bezet tingstroepen uit Duitsland zullen wor den teruggetrokken en wel binnen veel kortere tijd dan men tot nu toe raad zaam en mogelijk achtte. In de pers wa ren reeds eerder mededelingen van deze aard verschenen. Belangrijk en actueel is echter het feit, dat het spoe dig doorvoeren van dit plan door vele prominente Amerikaanse politici en journalisten wordt bepleit, al is nog niet bekend of de regering in Washing ton het al eens geworden is over een definitieve stap ten aanzien van vraag stuk van de bezetting. Nadat op de conferentie van het oostelijk blok in Warschau in de zomer van het vorige jaar een spoedige ont ruiming van Duitsland op papier ge reed was, waren de politici en journa listen van de westerse mogendheden het erover eens, dat dit propagandis tisch handige Russische voorstel, de westerse mogendheden in een defen- sieve houding moest brengen. Reeds toen stelden vooruitziende Amerikanen voor het voorstel aan te nemen en de Russen daardoor in verlegenheid te brengen. De ontruiming van West-Duitsland. De onderstaatssecretaris voor Duitse aangelegenheden Kennen, krachtig on dersteund door de journalisten Walter Lippmann en Drew Pearson, bracht de mogelijkheid in discusslie om gelijktijdig Duitsland door alle vier grote mogend heden te ontruimen. De verwachte uit werking volgde prompt. Over het plan van Warschau werd niet meer gespro ken. Nu komen er overeenkomstige voorstellen uit het Westen en leidende politici in Washington schijnen deze ernstig in overweging te nemen. Bin nen enkele weken heeft dit idee veel prominente aanhangers gekregen. In 'n buitengewone zitting van de in politiek opzicht belangrijke Commissie tot on derzoek van de Organisaties van net Amerikaanse bestuur (waarvan voor zitter is de vroegere Amerikaanse pre sident, Herbert Hoover) werd bekend gemaakt, dat het ministerie van Oorlog een gedetailleerd plan voor de spoedige ontruiming van Duitsland had uitge werkt. De bijzonderheden van dit streng geheim gehouden plan zijn na tuurlijk niet bekend. Uit de debatten van de commissie-Hoover, uit uitlatin gen van Gordon Gray, die na het aftre den van Royall de leiding heeft gehad van het Amerikaanse ministerie van Oorlog, en uit mededelingen van de bij zonder 1 goed ingelichte prominente journalist Walter Winchell, zijn even wel enkele punten van het plan be kend geworden. De ontruiming van cte vier zones van Duitsland zal, voor een vredesverdrag wordt gesloten, in het najaar van dit jaar de etappen gebeu ren. De etappen van de ontruiming zul len niet bestaan in een geleidelijk te rugtrekken van de troepen in de grens gebieden, doch in een geleidelijke ver- piindering van de troepen. Commissies van de vier grote mogendheden zullen toezicht houden op de gelijkmatige ver mindering. Wanneer de laatste soldaten van de vier gTote mogendheden Duitsland heb ben verlaten, zullen troepenonderdelen van de kleine bezettende landen, zoals d- Benelux-landen, Polen en Denemar ken, onder toezicht van de UNO de be langrijkste garnizoenen bezetten om de weedzame overdracht in Duitse han den en de algemene Duitse verkiezin gen te controleren. In ieder van de vier zones zal een bepaald aantal bestuurs ambtenaren, economische adviseurs en officieren voor de controle, van de vier grote mogendheden aanwezig blijven. VETTE KIPPEN Als kippen te vet zijn, moet men ze geen hardvoer geven, doch alleen de gewone portie ochtendvoer. Zit er nogal veel mais in gemengd graan, dan moet anders gevoerd worden b.v. de ene dag haver, de andere dag tarwe en de derde dag gerst. Gedurende slecht weer hebben de kippen weinig beweging en dat is de reden, dat de dieren soms wat strak aanvoelen van achteren. GROENVOER ONDER IEDERS BEREIK Het is in de stad en ook wel op het platteland voor veel kippenhou- cers vaak een toer om steeds vers groenvoer te krijgen. Meestal is dat te oud, te hard. dus te arm aan vitaminen er, niet erg gewild door de hoenders. Het is hoogst nadelig voor de gezond heid der dieren en de leg. Men neme eens een proef met gekiemde haver, dt resultaten zullen hoogst bevredigend zijn. De proef is door elke kippenhou der te nemen, men heeft er geen tuin voor nodig. De haver liefst dikke wordt eerst een dag in koud water geweekt en daarna in een platte bak of schotel in een laag van 'n paar vingers dik uit gespreid. Deze bak wordt met een baalzak bedekt en voortdurend voch tig gehouden. Met 'n goede week zijn de haverkorrels ontkiemd en de jonge spruiten enige cm lang. De laatste da gen neemt men de zak weg, om de spruiten groen te doen worden. De ha- verplantjes zijn dan tot een vaste zode gegroeid en worden daarvan stukken afgegeven. Deze gekiemde haver is niet aileen een uitstekend groenvoer, dat door de kippen gaarne wordt gegeten, doch heeft ook een grotere verteer baarheid dan de haverkorrels, zodat deze het hardvoer ten dele vervangen kunnen, 't Is een zeer voordelig groen voer. De bakken mogen niet koud staan, geven geen reuk af zodat het in de keuken of het woonvertrek kan schieden. Men neme er maar eens n proef mee. Zonder groenvoer hebben kippen, De ware lust tot leggen niet. Voer ze eens gekiemde haver, - 't Goede resultaat ge zeker ziet. Naar „Het Vrije Volk" meldt, heeft de Engelse kolonel E. Sykes de toezeg ging gekregen dat hij, evenals de Ame rikaan dr. A. J. Smith, Turkije mag binnengaan om te zoeken, naar de a^k van Noach. De 19-jarige Haagse jongen Hans Roozen zal deel uitmaken van de expeditie. Zaterdagavond had een ontmoeting plaats tussen junidren Flevo en junio ren Kaagvogels op 't sportterrein te Middenmeer. Kaagvogels had met de rust een 13 voorsprong, waarbij Flevo met 02 had achter gestaan en waar van één dezer 2 goals in eigen doel werd gekopt. Na de rust scoorde Flevo de gelijkmaker en wist zelfs, nadat van weerszijden nog een punt in de wacht was gesleept, met 43 de meerdere te worden, 'ammer dat het spel op 't laatst een enigszins te fors karakter kreeg. In de laatste seconden wist Kaagvogels nog eenmaal de bal in 't net van F. te werken, waarop scheids rechter Breebaard 't einde floot. DUBIEUZE POSTEN Figuren uit de Bijbel door H. Veldkamp Uitgever T. Wever te Franeker In dit boek worden dertien merk waardige figuren uit de Bijbel behan deld. Alle figuren die in hun geloofs leven min of meer dubieus zijn, van wie we eigenlijk niet goed weten wat ze zijn, over wie ieder ernstig mens in dubio verkeert. Daarom heeft de schrijver ook tot titel van zijn boek ge kozen: dubieuze posten. De schrijver laat op uitnemende wijze zien welk een ernstige prediking er van deze dubieuze posten uitgaat. Die staan maar niet zo in de Bijbel, maar zijn ons beschreven tot voorbeelden, opdat wij niet in het zelfde kwaad van dubbelhartigheid zouden vallen. Er is een zekere moed toe nodig om een boek als dit uitsluitend met het oog op zich zelf te lezen. Doet men dit, dan is het niet onmogelijk dat de schellen van de ogen vallen en men plotseling ontdekt zelf zo'n dubieus geval te zijn. Maar die kennis is heilzaam, zoals alle zelfkennis heilzaam is. Niet wie zich zelf bedriegt komt tot de waarheid, m r wie ernstig vraagt: „Ontdekt mij of bij mij een schadelijke weg is en leidt mij op de eeuwige weg". En wie dèt vraagt grijpt naar een boek als dV omdat het tot die begeerde zelfkennis leiden kan. - De gehele week koel, buien en veel wind. De tweede depressie van een stroom van oceaandepressies trekt vandaag met een regenzone over ons land. Na de passage van het z.g. kou front, tegen de avond en nacht, zal de wind naar het noordwesten ruimen cn hier aan de kust tot stormachtig aanwakkeren. Het weer zal vrijwel de gehele week koel en winderig blij ven, met af en toe regen of regen buien. Voor vacantiegangers een van de slechte weken, daar er op de oceaan nog meer depressies in aantocht zijn. De maand Juli was in Noord-Hol land gemiddeld 0.5 graad Celsius te warm met zes zomerse dagen. De neerslag bedroeg hier globaal 25 mm. tegen 70 mm. normaal. In de wedvlucht vanaf Duffel (Belg.), afstand 198 km, nam de afd. W.meer deel in concours met 70 duiven. De duiven werden om 8 uur in vrijheid ge steld. Na een zeer snelle vlucht be reikte de eerste duif haar hok om 10,14.30 uur, snelheid 1468,5 m per min. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 2 en 5 P. Keet; 3 en 6 E. Kok; 4, 11 en 13 Joh. Houst; 7, 9 en 12 W. Deykers; 8 P. v. Loon; 10 S. Halsema; 14 A. Hayette. rBOOT IS HET AANTAL I*™»» met een piepende, fluitende ademhaling en een zwaar drukkend gevoel op de borst wakker worden. Ze zönJ®n z benauwd, dat ze rechtop moeten^ ten. de armen gesteund op de tafel. Ze bespeuren een weerstand b« het In ademen en stellen daarom alle spieren die ze daan oor ter bfsch j^'"g r ben, in werking om hun borst mee uit te zetten en meer lucht bmnen te krijgen. Maar de daarna samenval lende borstkas is niet in staat al die lucht weer uit te drijven. Met pie pende snorrende geluiden stroom deze moeizaam terug uit de als het ware dichtgekleefde luchtpijp. Zoals dat met zovele ziekten het geval is, wordt het asthmalijden niet door een enkele oorzaak bepaald, maar zijn er diverse factoren, die hierbij een rol spelen. Vroeger vatte men asthma op als een echte ontsteking van de kleinere luchtpijpen en deze zou dan de hoofdoorzaak van het daarbij gevormde slijm zijn. Daarna leerden men het begrip „nerveuze asthma" en speciaal het „reflex- asthma" kennen, waarbij men meende, dat de oorspronkelijke prikkelingstoe stand van de neus, de geslachtsorga nen of de buikorganen uitging. In ziende, dat al die z.g. reflexneurosen in laatste instantie uitgaan van een gestoord zieleleven, vormde zich ten slotte het begrip van het psychogene asthma. Er zijn nog vele personen, die deze oorzaak als de hoofdfactor voor het ontstaan van asthma be schouwen. En ten slotte kwam de leer van het ontstaan van deze kwaal door bepaalde prikkelende stoffen, z.g. allergenen, Waarvoor bij de be treffende personen een overgevoelig heid zou bestaan. Men vindt deze allergenen in het stof in woningen (speciaal in het laagland), verder in sommige medicijnen en voedingsmid delen, in de geur van planten en de uitwaseming van dieren en men kan bij daarvoor gevoelige mensen expe rimenteel hiermede een asthma-aan- val opwekken. Talloze malen nu komt het voor, dat bij een patiënt alle drie de boven genoemde oorzaken aanwezig zijn: dat iemand bijvoorbeeld lijdende is aan een chronische katarrh van de grote luchtpijpen, dat deze onder de invloed van emoties enz. in een heftige aan val $an bronchiaal asthma overgaat en dat een dergelijke patiënt door anti-allergische maatregelen, die ge nomen worden (bijvoorbeeld een ver blijf in het hooggebergte of in een allergeenvrjje kamer) grote verlich ting ondervindt. „Zwakke" slijmvliezen. J-JOE IS DIT ALLES met elkaar te rijmen? Het bronchiaal-asthma berust op een aangeboren zwakte van de slijmvliezen van de ademhalings wegen, van de neus af tot aan kleinste luchtpijpen toe en bH vallen van hooikoorts ook van w bindvlies van het oog. Het feit a!! deze slijmvliezen zo buitengewoon' Hchs prikkelbaar zijn en zulke sterke re»/ ties vertonen berust weer op een aanl geboren zwaktetoestand van het ge/* pathische zenuwstelsel en van de fe" wendige zernerende klieren, welke fa," onderlinge samenwerking alle onU wuste lichaamsfuncties regelen. Wordt nu bij een dergelijke aang». boren wankelbare evenwichtstoestand van het onbewuste regulatie-apparaat van het lichaam, dit nog bovendien getroffen door bepaalde prikkels, die door normale personen zonder schade verdragen worden, dan treedt een crisis op in de vorm van een meer of minder duidelijk uitgesproken asthma- aanval. Het is niet mijn bedoeling hier aUe geneesmethoden en geneesmiddelen te bespreken, die in de loop der jaren met meer of minder succes tegen asthma zijn toegepast het verblijf in het hooggebergte of in z.g. aller- geenvrije kamers, waarvan de con structie door prof. Storm van Leeu wen is aangegeven, de vaccinatie door middel van een vaccin dat men uit bacteriën heeft bereid, die in neus- en keelholte voorkomen de injecties met adrenaline en atropine, het in wendig gebruik van joodkali, kalk- praeparaten enz. enz. Alleen wil ik U er op wijzen, dat wij ook over een buitengewoon goed werkend plant aardig middel beschikken waarmede in vele gevallen prachtige resultaten zijn te bereiken. Het wordt gewonnen uit een plant, de „zeedruif". Dit Ephedrine is, op medisch voorschrift, in tabletten verkrijgbaar al of niet gecombineerd met andere goede ge neesmiddelen, zoals coffeïne, thophyl- line enz. enz. Eén zo'n tablet 's avonds vóór het slapen gaan ingenomen, is in staat de zo zeer gevreesde nachtelijke aan val niet te doen optreden of een reeds opgetreden aanval weer te doen ver dwijnen. Dr. P. H. d. HOOG. De communistische radiozender Pel- ping heeft bekend gemaakt, dat er, na te Moskou gevoerde besprekingen, een handelsverdrag voor de tijd van een jaar tot stand is gekomen tussen de communistische regering van China en de Sowjetunie. Op grond van de overeenkomst ael 't communistische China industrie-uit rusting, olie, motorvoertuigen, manu facturen, papier en medische producten ontvangen in ruil voor sojabonen, plantaardige olie, mais en rijst, ao deelde de omroep nog mede. Heden overleed, na een korte ongesteld heid, nog geheel on verwacht, onze gelief de zorgzame Man en Vader, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroe- der en Oom, de Heer HERMAMS VAN HAALEN, in leven Gep. Adj.- Onderoff. Kon. Mar., in de ouderdom van 56 jaar. Alkmaar, M. VAN HAALEN— KRIJGSMAN. Soerabaja, J. M. VAN HAALEN En verdere Familie. Alkmaar, 30 Juli 1949. Andoornstraat 14. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Ge meente-Begraafplaats. Vertrek van het Cen traal Ziekenhuis nam. 2 uur. Heden nam de Heere tot Zich, na jaren lang geduldig gedragen lij den, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA WAGENAAR, in de ouderdom van 82 jaar. Sinds 1 Febr. 1949 Weduwe van Thomas Brjlsma. De Kooy: K. SLIKKER— BIJLSMA A. SLIKKER. Tj. BIJLSMA. W. BIJLSMA. M. BIJLSMA en Kleinkinderen De Kooy, 30 Juli '49. Schip „Willem", Rijksweg 38, Julianadorp N.-H. De teraardebestellin heeft plaats Woensdag 3 Augustus n.m. 2.30 uur op de Algem. Be graafplaats te Huis duinen. Vertrek De Kooij 2 uur. DANKBETUIGING. Hierbij betuigen wij onze dank voor de deelneming- na het overlijden van mijn Vrouw' H. DIJKSHOORN- LONT ondervonden. In het bijzonder Ds. Goudsbloem, Zuster Boen dermaker, hen die hun auto beschikbaar stelden en de Begrafenisver. De Laat ste Eer. Namens allen, J. DIJKSHOORN. Aug. 1949, Parkstraat, Julianadorp. ^Tljoderne kleermakerij Ruyghweg 74 - Tel. 3176 TE KOOP: 1200 Bibliotheekboeken, 1 licht Kamerorgeltje, diverse violen w.o. een 3/4, 1 cello, 4 hertengeweien bij D. STEEMAN, Hofstr. 3, Den Oever, Wieringen. KARAKTERKUNDE doet U sterk (toen in het per», en nraatsch. verkeer. Onze door acad. gevormde psycho logen geleide Cursus verschaft U een juist en practisch bruikbaar inzicht. GeTII prospectus gratis en vrijbl. op aanvraag. Desgewenst Katholieke leiding. PELMAN INSTITUUT Damrak 68, A'dam (Erkend Instituut) De adressen Bureau enz uit sluitend 's middags na vier uur Een kinderwagen en een wieg Proeftuinweg 8, Julianadorp. Flink ruim vissersbootje met tuig, in goede staat zijnde. N. Scheltus, Westerland 66, Wie- ringen. Drie markiezen (in goede staat zijnde), 1 met lengte 241 cm en 2 met lengte 188 cm. Adres: Bureau van dit blad. Goed onderhouden dubbel gas stel met bijpassende tafel, 1 pr. wit satijnen schoentje, mt 38. Na 5.30 uur: Asterplein 2. Z.g.a.n. kinderledikantje 55x120 Stationsdwarsstraat 10. Wegen.1 aanschafing zwaardei motorrijwiel, merk „Triumf", 250 cc, kopklep. Loopt prima en zui nig. Joh. Koning, Peperstraat 19, Oosterend, Texel. Twee crapauds, 4 stoelen, tafel, dressoir, tafelkleed, overgordijnen en spiegel, samen voor f 150,—. Violenstraat 38. D.K.W., rt 98 cc. Balgweg 71 Bre&and. Goed onderhouden blauw-grijze kinderwagen. Dahliastraat 76. Singer trapnaaimachine. - le Vroonstraat 1. Een haardkachel, Baldur, f 25.— Sternstraat 42; na 5 uur. Gr. en ld. mt jurken p.stuk f 6,— en f 2,—, zw. gestreept man telpakje mt 40-42 f 10,—, lichte mantel mt 40-42 f 10,—, blouses p. st. f 2,— en f 1,25, rokken p. st. f 2,—, jongensbroeken lft 10-12 jr p. st. f 1,50 (g. n.) 2e Vroon straat 38. Prima fabrieksradio met u.k.g. f 115,—. Leliestraat 12; na 6 uur Twee deurkozijnen met deur. M. Philipsen, Molenvaart 361, Anna Paulowna voor opleiding in 't kruideniersvak. Leeftijd 16 tot 20 jaar. Prettige werkkring en goede vooruitzichten. Aanmelden: ALBERT HEIJN, Spoorstr. Den Helder. sS Dit bereikt U door regel matig te adverteren in dit dagblad. Huisorgel en Duitse piano. Br. met prijs en merk aan Rijneveld, Kennemerstraatweg 500, Heiloo. Kamferidst, sarong, kleden e.a. Indische voorwerpen. Adres: Ko ningstraat 95. Een baby-commode. Telefoon 3029. Gevraagd voor zo spoedig mo gelijk; net meisje, dat geheel zelf standig kan werken. Niet beneden 18 jaar. Singel 101. Gevraagd: flinke bediende voor loop- en bakkerijwerk. Koffeman's Bakkerij, Schagenstraat 60. Twee flinke meisjes gevraagd, één van 's morgens half acht tot 's middags 3 a 4 uur en één van 's middags 12 uur tot *s avonds half acht a acht uur. Hoog loon. Bakker, Hotel Woud, Spoor straat 31. Gevraagd: een nette jongen. Bakkerij L. Elte, Koningstraat 3. Gevraagd: een flinke winkel juffrouw in textielzaak met ver koop-ervaring; boven 18 jaar. Adres: Bur. van dit blad. Net kosthuis aangeboden voor 2 vrienden, liefst van Maandag tot Vrijdag. Br. onder nr 55, Bu reau van dit blad. Prettig tehuis aangeboden voor beschaafde dame of weduwe met eigen inkomen. Chr. beginselen. Adres: Bur. van dit blad. Gevraagd een net kosthuis. Heer met Rijksbetrekking. Br. onder nr 56, Bur. van dit blad. Ik heb Vrijdag 2 delen van mijn vaders hengel gebruikt en laten liggen in het Timorpark, gaarne terug aan Pietje Catshoek, Em- mastraat 86. Op de Stichting „BLOEMENDAAL" te 's-Graven- hage-Loosduinen worden wegens uitbreiding gevraagd LEERLING-VERPLEEGSTERS en -VERPLEGERS (ongehuwd) ter opleiding voor het Rijksdipdoma Ziekenverple ging B. Mulo-diploma thans niet vereist. Leeftrjd 1830 jaar. Salaris leerlingen van 1480.tot 1720.bij het behalen van het diploma 1900.tot 2800. Aftrek internaat 900.—. Drie weken vaeantie per jaar. Eerste verstrekking van dienstkleding van stichtingswege. Sollicitanten moeten zijn van positief-christelijke be ginselen en kunnen zich schriftelijk melden bij de Geneesheer-Directeur. TE KOOP GEVRAAGD: Alle merken DEFECTE RADIOTOESTEL LEN van na 1936. ZUIDSTRAAT 3 JELLEMA van onze SEIZOEN-OPRUIMING bieden wij U: PLASTIC TASSEN, dof en glimmend, alle kleuren 8.95, 10.95 en 12.95 PORTEMONNAIES 1 met PORTEFEUILLE 1.95 PRIMA LEDEREN PORTEMONNAIES 1.25, 1.75 en 1.95 TAL VAN KOOPJES! SPOORSTRAAT 22 VACANTIE-UITSTAPJES Donderdag 4 Aug. naar monument Afsluitdijk via Hoorn naar Volendam met boottocht naar Mar ken, 5.p. persoon, boottocht inbegrepen. Vrijdag 5 Aug. Alkmaar (kaasmarkt), Kopje van Bloemendaal, IJmuiden (Vishallen), Bergen en Schoorl, 4.— per persoon. Donderdag 11 Aug. nog enkele plaatsen voor de prachttocht Arnhem én Omstreken, 6.50 p. p. Zondag 7 uur n.m. naar Bergen 2.— p. persoon. GARAGE MOORMAN TELEF. 2860 WORDT VANAF WOENSDAG WEER NORMAAL BEZORGD. HELD. BAKK. PATROONSVER. 86. Onder de bomen met hun zacht-ruisende kruinen is het weldadig rustig. „Hier zou ik wel altijd willen blijven", denkt het meisje, langzaam voortslenterend langs het oneffen pad. Een eekhoorntje trekt haar aandacht. Met on hoorbare sprongen verdwijnt het diertje ach ter een boom en klautert naar boven. „Die heeft ook geen naam en weet ook niet wie hii u.... preveit Rikki, „en toch gelukkig", zl bereikt een open plek en daar blijft haar rok haken in een doornige tak. Als ze zich be vnjdt van de struik, ziet ze donkere bramen glanaan tussen d. bladeren. Ze bemerkt dat te ni?,ri?lig 'S.?n beSint °P haar gemak bramen ïnnrit 6n' ze er Senoeg van heeft gegeten n»r*e,Weer domwe8 verder.... de kleverige ik mi\r\ V\ ^lngers wÜd uitgespreid. „Nu wil

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4