President en Premier van Syrië omgebracht Kort Bestek Een matige belangstelling voor de verkiezingen in West-Duitsland Dr. Mansur waarnemer ter R.T.C. Water en verkeer eisten hun tol Overladen agenda te Straatsburg VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 74e Jaargang No 10658 Maandag 15 Aug. 1949 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Nieuwe siaaisgreep uitgevoerd in Damascus Het leger verzet zich tegen Hinnawi zeide, dat zijn volgende stap „de tyrannie" KONING LEOPOLD NODIGT EYSKENS UIT Invitatie niet aanvaard Belgisch vliegtuig maakt noodlanding op Schiphol Aanzienlijk succes voor liberale miodangroep Schuhmacher met grote meerderheid gekozen Nieuw Guinea moet bij Indonesië blijven Vier personen gedood zij reeds te zijn overleden. en vier gewond Schumanvoor opneming van Duitsland Let op valse bankbiljetten van 25. 46.400 werklozen De gekozenen TWEE SLOWAAKSE BISSCHOPPEN GEWIJD Politie zette de wegen af Engeland verwerpt de Roemeense beschuldiging Mao Tse Toeng ziek? Amerikaanse Skymaster bij Shannon neergestort BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: j BIJLSMA en C. KRAK HELM HUMT TARIEVEN: Advertenties: 10 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm - Kleine advertenties .„Juttertjes"» tot 15 woor den f 1.—, elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten president Hoesni Zaim van Syrië die op 30 Maart j.L door een staatsgreep tonder bloedvergieten aan de macht gekomen was en zijn minister-president dr. Mohsen Barazi zijn Zondagmorgen in het fort Mezza bij Damascus door de kogel om het leven gebracht. Deze executie was het gevolg van een nieuwe staatsgreep, die door het Syrische leger onder leiding van kolonel Sami Hinnawi Jnet succes werd uitgevoerd. In de nacht van Zaterdag op Zondag omsingelden soldaten van de eerste kolonne van het Syrische leger, die in drie pantserwagens gearriveerd waren, de particuliere woning van de president te Damascus. Een hooggeplaatst officier drong met geweld het huis binnen en dwong Hoesni hem ge volgen. Tegen de minister-president Barazi werd op gelijke wijze opgetreden. Een nieuw ingestelde Hoge Oorlogsraad veroordeelde beide gevangenen ter dood, waarop het doodvonnis onmiddellijk werd voltrokken. In een reeks proclamaties, onderte kend door kolonel Hinnawi worden de redenen voor de nieuwe staatsgreep aangegeven. De president zou misbruik gemaakt hebben van zijn gezag, door staatsgelden te verkwisten, wetten te vervalsen en de persoonlijke vrijheid te beperken. Het Syrische leger besloot handelend op te treden om het land te bevrijden van de tyran. Het leger neemt de macht slechts tijdelijk over en zal deze later overdragen aan oprechte en loyale politieke leiders, aldus een der proclamaties. Blijkbaar is de revolutie georgani seerd door Hoesni's aanhangers in de revolutie van Maart, omdat Hoesni in gebreke zou zijn gebleven de doelein den van deze revolutie in praktijk te brengen. De nieuwe machthebber, de 55-jarige kolonel Sami Hinnawi, verklaarde op vragen van Reuters correspondent, dat tot de coup werd besloten, „toen de meerderheid van het volk tegen de on derdrukking van het bestaande bewind begon te morren". De coup zou door het gehele Syrische leger worden gesteund. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Brussel heeft koning Leopold de nieuwe Belgische premier, Gaston Eyskens, uitgenodigd voor een onderhoud in Zwitserland. Eyskens heeft geantwoord, dat hij deze uitnodi ging niet kon aanvaarden voordat zijn coalitieregering een vertrouwensvotum van het parlement zou hebben ontvan gen. Het nieuwe kabinet is Zaterdag voor het eerst bijeengekomen. Het keurde een Regeringsverklaring goed, welke Dinsdag aan het parlement zal worden voorgelezen, waarna een vertrouwens votum gevraagd zal worden. zou zijn „de vorming van een constitu tionele democratische regering, gegrond op de toestemming des volks". Hinnawi ontkende, dat de coup in enig verband stond met een buitenlandse regering. Hinnawi heeft in een schrijven aan de Britse regering een uiteenzetting ge geven van de contra-revolutie en ver zekerd, dat het nieuwe bewind Sy- rie's internationale verplichtingen zal eerbiedigen. Men acht het te Londen nog te vroeg om te oordelen hoe de gebeurtenissen de verhoudingen in het Midden-Oosten zullen beïnvloeden. Wel zullen zij grote invloed hebben op de bijeenkomst, die de Arabische Liga deze week te Cairo zal houden. Algemeen gelooft men, dat deze vergadering bijeengeroepen was om de splitsing in de liga, die was ont staan door de vijandschap tussen Zaim Zondagmorgen omstreeks kwart vóór zeven heeft een klein tweemotorig toe stel van de Belgium Air Service, ko mende uit Stavanger en op weg naar Brussel, op Schiphol een noodlanding moeten maken wegens tekort aan ben- rine. Er hing boven Schiphol een zware mist. Bij zijn landingspogingen pikte het een ladder, welke tegen 't stations gebouw stond, mede. wipte juist over enkele toestellen, welke op het plat form stonden, raakte een lantaarnpaal, scheerde net over het dak van het sta tionsgebouw en kwam tenslotte terecht op een oude keet, welke in de ooste lijke hoek van het veld tegen de dijk aan stond. Met een gebroken vleugeltip, een verloren landingsgestel en bescha digde schroeven kwam het toestel ein delijk aan de grond. De beide inzitten den kwamen met de schrik vrij, zo ook 800 kg kreeft, welke het toestel ver voerde. Slechts twee derden van de Westduit- se bevolking vond het Zondag de moei te waard om naar de stembus te gaan voor de verkiezing van de eerste vrije Duitse regering sinds 1933. De stembureaufunctionarissen in de drie westelijke zones schatten, dat 60 tot 70 percent van de 29.500.000 West- duitse kiesgerechtigden hun stem heb ben uitgebracht. In de Britse zone, waar twee extreem rechtse partijen de Duitse partij en de Duitse rechtse partij aan de ver en zijn Iraakse en Transjordaanse bu ren, te dichten. Atassi Pasja kabinetsformateur Hasjhem Atassi Pasja, oud-president van Syrië, heeft Zondagavond de op dracht tot het samenstellen van een nieuwe coalitie-regering, ter vervanging van die van president Hoesni Zaim aan vaard. Zondagmorgen is wederom een aantal deelnemers aan de Ronde Tafel- Conferentie op Schiphol gearriveerd. Het waren o.a. Anak Agung Gde Agung, minister-president van Oost-Indonesie en vice voorzitter van de BFO met echtgenote en dr. R. Sudjito leider van de midden Java-delegatie. Onder de passagiers bevond zich ook dr. Mansur, wali negara van Sumateta Timur. In een kort gesprek vertelde dr. Mansur niet deel te zullen nemen aan de R.T.C. doch het verloop van nabij te zullen volgen. Op de vraag hoe hij de resultaten van de interindonesische conferentie be schouwde antwoorde dr. Mansur: „lk ben over deze resultaten zeer optimis tisch gestemd, zij zullen leiden tot de volledige eenheid van Indonesië". „Ook wat betreft de R.T.C.", zo vervolgde dr. 1 Mansur, „ben ik zeer optimistisch. Men Schaduw over stralend week-end j 11 komst in het Wilhelminagasthuis bleek Zondagochtend zijn op de hoek van de Spaarnwouderweg en de IJweg te Amsterdam een jeep en een luxe auto met elkander in botsing gekomen. De botsing was zo hevig, dat beide auto's ir. de sloot aan de kant van de weg te rechtkwamen en ernstig werden be schadigd. De vier inzittenden werden allen vry ernstig gewond opgenomen m het St. Elizabethziekenhuis te Haar lem. De vreugde over het stralende zomer weer, dat tijdens het afgelopen week end duizenden naar strand en bad-in- richting lokte, wordt getemperd door de vele vCrkeers- en verdrinkingsongeval len, waarop in totaal vier personen de dood vonden. De droeve dodenlijst wordt geopend niet een verdrinkingsongeval te IJmui- den. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is aldaar het achtjarige meisje Betsie van Laan in het water tussen de pieren verdronken. Het kindje speelde 'angs de zuiderstrekdam met twee an dere kinderen en is daarbij te water geraakt. Twee uur nadat het meisje vermist was, werd het lijkje opge haald. Te Den Haag was de 11-jarige Gilles Wagner met een 7-jarig vriendje aan het vissen in de Laakhaven. De jongen, die beet kreeg, is bij het opstaan voor over gevallen tussen de walkant en,een aldaar liggende woonschuit. Dit werd door het 7-jarig vriendje aan zijn moe der verteld, toen hij hollende thuis kwam. Zaterdagmorgen is het lijkje op gehaald. De groepscommandant te Sint Lau- i'ens deelt mede dat in de avond van 11 Augustus op het strand te Vrouwen polder (Walcheren) het lijk van een onbekende man is gevonden. Vermoe delijk heeft het lichaam reeds drie tot vier weken in het water gelegen. Slachtoffers van het verkeer. Een negenjarig meisje stak Zaterdag °P de Admiraal de Ruyterweg te Am sterdam plotseling voor een tramtrein van de N.Z.H.T.M. de weg over. Het meisje werd door de motorwagen ge grepen en deerlijk verminkt. Bij aan- zal reëel moeten zijn en elkaar goed moeten begrijpen. Er zal een geest van geven en nemen moeten leven aan beide kanten maar ik geloof dat deze er ook zal zijn, want ik meen te hebben kun nen constateren, dat er een volkomen wederzijds begrip is tussen de Neder landers en de Indonesiërs". Aan Anak Agung Gde Agung vroe gen wij zijn opinie over de status van Nieuw Guinea. Zeer pertinent zeide hij „Nieuw Guinea moet bij Indonesië blij ven. Hoe het administratief zal worden ingedeeld is een tweede vraag, maar het moet een onderdeel van Indonesië blijven. Op dit punt en trouwens sedert de Interindonesische conferentf-- vuur, dat zij tot elkaar begonnen Na een debat van twee uur heeft de Assemblee van de Raad van Europa een agenda opgesteld, die zo omvang rijk is, dat president Spaak de vrees uitsprak, dat het onmogelijk zal blijken deze binnen een maand af te werken. De Assemblee voegde in totaal vijf nieuwe punten aan de agenda toe. Overeenstemming werd eerst bereikt na zeer verwarde discussies, waarbij De Valera en een aantal Italiaanse af gevaardigden trachtten een aantal hun ner voorstellen te pousseren ondanks het feit, dat zij niet voldoende onderte kenaren hadden gevonden. De Italianen streden een hevige strijd voor de opneming van een algemeen debat over de doeleinden van de Raad van Europa, welk debat naar de me ning van de voorzitter practisch onder andere agendapunten gevoerd kan worden. De Italiaanse afgevaardigden verdedigden hun standpunt met zoveel te geheel andere toon dan de rede, waar mee Herriot de zitting geopend heeft. Het is Schumans persoonlijke visie, dat geen oplossing van het Europese pro bleem mogelijk is zonder regeling tot toenemende integratie van Duitsland. Schuman meende, dat Duitsland reeds volgend jaar een rol in de organisatie kan gaan spelen, wanneer het toont daartoe de juiste geestesgesteldheid te hebben verworven .Dit alles uitte Schu man als persoonlijke mening, eraan toevoegend, dat het Franse standpunt uiteindelijk door het Franse parlement moet worden bepaald. Wat Oostenrijk betreft sprak Schuman de hoop uit, dat dit spoedig als het veertiende land zal kunnen worden toegelaten. op alle punten zijn de delegatie van de BFO en de Republiek 't met elkaar volkomen eens. Boodschap van Sukarno. President Sukarno heeft in een boodschap aan de vooravond van de onafhankelijkheidsdag van India de hoop uitgesproken, dat „evenals wij vrienden zijn geweest in de geschiede nis en vrienden in de strijd voor de vrijheid, wij vrienden zullen zijn in de vredestijd en samen zullen werken voor de vrede in Azie en de wereld". Bij de Amsterdamse politie heeft een eigenaar van een rijwielverhuurinrich- roepen en door de zaal begonnen te rennen, zodat zij door Spaak tot de or de geroepen moesten worden. Tenslotte sloten voldoende leden zich aan bij Spaaks standpunt, dat opneming van dit punt nutteloos was en werd het Italiaanse voorstel verworpen. Het re sultaat van de discussie is, dat aan de ministers zal worden voorgesteld de volgende agendapunten toe te voegen: Studie van de veranderingen in de Europese politiek, die nodig zijn om een sterkere eenheid te verkrijgen; de men senrechten en de fundamentele vrijhe den; unificatie der wetgevingen betref fende de status van buitenlanders, ten einde te komen tot een algemene Euro pese nationaliteit en het instellen van een Europees paspoort; een program van Europese openbare werken; samen werking in wetenschappelijk onderzoek Volgens het C.B.S. waren er eind Juli in totaal 46.400 geregistreerde werklozen tegen 49.400 eind Juni, 27.700 eind Juli 1948, 27.100 eind Juli 1947 en 66.200 eind Juli 1946. Van het totaal per eind Juli waren er in de vier grote ste den met omstreken 15.900 en in de drie noordelijke provinciën 6.900. ting aangifte gedaan dat hij door een onbekend persoon was opgelicht met !®„te^hmek; ms^el_1^g_^n een Eur0" een vals bankbiljet van 25 gulden. Deze aangifte is de reden, dat de Am sterdamse politie, in verband met een enkele dagen geleden gevonden pakje met valse bankbiljetten, een waarschu wing tot het publiek om speciaal op bankjes van 25 gulden te letten, die dichtgevouwen worden aangeboden. De biljetten zijn n.1. alleen aan één zijde met het kinderkopje be drukt. Ze vertonen een frappante ge lijkenis met de echte bankjes van 25, alleen bij nadere beschouwing kan men zien, dat het kinderkopje rechts op het biljet niet geheel gelijkend is. De ma ker moet een goed vakman zijn geweest en over een behoorlijk instrumentarium voor deze goed gelijkende vervalsing bezitten. pees bureau voor patenten De Nederlandse gedelegeerde Van der Goes van Naters had persoonlijk voorgesteld een Europees Hof van Ap pel in te stellen ter behandeling in hoogste instantie van kwesties van in ternationaal privaatrecht. De Assemblée zal Dinsdag de volgende zitting hou den. Het Duitse probleem, Er wordt in de kringen der Assem blée wellicht het meest gesproken over een punt, dat niet op de agenda staat, n.1. het Duitse probleem. Dit vooral om dat minister Robert Schuman het no dig geacht heeft zijn standpunt inzake Duitslands toelating in het openbaar te formuleren. Schumans beschouwing ademde een pje bezoekers van de dierentuin in Lissabon waren dezer dagen in rep en roer, toen de grootste krokodil uit de verzameling plotseling verdwenen was. Angstige blikken dwaalden achter ieder boompje en de dames hielden hadden, of omdat ze het mooiste bad- iiiiiiiiMiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii een stukje glas nodig en dat wilde hij weghalen uit het magazijn van de Ver eniging voor Volkshuisvesting. Een val se sleutel verschafte hem toegang en de keuze bleek zeer uitgebreid te zijn. Achter een stapel spiegelruiten vond H. kiezingen deelnamen werd drukker ge stemd dan in de Amerikaanse en Fran se zone, waar geen „openlijke" rechtse candidaten waren gesteld. Volgens berichten uit geheel West- Duitsland zijn de vluchtelingen uit de voormalige Duitse oostelijke gebieden in groter getale ter stembus gegaan dan enige andere bevolkingsgroep. De verkiezingsstrijd bleef niet zonder incidenten al waren deze niet van ern stige aard. Reimann, de Westduitse communistische leider, moest zijn ver kiezingsredevoering staken, omdat iemand uit zijn toehoorders een traan- gasbom naar zijn podium wierp. Foto's van Hitier. In Heidelberg verschenen Zaterdag nacht voor het eerst sinds de bezetting weer affiches met foto's van Hitier op de muren. De aanplakbiljetten toonden levensgrote foto's, waarop Hitier en dr. Schumacher in oratorische pose naast elkander stonden. Het onderschrift luid de: „Wat is het verschil tussen bei den?" Het is niet bekend door welke partij of groep deze biljetten zijn aan geplakt. In Frankfort waren verschillende verkiezingsbiljetten overplakt met leu zen waarin de kiezers werden aange spoord de verkiezingen te boycotten. Dr. Kurt Schumacher, de sociaal-de mocratische leider, werd in Hannover (Britse zone) met een meerderheid van meer dan 20.000 stemmen verkozen voor zijn naaste concurrent, een chris ten-democraat. De Tsjechoslowaakse politie heeft Zondag alle wegen afgezet naar het Slowaakse stadje Trnava, waarheen tienduizend katholieken stroomden om de bisschopswijding bij te wonen van mgr. Lazig en mgr Pobozny. Beide bis schoppen zijn benoemd door het Vati- caan zonder dat de Tsjechoslowaakse regering hiervan in kennis is gesteld. De tienduizend gelovigen, die zich te voet, per fiets, boerenwagen of trein naar Trnava begaven, moesten aan de gewapende politieposten hun naam op geven. Het gehele Tsjechoslowaakse episco paat was bij de wijdingsplechtigheid aanwezig, behalve de aartsbisschop van Praag, mgr. Beran, en de 82-jarige mgr. Kralove, de bisschop van Hradek, die wegens zijn hoge leeftijd niet op reis kon gaan. Volgens kerkelijke kringen kon mgr. Beran zijn paleis niet verla ten, omdat hij voortdurend bewaakt wordt. Een kerkelijke woordvoerder verklaarde, dat er van kerkelijke zijde geen publiciteit aan de bisschopswij ding was gegeven en geen uitnodigin gen waren gezonden. hun nueva louko (dat is Portugees voor pak droegen, zelfs niet omdat ze de tenslotte iets van zijn gading en hij be- new-look) bijeen. Plotseling kwam het beste slag hadden. Alleen maar, omdat gon te trekken. Helaas, er kwam be- dier te voorschijn in de vijver, waar vacantiegangers aan het spelevaren wa ren. De ontsteltenis was algemeen en ze als 99.999ste, 100.000ste en 100.001ste de controle passeerden. Er waren bloe weging in de glasvoorraad en voor hon derd gulden ging met luid misbaar aan men en een schemerlamp en een fruit- scherven. Thans verblijft H. op een plaats, waar het glas door ijzeren sta- iedereen roeide zo snel hij kon, naar de mand. maar of de dames ook nog ge kant. Alleen de oppasser bleef onver- zwommen hebben, vermeldt de historie ven wordt beschermd, staarbaar. Als alle vissen op zijn en hij niet. In Doetinchem had meneer H. hongerig begint te worden, komt-ie er Weerbericht Verwachting tot Maandagavond. In de vroege ochtend plaatselijke nevel of mist. Daarna droog en zonnig weer met later in het uiter ste Noorden van het land wellicht wat meer bewolking en zwakke, af en toe matige, wind, op de meeste plaatsen tussen West en Noord. In de Ku streek weinig verande ring van temperatuur, maar in het binnenland nog iets warmer. vanzelf wel uit, zei hij. Maar de be zoekers hebben daarop toch maar niet gewacht. O Robin Whiteford is een fikse knaap van zeven maanden oud. Hoe fiks hij wel is, blijkt uit het be richt, dat hij de Australische crawlslag demonstreerde voor een aantal fotogra fen in Los Angeles. Toen het joch uit- gezwommen was, vroegen de operateurs zijn moeder, hem op de rand van het bassin te laten zitten, om een plaatje te maken. „Dat kan hij niet" zei ze, „daarvoor is hy nog veel te klein". Als ik lieg, lieg ik in commissie, vrienden, maar liet verhaal komt heus uit Ame rika. ryie dames zijn Zaterdag gehuldigd in het luxe-bad in Scheveningen. Oh, nee, niet omdat ze het fraaiste figuur „Laat ons zien, van onze bankjes van vijfentwintig af te komen, Theodoor". Hrie Vietnamese meisjes, die er aar digheid in hadden, in een bioscoop in Saigon met handgranaten te smijten, waardoor vijf filmliefhebbers werden gedood, zijn ter dood veroordeeld. Die hebben ze te pakken, maar de ben de van de Siciliaanse bandiet Giuliano is nog altijd op vrije voeten. Van die vrijheid maakten de heren gebruik, om voor de vierde maal in één maand een ontvoering op touw te zetten. Baron Gabriel Dara, het laatste slachtoffer, zal tegen betaling van 100 millioen lire, weer in de schoot van zijn gezin kun nen terugkeren. Duikers bij Cannes hebben een anker van 83 kilo gevon den. dat afkomstig is van een Phoenici- sche of Romeinse galei. Het stond er wel niet op, maar knappe koppen heb ben aldus uitgemaakt In een nota aan de Roemeense rege ring heeft Engeland verklaard zijn zaakgelastigde te Boekarest, Sarell, terug te zullen roepen „overeenkomstig de internationale gebruiken". In de nota wordt echter verklaard, dat de Engelse regering er van verzekerd is, dat de beschuldiging, als zou de zaak gelastigde een bende zwarte handela ren en smokkelaars geholpen hebben, volkomen ongegrond is. Volgens het Chinese persbureau Cen tral News heeft een nationalistische militaire woordvoerder verklaard, dat de communistische leider Mao Tse Toeng te Peiping ernstig ziek ligt. KARL REMER IN OPSPRAAK Karl Arnold, premier van Noordrijn- Westfalen, heeft verklaard dat als hij het gezag van de bezettingsautoriteiten had, hij onmiddellijk zou overgaan tot de arrestatie van Karl Remer en diens uiterst rechtse organisatie, de „rechtse partij Duitsland" zou ontbinden. (Remer, een oud generaal-majoor, was de man die in 1944 het complot tegen Hitier deed mislukken. Vorige week verklaarde hij te Oldenburg, dat hij de samenzweerders tegen Hitier zo nodig zou hebben neergeschoten). MUTATIES IN AMERIKAANS OPPERBEVEL Generaal Joseph Lawton Collins, is tot stafchef van het Amerikaanse leger benoemd, ter vervanging van generaal Omar Bradley. Generaal Thomas T. Handy werd tot opperbevelhebber der Amerikaanse troepen in Europa be noemd. VLIEGRAMP IN ANDESGEBERGTE EIST 32 DODEN Bij een vliegtuigongeluk bij Bojaca in Columbia, waar de toppen van het Andesgebergte steeds ln mist zijn ge huld, zijn 32 personen om het leven ge komen. De communistische leider Max Rei mann leed in zijn kiesdistrict Dortmund een grote nederlaag. De Christen-democraat dr. Ludwig Erhard, leider van het Bizonale econo mische bestuur, werd met grote meer derheid te Ulm (Am. zone) gekozen. Carlo Schmid, leider van de sociaal democraten in de constituerende ver gadering van Bonn, werd te Mannheim (Am. zone) met een meerderheid van ruim 13.000 stemmen gekozen: Konrad Adenauer, de leider van de christen democraten, werd eveneens met grote meerderheid te Bonn, de hoofdstad van de nieuwe Duitse bondsstaat, gekozen. De extreme „Duitse rechtspartij" ver wierf een grote meerderheid te Wolfs burg, de bakermat van de Volkswagen. Gezegd kan worden, dat ook in Duitsland de liberaal-getinte middel- groep een aanzienlijk succes behaald hebben. Voorlopige resultaten De voorlopige eindcijfers voor geheel West-Duitsland zijn: Christeljjk-democraten 7.305.241, so ciaal-democraten 6.869.991, vrije demo craten 2.802.388, communisten 1.353.579, Beierse partij 977,150, Duitse partij 842.590, centrumpartij 726.941, economi sche wederopbouw partij 697.226, Duitse rechtse partij 412.081, Zuid-Sleeswijkse vereniging 75.387, radicaal-socialisten 206.032, onafhankelijke en kleine plaat selijke groepen L226.109. De voorlopige zetelverdeling is als volgt: Christen-democraten 139; Sociaal democraten 131; Vrije democraten 52; Communisten 18; Duitse partij 17; Beierse partij 16; Economische recon structie-partij 11; Katholieke centrum partij 10; Duitse rechtse partij 5; Zuid- sleeswijks verbond 1; Onafhankelijken 3. Totaal 403 zetels. Een Amerikaanse skymaster van de Transocean Airlines met 47 inzitten den aan boord is vanmorgen vroeg nabij het vliegveld Shannon neerge stort. Het toestel was op weg van Ro me naar New York en was twee en e«n half uur over ttfd.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1