Wonderprediker in swingcostuum Rijk betaalde f 14.000 voor onbezette kamers in Amsterdamse hotels i wee telgen uit een groot geslacht „Verdeel en heers'' in Bad Godesberg „Kleine David" genees* ook per post De Schaak -achtdaagse Nationalisten wachten at Belgische Kamer heeft ver trouwen in nieuwe regering De inenting tegen pokken DONDERDAG 18 AUGUSTUS'1"" Amerikaanse wonderjongen .was vijf uur in de hemelen verzamelt nu dollars bij si romen I (Van onze correspondent te Londen). QA\ ID W ALKER, een veertienjarige Amerikaanse „prediker"', die zich zelf tot wonderjongen heeft uitgeroepen en wiens missie het is, naar hij bescheiden verklaart, ,om de w ereld te redden en zieke en gebrekkige men sen te genezen, is dezer dagen te Londen aangekomen. Het is zijn eerste stopplaats op een tournee naar een aantal IVesteuropese hoofdsteden. Voor zjjn voorstellingen in de Britse hoofdstad heeft z\jn manager maar liefst een heie reeks zalen afgehuurd, waaronder de Albert Hall, die vtff maal zo groot is als het Amsterdamse Concertgebouw. Sinds de jongen op zijn negende jaar plotseling verklaard had, dat hjj \jjf uur in de hemel geweest was. heeft hij de Verenigde Staten doorkruist met het geven van „shows", waar bij hij, volgens de brochures, duizenden blinden, doofstommen en lammen genezen zou hebben. ren. Ook hiervan waren de originele bewijsstukken echter in Amerika. QAAR LONDEN reeds enkele weken was volgeplakt met reclameplaten over de komst van „Kleine David, de wonderjongen van Amerika", was de persconferentie, die de „prediker" on middellijk na zijn aankomst in zijn LondenSe hotel hield, drukker bezet dan die van menig diplomaat. Tot de ontgoocheling van de troepen pers fotografen, die hoopvol gespeculeerd hadden op een soort etherische ver schijning in een wit gewaad, maakte de jeugdige wereldredder zijn entrée uitgedost in de laatste New-Yorkse „bebop"-dracht, het uniform der swinghelden van de goedkopere dans vloeren. Davids hel geruite sportjasje reikte tot halverwege zijn knie. Een kanariegele, nauw toplopende „bebop"- broek tot even boven de enkel, wit met roodbruine suède schoenen en af gezakte regenboogsokken comple teerden het ietwat onevangelische ge heel. Boven dit alles glom een gezond jongensgezicht met een sproeterige wipneus en een slordige bos roodblond haar. De „prediker" was vergezeld van zijn onderwijzer-manager, de 36- jarige Raymond G. Hoekstra, één van Nederlandse voorouders afstammen de Amerikaan. Hij woont alle voor stellingen van Kleine David bij en staat steeds klaar om het wonderkind te helpen, wanneer deze soms midden in een Bijbeltekst blijft steken of het antwoord op een vraag moet schul dig blijven. Dit komt echter slechts zelden voor. Niet zonder trots ver telde Hoekstra, dat zijn leerling nooit aantekeningen maakt en zijn lange preken nooit van te voren op schrijft. „Ik ben eigenlijk dominee van mijn vak," legde Hoekstra uit, die gekleed was in een overgetailleerd wit gabardine pak met een luid ge bloemde das. „Ik heb in Indiana een branche van het Calvary Tabernacle (religieuze sekte) opgericht en ben daar dominee. Verder heb ik daar mijn eigen evangelische Calvary school op gericht, waar David mijn beste leer ling is. Al het geld vooi deze tour- nee's komt uit de collecten, die wij na iedere voorstelling houden en dat is niet zo'n klein beetje. We hebben al tienduizend dollars op zij kuAnen leggen als studiefonds voor David. Hij woont met zijn familie bij mjj in, maar een vast tehuis heeft hij eigenlijk niet, want we zijn altijd op tournee. David heeft duizenden blinden, doofstommen en lammen genezen en wij hebben me dische attesten om het te bewijzen. Op zijn vijfde jaar was David zelf een jaar 'lang blind, maar ook hij is door een wonder genezen." Op de vraag van een Engelse re porter om die medische documenten eens te mogen zien, antwoordde Hoekstra, dat hij ze niet bij zich had. Ze waren allemaal in Amerika! Af schriften er van stonden echter ge drukt in de talloze brochures, die voorhanden waren en die tijdens de voorstellingen zullen worden uitge reikt. De publiciteitscampagne was 't werk van Davids vader. Deze reisde altijd een maand vooruit en had de réclame voor de gehele Europese tour al verzorgd. Hij was nu al weer op de terugweg naar Amerika om toekom stige voorstellingen daar te organi seren. „Bezoek aan de hemel". Hierop was het woord aan Kleine David. Met een overslaande jongens- Stem vertelde hij hoe hij prediker ge worden was na zijn bezoek aan de hemel. „Vóór mijn negende jaar kwam ik niet dikwijls in de kerk," zei hij, „maar toen ging ik eens met een vriendje mee. Dat was in onze missie- kerk te Long Beach, Californie. Ik begon te bidden en viel opeens op de grond. Mijn ziel steeg op uit mijn iichaam en vanuit de hemel zag ik mijn lichaam op de kerkvloer liggen. Van de volgende vijf uur op aarde weet ik niets meer, omdat ik in de 'emel was. Ik ging eerst een groot !k door, vol met edelgesteenten, om e heen waren duizenden zingende gelen in lange witte gewaden. Ik 'd er zelf ook één aan. Toen kwam bij een heuvel met een hoge muur »m heen. Er stonden allemaal (oie gebouwen op, geen aardse ge- iwen, maar iets wat jullie je niet #t voorstellen. Ik wou daar graag j^en, maar een stem zei tegen mij j moet weer terug naar de aarde jtte preken, je moet de Bijbel ver- djen en de zieken genezen." Toen Jik opeens weer terug in de mis- rk in Californie, Ik heb vijf da- jjmoeten vasten, voordat ik mijn jjps kon overtuigen, dat ik moest 6 prediken. Ik ben heel Amerika geweest en heb duizenden gene jjiledereen, die gelooft, wordt ge- V Vervolgens vertelde de „won- lj(0er.", dat hij zo juist veertien lang voorstellingen had ge- fcoï 'n een Amer'kaans kerkje, I vijftig doofstommen voor het I er3,»dden kunnen spreken en ho- Genezing per post. Ondanks de „hemelse zending" van Kleine David, wordt de zakelijke kant van zijn roeping op wel zeer aardse wrjze geleid. Hoewel de col lecten een ruim inkomen verschaffen aan de „prediker", zijn vader en de heer Hoekstra worden deze inkom sten nog aanzienlijk verhoogd door Davids „mail-order"-bureau. Per adres postbox 9037, Dallas, Texas, kan men n.L ook genezing per post bestellen, waarop de „wonderjongen" door hem gezegende zakdoeken en bidlintjes laat verzenden. Teneinde ook deze dienst zoveel mogelijk be kend te maken, geven een aantal hier bij geïnteresseerde Amerikaanse za kenlieden een eigen tijdschrift uit voor kleine David, dat grote adver tenties bevat omtrent de resultaten der zakdoeken en bidlintjes. Volgens deze advertenties, die ook in andere Amerikaanse tijdschriften verschijnen, kan men de wondergenezing verkrijgen door zo'n bidlintje maar op het zieke of defecte lichaamsdeel te leggen en dan maar te geloven. Op een laatste vraag, of Holly wood hem nog geen filmcontract had aangeboden, antwoordde Kleine David dat hij herhaaldelijk aanbiedingen krijgt, maar er onmogelijk tijd voor heeft. Daar slechts de tijdsfactor hem er van weerhouden scheen te hebben om zijn „hemelse gaven" in klinkende Hollywoodmunt om te zetten, moesten wij tot de zeer aardse conclusie ko men, dat de preektournees en de „mail-order" bidlintjes inderdaad won deren verrichten, geldwonderen voor Kleine David De veertienjarige Amerikaanse „wonderjongen" David Walker, die thans zijn „hemelse zending" in Europa verricht. Het grootste won der is wel, dat deze knaap zich rijk predikt voor ontelbaren, die er geld voor over hebben. Hei financiële wanbeheer van M.G. De Rekenkamer ging op speurtocht Aan het verslag van de Rekenkamer over haar controle op Jle financiële manipulaties van het Militair Gezag ontlenen wij nog het volgende: Voor zover de accountants een oor deel hebben uitgesproken over de be leningen van het personeel (ongeveer de helft der rapporten) was dit in het algemeen geruststellend. Enkele uit zonderingen zijn: het districtscommis sariaat Apeldoorn betaalde aan een financieel adviseur f 735 per maand, later hetzelfde bedrag per 3 maanden, doch toen werd de werktijd terugge bracht tot 2 dagen per week. Het provinciaal commissariaat te Amsterdam maakte voor de legering en voeding van zijn personeel gebruik van het Americanhotel aldaar. Het be taalde f 52.923,31 voor het legeren twaaronder f 4.287,25 voor het reserve ren van kamers, welke niet gebruikt zijn) en voor het bereiden van maal tijden en bediening in totaal f 35.700. Voor het verstrekken van nachtverblijf had men de beschikking gehad over 't Victoria-hotel. De kosten bic-van heb ben f 26.600 bedragen, in welk bedrag 13.079 is begrepen voor onbezette kamers. Bij het districtscommissariaat Eind hoven was de administratie zo onvol doende. dat volgens opgaaf van de controlerende accountant 1152 buiten en 511 binnenbanden aan verantwoor ding zijn ontsnapt. Ook bij andere commissariaten vormt het beheer van auto's en auto-onderdelen een zwak punt. Een zeer ongunstige indruk maken de rapporten omtrent de voorgenomen bouw van een interneringskamp aan de Nieuwendammerdijk te Amster dam Vast staat, dat het rijk in verband met voormeld bouwplan f 351 082.38 heeft uitgegeven waarvoor het niets heeft verworven. Intussen dient even eens te worden vermeld, dat voor het huisvesten van het kamp in de lood sen aan de Levantkade ook zeer hoge bedragen moesten worden betaald De huur bedroeg over een tijdvak van 6 maanden niet minder dan f 127.302,31 Bij het kamp te Dordrecht werd een ziekte- en ongevallenverzekering ge sloten voor het personeel, welke even eens gold voor het personeel van de politieke opsporingsdienst aldaar. In tctaal werd f 60.000 als voorschotpre mie betaald. De kampadministratie deelde de provisie, op het sluiten van deze verzekering vallende, met een employé van de opsporingsdienst. Zodra dit geval werd gerapporteerd, is de verzekering beëindigd. De be taalde voorschotpremie was echter verloren. Hoewel de bedoeling heeft voorge zeten, de kampen zoveel mogelijk self-supporting te maken door het be vorderen van de tewerkstelling van geïnterneerden, werden slechts in en kele gevallen de kosten door de op brengsten gedekt. Bijzonder ongunstig is het rapport omtrent het centraal magazijn van de provinciale inspectie Bijzondere Jeugd zorg Noord-Holland te Amsterdam. Volgens de accountant werd hier een bedrag van nagenoeg f 200.000 besteed cp zodanige wijze, dat geen zekerheid bestaat, dat de daarvoor aangekochte goederen hebben gediend voor het doel, waarvoor de gelden werden ver strekt. Voorstellen tot verbetering van het beheer bleven onuitgevoerd. Het bureau nationale veiligheid. Een typisch voorbeeld van een orga nisatie, welke alle gebreken vertoonde van de na-oorlogse verwarring, eerder in dit verslag kort aangeduid, vormt het bureau nationale veiligheid. Pen bijzondere moeilijkheid ten aan zien van de accountantscontrole bij dit bureau vormde begrijpelijkerwijs de omstandigheid dat zijn werkzaamhe den een geheim karakter hadden De loonadministratie voldeed niet aan de eisen. Op een bedrag aan salarissen van ruim f 2.250.000 ontbraken kwjj- tingsbewijzen voor ruim f 29.000 Ten gevolge van onjuiste sterkte-opgaven van de afdeling intendance heeft het bureau voor een waarde van bijna f 30.000 te veel aan levensmiddelen van het departement van oorlog verkregen Verdei werden te weinig maaltijdbon nen verantwoord voor meer dan 7000 dagrantsoenen. Ten laste van het rijk zijn ook ge boekt een vordering van hef militair gezag op de HARK ten bedrage van f 1.216.090.38 en on Ned-rlands Volks herstel f 14.010.89 welke door genoem de organisaties niet werden geaccep teerd. Onze provinciale top-spelers houden de eer van het gewest in Arnhem goed hoog. In de kopgroep werd gis teren de vierde ronde gespeeld, ter wijl de afgebroken partijen werden opgeruimd. Onze Bergense hoofdklas ser P. Seewald handhaafde zich in de kop. door een remise met v. d. Tol, na de gehele partij enig overwicht te hebben gehad. Van Mindeno verloor met wit van Barendregt, terwijl Or- baan onverdiend van Mulder won. Muilwijk en Bunt maakten remise. De afgebroken partij tussen Bunt en v. d. Tol werd door eerstgenoemde ge wonnen. De stand aan de ktrp luidt: 1. Barendregt, Amsterdam, 3 p.; 2 en 3. Seewald en Orbaan, 2'/$ p. De sterke Alkmaarse troef, Vreeken, heeft ook in de tweede ronde gewon nen, ditmaal was Valstar, Den Haag, het slachtoffer. Zjjn partij uit de der de ronde tegen Perfors, kampioen van Arnhem, werd afgebroken in moeilijk te beoordelen stand. De Helderse afgevaardigden, de jeugdige Geus en Bommel speelden met wisselend succes. Geus remiseer de in de tweede ronde tegen Spinho ven, doch verloor in de derde ronde door een blunder van Schoemakers, Rotterdam. Bommel verloor in de 2e ronde door een blunder in goede stel ling, doch won in de derde ronde binnen 10 zetten. Levendig, Dirkshorn, won in de 2e ronde, doch moest in de 3e het onder spit delven. Morgen wordt de vierde ronde gespeeld en de hangpartijen be ëindigd, zodat een standenoverzicht vermoedelijk in ons nummer van Donderdag zal kunnen worden gepu bliceerd. Campbell niet geslaagd Donald Campbell hee!ft gistermor gen een mislukte aanval gedaan op het wereldsnelheids record voor motorbo ten dat met 141.74 mijl per uur op naam staat van zijn vader, wijlen Sir Malcolm Campbell. Nadat hij twee maal de gemeten mijl had afgelegd liet zijn vrouw uit het kantoor van de tijdopnemers meedelen dat het record echter, dat de poging niet was geslaagd gebroken was. Bij de na-contróle bleek Donald Campbell haalde een gemiddel de snelheid van 135.34 mijl. per uur. Oldambiser Adema I en Dina Lindbergh Adema Oldambtster Adema 1 N.H. 5697, N.R.S. 19056 S. Stamvader van de tegenwoordige richting i veefokkerij. Preferent le klasse, n de Noordhollandse (Van onze agrarische medewerker) De Noordhollandse inzending voor de tentoonstelling te 's-Hertogenbosch bevat niet minder dan vier groepen van acht vrouwelijke afstammelingen van de stier Oldambtster Adema I en drie van de stier Dina Lindbergh Adema. Van de vier eerstbedoelde groepen be staat er één uitsluitend uit koeien, die een plaats hebben gevonden in de su per-productieklasse en dit feit stelt de grote waarde van de stamvader ten duidelijkste in het licht. De „burgerlijke stand" van onze ge registreerde fokveestapel doet in geen enkel opzicht onder voor die van de menselijke bewoners van ons land tn daarom is het niet moeilijk een aantal bijzonderheden te geven omtrent de twee genoemde stieren, die overigens nauw aan elkaar verwant zijn. Want Olvambtster Adema I was de vader van Dina Lindbergh Adema. Er is dus alle aanleiding om te spreken van twee telgen uit een groot geslacht. Met deze twee dieren is overigens de roemruch te geschiedenis van deze veefamilie niet Experiment van Weimar thans herhaald (Van onze diplomatieke medewerker) |N BAD GODESBERG, op korte afstand van de hoofdstad Bonn, zitten en wachten de mannen, die de ware overwinnaars van de Zondag gehouden par lementsverkiezingen in West-Duitsland zijn extreme nationalisten, neo-fascis- ten en nazi's. Zij hebben tijdens de verkiezingscampagne geen mond opengedaan en evenmin hebben zij door middel van een partij aan de verkiezingen deel genomen. Desondanks hebben zij door hun blote aanwezigheid en steunende op de apathie en de onverschilligheid der kiezersmassa, de S.P.D., de C.D.U., en de kleinere partijen gedwongen het nationalistische spel te spelen. Men kan er, tengevolge van de bevoegdheid van het geallieerde militaire bestuur om onge wenste politieke groeperingen te verbieden, slechts naar raden, hoe het ver kiezingsresultaat er zou hebben uitgezien, indien zij actief met de leuzen welke in de Hitlertijd zoveel aantrekkingskracht op de Duitsers uitoefenden, aan de strijd hadden deelgenomen. Maar na de vorming van de regering in Bonn wordt de toelating van nieuwe politieke partijen een zuiver Duitse aangelegenheid. Dan krijgen deze lieden een kans en, naar men helaas moet vrezen, geen slechte. de persoonlijkheid van twee lei ders, die slechts tijdelijk door de aan wezigheid van een verzoenende fi guur in hetzelfde huis zijn onderge bracht. Dus zelfs, indien de C. D. U. zoveel zetels veroverd had, dat zij alleen zou kunnen regeren, zou West-Duitsland een innerlijk zwakke regering krijgen. Maar een zo grote meerderheid heeft de partij bij lange na niet gekregen. Zij zal, daar een samenwerking met de socialisten, gezien de uiteenlopende economische doelstellingen, niet in aanmerking komt, steun moeten zoe ken bij de liberale Vrije Democrati sche Partij, die sterke seperatistische tendenties vertegenwoordigt. Op papier is deze verdeling niet on redelijk of gevaarlijk. Tal van andere landen zijn en worden geregeerd door kabinetten, die op een zwakkere par lementaire meerderheid steunen. Maar Duitsland is nooit een natie geweest, waar de krachten der democratie het op den langen duur van de zwakheden der democratie konden winnen. De resultaten van de verkiezingen worden verondersteld voor vier jaren te gelden. Slechts indien de leiders van alle partijen groot en sterk genoeg blijken te zijn om hun doelstellingen op een veel hoger plan te stellen dan thans tijdens de verkiezingscampagne ge beurd is. zullen bij komende verkie zingen de dingen, waarom het gaat, duidelijk aan het daglicht treden en zal de wereld weten, wat het aan Duitsland heeft. Zijn deze leiders daar toe niet in staat, dan zal de clique van Bad Godesberg ook met de defini tieve overwinning gaan strijken. Zondag heeft het kiezersvolk van West-Duitsland gesproken, maar geen mens, die kan zeggen, waar het land nu werkelijk staat. Geen partij immers heeft het aangedurfd de kiezers de grote zaak, waarom het in waarheid gaat, duidelijk te maken. De Duitse keuze van vandaag beweegt zich niet tussen partijen en leiders, maar tussen twee tegengestelde krachten: democra tie en autocratie. De houding van de socialistische partij, de S. P. D., is in dit opzicht het teleurstellendst ge weest, omdat zij het best uitgerust is om het land een nieuwe leiding en een positief programma te bieden. Onder vier ogen geven de socialisti sche leiders de volgende verklaring van de door hen tijdens de verkiezings campagne toegepaste tactiek: Wat wij wensten te voorkomen, zo zeggen zij, is, dat het parlement van Bonn, de ,.Bundesrat", zou worden tot een zwak ke niet tot regeren in staat zijnde ver zameling van politieke groepen. De herinnering aan de republiek van Wei- mar. met haar 52 partijen, is sterk en daarom wilde de S. P D. een despera te gooi doen naar een krachtige meer derheid. Reeds zeker van ongeveer een derde der stemmen, was zij gedwongen voor verdere stemmen naar rechts te kijken en daarop haar verkiezingstac tiek af te stemmen. De uitslagen van Zondag hebben inmiddels aangetoond, dat dit te vergeefs is geweest. Verge leken met de indertijd gehouden plaat selijke verkiezingen heeft rechts zijn positie zelfs novg iets kunnen verster ken. Het is echter geenszins zo. dat West- Duitsland nu een sterke, eerlijk-conser vatieve meerderheid gekregen heeft. Dat gene, wat men rechts noemt, bestaat uit een hopeloos verdeelde verzame ling van partijen, onderdelen van par tijen en groepen. Het is de soort ver deeldheid. die aan het experiment van Weimar doet denken. Het conservatie ve leiderschap berust logischerwijs bij de C D U.. de Christen-Democratische Unie, en haar Beierse aanhangsel de Christen-Socialistische Unie. Haar lei ders zijn niet bijzonder verlicht n, economisch gesproken, zelfs ni-t bij zonder intelligent, maar dr '"onrad Adenauer. Karl Arnold Hans Ehrard, Hermann Puender en anderen «eloven ten minste, dat alle mensen ee'ök ge boren zijn en wensen Duitsland in- de ze geest te regeren. Deze partij echter is veeleer 'n conglo- opvattingen verdeelde groepen dan een zijn de velerlei opinies, die het recht se Duitsland telt. op één groot doel te richten. UET IS ZELFS ZEER waarschijnlijk. dat de Beierse vleugel va» de partij zich spoedig zal splitsen, zulks grotendeels als gevolg van De Belgische Kamer heeft gister middag met 125 tegen 64 stemmen en één onthouding (de liberaal Leclercq) haar vertrouwen in de nieuwe rege ring uitgesproken. De liberale volksvertegenwoordi gers Lahaije en De Wilde hebben een wetsvoorstel ingediend tot afschaffing van de wet. van 19 Juli. op grond waarvan de Koning in de onmogelijk heid wordt verklaard het land te re geren en het regentschap wordt inge steld. In de toelichting op dit voorstel wordt verklaard, dat de volksraadple ging niet de juiste weg is om de Ko ningskwestie op te lossen, daar deze geen bindend karakter draagt en af breuk doen aan 't prestige der volks vertegenwoordiging. Het thans ingediende wetsvoorstel tr.aakt. volgens beide liberale politic: de volksraadpleging overbodig en streeft een snelle oplossing van de Koningskwestie na. ten einde, want als kampioen van de Centrale stierenkeuring te Alkmaar werd Dina Lindbergh Adema in 1948 onttroond door zijn zoon Adema 21 van de Woudhoeve. Dina Lindbergh Ade ma werd toen reserve-kampioen. Oldambtster Adema I De stier werd geboren op 17 Maart 1940 in de stal van de bekende Over- ijselse fokker M. Westerdijk te Beer- zerveld. In het najaar van 1940 werd het dier als kalf gekocht door Gebr Ruyter te O.-BIokker voor bloedver versing. Weliswaar was de product van moederskant niet geheel naar t vrediging, ten aanzien van exterie en bloedverwantschap met het ei.' vee kon niets beters worden gevon en zo verhuisde het toen nog jonge naar O.-Blokker. Bij het gebruik maken van 'n nieuwe stier moet men voorzichtig zijn. Het eerste nageslacht is meestal wel goed, maar daarna loopt men de kans terug te vallen. Het dier is daarom de eerste tijd weinig gebruikt, feitelijk alleen bij wijze van proef. Toen deze proefnemin gen echter ten volle slaagden, werd Oldambtster Adema I geheel ingezet en de resultaten waren prachtig. In 1946 kreeg hij het praedicaat 'preferent le klasse". Daarvoor waren 108 vrouwelijke afstammelingen be zichtigd, die, gezien de leeftijd van de stier, meest bestonden uit melkvaar- zen. Tevens waren toen 113 zoons van hem ingeschreven in het N.R.S., waar van 96 in Noord-Holland. Zijn erelijst bevat o.a. de volgende bekroningen: in 1941 werd hij eerste in zijn klasse van de jonge dieren, in 1942 was hij no. 1 van de tweejarigen, in 1943 no. 1 van de driejarigen. De kampioenstitel werd in die tijd niet toegekend. In 1944 verscheen hij niet meer op de Centrale stierenkeuring, in 1945 was er geen keuring. Ook in 1946 kwam hij niet meer. Wellicht omdat hij wat kwaadaardig was geworden. In hetzelfde jaar 1946 is hij voor een hoge prijs naar Frankrijk verkocht aan Madame de Bourbon, een grootgrond- bezitster. Naarmate hij ouder werd, werd hij makker, maar hij heeft niet lang meer geleefd. In 1948 brak hij bij een ongeluk zijn schouderblad en toen moest hij worden afgemaakt. De verkoop was vooral het gevolg van het feit, dat zijn eigenaar er mee was uitgefokt. Voor de fokkerij in Noord-Holland werd zijn vertrek ech ter algemeen als een groot verlies be schouwd. Dina Lindbergh Adema Dina Lindbergh Adema was de zoon van Oldambtster Adema I en Dina Lindbergh, een koe uit het bedrijf van de Gebr. Ruyter te O.-Blokker. Hij werd geboren op 28 April 1943 en be vindt zich nog steeds in zijn geboorte stal. Zijn begin was niet zo glorieus als dat van zijn vader. In 1944 werd hij op de Centrale stierenkeuring no. 4 in zijn klasse van éénjarige dieren. In 1945 is de keuring niet gehouden, maar zowel in 1946 als in 1947 was hij de primus inter pares. Beide jaren werd hij kampioen. In 1948 werd hij, zoals reeds gezegd, onttroond door zijn zoon Adema 21 van de Woudhoeve. Op het ogenblik wordt nagegaan of ook aan hem het praedicaat van prefe rent moet worden verleend. Het dier bevindt zich thans niet in geheel goede conditie. Hij is lusteloos en gevreesd wordt, dat hij scherp in heeft gekregen. Er wordt in het algemeen nogal ge volg gegeven aan de oproep zich te gen de pokken te laten inenten. Naar wij van de geneeskundige hoofdin spectie van de volksgezondheid ver nemen, zijn er reeds vrij veel perso nen, die daarvoor in verband met de aard hunner werkzaamheden in 't bij zonder in aanmerking komen, inge ënt. Hier en daar blijkt de mening te hebben postgevat, dat die koepokin enting vrij ernstige gevolgen zou heb ben gehad. Naar aanleiding hiervan deelt men ons mede, dat er geen en kel geval bekend is, waarbij de na de oproep gedane inentingen tot min of meer ernstige gevolgen hebben geleid. JOEGOSLAVIË DEMENTEERT BERICHTEN De Joegoslavische regering heeft ontkend, dat de Griekse partisanen bij de stad Vitsi door Joegoslavische troe pen zijn aangevallen, zoals door de „Vrije Griekse radio" is bericht. De regering noemde het radiobericht „een vuige laster, ui'gedacht do*- de agenten van de Cominforro of het centrale comité van de Griekse com munistische partij".

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3