Nog even de velden-kwestie Futloos Helder verloor van matig HRC ïïaïsr.ff si- Hartekreet in Helder-nieuws" De duiven vlogen weer Ongeval Het feest te Huisduinen Tussen Haaks en Kuitje Helderse Lunchroom Texel Korfbalnieuws 4-1 overwinning der Hippolyiushoef Toneelconcours roodhemden Duivensporf- Verhoogde stroomprijzen Benoeming Onderwijzeres benoemd Dienstplicht Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Succes behaalde kleine overwinning op Watervogels In het Helder-nieuws van deze week wam het volgende artikel voor over tia velden-toestand in onze stad. SPORTDAG HRC-HELDER GETORPEDEERD Het ia dan dank zij de houding van het Gemeentebestuur zover gekomen! Waar de bestuursleden der beide verenigingen voor hebben gewerkt en plannen hebben uitgestippeld, is met één slag teniet gedaan, daar de terrein- kwestie. waarover al zo lang is gedis cussieerd, zodanig is, dat van 't spelen der vier vastgestelde wedstrijden niets kan komen. Wij zouden na het schrijven van het bovenstaande kunnen volstaan met te zeggen: Dank u, en verder zwijgen. Maar dat doen wij nu niet meer. Inder daad. overal waar gewerkt wordt, val len fouten waar te nemen, maar aange zien er in deze kwestie niet gewerkt is, zijn dit geen fouten meer, maar grove blunders! Vanzelfsprekend is van de zijde van het Helder-bestuur enige maanden ge leden reeds verzocht het terrein te repareren, en inderdaad verschenen er enkele graszaadkorrels op het „groene" tapijt, maar dit mocht niet baten, daar er nadien teveel wedstrijden op wer den gespeeld, echter niet alle door de v.v. „Helder". Ook zijn wij enige malen bij één der Wethouders geweest om hem maar steeds weer lastig te vallen met onze moeilijkheden. Ontelbare ma len is met de heer Langerak gesproken en getelefoneerd. Hem zijn wij zeer er kentelijk voor de prima wijze, waarop hij dit steeds op de lange baan wist te schuiven. Maareindelijk kwam het zover, dat enkele graszoden, welis waar vanwege het gunstige jaargetijde dood en dor, onze zandvlakte bevolk ten en er steeg hoop in de harten der witjakken. Steeg, want nog slechts drie weken en de competitie neemt een aanvang, en het is voor de meesten een raadsel, hoe het nog voor elkander moet komen. Wij weten dit wel: het komt niet voor elkander, dat zal na enige tijd blijken. Wanneer men succes wil hebben, moet direct na het seizoen één veld er uit, en zou gebruik moeten gemaakt worden van de twee velden, die zo vlot voor de verkiezing uit de grond ge stampt zouden worden. Nu die velden er nog niet zijn, hadden heus de voet balverenigingen wel een oplossing voor enige tijd geweten. Bedroevend erg, dat zoiets voorkomt in een gemeente als Den Helder, die een vooraanstaande plaats wil inne men. Toch ook in de sport nietwaar? De v.v. „Helder" is gedoemd geweest haar oefenwedstrijden uit te spelen, ook dank zij de velden, met»al de fi- De Zaterdagvliegers hield twee wedstrijdvluchten van jonge duiven. Het was de laatste vlucht vanaf St. Quentin (Fr.). De uitslag was als volgt: Lucen 1, 4, 6: Molenaar 2; M Ruiten 3; S Koorn 5; Klaassen 7; Scheer 8, 9. De kampioenen der jonge duiven waren: 1 L Leen met 711 p„ 2 A de Ruiter 499, 3 M Klaas sen 379 p. Voor de na vluchten vlogen de oude en jonge duiven tegen elkaar vanaf Dordrecht. Dit werd een vrij onregel matige vlucht, wat wel zijn oorzaak vond in het donkere weer; eerste duif 3.42.25, laatste 4.35.56. Leen 1, 7, 11, 40. 41; Gebr. Koorn 2, 16. 26. 37, 44; J Boon 3, 8; J Dienaar 4, 10, 13, 17; Steinman 5, 25, 35, 50; Bastelaar 6, 19; Holtz 9, 22, 38; Molenaar 12, 49; P Wit 14, 28; M Ruiten 15, 23, 39; S Koorn 18,27; gebr. Koopman 20, 31, 42; R Rui ten 21; G E Koopman 24; Zondervan 29; Phlipse 30; Klaassen 32; Bakker 33, 34, 36; Ham 43; Kok 45; Ligtenberg 46; Nehus 47, 48. De rooktafel was voor gebr. Koorn als eerstaangetoonden. Kampioen-generaal jonge en oude dui ven: 1 M Klaassen 1227 p., 2 Leen 1109, 3 gebr. Koorn 1012. Vrijdagavond inkorven voor Roo- zendaal. tevens klokkenstellen van 7 8 uur. Aan de Zanddijk nabij Duinoord slipte gistermorgen een wielrijder. Hij liep daarbij lichte verwondingen op, en werd naar de Rode Kruispost bij Paal 3 gebracht. Daar werd de eerste hulp verleend, maar hij moest in het ziekenhuis definitief behandeld wor den. Een poosje later verscheen hij weer bij Paal 3. De dokter had hem lust voorgeschreven, dus „waarom zou ik niet rustig aan het strand gaan zitten?" vond hij laconiek! Het strandfeest voor de kinderen te Huisduinen wordt niet a s. Woensdag middag. zoals wij Zaterdag abusieve lijk berichtten, gegeven, maar Woens dagmiddag 31 Augustus a.s. Het con cert door het Stedelijk vindt even eens op de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina plaats. De kinderen, die aan de wedstrijd willen deelnemen, kunnen zich opge ven bij de heer Bruin aan de "Ihiin- tjesweg, of bij de heer Boon, Zeeweg C 7. Het is morgen hoog water om 6.55 en 19.45 uur en laag water om 0.45 en 13.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.1 graden Celsius Zeer vele stadgenoten hebben gisteren van het prachtige zomerweer geprofiteerd, getuige de grote drukte ?an het strand, vooral bij de Donkere Duinen en verder de talrijke wande laars in ons natuurpark, langs de dijk en aan de havenkant. Zou Augustus nóg zo'n kostelijk weekend brengen? nanciële gevolgen voor haar en de ge meente (o.a. belasting). De wedstrijd van a.s. Zondag gaat ook al gepaard na het afvallen der drie wedstrijden met geldelijke offers om maar niet eens te spreken over de cul turele schade. (Dit in verband met de gedeeltelijke recette voor het Stedelijk Muziekcorps) Dit artikel zal zeker niet bijdragen tot een genoeglijk onderhoud, ook zal het niet veel meer baten, maar na al hetgeen wij zagen in andere gemeen ten, o.a. Bussum, Hoogezand, Egmond etc. moet dit ons van het hart: Vroede Vaderen ontwaakt, en geeft ons goede sportvelden, met spoed, want de tijd dringt, opdat wij ons steen tje kunnen bijdragen tot heil van onze mooie voetbalsport. A.W. Er staan wel eens meer bloemen in de Helderse lunchroom, maar de grote boeketten, die Zaterdagmorgen het buffet sietden, zagen er bepaald ver dacht uit. De heer Lensen mocht dan I roberen een gezicht te trekken, of hij dergelijke bloemstukken elke Za terdag aan z'n vrouw cadeau doet, de oplettende bezoeker keek door deze argeloosheid heen. Toen dat eenmaal het geval was, viel de baas gauw door de mand. Want „Bram" mag een ge zellige en grage prater zijn, allerminst ontbloot van fantasie, een spijkerhar de leugen weet hij niet voort te bren gen. En dus besloot hij, zich er af te maken met een achteloos: ,,Ja, de zaak bestaat vandaag veertig jaar", alsof hij iets zei in de geest van „Dc melkboer is met vacantie gegaan!" Juist bevond zich om met Praet- vaer van Elsevier te spreken onze man Rudolf in de lunchroom, en deze verwittigde ons ijlings via de telefoon. Het tijdstip was gelukkig gekozen, het was half-elf en de koffie was klaar. En zo zaten we even later aan de leestafel, waar de jubilaris vijf, zes koffie liet aanrukken. Dat was een af leidingsmanoeuvre, maar de vragen kwamen toch. Wie zou menen, dat .Bram" van wal stak en een paar uur lang in zee bleef met een hele vloot van interessante herinneringen, ver gist zich. Er moest zelfs heel wat ge beuren, voor en aleer de blauwe vlag van het havenhoofd gehesen werd, en er iets loskwam. Veertig jaar geleden begon de heer F. W. J. Lensen een melksalon in dit zelfde pand. Hier kon de Nieuwedie- per „een bak stoom en een koek voor drie cent krijgen" en sindsdien hebben heel wat Nieuwediepurs hun natje en droogje binnen deze bescheiden muren gehaald. Het was er goed en gezellig, en zoon Bram kon dus 26 jaar geleden een goed-lopende zaak overnemen. Hij en z'n vrouw (75 procent) zaten niet stil, en dachten al dra over uitbrei ding. In 1931 kwam het zover, en de Helderse Lunchroom werd tevens res taurant, trekpleister voor velen van buiten de stad. Aan hoeveel honder den sportslui, artisten en zakenlui zou Bram de vraag hebben gesteld: „Wat zal het zijn, mijnheer?" Zelfs hij zal het antwoord niet weten. Feit is. dat zijn bedrijf in en buiten Den Helder een uitstekende naam kreeg en be hield. Dat mag wel eens even gezegd worden, al is dat dit veertigjarig ju- beleum dan niet officieel, met ere- wijn en speeches, gevierd. HERBOUW N.H. KERK TE DE WAAL Van het Departement van Wederop bouw is bericht ontvangen, dat binnen enkele maanden een begin kan worden gemaakt met de herbouw van de ge heel verwoeste Ned. Herv. Kerk te De Waal. Dit is een zeer gunstig bericht, daar de Ned. Herv. Gemeente te De Waal zich bijkans vier jaren behelpt met een noodkerk, of beter met twee kamers van de pastorie. Het is te be grijpen, dat de bouw van een nieuwe kerk veel geld kost. Hierdoor wordt een zware last gelegd op deze gemeen te. Naar de predikant ons mededeelde, wil men op 23 en 24 September a.s. een bazar organiseren, teneinde de kas van het herbouwfonds te verstevigen. TEXEL WEL IN TREK Het seizoen op Texel verloopt geheel buiten verwachting. Alle pensions en hotels zijn voortdurend bezet. Ook het na-seizoen schijnt goed te worden. Nu zelfs in de tweede helft van Augustus is van een vermindering van gasten niets te bespeuren. Vrijdag werd op het VW-kantoor reeds de eerste aanvrage op pensionruimte voor het seizoen 1950 ontvangen. NIWIN-SPORTDAG De NIWIN-afdeling Texel organi- seer-de een sportdag, met het doel haar kas aan te vullen. Allerlei athletiek- wedstrijden werden gehouden. De dag werd besloten met 'n voetbalwedstrijd, HRC 2-Texel comb. De uitslag was 33. Het bezoek aan de sportdag was niet geweldig. 's-Avonds was het iets beter, doch over het algemeen niet bij zonder. Het mooie weer zal hier wel deel aan hebben. DE BONTE WITTE KRUISTREIN Naar wij vernemen, hebben de voor stellingen van de Bonte Witte Kruis- trein te Den Burg f 1009.36 opgebracht. De avonden werden gegeven ten bate van de stichting van een consultatie bureau annex badinrichting. In totaal is thans een bedrag van f 10.000 ont vangen als opbrengst van dergelijke en andere avonden en giften. Op 31 Juli j.1. waren in deze ge- rreente 35 vreemdelingen werkzaam, waarvan 22 in de landbouw. Tevens waren er op dat tijdstip 18 werkzoe kenden in de gemeente. Onder ideaal weer speelde HCSC Zaterdag haar zevende competitie wedstrijd, ditmaal tegen ONI van An- dijk. Dat het geen daverende overwin ning zou worden, was te voorzien, daar HCSC met zes Invallers (stens) uitkwam. Alhoewel HCSC in het be gin de meerdere was, bleven de doel punten In het eerste kwartier uit. Het zou echter spoedig veranderen, want nog geen vijf minuten later was de stand 20 voor HCSC. Na vakwisse- ling kwam ONI er beter in en ze wis ten dan ook al gauw een tegenpunt te behalen. Met deze stand ging ook de rust in. ONI haalde na de rust flink op en wist de stand zelfs in hun voor deel op te voeren tot 32. Tien mi nuten later was de stand weer gelijk, 33. Er werd daarna weer met de beginopstelling gespeeld, maar weer wist ONI de stand in haar voordeel om te zetten, echter van korte duur. De bal werd midden uit gegooid en de eerste aanval werd met succes be kroond. 4—4. Er waren toen nó"g maar zeven of acht minuten te spelen en het zag er naar uit, dat de wedstrijd rnet een gelijk spel zou eindigen. In de laatste minuut wist HCSC nog de stand op 54 te brengen, waarmede het einde kwam van een weliswaar benauwende overwinning. De stand luidt nu: HCSC 7 0 DTS I 3 0 DTS II 4 0 ONI 6 0 Zaterdag 27 Augustus wordt er ge speeld tegen DTS II. Vooraf wordt er eerst een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen KVH en DTS I. Aan vang drie uur. Bij gunstig weer kan dit een mooie middag worden voor de korfbalsportlief hebo=r-,. De Nederlandse renner Henk Faanhof won Zaterdag in Kopen hagen het wereldkampioenschap voor amateurs op de weg over 193,6 kilometer in 4 uur 53 min. 42 sec. Henk Faanhof, de gelukkige winnaar. 33—20 14— 7 7— 8 7—26 WGW STUURT ST. GEORGE MET EEN NEDERLAAG HUISWAARTS Dat WGW vorige week niet toeval lig eens een goede dag had, heeft zij wel bewezen tegen St. George, die 't tegen de Geelwitters niet kon bolwer ken en met een 31 nederlaag genoe gen moest nemen. W. speelde met één invaller, n.1. Bouma, die na een zwak begin steeds beter inspeelde. Het zag er in het begin niet naar uit dat W. deze wedstrijd zou winnen. De eerste tien minuten waren beide elftallen om beurten in de aanval, maar al spoedig nam St. George het initiatief en werd W. geheel ingesloten. We za gen Noordeloos een keer missen, maar de kans werd niet benut door over schieten. Even later wist Bouma een hard schot uit de hoek te grijpen, maar weer kwam St. George terug, de middenvoor wist handig door de ver dediging heen te manoeuvreren en met een goed schot gaf hij zijn club de leiding (01). W. begreep, dat zij tegen deze sterke tegenstander uit een ander vaatje moest tappen. Het spel werd nu meer over de vleugels ver deeld en na 25 minuten bracht Van Weesp uit een voorzet van Ramler de stand op gelijke voet (1—1). De" laat ste minuten waren voor W. waarbij v. Weesp, alleen voor de keeper staande, overschoot. Na de rust zagen wij verschillende goede aanvallen van beide zijden, waarvan die van W. over het algemeen iets gevaarlijker. Keeper Flores stopte op schitterende wijze een keihard schot van Schilder en ook een schui ver van Van Weesp wist hij keurig weg te werken. Na een half uur kreeg Ramler een goed aangegeven bal van Toes. die hij netjes naar voren bracht en hiermede de stand tot 2—1 ver grootte. Na de aftrap ontsnapte het W-doel aan 'n doorboring toen Bouma de bal liet glippen, maar de bal toch nog wegwerkte zodat Noordeloos de hal het veld weer kon intrappen. De laatste 10 minuten waren geheel voor Spaan, die tussen twee spelers de kee per voor de derde maal passeerde, stel de de zege veilig. St. George heeft hier 'n goede indruk achtergelaten en zal zeker een rol van betekenis in de vier de klas kunnen spelen. Deze winter zal een concours ge houden worden tussen acht verschil lende verenigingen van Wieringen en Wieringermeer. In een gecombineerde bestuursvergadering werden bij loting de volgende speeldata vastgesteld: 22 en 23 October: de toneelclub O.K.K. speelt voor de mandolinevereniging O.K.K.; 12 November: Excelsior, Den Oever, speelt voor Zang en Vriend schap; 26 November: W.K.T., Midden- meer, speelt voor de gymnastiekver eniging van Wieringen; 14 December: voor het Wiron-Symphonie-Orkets; 14 en 15 Januari speelt DWO, Midden- meer voor OKK. 4 Februari spelen de Polderspelers bij Zang en Vriesdschap; 22 Februari speelt de Vrije Greep voor Avantie; 8 Maart Apollcr voor Wiron Symphonie- Orkest. Het is nog niet bekend welke stukken gegeven zullen worden. In geschreven zijn reeds: „Jong zijn we maar eenmaal" door Vrije Groep en „Stormeiland" door De Polderspelers Vernjoedelijk zullen nog opgegeven worden „De Heilige Vlam" en „De moordenaar en het meisje". De andere stukken worden later bekend ge maakt. Het bestuur zal trachten een jury samen te stellen. Een comité is gevormd, bestaande uit de dames G. ten Bokkel, G. Boon en E. Doves, die er op uit zullen gaan om prijzen te verzamelen. Als wedstrijd-bestuurders zullen optreden: de heren Pennekamp (voorz.) van Anna Paulowna; P. Jong kind (penningmeester) en P. de Graaf (secretaris). In Den Oever was het concours 't vorig jaar een groot succes. De meeste stukken zullen ook te Den Oever en misschien ook in de Wieringermeer gespeeld worden.. Een aanvankelijk iets sterker Hel- der heeft door gebrek aan stootkracht geen kans gezien een dragelijk taat te bereiken tegen een maar mat g H.R.C. Een H.R.C., dat nog angstig was van de onverwachte pil van ver leden jaar en ook nu weer onzeker begon, wist door het falen van Helder zich gaandeweg te hersteilen en e zege veilg te stellen. Helder over het algemeen in het %eld wel tegen H.R.C. was opgewassen, had de zege met een weinig geluk nog groter kunnen zijn. Er is een verschil in het spel van beide elftallen, dat in feite Steeds weer naar voren komt. Helder pro beert te voetballen en dan een systeem te spelen en HRC tracht svsteem te spelen en dan te voetbal len. En daar HRC met haar poging een stuk vooruit is op Helder, kon het ook nu weer gebeuren, dat HRC een beter resultaat bereikte. De grote fou van Helder zat in het feit, dat alleen Van der Neut stopperde, waardoor de HRC-voorhoede veel gevaarlijker was. Helder was het eerste kwartier ster ker, maar toch duurde het 19 minu ten voordat Driehuis de eerste gevaar lijke kopbal inzond. H.R.C. had daar voor al enkele gevaarlijke aanvallen ondernomen waarbij doelman Boekei zijn klasse kon tonen. Helder neemt de leiding, Na een half uur kreeg Van der Neut een vrije schop te nemen, die keurig voor doel kwam. Dijkshoorn dacht dat De Jong zou wegkoppen, maar Driehuis was de rode spil ties te snel af en liet de bal achter op zijn hoofd vallen. Langs de verraste Dijkshoorn verdween de bal in doel (01). Even leek het of Helder de score zou ver hogen, maar haar spel was te week. De gelijkmaker, Er was 33 minuten gespeeld, toen Rijkers (geheel vrijstaand) de bal kreeg en deze precies over de backs speelde. G. de Vries liep door en bracht met een fraai schot de stand op 11. Nog tweemaal moest Boekei redden, waarbfl het open doekje niet achter wege bleef. In de laatste seconde kreeg De Vries weer een kans en be heerst schoot hij de bal in het net, Scheidsrechter Van der Horst floot echter voor rust, zodat dit doelpunt niet werd toegekend. De tweede helft besliste in feite het lot van Helder. Eerst schoot Knijff een serieuze kans over doel, maar na 7 minuten kwam toch het tweede doelpunt. Knijff zette goed voor, De Vries stapte over de bal heen, waar na. Rijkers met zijn rechterbeen Boe- De postduivenvereniging „De Lucht post" hield een wedvlucht vanaf Mons (Belgie). Afstand 285 km. De eerste duif behaalde een snelheid van 1050 M. per minuut. H. de Groote 1, 5, 10; N. Helsloot 2; C. Helsloot 3; W. Pat huis 4, 7, 8; R. Holtjer 6; D. Hollan der 9. Uit goede bron vernamen wij, dat de eiectriciteitstarieven met ingang van Juli 1949 zijn verhoogd. Voor groep A (H.-Hoef en West Wieringen) gaat deze verhoging in met de maanden Aug. en Sept. 1949. Groep B: Zand- buren, Slingerweg, Elft en Oost Wie ringen echter direct en wel vanaf de maanden JuliAug. 1949. O.m. is het lichttarief gebracht op 7% cent en dat voor koken op Sy2 cent. Het ker- jnistarief wordt 12 yz cent gedurende de maanden Febr. t.m. October. De maanden November, December en Ja nuari bedraagt de prijs 27 V2 cent. Mej. G. M. van Zjjl te Westerland, voorheen agentschaphoudster van de distributiedienst te Middenmeer, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot ambtenares van het Bedrijfspen sioenfonds voor de Landbouw te Sche- veningen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school te H'hoef zijn benoemd! mw. M. Th. Eenhoorn—Van Druten te Alkmaar en mej. T. Groenhof van Hilversum. Aan J. Oegema, ingeschrevene voor de dienstplicht lichting 1950, is met ingang van 15 Aug. wegens broeder- dienst voor goed vrijstelling van dienst verleend als gewoon dienstplichtige. 145. Bij het horen van het vreug devolle nieuws is de koning meteen klaarwakker en danst verheugd een keurige Samba. En op dat lawaai ko rren alle apen nieuwsgierig toege sneld. Wat zou er aan de hand zijn? Ze hebben hun koning in lang niet zo vrolijk gezien. Kees moet alles vertel len en nóg eens en nóg eens. En de koning leest steeds maar weer de brief door, die Pepi neergekrabbeld heeft. „Het is niet te geloven! Samba! Samba!" roept de koning steeds op nieuw uit en begint opnieuw aan zijn vreugdedans. Maar dan ziet hij dat de kakatoe van vermoeidheid haast om- snel wat t 1 ZiJn onderdanen om Seft rf V00r Kees te haler en geeft hem persoonlijk een grote ba- t? vVan, de Koningsboom. Kees laat z ch heerlijk verwennen, maar veel tijd om te ete„ heeft hij niet, want de -oning vraagt hem aldoor nieuwe bii gaan onze zoon en opvolger tegemoet" kei kansloos passeerde. Een schot P. de Vries van HRC kwam tegen d" paal, waarbij Helder dus door hpt v kende oog ging. Hpt wordt S—j Een ogenschijnlijk ongevaarlijke bn'i werd Helder noodlottig. De Vries üe» er op en juist voor de lijn werkte h« de bal van Van der Neut's schoen De Helderspil zag het gevaar en hield De Vries aan zijn shirt vast. Scheid™ rechter Van der Horst gaf 'n strafschon die De Vries benutte. Helder ging het' elftal door elkaar werken en inder daad deed Driehuis op de vleugel nn goed werk. Een hard schot van hem kwam tegen de lat en via de paal werkte De Werker de bal het veld in Hier zat het HRC niet tegen. Trou- wens Helder deed er toch een schepje op en Bot moest éénmaal een bal uit het verlaten doel werken, terwm Dijkshoorn 'n bal van de schoen van Driehuis moest halen. Toch was dit slechts een korte periode van gevaar lijke Helder-aanvallen, waarna het spel weer werd verplaatst. Een goed opgezette aanval van HRC werd door Knijff met een hard schot op de paal besloten. Een misverstand in de Helder-achter» hoede bood De Vries een kans, die hjj prompt benutte en zo kwam de stand op 4—1. Kort hierna kwam het einde. Nabeschouwing. Over het algemeen was het veldspel zeer matig. Individueel kwamen enke le spelers wel tot een flinke hoogte. Doelman Boekei van Helder was uit stekend, terwijl bij HRC De Vries een productieve partij speelde. Opvallend was het slechte plaatsen van vele spe lers. De nieuweling Van der Meulen bij Helder bleek een goed voetballer, maar te weinig vechter en schutter. Bij Helder viel Teekelenburg kort na het begin uit. Hij kreeg een elle boog tegen zijn kaak, wat vrij ernstig» gevolgen had. Hij liep n.1. een kaak- fractuur op. Scheidsrechter Van der Horst floot vrij goed, terwijl de pu blieke belangstelling behoorlijk wast» noemen. Tot slot geven wij nog een cijferlijst van de spelers: HELDER: Boekei 8, Toes 6, Pater 6, Van der Neut 7. Beekhoven 6, Bal 6, Rottier 5, Himpers 7, Driehuis 6, Van der Meulen 5 en Wieren 6. HRC: Dijkshoorn 7, Swart 7. Bot 7, De Werker 7, pe Jong 5. Van Trierum 6. Knijff 6, Nieuwstad 6. De Vries 7, P. de Vries 6 en Rijkers 6. HRCHelder is weer gespeeld en een pluim aan de spelers voor het fai re spel. Er werden 20 vrije schoppen uitgedeeld n.1. 12 tegen HRC en 10 te gen Helder, de handsballen meegere kend. DE TOESTAND VAN TEEKELENBURG. Alex Teekelenburg, die gisteren kort na het beginin de wedstrijd HRC— Helder het veld moest verlaten, door een elleboog tegen zijn kaak is op ad vies van dr. Schoorl naar het zieken huis gebracht. In 't ziekenhuis achtten de aanwezige doktoren het beter Tee kelenburg naar Utrecht te brengen. Wij wensen hem een spoedi ge beterschap toe. Het is jammer dat deze eleboogstoot zulke noodlottige ge volgen heeft gehad. Vrijwel niemand heeft het ongelukje gemerkt, zodat wij er zeker van zijn dat het zuiver een samenloop van omstandighedn is ge weest. Zondagmorgen speelde Watervogels een oefenwedstrijd tegen Succes. Vóór de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar in de tweede helft was Succes heer en meester van het veld. Het vlotte deze morgen niet erg bij de Torren. De achterhoede was vrij behoorlijk, maar de middenlinie en voorhoede waren beslist onvoldoende. Vooral in de aanvalslinie zal het een en ander gewijzigd moeten worden, wil men met enige kans op een der bovenste plaatsen de competitie in gaan. De Wieringers speelden vooral in de tweede helft beter dan Water vogels. Vooral hun voorhoede, met linksbuiten Rotgans als de gevaarlijke schutter, stelde Beers c.s. dikwijls voor moeilijke problemen. Ook Hartland beschikte over een goed schot en doel man Dirks moest alle zeilen bijzetten om z'n doel bij onverwachte schoten van de Wieringer-midvoor voor door boringen e behoeden. Toch menen wij dat de E.C. van Succes vóór de aanvang der competitie nog wel enige wijzigin gen in haar team zal aanbrengen. De wedstrijd begon met enkele ongevaar lijke wederzijdse aanvallen. Na een kwartier spelen greep doelman IJzer naast een als voorzet bedoelde bal en op ietwat fortuinlijke wijze nam Wa tervogels de leiding. Lang duurde deze voorsprong echter niet, want geen vijf minuten later loste Hartland een hard ■schot, dat de W.-keeper niet voldoen de kon wegwerken en rechtsbuiten Bos had weinig moeite de stand gelijk te maken. Even later profiteerde de linksbuiten van een weifelen van Dirks en schoot onhoudbaar in (1^)- De tweede helft was tien minuten oud, toen Rotgans een goede schiet kans kreeg en deze dan ook prompt benutte (1—3) Dit werd W. te erg en geen twee minuten later liepen Snij ders en Beekhoven door de S.-verde diging heen en verkleinden de achter stand. Watervogels bleef aanvallen en teen Post in het strafscnopgebied ge- vloerd werd, benutte Beers de toege stane strafschop (3—3). Gedurende het laatste half uur was het een strijd tussen de S.-voorhoede en de W.-ach- terhoede en uit een der aanvallen plaatste Rotgans een treffer en be zorgde Succes op deze wijze een klei ne maar verdiende overwinning. Scheidsrechter Alberdinge leidde behoorlijk. De hierna gespeelde wedstrijd tussen Watervogels 2 en Suc ces 2 werd een 3—2 overwinning voor de Watervogels-reserves.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2