Kort Bestek Vrede op de Balkan door nieuwe spanningen verder verzwakt Het Noordatlantisch Pact, verdrag in het belang van de vrede Vertrouwen in een vlot verloop A-, der R.T.C. Vier doden door een ontploffing VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Donderdag 25 Aug. 1949 74e Jaargang No. 10666 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Moskou conira regiem-T'Ho y/ordl eenburgeroorlog' voorbereid „De Russische sabel rammeli" Twaalf landen verbonden zich Leider van Duitse „Vrije Communistische Partij" gearresteerd Tsjiang Kai Sjek weer actief Cortinas faalt opnieuw Weerbericht Na het vuur het water ilSL'*. Vijf commissies ingesteld Ook Von Manstein zingt het oude lied De bosbranden in Amerika Chinees generaal gearresteerd Finse communistische vakbonden uitgestoten Smokkelaars achterhaald De Engelse League Rijk Europa moet arm Europa helpen BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: j BIJLSMA en C KRAK COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. Kleine advertenties ,„Juttertjes"> tot 15 woor den t 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal t 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten (Van onze diplomatieke medewerker) Op 12 Augustus kondigde de Sowjet- regering in een officiële nota aan, dat jij „het huidige Zuid-Slavië niet langer jls een vriend en bondgenoot, maar als Kn vijand en tegenstander beschouwt". Op 29 Augustus volgde de nota van het Kremlin, waarin met „doeltreffen de maatregelen" werd gedreigd voor de verdediging van de Russische bur gers, die „op onmenselijke wijze" in Zuid-Slavië vervolgd zouden worden, jn deze nota werd het de taak van de loyale communisten in Zuid-Slavie ge noemd om de huidige leiders te dwingen hun fouten te erkennen en de weg van nationalisme te verlaten, of anders deze leiders te vervangen door ande ren. Dit is de krachtigste en meest on omwonden taal, welke ooit gebruikt werd in de strijd, die veertien maanden geleden tussen Stalin en Tito begon. Een dergelijke officiële en formele „verklaring van vijandschap" is waar schijnlijk zonder voorbeeld, behalve als een onmiddellijke inleiding tot de verbreking van diplomatieke betrek kingen of erger nog tot oorlog. Wat betekent dit alles? Wat zijn de bedoelingen van de Sowjetunie te genover haar vroegere gealliëerde? Klaarblijkelijkis het Kremlin op het ogenblik niet van plan, de diplomatie ke betrekkingen te verbreken. Wel heeft de Russische ambassadeur in Belgrado, Lawrentiew, een nieuwe, ho gere functie (plaatsvervangend minis ter van Buitenlandse Zaken) gekre gen. Maar er is verklaard, dat een op volger zal worden benoemd. En in ieder geval wordt de ambassade niet gesloten. De Sowjet-regering houdt er geen ambassades op na als teken van vriendschap, maar omdat deze nuttig voor haar zijn. Desondanks is er niet aan te twijfe len. dat de Sowjetregering de termen „vijand en tegenstander" en „doeltref fender maatregelen" met zorg en met voorbedachte rade heeft gekozen om een nieuwe verhouding te omschrijven. Deze woorden worden bijna dagelijks door de Sowjetpers herhaald. „De kliek van Zuidslavische burger lijke nationalisten en verraders van het Zuidslavische volk" is karakteristiek voor de wijze, waarop men over de Zuidslavische regering spreekt. „Een regiem van het fascistische Gestapo- type" is eveneens een veelgebruikte uitdrukking. Een dergelijke taal van een grote mogendheid tegenover een dicht bij haar grenzen gelegen kleine mogendheid heeft een alleronaange naamst bekende klank. Opgemerkt dient te worden, dat er bij dit alles een zorgvuldig onderscheid wordt gemaakt tussen de Zuidslavische regering en het Zuidslavische volk. Dit biedt misschien een sleutel tot de Sowjetpolitiek. In het bijzonder wan neer men ziet. dat de lagere organen van de Cominform openlijk de op stand tegen de „Tito-kliek" propage ren. Troepenconcentraties, Tegelijkertijd komen er, in het bij zonder uit Istanboel, berichten over concentraties van sterke troepen in de satelliet-landen op de Balkan gedu rende de laatste twee weken. Eén er van zegt, dat er thans een kwart mil- lioen Russische soldaten in Roemenië en Hongarije liggen. Een ander be weert, dat er sterke Russische eenhe den door de lucht en per schip naar Albanië gebracht zijn. Misschien schuilt er in deze verhalen een grond van waarheid. Maar het heeft er meer de schijn van, dat zij worden rondge strooid in het kader van een „zenu wenoorlog", ontketend om in Zuid- Slavië onrust te wekken en de oppo sitie tegen een regering, die het land san het gevaar van een mogelijke oor log blootstelt, te versterken. Rusland, dat is duidelijk, heeft thans openlijk de „koude oorlog" aan Zuid- Slavië verklaard. Daar is deze zenu wenoorlog. En daar is de economische oorlog: want de handel tussen Zuid- Slavië en alle landen van het Sowjet- Moc is thans volkomen gestaakt. Werkelijk gevaar. Waar zal dit alles toe leiden? De be rekening van de Sowjets schijnt te zijn, •lat wanneer zij deze tactiek, gekoppeld de ontketening van opstandige ac ties in ijet land, maar een paar maan den kunnen voorzetten, dit wel vol doende zal zijn om Tito op de knieën te brengen of zijn val te veroorzaken. Dat dachten zij echter een jaar gele den, toen de Cominform Tito „excom municeerde" en er eveneens geruchten over troepenconcentraties in omloop waren gebracht, ook. Veronderstel, dat dit tweede en ongetwijfeld krachtiger offensief niet méér succes heeft dan het eerste? Wat zal Stalin dan doen? Hij heeft zijn eigen en Ruslands pres tige in deze strijd in hoge mate op het spel gezet. De strijd te staken wordt steeds moeilijker, Dat is het werke lijke gevaar van de situatie. Er zjjn twee voor de hand liggende mogelijkheden. De een zou zijn te trachten, in de nabijheid van de grens van één van de satellietstaten een op stand te organiseren misschien in het altijd onrustige Macedonië. De Zuid slavische rebellen zouden dan evenals de Griekse rebellen van over de grens van het nodige materiaal voorzien kun nen worden. Er zou een „internatio nale brigade" gevormd kunnen worden. En Moskou zou kunnen menen, dat het Westen dit alles als een interne com munistische ruzie zou beschouwen en Tito geen steun zou verlenen. Een „bur geroorlog" met de onbeperkte hulp van een grote mogendheid voor de re bellen en geen enkele steun voor de regering zou een resultaat als in Span je kunnen hebben. Rusland zou zelfs een non-interventie-overeenkomst kun nen voorstellen. De andere mogelijkheid zou zijn, de Zuidslavische regering van aggressie tegen Albanië te beschuldigen. Dan zouden de verdragen van wederzijdse bijstand in werking treden en zouden Rusland en zijn satellieten Albanië „te hulp" kunnen komen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Ache- son, heeft naar aanleiding van de notawisseling tussen de Sow jetunie en Joegoslavië de Sowjet unie ervan beschuldigd, dat zij met de sabel rammelt. Hij zeide, dat het moeilijk was de strenge toon van de Sowjet-nota in over eenstemming te brengen met de aanspraken die de communisten er op lieten gelden, dat zij een vredesoffensief voerden. De Sow- jet-vredesduif scheen „een enigs zins schorre keel" te hebben. Amerika volgde de notawisseling met grote belangstelling. Geruchten Er is op het ogenblik nog weinig re- den om aan te nemen, dat Moskou een van deze ondernemingen in de zin heeft. Maar er is alle reden om te ge loven, dat het Kremlin ze niet over het hoofd gezien heeft. Geruchten over Zuidslavische plannen tot een invasie in Albanië, "te zamen met Griekenland nog wel, zijn in Wenen en Istanboel verspreid. Er zijn zonder twijfel nog andere mogelijkheden. Omtrent de bedoelin gen van de Sowjets is nooit iets zeker. Maar wat maar al te zeker is, is, dat de verklaring van een grote mogend heid, dat zij een klein land als een vijand beschouwt, een situatie vol ge varen schept. De Russen zijn misschien niet van plan een nieuwe Balkanoor log te ontketenen. Maar de Balkan- vrede brengen zij zeer beslist aan het wankelen. Het Atlantisch Pact is gisteren van kracht geworden. Op een plechtigheid in het Witte Huis zeide President Truman, dat dit een „gewichtige gebeurtenis" was. „Door dit verdrag", zo voegde hy er aan toe, „pogen wü ons niet slechts te vrywaren tegen aggressie en 't gebruik van wapens in de Noordatlantische sa menleving, doch streven wy tevens daadwerkelijk naar de bevordering en het behoud van de vrede in de gehele wereld." Niemand behoefde de gevolgen van deze samenwerking te vrezen. Hoe hechter de Noordatlantische gemeen schap kon samenwerken voor de vre de, des te beter zou dit voor alle vol ken zijn. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, en de mi nister van defensie, Louis Johnson, wa ren bij de plechtigheid aanwezig. Het pact werd op 4 April te Washington door de ministers van buitenlandse zaken der twaalf deelnemers getekend. Het pact kon niet van kracht worden voordat de stichter-landen het gerati ficeerd hadden. Henri Bonnet, de Franse ambassadeur, zeide, dat het pact slechts bedoeld was om invasie en oorlog in het Noordat lantische gebied onmogelijk te maken. De Italiaanse zaakgelastigde zeide na mens zijn land „actiefve en onvoorwaar delijke bijdrage in het kader van de morele en materiële mogelijkheden' toe. verder wareff ambassadeurs en ge zanten van de deelnemende landen aan wezig. Zoals bekend, bindt het pact de 12 ondertekenaars tot het verlenen van bijstand voor het geval één der pact- landen aangevallen wordt. De Engelse mijnliftmachinisten hebben besloten naar het werk terug te keren op voorwaarden, die voor de staking golden. Die in Yorkshire beslo ten hun looneisen aan arbitrage te on derwerpen. Door de staking waren 75.000 mijnwerkers zonder werk. Karl Scholz, voorzitter van de anti communistische „Vrije Communisti sche Party" is door de Franse autori teiten gearresteerd beschuldigd van verboden politieke activiteit. Deze partij werd kortgeleden opgericht. Een woordvoerder van de Franse commandant in Berlijn verklaarde, dat de Westelijke commandanten Scholz in Maart j.1. verboden een par tij te stichten, genaamd „Communis tische party-oppositie". Voorts had Scholz beloofd af te zien van alle politieke actie in deze rich ting. SCholz is een vroeger hoofdoffi cier van de Berlijnse politie en lid van de S.E.D. geweest. Woensdag zond hij een telegram aan maarschalk Tito, waarin hij zei de: „Wij Duitse communisten volgen mét de grootste belangstelling en op merkzaamheid de nationale worste ling van de Joegoslavische communis ten en bewonderen uw moedig verzet tegen het Kremlin en de cominform' Tsjian Kai Sjek heeft zich onver wacht van Kanton naar Tsjoengking, de Chinese hoofdstad tijdens de oorlog, begeven. Hij gelastte een belangrijke conferentie met de opperste noodraad af. Tsjiang zal met provinciale leiders in het Zuidwesten en het Noordwesten besprekingen voeren. De nationalisten verklaren bij Lants- jou de communistische troepen, die door de zuidelijke buitenwijken aan vielen, afgeslagen te hebben. Lantsjou is het centrum der Chinese, anticom munistische, Mohammedanen. Een mi litaire woordvoerder te Kanton ver klaarde, dat de communisten zich met zware verliezen terug trokken van het zuidoostelijk van de stad bij de Tibe taanse grens gelegen gebied. De Cubaanse kanaal-kwemmer Jose Antonio Cortinas, die gistermorgen vroeg voor de tweede maal startte, heeft ook ditmaal zijn poging om het Kanaal over te zwemmen, moeten op geven. Om kwart over vijf in de na middag, na byna 18 uur in het water te zijn geweest, keerde hij in de volgboot naar Calais terug. APPEL HEEFT VOOR REIMS GETEKEND Appel, de oud-internationaal en oud- midvoor van de voetbalvereniging Sit- tard, heeft een contract getekend, waarin hij zich verbindt als professio nal voor de Franse eredivisie-club Reims te gaan spelen. Hij zal Zondag 4 September a.s. zijn eerste wedstrijd te Reims spelen tegen Bordeaux, de club, waarin Bertus de Harder uitkomt. J WM f W Weersverwachting geldig tot hedenavond: Veranderlijke be wolking en ook in het Zuiden van het land weer wat zonne schijn. Overwegend droog weer. Langs de Waddenkust aanvanke lijk nog matige Noordoostelijke Wind, overigens weinig wind. Iets hogere temperatuur dan gis teren. Dinsdagnamiddag begon het in de streek van Parijs zachtjes te regenen Gedurende de gehele nacht en ook Woensdagochtend bleef de regen val len. Over geheel Frankrijk is een radi cale verandering in de temperatuur ingetreden. Van overal wordt regen gemeld. In de Vogezen en het Noor den van het departement Haute Saone kwam het tot stortregens, waarbij aanzienlijke schade werd aangericht. Te Epinal groef het stromende water diepe sporen-in de weg. Langs de kust van het Kanaal en in het Zuidwesten woedden hevige onweders. Nabij Deauville en Angouleme is de bliksem ingeslagen. De schade be draagt meer dan 2 millioen francs. Te Santiago (Chili) hielden studenten een demonstratie tegen de verhoog de vervoerstarieven voor studenten. Spoedig was de politie ter plaatse en joeg de demonstranten uiteen. ren ongeluk ligt in een klein hoekje. Zo rijd je vrolyk over de weg en zo is er een agent met een boekje en een potlood, die alles tegelijk wil we ten. In Rotterdam laveerde een luxe auto nogal zonderling over de weg, zo zonderling dat de politie lont rook en de wagen aanhield. Behalve twee pas sagiers bevatte de auto een melkbus, voorwaar een zonderling geval. En in- plaats van melk bleken er in de bus 12400 sigaretten te zitten. De inzitten den waren nog verbaasder dan de po litie bü de aanblik van de vele roker tjes. Na enkele dagen brommen is hun geheugen echter thans zover opgefrist, dat ze zich herinneren, de sigaretten in Dordrecht op een schip te hebben gekocht. Zenuwbibber: In Milaan is een voorraad van 155 handgranaten en kisten handmitrailleurkogels ontdekt, die begraven was in een veld by het rangeerterrein. •k rtromen zijn bedrog zegt men, vrien- U den, en dan voegt men daar vaak b«: gelukkig. Een droom, die gelukkig llllllllllllllllillllllilllllllllllllllllllllllllMlllllllllinilllllllllUUIllllllillUIIIIUlUIMMUHUIHIIINIWIII waarheid was, had een inwoner van Pretoria. De man droomde, dat hij zijn kunstgebit had ingeslikt. En laat hij nou bij het wakker schrikken merken, dat hij de daad bij de droom had ge voegd! Deze prestatie heeft de dromer Ha, die Van BeekHa, die Van Utl een operatie in het ziekenhuis gekost die succesvol was. Gelukkig! p Een firma zal op de Najaarsbeurs plastic dozen voor verpakkingsdoeleinden gaan verkopen, onder het motto: Laat zien wat ge verkoopt. Nou nog plastic por tefeuilles, dan kom je niet zo gauw voor verrassingen te staan. F)e Ku-Klux-Klan, die de laatste tijd weer zo actief is, gaat een nieuwe organisatie scheppen. Leden uit staten hebben zich verenigd en de baas van het spul, die zich „Keizerlijke to venaar" noemt, heeft georakeld, dat men onmiddellijk met een campagne in alle 48 staten zal beginnen. Alzo sprak de tovenaar, wiens naam, vrienden luidt: Lycurgus Spinks. Ge ziet, mijn vriend de filosoof uit Tuitjehorn had gelijk, toen hij verzuchtte: „What's in a name?" p Kijkt uit uw doppen voor meneer E. C. T. Dat heerschap biedt u soeppasta aan. Onder rembours. Dus boter by de vis. Maar de pasta is be dorven. En na de aankomst uw humeur ook. De centrale commissie van de Ron de Tafel-Conferentie hield gistermid dag haar eerste formele bijeenkomst in de Trèveszaal te 's-Gravenhage, waar bij de leiders der delegaties, hun plaatsvervangers en de UNCI aanwe zig waren. De bijeenkomst gepresi deerd door de voorzitter der Neder landse delegatie, mr. J. H. van Maar- seveen, vond plaats in een prettige sfeer en in de geest van samenwerking, Voor de Centrale commissie zijn door de verschillende delegaties de volgen de leden aangewezen: Nederlandse de legatie: mr. Van Maarseveen, mr. Stik ker en dr. van Royen. Republikeinse delegatie: drs. Hatta, mr. Rum en mr. Pringgodigdo. B. F. O.-delegatie: Sultan Hamid II, Ide Anak Agung Gde Agung, dr. Soe- parmo, terwijl de UNCI eveneens deel uitmaakt van deze centrale commissie. Vervolgens werden de verschillende commissie ingesteld. Dit zijn: een commissie voor staatkundige en staats rechtelijke aangelegenheden; een com missie voor financiële en economische aangelegenhden; een commissie voor militaire aangelegenheden; een com- By de hervatting van het proces te gen veldmaarschalk Von Manstein was zijn echtgenote tegenwoordig. De be schuldigde was wederom in bruin cos- tuum gekleed. Hij had voortdurend last met het luisterapparaat en zijn bril, die elkander in de weg zaten. Rechter Collingwood begon terstond met voorlezing van punt acht van de acte van beschuldiging, waarin aan Von Manstein de verantwoordelijkheid wordt opgelegd voor het bevel, alle politieke commissarissen ter plaatse ter dood te brengen of uit te leveren aan de veiligheidsdienst. Von Man stein verklaarde zich ten aanzien van dit punt onschuldig, evenals ten aan zien van de overige punten der be schuldiging, waarvan vervolgens voor lezing werd gedaan, zoals betreffende het uitleveren van Joden, Zigeuners en andere personen aan de „uitroei- ings-instantie" welke onder commando stond van generaal-majoor Ollendorff. Na voorlezing van de acte van be schuldiging werd de zitting geschorst. missie voor culturele aangelegenheden en een commissie voor sociale aange legenheden. Verdeling der werkzaamheden. Voor de verdeling van werkzaamhe den in deze commissies is de volgende werkindeling opgesteld: In commissie 1: de voorlopige con stitutie van de Verenigde Staten van Indonesië, het charter van de souverel- niteitsoverdracht, Nederlands-Indone sische Unie, toezicht op het nakomen der overeenkomsten, buitenlandse be trekkingen, zelfbeschikkingsrecht, con tracten met zelfbesturende landschao- pen. nationaliteit en burgerschap, uit wisseling van hoge commissarissen, Nieuw Guinea. In commissie 2: Financiële en econo mische betrekkingen. In commissie 3: Militaire overeen komsten en de terugtrekking der Ne derlandse strijdkrachten. In commissie 4: Culturele betrek kingen en in commissie 5: Rechtspositie van de burgerlijke ambtenaren op het ogenblik der souvereniteitsoverdracht in functie zijnde. De eerste bijeenkomst der verschil lende commissies werd bepaald op Vrijdagmorgen 10 uur teneinde hen in de gelegenheid te stellen nog deze week een begin te maken met hun ar beid. Het voorzitterschap dezer commissies zal evenals van de centrale commissie beurtelings worden waargenomen door een lid der Nederlandse, een lid der Republikeinse en een lid der B. F. O.- delegatie, terwijl de UNCI desge wenst de commissie-vergaderingen zal kunnen bijwonen. Eenstemmig werd door de delegatie leiders en UNCI in de centrale com missie de opvatting uitgesproken, dat de conferentie in de beste harmonie is begonnen en men alle vertrouwen heeft, dat de conferentie in deze geest voortgezet, een vlot verloop zal heb ben. In de vier Amerikaanse staten Idaho, Californie, Montana en Zuid-Dakota, waar reeds enige tijd grote bosbran den woeden, raakten de brandweer lieden Woensdag de macht over het vuur kwijt. In Idaho ontstonden nieuwe branden door blikseminslagen. In het bekende Yellowstöne Park in Montana zijn 4 branden en verschillende kleinere ge constateerd. De branden, die in ande re gebieden in Canada en de Verenig de Staten woeden, heeft men thans in zijr macht. Boswachters schatten, dat 5000 acres bos en 10000 acres grasland zyn verbrand. Naar uit gewoonlijk betrouwbare bron te Hongkong verluidt, is de na tionalistische generaal Joe Han-Mou, die in een kabinetszitting door minis ter-president Jen Hsi-Sjan tot opper bevelhebber van het Zuidchinese front is benoemd, van Kantong naar Hong kong gevlucht. Het Fins Vakverbond heeft de com munistische vakverenigingen uit zijn gelederen gestoten. Het bestuur van het vakverbond, bestaande uit zeven so ciaal-democraten en vijf communisten, heeft de betrokken vakverenigingen een ultimatum gesteld. Men verwacht dat de vier vakverenigingen trans portarbeiders, bouwvakarbeiders, bos- bouwarbeiders en houtvlotters een eigen communistische vakbond zullen stichten. Finlands sociaal-democratische pre mier, Karl Fagerholm, voorspelde Woensdagavond, enige uren na de uit stoting van de onder communistische leiding staande vakverenigingen uit het verbond van Vakverenigingen, nieuwe arbeidsmoeilijkheden. Als gevolg van de ontdekking van een aardappelsmokkelcomplot in de omgeving van BaarleNassau, heeft men thans 180 ton aardappelen kunnen achterhalen, die frauduleus naar Bel- gie werden uitgevoerd en waarmede een aanzienlijk kapitaal aan deviezen gemoeid was. Het is komen vast te staan, dat 4 van de 6 personen, die in verband met de aardappelsmokkelaf- faire gearresteerd werden zich met nog 4 anderen, die nu ook zijn gearresteerd schuldig hebben gemaakt aan de frau- duleuse uitvoer naar Belgie van 90 ton kunstmest. De aldus uitgevoerde kunstmest ver tegenwoordigde een waarde van 13 14 duizend gulden. Verwacht wordt, dat nog meer smokkelaffaires als ge volg van de jongste arrestatie aan het licht zullen komen. Springstoffen werden op de Schelde overgeladen Woensdagmiddag heeft zich tussen Lillo en Lievekenshoek op de Schelde een hevige ontploffing voorgedaan op een met springstoffen geladen schip. De ontploffing, die te Antwerpen goed kon worden gehoord, heeft in de omgeving van Lillo grote schade aangericht. Het ongeluk gebeurde even voor 16 uur op de rijnaak „Marguerite-Marie", die gemeerd was tegenover het fort van Rijsel ter hoogte van Lievekens hoek. De springstoffen moesten van de aak worden overgeladen op het Congo- lese stoomschip „Captaine Limbor". Vier personen kwamen om het leven, n.1. de schipper, de scheepsjongen, een matroos en n kind. Omtrent de aard der ontplofte materialen is niets be kend. Voor de Engelse League werden enkele wedstrijden gespeeld. De uit slagen luiden: Eerste divisie: Birmingham City— Westbromwich Albion 2—0; Charlton Athtietio—Wolverhampton Wanderers 0 3; Chelsea—Arsenal 12; Everton— New Castle United 2—1; Huddersfield Town—Fulham 2—2; Manchester Uni ted—Bolton Wanderers S0( Portmouth Manoheeter City 1—1. De Nederlandse gedelegeerde Schmal heeft zich Woensdag tijdens het eco nomische debat in een korte rede aan gesloten bij de door de Deense afge vaardigde Kristensen uitgesproken mening, dat een oplossing van de Europese moeilijkheden moet gezocht worden langs de weg van betere ver deling van het kapitaal en arbeids kracht. Kristensen had betoogd, dat de economische herbouw niet kon be ginnen met vermindering van de ta rieven en vergroting van het goede renverkeer. Mobiel maken van kapitaal, gevolgd door een betere verdeling van de beidskrachten over de Europese den moest de eerste stap zijn. Deense afgevaardigde zeide, dat rykere Europese landen bereid moes ten zijn iets van hun rijkdom aan an deren af te staan. In het bijzonder was hij van ning, dat Belgie meer kapitaal moeten exporteren, hetgeen ook „w» oplossing voor het werkloosheidspro bleem van dit land zou zijn. Schmal steunde het Deense voorstel om een subcommissie te benoemen, die na het einde van de Assemblee deze oroblemen, alsmede de verhouding van de R?»d van Europa tot O.E.E.C. zal bestuderen. ar- lan- De de me- zou een de

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1