nationa Vorstelijke ontvangst in de ridderzaal van het mailschip „Oranje" r Er komt tekening in Oud-Den Helder Proeftocht die voortreffelijk slaagde! WAT DE THEATERS BRENGEN yPlugciin Mei M.V.Z. naar andere havens Porirei van de week: Koster Goudswaard Voor f 5 naar prachtig concert in de hoofdstad Tenniskampioenschappen Koninklijke Marine 1949 Ook in dit seizoen een Marine-Voetbalcompetitie Tussen Haaks er Kuitje scheermesfes Marine neemt deel aan Concours d'Elégance DE WITTE: Een lachprogramhia TIVOLI Thuiskomst Vorderingen in de Wederopbouw Ruim 300 arbeiders in nieuwbouw werkzaam VAN MARSDIEP TOT IJ T)E SCHITTERENDE SALON van het m.s. „Oranje'' der Stoomvaartmaatschap pij „Nederland" kon gistermorgen met recht een ridderzaal worden genoemd. Namens de maatschappij ontving daar de eerste stuurman van deze luxe mail boot, de heer Manschot, de leden der vereniging „Moed, Volharding, Zelf opoffering". Daarbij was natuurlijk de oude garde, wier ridderschap door de aanwezigheid van de talloze gouden, zilveren en bronzen medailles geen twijfel overliet. Het werd een vorstelijke ontvangst, waarbij het uitgebreide gezelschap genoot van de voortreffelijke service, die de „Nederland" haar gasten weet te bieden. Het verblijf aan boord vormde het hoogtepunt van een prachtige dag, die de feestelijke M.V.Z.-familie nog vele andere genoegens heeft gebracht. Het was merkwaardig, dat op deze dag de oude ridderbent van Nieuwe- diep (met hun medeleden, echtgenoten en genodigden), al waren zij ver van huis, toch van haven tot haven is ge trokken. De vier touringcars brachten de 120 reizigers eerst in een vlot tempo naar de Amsterdamse haven, recht streeks naar de „Oranje". Een bootreis je over het IJ en door de grachten van de hoofdstad werd gemaakt en toen ging na een kostelijk etentje in „De Beursbengel" de tocht naar Neer- lands eerste luchthaven, Schiphol. En alsof dat nog niet genoeg was, werd de terugreis gemaakt over Volendam, waar ook een allergenoeglijkst uurtje aan de havenkant werd doorgebracht. Zo men ziet, aanknopingspunten genoeg voor een dag om nooit te vergeten. Boven dien was het kostelijk weer en behoef de de altijd bereidwillige en parate Ro de Kruis-deputatie geen enkele maal op te treden! Op de „Oranje". Dat bezoek aan de „Oranje" zullen de mannen (en vrouwen, want die moch ten ditmaal ook mee) van Jan van Dok niet licht vergeten. Zeeridders, die een mensenleven hebben doorgebracht op en om het water, meestentijds in kleine scheepjes zonder comfort, werden hier in een andere wereld geplaatst. Of be ter: in een andere en geriefelijker hoek van hun eigen wereld. Ze voelden zich er thuis. Een bewijs? Wij hoorden se cretaris Klaas Veenstra, toen hij zich een gemakkelijke fauteuil in de lounge opzocht, zeggen: „Dat schepie lijkt wel scheef te liggen!" Een ander bewijs? Er was onder het uitgebreide gezel schap niet één, die door het correcte dienstpersoneel (dat geassisteerd werd door een heirleger gedienstige en kwie ke djongos) als een vreemde eend in de bijt werd beschouwd. Deze ridders van de zee verloochenden hun faam niet en zij veroverden stormenderhand ie ders sympathie. De gastvrijheid van de maatschappij was buitengewoon met dat beïnvloedde de toon van de speeches, die in de sa lon werden gehouden. De heer Man schot voerde het woord, en mr. dr. E. van Bolhuis hield een hartelijke en waarderende toespraak (vooral jegens de maatschappij „Nederland" en de jubilerende voorzitter van M. V. Z.) namens het gemeentebestuur van Den Helder. Penningmeester P. Pieters sprak een gloedvolle en enthousiaste rede uit. waarin hij op zeer sportieve en openhartige wijze een lans brak voor het Dorus Rijkersfonds. Het was een rond woord uit een Nieuwedieps hart en het sloeg bij allen in. De zeer interessante bezichtiging yan het mailschip volgde. Op zichzelf een onderdeel, waarover een pagina kon worden volgeschrevenEn toen de gezellige rondvaart, aangeboden door de rederij Plas. De „Hilda 3" en „Hil- da 4" van deze onderneming brachten het gezelschap langs een uitgestrekte vaarroute naar het Rokin, vanwaar „De Beursbengel" werd opgezocht. Ook de directie van dit restaurant had sym pathie voor de Helderse zeeridders. Maar laten wij niet uit de portefeuil le van de penningmeester klappen. Tij dens het voortreffelijke „Diner a la carte" bracht de Stormklok-redacteur Levy Grunwald (natuurlijk was deze in de kring van zijn vrienden aanwe zig) een toast uit op M. V. Z. Het was een goed en hartelijk woord, dat hij namens het hoofdbestuur van het Do- rus Rijkersfonds vergezeld kon laten gaan van een parchtige financiële bij drage in de kosten van deze dag. Schepen der lucht. Op naar Schiphol. Naar de haven, waar de schepen landen die Neerlands naam door de lucht voeren over alle werelddelen, Dakota's en Convairs. Harvards en Ansons, Skymasters en Constellations toonden hun sierlijke lijnen en oogstte de grootste bewonde ring. Menigmaal zullen de Blauwe Zee ridders vroeger twaalf uur achtereen in een kleine vlet hebben gescheurd aan de riemen, door de tuimelende gol ven van een bewogen zee, in een strijd tussen de kracht en de moed van ke rels en het superieure uithoudingsver mogen der elementen. In dezelfde twaalf uur draagt een Constellation veertig passagiers en drie ton vracht over alle golven van de Atlantische Oceaan, weer of geen weer.... Maar in hun hart zullen die Blauwe Zeeridders gevoeld hebben, dat de moed van red ders ter zee, al krijgt deze moed meer en meer een wetenschappelijk karak ter. tot de jongste dag nodig zal blij ven. Want helaas, de Vliegende Hollan der, ter zee en in de lucht, is niet on kwetsbaar, en de strijd met de ele ment zal blijven bestaan. Volendam. Er restte nog tijd en daarom kon nog een programmapunt worden in gelast. Van de luchthaven naareen vissershaven: Volendam. dat merk waardige plaatsje aan de IJselmeer- kust, waar de vreemdelingen-industrie in feite belangrijker is dan de visserij De Volendammers hebben deze twee middelen van bestaan uitstekend we ten te combineren. Een vloot van pit toreske sehèepjes, die in niets gelijken op gefatsoeneerde museumstukken, stoffeert de haven. Rijen visserman nen zitten langs de havendijk en sta ren over de zee, of heel de vreemde lingschap hun geen zier aangaat. Zij dragen hun Volendammer dracht en de vrouw en (wonderbaarlijk talrijke) kinderen doen desgelijks. En de dien stertjes bij Spaander, dat aardige mu seum-restaurant-hotel, hebben ook de Volendammer kledij, al stond de wieg Van minstens twee hunner in een an der deel van ons vaderland Tussen half zeven en zeven uur kon een verkenningstochtje door het stadje worden gemaakt. In de haven ontdek ten we de HD 133 en HD 279, die daar elke nacht op de palingvangst gaan en dan resp. zo'n 100 en 200 kilogram thuisbrengen. En in de Berend Dem- merstraat zagen we een peuter-van drie in uniform spelen met lappen popjes en een wiegje, op de stoep. yjJANNER DE MAAND AUGUSTUS 1949 geschiedenis zaj zijn geworden, heeft de heer K. Goudswaardt uit de Wezenstraat een periode van dertig jaar kosterschap vervuld. Daarbij mag in één adem wel mevrouw C. J. GoudswaardtBakker worden genoemd, niet alleen om zij in die dertig jaren méér dan de rechterhand van haar man is geweest, maar oo/c omdat zij beiden op 30 September a.s. veertig jaar lang lief en leed in het huwelijk hebben gedeeld. Het echtpaar GoudswaardtBakker werd op i September koster en kosteres van de Lutherse kerk, na het overlijden van de wed. Wennekes. De jubilaris was toen werkzaam op de scheeps werf van Bot, welke in 1924 werd stopgezet. Hij ging daarna over naar de scheepmakerij van de Rijkswerf, waarin hij tot zijn pensionering op 1 Maart j.l. (na het bereik en van de 65-jarige leeftijd) zijn dagtaak heeft vervuld. Daaruit zal men kunnen opmaken, dat zijn vrouw ai die jaren wel zeer actief bij het kosterswerk betrokken is geweest. Beiden vulden elkander aan, zodat dit zeer zeker een jubileum van hen beiden mag worden genoemd. In de kring der Lutherse ge meente hebben zij in de afgelopen drie decennia zeer veel waardering mogen ondervinden. Het was hun gewoonte niet om zich op de voorgrond te plaatsen, maar zij vervulden altijd met lust en opgewektheid en plichtsgetrouw hun taak. De heer Goudswaardt heeft de gemeente met liefde gediend, ook door zijn arbeid voor de jeugd, de mannenvereniging en de zangvereniging. Hij ge voelde het als zijn roeping, zijn bescheiden krach ten in dienst te stellen van de kerk en zijn vrouw heeft hem daarbij steeds gesteund. Al klimmen hun jaren en al voelen zij hun krachten wat af nemen, zij willen toch nog graag zolang dat mo gelijk is het werk, waaraan zij gehecht zijn geraakt, vervullen. Zij zijn daarmee ook tezeer vergroeid. Welhaast meer nog dan de andere ge meenteleden hebben zij met het lief en leed in de Lutherse kerk meege leefd. Toen de hqer Goudswaardt koster werd, was de huidige consulent, ds. Visser, predikant. Vijf predikanten zijn sindsdien gevolgd en nu wordt gehoopt en vertrouwd op een spoedige vervulling van de vacature. Het spreekt vanzelf, dat de predikanten, vooral de eerste tijd na hun komst in Den Helder, veel steun van het echtpaar Goudswaardt hebben gehad. Menigmaal moest „Oom Klaas" in eenvoudige, proctische zaken van ad vies dienen. Tal van kindertjes heeft hij zien dopen, die in later jaren zelf als vader of moeder in het doophek stonden. Kerkeraadsleden heeft hij zien komen en gaan en ieder hoekje en gaatje in het kerkgebouw heeft hij leren kennen. Letterlijk en figuurlijk is hij thuis in de kerk en hij is Gode dankbaar voor de goede gezondheid, die hij altijd heeft mogen genieten. Die dankbaarheid en dat Godsvertrouwen hebben hun stempel op het echtpaar Goudswaardt gezet. Hun optreden ademt blijmoedigheid en eenvoud en daardoor treedt een ieder hun met sympathie tegemoet Een gelukkig mensenpaar, dat voor groot leed werd gespaard én altijd een nuttige taak in de gemeenschap heeft kunnen vervullen. „Kom Martje, ga met je poppen spe len, voor de deur. Da's aardig voor de mensen". En Martje speelde, haar zwart-wit gestreepte rokje geplooid over de smoezelige beentjes. Volen dam is interessant, voor een paar Uur. Géén Nieuwedieper, die in dit haven stadje niet trots was op zijn eigen woonplaats. Huistoe. Door de schone Beemster, die er weelderig bijlag, ging het op Alkmaar aan, waar nog even opgestoken werd bij „Kinheim'Daar werd van de ge legenheid gebruik gemaakt, om de dag met gepaste toespraken te besluiten. Wethouder Mooy van Callantsoog en de heer J. de Jong vertolkten de zeer dankbare en prettige gevoelens van de genodigden, en de heer Borgerding deed hetzelfde namens de leden. Daar werden verscheidene namen genoemd. Dank werd gebracht aan de maatschappij „Nederland", de rederij Plas, het restaurant „De Beursbengel", de bakkerij „De Eendracht", het Rode Kruis, en niet te vergeten aan de eigen mensen van MCZ, wier harde werken zo mooi werd beloond. De voorzitter, wiens veertigjarig jubileum als be stuurslid ook nog officieel zal worden gevierd, was bij de organisatie niet betrokken. Ditmaal Verrichtten de he ren Pieters en Veenstra, Jongman en Borgerding, met hun ongenoemde hel pers het vele werk. En voorzitter Van Dok sprak zeker namens al zijn reis genoten, toen hy dit „proeftochtje" buitengewoon geslaagd noemde! Hedenmiddag 3 uur starten in geheel Nederland meer dan 4.000 luchtballons. Tal van deze ballons voeren een paar schoenen met zich mee. Ook U kunt er een paar vinden. Ook het Bata-filiaal in Den Helder, Spoorstraat 33, doet mee! Opgelet! De leden van de Muziekkring Den Helder genieten niet alleen het voorrecht» dat zij in ieder seizoen enige concerten van buitengewoon gehalte in hun eigen woonplaats kunnen bij wonen, maar zij worden bovendien op gezette tijden in de gelegenheid gesteld, voor een zeer civiele prijs een bezoek te brengen aan een uit voering elders. Zo krijgen zij nu, dank zij de activiteit van he* kringbestuur, de kans om op Zaterdag 17 September a.s. een concert in het Concert gebouw te Amsterdam bij te wonen. Het Con certgebouw-orkest speelt dan, met als solist de le concertmeester Jan Daamen, het beroemde Vioolconcert van Beethoven, dat in April 1947 door hetzelfde orkest in dezelfde zaal werd uit gevoerd met Jehudi Menuhin als solist. Verder zullen worden uitgevoerd de ouver- tute van de opera „Benvenuto Cellini" van Hector Berlioz, de „Rhapsodie Espagnole" van Maurice Ravel en „Don Juan" van Richard Strauss. Het bezoek aan het Concertgebouw zal die avond collectief per autobus worden gebracht. In ieder geval zal op de vastgestelde tijd (kwart over zes) één bus van het Stationsplein naar Amsterdam vertrekken, waar het concert cm acht uur aanvangt. Vijftien leden van de kririg hebben zich reeds opgegeven, zodat voor de eerste bus nog vijftien plaatsen beschikbaar zijn. Andere kringleden, die aan de excursie willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij de heer J. van Waalwijk van Doorn, H. A. Lo- rentzstraat 66, telefoon 3174. In volgorde van aanmelding zal de autobus worden volgeboekt. Een tweede bus kan korden gecharteerd, wan neer het aantal deelnemers minstens zestig be draagt. De kosten bedragen, alles inbegrepen, vijf gulden per persoon. Op Zaterdag 10 en Zondag 11 Sep tember a.s. zullen op de banen van de O.L.T.C. „Animo" tenniswedstrijden worden georganiseerd, om de marine kampioenschappen 1949, waaraan kan worden deelgenomen door alle mili tairen der Zeemacht, inclusief marva's. Inschrijvingen worden verwacht bij het hoofd G.S.S. te Den Helder tót uiterlijk 6 September te 17 uur. Er zullen de volgende wedstrijdnummers gespeeld worden: dames enkel, da mes dubbel, heren enkel, heren dub bel, gemengd dubbel. De wedstrijd leiding berust bij ltz. SD 1 J. C. H. Bol en als zijn plaatsvervanger treedt op ltz. SD 3 A. H. Heitsma. Aanvang der wedstrijden op 10 September te 9 uur. Evenals het vorig seizoen zal, bij voldoende deelname, weer een marine voetbalcompetitie worden gespeeld. Eventuele aanvoerders van te vormen elftallen moeten zich opgeven bij Bu reau O. S. en O., kamer 50, Comman- dementsgebouw, tot en met 7 Septem ber. Varende schepen, die de komende winter in Den Helder gestationneerd worden, kunnen inschrijven, indien ze 1 November blijvend in Den Helder aanwezig zijn. Het is morgen hoog water om 10.30 en 23 uur en laag water om 3.55 en 16.40 uur. Maandag is het hoog water om 11.10 en 23.45 uur en laag water cm 5.20 en 17.55 uur. De temperatuur van het zeewater was 19 graden. Zo hcog was het dit jaar nog niet en we zullen er dit week-end d„nig van ge nieten. Het ziet er voor de nationale haven- en Marsdiepwedstrijd van he denmiddag goed uit! NAGEKOMEN PREDIKBEURT Baptisten-Gemeente, Weststraat 66. 10 uur de heer G. van Leeuwen; 20 uur de heer Hofhuis. Geen Zondags school. Vrijdag 20 uur bijbelbespre king en bidstond. met AMEFA FABRIEKEN APELDOORN NEEOE In het kader van de Zuiderzeeten- toonstelling, die van Juli tot Septem ber in Enkhuizen gehouden wordt, zal op 31 Augustus een Concours d'Elégan ce gehouden worden, waarin platboom- jachten, motorjachten, kieljachten en vissersvaartuigen om de eer zullen strijden. De Koninklijke Marine neemt deel met enkele vaartuigen. Ook de Marinierskapel zal zijn medewerking verlenen door het geven van een con cert. Een uitgesproken lachprogramma wordt deze week in De Witte gedraaid, want het tweetal films, dat tot Dinsdag en van Dinsdag af vertoond wordt, is gemaakt om lachtranen te laten vloeien. „De Razende Reporter" is een doldwaas verhaal van een mannetje, dat zo graag meer wil zijn dan in de omstandigheden van het ogenblik. Omdat hij zijn vrouw maar wat op de mouw gespeld heeft, denkt hij, dat het goed gaat; maar als vrouwtjelief hem zo erg gelooft, dat ze hem een middel aan de hand doet om nog beter te slagen, moet hij dat wel aanpakken. En hoe! Hij wordt echt een razende reporter, die er niet voor te rugschrikt allerlei filmsterren met klin kende namen te pakken te nemen en ze de oren van het hoofd te vragen. Het volgende filmwerk is een zo onver wachte reeks van zotte gebeurtenissen, dat men thuis nog zal zitten na te grin niken. Als Opoe aan politiek gaat doen, gebeuren er met recht gekke dingen. Maar wat die gekke dingen allemaal zijn, verteilen wij u niet, dat moet nog een verrassing blijven. Dit is weer het verhaal van de man in de oorlog, de verandering, die hij ondergaat, de gehele ommekeer, die in hem plaats heeft. Het ware leven leert hij kennen, hij wordt zich bewust van het feit, dat hij altijd leeg geleefd heeft. Dat deze ommekeer in hem door ee vrouw, zijn verpleegster, bewerkstelligd wordt, is hier niet storend. Het is zomaar een romannetje, dat zich daar tussen de zieken en gewonden in het Rodekruishospitaal afspeelt. Het is een zuivere menselijkheid, die niet ontgaan kon worden. En hoe zal het zijn bij ju,, thuiskomst? Hoe zal zijn vrouw de ver andering opvatten, zal zij hem accepte! ren of verwijten doen? Het is zijn proI bleem en hij vecht ermee. Maar doordat hij veranderd is, voelt hij gelukkig de juiste weg en als hij alles vertelt, wordt het een probleem van hen beiden. Sa men vechten voor het geluk, dat is im mers het ware leven? In de hoofdrollen Clark Gable, Anne Baxter en Lana Tur ner, die hun spel zo waarlijk zuiver en sympathiek maken, dat alleen daarom deze film al de moeite waard zou zijn De laatste twee dagen, dus Woensdag en Donderdag, de bekende zwemster Esther Williams in de even bekends film „Bathing Beauty". beveiligt U en Uw kinderen ter. wijl U slaapt tegen muggebeten! FLACON 5Q en ,0 c(> VISSERIJ. URK, 26 Aug. 1949. Door 95 vaartui gen werd Vrijdag aangevoerd: 12830 p. Kuilpaling, prijs f 0.75f 0.98; 1349 p lijn- of beugaal, prijs f 1.15f 1.30; 1180 p. Witvis, prijs f 0.03f 0.40 per pond; 1 zalm (2 pond) prijs f 2.65 eq 300 m'. nest, prijs f 1.25 per man van 25 kg. yDFHONDERD METER BREED Is het terrein, dat op bovenstaand plaatje staat afgebeeld. Vandaar dat de détails stiekum tussen de puntjes van het cliché verdwenen zijn. Maar zo ziet toch ongeveer Oud Den Helder eruit voor iemand die op het Helden der Zeeplein staat. Met een beetje goede wil onderscheidt men van links naar rechts de vuurtoren, een paal van de gemeten mijl, het gebouw van Openbare werken, enige blokken nieuwbouw, en voor de Windwijzer het in aanbouw zijnde Dorus Rijkershofje. Een jaar geleden was deze vlakte nog vrijwel woest en ledig, maar nu zit er merkbaar schot in. De lezer moet maar eens gaan kijken en een wandelingetje maken over de drie meter brede noodstraten, die thans nagenoeg alle zijn aangelegd. Met enige fantasie kan hij zich dan een beeld vormen, hoe Óud Den Helder er over énige jaren bij zal staan. Het grootste complex, waaraan men bezig is, zijn de 104 woningen van Brede- ro's Bouwbedrijf. De binnen muren worden eerst opge trokken van grote blokken drijfsteen, zoals op het plaat je hiernaast is te zien. De buitenmuren worden nader hand van normale bakstenen gemetseld. Deze huizen ko men te staan aan de Adrianus IJsbrand Kuiperstraat, Jan Huygen van Linschotenstraat Coenraad Botstraat en Jacob Beenstraat. Aan de Lijster straat komen de andere 48 BBB-woningen, die van een enigszins ander type zijn. De nieuwbouw is het verst gevorderd in het Westelijk deel van deze toekomstige stadswijk. De 25 woningen aan de Olivier van Noort- straat (ontworpen door de architect Zandstra uit Wie- ringen) zijn reeds alle be trokken. Wij hebben de ach terzijde van het Oostelijk blok gefotografeerd. U ziet, de was hangt te drogen, en even verder is een huismoe der bezig, haar was op te hangen. De mensen voelen zich reeds thuis in hun nieu we omgeving, en het is al leen maar aan het nog ont- L breken van de deuromlijsting van en kele huizen te zien, dat de woningen nog maar kort in gebruik zijn. Van de heer Rosa, die met vaardige hand be zig was, deze deuromlijstingen van schokbeton aan te brengen, maakten wij ook een plaatje. Zo men ziet, hebben de huieen aan de Westzijde van de Oli vier van Noortstraat géén voortuintje, aan de Oostzijde wel. In dezelfde straat worden in de rich ting van het gemeente-ziekenhuis de vijftig woningen volgens tekeningen van Openbare Werken gebouwd door de aannemer Oostinga uit Groningen. Daar wordt met voortvarendheid ge werkt, en één der bij dit complex be horende bedrijfsruimten ging deze week reeds onder de kap. De 71 woningen, die volgens het ont werp van de architecten Peters en Roe- lofs alhier door de fa. Bot uit Heer- hugowaard worden gebouwd aan de Jan Huygen v. Linschotenstraat, Adria nus IJsbrand Kuiperstraat en Pieter Botstraat, komen.successievelijk gereed. Tien waren er reeds bewoond, en toen wij deze week een kijkje namen waren de tweede tien juist afgeschouwd door de heer F. H. Boogert, die belast is met het algemeen toezicht op al hetgeen voor rekening van de gemeente wordt gebouwd. Wie zich realiseert, welke grote credieten de gemeenteraad voor de nieuwbouw heeft verstrekt, zal be grijpen dat het hier om zeer grote be dragen gaat. Eén van de tien disponibel gekomen huizen was al betrokken, en in een an der zagen wij de mensen druk aan het schoonmaken. Nog een week, en dan voelen ook zij zich thuis in hun nieuwe woning. trokken, tegen 77 op 1 Januari j.l. Mede dank zü de komst der beide Groninger aannemers kon het aantal arbeidskrach ten dus worden -erviervoudigd. Boven dien is de individuele arbeidsprestatie niet onbelangrijk gestegen, en begint deze het vooroorlogse peil weer te be naderen. Ook de materiaalpositie is wat gunstiger geworden. Het behoeft geen betoog, dat deze factoren de vorderin gen in de nieuwbouw ten goede be- invloeden. Wie daaraan mocht twijfelen, zie in Oud Den Helder de materiële be vestiging ervan! Dan heeft de aannemersfirma Meden- dorp en Bouwsema uit Groningen de 57 huizen van de architect Eibink, in het hart van Oud Den Helder, onder handen, terwijl voorbereidende werk zaamheden worden verricht voor de 74 woningen van de architect Van Gogh, waarvoor de raad onlangs het crediet verleende. Met de reeds betrokken woningen, betreft het hier dus in totaal 381 wo ningen (afgezien van het Dorus Rijkers hofje). Behalve in Oud Den Helder en aan de Lijsterstraat worden voor de gemeente nog afgebouwd de Oostenrijk se woningen en de 36 woningen aan de Houwingsingel, waaraan de fa. De Klerk nu bezig is. Hierbij zijn in totaal niet minder dan ruim driehonderd bouwvakarbeiders be- Te Heerhugowaard zijn in een tijds verloop van 15 dagen drie tweelingen geboren, allen meisjes. Q Warmenhui- zen maakt zich op een grootse hulde te bereiden aan dr. G. W. J. E. van Hesteren, die op 1 September zijn 30- jarig ambtsjubileum viert. Uit. de Langestraat te Alkmaar is een vijfper- soons-auto ontvreemd. De gemeente Schermerhorn zal een nieuwe brug bou- en over de Beemster ringvaart. Tijdens de grote brand te Warmenhui- zen heeft een onverlaat kans gezien, de gedupeerden te beroven van een be drag van 60, dat zich in een scheer- doos bij de geredde inboedel bevond. V- Het pleit is beslecht: de Ned. Herv. kerk te War lenhuizen zal worden ge sloopt, omdat de meerderheid van de gemeenteraad niet bereid is een bijdra ge te verlenen in de kosten van restau ratie van dit mooie cultuurmonument. In Enkhuizen is een ijsvogeltje waargenomen, wat volgens vissersmen sen erop wijst, dat een strenge winter in aantocht is. De afdeling Grootebroek van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft het hoofdbestuur verzocht, een algeme ne ledenvergadering uit te schrijven, ter behandeling van een door haar in gediend voorstel tot afschaffing der sa neringsmaatregelen. Er is te Velsen overeenstemming bereikt over de benoeming van wet houders. De beide communisten keren niet in het college terug. De samenstel ling wordt: PvdA 2, KVP 1, AR en CHU 1. De 400 man luchtafweer- troepen welke gelegerd zijn in barak ken op Rochdale en de Westerweg te Alkmaar, zullen binnenkort worden ondergebracht in het barakkenkamp van de DUW te Velsen-Noord. De volgende waarschuwing was te lezen op een pas geschilderde brug in Velsen: „Gefurrefd". .De 24-jarige sergeant Twaalfhoven uit Uitgeest is nabij Kam pen, bij het zwemmen in de IJsel, ver dronken. Onder auspicieën van de Zaandam- se Gemeenschap zal in September te Zaandam een tentoonstelling van hand werken worden gehouden. Verwacht wordt, dat de najaars-veetentoonstelling op 7 September te Zaandam, de laatste Paastentoonstelling van 1939 vrijwel zal evenaren. De voetbalvereniging KFC te Koog aan de Zaan organiseert een verloting ten bate van de totstand koming van een eigen clubgebouw.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2