Kort Bestek Cripps poogt het Pond te redden Broer van gevluchte S.S.-er bij huiszoeking doodgeschoten Twee leeuwen en een kruis op de Grebbeberg Beslissende slag opstand in de Bol iviaanse VERENIGDE NOORD-HO LLANDSEDAGBLADEN De positie van Nieuw-Guinea Truman over economische problemen Rotterdams winkelier bleek hoofdman van een grote smokkelaarsbende Dinsdag 30 Aug. 1949 74e Jaargang No. 10670 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Devaluatie zou loons verhoging nodig maken 150 millioen dollar voor wapenindustrieën Hatta naar Londen en Lake Success DRONKEN CHAUFFEUR Twee doden, één zwaar gewonde Vier VOOrV/aarden ter op- |Worden gesteld om evenals in het eigen J_rv,_ö;/;;LL_J__ lland ook in andere landen meer handel, lossing der moeilijkheden marktuitbreiding en economische onU De smokkelwaar werd in eigen filialen verkocht Zelfmoord in de Sf Pieter te Rome H.K.H. Prinses Wilhelmina morgen 69 jaar Politie geeft twee lezingen van incident Millioenen valse dollar- biljeften Plannen voor internationale verkeerswegen Weer een mislukte Kanaalovertocht Weerbericht J^RIE RUSSISCHE vrouwen hebben een parachutesprong gemaakt van 6000 meter hoogte, waarbij zij hun pa rasolletje pas op 5000 meter openden. Het lykt me overigens veel gewaagder Noodlottige vergissing bij een operatie Twee meisjes door slippende bus gewond Vliegveld opnieuw gebombardeerd BUKEAU: Koningstraat 7880 Den Beider Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: J BIJLSMA en C. KRAK UU COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm Kleine advertenties ...Juttertjes"* tot 15 woor den f 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal f 4.— bij vooruitbe taling. plus incassokosten Onder de kop „Gebrek aan overeen stemming in het kabinet over de de valuatie" schrijft de politieke redac teur van de „Financial Times", dat hij meent te weten, dat de houding van Sir Stafford Cripps nog steeds dezelf de blijft als die welke hij voor het reces heeft aangenomen. „De kanselier van de schatkist", zo zeide hij, „is ernstig gekant tegen iedere bespre king over de devaluatie. Hoewel Sir Stafford Cripps in het kabinet met één stem in de minderheid zou zijn, wordt de kanselier in zekere mate door „Transport House", waar tegelij kertijd de vakbondsleiders en de Labourpartij zetelen, gesteund". „Volgens de voorspellingen der eco- Groepen van ingezetenen van het Nederlandse gedeelte van Nieuw Gui- nea hebben petities, handelend over de toekomstige status van hun gebied, bij de Nederlandse en Indonesische auto riteiten ingediend. De president van Oost-Indonesie Sukawati gaf te kennen dat hij verwacht dat Oost-Indonesie, na afloop der Ronde Tafel-conferentie, het gezag over Nederlands Nieuw- Guinea zal uitoefenen. Een groep intellectuelen uit Nieuw- Guinea, die onder leiding staat van de invloedrijke Indische Nederlander Jo- han Ariks, heeft een petitie ingediend bij Koningin Juliana, waarin erop wordt aangedrongen dat Nederlands- Nieuw-Guinea een onafhankelijke staat zal worden, die rechtstreeks onder de .Nederlandse 'croon staat. Volgens berichten uit de republikein se hoofdstad Djokjakarta zou president Sukarno een petitie uit Nieuw Guinea hebben ontvangen, waarin het tegen overgestelde wordt betoogd van het geen er in de petitie van Ariks en de zijnen wordt aangevoerd. De Amerikaanse senaatscommissies voor Buitenlandse Zaken en voor de strijdkrachten hebben met 11 tegen 9 stemmen het voorstel aanvaard, dat 155 millioen dollar van het wapen- program van president Truman kan worden gebruikt voor leverantie van gereedschappen en grondstoffen ten behoeve van de wapenindustrieën in de landen van het Atlantische Pact. De democratische senator Connally zei, dat de stafchefs de commissie hebben meegedeeld, dat de 155 mil lioen dollar de pactlanden in staat zou stellen voor 700 millioen dollar aan wapens en uitrusting te fabrice ren. nomisten van de Labour partij", zo gaat de politieke redacteur verder, „zou een devaluatie van het Pond Ster ling met 25 30 pet., zo zij van een min of meer overeenkomstige deva luatie van een groot aantal andere valuta's vergezeld gaat, slechts een stijging van het indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud met 3 a 5 pet. tengevolge hebben. De devaluatie zou enkel de prijzen der uit de dollar zone ingevoerde artikelen treffen". „Men is echter van oordeel, dat zelfs deze bescheiden verhoging de hand having der lonen op het huidige peil onmogelijk zou maken. De Republikeinse premier, Moham med Hatta, is, volgens het Republi keinse nieuwsbureau „Antara", door de Britse Labourpartij uitgenodigd naar Londen te komen. Hij zou deze uitnodiging hebben aanvaard. Volgens dezelfde bron zou Hatta de algemene vergadering van de VN te Lake Success bijwonen. De woordvoerder van de Republi keinse delegatie ter R.T.C. heeft met de meeste klem de berichten tegengespro ken, die zeggen, dat Hatta binnenkort naar Engeland of naar dë Ver. Staten van Amerika zal reizen. „Hatta is in de eerste plaats voor de R.T.C. hier in Den Haag en denkt er niet over buitenland se uitnodigingen te aanvaarden, zolang de zaken hier niet geregeld zijn", aldus de woordvoerder. De 40-jarige kolenhandelaar B. P. reed Zondagmiddag met zijn vracht auto "vier personen aan, van wie er twee gedood werden en een zwaar ge wond. Hij maakte een bocht te wijd en ramde daardoor eerst twee wielrijders. De jongeman T. G. werd zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis te Nijme gen overgebracht worden. Van het an dere slachtoffer werd de fiets vernield. Daarna zwaaide de chauffeur naar rechts en reed de 14-jarige wielrijdster V. H., die het U/s-jarig jongetje T. R. op haar fiets vervoerde, aan. Beiden werden gedood. P. reed verder in de richting Nijmegen. Een man en een vrouw liepen gevaar eveneens door hem aangereden te worden, maar kon den zich nog juist redden. In Nijmegen werd P., die dronken schijnt te zijn geweest, gearresteerd. Later is hij op vrije voeten gesteld. Hij zal wegens dood door schuld voor de Arnhemse rechtbank terecht moeten staan. In de toestand van de zwaarge wonde jongen T. G. was Maandag ver betering ingetreden. DE STAKING IN FINLAND Gistermorgen hebben zich bijna 1500 metaalarbeiders van de op één na grootste Finse havenplaats, Turku, ge voegd bij de door de communisten te gen de loonpolitiek der sociaal-demo cratische regering gerichte staking. Velen zijn werkzaam in fabrieken, die voor herstelbetaling aan de Sowjet- unie werken. „--„„...J-- idat alle pogingen in het werk moeten DODELIJK ONGEVAL lp de Makassarstraat te Amsterdam is een zes-jarig meisje dodelijk ver ongelukt. Het kindje stak zonder uit te kijken de straat over en liep tegen een rijdende auto op. Op de te Philadelphia gehouden jaar lijkse bijeenkomst van het American Legion heeft president Truman gespro ken over economische wereldvraag stukken. Hij zeide o.m. dat de Ver. Staten de komende financiëje besprekingen te Washington met Engeland en Canada zouden beschouwen als besprekingen onder vrienden over vraagstukken, welke allen aangaan. De president noemde vier basisvoorwaarden voor 't oplossen van de huidige economische wereldmoeilijkheden, n.1. een gezonde economie en een zich uitbreidende we reldeconomie zijn van essentieel be lang voor wereldvrede. Gezonde en voorspoedige betrekkingen tussen de naties berusten op de ruil van goede ren en diensten op een zakelijke basis. De vrije landen moeten onophoudelijk streven naar het doel van wederzijdse concessies en naar samenwerking en de democratische landen moeten zich niet bemoeien met elkanders binnen landse politiek. Truman zeide, dat op basis van de vier door hem genoemde punten de vrije naties der wereld hun doel kod den bereiken van een gezonde zich uit breidende wereldeconomie. De presi dent waarschuwde de Amerikanen er tegen niet terug te vallen in het eco nomisch isolationisme en verklaarde, Op het ogenblik zijn door de Rijks politie behalve de hoofdman een tien tal medeplichtigen gearresteerd. Het zijn vervoerders, tussenhandelaren en opkopers. Bovendien is voor ruim vijfduizend gulden aan goederen in beslag genomen en kon een auto, voor zien van een geheime bergplaats, eveneens worden geconfiskeerd. De gesmokkelde goederen werden in de eigen winkels verkocht. Wederom is de recherche van de staf van de Rijkspolitie van het gewest Am sterdam er in geslaagd een grootscheep se smokkelaffaire op te rollen. Zoals reeds eerder gemeld, wist deze recherche na maandelange nasporin gen in het begin van deze zomer een aantal dieven en smokkelaars van grote vrachtwagens van het interna tionale wegvervoer te pakken. Deze affaire bleek een staart te hebben. Aanwijzingen tijdens dit onderzoek gevonden, deden vermoeden, dat een bekend Rotterdams winkelier, die be schikt over verscheidene filialen, de hoofdman was van een grote bende smokkelaars. De bende hield zich bezig met het smokkelen van bijoute rieën uit Tsjechoslowakije en cosme tische artikelen uit Frankrijk ter waarde van tienduizenden guldens. De Rotterdammer financierde de smok kel met dollars, die hij ten dele op de zwarte markt in ons land kocht en had enkele smokkelaars en chauffeurs th zijn dienst, die de goederen naar Nederland brachten. marktuitbreiding en economische ont wikkeling tot stand te brengen. Een jonge man is in de St. Pieters kerk te Rome van een hoogte van vijftig meter omlaag gesprongen. Hij kwam terecht op de marmeren vloer van de basiliek. Op het stoffelijk overschot van de zelfmoordenaar werd een veel gebruikt gebedenboek aangetroffen. Toeristen en bedevaartgangers zagen tot hun afgrijzen het lichaam omlaag rallen. Het kwam juist terecht op de plaats, waaronder volgens zeggen dt urn met het gebeente van de Heilige Petrus door archeologen van het Vati- caan werd aangetroffen. De St. Pie terskerk werd onmiddellijk na dit voor val gesloten. Zij is thans ontwijd en het gebouw zal niet eerder door het publiek worden opengesteld, voordat 't wederom is gewijd. Zes maanden gele den is op dezelfde wijze door een ande re jongeman zelfmoord in de St. Pie terskerk gepleegd. JN DE RIJ van verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis staan wij vandaag aan de vooravond van een historische dag. 31 Augustus is gedurende een halve eeuw Koninginnedag geweest, een dag waarop de vlaggen uitgingen en jong en oud de geboortedag van onze ge- eerbiedigde Vorstin vierde. Mor gen zullen er geen feestelijk heden plaats vinden. Op uitdruk kelijke wens van de hoge jarige zal de laatste dag van de Augus tusmaand y zonder feestbetoon voorbij gaan. H.K.H. Prinses Wilhelmina zal in de familie kring haar 69ste verjaardag in stilte vieren, maar zij zal daarbij de verzekering hebben, dat in brede lagen van ons volk de ge dachten een wijle vertoeven by haar, die gedurende vijftig lange jaren een „Moeder des Vader lands" was. Op de 31ste Augus tus vergezellen H.K.H. Prinses Wilhelmina de beste wensen van een dankbaar volk en stijgt de bede tot de Almachtige haar nog vele jaren te behoeden. Gisternacht hebben vier agenten van de rijkspolitie een inval gedaan in het perceel Noordeinde 30 te Rijnsburg. Zij zochten naar de in 1946 uit Duin dorp gevluchte SS-er Wim de M. Diens broer Jan de M. schijnt zich bij die in val teweer te hebben gesteld. Hij werd door een der agenten neergeschoten en is ter plaatse overleden. Op een tip, dat de SS-er Wim de M. zich ten huize van zijn broer zou be vinden, gingen de vier agenten op on derzoek uit. Hun werd toegang tot het huis ontzegd. De agenten hebben toen De Franse en Britse politie verza melen bewijzen tegen twee Fransen en een Engelsman, die naar men gelooft de voornaamste organisatoren zijn van een bende, die honderdduizenden valse dollarbiljetten in omloop heeft ge bracht, aldus meldt de „Daily Ex press". De Franse politie en de Amerikaan se geheime dienst hebben massa's vals geld ter waarde van 234 millioen dol lar gevonden bij een overval, die on langs werd gedaan op een boerderij bij Marseille, waar valse munters gedu rende meer dan een jaar hadden ge werkt, aldus het blad. Wanneer de Raad van Europa mocht komen tot het opstellen van een om vangrijk programma ,van openbare werken, dan zullen hierin volgens wel ingelichte kringen te Straatsburg plan nen voor de aanleg van grote interna tionale verkeerswegen waarschijnlijk van grote betekenis zijn. Tot de pro jecten, die bij een dergelijk program ma voorrang zouden hebben, zullen vermoedelijk ook het herstel van de door de oorlogshandelingen beschadig de en vernielde rivier- en kanaalver bindingen behoren, alsmede de reorga nisatie en herverdeling van de in Eu ropa beschikbare waterkracht. een ladder gehaald om op deze manier de „vesting" te nemen. Zij kwamen in de slaapkamer van Jan de M., die lid van de reservepolitie is. Volgens verklaring van de politie te Rijnsburg heeft Jan de agenten met 'n pistool bedreigd. Een der agenten heeft toen gevuurd en de 25-jarige jongeman dodelijk getroffen. Men ver telde, dat het pistool van het slacht offer later een alarmpistool bleek te zijn. Een andere lezing komt van de dis trictscommandant van de rijkspolitie, die verklaart, dat Jan uit zijn bed sprong, toen de agenten door zijn raam binnen kwamen. In de verwar ring zou hij tegen een der agenten zijn aangevallen. De dienstrevolver ging af en de kogel trof hem dodelijk. Dit ge beurde 's nachts half twee. Gebleken is, dat de ex-SS-er Wim de M. niet in het huis was. Een derde broer, die uit Groningen was overge komen, is door de tipgevers aan de politie voor de SS-er aangezien. In Rijnsburg wordt verteld, dat 't slacht offer eerder in de nacht reeds met zijn alarmpistool aan het schieten is ge weest. De dertigjarige Egyptische zwemmer Mahri Hassan Hamad heeft Woensdag avond zijn poging om het Kanaal over te zwemmen opgegeven, Hij was 14 uur in het water geweest. Hamad had het tot 4% mijl van de Engelse kust gebracht. In de laatste 3 uren was hij niets vooruit gekomen en alhoewel hij nog steeds goed zwom staakte hij zijn poging op advies van zijn coach dr. Sabry. VAN VLIET NEEMT REVANCHE Reginald Harris, die te Kopenhagen het wereldkampioenschap sprint voor profs won, kwam Maandagavond te Aar- hus in de eerste revanchematch van het wereldkampioenschap uit tegen de Ne derlanders Van Vliet en Derksen. Het eindklassement werd: 1. Van Vliet, 2. Harris, 3. Derksen. Een radiorede van Generaal Winkelman In verband met het feit, dat het gisteren tien jaar geleden was, dat in Nederland de algemene mobilisatie werd afgekondigd, heeft generaal b. d. H. G. Winkelman, oud-opperbevelheb ber van Land- en Zeemacht, Maandag avond in het radioprogramma voor de Ned. strijdkrachten een herdenkings woord gesproken. Hierin zeide hij o.a., dat de taak, die ons, levenden, ten opzichte van de ge sneuvelden overblijft, de zorg voor de nabestaanden van de gevallenen is. Naast de regering, die zich van deze ereschuld ten volle bewust is, hebben verschillende militaire fondsen op zich genomen voor een aanvullende hulp zorg te dragen. Ook de nabestaanden van onze in Indonesië gesneuvelden zullen in die steunverlening inbegre pen zijn. Daarneven zal, zoals bekend, op de Grebbeberg een eenvoudig gedenkteken worden opgericht om meer uiterlijk de doden te eren. Teneinde voor een en ander de benodigde middelen bijeen te brengen, zal van 1 September aan staande tot 1 November op alle post kantoren een bus of bakje aanwezig Verwachting tot Dinsdagavond: Veranderlijke bewolking en aan vankelijk droog weer. Tegen de avond echter in het Westen van het land plaatselijk enige lichte regen. Zwakke tot matige wind. krimpend naar richtingen tussen West en Zuid. Dezelfde of iets ho gere temperaturen dan gisteren. ]\flOET U HOREN, wat mevrouw Sangenino in New-York is overko men. De dame reed huiswaarts met de ondergrondse. In de ene hand had zy 'n doos gebak en een papieren zak met al haar spaarduitjes, 12.500 aan bank papier. Onderweg hield zij zich bezig met het lezen van een „comic strip book", dat is zoiets als het Amerikaan se Kort Bestek. En die lectuur boeide haar zo, dat ze de zak liet liggen, toen ze in Brooklyn uitstapte. Daarna heeft ze haar zuinig bijeengegaarde pennin gen nooit weergezien. Het is tragisch, maar, vrienden, wie neemt er nou zijn spaarpot in een kruidenierszakje mee? Precies het tegenovergestelde ge beurde met meneer Paul Peri, die lied jes kweelt in Parijse cabarets. De zoet gevooisde won 30.000 francs op een wedstrijd met het zingen van „Marie et moi". Hij heeft nu bovendien een con tract voor een tournée door Canada en Zuid-Amerika. Of Marie meegaat staat er niet by. ■mm om van vyf kilometer te springen en na zesduizend meter de parachute los te trekken. Maar zover zijn ze zelfs in Rusland nog niet. Q En om nog maar even in hoger sferen te blyven, op het vliegveld Shannon landde een Skymas- ter uit Californie met 82 personen aan boord. Dit is het grootste aantal, dat ooit in een passagiersvliegtuig de September kon het weer eens omslaan! wel Oceaan overstak. Prinses Amalia von Wittelsbach, van het Koninklijk huis van Beieren is gehuwd met de Brazi liaanse prins Humberto Poletti de Sao Paolo. Daar waren twee koningskinde ren, die hadden malkander zo lief.... Z6 lief, dat hun verloren koninkrijken er niet eens toe doen! JN DJOKJA is men bezig met het instellen van een directe radio-tele fonische verbinding met Den Haag, om beter contact te hebben met de Repu blikeinse delegatie in de Residentie. H En aan de andere kant van Moeder Aarde, in Florida, heeft de negentig jarige Richard Thompson zyn kunstge bit, dat-ie al veertig jaar droeg, weg gegooid. Zomaar, ijskoud! Toen de omstanders van de schrik waren beko men. vertelde Richard, dat het in de ■veg zat voor vier nieuwe kiezen, die nét waren doorgebroken. Als nu de resl ,an de 32 ook maar komt, anders mum- melt-ie nóg! En als klap op de vuur pijl nog zo'n fraai verhaal uit de Sta ten. Na het ontvluchten van de vijftien de gedetineerde uit de gevangenis van Salt Lake City heeft een grappenma ker op de autoweg in de buurt een bordje gezet met de woorden: „Rijd voorzichtig! Ontsnappende gevangenen!" zijn, waarin men zijn gave, al zij het slechts enkele centen, kan deponeren. Zodoende wordt iedereen in staat ge steld, mee te werken aan de tot stan- koming van het legermonument op de Grebbeberg. Dit monument komt met een tweezij dig front bij de ingang van het kerk hof. Het bestaat uit twee liggende leeuwen, die de ontwerper als symbool van de overwinning op de dood be doelt en daartussen door .een voet stuk ervan gescheiden een kruis als het vertrouwen op de verrijzing en het eeuwige leven. Onderaan komt een in scriptie en het Nederlandse wapen. Aan de overzijde van de weg komt een herdenkingsplaats, waar autoritei ten en sprekers zich bij plechtigheden kunnen opstellen, terwijl rondom deze plaats de troepen op amphitheatersge- wys opgeworpen verhogingen kunnen worden opgesteld. Door de spontaneïteit van offervaar dige Nederlanders bracht de zogenaam de koperen-centen-actie reeds bijna een millioen centen bijeen. De gene raal hoopt dat door de thans nieuw in te zetten actie het nog ontbrekende geld ook zal komen. 7-JARIG MEISJE VERDRONKEN Maandagmiddag heeft de politie het lijk opgehaald van de 7-jarige J. S. te Amsterdam, die met haar tweelingzusje in het water van de Stadionkade was gaan zwemmen en daarbij vermoedelijk in een z.g. put in het water is terecht gekomen en verdronken. DODELIJK VERKEERSONGELUK Op het zeer drukke kruispunt Hoeve laken nabij Amersfoort is Maandagmid dag de 19-jarige F. J. Dijkstra uit Gro ningen met zijn motor tegen een vracht auto gebotst. De jongeman is aan zijn verwondingen overleden. Sterk vergif inplaats van verdovend middel Een noodlottige vergissing bij een operatie heeft aan een der patiënten van het ziekenhuis „Eudokia" te Rot terdam het leven gekost, meldt het Vrye Volk. Donderdagmorgen moest de 71-jarige weduwe E. een kleine yoetoperatie ondergaan. Een verpleeg ster, die de chirurg ter zijde stond, gaf de vrouw vooraf een injectie om het te opereren lichaamsdeel gevoel loos te maken. Nauwelijks was de ope ratie achter de rug, of de patiënte overleed, naar men aanvankelijk meen de ten gevolge van hartverlamming. Direct na mevrouw E. moest een jon geman worden geopereerd en nog maar net was ook hem een injectie toegediend, of bij deze patiënt ver toonden zich dezelfde verschijnselen als bij de vrouw. De zuster had name lijk in plaats van een verdovend mid del uit een verkeerd flesje een vrij sterk vergif genomen. Daarmee was mevrouw E. ingespoten, hetgeen haar het leven had gekost. Dadelijk toen ge constateerd was welk een grove fout was gemaakt, paste men op de jonge man bloedtransfusie toe. Hij bleef in leven. De recherche heeft alle betrokkenen aan een uitvoerig verhoor onderwor pen. Daarbij is gebleken, dat na de eerste injectie met de giftige vloeistof nog 'n weinig overbleef. De verpleegster voegde voor de mannelijke patiënt de goede vloeistof bij dit restant, zodat de jongeman het gif niet zo sterk gecon centreerd als de weduwe E. in het li chaam kreeg. Wel deden zich bij hem de zelfde verschijnselen voor, maar zijn leven was er niet mee gemoeid. Het onderzoek is nog in volle gang. Zondagmorgen is een autobus van de gebr. Seegers bestuurd door de chauffeur G., tengevolge van de gladheid in Maastricht geslipt De zware bus schoof dwars over de straat het trottoir op, waar twee meisjes, die collecteerden voor de EHBO, werden gegrepen. De 19-jarige O. M. F. Daelmans uit Echt en de 21-jarige C. W. J. Lebens uit Eind hoven, beiden werkzaam in het zie kenhuis, werden met vrij ernstige kneuzingen en verwondingen naar het ziekenhuis Calvarienberg overge bracht. Er is bij geen van beiden le vensgevaar aanwezig. DE ORKAAN IN FLORIDA RICHTTE GROTE SCHADE AAN De schade, die door de orkaan, wel ke Vrijdag j.1 de kust van Florida heeft geteisterd, is veroorzaakt, wordt op bijna 50 millioen dollar geschat. Alleen al te West Palm Beach zijn meer dan 2000 woningen in een straal van 5 km beschadigd. Men verwacht een beslissende slag tussen de regeringstroepen en de op standelingen nabij Cochabamba, op één na de grootste stad van Bolivia en het voornaamste bolwerk, dat de nationale -evolutionnaire beweging in bezit heeft. Als antwoord op de bedreiging van de opstandelingen, dat zy La Paz zou den bombarderen, hebben vliegtuigen van de regering een tweede aanval op het vliegveld van Cochabamba uitge voerd. Naar verluidt, hebben de opstande lingen te Cochabamba het beleg gesla gen voor de kazerne, waar het rege ringsgetrouwe garnizoen zich heeft in gesloten. Regeringstroepen trekken thans van twee zijden op de stad aan. Officieel wordt medegedeeld, dat ge lijktijdige opstanden in vier andere ste den door de garnizoenen met behulp van de bevolking zijn neergeslagen. De nationale revolutionnaire beweging, die de steun genoot van de legerofficieren, trok zich terug na de val van haar bewind in Juli 1946, toen haar leider, president Villaroel, door een woedende menigte te La Paz aan een lantaarn paal was opgehangen, De tegenwoordi ge leider, Victor Paz Estensoro, bevinp zich thans in Uruguay.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1