Kort Bestek Eerste Kamerlid Oosterhuis stelt vragen over de duurte Belangrijk besluit van Assemblée Zal Rusland incident uitlokken? Voortgang op Ronde Tafel-conferentie Nieuwe wet ter versterking van Franse politie tegenover de gangsters Duizend doden bij brand te Tsjoenking Maandag 5 Sapt. 1949 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 74e Jaargang No' 10675 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Joekes-gulden is niet voldoende De verwachte prijsver laging niet gerealiseerd Een belangrijke week Twaalf schoolmeisjes bij Keulen verdronken Vrachtauto dooreentrein gegrepen ,,René de Stok en ,De Noodlottige" achter de tralies De omwisselbaarheid der Doctoraat honoris causa voor Prinses Wilhelmina Honderdduizend Chinezen werden dakloos Weerbericht Woensdag ook Senaatsdebat Europese valuta's Noord-Holland voor 34°/0 onkerkelijk Ook in Zuid-Borneo wordt vuren gestaakt Honderdtwintig maal levenslang WEER MARSHALL-HULP VOOR INDONESIË Bijna veertig millioen dollar Amerikaanse stratocruiser op Schiphol BUREAU: Koningstraat 78—80 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: j BIJLSMA en C. KRAK HELDEHSE COURANT TAAIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm Kleine advertenties ..Juttertjes'tot 15 woor- den f 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal f 4.— oij vooruitbe taling. plus incassokosten lid der Eerste Kamer de heer Het Oosterhuis (arb.) heeft aan de minis ters van sociale zaken, van economische iaken en van landbouw, visserij en voedselvoorziening de volgende vragen schriftelijk gesteld: Hebben de ministers er zich reken schap van gegeven, dat in de periode van 15 September 1943—15 Juni 1949 bet indexcijfer van de kosten van le vensonderhoud op basis van het goede renpakket 1935—1936 is gestegen van 206 tot 224 of met bijna 8 procent, ter wijl in dezelfde periode het indexcijfer voor de regei ngslonen omhoog is gegaan van 186.8 tot 195 of met 4 K waardoor de koopkracht van de lonen in de genoemde periode met circa 3Vz is gedaald? Zijn de ministers niet van oordeel, dat op grond van deze cijfers de con clusie moet worden getrokken, dat de loonbijslag van f 1 niet voldoende is geweest om de prijsstijging te compen seren, daar de aanvullende kinderbij slag niet voldoende kan worden geacht om de daling van de koopkracht van de lonen op te vangen? Heeft het de aandacht van de minis ters getrokken, dat in het bijzonder de prijzen van de voedingsmiddelen, waarvan het indexcijfer van 229 tot 260, dus met 13 procent, is omhoog gegaan, zeer sterk zijn gestegen? Zijn de ministers op grond van de in de vorige vragen vermelde feiten niet van mening, dat de conclusie gerecht vaardigd is, dat de door de redering uitgesproken verwachting, dat bij op heffing van prijsvoorschriften de prij zen zouden dalen, niet is gerealiseerd? Menen de ministers niet, dat het sociaal onaanvaardbaar is, dat in een periode van stijgende productie, mede op grond van toegenomen arbeidspro ductiviteit, de koopkracht van de lonen daalt? Zijn de ministers bereid, een onder zoek in te stellen naar de oorzaken van de prijsstijgingen, die hebben plaats gevonden, in het bijzonder bij voe dingsmiddelen, en zijn de ministers be reid, wanneer uit dit onderzoek onge motiveerde prijsopdrijving zou blijken, opnieuw prijsvoorschriften af te kondi gen? Zijn de ministers bereid, andere maatregelen te nemen om de daling van de koopkracht van de lonen op te vangen en, zo ja, welke maatregelen zullen dan worden genomen? GevondenVrachtauto met tien stuks vee Aan de Alphenseweg, niet ver van de beruchte smokkel-sector Baarle-Nassau, ontdekten enige melkers, dat uit een vrachtauto 10 stuks rundvee werden gelost. De beesten werden onderge bracht in een weide van de land bouwer K. De lege wagen werd vervolgens in een bebost zijpad neergezet door personen, die blijkbaar gealarmeerd, zich ijlings uit de voeten maakten. De politie werd van een en ander in kennis gesteld, die op de uitkijk lag om te zien of mogelijk het vee verder zou worden vervoerd. Toen evenwel niemand kwam opdagen werd door de politie 't vee mitsgaders de vrachtauto naar elders vervoerd. Auto en lading staan nu gerubriceerd als „gevonden voorwerpen". Onderwijzeres kon nog vier kinderen redden Twaalf schoolmeisjes van de leeftijd van twaalf tot veertien jaar zijn bij het baden in een vijver bij Kaiserau (zes tig km ten Oosten van Keulen) ver dronken. De kinderen maakten deel uit van een klasse van een meisjesschool te Gimborn, die met de onderwijzeres was gaan baden. Toen de kinderen, hand in hand, het water inliepen, verloren enkelen hun evenwicht op de glibberige bodem, gle den af in de diepte en trokken de an deren mee. De onderwijzeres kon nog vier van de zestien kinderen, die in het diepe water geraakt waren, terughalen, de andere twaalf echter verdronken. Bij de vijver waren indertijd waar schuwingsborden geplaatst, dat het geen geschikte badgelegenheid was. De vij ver werd evenwel toch 'geregeld voor dit doel benut en van de waarschu wingsborden was er nog slechts één blijven staan. De onderwijzeres die het erg te kwaad had gekregen, werd door de po litie in verzekerde bewaring genomen. De lijken der verdronken kinderen wer den naar de school te Gimborn overge bracht. Met de algemene oriënterende en in leidende besprekingen ter R.T.C. wer den in de vorige week goede vorderin gen gemaakt. In sommige sectoren is men reeds toegekomen aan behandeling van af zonderlijke problemen, in andere kan hiermede deze week worden begonnen, zodat de indruk en de verwachting be staat, dat deze week een zeer belang rijke zal zijn. De sfeer der besprekin gen wordt nog steeds algemeen goed genoemd. Geen der partijen is nog overgegaan tot indiening van werk schema's. Enige ontstemming is ontstaan in kringen van de BFO over het feit, dat de Nederlandse regering reeds verte genwoordigers van de „waardevolle be langen" heeft doen overkomen. In informele besprekingen binnen de staatkundige commissie heeft het Unie statuut en het „gewicht" der Unie de volle aandacht gehad. De Nederlandse delegatie heeft ook intern beraadslaagd over vorm en inhoud der Unie. Het is echter niet mogelijk hierover nadere inlichtingen te verkrijgen. In Indonesi sche kringen hoort men de opvatting verkondigen, dat de Unieorganen een „facultatief" en „consultatief" karakter moeten dragen, d.w.z. dat de uiteinde lijke beslissingsbevoegdheid, ook over aangelegenheden, waarover wederzijds consult en overleg krachtens het unie statuut is voorgeschreven, moet blijven berusten bij de regeringen der part ners. Het vraagstuk van nationaliteit en burgerschap is eveneens ter sprake gekomen in de betreffende subcommis sie. Dinsdag a.s. zal hierover opnieuw vergaderd worden. Ongeluk te Zijdewind Gistermorgen om half tien is op de onbewaakte overweg te Zijdewind, on der de gemeente Harenkarspel, aan de spoorlijn AlkmaarDen Helder, een voor personenvervoer ingerichte vier- tons vrachtauto door de trein gegrepen. De twee inzittenden, de Amsterdamse expediteur B. en zijn echtgenote, had den juist een gezelschap Amsterdamse vissers naar Tuitjehorn 'gebracht en waren van plan familie in Nieuwe Nie- dorp te gaan bezoeken. Komende van de Sloeiert passeerde de wagen de spoorrails, toen de trein, die om 9 uur uit Alkmaar vertrokken was, de ach terkant van de auto raakte. De wagen kwam terecht in een brede bermsloot en hoewel de cabine geheel ingedeukt was, liepen de inzittenden slechts enkele diepe vleeswonden op. Niettemin acht te de aanwezige arts, dr Van Hesteren, overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar gewenst. De locomotief werd naar Schagen weggesleept, waardoor het treinverkeer een uur vertraging on dervond. Brokstukken van de vracht wagen lagen her en der verspreid. De marechaussee zorgde dat het verkeer zijn gewone gang kon gaan. Hoe het ongeluk is gebeurd is ons een raadsel, want, ofschoon het een onbe waakte overweg is, is het zicht ter plaatse zeer goed. De Paus over zijn decreet In een boodschap voor een bijeen komst van Duitse rooms-katholieken te Bochum heeft de Paus via Radio Vati- caan in het Duits over het jongste de creet van het Vaticaan inzake het com munisme gezegd, dat het „een verde- lingslijn trekt tussen het rooms-katho- lieke geloof en 't atheïstische commu nisme met het doel een dam op te wer pen om niet alleen de arbeiders maar allen en iedereen zonder uitzondering te redden van het marxisme, daar dit God en godsdienst verloochent. Het decreet heeft niets te maken met het verschil tussen arm en rijk, tussen ka pitalisme en marxisme, tussen bezitten en niet-bezitten. Het heeft betrekking op het behoud en de zuiverheid van religie en christelijk geloof, op vrijheid van godsdienst en dientengevolge op het geestelijk en zedelijk geluk, de rechten en de vrijheid van de werkende mens" DE GENTSE JAARBEURS De 4e Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen wordt dit jaar van 1025 September in Gent gehouden. Er is ook een officiële Nederlandse dag en wel op 19 September. De Franse minister van binnenlandse zaken, Jules Moch, Robert Lecourt, mi nister van justitie, en de prefect van de Parijse politie, Leonard, hebben een bespreking gehouden over de mogelijk heid van een nieuwe wet ter verster king der politie tegenover de Franse gangsters. Volgens Leonard zou de nieuwe wet voorzien in zware straffen op onwettig wapenbezit. Tot nu toe is de maximum-straf hiervoor drie maan den gevangenis. Vrijdag heeft de politie de 40-jarige „René de Stok" gearresteerd, zo ge noemd omdat hij een wandelstok moest dragen na opgelopen verwondingen bij een gevecht. Zijn werkelijke naam is René Girier. Men kwam op zijn spoor door de ar restatie van twee leden van zijn bende een week geleden. Vrijdag werd langs boulevards en kronkelende straten een achtervolging van zijn auto ingezet. Tenslotte werd de auto in het nauw ge dreven en een van de chauffeurs gaf het adres op van Girier. Girier opende de deur van zijn apartementen op ver zoek van zijn huisbaas, doch zag zich tegenover politiemannen met revolvers geplaatst. In zijn kamer vond men ver schillende wapens. Behalve Girier, die naar men gelooft de organisator is van de overvallen in de laatste twee maanden waarbij voor een waarde van vijf millioen gulden geroofd werd, zijn zes leden van zijn bende gevat, onder wie twee vrouwen. Naast de cel van Girier zit Emil Buis- son. „de noodlottige", die naar men gelooft de chef van Girier was. Girier is zeven maal gearresteerd en is twee maal uit de gevangenis ontsnapt. Hij zeide niet schuldig te zijn aan de juwe lenroof te Deauville, begin Augustus, waarbij vier gemaskerde mannen op de middag een snelle overval op een juwelenzaak deden en ter waarde van 50 millioen fr. roofden. De politie is van oordeel dat Giriers arrestatie haar op het spoor zal bren gen van de rover van de juwelen van de Begum van de Aga Khan. A.F.P. meldt uit Northampton- Massachusetts, dat mevrouw A. Roose- velt en Prinses Wilhelmina voorkomen onder de personen, wie de doctorale graad honoris causa zal worden toe gekend gedurende de jaarlijkse bijeen komst van het Smith-college, welke op 20 December a.s. zal worden gehouden. De Nederlandse ambassadeur te Wash ington, Mr. van Kleffens, zal uit naam van Prinses Wilhelmina de bul in ont vangst nemen. TWEE VERDRINKINGSGEVALLEN IN AMSTERDAM De 7-jarige G. de G, te Amsterdam- West geraakte Zondagmiddag tijdens 't spelen in het water van de Kostverlo- renkade en kwam door verdrinking om het leven. In het Noordzeekanaal is Zondagmid dag het lijk opgehaald van een 15-ja- rige jongeman, J. J. B. uit Amsterdam- Noord, die in het kanaal was gaan ba den zonder de zwemkunst machtig te zijn. FRIESE BIJBELVERTALER 80 JAAR Zondag vierde ds. Geert Eelco Wum- kes te Leeuwarden, die het grootste aandeel heeft gehad in het in het Fries vertalen van de bijbel, zijn 80ste ver jaardag. Ds. Wumkes heeft in het let terkundige leven in Friesland ook een belangrijke rol gespeeld. Als gevolg van een grote brand te Tsjoengking hebben ongeveer duizend inwoners van Tsjoengking het leven verloren, terwijl honderdduizend an deren dakloos werden. De brand brak Vrijdag uit en woedde Zaterdagochtend onafgebroken door. Tienduizend gebouwen, gelegen in een driehoekig gebied, ingesloten door de Jangtse en Tsjialing-rivier, zijn door het vuur vernietigd of beschadigd. Het vuur werd aangewakkerd door een fel le wind. De vlammen baanden zich een weg door de achterbuurten en sloegen vervolgens over naar het stadsgedeelte Waar zich de bedrijven en banken be vinden. Dit gehele district kwam in lichter laaie te staan. Beangste mannen, vrouwen en kinde ren werden op de oevers van de rivie ren vertrapt, toen een ondoordringbare muur van vlammen zich in hun rich- Verwachting tot Maandagavond: Zonig en warm weer met later in de middag wat meer bewol king en vooral in het Zuiden van het land enige onweerskansen. Meest matige wind tussen Zuid en Oost. ting bewoog. Sommigen slaagden er in zich in boten in veiligheid te brengen; anderen vluchtten voor de vlammen, door in de rivier te springen, doch zij verdronken in de stroomversnellingen. Honderden stierven tengevolge van de verzengende hitte of werden vertrapt, toen menigten personen, krankzinnig van angst, zich in veiligheid trachtten te Drengen. De „Waterman" niet in quarantaine Van militaire zijde vernemen wij, dat voorshands geen aanleiding bestaat de opvarenden van 't troepentransport schip „Waterman", waarvan twee pok- kengevallen te Aden werden ontscheept, bij aankomst in Nederland in quaran taine te houden. De „Waterman" zal normaal worden gedebarkeerd. Voor Woensdag a.s. staat een debat van de Amerikaanse senaat op de agenda over het verlenen van meer vrijheid van handelen aan president Truman bij het verlagen van de han delsbarrières tegen de invoer van bui tenlandse producten. Het debat zal be ginnen op hetzelfde ogenblik als de economische besprekingen tussen de Ver. Staten, Engeland en Canada. Eén van de onderwerpen bij deze bespre kinpen zullen de Amerikaanse tarieven zijn. De Europeese Assemblée, waarin twaalf landen vertegenwoordigd zijn, heeft het eerste belangrijke besluit genomen. Zij stemde voor het doen van „alle practische stappen" voor het herstel der onderlinge omwisselbaar heid der Europese valuta's. Dit besluit, aldus Reuter, vormt het eerste concrete succes na de besprekin gen, die thans drie weken duren. Het besluit werd uiteindelijk aanvaard in de vorm van een verzoek aan de com missie van ministers, het „kabinet". De Europese raadgevende vergade ring zal, nadat zij in razend tempo haar economische werk voltooid heeft, de laatste week van haar zitting be ginnen met het definitief formuleren van haar aanbeveling om een perma nente algemene commissie met 23 le den onder Spaaks leiding in het leven te roepen. Het zal eventueel, zo heeft de com missie voor algemene zaken voorge steld, aan deze commissie worden over- Moskou hoopt op revolutie in Joegoslavië Volgens de diplomatieke correspon dent van de „Observer" verwacht men, dat de Sowjetunie een incident aan de Joegoslavische grenzen zal uit lokken of ensceneren. Hij schrijft, dat in berichten, die thans in Londen worden ontvangen, de verwachting wordt uitgesproken, dat binnenkort een grote Sowjetrussische demonstratie aan de Joegoslavische grenzen zal plaats vinden. „Volgens deze berichten wordt verwacht, dat Rusland in de komende weken de mili taire manoeuvres tot een climax zal opvoeren en vervolgens een grensinci- gelaten, aan het comité der ministers op een speciale zitting van de Assem blée verzoeken. Zulk een speciale zitting werd in de algemene commis sie onvermijdelijk geacht met het oog op de vele vraagstukken, die om snelle afdoening vragen. Men heeft zich nochtans niet op een bepaald tijdstip willen vastleggen en in kringen der Assemblée wordt niet meer met de mogelijkheid van een Januari-zitting als door Churchill voorgesteld rekening gehouden. Spaak verklaarde, dat in elk geval voor Maart geen zitting te verwachten is. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft de resultaten bekend ge maakt, die de volkstelling van 1947 heeft opgeleverd ten aanzien van de verdeling der bevolking naar de ver schillende kerkelijke gezindten. Zeer grote verschuivingen hebben se dert de voorlaatste volkstelling in 1930 niet plaats gehad. Tot de opmerkelijk ste uitkomsten mag wel worden gere kend, dat de onkerkelijkheid vrij sterk is toegenomen. In procenten uitgedrukt groeide zij van 14.43 tot 17.04 pet. Per sonen zonder kerkgenootschap komen het meest voor in de provincie Noord- Holland en wel 34 pet. Dit grote per centage wordt vooral veroorzaakt door de stad Amsterdam waar 45 pet. of bij na de helft niet meer tot een kerkge nootschap behoort. Het percentage R.K. is in de jaren 1930 tot 1947 gestegen van ruim 36 tot ruim 38 pet. De Ned. hervormden gingen in aantal achteruit, hun percentage be draagt thans 31 pet. tegen 34 pet. in 1930 Het percentage der Gereformeer de en Christelijk gereformeerde kerken bleef vrijwel constant. Over veertien dagen wordt de order tot het staken der vijandelijkheden, die Vrijdag door de gen.-majoor Suhardjo van de TNI aan Hassan Basri, de niet- officiële Republikeinse militaire gou verneur van Zuid-Borneo, werd over handigd, van kracht. Dit besluit was het resultaat van de ontmoeting tussen Suhardjo en Hassan Basri, waarbij laatstgenoemde officieel als luit.-kol, commandant van de vierde divisie der ALRI (marine-troepen) werd erkend. dent zal uitlokken of ensceneren. „Of schoon men in goedingelichte kringen het nog steeds niet waarschijnlijk acht, dat Rusland Joegoslavië inderdaad zal binnenvallen", aldus de correspondent, „is het waarschijnlijk dat Rusland door de bedreiging van Tito's grenzen een binnenlandse opstand hoopt te kunnen bespoedigen. Er bevinden zich Tito vijandig gezinde machten in het land en de Sowjetunie zou versterkingen uit de lucht kunnen aanvoeren". In de Praagse bladen van Zatér- dagochtend evenmin als in de eerste rbdiouitzendingen werd in geen enkel opzicht gewag gemaakt van de sterf dag van president Benesj, een jaar ge leden. George Kozanis is door een Atheens gerechtshof honderd en twintig maal tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld, wegens het even zo vele malen begaan van manslag. In de motivering van het vonnis werd verklaard dat de rechtbank rekening had gehouden met verzachtende omstandigheden, omdat Kozanis verleden jaar inlichtingen had ver schaft over een communistische sa menzwering om generaal James van Fleet, het hoofd van de Amerikaan se missie voor militaire hulpverle ning aan Griekenland, te vermoor den. J_Jermann Esser was niet alleen de vroegere minister van economische zaken van Beieren, hij was ook een der eersten, die toetraden tot de Nazi- partij- Op zijn lidmaatschapskaart (stamkaart zegt men op z'n Noords) prijkte het nummer twee. Deze meneer Esser nu, gaat zijn memoires publice ren. Dat is niets bijzonders, vrienden, want alle grote mannen plegen dat te doen, om over de vrouwen maar niet eens te spreken. Het mooie is echter, dat deze levensherinneringen de titel zullen dragen: „Hitier, de grote min naar". Dat moet wel een heel eenzijdig boek worden, want voor zover ik me kan herinneren, hield wijlen de Führer alleen van zichzelf. Meneer Esser in tussen is nog altijd dolende, met vijf jaar dwangarbeid als een toekomstig douceurtje, mocht hij eens thuiskomen. Vriend Adolf is nog meer „in the news". In de Prawda staat een spot prent, waarop Hitier als skelet een estafetteloop met Tito houdt en deze een fascistische bijl overhandigt. Het onderschrift luidt: „Voor Titler van Hitier". Echt iets voor die Prawda, vindt u ook niet? He Hagenaar Timmermans maakt een rei* door Europa per eeosmaosduik- IIMIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1II1 boot. Zijn vrouw en twee kinderen trekken mee op 'n woonschuit en een Rotterdammer maakt ook deel uit van het gezelschap en wel aan boord van een jacht. Het onvooi van drie sche pen ligt nu in Parijs, waar de duik boot aan de linkeroever van de Seine in het hart van de lichtstad is tentoon gesteld. Een deel van de opbrengst is Hoor 't, Theodoor, ik heb het altijd al gezegd. Die Joekes- ouldm t* besttat ét «Mini» voor het Franse Rode Kruis. Van de rest moet Timmermans met zijn ver wanten leven. Joe Debona uit Holly wood is met een Mustang-gevechts vliegtuig van Rosamund (Calif.) naar Cleveland (Ohio) gevlogen. Met een snelheid van 752 kilometer per uur. Om tienduizend dollar. Die binnen bin nen binnen binnen. Je kunt op v- schillende manieren de Atlantische Oceaan over. Gewoon, per boot, of door de lucht. En nu ook met een amphibie- jeep. Maar dan moet je je reserve ben zinetanks beter vastmaken dan meneer Carlin uit Australië. Die is ze bij de Azoren verloren en dus kwam hij niet verder. £)e beweging voor een federale we reldregering wil een bijeenkomst beleggen om een wereld-grondwet op te stellen. Voorgesteld wordt, één af gevaardigde per millioen zielen te stu ren. Dat wordt toch altijd nog twee duizend man. De matroos Christo- fore Cellura werd in Venetie veroor deeld omdat-ie de filmster Merle Obe- ron van haar juwelen had ontdaan. Zoiets komt ook niet te pas. 4000 lire boete en twee maanden cellulair voor Caüwr». What'a ia a Voor Indonesië is voor het tweede jaar van de Marshall-hulp een bedrag van 39,2 millioen dollar voorgesteld. Dit bedrag is bedoeld voor een periode van een half jaar, van 1 Juli 1949 tot 1 Januari 1950. Men is van de veronder stelling uitgegaan, dat de overdracht van de souvereiniteit op 1 Januari 1950 een feit zal zijn. Dan valt Indonesië niet meer onder de „Foreign Assistance Act", waarbij aan de Marshall-landen en de „Dependent territories under their administration" Marshall-hulp kan worden verstrekt. Voor Nederland is in het tweede jaar een bedrag van 270 millioen dollar voorgesteld als directe hulp. Aan in directe hulp in de vorm van trekkings rechten is voor Nederland een bedrag van 156Vs millioen dollar vastgesteld, hetgeen de hulp aan ons land in totaal op 426)4 millioen dollar brengt. Ondanks het late uur waren honder den Zaterdagavond naar Schiphol ge stroomd om het grootste toestel te be wonderen, dat ooit boven Nederland heeft gevlogen of op een Nederlandse luchthaven is geland. Het was de stra tocruiser „Europe" van de Americain Overseas Airlines, die 16 journalisten uit Zweden. Noorwegen, Denemarken en Finland van Kopenhagen naar Schiphol bracht. De Scandinavische journalisten zullen tezamen met een groep journalisten uit 14 Europese lan den een tocht maken per stratocruiser naar en over de Verenigde Staten. Gis teren hebben duizenden de stratocrui ser bezichtigd, 's Middags bracht het toestel een groet aan Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam. Aan deze vliegtocht nam o.m. de minister van Verkeer en Waterstaat deel De belastingverlaging in Belgie De Belgische loontrekkenden zullen reeds met ingang van October van de belastingverlaging met 16 procent kun nen genieten. Voor de per maand be taalde werknemers zou de nieuwe maatregel neerkomen op een vermin dering met de helft tot drie-vierde van de maandelijkse inhouding aan de bron. Naar de minister van Financiën me dedeelde, zal de fiscale wetgeving zo spoedig mogelijk worden herzien en zal gestreefd worden naar een fiscale ge lijkheid. waarvan vooral de midden stand zal profiteren. A.N.Z.B. BLIJFT IN E.V.C. Ondanks de ernstige meningsverschil- Ier tussen het hoofdbestuur van de EVC en het bestuur van de bij de Eenheids vakcentrale aangesloten Alg. Ned. Bond van Zeevarenden, die op het tweede Ci ngres van de EVC sterk aan het dag licht zijn getreden, heeft de zeelieden organisatie besloten ook in de toe komst de EVC trouw te blijven. De BritsAmerikaanse spoorweg autoriteiten in Duitsland zijn van plan 10.000 spoorwegemploye's te ontslaan ten gevolge van het dalen van de op- bcengst van da spoorkaartenvarkoop.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1