Stad en On Vier mannequins brachten fleur en kleur in Formosa Helder en O.V.V.O. verdienden elk maar één punt Beter voetbal leverde H.R.C. twee punten op De Zilvermeeuw vierde derde lustrum op grootse wijze Alleen voor mannen Feest van charme en élégance Het zwakke kind blijft steun behoeven A.N.B.B. bestaat 35 jaar Volley-bal en basket-bal in competitie-verband? „Koning Voetbal" binnen kort in Den Helder Interessante V.U.-cursus over het kankervraagstuk Prijzen schoolvoetbal Rijkswerf bouwt twee licht schepen Beekhoven schoot penalty keurig in Woensdag geen vers brood In hef korf Tussen Haaks en Kuifje Spreekkoor VAN MARSDIEP TOT IJ 5.D. W.-back schopte bal in eigen doel Petten Opheffing autobuslijn A. F. Zijpe Julianadorp Sportlust hield onderlinge atletiekwedstrijden Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur W\( geloven, dat" een modeshow nog: vpei aantrekkelijker is voor een man dan voor een vrouw. W# kunnen ons althans niet voorstellen, dat de talrijke jeugdige en oudere dames, die Zaterdagmiddag gezellig ln „Formosa" zaten, intenser dan w^j hebben genoten van de charme, de kleur en de fleur, die de vier iranneqidns onvermoeibaar en hoogst elegant naar binnen droegen. Genieten en begrijpen zijn echter twee, zodat de lezer zal willen aan nemen, dat wij een zware middag had den. W%j raakten niet uitgepiekerd over het probleem, waarom wij man nen ons altijd zo uiterst sober kleden. Is het onze aangeboren elegantie, ons van nature goed-geproportioneerd zijn, de adel van onze simpel-geconstrueerde body, waardoor iedere uiterlijke toe voeging van lijntjes en strikjes, kleur tjes en vouwtjes het effect slechts zou schaden? Wjj gaan maar rustig onze weg in ons colbertje, met als enige variatie één of twee rijen kno pen, een bescheiden ruitje of een (vooral niet opvallend) streepje, en wij varen daar wel bjj. Maar het zwak ke vat wordt opgesierd in een onein dig aantal variaties, en het sterke geslacht vleit zich met de illusie, dat zulks geschiedt om de man te beha gen. Dat laatste kan niet zjjn, waarde lezer. Daarvoor geraakten de dames te zeer in extase wanneer een heerlijk lavendelkleurig, met een complex van zwarte dw&rsstrepen gegarneerd ja ponnetje kwam aangezweefd. En nog nooit hoorden wjj een enthousiaster applaus dan toen honderd mollenvelle- tjes binnenkwamen, op een verrassend geraffineerde wjjze gedrapeerd om de mannequin, die dit kostelijke mantel tje door vierhonderd vrouwenogen liet bewonderen Maar ook wg stonden sympathiek tegenover allerlei zacht- en mildgetinte japonnetjes van soe pele stof, die niet overdadig gegar neerd waren, maar wel met schattige hoedjes werden bekroond. Eenvoud is het kenmerk van het ware, dachten wjj, toen een lief lila jurkje binnen onze gezichtskring verscheen. En wij durfden zulfs te denken, dat de ma nier waarop zulk een kleurig en wei- gesneden hulsel gedragen wordt, toch wel heel begrijpelijk is. Het leek ons daarom, in ons mannelijk oog, een goed besluit van de organisatoren („De Bijenkorf", Maison Maas en da firma Querelle) om mannequins te kiezen, die geen uitzonderlijke type vertegenwoordigden. De vier dames, die Zaterdagmiddag en -avond zulk een uitgebreide collectie mantels en japonnen, swaggers en deux-pieces, hoedjes en tasies, op zulk een eenvou dige en gedistingeerde wijze toonden, konden zó van de wandeling naar binnen gestapt zijn. Het speet ons alleen, dat de portée van allerhande knoopjes en splitjes, plooitjes en gitjes niet geheel tot ons doordrong, en dat onze verslaggeefster wegens ziekte dit festijn niet kon bij wonen. Zfl zou ongetwijfeld met ken nersblik hebben waargenomen, dat de nieuwe wintermode komt met ruime ruggen in de mantels, en dat de ont werpers hun artistieke zin hebben ge paard aan het practische. En stellig zou zij met ons hebben genoten van de kleurencombinaties. En ook zou zij geconcludeerd hebben, dat de ontwerpers niet uitsluitend hebben ge dacht aan den-dunne figuren met wesp-slanke tailles. Daar ware momenten, dat wij gaar ne onze financiële medewerker naast ons hadden gehad. Hij zou iets gezegd kunnen hebben over de verhouding tussen de verschillende prijzen. Of onze sportverslaggever, die het drib- belwerk van één der mannequins had kunnen bespreken. Of de parlemen taire redacteur, die enige vermindering van buitenlandse invloeden had kunnen Het gaat met de uitzending van de afdeling Den Helder van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings oorden en vacantiekolonies naar wens. In 1949 konden reeds vier en dertig kinderen naar één der koloniehuizen worden gezonden en op 1 September bedroeg het aantal verpleegdagen reeds 2769. Hiermee gaan vanzelfspre kend grote uitgaven gepaard. Tot 1 September werd al 4400 betaald en het is maar gelukkig, dat de bijdragen van de leden, de gemeentesubsidie en een tegemoetkoming van de ouders 'n deel van de onkostendekken. Het bestuur van de afdeling wil doorgaan met zijn pogen de zwakken te sterken, ook in het belang van de maatschappij. De zwakke kinderen zijn immers veel spoediger vatbaar voor ziekten dan de sterke, Maar de afde ling beschikt niet over voldoende geld. Het vorige winterseizoen hebben tal van verenigingen tijdens hun feest avonden gecollecteerd en het bestuur van het genootschap zou dit ook deze winter zeer op prijs stellen. Verder zullen er weer spaardoosjes worden uitgezet. Ook onze lezers kunnen helpen de uitzending vaa het zwakke kind mo gelijk te maken. De minimum-contri butie per jaar bedraagt slechts één gul den en men kan zich opgeven bij: F. N. Winter, voorzitter, Molengracht 10, tel. 3066; H. J. Marinus, secr.. Ruijghweg 21, tel. 2412; mej. E. S. Held. penningmees- teresse. Singel 53, tel. 3121; C. Maas land, Reigerstraat 35: mevr. M. van Zoonen, Torenstraat 1; mevr. D. Ster- leveld. Jan in 't Veltstraat 16; P. v. Zandwijk, Bankastraat 21 en T. v. Heusden, Polderweg 60. constateren. Of de corrector, die een meester is in het verwijderen van (zijns inziens) overbodige puntjes en streepjes. Of de opmaak-redacteur, die dikwijls verzucht: „Ze zoeken het maar steeds in de lengte...." Wij zouden kunnen voortgaan met veronderstel lingen, maar dan zou de hoofdredacteur vermanend de vinger heffen en zeg gen: „Wat een gezwam; zonde van de plaatsruimte!" Laten we dus nog even ernstig worden en vertellen, dat van de kraagjes wel speciaal werk werd ge maakt en dat men ook niet wars bleek van dikwijls origineel gevonden gar neringen. Het deed ons bijzonder deugd, dat de hoedjes op deze show ook werkelijk als hoedjes te herken nen waren, en het verwonderde ons (als steeds), dat de dames niet kre gel werden van het gewapper van voiles voor hun ogen of het gestreel van pluimigheidjes langs hun wang. Daar was één jurk, die ontzaglijk veel bijval oogstte. De dame achter de mi crofoon vertelde er iets van (o.a. de prijs, die scheen mee te vallen), maar zij verklaarde ons niet hoe die dwarse plak met schitterdingetjes over de buik (wij kunnen ons niet duidelijker uitdrukken) precies moest worden ge noemd. Wij zagen een rijke mantel met een weelde aan bontstroken en een soort aangehechte shawl, die op aller lei manieren kon worden gedragen. Het was werkelijk de moeite waard, en kostte 323.Laten wfl voor de echtelijke vrede in diverse huisgezin nen hopen, dat de dames dit kleedje als een attractie uit een andere we reld hebben beschouwd Ja, wij hebben genoten, Zaterdag in Formosa. Méér nog dan de vrou wen, want in ons hart heeft géén mo ment de begeerte gebloeid naar zulk een beeldig toilet of zulk een koste lijke mantel. Voor ons mannen ls slechts een sober en eenvoudig col bertje weggelegd (met bruine of zwarte schoenen, en een hoed, die nooit eens géén rand heeft), en daarom kon den wij onbevangen en ongehinderd genieten op het feest van fleur en charme, dat door een prettig muziekje nog gezelliger werd gemaakt. Dezer dagen bestaat dc afdeling Den Helder van de Algemene Nederlandse Bouwarbeidersbond 35 jaar. Ter gele genheid daarvan wordt op Zaterdag middag 1 October van 3 tot 5 uur een receptie gehouden in „Musis Sacrum", Koningstraat, 'g Avonds om 8 uur volgt In Casino een feestelijke avond met medewerking van het populaire en- seble Ferry. Na afloop van het cabaret- programma wordt een groot feestbai gegeven onder leiding van de heer A. Harjer met muziek van de „Musica' Ramblers" o.l.v. Jaap Kwak. Op Vrijdagavond 23 September om half negen worden in de Sportschool op de Rijkswerf demonstraties gegeven van in Den Helder nog betrekkelijk weinig bekende takken van sport, te weten volley-bal en basketbal. Des kundigen zullen de aanwezigen de spe len uitleggen. Het ligt in de bedoeling de belangstelling te trekken van ver enigingen en scholen, wellicht met het gevolg dat te zijner tijd kan worden overgegaan tot het plaatselijk organise ren van wedstrijden in competitiever band. De Helderse Sportraad heeft in sa menwerking met de plaatselijke ver enigingen in principe besloten op Za terdag 1 October om kwart over drie in de Witte Bioscoop, de onlangs ver vaardigde Nederlandse instructieve film „Koning Voetbal" te vertonen. Deze voorstelling gaat echter alleen door,- wanneer ls gebleken dat er vol doende belangstelling voor bestaat. Wij gelovenechter niet. dat de sport liefhebber „Koning Voetbal", een aan eenschakeling van spelmomenten en oefeningen, die onder andere door Kick Smit, Lenstra, Wilkes en Kraak worden uitgevoerd, zal willen missen. Als de belangstelling groot genoeg is, dan wordt deze leerzame film waar schijnlijk nog eens gedraaid. De eerste serie lezingen, georgani seerd door de Helderse Volksuniversi teit, zal gewjjd zjjn aan het kanker- vraagstuk. Dit hoogst belangwekkende onderwerp zal worden behandeld door dr. Wassink, die door zijn arbeid in het Anthonie van Leeuwenhoekhuis te Am sterdam ten nauwste is betrokken bij de strijd tegen deze gevreesde ziekte Dr. Wassink zal trachten, zijn hoor ders enigszins op de hoogte te bren gen van de verschillende methoden, waarmee het probleem tegenwoordig wordt aangepakt. De laatste jaren is de kennis van het verschijnsel „kan ker" zeer vooruit gegaan en het is aan te nemen, dat daardoor misschien spoe dig betere bestrijdingsmiddelen tegen kanker bij de mens zullen worden ge vonden. Het is te verwachten, dat voor deze cursus een flinke belangstelling zal be staan. Daarom verdient het aanbeve ling, zich van te voren te laten inschrij ven op het adres Singel 53, Dinsdag avond tussen 7 en 8 uur. De lezingen worden gehouden op de Vrijdagen 23 en 30 September, 's avonds om 8 uur in de Vakschool voor meisjes. Wij maken de belanghebbenden er nogmaals op attent, dat de bekers van de schoolwedstrijden gegraveerd zijn en dus door de winnaars kunnen wor den afgehaald. Zij kunnen daartoe des avonds na zes uur terecht bij de heer Van Waalwijk van Doorn, H. A. Lo- rentzstraat 66. Grote bedrijvigheid valt volgend jaar te verwachten op de Rijkswerf. In het begin van 1950 wordt n.1. aangevangen met de bouw van de lichtschepen 10 en II. De nieuwe schepen krijgen de volgen de afmetingen; grootste lengte 45 m, breedte 7.90 m, holte 4.50 m en een maxi mum diepgang van 2.70 m. Wat de uit voering betreft, zullen deze lichtschepen vrijwel gelijk zijn aan het thans in dienst zijnde lichtschip „Terschellingerbank". Alleen zullen de nieuwe schepen niet meer worden uitgerust met het onder- water-kloksignaal. Wel worden zij voor zien van een centraalkluisgat in de voor steven. Het licht, dat een sterkte zal krijgen van ca. 800.000 kaars, en zich 16 meter boven de waterspiegel bevindt, zal het mogelijk maken het lichtschip op een afstand van 12.6 zeemijl (Ca. 23"7ï km) bij duisternis waar te nemen. De stroom wordt opgewekt door twee die- sel-electrische aggregaten. Er bevinden zich bovendien nog 2 reserve-aggregaten pan boord van resp. 50 en 25 kw. Deze energie wordt gebruikt voor de optiek- lamp (4.2 kw.) voor het electrische mist- signaal (anutofoon) van 6 kw, de elec trische ankerlier en andere hulpwerk tuigen, de electrische kombuis en ten slotte voor de normale scheepsverlich- ting. Voorts zullen deze schepen worden uitgerust met een radio-baken (mistsig- r.aal) en radiotelefonie voor communica tie met de wal, of voor doorgeven van meteorologische waarnemingen. De be manning zal uit elf koppen bestaan. Helder heeft Zondagmiddag aan de Sport laan tegen O VVO alles op alles moeten zetten om een belangrijk punt te mogen behouden. Het was warm en we zullen maar zeggen, dat dét de oorzaak ls geweest van het sleehte voorhoede-voetbal. Bjj Helder was het vooral ln de eerste helft matig. Zo had men bljjkbaar weinig vertrouwen in Blom, die voortdurend vrjj spel zou hebben gehad, als men hem meer bal len had gegeven. Jammer voor Blom, want hjj kan goed zjjn mannetje passeren. Zjjn voor zetten lopen helaas meestal op niets uit Maar Blom was de enige niet die zich standjes van de toeschouwers op de hals haalde. Daar was nog een Driehuis met weinig doortastendheid en een heel slecht schot. Daar was een Van der Net met aanvankelijk te wei nig (zichtbaar) enthousiasme, waar door Boekei enkele malen in moeilijk heden geraakte. Van der Meulen is ons enigszins tegen gevallen, na wat wij van hem hadden gehoord. Hij is technisch en tactisch één van de bes ten, maar hjj mist de kracht van een doorzetter. Beekhoven was er na de rust uitstekend in en het speet ons, dat een ver en hard schot via de handen van doelman Van Gemen te gen de lat terecht kwam. Een goed begin. Wat begon het anders goed. Van de aftrap ging het regelrecht op het doel van de Amsterdammers af en het was slechts aan Van Gemen te wijten, dat de bal uit een keurige omhaal van Blom niet in de touwen verdween. Dat was veelbelovend, maar toen bleek dat de gasten wel degelijk konden voetballen en moest de hele verdedi ging er aan te pas komen. En wat had Van der Neut het zwaar tegen Korndorffer! De Amsterdammer was hem veelal te slim af en als Korn dorffer niet zo zelfzuchtig was ge weest (en niet zo lui), dan zou het er voor Helder donker hebben uitgezien. Er ontstonden aan beide zijden vele gevaarlijke momenten, maar telkens was de achterhoede de voorhoede de baas. Het duurde ongeveer twintig minuten voordat Helder de leiding kon nemen. Linkshalf Wey kreeg het zwaar te verduren, zó zwaar, dat hij De Helderse Bakkers Patroons Ver eniging deelt ons mede, dat er Woens dag geen vers brood zal worden ge bakken en ook geen brood wordt be zorgd. Op die dag is in Den Burg op Texel namelijk een grote vergadering vóór alle bakkers-patroons in de kop van Noord-Holland. De afdeling Texei van de Nederlandse Bakkersbond heeft de organisatie op zich genomen. Ook de dames zijn uitgenodigd. Zij zullen de gasten zijn van de Texelse bakkersvrouwen, die hun het mooie eiland laten bezichtigen. Het gezelschap wordt te Oudeschild met autobussen afgehaald. De algemene vergadering van de hockeyclub is, in verband met de door de Sportraad te houden basketbalde monstratie, uitgesteld tot 30 September. Het is morgen hoog water om 5.35 uur en 18.35 uur en laag water om 12.25 uur. De wandelsportvereniging „De Zil vermeeuw" heeft het vijftienjarig be staan op waardige wijze gevierd. Het begon Zaterdagmiddag met de start voor de 15 en 30 km. jubileumtochten bjj hotel „De Toelast". Alle deelne mers legden de afstanden zonder uit vallers af. Bij de tippelaars, die de 30 km. wandelden, waren de Helderse en de Amsterdamse politie met een groep vertegenwoordigd. Zij maakten een keurige indruk. Het bestuur van „De Zilvermeeuw" nam intussen in „De Toelast" de feli citaties in ontvangst van onder meer burgemeester G. Ritmeester, de com missaris van politie, de heer K. Rijp- y RIJD AG AVOND wer den uw redacteuren plotseling opgeschrikt door een hels lawaai voor hun altijd verlichte ra men. Het kwam nader en nader, ons gebouw begon op zijn grondvesten te trillen, het biljetje met de dwingende tvoorden „Koop nu vergeet-hen- niet-zegels" begon hart verscheurend te fladde ren aan de zindelijke ruit en ons liepen de koude rillingen over de moe gewerkte ruggen. We be spraken de mogelijkhe den overhaast de vlucht te nemen, dekking te zoeken voor de donkere wolken die zich boven onze akelig van angst verwrongen witte gezien- ten samenpakten of ons onbevreesd in de strijd te werpen. De Zeevaartschool was weer aan het „onigroe- nen". Een aantal jonge mannen, dat het ten slotte ook niet kon hel pen, moest neerknielen op onze stoep en een spreekkoor aanheffen. Toen we dat dóór had den, was onze angst ver dwenen. Het klonk wer kelijk alleraardigst en de late voorbijganger zal met ons hebben genoten van het veelstemmige, wat schorre, geluid dat de avondlijke stilte in de Koningstraat zo wreed verstoorde. Onze luiste rende oren vernamen de veelzeggende woorden: ,J3at is één mijne heren, twee mijne heren, drie mijne heren, vier mijne heren, vijf mijne heren" ene. enz. Dat spreekkoor op zich *etf kunnen wij waarderen, wij hebben er rnet plezier naar ge luisterd. Voelde de Zee vader" misschien be rouw? Had hij er spijt van, dat hij de „nieu wen" zoveel kniebuigin gen heeft laten maken? Kwamen hem misschien de methoden van onze Oosterburen tijdens de oorlog in de herinnering? Ofwilde hij het laatste woord hebben? Het spreekkoor was goed, ongetwijfeld. Het had iets warms en hier en daar getuigde het van originaliteit. Jammer, dat het $teeds werd on derbroken door de luid ruchtige, baard-kelige stem van de aanvoerder De nieuwelingen heb ben hun best gedaan. Het spijt ons alleen, dat zij knielend de hoofden hebben gebogen voor een gebouw, te-n massa steen ma en de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen, namens de Commandant Marine. Het spreekt vanzelf, dat er ook afgevaardigden waren van zusterverenigingen en de N.H.W.B. De voorzitter van „De Zilver meeuw", de heer F. Himpers, heette 's avonds in „Casino" in het bijzonder welkom de directeur van de Rijks werf, de heer S. G. Barendregt en de heren Rijpma en Van Veen. Het caba retgezelschap van Fred Fagel met o.a. Rens van Dort, Johnny van Swieten en Martin van Heelsbergen, bracht er daar eerst recht de goede feeststem ming in. Tijdens de pauze bood de heer De Barbanson het jubilerende bestuur namens leden en donateurs een prachtige stencilmachine aan. Zondagmorgen verschenen er bjj „Centraal" vierhonderd wandelaars aan de start. Er waren onder meer twee groepen uit Amsterdam bjj en verder zagen wij de Duinkanters en „De Jutter'. Er is op beide dagen goed gelopen; er werd geen enkele uitval ler genoteerd. Zes mensen van het Rode Kruis verdienen een vermelding voor de wijze waarop zij de blaren van de deelnemers hebben behandeld. De eerste extra prijs, beschikbaar gesteld door de burgemeester, werd gewonnen door „Op weg" uit Amster dam. De tweede extra prijs van de fa Grunwald was voor de wandel club „Amsterdam" en de lauwerkrans van de heer C. Kelder kwam in het bezit van de Duinkanters-jeugd Voorts kregen alle deelnemers als persoonlijke prijs een glas met een meeuw en een vuurtoren er in ge brand en groepen met meer dan tien personen konden nog een roemer ln ontvangst nemen. De feestelijkheden werden Zondag in „Centraal" besloten met een gezellige avond, die werd verzorgd door mr Figo. Rest ons nog te vermelden, dat alle deelnemers aan de wandelmarsen Hr. Ms. „Vulkaan" bezichtigden. de bal met de hand speelde. Scheids rechter Van der Weide wees onmid dellijk naar de stip en beekhoven maakfe zich wel zeer verdienstelijk door de penalty te benutten (1—0). Dan ik maar OWO begon na de thee met een geweldig offensief en na nauwelijke vijf minuten slaagde Sluis, die zwaar werd gehinderd, er in de bal al glij dende buiten het bereik van Boekei in het doei te schuiven (11). Dè.t was niet nodig geweest," brulde men op de tribune en men praatte er nog over, toen Driehuis hoog over schoot. Puhl en Van der Neut wisselden nog even van plaats, maar ze hadden toch geen vat op Korndorffer. En toen dat schot van Beekhoven! Wjj weten niet of hij heeft gedacht: „Voorhoede niet. dan ik maar!" Het was een fraai schot Van de lat sprong het leder in het veld terug en Driehuls -erd voor de zoveelste maal door het publiek een verwijt gemaakt, toen hij de bal in de handen van de doelman schoot. Wat later had Driehuls beslist pecht. Uit een voorzet var. Schouwenaars kreeg hij de bal. De keeper zou zijn schot nooit hebben gehouden, maar van de voet van de rechtsback ging de bal naast. Veel is er verder van deze wed strijd niet te vertellen. Nou ja, er zijn kansen verprutst, er werden buiten- speldoelpunten gemaakt en de corner stand was 43 voor Helder, maar daar had noch Helder noch OWO wat aan. De najaarsveetentoonstelling 0p Donderdag 6 Oct. te Schagen zal ge. paard gaan met het houden van een mechanisatietentoonstelling op land. bouwgebied. De gemeenteraad van Callantsoog heeft een crediet van f 33.400 verleend voor de bouw van een burgemeesterswoning. Het IJselmeer is dit jaar rijk aan snoekbaars. Aan de visafslag te Enk huizen wordt dagelijks ongeveer 20.000 pond „schelvis van het IJselmeer" aan gevoerd. In het gebouw van V. en D. te Alkmaar demonstreren de Nederlandse Spoorwegen tot 1 Oct. een z.g. „test maquette", Welke voor iedere bezoeker gelegenheid biedt om prettig „spoortje te spelen". Twintig directeuren van Engelse wasserijen brengen morgen een bezoek aan het bedrijf der firma S. Krom te Alkmaar. Tussen de pieren van ÏJmuiden is door onbekende oorzaak een kleine sleepboot gezonken. Alle Zaandammers boven de zes jaar (35.000 in getal) zullen in de pe. riode van 3 October tot eind Nov. rönt- genologisch worden onderzocht. Aller eerst zullen de scholen afgewerkt wor den en daarna zullen de gezinnen opge roepen worden. Men hoopt 40 personen per kwartier op de gevoelige plaat te kunnen vastleggen. Wegens het ver strekken van ambtelijke mededelingen aan derden is een ambtenaar van het Huisvestingsbureau te Zaandam, han gende het onderzoek, naar huis gezon den. Q Op het station Krommenie heeft de politie een berucht inbreker aange houden. Met deze arrestatie is een goede vangst gedaan, want de man heeft reeds 17 inbraken bekend, waarvan zes in Assendelft en Wormerveer. weldig hart schot loste, dat de roos trof (12). Ongeveer tien minuten later schoot rechtsbinnen De Vries, uit een pass van zijn midvoor, nummer drie in (13). Het spande nog ge ducht, maar in de stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter Busso had ongetwijfeld een zeer zware taak. Hij leidde niettemin op behoor lijke wijze. H.R.C. zette de competitie goed in met een verdiende 31-zege op S.D.W. verdiend, omdat de roodjakken het vaak te ruwe spel van de hoofdstede lingen beantwoordden met beter voet bal. Het zal sommige H.R.C.'ers dik wijls moeite hebben gekost zich te be heersen. Het optreden van de Amsterdamse linksback tegen Knijff bijvoorbeeld, had met sportief voetbal niets te ma ken. Wij hopen, dat S.D.W. zich in de toekomst, wanneer het nu eenmaal zo is, een goed verliezer zal tonen. De wedstrijd begon ruim tien minu ten te laat door een tropisch aan doend regenbuitje. Dit maakte het veld er natuurlijk niet beter op en dat was vooral in het begin goed te merken. H.R.C. begon met een offer sief, dat een dik kwartier duurde. S.D.W. verde digde zich met man en macht en er was dan ook bijna geen doorkomen aan. Langzamerhand begonnen de gastheren zich los te werken en het bleek al gauw, dat hun middenvoor de gevaarlijke man was. De eerste corner van S.D.W. leverde bijna een doelpunt op. Bot wist nog net te red den. Na ongeveer twintig minuten kwam H.R.C. op gelukkige wijze aan de lei ding. De linksback van S.D.W. speelde een bal, die zou zijn uit gegaan, terug op zijn doelman. Het werd echter een schot en via de binnenkant van. de paal verdween de bal in het net 101), P- de Vries maakte een doelpunt, dat wegens buitenspel werd afgekeurd. Ongeveer tien minuten voor de rust werd een vrije schop H.R.C. noodlottig. Dijkshoorn stompte de bal het veld in en de Amsterdamse midvoor kon scoren (11). De tweede helft was acht minuten oud, toen midvoor De Vries een ge- Uit betrouwbare bron wordt ons me degedeeld, dat de „Naco" de autobus- dienst Alkmaar-Burgervlotbrug-Petten v.v. (lijn AF) met ingang van 2 October a s. zal opheffen, zulks in verband met het feit, dat te weinig gebruik van deze lijn wordt gemaakt. VEERTIEN SOLLICITANTEN Voor de vacant komende betrekking van adjunct-commies ter secretarie dezer gemeente (vacature J. Boxmeer) hebben zich 14 sollicitanten aangemeld. „Sportlust" heeft Zaterdagmiddag on derlinge wedstrijden gehouden. Alle afdelingen waren in actie; er werkten vier groepen tegelijk en er werd steeds gewisseld. Een en ander had een zeer vlot verloop. Het is gebleken, dat er onder de honderd vijftien deelnemers (sters) goede athleten schuilen. Voor de adspiranten waren prijzen beschik baar gesteld, die de voorzitter, de heer H. Kaptein. uitreikte. De wedstrijd secretaris, de heer H. Wolthuis, heeft door zijn werk veel tot het slagen van de sportdag bijgedragen. Hieronder volgen de voornaamste uitslagen: Dames 80 m. hardlopen: 1 M. Smit 12,6 sec.; 2 T. Kant 13 sec.; 3 M. Min nes 13,2 sec. Verspringen; 1 T. Kant (4 m); 2 J. Jimmink; 3 M. Smit. Hoog springen 1 T. Kant (1.30 m); 2 M. Smit; 3 A. Schuoten. Heren 100 m hardlopen: 1 J. Wolt huis (13,2 sec.); 2 D. Hartland; 3 J. Marees. Verspringen: 1 D. Hartland (4,56 m); 2 J. Wolthuis; 3 J. Marees. Hoogspringen: 1 D. Hartland (1,45 m); 2 J. Marees; 3 M. Heidel. Kogelstoten: 1 P. Beek (7.80 m); 2 J. Marees; 3 J. Wolthuis. Jongens van 69 jaar, 40 m hardlo pen: 1 L. v. d. Haag (7,4 sec.); 2 C. Kant. Verspringen; 1 C. Kant (2,58 m); 2 P. Kant. Meisjes 6—9 jaar, 40 m hardlopen: 1 Th. de Jager; 2 A. Schermerhorn. Verspringen: 1 A. Kant (2,80 m); 2 A. de Graaf. Meisjes 912 jaar, 60 m hardlopen: 1 D. Keppel; 2 F. Mulder. Verspringen: 1 T. Minnes (3.08 m); 2 D. Keppel. Hoogspringen: 1 R. Schermerhorn (1.10 m); 2 J. van Duin. Balgooien: 1 G. Keidel; 2 E. Schermerhorn. Jongens 912 jaar, 60 m hardlopen: 1 J. Weidema; 2 J. Zeeman. Versprin gen: 1 J. Wiedema; 2 M. Heyblok. Hoogspringen: 1 G. Bijvoet; 2 J. Wei dema. Balgooien: 1 J. Weidema; 2 L. Rechtop. Meisjes 12—16 jaar, 80 m hardlopen: 1 Y. v. d. Haag; 2 T. Zon. Verspringen: 1 G. Doppenberg; 2 T. Zon. Hoogsprin gen: 1 A. Bregman; 2 G. Doppenberg. Balgooien: 1 A. Rechtop: 2 Y. v. d. Haag. 169. Het noodlot is geschied. Koning Dubbeldik heeft nu ook de anderen in de boom ontdekt en roept hun vrien delijk toe om naar beneden te komen. „Wees toch niet bang, beste vrienden. Wij vormen hier één grote gezellige familie en ik zal blij zijn, om jullie n üJ?J'yddden te hebben". En Koning Dubbeldik strijkt eens met zijn hand over zijn dikke buik Pepi rilt bij deze woorden ook. al klinken ze nog zo vriendelijk. Als Pepi en de andere twee hondjes niet direct aanstalten maken om zijn verzoek op te volgen, wordt koning Dubbeldik een beetje ongedul- ig. Hij geeft twee van zijn peddelaarf opdracht om aan de boom te schudden; een bevel, dat deze twee graag op- o gen. Hevig beginnen ze beiden aan ae boom te rukken en te schudden en p1J daar gebeurt het al, Pom. am en Pepi kunnen zich niet houden en vallen naar beneden, precies in de ai „estoken handen van de grijnzende "zei ik het niet?" roept Koning Dubbeldik stralend, „als appeltjes! Het ontbreekt er nog maar aan, dat ze ge braden zijn!"

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2