Stad en Omgeving- Dokter Bakker Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Goed zwemseizoen ligt achter ons Langs de velden Mishandeling met een gulden boete bestraft Burgerlijke Stand Vice-Admiraal Jhr. Van Holthe naar Washington De laatste wedstrijd in het zeilseizoen Morgen eerste repetitie van Kinderkoor Huisduinen Kindje gewond door trap van een paard Het lag voor het grijpen Uit het politierapport jonge marinevliegers ontvingen hun brevet In het kort Politie-elftal is competitie goed begonnen Winterprogramma belooft ook veel Geslaagd tennistournooi van „Animo" Bruggen en sluizen in Noordhollands Kanaal Duitse herders deden van zich spreken Tussen Haaks en Kuitje Jubileum buurtvereniging Emmastraat gevierd Konijnen maakten kennis met de keurmeester Lesavond en tentoonstelling van „Nova Sento" HAV-dames boekten eerste overwinning Urk VAN MARSDIEP TOT IJ Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Het heeft H.M. Koningin Juliana behaagd, de nestor van de Helderse artsen, dokter W. J. Bakker te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Gistermorgen kon burgemeester G. Ritmeester deze zeer vererende onder scheiding bS wijze van buitengewoon verjaringsgeschenk aan dokter Bakker overhandigen. De bewoners van de Javastraat toon den op deze blijde dag door het uitste ken van de vlag hun medeleven met deze medicus, wiens zeldzame vitali teit haast legendarisch geworden is. Reeds gedurende vijf en dertig jaar heeft dokter Bakker de bevolking van Den Helder als arts gediend. Al spoe dig bewees hij zijn sterke sociale be langstelling. want onder de medici was er geen die zo voor het zieken fondswezen heeft geijverd. Dokter Bakker mag dan ook de grondlegger en de ziel der Helderse ziekenfondsen worden genoemd. Jarenlang (tot 1947) was hij voorzitter van het Maatschappij ziekenfonds Den Helder, waarvan hij (evenals van enkele andere fondsen) nu nog controlerend geneesheer is. Ook heeft hij vrijwel steeds een be stuursfunctie bekleed in de afdeling Den Helder van de Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst, waar van hij thans secretaris is. Onder zijn collega's en patiënten staat dokter Bak ker bekend als een degelijk en kundig arts, vol toewijding voor zijn patiënten en hulpvaardig jegens zijn collega's. Nooit kwam dat sterker tot uiting dan tijdens de oorlog, toen dokter Bakker Voor de politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, stond gisteren G. J. I. L. M. uit Den Hel der wegens mishandeling terecht. Hepi was ten laste gelegd dat hij de weduwe K., bij wie hij inwoonde, zo hard in het gezicht geslagen had, dat hij haar bril verbrijzelde. Dat hij hiervoor conform de eis tot de minimum straf van f 1 subs. 1 dag werd veroordeeld, was te wijten aan de houding van de dame bij wie het Inwoonde. Toen M. b:j K. kwam inwonen had hij een overeenkomst met haar ge maakt dat zij van de rekening van electriciteit het bedrag zou aftrekken dat zij voorgaande jaren betaald had en dat M. de rest zou bétalen. Er ont stonden echter moeilijkheden toen K. na verloop van tijd wilde dat haar bo venbuurman ook nog de rekening van 4* vorige bewoner van het huis zou betalen. Toen deze hieraan niet wilde voldoen, stapelden de moeilijkheden zich op en tenslotte sneed de getuige de electriciteit en de waterleiding af. Er ontstond na verloop van tijd hoog lopende ruzie die eindigde met de klap die M. de vrouw gaf. Ter rechtszitting verklaarde de verdachte dat hij geslagen had omdat hij bang was dat de vrouw hem met haar nagels zou be werken; dat zou zij al eens eerder ge daan hebben. De officier, mr. A. W. Holsteyn, zeide tijdens het requisitoir sterk rekening te willen houden met „de bijzonder laakbare houding van de getuige. Spre ker was van mening dat de vrouw alle moeite heeft gedaan de mensen die bij haar inwoonden het leven onmogelijk te maken. Mr. Holsteyn wilde in dit geval slechts een boete eisen van f 1 met een vervangende hechtenis van één dag. Mr. Van den Wall Bake maakte de woorden van de officier tot de zijne en vonniste conform de eis. Bevallen: B. A. SchutPicat, d. A. PostPost, z. A. Douwes—Dek ker, d. J. J. PronkMorien, d. M. PotHeeres, z. A. vd Houten Schol, z. M. M. P. PronkSmits, z. D. SmitSwart, d. L. R. J. Leen Pompert, z. W. NijpelsBregman, z. G. vd Spekde Bloeme, d. J. J. de Hartde Jonge, d. P. M. Peet oom—Slikker, d. T. G. van Giesber- genvan Meizen, z. A. Tilburgs Bijlsma, z. E. C. C. de RekHermans d. G. van HeerenBoelig, z. Ondertrouwd: J. E. F. van Lierop en C. Hoogakker. L. Groenink en T. Linnenbank. W. Schutte en H. van Os. L. N. vd Heijden en E. M. Krijgsman, Gehuwd: G. K. de Beurs en M. W. Evers. F. D. Hibma en E. Onrust. H. de Vries en A. van Schalkwijk. K. Pronk en A. J. Nuijten. J. Mees ters en S. A. M. van Roode. K. Kleijn en C. J. Ekkerman. C. Kater en M. C. Knol. J. L. Warhout en N. Dijkshoorn. Overleden: J. Werkhoven, m. 73 j. J. Borst, m. 59 J. (die niet geëvacueerd is geweest) altijd klaar stond. De laatste jaren moest hij zijn auto missen, maar men kon hem toen op zijn rijwiel door de straten van Den Helder zien rijden om zijn patiënten te bezoeken. In die jaren was hij één der leidende figuren van het Medisch Con tact. Naast zijn medische practijk heeft dokter Bakker een warme belangstel Ling voor de natuur, en hij is een groot liefhebber van reizen. Een onvermoei bare geest, die zeker zo lang hem dat gegund zal zijn, actief aan het volle leven zal willen deelnemen. In aansluiting op de begin October in Washington te houden bijeenkomst der ministers van Ooorlog en Marine van de bij het Atlantisch Pact aange sloten landen, waaraan, zoals bekend, ook minister mr. W. F. Schokktng deelneemt, zullen ook de chefs van de staven dezer landen te Washing ton besprekingen houden. Voor Neder land neemt hieraan deel de chef van de marinestaf, vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, die Zondag naar de Verenigde Staten vertrekt. Minister Schokking, die enkele da gen eerder vertrekt, wordt vergezeld van het hoofd van de Nederlandse de legatie bij de Western Union Defence Organlsation, generaal-majoor P. L. G. Doorman, Onze Helderse watersportvereniging HWN heeft Zondag het seizoen geslo ten met zeilwedstrijden op het Amstel- meer. Boven verwachting was het uit stekend zeilweer, en ook het aantal op gekomen motorboten was zeer bevredi gend, zodat ook de sleepparty naar het meer voorspoedig verliep. Twee dozijn zeilscheepjes verschenen aan de start, en hebben in prettige sfeer gestreden om de laatste prijzen van dit seizoen. Bij de BM's was het ditmaal niet de „Boreas", die als eer ste finishte, maar de „Skua". Dit suc cesje werd de heer Noot door allen (ook zijn rivaal Trap) van ganser har te gegund. Een viertal motorboten nam deel aan de wedstrijd in het oppikken van boeitjes. Een aardige bezigheid, die de „commandanten" alle gelegenheid biedt om hun stuurmanskunst te bewij zen, maar toch moet men eens uitzien naar een andere opgave. Het zal niet meevallen, want gezien de sterk uit- éénlopende typen heeft het organiseren van een snelheidswedstrijd geen zin. Misschien zijn er echter leden of niet- leden, die het bestuur van een aardig idéé kunnen voorzien. Alvorens hij 's avonds in het clubhuis de prijzen uitreikte, besloot de waarne mend voorzitter, de heer H. Roovers, met een enkel woord het seizoen. De zeilers zullen er echter graag op uit blijven trekken, zolang de weersom standigheden gunstig zijn. Besluiten wij met een opgave van de uitslagen: Sloepen: 1 Adelborsten-Roei- en Zeilvereniging; 2 Zeevaartschool; 3 Sloepenloods Rijkswerf; 4 Smederij Rijkswerf. Kleine gemengde klasse: 1 De Vries; 2 J. Helder („Winjoy"); 3 F. van Waveren („Tanja"); 4 F. Koen („Sylnocht")5 Th. Maigret („Rita"). Kajuitklasse: 1 Dr. Brouwer („Kemp haan"); 2 G. C. Siebeling („Terpsicbo- ne"); 3 H. Roovers („Onrust"); 4 F. Egner („Onrust"). Vergrote BM; 1 J. Noot („Skua"); 2 F. Trap (,3o- reas"); 3 ARZV (nr. 1640); 4 W. Groot („Stern"); 5 Q. Langerak („Aeolus"); 6 N. Kil jan („Tanneke II"); 7 ARZV („Weda"); 8 D. de Vries („Schuimer"); 9 E. Noordlink Jr. („Kluut"). Mo torboten: 1 A. C. de Vries („Schrijver- ke"); 2 G. Veenman („Zilvermeeuw"); 3 Noordink Sr. („Comaro"); 4 C. Me- nijn („Senang"). Morgenmiddag om zes uur begint de eerste repetitie van het nieuwe Huis- duiner zangkoortje, dat reeds vijf en dertig leden telt. Het zijn alle kinde ren tussen acht en twaalf jaar, zodat de heer Krijgsman met een heel be vredigend aantal kan beginnen. Er wer den enkele kleuters opgegeven, maar toch nog te weinig voor de oprichting van een kleuterkoortje. In ieder geval is de start te Huisduinen gelukkig, en wij mogen hopen dat wij spoedig gun stige berichten vernemen! Het anderhalf jarig zoontje van de heer P. Schermerhorn aan de Lange Vliet te Jullanadorp kreeg op de boerderij een trap van een paard. Het kind werd vrij ernstig aan het hoofd gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Bij informatie bleek, dat de toestand nogal meeviel Gevonden: sigarenaansteker; boek (vliegersavonturen); zilveren broche; bril; grijze ceintuur; rode hoepel; halssnoer met witte stenen; paar kin derlaarsjes; kindermantel; zakmes; witte schoen; bruine schoen; schou- dertasje; paar blauwe kindersokjes; paar witte zeemleren kinderschoen tjes; tas (inh. zakboek); paar bruine schoentjes en kousen; wit wollen vest; blauwe vulpen; zilverbon van 2.50. Venloren; autoped (rood met zwart); belastingbiljet met ƒ9; hand doek en zwembroek; blauwe baret; dop van rgwiellamp; étui met vulpen; ziekenfondskaart; kledingkaart; dub bele halsketting; zilveren halsketting met kruisje; schuif maat; twee porte- monnaies met inhoud; ring met sleu tels; zeildoekse tas (lnh. portemon- nale met ƒ30 en boodschappen); zwarte vulpen; rode vulpen; num merbord GX 7626 met achterlicht. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Er speelden twee zevenjarige jon getjes op de Dijk. Dat was niet erg. Maar toen zij met een mesje gingen snijden aan de visfuik, was dat wel erg, en gevaarlijk bovendien. Op het politiebureau werd hun dat aan het verstand gebracht, maar vader zal voor de schade moeten opdraaien Een bewoonster van de Janzen- straat zette Zaterdagavond haar fiets in een portiek aan de Keizerstraat. Toen ze even later terug kwam, was karretje verdwenen, en haar hoop dat een actieve agent het mee naar het bureau had genomen, bleek ijdel. Wie weet hier meer van? De aannemer L., die aan de Zuid straat werkzaam is, merkte op een gegeven moment dat de steiger niet meer compleet was. Het opsporings apparaat werd in werking gesteld, maar gelukkig bleek geen kwaadwil ligheid in het spel. Althans niet bij de twaalfjarige jongen, die het stei- gerdeel uit het Kanaal had opgevist. Maar hoe het te water gekomen is, zal wel een raadsel blijven. De commandant van de Marine Lucht vaartdienst, schout-bij-nacht-vlieger H. Schaper, heeft op de vliegbasis Gilze- Rijen de brevetten uitgereikt aan veer tien officieren-vliegers, zeven onderof ficieren-vliegers en zeven boordwerk tuigkundigen van de MLD. De plechtig heid werd o.m. bijgewoond door de commandant zeemacht Nederland, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge. Toï besluit werd gedefileerd bij de muziek der Marinierskapel o.l.v. de kapitein der Mariniers G. Nieuwland, terwijl enkele formaties vliegtuigen over de vliegbasis scheerden. De agenten van politie B. van der Wolf en L. van Duyn zijn met ingang van 1 October bevorderd tot hoofdagent. Behalve de stadgenoten, wier namen wij reeds vermeldden, repa trieert met de „Kota Inten" de heer A. Pronk, Mesdagstraat 113, Huis duinen. Bij het vorige week te Den Haag gehouden examen slaagde de heer C. van der Velde, leerling van de ge meentelijke zeevaartschool, voor het diploma Derde stuurman grote han delsvaart. Omtrent de brand, die Zaterdag avond bij de heer P. Koorn op Texel uitbrak tengevolge van blikseminslag, vernemen wij nader dat de schade ge taxeerd is op rond f 20.000. Behalve vrijwel de gehele boerderij verbrandde 35.000 kg hooi, alsmede een aantal land bouwmachines. Gelukkig was de eige naar goed verzekerd. De brandweer heeft nog tot Zondagmiddag half zes moeten nablussen. De schade na de blikseminslag in het café van de heer List aan de Hoog straat kon tot een minimum worden be perkt, dank zij het snelle ingrijpen van de korporaal der mariniers Takx en de marinier Van den Berg. Beiden van de marine-politie, die door de heer List te hulp waren geroepen. Zij stonden in het portiek van Musis Sacrum, toen de bliksem bij het café insloeg. Het voetbalelftal van de Helderse politie, dat uitkomt in de Westelijke tweede klasse van de Nederlandse Po litie Sportbond, is de nieuwe compe titie goed begonnen. Het vorige jaar werd beslag gelegd op de derde plaats achter de gemeentepolitie van Alkmaar en de Alkmaarse Rijkspolitie, en nu verwachten de grootste optimisten na de resultaten van de eerste wedstrijden zelfs, dat de HPSV 1945 dit jaar kam pioen zal worden. Veertien dagen geleden werd gestart met de thuiswedstrijd tegen Haarlem 2. Onze stadgenoten wonnen met 20 door doelpunten van Van der Meulen en VogeL Op 20 September werd in Alkmaar de Rijkspolitie een 10 ne derlaag toegebracht. Middenvoor Bac- ker scoorde het enige doelpunt. Morgen brengen onze politiemannen een bezoek aan Beverwijk en voor Dins dag 4 October staat de wedstrijd HPSV- Purmerend op het programma. Deze ontmoeting wordt gespeeld op het Hel der B-terrein en begint om drie uur. De stand is nu, Den Helder 2 2 0 0 Purmerend 2 110 Alkmaar R. P. 2 10 1 Beverwijk 2 0 11 Haarlem 2 2 0 1 1 Waterpolitie, A'dam 2 0 11 Over ongeveer veertien dagen wordt de competitie onderbroken voor de be kerwedstrijden. Er wordt een halve competitie gespeeld met dezelfde elftal len die hierboven zijn genoemd. Als we nog eens terug kijken op de zomermaanden en dan in het bijzonder op het zwemseizoen, dan mag Den Helder niet klagen. Gedurende de vacanties was het strand weer overbevolkt, en ook de zwemvereniging „Marsdiep" trok veel belangstelling. In niet mindere mate was dit overigens het geval met haar on derafdeling, de sportclub „De Helderse Bruinvissen". Deze club heeft een aantrekkelijk programma afgewerkt. Laten we begin nen met de polocompetitie, waarin de Bruinvissen het tot een goede tweede plaats brachten. De kampioen in hun afdeling, Dolfijn uit Amsterdam, is in middels naar de tweede klasse gepro moveerd. Hoe de overige clubs het er af brachten, ziet u in dit competitie standje: Dolfijn 1 8 8 0 0 16 35—8 Helderse Bruinv. 8 4 0 4 8 1920 Nereus 3 8 3 0 5 6 20—27 De Ham 1 8 3 0 5 6 13—30 Z.A.R. 1 8 2 0 6 4 20—27 Het was een verblijdend teken, dat de Bruinvisseri een tweede zevental op de been konden brengen. Het gelukte de reserves reeds een eerste en een tweede prijs in de wacht te slepen. Er bestaan plannen het volgende jaar met een derde en een jeugdzevental uit te komen. De onde-linge zwemwedstrijden en d Nationale Haven-Marsdiepwedstrijd wa ren van zeer goed gehalte. Bij de on derlinge wedstrijden werden de records op de 200 m. schoolslag gebroken door mej. D. Uipkes en P. T. de Gode. Voor al de laatste was goed op dreef door, nog wel ongetraind, de afstand in min. 8.3 sec. af te leggen. En dan de Haven-Marsdiepwedstrijd! Ditmaal waren het nog deelnemers van buiten de stad die met de eerste prijzen schoot gingen, maar misschien komen de volgende keer een paar Bruinvis sen naar voren, die nu reeds de lange- afstandtralning intensief ter hand heb ben genomen. Men moet ook over uit houdingsvermogen beschikken, wil men de traditioneel geworden Texeltocht volbrengen. Het bestuur van Marsdiep heeft echter goed gedaan deze tocht niet het karakter van een wedstrijd te geven. Een prestatie blijft het niette min. En nu is men al weer druk bezig met h-t samenstellen van het winterpro "rsmma, dat ook prima belooft te wor- De OLTC „Animo" beëindigde gedu rende het afgelopen weekeinde op de banen van de Rijkswerf de jaarlijkse tenniswedstrijden. Behalve de Adel borsten namen hieraan deel de Helderse Tennisclub en de Schager Tennisclub. Na een angstig en nat begin op de eerste Zaterdagmiddag werden de wed strijden verder bij zeer gunstig weer gespeeld, hetgeen een vlot verloop van het tournooi met goede wedstrijden en een prettige sfeer tot gevolg had. Ook vele niet-spelers gaven van hun belang stelling blijk. De uitslagen zijn: Heren enkel: 1. sergt. adelborst De Moulin; 2. G. Bakker van de HTC; 3. E. van Bar- neveld van de STC. Dames-enkel: 1, mevr. A. Room uit Schagen; 2. mej. L. Flotat van de HTC.Gemengd dub bel: 1. mej. Flotat en G. Bakker; 2. mevr. Room en Van Barneveld; 3. mevr. Kui per-Boon en Kousbroek van de HTC. Heren-dubbel: 1. G. Bakker en J. Dol van de HTC; 2. A. Fielmiech en F. Teriep uit Schagen. De voorzitter van de organiserende vereniging reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Namens de gasten dankte de heer Rjjpma, voorzitter van de HTC. Met ingang van 15 October wordt de beschikking van 21 April 1947, betref fende Zondagssluiting van de bij de Rijkswaterstaat in beheer zijnde slui zen en bruggen, gewijzigd als volgt: In de tweede kolom van hetgeen staat vermeld achter „Noordhollands kanaal", wordt na „Koopvaardersschut sluis te Nieuwediep" ingevoegd: „Op haalbrug- te De Kooij 1)", en wordt „Alle overige vlotbruggen en ponton brug te De Kooij" vervangen door: „Al le overige vlotbruggen", door welke wijziging het bepaalde omtrent het Noordhollands kanaal komt te lui den als volgt: Koopvaardersschutsluis te Nieuwe diep, Basculebrug te Stolpen, Ophaal brug te De Kooij 1), Draaibrug te Schoorldam 1), Friese draaibrug te Alkmaar 1, Grote schutkolk van de sluis te Purmerend, Draaibrug te Buik sloot, G!rote schutkolk van sluis Wil lem I te Amsterdam: Van middernacht tot middernacht. De sluizen en bruggen zullen gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September en voor wat de met 1) aangegeven bruggen be treft, ook gedurende de maand Mei, op Zondag niet gesloten worden. Vlotbrug te Koedijk 2)Schermervlot brug te Alkmaar 2), Alle overige vlot bruggen: Van 16 uur tot middernacht. De bruggen zullen gedurende de maan den Juni, Juli, Augustus en September en voor wat de met 2) aangegeven vlot bruggen betreft, ook gedurende de maand Mei, op Zondag niet gesloten worden. Onze stadgenoot, de heer J_ J- Butter heeft Zondag in „Den Burch te Le: den met twee van z>jn herders fraaie resultaten behaald. Er waren ongeveer vijftig honden op eze fokkerdag die elkaar de eer ^twisten. „Düx v. d. Grosse-Spey van de heer Butter werd gekwalificeerd als tweede Z.G. hond in de open klasse. De zestien maanden oude zoon van „Dux ge naamd „Craft van Nieuwediep was één van de beste zelf gefokte honden. De scheepsroeper van het haven kantoor kan voorgoed in de hoek, wan de versterker-installatie is gisteren in gebruik genomen, tot heil van longen en stembanden van de heer Bakker en zijn collega's. Toch zal het ouderwetse apparaat wel in reserve worden gehou den, voor het geval dat een kromme volt of andere stoornis de „loudhailer eens mocht hinderen. Het is morgen hoog water om 11-30 en 23.55 uur, en laag water om 5.40 en 17.55 uur. De temperatuur van het zee: water was 18,3 graden Celsius; een kleine stijging dus weer! Met een gezellige avond, gehouden in „Centraal", heeft de buurtvereniging Emmastraat haar 12Vj-jarig jubileum gevierd. In zijn openingswoord ba- dankte voorzitter Triest mevrouw Grande, die sinds de oprichting lid is geweest, en ook de dames Roos en Be- neker voor haar in het belang der ver eniging verrichte arbeid. De ere-voor- zitter, de heer De Haan, hield een korte speech waarin hij met waardering sprak over de prettige verstandhou ding tussen bestuur en leden. De vro lijke noot werd op deze avond ver zorgd door het cabaretgezelschap „Zon der naam", dat allen naar hartelust heeft laten genieten van een beschaafd programma. Vooral de een-acter na de pauze verhoogde de feestelijke stem ming. Er werd een verloting gehouden, en tot besluit volgde onder leiding van de heer C. Trap het gebruikelijke bal. Zaterdag werden de dit jaar gefokte konijnen van de kleindiersportvereni- ging „Den Helder en Omstreken" aan een keuring onderworpen. Bijna alle voorgebrachte dieren waren goed ver zorgd en keurmeester Kortman noteer de vele malen G.G. met goede conditie. Na een nauwkeurige beschouwing kwa men naar voren: Fr. hangoren: l.(GG) mevr. Hoogerwerf. BI. Weeners: 1. (ZG) Van 't Hert; 2. (GG) Van 't Hert; 3. (GG) A. Hoogerwerf. Zw. Hollan- 1. (ZG) H. Toes; 2. (GG) J. J. Vinke. Driekl. Hollander: 1. (ZG) J. J. Vinke. Beste kleine ras: H. Toes. Op 24, 25 en 26 December kunnen de dieren op een grote nationale tentoon stelling tonen wat zij waard zijn. De Helderse Esperantistenvereniging „Nova Sento" organiseert Donderdag in café Sanderse op het Koningsplein een openbare lesavond, waaraan een ten toonstelling is verbonden die de bezoe ker een goede kijk zal geven op de we reldtaal. Het bestuur van „Nova Sento" is op deze gedachte gekomen door de steeds groeiende belangstelling waarin het Esperanto zich de laatste jaren mag verheugen. Zo is deze taal reeds op en kele kweekscholen, onder andere in Haarlem, als leervak ingevoerd. Op vijf October zendt Praag zelfs een opera in h„t Esperanto uit. En als we weten dat de bekende Esperanto-leraar Andreo Cseh uit Den Haag voor de Philipg te levisiezender een les van zijn directe methode heeft gegeven, dan blijkt daar uit voldoende dat de schepping van dr, Zamenhof een belangrijke plaats in de samenleving is gaan innemen. BISSCHOPPELIJKE OPDRACHT VOOR KAPELAAN DE WIT De Bisschop van Haarlem heeft de weleerw. heer P. J. de Wit, kapelaan van de parochie O.L. Vr. Onbevl. Ontv. hier ter stede, benoemd tot kapelaan te Wieringen, met de opdracht de oprich ting voor te bereiden van een nieuwe parochie te Middenmeer. Als opvolger van kapelaan De Wit is benoemd de weleerw. heer G. W. Lem-1 mers. thans kapelaan te Voorburg (pa- I rochie H. Martinus). Het is de dames van de handbal- groep van de H.A.V. gelukt de eerste competitiewedstrijd tegen H.O.C. uit Haarlem tot een goed einde te brengen. Het was een vlug gespeelde wedstrijd tussen vrijwel gelijkwaardige tegen standsters. De HAV-dames wisten steeds een voorsprong te houden en wonnen tenslotte met 43. De heren brachten het er minder goed af. Zij verloren met 9—3 van de HOC-heren. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregster werd de vol gende inschrijving gewijzigd: Firma Moor en Bruijn, Leeuwen hoekstraat 22, radioreparatiebedrijf annex kleinhandel in radiotoestellen en onderdelen. Bedrijf wordt voortgezet door A. J. Moor als enig eigenaar on der de naam: Radio Technisch Bureau Moor. NIEUWE VISSERIJ De U.K. 68, schipper Klaas Romkes, gaat naar Denemarken, om daar een nieuwe soort visserij te leren en in de Deense wateren te beproeven, n.1. de Tonijnenvangst. Dit wordt voor de Urker vissers een geheel nieuwe soort visserij. Als deze proef slaagt zal in de komende winter deze visserij ook door de andere grote motorkotters worden uitgeoefend. Verschillende personen van Urk maken deze eerste reis mee. ZONDAGAVOND. Ja, lezers, dat jonge W.G.W. doet 't maar deftig. Dat bestaat nauwe lijks en dat heeft in een plaats waar ten aanzien van sportvelden nog wel een haartje in de soep zit binnen korte tijd twee velden, We staan er feitelijk bij de offi ciële opening en inwijding een beetje Paf van en ie gaat bij de enorme moeilijkheden, die er be staan om aan voldoende en goede velden te komen en het gemak waarmee W.G.W. dit gevalletje op lost, denken, zou 't misschien al leen maar een handigheidje zijn net als vvangen? Niet alleen is W.G.W. nu volko men „klaar", maar zij kan ook nog 't voorname gebaar maken „heeft U soms terreinnood, wij hebben avonden over, kom gerust!" Die deftigheid behield Geel-wit overigens ook op 't veld, want ook de Julianadorpers vertrokken met een scheef gezicht en een jas met vier knopen weer naar 't land van Hoornsman. Vrouwe Fortung schijnt nu toch wel definitief af scheid genomen te hebben van de „Dorpers". Vanmiddag hadden we zo het ge voel, dat deze schone onzichtbare, na de pauze van de wedstrijd Racing—D.I.O., gracieus temidden 'van de roodjakken bleef rondwa ren. Op een moment dat H.R.C. ach terstond en men het bestuur zou willen adviseren nu langzamer hand 's een voetbaltrainer te ne men, deelde miss Fortuna haar eerste zoentje uit in de vorm van een strafschop tegen D.I.O. J Natuurlijk een enorme vreugde b<j alles wat zich roodjak voelt over het feit, dat uit deze wedstrijd nog een gelijk spel gered werd. Een minuut vóór het einde ver scheen de schone onbekeilde op nieuw in haar betoverende gratie en de sympathieke hardwerkende spil van D.I.O. schoot in eigen doel. „Wat gek, dat ze gewonnen heb ben, we hebben jullie bijna niet gehoord", zei m'n vrouw, die na afloop buiten wachtte. Ja, we zaten ook werkelijk alle maal paf van die vrouw! TOEAN TIK-TIK. Nieuws uit Alkmaar: Tijdens het korte, doch hevige onweer is Zater dagavond de bliksem ingeslagen op het Canadaplein, op enkele centimeters van de staltent van circus Mullens. Een stalknecht kreeg een flinke schroei- wond aan de hand. Materiele schade werd niet aangericht. De R.K. Bouw vereniging „Goed Wonen" heeft de ge meenteraad een crediet van 970.382 verzocht voor de bouw van 75 wonin gen. Voorgesteld wordt aan de 8 Oc- tobervereniging „Alkmaar Ontzet" een subsidie van 1000 te verlenen. Veertig Indonesische deelnemers aan de Ronde Tafel-conferentie hebben Hoorn bezocht. De Zuiderzee- Museum-Tentoonstelling heeft 25.914 bezoekers gehad. Ook in financieel op zicht is de Z. M. T. een succes, geweest. De gemeenteraad van Westwoud heeft besloten de R.K. Voetbalveren!4 ging „Woudia" gedurende 10 jaar met 500 te subsidiëren en een crediet van 10.000 te verlenen voor de aanschaf fing van een autospuit. Te Castricum werd in de vroege ochtend een onverlichte boerenwagen door een auto aangereden. De dochter van de boer bekwam daardoor inwen dige kneuzingen. De o. 1. scholen te Zaandam krijgen een naam. De wielerronde van Wor- merveer is gewonnen door Wim Snij ders uit Halfweg in 2 uur 38 m. 22 sec. De renner Cornelisse won bij de nieu welingen in 1 u. 9 m. 6 sec. De bur gemeester van Zaandam heeft de ge meenteraad voorgesteld, aan Ged. Staten het verzoek te doen de salaris sen der wethouders te verhogen van 3400 tot 4100. VISSERIJ. URK, 24 Sept. 1949. Door 123 vaar tuigen werden Zaterdag aangev.: 12490 pond kuilpaling, prijs f 0.66—f 0.81 per pond; 875 p. lijn- of beugaal, prijs f 0.83 tot f 0.91 per pond en 4418 pond witvis, Prijs f 0.05—f 0.19 per pond. 176. De situatie ziet er niet al te best uit voor Pepi en de drie broer- tten ze nu midden in het oerwoud en zullen als maaltijd voor Koning Dubbeldik toebereid worden Want Pim. Pam en Pom begrijpen heel goed, dat ondanks de vrien delijke woorden van de koning en de kok. straks in de maag van Zijne Ma- lesteit zullen verdwijnen. Maar die ar me Pepi! Hij zit ai in de pot. En ook nj hem staat een vriendelijke Panko- neger met zijn opschrijfboekje om de naam te noteren. „Zo, nu kunnen we tenminste de menu's opmaken," de kok tevreden. „U neemt me toC niet kwalijk als ik van U intussen een begrijpen mals soepje laat trekken?" Pepi geen antwoord. Het zal hem toch n>« veel helpen of hij nee zegt. Even la ter komt een Panko-neger met eeti brandende fakkel aandragen om e vuur onder de pot aan te steken. Zal er nog op tijd redding komen?

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2