De Zwarte fj rehidee G) \'U - KONINKLIJKE D AGIS OL Nederlands schapenvlees bedorven in Engeland aangekomen Londen in extase bij het huwelijk van Graaf Harewood er. Marion Stein Transporten voorlopig stopgezet Waar ligt de schuld? IBfli mm ÉBI mm Acht maanden tegen „ontaarde moeder" geëist CMJMSMA Vijfhonderd communistische vaartuigen bij Amoy tot zinken gebracht Twee jaar geëist- tegen de schrijver Albert Kuyle Overeenkomst tussen kerk en staat in Polen? Marinier bedreigde taxi-houder DE INDIASE REGERING BESCHULDIGT COMMUNISTEN Verzoek aan Sowjetunie om nieuw atoom-plan Twee journalisten veroordeeld Geen wijziging van nieuwe koers Westduitse Mark Agent bij Medan vermoord Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Bruid als een sprookjesprinses Gehele Koninklijke fa/r./T^ was aanwezig VAN MARSDIEP TOT IJ V. China's aanklacht op agenda Verenigde Naties J BODEMINSECTEN Het Radioprogramma Het eerste transport van schapenvlees naar Engeland is hopeloos mislukt. Een transport van omstreeks tweeduizend schapen is grotendeels bedorven in Londen aangekomen. Het gevolg is ge weest, dat de aflevering van verdere partijen voorlopig is stopgezet. Deze week heeft geen export van schapen vlees plaats en hoewel hier en daar de hoop tot uitdrukking wordt ge bracht. dat de expeditie er van de vol gende week voortgang zal kunnen vin den, is daaromtrent nog niets met ze kerheid bekend. ,Wie hier de insiders raadpleegt, komt tot de overtuiging, dat de misère uitsluitend is toe te schrijven aan En gelse stijfhoofdigheid, die voerde tot roekeloosheid. Omstreeks tien dagen voordat de eerste zending werd ver scheept, spraken we met iemand van het bedrijfschap, die ons onomwonden zei, dat men zich van Nederlandse kant had verzet tegen een vervoer, waarmee drie dagen waren gemoeid. Immers de eieren werden geslacht op Vrijdag en het vlees kwam eerst 's Maandags aan de markt. De Engelsen wilden echter niet anders en beschouwden het als een zaak, die alleen hen aanging en niet ons. De Nederlandse veeartsemjkundige dienst was van precies dezelfde op vatting. Deze mening werd op duide lijke wijze tot uitdrukking gebracht aan niemand minder dan het hoofd van de Engelse veeartsnijkundige dienst, die naar Nederland was geko men. Niettegenstaande alle waarschu wingen moest het transport echter toch doorgaan op de wijze als was voorgeschreven. We zeiden, dat het niet kon, zo verzekerde ons iemand, die hem per soonlijk waarschuwde. Hij wilde echter nergens van weten en er bleef ons toen niets anders over dan te doen, wat ons was voorgeschreven. Het vlees is op prachtige wijze ver zonden. De keuring was scherper dan ooit het geval is geweest, de verpak king was zo goed als men die slechts kan denken. Nooit heeft een mooier partij onze slachthuizen verlaten, verzekerde ons iemand, die zowel het vlees te Rot terdam, te Alkmaar en te Harlingen de drie aangewezen slachtplaatsen had gezien. Maar, zo voegde hij er aan toe, toch wist ik, dat het verkeerd moest gaan. Het kon eenvoudig niet goed gaan. Zoals men weet, hebben de expor ten van schapenvlees naar Engeland gedurende 23 jaar stilgestaan. Hoe echter ging het voorheen? We spraken enkele deskundigen, die die tijd nog hadden meegemaakt. Hun mededelin gen waren volkomen eensluidend. Op een bepaalde dag werd geslacht, des avond was het vlees aan boord en de volgende morgen om zes uur werd het op de Londense vleesmarkt Smithfield verkocht. Bovendien werd bij warm weer ijs bijgeladen. Met dit laatste roeren we een punt aan, waarover onze Hollandse deskun digen zich alleen maar hebben ver baasd. Waarom werd geen ijs bijgela den? Het was het slechtste weer, dat men zich kon denken, zwoel en zo als men zich zal herinneren on- weersachtig. Dat geen bijzondere voorzorgsmaat regelen werden genomen, is weinig an ders dan onverantwoordelijk. Wie draagt de schade Het is een geluk geweest bij een on geluk, dat men van Nederlandse zijde niet zo hard van stapel is gelopen als de Engelsen wilden. Die hadden gewild dat reeds de eerste week het volle kwantum van 5000 dieren werd ver scheept. Van Nederlandse zijde, waar men erg huiverig stond tegenover het hele geval, heeft men geremd zoveel men kon en het zijn er ten slotte on geveer 2000 geworden. t Ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij werd aan alle leden van dit bedrijf een herinneringspenning aangeboden, die ontworpen was door de beeld houwer Maarten Pauw. Beide zijden der medaille. De totaal-waarde hoorden we ramen op 120.000150.000 gulden. Hoeveel daarvan bedorven is aangekomen is niet bekend. De schade is echter zonder de minste twijfel zeer aanzienlijk. De boeren krijgen hun schapen na tuurlijk uitbetaald en de exporteurs, die, zoals we reeds zeiden, een collectie vlees leverden, die alleen maar prachtig kon worden genoemd, kunnen moeilijk worden gekort. Intussen vernemen we, dat de Engel sen ons een deel van de schade op de hals willen schuiven. En aangezien Engeland groot is en Nederland klein, vrezen sommigen, dat er wel niet aan te ontkomen zal zijn, hoezeer de schuld van 't mislukken van 't transport ook bij de Engelsen moet worden gezocht. "We zullen er wel niet meer over ho ren. Maar wanneer straks de verzen ding weer wordt hervat, nadat Ne derland uit het een of ander vergeten potje zijn aandeel in de strop heeft be taald, dan zal het toch goed zijn, dat wij enige medezeggenschap krijgen in de wijze van verzending, opdat we aan stonds niet opnieuw voor eenzelfde te genvaller worden geplaatst. Daarbij zal, evenals 23 jaar geleden, de expeditie zodanig moeten worden georganiseerd, dat de ene dag in Ne derland wordt geslacht en de volgende morgen om 6 uur het vlees te Smith field aan de mark ligt. Terwijl bij warm weer bovendien de nodige voor zorgsmaatregelen moe' vi worden ge nomen. Schapenvlees is nog altijd schapen vlees. Wat toen nodig was, is nu nog. nog. De Haarlemse rechtbank behandelde gisteren de zaak van een jeugdige moe der van twee kinderen, die in Juni met een man op stap was gegaan naar Bel- gie en haar kroost onverzorgd in een ware Augiasstal had achtergelaten. Haar man was wegens een politiek de lict gearresteerd en de kinderen, die drie en één jaar oud waren, werden na haar vertrek in een inrichting op genomen. Later keerde de vrouw naar Haarlem terug, omdat haar metgezel gearresteerd was aan de grens. Hij had nog gevangenisstraf op te knappen we gens een vroeger gepleegd delict. De officier van Justitie vond de titel „ont aarde moeder" nog te mooi voor ver dachte en eiste acht maanden gevan genisstraf. Haar verdediger pleitte cle mentie met het oog op de jeugdige leef tijd van zijn 22-jarige cliënte. voo» EEN juweéi VAN EEN HAARDEN FABRIEK HIIV68SUM Een militaire woordvoerder van de Chinese nation. heeft toegegeven, dat de communisten thans alle bruggehoofden op het vasteland tegenover de haven stad Amoy hebben bezet. De commu nisten hadden echter de laatste dagen zware verliezen geleden. Van Amoy uit waren meer dan 500 landingsvaar tuigen tot zinken gebracht. De nationalistische troepen in Sin- kiang, welke provincie de communisti sche regering heeft erkend, trekken zich thans terug naar de provincie Kan- soe, die voor een deel nog in handen der nationalisten is. Voor de Utrechtse kamer van het Amsterdams Bijzonder Gerechtshof stond gisteren terecht de 45-jarige L. M. A. Kuitenbrouwer uit Bilthoven, bekend als de letterkundige Albert Kuyle. Hij werd er van beschuldigd als medewerker aan de uitgaven „De Weg", het „Nederlands Dagblad" en la ter in 't „Algemeen Handelsblad" arti kelen te hebben gepubliceerd, waarin afbreuk werd gedaan aan het gezag van de Nederlandse regering te Lon den en de geallieerde oorlogvoering. Tegen hem werd twee jaar gevange nisstraf met onmiddellijke inhechte nisneming geëist. Tijdens de verdedi ging deden zich diverse schermutse lingen voor tussen het Hof en de plei ter, welke laatste (mr. A. v. Dal) ten slotte mededeelde de verdediging neer te leggen. Drie November komt de zaak weer voor. De Rooms-Katholieke bisschoppen in Polen hebben na besprekingen, welke zes weken hebben geduurd, ingestemd met de meeste regeringsvoorwaarden voor een werkovereenkomst tussen de R. K.-kerk en de Staat, zo wordt uit officieuse bron vernomen. De slotbe- spreking zal vandaag plaats hebbenen men verwacht binnenkort een officiële verklaring. In kringen, die in nauw contact met de kerk staan, is men van oordeel, dat de vete tussen kerk en staat, die thans reeds twee jaar duurt, beëindigd zal worden. Een Maastrichtse taxihouder, die een marinier vervoerde, zag zich op een stille zijweg bij Eist met een revolver bedreigd en werd bevolen de auto te verlaten. De chauffeur wist het wa pen te grijpen en in een worsteling de militair het wapen te ontfutselen. Laatsgenoemde maakte zich daarop ijlings uit de voeten, achtervolgd door de chauffeur, die nog enkele schoten in de lucht loste. De marinier ont kwam echter, doch werd later in Doorn gearresteerd. Hij is naar Maastricht overgebracht en daar niet het slachtoffer van zijn poging afper sing geconfronteerd. Het ministerie van Binnenlandse Za ken van India heeft in een boekje, getiteld „communistisch geweld in In dia", een felle aanklacht ingediend tegen de bedrijvigheid der communis tische partij in India. In het boekje worden talrijke uit treksels uit door de Indiase commu nistische partij uitgegeven circulaires gepubliceerd, terwijl citaten worden aangehaald om te bewijzen dat „de communisten in India op uitgebreide schaal het toepassen van geweld heb ben aanbevolen en voorbereidingen hebben getroffen voor een geweldda dig optreden. Tevens" wordt in het boekje uiting gegeven aan de vastbe slotenheid der Indiase regering om elke wetteloosheid in India te bestrij den. Amerika heeft de Sowjetunie bij monde van Warren Austin, hoofd van de permanente Amerikaanse delegatie ter VN, verzocht een nieuw plan naar voren te brengen voor de internationale controle van de atoomenergie. Dit plan, aldus Austin, zou met zorg bestudeerd worden. Austin zeide weliswaar van oordeel te zijn, dat het tegenwoordige plan van de VN het beste was, doch dat de Sowjetunie vrij was een ander plan in te dienen. Gisteravond deed de Amsterdamse rechtbank uitspraak in de zaak tegen de hoofdredacteur van „De Waarheid", de heer Fred Schoonenberg' en de oud-hoofdredacteur van het opge heven dagblad „De Nederlander", de heer Lunshof. De heer Schoonenberg had de voor zitter van het NW, de heer Kupers, er van beschuldigd de kartotheek en 't kapitaal van het NW 35 millioen gulden aan de „moffenknechten" te hebben uitgeleverd. Hij kreeg deswege wegens smaad f 150 subs. 15 dagen en zes weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De heer Lunshof had in zijn bro chure „Dieven in de nacht" te kennen gegeven om ambtelijke 'stukken te be schikken, waaruit o.m. zou blijken, dat mr. G. J. van Heuven Goedhart tijdens de bezetting particuliere brie ven aan een officiële koerierster mee gaf naar bezet Nederland en dat de heer Frans Goedhart bij zijn arresta tie door de Duitsers een lijst met na men van dè Paroolgroep bij zich had. Lunshof weigerde de bron te noe men en werd veroordeeld tot f 100 subs. 10 dagen en één maand voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De drie geallieerde hoge commissa rissen hebben Donderdag een onder leiding van Bondskanselier dr. Ade- nauer staande Westduitse regeringsde legatie ontvangen, naar aanleiding van Duitse bezwaren tegen het besluit der geallieerde hoge commissarissen inzake de nieuwe koers van de W.ruitse mark De hoge commissarissen zullen hun genomen standpunt echter niet wijzi gen. Dezer dagen is een agent uit Lubikap- kam, 20 km van Medan, tijdens het ja gen op varkens door onbekende perso nen overvallen en vermoord. Nadat de jagers zich hadden verspreid, werd de agent door vermoedelijk reeds enige tijd op de loer liggende bendeleden met slagwapens aangevallen en door drie messteken dodelijk verwond. De over vallers namen het geweer van de agent mede. In de voormalige Duitse duikboot bunker in de haringhaven te IJmuiden wordt thans de door de Poolse loggers op de Noordzee gevangen haring opgeslagen. Aan het einde van het ha ringseizoen zullen de vaten naar de Poolse afslag te Gdynia worden over gebracht. Terwijl Samba met zijn volgelingen met verdubbelde snelheid onder het Oerwoud slingeren, ziet de situatie er voor Pepi niet al te best uit. Het hulpje van de kok is zo juist met een brandende fakkel komen aandragen om het vuur onder de pot van Pepi te kunnen aansteken. Pepi vbelt zich niet erg op zijn gemak en de drie hondjes staan verstijfd van angst toe te kijken, dat hun beste vriend daar nu in de kookpot van de Pankoneger zit en zij zelf niets kunnen uitrichten om hem te helpen. Maar..,, er komt hulp van de andere zijde opdagen. Juist als het koksmaatje er de brand in wil steken, suist er een groot pro jectiel door de lucht enja, precies raak hoor. Het koksmaatje heeft een grote cocosnoot boven op zijn bol ge kregen en versuft van pijn laat hij de brandende fakkel uit zijn hand vallen. (Van onze correspondent te Londen) TIENDUIZENDEN MENSEN braken hier Donderdagmiddag door de politie- cordons rondom de St. Markskerk in Londen's Mayfair, waar het huwelijk voltrokken werd tussen George Lascelles. de zevende Graaf Harewood nummer elf op de lijst van Britse troonopvolgers en Marion Stein, de knappe dochter van een uit Wenen geëmigreerde musicus. Het was de grootste show sinds het huwelijk van Prinses Elizabetk. Honderden hadden de gehele nacht reeds op de straten gezeten en tegen de middag was de menigte aangegroeid tot één deinende mensenzee. Het gehele verkeer in het district, dat grenst aan Londens drukste winkelstraat Oxford Street, was stilgelegd om de enorm» autoparade van ruim 300 Rolls Royces en Daimlers der bijna duizend gasten door te laten. De mensen zaten op de daken, hingen over de balcons en uit de winkelétalages. De 500 politiemannen konden de menigte niet meer in bedwang houden, toen de eerste Koninklijke auto arriveerde met Prinses Elizabeth en de Hertog van Edinburgh. Tien minuten later barstte het publiek wederom in een oorverdovend gejuich los, en drukte zich tegen de ramen van de auto van de Koning en de Koningin, waarin ook Prinses Margaret gezeten was. welijk verbond. Onder ademloze stilt» plaatste graaf Harewcod de ring aan de vinger van zijn bruid, die hierme» £EN PAAR MINUTEN na half drie, het tijdstip, waarop het huwelijk plaats zou vinden, arriveerde de bruid met haar vader, de grijze heer Erwin Stein. Marion zag er uit als een sprook jesprinses in een wit klassiek bruids gewaad, dat geheel met zilver gebor duurd was. Zij droeg de sluier, die de Princess Royal (de moeder van de brui degom) op haar eigen huwelijk gedra gen had. Op het bordes van de kerk draaide zij zich blozend en glimlachend even om en wuifde naar het publiek. Wederom was de menigte niet meer te houden en drong de politie tot op de stoepen van de kerk terug. Langzaam wandelde zij aan de arm van haar vader over de dikke rode lo per de kerk in, die geheel met witte bloemen en duizenden kaarsen versierd was. Achter haar sloten zich de vier bruidsmeisjes aan, alle in witte taftzijde gekleed. De bruidegom, die vooraan in de kerk naast zijn jongere broer stond, draaide zich om om zijn bruid t be groeten. De kerk was tot in alle hoeken gevuld met de bijna 1000 gasten, onder wie behalve de vrijwel voltallige En gelse aristocratie zich 200 dorpelingen bevonden van het Harewood landgoed in Yorkshire. De moeder van de bruid, mevrouw Stein, in een paars zijden gewaad ge kleed, kon haar aandoening nauwe lijks meester blijven, toen de Bisschop van Ripon het jonge paar in het hu- 'n Inwoner van Schagen ont vreemdde uit een café aldaar een hor loge. Door het ontbreken van het sleuteltje bleek het evenwel voor hem onbruikbaar. Derhalve deponeerde de dief het uurwerk als gevonden voor werp bij de politie. Hedenmiddag zal te Den Oever de nieuwe visafslag worden geopend. Te Alkmaar heeft ds. C. von Meijenfeldt, Geref. predikant, onder grote belangstelling zijn zilveren ambtsjubileum gevierd. Zelfs de be woners van de strafgevangenis toon den hun medeleven door een boekwerk te schenken. De Commissaris van de Koningin heeft te Obdam een die- selbemalingsinstallatie in bedrijf ge steld. De heer J. J. Holterman te Heiloo is begiftigd met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De bekende Alk- maarse wasserij S. Krom bestaat 40 jaar. Aan de gemeenteraad van Alkmaar wordt voorgesteld 12.000 te voteren voor de aankoop van een nieuwe manschappen-materiaalwagen voor de brandweer. De veijing „Op Hoop van Zegen" te Blokker bereikte dezer dagen het omzetcijfer van 1 millioen. Te Beverwijk is een afdeling van het Humanistisch Verbond opgericht. Op het voetbalveld van S.V.A. te Assendelft is tijdens het trainen een 16-jarige jongen bij het uittrekken van een stekker van de tereinverlich- ting door stroom getroffen en op slag gedood. Te Westzaan is de eerste steen gelegd voor een nieuwe brand weerkazerne. Burgemeester Jantzen hanteerde bij die gelegenheid de trof fel met vaardige hand. Ir. W. v. d Laan is benoemd tot bedrijfsdirecteur van de N.V. Ver. Blikfabrieken te Krommenie. De Vrijwillige brand weer van Jisp heeft gerecipieerd ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Tevens werden vijf zilveren jubilaris sen gehuldigd. Aan de Zaanse brid- gecompetitie voor zestientallen nemen 13 teams deel. 60 DOOR ALLAN SWINTON Met deze overwegingen helder voor ogen, mompelde hij een schietgebedje en stapte uit zijn dekking te voorschijn Geen van de beide Indianen zag hem, maar de koppen van verschillende muildieren werden omgewend. Een van de twee Indianen volgde dit voorbeeld en een gegrom uit zijn mond waar schuwde de andere. Toen stond Sam voor hen. In hun lompen gehuld, stonden zij zwijgend voor hem, terwijl hun schich tige zwarte ogen in hun onbewogen gezichten hem voorzichtig begluurden. Rustig vroeg Sam: „Waar is Pasquale?" De Indiaan met de hazenlip, Yano genaamd, wees naar het terras. Sam liet hen staan en liep tussen de ver spreide struiken en bomen in de aan gegeven richting. Juist op de plaats, waar de begroeiing ophield, was het bamboe-instrument, waarmee ze bezig waren het touw in elkaar te draaien. Drie man werkten hieraan. Met zijn rug naar Sam toegekeerd, stond Hulpé het resultaat te bekijken. Toen Sam naderbij kwam, was nog steeds zijn aandacht op het touw ge vestigd. Daarna deed het feit, dat de anderen ophielden met werken hem zich omkeren. Zijn adem stokte even en zijn hoofd ging omhoog. Achter zijn ogen scheen iets voorbij te flitsen. Hij sloeg een tauis en bleef toen rustig staan. In het dialect, dat hij in de afgelo pen zeven maanden had geleerd zei Sam: „Goedendag, Hulpé! Waarom ma ken jullie dit touw?" „Excellentie, om het andere te vervangen", was het hese doffe ant woord. „Dat door Pasquale doorgesneden was?" „Ja, Excellentie". „Waar is hy?" Achter de bomen, waaronder de mannen aan het touw werkten, strek te het terras zich open uit over een afstand van ongeveer tweehonderd Aan de overzijde van het water ag open plek van het Jivanté- dc.p, terwijl men van hier tevens het gezicht had op de tent van Hugh. Hul pé wees juist hiernaar, toen Pasquale er uit te voorschijn kwam. Een licht gebouwd man in een verkreukeld wit pak mèt een grote gehavende strooien sombrero op het hoofd. Op zijn rech terheup hing de automatic en links droeg hij een grote machete in een leren schede. Hij zag er gluiperig uit. Sam stelde zich een beetje verdekt op en bleef staan, terwijl de kerel de brug over liep en een eind het terras opging. Sam kwam tot de conclusie, dat zijn mond totaal droog was, dat zijn middenrif op en neer danste en dat zijn knièën knikten. Toen begreep hij met een zekere schok, dat dit vrees was. Maar hij kon nu niet meer terug. Om zqn „ongevaarlijkheid" als het ware te accentueren, trok hij een tak je van een struik af. Hiermee tegen zijn been tikkend, terwijl het hart hem in de keel klopte, verliet hij zijn dekking en liep op Pasquale toe. Het was verbazingwekkend om te bemerken, hoe snel zijn zinnen rea geerden. Alles, wat hij zag, voelde, rook of hoorde, werd buitengewoon verscherpt, terwijl het wetenschappe lijk deel van zijn geest onbewust nota nam van zijn reacties. Toen hij hem in het oog kreeg, liet Pasquale zijn hand op zijn pistool zak ken en met het wapen half uit de schede getrokken, bleef hij met een ongelovig gezicht plotseling staan. Dit was het moment, naar Sam wist, dat hij de meeste kans had een kogel in zijn lichaam te krijgen en er liep hem onwillekeurig een rilling over de rug. Rustig met het takje te gen zijn been slaand, slenterde hij naar voren. (Wordt vervolgd) ury man. zelden anderen na-aapt, is een Hij, die voor zichzelf denkt en de nieuwe gravin Harewcfod werd en wier toekomstige woonplaats het 200 jaar oude Harewood House zal zijn, het familiekasteel in Yorkshire. Hier na leidde de graaf zijn bruid naar de consistoriekamer om het boek te teke nen, waarin vervolgens de Koning, de Koningin en Prinses Elizabeth hun handtekening als getuigen plaatsten. De Koningin was een der eersten, die Marion op beide -wangen kusten. De stoet begaf zich naar het St. James-paleis, waar de receptie gehou den werd. De 82-jarige Koningin Mary, die op advies van haar dokter op het laatste moment niet naar de huwelijksplechtigheid was gegaan, was wel aanwezig op de receptie, die door ruim 1000 gasten bezocht werd. De bruidstaart stond op een tafel in de Queen Anne-zaal. Boven op de taart, die geheel met zilveren kruisen en mollen versierd was, stonden twee witte zijden vlaggen met een beren- kop erop, het familiewapen van de Harewoods. Daarnaast stonden nog twee vlaggen, één met Graaf Hare woods initialen en de ander met die van zijn bruid. De taart werd om ringd door 30 dozijn flessen cham pagne. Om 6 uur Donderdagavond vlogen de Graaf en Gravin Harewood van Londen naar Parijs. Het jonge paar zal drie dagen in Parijs blijven en dan naar Venetië, Rome en Capri gaan Na hun terugkeer in Engeland zullen zij hun intrek nemen in het St. James- paleis te Londen, totdat het familie kasteel in Yorkshire voor hen in ge reedheid is gebracht. De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft Donderdag met 45 stemmen tegen 5 met zes onthoudin gen besloten China's klacht tegen de Sowjetunie, dat deze het Chinees- Russische verdrag heeft geschonden, op haar agenda te nemen. HCH-666 het onfeilbare middel tegen ritnaalden, emelten e.a. KOOLZAADAARDVLOOIEN vraagt vrijblijvend inlichtingen aan DAGRA N.V. DIEMEN VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichte* om 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.30 De drie landen. 8.05 De gewone man» 8.12 Musica Sacra. 9.00 Sonate. 9.35 Prome- uade-orkest. 10.15 Actualiteiten. 10.45 Avond* gebd. 11.15 A la Danse. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten ou» 6, 8 en 11 uur. 6.15 Vara feliciteert» 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Opnamen van Lcuis Davids. 7.30 Lezing. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Piano-muziek. 8.30 Lezing. 9.00 Men vraagten wij draaien. 9.30 Malando en zijn orkest. 10.00 Buitenlands overzicht» 10.15 Swing and sweet. 11.15 Symphonie. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Voor de huisvrouw 9.35 Sonate» 10.00 Voor de kleuter. 10.15 Opera-fragment- ten. 11.00 De Zonnebloem. 12.03 Gramofoon- muziek. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.33 Metropole-orkest. 1.20 Promenade-orkest. 2.00 Piano. 2.20 Engelse les. 2.40 Orgelconcert. 3.20 Fanfare. 3.45 Sonate. 4.00 Requiem. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 Wigwam. 6 00 Amusements-orkest. 7.15 Actualiteiten. 8.05 De gewone man. 8.15 Lichtbaken 8.40 Bostoft Promenade-orkest. 9.00 Negen heit de klok. 9.55 Weekend-serenade. 10.30 Wij luiden de Zondag in. 11.15 Residentie-orkest. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Gramo foonplaten. 8.40 Orgelspel. 9.00 Beethoven- cyclus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Radio feuilleton. 10.35 Voor de arbeiders. 11.35 Cello 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.33 Roemeens-orkest. 1.00 Voor de Strijdkrachten. 1.30 Kilima Hawaiïans. 2.00 rL N®derlandse lied. 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Zeventig jaar stamboek. 3.15 Omroep- Kamerorkest. 4.00 Komt U binnen 1.15 Am», teurs zetten hun beste beentje voor 4.45 SporN praatje. 5.00 Schijvenschouw. 5.30 Om en na. bij de twintig. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Ar. tstieke staalkaart. 7.45 Voor de Nederlanders m Duitsland. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Promenade-orkest. 8.45 Onder moeders para- pluie. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Vin- dobona Schrammel'n. 10.25 Kort verhaal. 10.40 Sfeer en rhythme. 11.15 Gramofoonplaten. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram 7.30 Krop. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.i0 Verz pi. 10.00 Orgel. 10.30 Eng. H.S.: Van Dam en orkest. 11.00 BBC Welsh Orcfcestra. 12.00 VI. Br.: Salonorkest. 12.32 Licht orked. 1.15 Internationaal Cabaret. 2.00 Causerie. 2.IO Symphonisch muziek. 3.00 Fr. Br.: Zang 3 30 Klassiek programma. 4.30 Ensemble Bili \iexin, dre. 5.00 Kootwijk: Batavia. 6.00 VI Brj c^rvSn0e? (accordeon) 6.15 Jazz. piano. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Eng L F Sem prini en Dansorkest. 9.00 BBC Midland Ligbt ?^K5tra; 8'33 VI. Br.: Omroep-orkest. 9.00 i »ctualiteiten. 9.15 Amusements-mujdek. 10.15 erz. px» Gram. 11.30 Gev. muziek.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3