VAN HOUTEN Sport in 't Kort Uniformstof voor de T.N.I. De tiende R.K.-onderwijzersdag te Alkmaar druk bezocht ewogen week-eind J WEK DE GAL IN UW LEVER OP Rede van oud-minister Gielen Oud-minister Jonkman burgemeester van Den Haag Geen verlichting van straf voor kampbewakers Scheepvaartberichten Twee oud-SS-ers op Curacao gesnapt Amsterdams nieuwe stadhuis in Jodenbuurt Brand verwoest fabriek te Deventer Handel in valse bankjes van honderd De Koningin bezocht een opleidingsschip Weer een bokser overleden Slijkhuis naar Amerika Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Atjeh komt in openbaar verkeer Gebruik van kunstmatig boterkleursel verboden De Jeugdkoerier Het Nederlandse merk met Wereldreputatie V. Berlijn kan zonder hulp niet leven Nieuwe Bonnen Het Radioprogramma .T,s, Radiodistributie-dien'st _in De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. Jos. J. Gielen, heeft Dinsdagmorgen op de Tiende R.K. Onderwijzersdag in de gro te «aal van „Het Gulden Vlies" voor 'n gehoor van ruim 400 katholieke leer krachten uit Alkmaar, Hoorn en Den Helder een rede gehouden over „Te genstellingen in Onderwijs en Opvoed kunde". In het onderwijs, zo zei de oud-minister, krioelt het van tegenstel lingen. Sommigen zijn verzoenbaar en ander niet. Wij trachten door vernieu wing van het onderwijs het intellectu alisme uit te bannen. Maar door een verbetering van de didactiek, die wij nastreven, door een verfijning van de methoden om aan de leerlingen kennis t>H te brengen, halen wij het intellec tualisme aan de andere kant weer bin nen. Als wij willen nagaan of de school van vandaag beter aan haar doel be antwoordt dan de school van 30 jaar geleden, moeten we ons niet alleen af vragen of de leerlingen met meer ken nis dan voorheen de school verlaten, maar wel of ze beter toegerust zijn voor het leven dan de kinderen van vroeger voor hun tijd. Wat het leven van hen, die nu nog op school zijn te zijner tijd zal vragen is iets, wat de on derwijzers slechts met een flinke por tie verbeeldingskracht kunnen benade ren. De kennis, die de scholieren nu opdoen, kan als zij volwassen zijn wel voor een deel waardeloos zijn. Maar wat een onderwijzer aan de karakter vorming van zijn leerlingen doet, is nimmer verloren. Zonder het belang van de parate kennis te willen verklei nen, noemde spr. dit het minst belang rijke deel van het onderwijzerswerk. Karakter meer waard dan kennis Als tekenend voorbeeld haalde hij de resultaten van een onderzoek in de Verenigde Staten aan, waarbij bleek, dat men in 75 grote ondernemingen ne gen maal meer mensen had moeten ontslaan wegens tekorten in karakter en persoonlijkheid dan wegens gebrek aan kennis. Er zijn voor de tegenwoordige gene ratie veel meer verleidingen dan.vroe ger en naar het zich laat aanzien zal dit voor de volgende generatie nog sterker het geval zijn. Waarschuwend in dit opzicht noemde prof. Gielen, dat er in Limburg dorpen zijn, waar 40% der mannen hun Paas- plichten niet meer vervullen. Naast de tegenstelling, die in het ge- r.erajieverschil tussen onderwijzer en scholieren ligt* noemde spr. ook de drie- en zevenjarigen. Dit verschil vaak onopgemerkte afstand tussen b.v. is groter dan tussen volwassenen, die 15 of 20 jaar in leeftijd schelen. Er ligt ook een tegenstelling tussen psycbNo- spr., willen vaak alles te logisch doen gie en logica. Wij in het onderwijs, zei Moeten wij ondeugden trachten uit te roeien of is het beter ze in te dammen, zo vroeg hij. Prof. Gielen concludeerde tot het laatste, want op deze wijze staalt men de wilskracht zonder de na tuur van de mens geweld aan te doen. Spreker eindigde zijn rede met zijn hoorders op het hart te binden aan de karaktervorming van de leerlingen 'n grotere plaats in te ruimen, wat niet gemakkelijk zou zijn, want, zo zei hij, bij de opleiding van de leerkrachten is cok te weinig aandacht aan deze zijde van het opvoedkundige werk besteed. U zult *0 morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. De onderwijzersdag van de St. Augustinusvereniging werd in de och tenduren geopend met een plechtige H. Ivlia in de St. Josephkerk, opgedragen door de Bisschoppelijk adviseur der Aikmaarse R.K. Onderwijzersdagen dr. F. Holthuizen en met een toespraak van pastoor C. Vis. Een mannen- en knapenkoor onder leiding van de heer Cas Himmelreich luisterde deze litur gische dienst op. In de middag voerden de „Ghesellen van de Spelewei" enige korte spelen op. Enkele uitgevers en andere ondernemingen maakten van de gelegenheid gebruik om hun leermid delen te exposeren. De heer Bakker, wethouder van On derwijs in Alkmaar en de inspecteurs van het lager onderwijs in Alkmaar, Den Helder, Hoorn en Zaandam woon den een deel van de Onderwijzersdag bij. In Haagse kringen wordt verwacht dat de oud-minister mr. J. A. Jonkman benoemd zal worden tot burgemeester van Den Haag. De heer Jonkman, die 58 jaar is, was voorzitter van de Volks raad, officier van justitie in Makassar en Semarang en laatstelijk bewinds man van de Overzese gebiedsdelen. Hij behoort tot de Partij van de Arbeid. Voor de Raad van Cassatie diende gistermorgen het beroep van drie jon gelieden, die tijdens de bezetting poli tieke gevangen in het kamp Amers foort bewaakten. Deze mensen, de 30-jarige Van der Neut uit Hilversum, ie 26-jarige J. J. A. van Roessel uit Tilburg en de 30-iarige J. J. Gombert uit Utrecht waren reeds eerder voor de raad verschenen. De behandeling van hun zaak was destijds aangehou den ten einde een psychiatrisch rap port te laten uitbrengen en nog enige getuigen te. horen. Deze rapporten kwam tot een ver minderde toerekeningsvatbaarheid, een conclusie, waar de verdediging zich hij aansloot. Uit het getuigenverhoor was verder vastkomen staan, dat Van R. en G. ook wel goede daden hadden verricht. Al deze nieuwe feiten echter vorm den voor de procureur-fiscaal, mr. Baron Van Voorst tot Voorst, geen strafverlichtende omstandigheden. Hij concludeerde tot bevestiging van het vonnis van het Utrechtse Bijzondere Hof, dat Van der N. en G. tot de dood straf en Van R. tot levenslange ge vangenisstraf heeft veroordeeld. Uit spraak 2 November a.s. Aagtekerk, R'dam—Brisbane, 5-10 te Genua Agamemnon, 4-10 van Demarara naar Para maribo Akkrumdijk, Houston—R'dam, pas seerde 5-10 Keywest Alcor, R'dam—Porto Alegre, passeerde 2-10 Fernando Mphacca, New York—Buenos Aires, 5-10 te Rio de Ja- neiro Alwaki, 4-10 van New York naar Boston Amsteldiep, Lulea—Baltimore, pas seerde 4-10 Brunsbuttel. Asturias, Batavia— R'dam, passeerde 4-10 Peniche Averdijk, 4-10 van New York naar Antwerpen en R' dam Esso Rotterdam, R'dam—Rastanura, pas seerde 4-10 Gibraltar Gaasterkerk, 5-10^ van Dar es Salaam te Zanzibar Hoogkerk, A'dam Beira, 5-10 te Port Elisabeth Klipfontein, A'dam—Beira, 5-10 te Teneriffe Laagkerk, Perzische Golf—R'dam, 4-10 van Muscat Lekkerkerk, Aden—R'dam, 4-10 te Antwerpen. L:evevrouwekerk, Calcutta—R'dam, passeerde 3-10 Ouessant. Loenerkerk, Mombassa—A' dam, 4-10 van Teneriffe Loosdrecht, A'dam Basra, 4-10 van Genua. Mapia, 5-10 van Batavia te Singapore Mirza, 4-10 van Pladju to Singapore Nigerstroom, 4-10 van Lobito te Benguela Oranje, A'dam—Batavia, pas seerde 3-10 Kaap Guardafui Oranjéfontein, Beira—A'dam, passeerde 4-10 Finisterre Overijsel, 5-10 van R'dam te Houston Phron- tis, A'dam—Java, passeerde 4-10 Gibraltar. ïcseidon, 4-10 van Santiago de Cuba naar Caracol Prins Willem van Oranje, Quebec— Hamburg, passeerde 4-10 Bell Isle Prins Wil lem V, 5-10 van Toronto te Hamilton ver wacht. Rijnkerk, Japan—R'dam', 5-10 te Aden. Soestdijk, 4-10 van New York naar Mobile - Sunetta (t), Miri-Port Said, pas seerde 5-0 Singapore Tabinta, A'dam- Java, passeerde 4-10 Gibraltar - Tarakan, New Pork —Java, passeerde 4-10 Perim Tero, R'dam— Buenos Aires, passeerde Kaap Frio 4-10 Volendam, R'dam-Java, passeerde 4-10 Kaap Bougaroni - Waterland, A'dam-Buenos Aires, pnsseerde 4-10 Finisterre Wieldrecht (t), 5-10 van Abadan naar Melboume Willem Ruys, Batavia—R'dam, 5-10 te Colombo Zuider kruis, Batavia—R'dam, passeerde 4-10 Algiers. Britsum, 4-10 van Bocagrande te R'dam Jacob Cats, 4-10 van R'dam naar Narvik Joost van den Vondel, 4-10 van R'dam naar Narvik Kota Baroe, R'dam—Java, passeerde 4-10, 3 uur, Ouessant - Kota Gedc, R'dam- Batavia, 4-10, .13 uur, te Genua, vermoede lijk 5-10 n.m. vandaar - Streefkerk, 4-10 van Calcutta te R'dam - Waterman, R'dam- Bata- \ia, passeerde 4-10, 22 uur, Point de Galle. De rijkspolitie te water heeft in Vlis- singen twee politieke delinquenten van het motorschip „Delft" van de KNSM gehaald. De arrestanten, de SS-ers K. P. en H. S. hebben tijdens de bezetting aan het Oostfront gevochten. Na de capi tulatie werden zij aangehouden en on dergebracht in de Harskamp, waaruit zij in 1946 ontsnapten. Beiden zijn er in geslaagd de wijk te nemen naar Zuid- Amerika. Zij probeerden zich in Vene zuela te vestigen doch werden uitgewe zen. Van Venezuela togen zij naar Cu racao. Daar wachtte hen een onaange name verrassing. De politie aldaar bleek namelijk hun namen te kennen uit het opsporingsregister. Zij werden gearres teerd en met het m.s. „Delft" naar Ne derland gestuurd. Aangezien dit schip doorvoer naar Antwerpen, werden de arrestanten in Vlissingen van boord ge haald. Hoofdstad krijgt nieuwe gracht Dinsdag is het voorstel van B. en W. van Amsterdam verschenen de gemeenteraad te doen besluiten een wederopbouwplan vast te stellen voor de voormalige Jodenbuurt, begrensd door de Amstel, de Zwanenburgwal, de Houtkopersburgwal, de Marker- gracht en de Nieuwe Herengracht. In zijn bü het voorstel gevoegde nota zegt de directeur der Publieke Werken, ir. J. E. van Heemskerck van Beert, dat hierbij op de voorgrond staat de bestemming van een terrein Voor het raadhuis. Dit kan met de er toe behorende pleinen en wegen een plaats vinden op het eiland, dat, na het graven van de nieuw ontworpen gracht (de beide gedeelten van het Waterlooplein van Zwanenburgwal tot Amstel), tussen deze gracht, de Am- stel en de Zwanenburgwal zal ont staan. Gistermorgen in de vroegte werd brand ontdekt in de fabriek van de N.V. Multicolor v.h. R. Borst te De venter. Voor het vervaardigen van kleurstaalkaarten was in deze fabriek veel celluloid en verf aanwezig. Toen de deuren werden geopend, stond de brandweer voor een laaien de vuurzee die op de gehele beneden verdieping woedde. Met grote snelheid breidde de brand zich uit tot de ove rige étages van het drie verdiepingen tellende gebouw. Ternauwernood wist men enige bescheiden en meubelen uit het kantoor te redden. De hulp van de Apeldoornse brandweer werd inge roepen om de belendende percelen nat te houden. De zware machines op de bovenverdiepingen zakten door de vloeren heen, hetgeen het blussings- werk zeer bemoeilijkte en gevaarlijk maakte. De schade, die zeer groot is, wordt door verzekering gedekt, hoewel het juiste bedrag nog niet vaststaat. De fabriek, waarin dertig arbeiders werkten, werd geheel verwoest. OFFICIER VERDACHT VAN VERDUISTERING Binnenkort zal voor de krijgsraad te Arnhem terecht staan de eerste luite nant F. van H., afkomstig uit Enschede, die zich sedert geruime tijd in hechte nis bevindt en wie ten laste wordt ge legd dat hij grote geldbedragen, teza men ongeveer f 50.000 heeft verduisterd. De Nederlahdse rijksrecherche heeft ip samenwerking met de Belgische politie opnieuw enige resultaten ge boekt bij haar onderzoek naar de herkomst van valse bandbiljetten van honderd gulden. Nadat onlangs in Den Haag een Belg was aangehouden, die bekende in erkele steden in Nederland valse bankbiljetten uitgegeven te hebben, werd Maandag ji. in Maastricht een zekere L. B. gearresteerd. B. was ook betrokken bij de uitgifte. Van Maastricht liep het spoor naar Luik, waar toen de 52-jarige drukker E. D. werd gearresteerd. Deze drukker was niet de vervaardiger van de bankbil jetten. Hij was een schakel in het uit gifteproces en voorzag o.m. de Maas trichtenaar L. B. van vals geld. Het onderzoek naar de drukkerij wordt met kracht voortgezet. Tot grote verrassing van de gehele bemanning van „Hollands Glorie", het in Dordrecht gelegen opleidingsschip van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen, bracht H.M. de Koningin Woensdagmiddag 'n bezoek aan dit schip. De Koningin werd door de commandant, de heer A. F. Oomkens voorgelicht en rondge leid. Het lesprogramma ging door en gedurende drie kwartier volgde Konin gin Juliana het met belangstelling. De adspirant-matrozen gaven een demon stratie van het roeien in de grote sloep. Bij het afscheid brachten de jon gens de gebruikelijke scheepsjoel uit. De Koningin heeft ongeveer een uur aan boord vertoefd. NEDERLAND STEUNT WAARSCHIJNLIJK JOEGOSLAVIË De Nederlandse delegatie zal waar schijnlijk bij de verkiezing van nieuwe leden in de Veiligheidsraad zijn stem op Joegoslavië uitbrengen, tenzij de toestand in Joegoslavië plotseling zich zou wijzigen of de andere mogendhe den, die, zoals de zaken thans staan, waarschijnlijk eveneens de Joegoslavi sche candidatuur zullen steunen, van besluit veranderen. COMPONIST ED. EYSLER OVER LEDEN Edmund Eysler, de Weense compo nist, wiens operettes door de Nazi's ver boden werden, is 4 October op 75- jarige leeftijd in een ziekenhuis te Wenen overleden. Eysler componeer de onder meer de operettes „Bruder Straubinger", „Der lachende Ehemann" en „Die goldene Meisterin". Gistermiddag heeft de Amsterdam se gemeenteraad het voorstel van B. en W. aangenomen om met ingang van 1950 jaarlijks een bedrag van f 2100 beschikbaar te stellen voor het deen verrijden van de Grote Prijs van Amsterdam. In 1950 zullen clus de beste professionals van de wereld bijeenkomen. De secretaris van de Amerikaanse athletiekbond, Dan Ferris, heeft ver klaard dat het de bedoeling is om voor het komende indoor-seizoen weer een aantal Europese athleten uit te nodi gen. In dit verband werden de namen van Slijkhuis, Reiff, Heino, Lundberg en Vernier genoemd. Voor de tweede maai in de tijd van een maand, is een bokser ten ge volge van een hersenbloeding overle den. Dit maal was het de Italiaanse bokser, Enrico Bertola. Dinsdagavond had de Italiaan een wedstrijd gebokst tegen de Amerikaan Lee Oma. Na de wedstrijd, welke door Bartola op pun ten werd verloren, moest hij' in een ziekenhuis worden opgenomen. Na on derzoek bleek dat operatief ingrijpen noodzakelijk was, doch, zoals men reeds vreesde, kon het leven van Ber tola niet meer worden gered. De selectie-wedstrijd tussen twee Zuidelijke elftallen, was er een van matig gehalte. In het algemeen stond het peil niet hoger dan bij een ont moeting van twee normale eerste klas- sers. Het A-elftal dat reeds als het of- fisieuse Zuidelijke elftal mocht wor den gerekend, won de wedstrijd met 21. In de loop van deze week zal het definitieve elftal, dat 23 October een wedstrijd tegen Luxemburg zal spe len, bekend worden gemaakt. Het Nederlands militair elftal ver loor Woensdagmiddag de ontmoeting tegen een Turkse ploeg. De wedstrijd werd in Rijssel gespeeld. De Neder landse militairen werden hierdoor uit geschakeld voor de eindstrijd van het internationaal militair voetbaltournooi. De uitslagen van de wedstrijden, welke Woensdagavond tijdens het in ternationaal schaaktournooi te Baarn werden gespeeld, zijn als volgt: Groep A: SpanjaardDe Lange af gebroken; BarendregtVisser 10; dr. Euwe—Tordion 10; Henneberke— Kramer 10. Dr. Euwe staat thans aan de kop met drie punten en een afgebroken partij, gevolgd door Barendregt met 2 punt en een afgebroken partij. 184. Samba is verrukt over zijn overwinning! Boven op de dikke negerkoning staat hij te schreeuwen en voert lustig een Samba uit. „Zo, daar zal je wat slanker van worden, dikkerd", schreeuwt hij opgewekt. bonden zitten. Hij begrijpt meteen wi» dat zijn moeten. „Zijn jullie die klei ne vrienden, die mijn zoon hierheen gebracht hebben?" roept hjj uit. .Wacht! Een ogenblik! Ik zal jullie even bevrijden." En met één ruk trekt Maar dubbeldik is niet in staat hij de touwen ios. Hij is echter zo druk antwoord te geven. Hij ligt half in bezig, dat hij niet bemerkt, dat zich zwijm bij de beha deling van Samba, achter hem alweer de W™** van Maar dan ontdekt de apenkoning Pim, Dubbeldik heeft erzameld, gereed Pam en Pom, die aan de boom vastge- cm tot de aanval over te gaan! De informele besprekingen van de Nederlands-Republikeinse sub-commis sie, die zich bezighoudt met kwesties van materiaalvoorziening, hebben ge leid tot de totstandkoming van een rege ling voor de verzorging van de T.N.I. Als directe maatregel is door het de partement van economische zaken reeds een ruime order geplaatst voor uni formstof, terwijl van de beschikbare voorraad al een hoeveelheid uniform- stof voor verwerking ter beschikking is gesteld. Tevens wordt overleg ge pleegd over de verzorging van Republi keinse ambtenaren. Mede in verband mt de plannen voor coördinering op het gebied van het bestuur is voortge zet overleg inzake deze materie nood zakelijk. Nederlandse en Republikeinse des kundigen hebben voorts een orëntatie- reis naar Kotaradja gemaakt, teneinde na te gaan in hoeverre het mogelijk zal zijn Kotaradja en daarmede Atjeh in het openbaar verkeer in te schake len. De algemene indruk van de oriën terende besprekingen geeft grond voor de verwachting, dat op vrij korte ter mijn Atjeh kan worden ingeschakeld. In de Nederlandse Staatscourant is onlangs een wijziging van de boter- merkenbeschikkingen 1927 en 1928 (al gemene voorschriften) gepubliceerd, waarbij o.a. is bepaald, dat boterkleur sel als kleurend bestanddeel slechts mag bevatten orleans (verkregen uit anattozaad) en/of caroteen (carotine). Hierdoor is dus het gebruik van alle niet van plantaardige oorsprong zijnde kleurstoffen verboden. De centrale commissie voor de bo- tercontrolestations voegt hieraan toe in verband met een recente publicatie van buitenlandse oorsprong, waarin botergeel als kankerverwekkende stof wordt genoemd, dat het bewuste bo tergeel (een synthetisch product) in ons land nooit is gebruikt voor het kleuren van boter. De schadelijke eigenschappen van dit botergeel waren hier te lande reeds lang bekend. Teneinde de garantie van onschade lijkheid zo hoog mogelijk op te voe ren is thans van overheidswege het gebruik van alle kunstmatige kleur stoffen verboden. Hallo Jongens en Meisjes, In verband met een overvloed van kopij moest de Jeugdkoerier een dag blijven staan. Morgen kunnen jullie echter op onze rubriek rekenen. TANTE IET. PATRICIA WENTWORTH HOOFDSTUK I. Toen Dorinda Brown de 8e Januari, om vier uur 's middags, de Heather (Heide) Club binnentrad, dacht zij al lerminst, zo juist de eerste stap te heb ben gezet op een weg, die haar naar wonderlijke plaatsen zou voeren. Als iemand haar dit zou hebben voorspeld, zou zij er zeker om hebben gelachen Nu was 't een feit. dat zij nog al hee) jgauw la''s, het hoofd wat achterover. rimpeltjes aan de ooghoeken en haar mooie witte tanden duidelijk zichtbaar. Iemand met een minder goed humeur dan DorAla zou de opmerking van Justin L^h, dat hij de momenten van ware vrolijkheid bij haar zou kunnen tellen, niet prettig hebben gevonden, maar Dorinda lachte weer en zei: „Wel! hier zijn ze dan allemaal". De Heather Club was geen club in de ware zin des woords. Als men het kind bij de naam wilde noemen was het een pension en wie 't wat deftiger wilde uitdrukken, kon van „privé- hotel" spreken! Maar miss Donaldson, de pensionhoudster, meende een combi natie van locaal patriottisme en „cul tuur" te hebben bedacht door haar in richting een club te noemen, terwijl een grote bos Schotse heide in de klei ne donkere hall de gekozen naam ver der moest toelichten, 't Was ook maar beter, niet de nadruk op het woord „privé" te leggen, want niets leek zo zeer in strijd met de betekenis van dit woord als de accommodatie der zoge naamde club! Zij was gevestigd in een groot huis, dat betere dagen had ge kend, een nuis met oorspronkelijk royaal gebouwde ruime vertrekken maar deze waren nu verdeeld in een reeks uiterst kleine kamertjes, elk juist breed genoeg, om er een smal bed te zetten en de gelukkige bewoonster gelegenheid te geven, er in of uit te klimmen. Sommige van deze Jcamer- fragmenten deelden samen een venster, andere moesten zich vergenoegen met een nauwe spleet, die bij warm weer geen lucht binnenliet, maar bij kou een ijzige tocht in je nek deed blazen. Do rinda nu had een „kamer" met zo'n spleet. In de hall kwam zij miss Donaldson tegen, een lange, benige figuur, met een streng uiterlijk. Maar het dient ge zegd, die gestrengheid was slechts schijn. Nieuwe gasten kwamen er van onder de indruk; als zij er even waren, wisten ze, waaraan zich te hoüden. Achter haar eerst zo imponerend optre den, haar stijve haardos, haar ruige wenkbrauwen verborg zich 'n éénvou dig hartelijk mens, dat van het leven niet meer vroeg dan er vredig doorheen te komen. „O, miss Donaldson", riep Dorinda haar ziende. „Ik heb het". „Wat?. De betrekking seinformeerd hebt?" Dorinda knikte. ..Ik heb de baan gekregen". ..Zeker niet in Schotland?" Dorinda schudde 't hoofd. Er kwam een droeve blik in de ogen van miss Donaldson. (Wordt vervolgd) waarnaar u Ondankbaarheid van trots. is de dochter (CERVANTES) In zijn eerste maandelijkse rapport zegt de Britse hoge commissaris in Westduitsland, sir Brian Robertson.dat „speciale maatregelen" worden over wogen om Berlijn hulp van buitenaf te verlenen. Het ernstigste aspect van het leven in Berlijn is de groeiende fi nanciële malaise. Het werkloosheids cijfer was hoog en de industriële acti viteit gering. Het was duidelijk, dat de stad, beroofd van een groot gedeelte van haar industrieel potentieel en van haar functie als financieel centrum, niet levensvatbaar zal zijn zonder bui tenlandse steun. De voedselpositie liet zich gunstig aanzien. voor het tijdvak van 9 t/m 22 October. VOEDINGSMIDDELENKAARTEN 909 341 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees. 342 Vlees (A, B) 300 gram vlees 343 Vlees (D) 100 gram vlees 347 Alg. (A, B) 125 gram koffie 346 Alg. (A, B) 200 gram kaas of 250 gr. korstloze 354 Alg. (D) 100 gram kaas of 125 gr. korstloze 352 Alg. (B) 200 gram kaas of 250 gr. korstloze (De letters achter de bonnummers ge ven de kaarten aan, waarop de betref fende bonnen voorkomen). BONKAARTEN BIJZ. ARBEID ENZ. Geldig zijn de bonnen gemerkt met B. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 7 October worden gebruikt De niet-aangewezen bonnen 325, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 335, 336, 337, 338. 339 Algemeen kunnen worden vernietigd. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 3*01 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Avondschool. 7.45 Rege- rings-uitzending. 8.05 In het Radio-Zoeklicht# S.15 Radio Philharmonisch-orkest. 9.00 Hoor spel, Claudia en David. 10.15 Avro-orkest. 1.15 Dansmuziek met zang.. 11.45 Graraofoon- piaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Leger des Heils. d.30 Volksliederen. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.40 Radiokrant. 8.05 Studio-Steravond. 9 00 Familie-competitie. 9.35 Studio-Steravond. 10.15 De vaart der volkeren. 10.35 Tsjechische Rapsodie. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Cy clus beroemde concerten. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Operette- en film-selecties. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Parijs Conservatorium-orkest. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 11.15 Dierentuin. 11.35 Orkest Jan Vogel. 12.00 Metropole-orkest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sport en prognose, l.lo The Romancers. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Kookkunst. 2.20 Kamerorkest. 3.00 Ons volk in zijn dichters. 3.30 Dertig jaren KLM-klank- beeld. 4.00 Filmland presenteert. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Piano-duo. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accor- deola. 7.30 Mej. dr. N. A. Bruining. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Viool en piano. 8.30 Lezing. 8.55 Zo juist verschenen. 9.00 Men vraagt...* en wij draaien. 9.25 Voordracht. 9.50 Buiten lands weekoverzicht. 10.05 Pennies from Hea- ven". 10.45 Avondwijding*. 11.15 Gramofoon platen. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Viool-sonate. 9.35 Philadel- pliia Symphonie-orkest. 10.30 Morgendienst. ii"22 ^ram°f°.onPlaten. 11.15 Zang en piano. lJ.45 Harmonie-muziek. 12.00 Sextet Johnny Kroon. 12.30 Mededelingen. 12.33 Trui-fanta sia. 1.15 Orgelconcert. 2.00 Kamermuziek. 2.40 Onder dak en dan3.00 Omroep-orkest. 3 40 Van oude en nieuwe schrijvers. 4.00 Mu zikaal maandblad. 4.30 Nederlands Kamer-or kest. 4.40 Voordracht. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Beethoven-cyclus. 6.15 Ds. F. E. Huizinga 6.30 Geestelijke liederen. 6.45 CWV-kwartier. .15 Gramofoonplaten. 7.30 Victor Silvester en orkest. 7.40 Radio-krant voor Nederland. 8.05 Disco-actualiteiten. 8.15 Arnhemse Orkest-Ver eniging. 9.05 Reis-impressies en ontmoetingen. u.25 Vervolg van 8.15 10.15 Zigeuner-orkest- •0.45 Avondoverdenking. 11.15 Canzonetta sextet. LIJN III: 7.05 Gram 7 30 Kron. 7.40 7 S® Symphonie van Mozart. 8.05 Con cert. 9.05 Gram. 10.00 Eng. L.P.: Harold Smart tTSi'r- 30 En«- H S-: Bil] Savill en orkest. f,n«' 1L.P.: BBC Midland Light Orchestre 11.45 Voordracht. 12.00 VI. Br.: Ensemble Jo- zel Marais. 12.32 Orkest Peter Yorke. 1.15 Gert C l ,en Mona Barany. 2.00 Gram. 2.45 Schoolradio. 3.00 Eng. L.P.: Arthur Salisbury VWDReSBi 3 30 Bunnv May en orke,t' e ftO r P*?i Blaasens. 4.30 Eng. H.S.: Gram. 5.00 Kootwijk: Batavia. 6.00 Fr Br.: Voor de solda- 7eak ir3? Br Voor 'le soldaten. 7.30 Zang. »»fTï!i,k' 815 Filmrevue 8.30 Vers. Pi.9.00 Eng. L.P.: BBC Sympli.-orkest ondet van Adrian Boult. 10.15 Dansmuziek. W.55 Gram. 11,00 Diversen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4