Stad en Omgeving. Achterstallige schadeposten uit de oorlog wekten wrevel KA SATééééé Gemeenie vordert voorgeschoten bedragen terug Glimlachje (I C. J. M. V.-Instuif weer open Winnende slachtpaarden Hermes 1 (dames) Eechtrop DAMESSTOFFEN Herinneringen aan de Oost: Tussen Haaks en Kuifje De Bioscopen DE WITTE: Vier stappen in de wolken TIVOLI Margie! Bond van oud-onder officieren geeft feestavond Van de NIWIN In hef korf Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Even voorde lens: Mevrouw Hamel-Dito Texel Burgerlijke Sfand Julianadorp DANST ZONDAGAVOND KO SIEWERTS Anna Paulowna Plattelandsvrouwen bijeen op mooie middag Scheepvaariberichfen Verscheidene stadgenoten werden deze week min of meer onverwacht her innerd aan het bestaan der gemeentelijke commissie voor de wederopbouw, die tijdens de oorlogsjaren haar boreao had aan de Kerkgracht. Op dit bnrean werd in die moeilijke jaren zeer veel goed en nuttig werk verricht, want vrijwel alle gevallen van oorlogsschade werden er door behandeld. De nasleep van al dat werk is momenteel aan de orde, nn de gemeente bezig is met het incasseren van de laatste vorderingen. Het bleek echter niet mogelijk, om alle gevallen (het zullen er over het hele land een paar honderdduizend geweest zijn) te herzien. De gemeen te bleef echter zitten met een post van enige tienduizenden guldens, die de commissie voor de wederopbouw ten behoeve van gedupeerden had voorgeschoten, zonder dat het Rijk deze kon vergoeden. De meeste gedu peerden waren reeds stilzwijgend ge holpen, doordat het schade-geval was geregeld en de Rijksvergoeding wel toereikend was. Er bleven verscheidene gevallen over, waarin de gemeente van het Rijk minder terugkreeg, dan zij voor de betrokkene had betaald. Deze pos ten konden op geen enkele wijze wor den verantwoord, en daarom werden de betrokkenen op 2 Juli j.1. aange schreven voor het resterende bedrag. Een deel der vorderingen kwam bin nen, maar de rest bleef rustig open staan. zodat men ten slotte besloot een laatste waarschuwing te geven. Soepelheid De ,stok-achter-de-deur" werd ge richt tegen stijfhoofdigen, die niets van zich hadden laten horen en ken nelijk het bedrag niet wensten te be talen. Een gerechtelijke procedure zou formeel de juiste weg zijn, maar bo vendien hoge kosten met zich bren gen. Wethouder van der Vaart verze kerde ons echter, dat men ten kantore van de gemeente-ontvanger de uiter ste soepelheid zal betrachten en des noods met betaling in termijnen ge noegen zal nemen, mits men zich vóór de gestelde datum (31 October) ten kantore vervoegt. „Ik kan me voorstellen, dat het voor de mensen niet prettig is", zo besloot de heer Van der Vaart, ,m,aar uitein delijk kan de gemeente niet opdraaien voor kosten, die zij ten behoeve van particulieren heeft betaald. Wanneer de mensen de redelijkheid daarvan hadden ingezien, zouden zij allang met het geld gekomen zijn, en dan had ons briefje ongeschreven kunnen blij ven". Een brandbrief van de belastingen of van de gemeente-ontvanger ziet nie mand graag in zijn bus rollen, en het is' begrijpelijk wanneer men zo'n brief bij voorbaat in een negatieve stemming opent en leest Er zijn mensen, die het betalen van belasting op één lijn stellen met het werpen van goud in de Noord zee. Zo kregen wij gisteren diverse klach ten te horen van mensen, die van de ge meente-ontvanger een briefje hadden ontvangen, waarin werd aangedrongen op het niierljjk 31 October voldoen van het wegens herstelkosten aan de ge meente verschuldigde bedrag. De kla gers meenden geen cent schuldig te zjjn, en wensten daarom niet te betalen. Volgens hen zou het Rijk indertijd alle kosten voor zijn rekening hebben geno men. Anderen lieten in het midden, of de gemeentelijke vordering rechtmatig was. maar hadden bezwaren tegen de „stok achter de deur" van; bij niet- betaling kan afsluiting van gas- en stroomtoevoer worden overwogen, of kan tot gerechtelijke invordering wor den overgegaan. Het meeste bezwaar tegen deze clausule hadden uiteraard degenen, die hun schuld aan de ge meente niet erkenden. Zij beschouwden het als een misbruik maken van de mo nopolistische positie der gemeente. Bemiddeling. Aangenomen mag worden, dat het be wuste briefje ook bij de andere geadres seerden een soortgelijke reactie heeft verwekt. Teneinde ook hen te kunnen inlichten, laten wij hier volgen de ziens wijze van de heren P. S. van der Vaart, wethouder van Financiën, en I. Valk- hoff, ontvanger der gemeente, die ons uitvoerige informaties verstrekten. Laatstgenoemde toonde ons een for mulier, zoals destijds werd gebruikt bij een schade-aangifte ten kantore der gemeentelijke commissie voor de we deropbouw. Deze commissie was in het leven geroepen, om door oorlogsgeweld ontstane schade zo spoedig mogelijk te doen herstellen, en bemiddeling te ver lenen bij het vorderen van een schade vergoeding bij het Rijk. Iedere particulier kon, wanneer door bominslag of anderszins schade aan een hem toebehorend onroerend goed was aangericht, zelfstandig voor het herstel daarvan zorgen. Hij kon een aannemer (en wanneer nodig ook een architect) inschakelen, de gemaakte kosten zelf betalen, en dan via de Schade-enquête commissie trachten, deze kosten van het Rijk vergoed te krijgen. Van gemeentewege werd echter bo vengenoemde commissie voor de we deropbouw ingesteld, onder voorzitter schap van de heer P. S. van der Vaart, waarbij alle particulieren zich konden vervoegen. Deze commissie verleende bemiddeling bij het spoedig herstellen der schadegevallen, en bij het aanvra gen van vergoedingen van Rijkswege. Van de diensten dezer commissie werd gretig gebruik gemaakt, omdat de be trokkenen van veel last en moeite werden verlost. Wanneer een particulier aan deze commissie het regelen van zijn schade geval opdroeg, machtigde hij de ge meente namens hem op te treden, cn verklaarde hgj dat de te maken kosten voor z(jn rekening kwamen. Tegelijk echter machtigde hij de gemeente, voor hem een schadevergoeding bij het Rijk aan te vragen. Het kon niet de bedoe ling zijn, dat de gemeente hierop geld zou toeleggen. Zij wilde slechts in het belang van de burgerij bemiddelend op treden. Een deel der bemiddelende taak was het taxeren van de schade, zodat de getroffenen ongeveer wisten waaraan zij toe waren. Uiteindelijk besliste over de schadevergoeding echter de Scha de-enquête-commissie van het Rijk. Deze commissie werkte volgens in 1940 opgestelde, en nadien enige malen ge wijzigde richtlijnen, waarbij onder meer ook rekening werd gehouden met een zekere afschrijving en het z.g. „nieuw-voor-oud". Zodoende taxeerde de Schade-enquête-commissie dikwijls lager dan de gemeentelijke commissie, met als gevolg dat het Rijk in vele gevallen minder terugbetaalde dan het door de gemeente voorgescho ten bedrag. Geen herziening. Na de oorlog is daarover lange tijd met de Rijksinstanties gediscussieerd. Rustig zitten, diep ademhalen en niet bang zijn. Het doet hele maal geen pijn. Man zwam niet. Ik ben zelf tandarts. KOOPT BIJ 75.00. GABARDINE REGENJASSEN 89.40 99.75 Vanavond zal de z.g. „Instuif' in het CJMV-gebouw aan de Spoorstraat weer geopend worden, een bericht dat door vele jongeren niet enthousiasme zal worden ontvangen. De geregelde be zoekers van de instuifavonden in het vorige winterseizoen zullen zich de ge zellige sfeer zeker herinneren. Het bestuur heeft besloten, de orga nisatie enigszins te wijzigen. Vorig jaar was het in de meest letterlijke zin een in- en uitstuif, maar nu streeft men naar wat meer contact tussen de vaste bezoekers. Daarom zullen zij een (gra tis) toegangskaart ontvangen. Er zal geen contributie worden gevraagd, maar wel een klein inleggeld voor het gehele seizoen. Het ligt in de bedoeling, aan de instuif een soort van societeits- gedachte te verbinden, en tenslotte zelfs aan de vaste bezoekers de inrich ting en verzorging ervan in handen te geven. Men wil in de benedenzaal dis cussiegroepen vormen, waar over al lerlei kwesties en onderwerpen gespro ken zal worden. In dezelfde zaal zullen 's avonds om ongeveer tien uur de avondsluitingen worden gehouden. De avonden beginnen steeds om acht uur en zijn toegankelijk voor jonge mensen boven zestien jaar. Onze stadgenoot, de heer G. Leeg water, heeft Donderdag op de herfst- tentoonstelling te Schagen met vier van zijn slachtpaarden fraaie successen be haald. Er waren twee en veertig paar den aangevoerd, waarvoor in totaal zestien prijzen beschikbaar waren ge steld. De heer Leegwater legde beslag op een eerste en derde prijs in de ru briek koudbloedpaarden en een tweede en bestuürsprijs in de rubriek warm- bloedpaarden. De prijswinnaars worden de volgende week geslacht. Het wedstrijdprogramma van de hockeyclub „Hermes" voor Zondag luidt; dames Hermes 1Eechtrop 1. (10.30 uur); heren Hermes 2Amster dam 7 (12 uur); AdelborstenHBS (2 uur). Het tweede dames-elftal speelt in Amsterdam tegen HIC 1. aan de top in prijs, keus en kwaliteit. Spoorstr. 103 DEEDS al te vaak is de geheimzinnige tropennacht, waarin zacht de wee moedige klanken van de gamelan zich laten horen, door vaardiger pennen dan de mijne beschreven. Ik zal mij er dan ook niet aan wagen. De eerder ge noemde klanken worden echter vaak vervangen door een ander geluid, dat kenners evenzeer als muziek in de oren klinkt. Vele gamelans zijn in de woe lige oorlogs- en revolutiedagen door schennende handen vernield of ge roofd. Maar, mogen ook wellicht enige satee-boeren in het oorlogsgeweld be zweken zijn, hun geslacht is onsterfe lijk. In het duister van de nachtelijke straat klaagt nog steeds hun melancho lieke roep: Satéééé ajèmü" De melan cholie ligt overigens slechts aan de op pervlakte. Want vooral sinds Jan Sol daat in de overzeese gewesten een inte grerend deel van de samenleving is ge worden, beweegt de conjunctuur der satee-verkopers zich in sterk stijgende lijn. Niet voor niets wordt de oude, bekende roep vaak afgewisseld met een, welhaast ironisch klinkend; „Kiiip zonderrr kóp!" Kip zonder kop, rai- son van vijf cent per gemiddeld vijf ge roosterde flintertjes van deze delica tesse aan een stokje gespietst. Voor het tuinhek hurkt een zwarte schaduw, vaag beschenen door de rosse gloed van een houtskoolvuurtje. Het is wel zaak om eerst nauwkeurig toe te zien, welke leverancier u wenst te be dienen. Die met de frivole pompons op het draagjuk van zijn stalletje, levert de goede satee. Net voldoende geroos terd, het sausje kruidig, maar niet al te heet. En zijn satee heeft inderdaad het stoffelijk overschot van een kip tot oor sprong. Dat andere heer, met de witte lintjes aan het juk, kan het hek echter rustig voorbij gaan. De te scherpe smaak van zijn sausjes geeft onrust in onze inwendige regionen en hij vertoont de neiging vijftig stokjes te verkopen voor zestig. De satee-verkoper is beleefd en ge dienstig. Hij is tevens brutaal en goed lachs. Want hy is een Madurees, zo goed als de voddenvrouw een Madu- rese is. De lach ligt even los in zijn mond als het mes in zijn buikband hangt. Een gulle grinnik plooit zich om zijn ljppen op de wat grove scherts, waarom hij geen satee perempuan (vrouwenvlees) in voorraad heeft, naast de meer courante vleessoorten, welke hij pretendeert te verkopen. Bijna vaderlijk vermanend raadt hij het geitenvlees af, dat immers panas (vurig) maakt. Daarentegen prijst hij warm zijn (verdacht rode) kippen vlees aan. Zorgzaam wentelen de vlug ge vingers de stokjes om en om over het gloeiende houtskoolvuur. In het schijnsel van het olielampje licht vaag het bord op, dat rap gevuld wordt met kruiden en saus. Daarboven snippert hij 'het uitje met een gebaar, dat de beste huismoeder hem niet zou verbe teren. Met een schuivertje wordt de heterogene massa zorgzaam fijngewre ven en geroerd tot een smeuïg geheel. Een zacht getinkel van de snoeren bel letjes, die aan het stalletje hangen, be geleidt de krachtige wrijfbeweging waarmee het sausje wordt afgemaakt. Een laatste wenteling boven de houts kool, een snelle greep, die de stokjes verzamelt en in dezelfde beweging met een magistraal gebaar door de saus veegt: „Uw satee, tuan!" THEO VAN ES. Het is morgen hoog water om 8.30 en 20.55 uur, en laag water om 2.50 en 15.15 uur. Maandag is het hoog water om 9.00 en 21.00, en laag water om 3.20 en 15.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 16.2 graden Cel sius. Nagekomen predikbeurt: Chr. geref. gemeente, Steengracht, 10 uur en 17 uur leesdienst. Gewijzigde pre dikbeurt: Ned. herv. gem„ Huisdui nen, 19 uur ds. De Hoest. De Amerikaanse Senaat heeft de benoeming van Chapin tot ambassadeur in Nederland bekrachtigd. De Italiaanse film „Vier stappen in de wolken", knap geregisseerd door Alessandro Blasetti, geeft een zeer ro mantisch verhaal vol Zuidelijk tempe rament, waarvan de inhoud voor de nuchtere Hollander wel watvreemd moet aandoen. Het is niet allemaal even aanvaardbaar, maar een comedie behoeft niet altijd strikt logisch opge bouwd te zijn. De tragiek, die men in de film heeft willen leggen, is niet al tijd echt. Maar misschien komt dat wel door het Zuidelijk temperament, dat de tranen gemakkelijk vloeien laat. Al zijn dus de vier stappen in de wolken niet alle even kwiek te volgen, het ver haaltje houdt de aandacht wel gevan gen, en wie ernaar zoekt vindt nog wel een beetje moraal ook. Tot en met Maandagavond in De Witte. Van Dinsdagavond af draait in de Witte „Harald" een avonturenfilm uit de Zweedse bossen. f Degenen, die van technicolor en van luchtig amusement houden, kunnen in Tivoli naar „Margie!" gaan kijken (t m. Zondagavond in Tivdli). Jeanne Crain speelt in deze grappige film een guitig en beminnelijk rolletje. Zij is één van een collectie jonge meisjes, die tot over hun oren verliefd zijn op de leraar Fontayne. Dat leidt tot verras sende en soms pikante situaties, die door het publiek kennelijk worden ge waardeerd. Kleurige ijsballetten en ge zellige schoolfuifjes, waarop leuke liedjes worden gezongen, kruiden het geheel. Van Dinsdagavond af draait „Senti- mental Journey", met John Payne, Maureen O'Hara en William Bendix in de hoofdrollen. De afdeling Den Helder van de Bond van Oud-onderofficieren is ter bevor dering van het contact en de verstand houding tussen de leden overgegaan tot de uitgave van een gestencild maand blad „De Oud-onderofficier". Al het verenigingsnieuws wordt daar in opgenomen, alsmede berichten van algemene aard, die op het bondswerk betrekking hebben. In het zojuist verschenen eerste num mer worden o.a. bijzonderheden mede gedeeld over de feestavond, die op Za terdag 29 October wordt gegeven in Ca sino. De toneelclub van „De Postiljon" geeft dan een opvoering van het blij spel in drie bedrijven „De schat uit Congo", met tot besluit een gezellig bal. Naar wij vernemen, zal de trekking der grote Niwin-loterij plaats vinden op Woensdag 12 October. In de periode van 1 April 1948 tot 1 October 1949 werden door het plaat selijk Niwin-comité veertien kisten, met in totaal 1200 kilogram behoorlij ke lectuur naar Indonesië verzonden. Het merendeel was afkomstig uit het Niwin-huisje aan de Spoorstraat. Er zijn reeds etiketten verkrijgbaar voor de Kerstpakketten, o.a. bij de heer W. C. de Bie, Loodsgracht 55, en de heer J. F. van Wijngaarden, Ne derlandse Middenstandsbank, Koning straat 7. De toneelwedstrijd vindt doorgang. Zodra de samenstelling van de jury bekend is. volgen nadere mededelin gen. De geneeskundige dienst wordt gedurénde dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712, en G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059. Zondag is de apotheek van de heer E. W. Beth, Koningstraat 64, geopend. Tot en met Vrijdag kan men 's avonds na zes uur terecht aan het privé-adres, Loodsgracht 11. In een bestuursvergadering van de polder „Het Koegras" werd de heer G. Sleutel Dz. gekozen tot dijkgraaf, als opvolger van de heer J. Verfaille. De heer J. Muste, beheerder der Marine-cantine, werd gerekend van 1 Januari 1949 af bevorderd van administratieve kracht tot hoofdschrij ver. Het politieke leken-cabaret „De Valreep" zal op 12 November voor de afdeling Julianadorp der Party van de Arbeid optreden in café „Prins Hen drik". 186. Koning Samba is half versuft door de plotselinge overval van de Panko-lijfwacht. De zwartjes hebben hem er ongenadig van langs gegeven. maardan hoort Samba de kreet van Pepi: „Pappaaaaaaa!" En hy her kent die roep dadelyk. Dat moet zijn zoon zijn! Door deze angstkreet voelt Samba nieuwe krachten in zich op wellen Woedend grijpt hy één van de negers beet en gebruikt die als stryd- knots. De Panko's kunnen niets me„, tegen de razende aap beginnen. Ze k.ïjgen geen tyd meer om pap te zeg gen. De één na de ander wordt tegen de grond geslagen en binnen een paar minuten ligt er rondom Samba een kringetje van neergevelde negers op de grond. Pim, Pam en Pom hebben het gevecht zwijgend gade geslagen geschrokken als ze zijn van da ge weldige kracht van Pepi'g vader. Hamel—Dito, di dig zitting heeft in de Helderse gemeente. de Tèn' (behalve natuurlijk de tijd waarin deraad op last var, raad. Al die jaren (o hebben slechts mannen rond de groene tafei de bezetter ontbonden was^ hebben Jet aetroond. J?le*lfd°™eer vrouwen hun zin niet krijgen, doen Ze heel oen schrikken. „W 7Piden het niet!), stampvoetende en pruilen- ^ers-.Ja.dachUnw^fm^rjridenh^ de mannen in de eerste schrik staat ons enige vrouwelijk raadslid enthousiast voor haar taak. zij heeft altijd de noodzaak ervan bepleit dat een vrouw in de raad zitting heeft zij wil nu ook bewijzen dat de gemeen schap er wèl bij vaart. Wij kunnen er op rekenen, dat zij waar nodig houtsnij- dende opmerkingen en waardevolle sug gesties zal weten te plaatsen, want me vrouw Hamel heeft een levendige be langstelling voor al hetgeen in de we reld te koop is. Zij leest graag en veel (en dan geen prul-romannetjes) en (s leidster van een kleine letterkundige kring. As voorzitster van de vrouwen groep van de Partij van de Arbeid weet zij ook wel, wat er in de wereld der vrouwen leeft, en nis huisvrouw kent zij ook de noden en behoeften van een gezin. Haar grootste liefhebberij ij „j. tijd de school geweest. Zij begon als onderwijzeres aan school acht, en na de oorlog (toen zij reeds enige jaren ge trouwd was) kon zij weer haar werkkracht aan het lager onderwijs ge ven. als tijdelijk onderwijzeres. Sinds haar benoeming tot raadslid moet zij het echter huiten de school stcllenf wat haar geducht spijt. Maar mevr. Hamel is buitengewoon dankbaar, dat de raad haar benoemd heeft in de Commissie van Bijstand voor sociale aangelegenheden en volksgezondheid. Dat werk interesseert haar in hoge mate, en zij vertelde met enthousias me van het bezoek dat zij Woensdag met wethouder Steenlage en dokter Eijkman heeft gebracht aan het ziekenhuis en het parkherstellingsoord. Nu ruim een maand geleden werd zij als raadslid geïnstalleerd, en zij heeft zich intussen al van heel veel gemeentelijke zaken op de hoogte ge steld. Wij hebben maar niet gevraagd of haar „maiden speech" al klaar is. Er zal worden geluisterd in de raadszaal, wanneer voor het eerst na ruim twintig jaar een vrouwenstem klinkt. Daar kan mevr. Hamel zeker van zijn! ■Mmi C. A. HAMEL—DITO vrouw in de raad Geboren: Laura en Johan d. en z. van Bernardus Leen en Anna J. Kik kert. Hendrik D„ z. v. Petrus J. Kees- om en Aafkje Wassenaar. Engelbertus, z. v. Geertje de Haas, wed. v. Reijer van der Vis. Gerardus J„ z. v. Jaco- bus J. Schram en Maria A. van Bakel. Tine Heieen, d. v. Jan Daalder en Cor- uelia M. Kalis. Ondertrouwd: Klaas K. Tuinder en Tjitske M. Tromp. Getrouwd: Gerardus A. Caspers en Hendrika Dob. Overleden: Willem Braak, 60 j. echtgenoot v. Pietje Dalenberg. Gevonden voorwerpen: 1 br.zw. shawl, 1 vulpen. PERSONALIA De heer G. M. Hoornsman, alhier, is aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen geslaagd voor het candidaats- examen Nederlandse Landbouw. Muziek o.l.v. De dames der afdelingen Anna Pau lowna en Wieringerwaard van de Bond van Plattelandsvrouwen vulden de zaal van Veerburg geheel, toen mevrouw Grootes-Stammes de spreekster, Da. Leidstra uit Midden-Beemster welkom heette. De presidente deed eerst enige mede delingen, o.a. dat een cursus kantklos sen gegeven zal worden, wanneer zich daarvoor een 15-tal dames opgeeft, (kosten f 30.Ook bracht zij het ver zoek over aan de leden, de provinciale vergadering te bezoeken en dit niet al leen aan het bestuur over te laten. Da. Leistra hield een zeer mooie voordracht over het boek „De paarden van Holst", dat zyn titel ontleent aan „Uit zelfbehoud" van A. Roland Holst Het besproken boek, een der mooiste van na de oorlog, is een jeugdroman, maar zeker ook voor ouderen van gro te waarde. Een boek, dat men niet, na éénmaal lezen voorgoed in de kast stopt, maar dat meerdere malen gelezen wil wor den. Het was de verdienste van de bespre king, dat daardoor niet alleen de be langstelling voor het boek gewekt werd, maar het lezen ervan aan de toe hoorders zeker meer genot zal schen ken, dan zonder de toelichting van de spreekster het geval zou zijn. De voorzitster, die Da. Leidstra na mens de aanwezigen dankte voor haar boeiende voordracht, bracht ook dank aan de werkcommissie voor de mooie aankleding van de zaal en aan de afd Wieringerwaard voor de grote opkomst waarop mevr. Koster-Waiboer ant woordde met woorden van dank voor de uitnodiging en met de wens, dat de afdeling Anna-Paulowna met haar 160 leden, ook eens in Wieringerwaard zou komen. Te voren was nog meegedeeld, dat 74 'eden zich uitspraken vóór en 19 tegen een extra bijdrage van 25 ct. ten be hoeve van het bondsorgaan en voorts dat mevr. Groet een prijs en mevr Pluister een eervolle vermelding ver te Hoorn.°P handw6rkt<mtoonstelling SERIEWED STRIJDEN POSTDUIVEN „Altijd Verder" beëindigde het wed- strijdseizoen met een vlucht vanuit Quievrain, een afstand van 287 km. Ge lost om 8.40 uur, kwam de eerste duif om 12.47 uur aan. Prijzen en punten behaalden: W Blaauboer 1, 2, 4, 3, 8 11 met 349 p.: Gebr. Janssen 3, 9, 13, 18 met 286 p.; S. Boerman 6, 7, 10, 20 met 279 p.; a! Liefhebber 12, 14 met 181 p.; H. van Da len 15 met 80 p.; J. Maesen 17, 19 met 118 p.; K. Koster 16 met 73 p. Eindstand: Vitesse: 1 Gebr. Janssen met 1664 p.; 2 W. Blaauboer met 1617 p.; 3 K. Kos ter met 1549 p.; 4 A. Liefhebber met 1521 p.; 5 A. W. de Koek met 1498 p.; Kampioensduif: W. Blaauboer met 666 punten. Eerste vyf Fond boven 500 km: 1 A. 1 .lefhebber met 2391 p.; 2 W. Blaauboer met 1975 p.; 3 Gebr. Janssen met 1833 p K. Koster met 695 p.; 5 S. Brom mer met 680 p. Kampioensduif: A. Lief hebber met 623 punten. Kampioen jonge duiven: 1 A. W. de Koek met 1658 p.; 2 S. Boerman met 1336 p.; 3 A. Liefhebber met 1284 p.: 4 W. Blaauboer met 1245 p.; 5 Gebr. Jans sen met 886 p. Kampioensduif (jong): A. W. de Koek met 645 punten. Kampioen navlucht: 1 W. Blaauboer met 1414 p.; 2 Gebr. Janssen met 1322 p.; 3 J. Maesen met 1259 p.; 4 H. van Dalen met 1172 p.; 5 S. Boerman met 1)39 p.; Kampioensduif (navlucht): W. Blaauboer met 623 punten. Kampioen-generaal: 1 W. Blaauboer met 6251 p.; 2 A. Liefhebber met 5718 p.; 3 Gebr. Janssen met 5717 p.; 4 K. Koster met 3738 p.; 5 S. Boerman met 3711 punten. Abbekerk, R'dam—Sydney, 7-10 te Bomb&y Aldegonda (t), 6-10 van Bangkok te Singa pore Almdijk, 7-10 van Galveston te Mobil® - Bali, 6-10 van Port Swettenham naar Pe* nang Breda, Valparaiso—A'dam, 7-10 te Buenaventura Celebes, Java—A'dam, pas seerde 6-10 Minicoy Cottica, 7-10 van A' dam te Paramaribo Jemland, 6-10 van Buenoi /lires naar Santos en A'dam Esso Den Haag, R'dam—Aruba, passeerde 6-10 Terceira (Azo- ren) Esso Rotterdam, R'dam—Rastanura, passeerde 6-10 Kaap Bon Gaasterkerk, 6-10 van Tanga naar Mombassa Gadila (t), Sin- ga pore-Kaapstad, passeerde 6-10 Maritius - Helena, A'dam—Barbados, passeerde 6-10 Li®- sabon Jobshaven, 6-10 te Owendo Kamer- lmgh Onnes, Batavia—R'dam, passeerde 6-10 Ouessant Langkoeas, Batavia—R'dam, pa®" seerde 6-10 Point de Galle - Madoera, Javi - A'dam, 6-10 van Port Said Malvina (t)» 7-10 van Singapore te Colombo Merwede, A dam—Beira, 6-10 te Dar es Salaam Mirza, 8-10 van Singapore naar Miri Nigerstrooffl» 6-10 van Porto Amboin naar Loanda Oranje fontein, Beira-A'dam, 6-10 van Southampto» - Poelau Laut, A'dam-Java, 6-10 van Belawan 7" Rijnkerk, Japan—R'dam, 6-10 van Aden Salawati, 6-10 van Boston te Montreal Sa? mannda, Portland—Los Angeles passeerde 7-10 San Franoisco Saparoua, Singapore—Gal veston, passeerde 6-10 Sabang - Saragon, 6-10 van Bassein naar Singapore Sommei®- dijk, Java-New York, 7-10 te Colombo - abinta, A'dam—Batavia, passeerde 6-10 Kaap üougaroni - Tarakan, New York-Java, pa<- seearde 6-10 Guardafui - Tegelberg, 6-10 van Durban naar Mombassa - Tiba, 6-10 van Antwerpen naar Rio de Janeiro - Waterman, R dam-Batavia, 6-10 te Sabang verwacht - WiUem Ruyg, Batavia-R dam, pass. 6-10 Minioor Asturias, Batavia-R'dam, 7-10. 8 uur, voor- gaats Nieuwe Waterweg in de mist Am* steliand, A'dam—Buenos Aires, passeerde 6-10 1 ictoria Delfshaven, Philadelpbia—A'dam, passeerde 6-10 Scillies - Indrapoera, 7-10 van Semarang te Batavia - Kedoe, 4-10 van N«« Urleans te Kaapstad - Kota Baroe, R'dam- lava, passeerde 7-10 Gibraltar -Overijsel, 5-10 van R'dam te Houston - Zuiderkruis. Batavia R'dam, passeerde 6-10 16 uur Finisterre. AJcor, 6-10 van Recife naar Salvador él" ,ïïa: ,Buenos Aires—R'dam, 6-10 van Santos - Aldabi, 7-10 van R'dam te Antwerpen - ^m' s tlkerk, 7-10 van Monrovia te Port Bouet ali, 7-10 van.Penang naar Belawan Ceram», R aam-Bombay, 7-10 te Port Said - Detf®- T ven, Philadelphia—A'dam, passeerde 7-JJj Lands End - Jupiter, 7-10 van R'dam te Gi- -inw,. 7 Katwijk, Swansea-Gent, passeerd® Leersum, A'dam—Bell Isle, SeSje Scillies Lekhaven, Buenos Ai*®* a?^' Passterde 7-10 Femando Noronha Alpherat, 7-10 van Baltimore te Norfolk -misteldijk, R'dam—Beaumont, passeerde iiami - Arkeldijk, 6-10 van Boston naai PW" aaelphia Mataram, 8-10 van R'dam te tavia verwacht - Rotti. A'dam-Java, Po seerde 7-10 Algiers Schiedijk, New ïork- Java, 7-10 te Aden Waterland, A'dam" Butnoi, Aires, 7-10 te Las Palmas.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2