Bandietenkoning Giuiiano heeft'n concurrent AKKERTJES Ex-poliiieke delinquenten uit Nieuw-Guinea terug Cultureel Nieuws Schiphol krijgt een perron in het hart van Amsterdam Snelle aanmaak van Russische atoombommen fFilm met karakter: Jy/Qy fa the StSTS „Lucky Lucianode grootste gangsier na Al Capone, naar Sicilië teruggekeerd Lercara Friddi ontving de dankbare zoon hartelijk Oostenrijk reikt de hand Bevin en Sforza optimistisch huiswaarts Tweede Kamer vordert met de wet op de P.B.O. Gesneuvelden in Indonesië K.L.M. werkte laatste drie jaar zonder subsidie long-shot. jjET FEIT, dat grote gebieden van Afrika in snel tempo gekoloniseerd worden, kan oorzaak worden van het achteruitgaan in aantal van grote kud den wilde dieren. Twee Amerikanen John D. Crummey en Harry C. Lassen hebben daarom het plan opgevat een expeditie op touw te zetten teneinde films te kunnen maken over het die renleven en het landschapsschoon van het eens zo donkere werelddeel. Men hoopt, dat de films van waarde zullen zijn voor het onderwijs. De reis zal per helicoptère worden gemaakt door de Belgische Congo, Kenya, Tanganyika en Oeganda. In twee maanden tijd zal men trachten een afstand van 26.000 km af te leggen. Uit de Oostenrijkse film wereld komt het bericht, dat Marika Rökk de hoofdrol vervult in een grote kleurenfilm getiteld „Kind der Donau", waarvan de opnamen in een Weense studio begonnen zijn. De muziek wordt door de bekende componist Nico Dostal gemaakt, het libretto is van Friedrich Schreyvogel. Verhoogde prijs van radio- distributie gehandhaafd (Van onze correspondent) nE SICILIAANSE BANDIETENKONING Ginliano is niet langer alleenheerser op zijn eiland. Hij heeft er een concurrent bij gekregen en wel de uit Amerika teruggekeerde gangster, Lueky Luciano. Lucky Luciano is na Al Capone en Jack Diamond, wel de grootste gangster ter wereld. Na een verblijf jn een Amerikaanse gevangenis van bijna tien jaar, werd Luciano in 1946 op vrije voeten gesteld. De F.B.I., Amerika's criminele recherche, had hem, na een strijd van vele jaren, in 1936 eindelijk achter slot en grendel gekregen. De tegen hem geuite beschuldigingen waren zo talrijk, dat men een hele pantser wagen nodig had om de acten naar het gerechtshof te vervoeren. Hij had be dwelmende middelen ingevoerd en geëxporteerd, hij had alcohol gesmokkeld, hij had deel gehad in allerhande zwendelaffaires en de openbare aanklager beweert, dat zijn bende zich van lastige concurrenten, weerspannige cliënten en afvallige medeplichtigen ontdeed door ze eenvoudig een kopje kleiner te maken. uit de ogen gewreven, toen hij een half dozijn van zijn vrienden ontving, die hem uit Rome gevolgd waren. Op de vraag van een verslaggever, of deze bezoekers, die hun namen niet wensten te noemen, zijn adjudanten waren, zei- de Luciano: „Wanneer alle mensen, van wie men beweert, dat zij het wel zijn, mijn adjudanten waren, dan zou ik mij generaal van een heel leger kunnen noemen". De vroegre galvatore Luciano zat wel achter de tralies, maar desondanks floreerden zijn zaken. Iedere maand werd er op de rekening van „Lucky" Luciano door onbekenden een belang rijk bedrag aan geld gestort. Toen de ongekroonde koning van de onderwe reld de gevangenis verliet, hoefde hij niet naar een goede „job" te zoeken. De Amerikaanse autoriteiten haal den echter een streep door zijn reke ning. Zij deporteerden hem onmiddel lijk naar Italië. „Lucky" Luciano wist, wat hij zichzelf schuldig was. Hij ves tigde zich op Capri, waar koningen, vorstelijke personen en de familie van Mussolini in ballingschap leefden. Igea vond de man van haar leven. Luciano raakte niet in de vergetel heid. Een niet heel onbekende Italiaan se danseres, Igea Lissoni, was door een waarzegger in Milaan voorspeld, dat zij de „man van haar leven" op Capri zou leren kennen. Onmiddellijk pakte zij haar koffers en toog naar het eiland van de „blauwe grot", waar zij „Luc ky" Luciano ontmoette. Na die tijd heeft zij hem niet meer verlaten. Hoe wel de gepensionneerde gangster zich in het hotel liet inschrijven als „bezit ter van bakkerijen" in Sicilië heeft hij twee of drie dorpsbakkerijen werd hij overstroomd met zakelijke offertes, die met het dagelijks brood weinig of niets te maken haddei^ „Met zaken", verklaarde hij aan een ver slaggever, „is het als met de liefde. Wie er achter aan holt, heeft geen suc ces slechts de moeilijk toegankelij- ken bereiken resultaten". In de tijd, dat Luciano in Italië kwam, vierde de zwarte handel daar nog hoogtij. Maar de „gelukkige" Luciano keek neer op de kleine zwarthandelaren, zoals de president van de Ford-fabrieken zou neerkijken op een dorpssmid. Geen bewijzen TOEN HIJ een korte tijd in Genua opdook, heette het, dat hij onderhan delingen voerde over de aankoop van een Amerikaans oorlogsschip en toen men hem steeds vaker op het terras van „café Doney" in Rome zag zitten, waar ook veel mensen uit de film wereld komen, beweerde men, dat hij een filmgezelschap financierde. Toen in Italië millioenen valse Amerikaan se sigaretten verkocht werden, zei men, dat het geen „Lucky Strike" wa ren maar „Lucky Luciano". Enkele weken daarna werd op het vliegveld Ciampino in de omgeving van de hoofdstad een „koopman", Charles Vicent Trupia, gearresteerd, in wiens bagage de douane 20 pond co caïne vond een kleinigheid, die een waarde van een half millioen dollar vertegenwoordigde. De Italiaanse po litie legde onmiddellijk verband tussen de cocaïne en Lucky Luciano. Hij werd gevangen genomen en een week lang aan een zwaar kruisverhoor on derworpen. Tenslotte moest de politie hem weer op vrije voeten stellen. Enigszins vermoeid, maar lachend ver klaarde hij aan een verslaggever: „Het is jammer, zodra er iemand over een bananenschil uitglijdt, gaat men na of ik soms een handeltje in bananen drijf. Hoe kan iemand nu op zo'n manier een behoorlijk leven lelden?" Daar gaf de Italiaanse politie on middellijk een antwoord op door hem een document te overhandigen, dat in Italië „foglio di via Obbligatorio" ge noemd wordt. Dat „foglio di via Obbli gatorio" hield in, dat Signor Salvatore Lucianio zich naar de plaats Lercara Friddi moest begeven en daar tot na der order diende te blijven. Na aankomst van Luciano in Lercara Friddi, een gehucht op het eiland Si cilië, werd hij ontvangen door de bur gemeester, die een korte toespraak hield. Luciano hoorde hem aan, niet in staat zijn ontroering te verbergen. Toen het applaus was weggestorven, sprak hij zelf enige nauwelijks verstaanbare woorden. Zoveel was er uit op te ma ken, dat de naar zijn vaderland terug gekeerde zoon zich verplicht achtte, de zorg voor „de opleving van Lercara Friddi" op zich te nemen. REEDS DE VOLGENDE dag voegde hij de daad bij het woord. Het stads bestuur ontving een belangrijk bedrag aan geld Aangezien het dichtstbijzijn de ziekenhuis op honderd kilometer afstand ligt en het transport van zie ken op onoverwinnelijke hindernissen stuit, bestelde Luciano een ziekenauto voor „zijn" gemeente. Hij bekeek de bouwvallige huizen en onderhield zich met de boeren over de aanschaffing van machines voor de landbouw en verklaarde, dat „er iets moest gebeu ren". Daarnaast deed hij pogingen tot be vordering van het vreemdelingenver keer Nauwelijks had hij zich in het beste huis van Lercara Friddi, dat hem ter beschikking was gesteld, de slaap OF- HET AAN HEM ligt of niet Lercara Friddi beschouwt hem als de teruggekeerde generaal. In het ellen dige Siciliaanse gat, waar de welge stelde families slechts eenmaal in de week een schotel „pasta" (een soort meelspijs) kunnen eten, terwijl de meeste mensen uitsluitend leven van brood en vruchten, waar veel kinde ren nog nooit een vrachtwagen en 90 pet van de bevolking nog nooit een film gezien heeft, zijn de morele be grippen gedevalueerd tot de primitieve vraag van „al dan geen succes". „Luc ky" Luciano is, wat de Amerikanen noemen „the boy who made good": de jongen, die carrière gemaakt heeft. Ondanks dat voelt Luciano zich om zijn eigen, bescheiden woorden te gebruiken „als Napoleon op Elba of St. Helena". Zakendoen op de lange afstand is heel moeilijk. Enkele dagen geleden verklaarde Luciano: „Leest u toch de kleine advertenties in de Times van 30 December a.s. Op Oudejaars avond wil ik weer in Amerika zijn. Voor het nieuwe jaar aanbreekt, zal men dus kunnen zien, of Luciano wer kelijk „Lucky" is, of dat de politie ge lijk krijgt, die beweert, dat hij een betere gangster is dan profeet. De Oostenrijkse bondskanselier ir Figl heeft aan een bijzondere corres pondent van het ANP verklaard, da Oostenrijk van ganser harte hoop' dat de schaduwen, die over de Oor tenrijksNederlandse betrekkingen ge vallen waren door het feit, dat Oor tenrijk met geweld in het kader va' het Hitlerrijk was geperst, thans vei dwenen zijn. Oostenrijk zijnerzijdr stelt er de grootste prijs op, de oude vriendschappelijke betrekkingen to: Nederland in volle omvang te herstel len. De Oostenrijkse regering ziet er in de huidige situatie hoofdzakelijk haar taak in, de culturele en economi rche betrekkingen met West-Europa tf intensiveren, en zij koestert de ver wachting. dat ook het Oostenrijks- Nederlandse handelsverkeer nog aan merkelijk zal toenemen". -'v 1 Na twee jaar energieke arbeid op goederenbases in Nieuw Guinea, zijn Vrijdag 84 ex-politieke delinquenten met de ,Asturias" in het vaderland te ruggekeerd. „Het overgrote deel heeft zich best gedragen, is in het bezit ge komen van goede papieren en heeft enigszins recht op rehabilitatie", zo on geveer drukte de leider van de ploeg, de heer H. J. M. van de Wall zich uit, die in dienst van de stichting toezicht politieke delinquenten het experiment tot reclassering heeft meegemaakt. „De wil iets goed te maken was vrij alge meen". Ook de adviseur van die stich ting, de heer J. C. Woestenburg, liet zich in gelijke geest uit. In drie ploegen zijn destijds 250 man uitgestuurd naar de goederenbases Hol- landia en Biak. Daar moesten enorme hoeveelheden materieel door de Ame rikanen achtergelaten en door het Indi sche gouvernement overgenomen, wor den opgeruimd, verpakt en door geheel Indonesië verzonden. Een typisch voorbeeld van omscha keling noemde de heer Van de Wall het geval van een 36-jarige oud-belas tingambtenaar, lid geweest van de NSB, die in Nederland dag in dag uit „in de kohieren" had gezeten. Hij maakte zich verdienstelijk, door in Nieuw Guinea een woordenboek van de taal der Papoea's te gaan aanleggen en mineralogische onderzoekingen te doen. Binnen twee jaar werd hij be schouwd als een deskundige en toen hij vertrok, werd hij dan ook op zijn schip uitgeleide gedaan door de Papoea's en de blanke bevolking. Hij wil er voort-' aan werkzaam zijn als explorateur. Ernest Bevin, de Britse minister van buitenlandse zaken en zijn Italiaanse collega graaf Carlo Sforza zijn uit New York naar Europa afgereisd. Bevin ver klaarde „zeer optimistisch" te zijn ten aanzien van de toekomstige inter nationale ontwikkeling. Zijn bezoek aan de V.S. was „nogal geslaagd" en de besprekingen te Washington hadden een „zeer goede schatting" opgeleverd van „de moeilijkheden, die de oorlog had opgeworpen en waarin voorzien diende te worden". Graaf Sforza sprak de overtuiging uit, dat de algemene vergadering der V.N. het Italiaanse standpunt ten aan zien van zijn vroegere koloniën zou goedkeuren. In de gebombardeerde kerk van St. Michaels, College Hill, is een begin gemaakt met de opgravin gen, om het graf van Dick Whit- tington te vinden. Whittington was aan het eind van de veertiende eeuw burgemeester van Londen en men veronderstelt, dat hij in St. Michael ligt begraven. In 1944 werd deze kerk door Duitse vlieg tuigen grotendeels weggebombar deerd. Op initiatief van enige raadsleden en wethouders werd met de opgravingen begonnen. Dit ging met een processie gepaard. Een trompetblazer in veertiende eeuws costuum ging voorop in de processie. Vrijdagmiddag heeft de Tweede Ka mer het wetsontwerp „bevordering van het zuiver wetenschappelijk onder zoek" de opneming van een amende ment van de heer Stokman (KVP) aangenomen met 58 tegen 21 stemmen. Tegen stemden de CH, de AR, de SG en mej. Tendeloo (Partij van de A.) Daarop is de behandeling van het wetsontwerp inzake publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie hervat. De com missie van voorberiding had omtrent 56 amendementen inmiddels zijn er al weer meer ingediend mondeling overleg gepleegd met de regering. Dit overleg heeft ertoe geleid, dat van regeringswege 24 wijzigingen in 't ontwerp zijn aangebracht Na de behandeling van een aantal dezer amendementen heeft de Kamer 72 artikelen goedgekeurd. Woensdag middag wordt de behandeling van het wetsontwerp voortgezet. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen het volgende verlies in Indonesië is gerapporteerd: Konink lijk Ned.-Ind. leger: Man. soldaat 2e kl. inf. F. Sumanti. De Koninklijke landmacht leed in de periode van 1 t/m 6 October geen verliezen. Het 28.000 ton meténde Engelse schip „Himalaya" is uit Tilbury (Enge land) voor de eerste reis naar Australië vertrokken. Zoals in Engeland met de herfst is te verwachten, werd dit schouwspel door de mist gedeel telijk aan het oog der duizenden belangstellenden onttrokken. duldeloze kwelling I Wanneer het is alsof Uw hoofd in een stalen band geklemd wordt, wanneer het bonst van de pijn, wanneer migraine Uw leven veraalt,... Neem dan één of twee „AKKERTJES" en U voelt binnen een kwar tier de pijn van U afglijden „AKKERTJES" bestrijden alle pijnen snel en zekert helpen direct! In verband met het dertigjarig be staan van de K.L.M. heeft gistermorgen in het hoofdkantoor van de jubilerende maatschappij te 's-Gravenhage een plechtigheid plaats gehad, waarbij aan de directie van de K.L.M. een vlagge- standaard werd aangeboden namens de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart. De door de heer C. Kolff, wnd voor zitter der vereniging gehouden rede werd door de heer Plesman beant woord, waarna deze zich via de zender P.C.J. richtte tot de KLM'ers in zes-en- zeventig vestigingen in de gehele we reld, wie hij de meest hartelijke groeten overbracht. Vervolgens werd de K.L.M. - vlag gehesen aan de mast, die geplaatst is in de nieuwe standaard voor de in gang van het hoofdkantoor. Namens de passage-agenten werd een antiek bord van Delfts blauw ter plaatsing in de directiekamer aangeboden. De antwoordrede van dr. Plesman be vatte een opsomming van al hetgeen tot stand gebracht is, en in het bijzon der de taak, die de passage-agenten daarbij verrichten. In de loop van zijn betoog deelde de heer Plesman mede, dat het volgend jaar in Amsterdam een „afrij-kantoor" zal worden gebouwd. Vijf Amerikaanse atoomgeleerden spreken in een ingezonden stuk in de New York Times de verklaring van generaal Walter Bedell Smith tegen, als zou Rusland ten minste tien jaar nodig hebben om bij de massaproduc tie van de atoombom het huidige Ame rikaanse peil te bereiken. Twee der geleerden, prof. Harold Curey en Leo Szilard, waren» nauw betrokken bij het maken van de eerste atoombom. „Tot onze spijt moeten wij zeggen, dat de verklaring van generaal Smith niet door de feiten wordt gesteund", aldus het ingezonden stuk. Leopold Infeld, Amerikaanse profes sor van Poolse afkomst in de toegepaste wetenschappen, verbonden aan de uni versiteit van Toronto, die in 1946 de voorspelling deed, dat de Sowjetunie over drie jaar over een atoombom zou beschikken, verklaarde Vrijdag de vrees te koesteren, dat Sowjetrusland op het gebied der atoomenergie grotere vorderingen zal maken dan de Weste lijke landen. „Tegen de atoombom" aldus professor Infeld „bestaat slechts één verdedi ging, namelijk niet ten strijde te trek ken". QNDEB INVLOED VAN DE OORLOG is de Engelse filmindustrie tot een flicten en het wederzijdse wantrouwen van stemmingen. Maar deze aanduidin- opmerkelijke kwaliteitsproductie gekomen. De Britse filmkunst kreeg een overwonnen zijn, leidt het gedwongen zeer eigen karakter, dat haar een belangrijke plaats deed innemen in de bondgenootschap ook tot wederzijdse geschiedenis der internationale cinematografie. Dit karakter van de Britse film- vriendschap. En door de dood van een kunst wordt voor een belangrijk gedeelte bepaald door een sobere en subtiele zijner nieuwe vrienden, de Ameri- benadering van de werkelijkheid. Men construeerde niet meer in hoofdzaak in- kaanse piloot Johnny (Douglas Montgo- genieuze problemen en verwikkelingen, maar men hield zich meer direct bezig mery) en door een gesprek met David's met problemen, die het leven zelf oplevert. weduwe verwerft Peter langzamerhand voorbeeld van geschokt door de dood van zijn vriend die eindelijk durft de verantwoordelijkheid voor een het inzicht, dat een kortstondig maar groot geluk in een mensenleven van zo Een bijzonder fraai deze Britse filmkunst, - - cc,, zichzelf gevonden heeft, levert „The verbintenis niet aan en zoekt verder de ?.n zyn' de dood het way to the stars", een film uit 1945 van eenzaamheid. In 1942 vertrekken de beeindigen maar nooit verme- de jongere Engelse regisseur Anthony meeste Britse vliegers van Halfpenny tlgen' Asquith naar een scénario van de to- Field, omdat de Amerikanen het vlieg- Zo beknopt als hier het gegeven van maakt de oorlog voelbaar in het leven neelschrijver Terence Rattigan. veld overnemen. Het verschil tussen de de film naverteld werd, zo schetsmatig van een groep mensen, zoals dat sterk De voortreffelijkheid van deze film Britse en de Amerikaanse mentaliteit is ook in de film zelf dit gegeven uit- beïnvloed gen zijn zo gevoelig en zo scherp, dat er een diep ontroerende film ontstond. „The way to the stars" (onder deze Engelse titel letterlijk vertaald: De weg naar de sterren wordt de film ook in Nederland uitgebracht) is door zijn gevoeligheid en zijn eenvoud tot een monument geworden voor de geal lieerde oorlogsvliegers. Het gehele ver haal speelt zich af op het vliegveld en zijn naaste omgeving. Oorlogshandelin gen geeft de film niet te zien, maar zij wordt door een constante is voor een niet gering deel al te dan- geeft tot talrijke kleine botsingen aan- ken aan het uiterst gevoelige scénario, leiding, maar wanneer de eerste con Het verplaatst ons naar een voormalig vliegveld, ergens in Engeland. De ba rakken zijn leeg en verlaten en waar eens vliegtuigen startten grazen nu schapen. Overwoekerd door gras en on kruid poogt een zerk de herinnering aan een roemrijk verleden levend te houden: „This is Halfpenny Field.." En dan wordt dat verleden weer levend: 1940, Halfpenny Field is een centrum van de Britse luchtverbinding In de slag om Engeland. Tientallen bommen werpers en jagers stijgen er iedere dag op en vele ervan keren niet terug In het dagelijkse spel met de dood, dat de oorlogsvliegerij is, groeien er hechte vriendschappen op Halfpenny Field tussen de vliegers en hun bemannin gen, technici, luchtstrijdkrachten en grondpersoneel. In een naburig stadje zoeken zij 's avonds hun vertier en het hotel daar wordt hun „soos". Er daar groeien twee romances, tussen de eskadercommandant David (Michaii Redgrave) en de hotelhoudster (Rosa mund John) en tussen een piloot Petei (John Mills) en een gaste in het hotel (Renee Ashersoni. David's romance vindt een bekroning in een huwelijk maar het jonge geluk is van korte duur. wanneer David na een bombar- dementsvlucht niet terugkeert. Peter, Michael Redgrave en Rosamund John in de sublieme „Th® tuay to the stars" gewerkt. Het hele filmverhaal bestaat dreiging van oorlog en doodsgevaar, uit niet veel meer dan aanduidingen Deze dreiging, die niet aUeen de groep, maar ook het persoonlijke leven van de mensen beïnvloedt, is het hoofdmo tief van „The way to the stars". En dit motief, dat om een uiterst subtiele be handeling vraagt, omdat juist hier een film al gauw kan gaan neigen naar goedkope sentimentaliteiten en melo dramatische uitbeelding, is in „The way to the stars" prachtig gaaf uitge drukt, heel gevoelig, ontroerend-mense- lijk en met ongelooflijke spanning. De bezetting in de hoofdrollen ver toont een prachtige gaafheid en be heerstheid, die soms tot een werkelijk voorname allure stijgt. Het camera werk is eenvoudig en sober, maar heeft juist door deze elementen al evenzeer distinctie. Het vormt ook in dit opzicht samen met de montage een uitmuntend sluitstuk van de re gie, die zich van alle effectjagerij verre heeft gehouden en slechts streefde naar een oprecht bewogen Verdichting van de werkelijkheid. „The way to the stars" is een voorname ilm geworden, bescheiden en gevoe lig, een film met humor, maar nog veel meer een film met een eerlijk en diep-ontroerend sentiment. En door dit alles een film met karakter! Dat is het „perron" van de luchthaven Schiphol. Een dergelijk perron is in Den Haag reeds aanwezig. Na erop gewezen te hebben, dat de K.L.M. er in 1946, 1947 en 1948 in ge slaagd is, de eindjes zonder subsidie aan elkaar te knopen, sprak dr. Ples man de hoop uit, dat de pioniersgeest zou blijven heersen en dat men ook in de toekomst het publiek datgene zou kunnen blijven bieden, wat het ver wacht. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van het jubileum van de K.L.M. is bij koninklijk besluit dr. A. Plesman bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Tevens is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, de gezagvoerder eerste klasse, algemeen chef-vlieger, a. Viruly. Engelse film T)E TWEEHONDERDSTE geboortedag van Johann Wolfgang Goethe is dezer dagen herdacht in de aula van de rijksuniversiteit te Groningen. De rector magnificus prof. dr. Th. C. v. Stockum betoogde, dat het niet zinloos is deze dag te herdenken, omdat Goethe een niet onbelangrijke bijdrage heeft gele verd tot het geschiedkundig beeld van ons volk in de zeventiende eeuw. In het Metropolitan Museum te New York zullen de Amerikanen vanaf 21 October in de gelegenheid zijn de grootste ooit in de Ver. Staten bijeenge brachte collectie werken van Vincent van Gogh te zien. Daartoe werden uit Nederland 70 doeken en 67 tekeningen overgebracht. Door Amerikaanse par ticulieren en musea zijn 23 Van Goghs afgestaan. De bariton Laurens Bogtman heeft een succesvolle tournee door Zuid- Afrika gemaakt. Via de Belgische Congo keert hij naar Nederland terug. De alt Annie Woud keerde reeds terug. Haar tweede optreden in ZuidAfrika werd opnieuw een groot succes. De omroep te Johannesburg legde haar stem op een aantal platen vast. Mevrouw dr. Henriëtte Roland Holst hoopt 20 December haar tachtigste ver jaardag te vieren. Binnenkort zal haar auto-biografie onder de titel „Het vuur brandde voort" verschijnen bij de uit geverij Ditmar te Amsterdam. In de kunstzalen van Pulchri Studio te Den Haag wordt de najaarstentoon stelling van werken van leden gehou den. De tentoonstelling omvat schilde rijen, tekeningen grafiek en beeldhouw werken, w.o. een ere groep van werken door Kees van Dongen, ter gelegenheid van diens 70ste verjaardag. Hieronder zijn werken, welke nog nooit werden geëxposeerd, alsmede een schilderij van zeer recente datum. Op de vragen betreffende de voor genomen verhoging van de abonne mentsprijs voor radiodistributie heeft de minister van Verkeer en Waterstaat o.m. geantwoord, dat de voorgenomen wijziging slechts herstel van het vóór de oorlog geldende tarief beoogt en dat hij niet van plan is de verhoging on gedaan te maken.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 5