Stad en Omgeving. Zie ginds komt de stoomboot Militair Teh uis Kanaalweg komt uit in Familie-competitie Hei eersie nummer der Tehuis-krani Gemeenteraad komt Dinsdag bijeen Tweedaagse collecte voor zes militaire fondsen Tussen Haaks en Kuitje Glimlachje Nieuwbouw aan de Zuidsfraaf Helpers van de Sint roeren de irom „De Windwijzer", 'n nieuwe honden-dresseerclub Er is haast bij Afdeling Den Helder O.V.B. in oprichting Winterconcert „Winnubst" Jan Willems dirigent van Alkmaars koor In het kort Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur HERFST? De V.V.D.-raadsfiractie Sluitingstijd bakkerszaken Eerste Postiljon-avond Jeugdige drenkelinge Luchtdoelartilleristen oefenden te Huisduinen Julianadorp Komt er een kleuterschool? Bridgers voor! „Ons Klein Koor" Breezand Toneelavond voor Stichting 1940—1945 Koopt bii BISCHOFF: HERENHOEDEN 9.25 14.25 19.75 VAN MARSDIEP TOT IJ DONDERDAG IS OCTOBER 1949 Vooral in een stad als Den Helder nemen de militaire tehuizen een be langrijke plaats in. Hier is een groot contingent marine-personeel gedeta cheerd, merendeels mannen en vrouwen die elders woonachtig zijn. Voor velen betekenen de drie militaire tehuizen prettige havens, waar zfl zo eens knnnen binnenlopen en altijd een gastvrij onthaal vinden. Verschillende keren hebben wjj er een bezoek gebracht, en werden steeds getroffen door de gezellige en hartelijke sfeer. De militairen vinden er werkelijk gedurende enkele uren een tehuis, waar zij met elkaar een praatje kunnen maken onder het genot van een smakelijke dronk, waar gezelschapsspelen kunnen worden gedaan en muziek kan worden gemaakt. Eén van deze tehuizen, het Christ. Militair Tehuis aan de Kanaalweg, Beeft thans een eigen orgaan, de „Te- fculs-krant", dat ook bestemd is ter versteviging van het contact tussen de leden en donateurs, die de Neder landse Militaire Bond „Pro Rege" ln Den Helder heeft. In het zojuist ver schenen eerste nummer wordt mede gedeeld, dat de afdeUng thans 250 le den en donateurs telt. Hef aantal Prot.-Chr. gezinnen in onze gemeente bedraagt echter ongeveer 1600, zodat het bestuur rekent op een verdere groei van de afdeling. Daarvoor wordt dan ook de nodige propaganda ge maakt. De Tehuis-krant doet verder aller lei interessante mededelingen over de geschiedenis van het tehuis en over het vele werk dat in het Tehuis wordt wordt verricht. Het minst welluiden de artikeltje is dat van de penning meester, de heer A. den Hartog. Ken nelijk zijn de financiën het onderwerp van dagelijkse zorg. Niet voor niets wil men het aantal leden en donateurs vergroten, en even noodzakelijk is de collecte die van 17 t.m. 22 October wordt gehouden. Dat is een grote lan delijke collecte ten bate van alle Chr. Militaire Tehuizen, waarvan het te huis aan de Kanaalweg natuurlijk een deel zal ontvangen. Vooraf moeten propaganda-folder- tjes huis aan huis worden verspreid. Daartoe wordt een beroep gedaan op de jeugd beneden zestien jaar. Voor de collecte zelf zijn uiteraard oudere krachten nodig. Allen kunnen zich opgeven In het Tehuis, Kanaalweg 106. Aether-gevecht. Toen de Tehuis-krant werd gedrukt On de agenda voor de Dinsdag avond 18 October te houden raads vergadering komen onder meer de volgende punten voor: Nota naar aanleiding van het be danken door een aantal leden van de raad voor hun benoeming tot lid van de vaste commissie van bijstand; voorstel tot het verklaren dat het noodzakelijk ls, dat de bijzondere am bachtsschool voor Den Helder en omstreken wordt uitgebreid met een opleiding voor brood- en banketbak ker; voorstel tot het opnieuw vast stellen van de „Verordening, houden de voorwaarden van opneming, be handeling en verpleging in het ge meenteziekenhuis te Den Helder"; voorstel tot benoeming van leden van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8, le lid, der Woonruimtewet 1947. (Voor benoeming worden voor gesteld de thans zitting hebbende le den, de heren J. Kiljan, C. Ran, J. H. Smith, A. J. des Vries en J. J. A. de Waard, die bereid zijn een herbenoe ming te aanvaarden); voorstel tot benoeming als tijdelijk lerares aan het gemeentelijk lyceum van mej. T. van der Velde, mej. L. A. Andriessen en mej. J. Stahlie; voorstel tot benoe ming als tijdelijk leraar aan de han delsavondschool van de heer W. J. Kleihveld; voorstel tot benoeming aan de avondvaktekenschool: a. als direc teur in vaste dienst, van de heer G. G. ter Meer; b. als leraar in tijdelijke dienst voor het cursusjaar 1949/1950 van de heren A. P. Luders, C. Ru- dolph, J. Sinjewel, P. Tlgchelaar, A. Wittebol, J. A. Bonder, L. Orelio, Ir. N. H. Molen, W Vogel, J. B. Bambach en J. A. Zegel; voorstel tot benoeming als lid van de commissie van toezicht op de lagere landbouwschool (vaca ture J. Waasdorp) van de heer H. Lip, Lr.ndbouwstraat 7 te Julianadorp; voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid ln de com missie voor georganiseerd overleg voor 1949, onderscheidenlijk in de vacatu re J. van Zwijndrecht en P. van der Veer. Zitting hebben reeds; als lid: de heren C. Bakker en C. Ran; als plaatsvervangend lid: de heren J. J. Landman en P. Th. Luyckx (door burgemeester en wethouders zijn uit hun midden aangewezen de wethou ders L. F. van Loo en C. Steenlage). Morgen en overmorgen wordt te Den Helder een collecte gehouden ten bate van het Comité der gezamenlijke mili taire fondsen Daarbij zijn aangesloten het Fonds 1815 voor verminkten en na gelaten betrekkingen, de Koninklijke nationale vereniging tot steun aan mi liciens Stamil". het fonds „Ereschuld en dankbaarheid", het Karei Doorman fonds. de Prins Bernhard stichting en het Van Weerden Poelman fonds. Ieder op haar eigen terrein verrichten deze instellingen zeer nuttig werk. Het gaat in de eerste plaats om het verle nen van financiële steun aan de gezin nen van onze gesneuvelde militairen, en aan hen die tengevolge van hun actieve deelnemen aan de strijd in geesteliike of lichamelijke nood verke ren. Wii willen deze collecte van harte aanbevelen. was nog niet bekend, dat een ploeg van het Chr. Militair Tehuis zal deel nemen aan de familie-competitie, die op Donderdagavond 27 October van negen uur tot half tien wordt uitge zonden door de NCRV. Het Helderse team bestaat uit de Tehuisouders, de heer en mevrouw Knol, en verder een Marva, een adelborst, een matroos en een marinier. De tegenpartij ls een groep uit het Chr. Militair Tehuis te Nijmegen. Met belangstelling wach ten wtj het verloop en het resultaat van dit aether-gevecht af. Mr. Ms. ,,HE 1", een 300 ton me tend hulpvaartuig dat voor opne mingsdoeleinden wordt gebruikt, is reeds enige maanden in dienst, maar bezocht thans voor de eerste maal haar basis Nieuwediep. Het kleine stoomschip een omgebouwde wal visjager moest op de werf enkele reparaties ondergaan en maakt van daag een proeftocht. Gezagvoerder is schipper C. H. Deurwaarder. De motorschoener „Max", thuis behorende in Hamburg, liep gisteren de haven binnen. Het scheepje is met een lading hout onderweg van Ravso naar Rotterdam. Hr. Ms. „Tjerk Hiddes" is gister morgen. na bij de P.W. van zijn mu nitie ontdaan te zijn, naar de werf ge sleept. Hr. Ms. mijnenveger „Oosterschel- de" vertrok gisteren naar Rotterdam. Hpt is morgen hoog water om 11.15 en 23.20 uur, en laag water om 5.25 en 17.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 15.6 graden Celsius. In opdracht van de heer Kossen werd door de architect J. J. van der Leek aanbesteed het bouwen van een bene den- en bovenwoning aan de Zuid straat (no. 64). De volgende inschrij vingen kwamen binnen: J. H. Keyzer f 25.500: fa. Koppen en Zn. f 25.200; fa. gebr. Smit f 24.178; J. Roomeyer f 23.890; F. G. Reyers f 23.580; C. van Essen f 23.220; P. de Graaf (Juliana dorp) f 23.200; fa. gebr. Riemers f 22.725; fa. Minneboo en Walboom f 22.500; Jb. de Vries (Nieuwe Nle- dorp) f 24.900; fa. G. Groot en Zn. f 22.468; fa. C. Th. Kwak en. Zn. f21.997; fa. W. Feenstra en Zn. f 21.990; G. J. de Wit f 21.545. Och, je weet hoe het gaat als Iemand geen kinderen heeft.... AMKR er iemand is, die het wèl meent met onze jeugd (die de hope onzer toekomst is), dan is 't zeker St. Nicolaas. Op 'n kille Decembermorgen in 1948 is h(j weer heengereisd, naar zijn idyllisch buitenverblijf te San Pueblo de Montalban, in het naar mandarijntjes en granaatappelen geurende Spanje. Maar hij is Nieuwediep niet vergeten. De jeugd, die opgroeit op dit plekske grond aan het Marsdiep, woont in een warm hoekje van zijn goedheilig hart. Niemand beseft beter dan de oude bisschop zelf, wat het Sinterklaasfeest voor een kind betekent. Want wie leest al die duizenden briefjes, door verrukte en bevreesde kindertjes aan de Sint geschreven? Wie kan al die liedjes beluisteren, vóór het naar bed gaan door ontelbare schoorstenen opgezonden? En wiens paard krijg op één slag zoveel kostelijk stro als de smetteloze schimmel van de Sint? Wij willen maar zeggen, dat het Sinterklaasfeest een grote gebeurtenis is voor een kind, dat nog gelooft ln het aloude symbool van goedheid en rechtvaardigheid: Sint Nicolaas. Daarom: lang leve de grijze bisschop.' Natuurlijk had het Centraal Sint-Ni- colaascomité graag de lijn van verle den jaar doorgetrokken, maar even be grijpelijk is het standpunt der speel- tuinbesturen. Nu gaan zij beide, het Centraal Sint-Nicolaascomité en de Speeltuinvereniging Den Helder, aan de slag. Zij zullen beide een beroep op de bevolking doen. Laat het niet tevergeefs zijn. Iedere burger zal voor zichzelf weten te bepalen, in welke kas hij zijn bijdrage het liefst terecht ziet komen. Misschien wil men in bei de iets deponeren! Het wordt goed be steed, en geen cent wordt over de balk gesmeten. - Op initiatief van de heren J. J. But- ter en F. Kwast is gisteravond ten huize van de heer Butter in de Wil- helminastraat een politiehonden-dres- seervereniging opgericht. Zoals men misschien weet bestaat in Den Helder reeds zo'n vereniging, doch de op richters van de nieuwe club zijn van mening, dat de aanwezigheid van twee verenigingen in een stad met ruim dertigduizend inwoners de honden- dressuur slechts ten goede kan komen. De nieuwe vereniging houdt zich ook uitsluitend bezig met het africh ten van honden voor een certificaat voor politie- of justitiedienst. De oefe ningen worden gehouden op het Scha pendijkje bij de Windwijzer, en staan onder leiding van de heer Butter, die op dit terrein zijn sporen ruimschoots heeft verdiend. Behalve het africhten van verdedigings- en speurhonden, is men van plan van de winter lezingen te organiseren, die verband houden met de hondendressuur. Tijdens de vergadering werd een originele naam voor de nieuwe club gevonden: „De Windwijzer". Men traint namelijk, zoals wij hierboven reeds schreven, bij de windwijzer. Er Werd een voorlopig bestuur ge kozen, dat bestaat uit de heren R Overdijkink (voorzitter) en J. J. But ter (secretaris-penningmeester). Be halve deze leden traden tot de vereni ging toe de hyen C. A. van Bijnen. F. Kwast en J. de Nijs. ZORGEND als altijd is hij reeds be gonnen met de voorbereidingen van zijn jaarlijks geboortefeest. In zijn hoofdkwartier heerst hoogspanning. Thuis in Den Helder kunnen Jan en Marietje, Dirk en Annie rustig op de voorlaatste avond beginnen aan hun rijmpjes, en op hun gemak een par tijtje pakpapier bij elkaar zoeken, maar Sint Nicolaas zelf kan zich dat niet permitteren. Hij heeft met zovéél kinderen te maken. In Nieuwediep alleen al zo'n zesduizend. Het is de oude baas toevertrouwd, want hij weet zijn helpers te vinden. Ijverige kindervrienden en vriend innen in Den Helder zijn al voor hem aan de slag gegaan. Massale vieringen van het grote feest worden weer voor bereid, waarbij de nog resterende acht weken nauwelijks voldoende zullen blijken. Het zal echter in orde komen, mits de werkers allerwege steun en bij' stand ondervinden. De goede wil is aanwezig, het organisatie-talent be schikbaar. Maar daarvan alleen kan het niet komen. Daar moet ook geld zijn, want zelfs Sins Nicolaas krijgt niets gedaan zonder klinkende munt. Daarom zal in de komende weken menigmaal een beroep worden gedaan op ons aller portemonnaies. Geen van allen zijn we schatrijk, en velen moe ten de dubbeltjes driemaal omkeren, maar tegenover Sint Nicolaas. die de gulheid zelve is, zullen wij ons zo ka pitaalkrachtig mogelijk betonen. Des noods doen we blindelings een greep in onze laatste reserves, want van één ding zijn we met elkaar overtuigd: Sint Nicolaas geeft duizend procent rente. We betalen een gulden, en ontvangen voor een tientje aan vreugde terug. Zelfs voor de grootste egoïst is dat een voordelige transactie. Behalve aan geld heeft Sint Nicolaas groot gebrek aan vrijwillige werk krachten. Hij zal links en rechts zoeken naar vlijtige mannen en vrouwen, jongens en meisjes, die hem willen hel pen bij het maken van speelgoed net als verleden jaar. Laten wij hopen, dat deze mensen in groten getale zullen worden gevonden. Dubbel beroep. Verleden jaar werd in Den Helder het Centraal Sint Nicolaasfeest gevierd Dat was de verwzenliiking van een lang-gekoesterd ideaal. Eén Sinterklaas éen feest. Hoe belangrijk dat was. be wees de medewerking der Soeeltuin- vereniging, die toch een kostbaar stuk traditie prijsgaf om dat gemeenschap pelijk doel te beriken. Nauwgezette overwegingen waren daaraan vooraf gegaan. Het was ook uiterst moeilijk om vast te stellen, wat het zwaarst woog. De speeltuinbosturen besloten na rijp beraad, éénmaal de proef te ne men. Dit jaar hebben zij. na even rijp beraad, besloten, weer hun eigen feest te organiseren. Men moet daarover niet te lichtvaardig denken, en zeggen: Wat een drukte over een Sinterklaasfeest Want er hangt met één zo'n feest heel wat samen. Adressen. In een volgend nummer zullen wij iets meer vertellen over de plannen, die worden uitgewerkt. Met het oog op de spoed laten wij een paar gege vens volgen: Begin November houdt het Centraal Sint-Nicolaascomité een huis-aan-huis inzameling. Er zijn veel collectanten nodig. De heer P. Gode, Janzenstraat 51, zal graag een lijst vol namen note ren. Wie daartoe in de gelegenheid is. biede de helpende hand! Adspirant- speelgoedmakers (ieder die een hamer kan vasthouden is welkom, want het materiaal is „pre-fabricated") wordt verzocht, zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de heer T. de Vries, Prof Blokstraat 14. De speeltuinvereniging heeft voor de uitvoering van haar plannen een mi nimum-bijdrage van de leden nodig van 35 cent per kind. De penningmees ters van de afdelingen zitten al met smart op het geld te wachten. Laat hen niet in de steek Gisteravond belegde het Onafhanke lijk Verbond van Bedrijfsorganisaties in café Sanderse een openbare verga dering, tijdens welke een voorlopig comité werd gevormd, dat de oprich ting van een Helderse afdeling zal voorbereiden. De voorzitter van het OVB, de heer A. van den Berg (voorheen tweede voorzitter van de EVC), hield voor een gering aantal belangstellenden een propagandistische rede, waarin hij de doelstellingen van de organisatie uiteen zette. Wij ontlenen aan deze rede het volgende. De inmengingspolitiek van de Com munistische partij in de EVC heeft tot gevolg gehad, dat er twee groepen van leden kwamen. Aan de ene kant ston den de arbeiders die de eenheid wil- 'den, ongeacht welke godsdienst men beleed en welke politieke overtuiging men had, anderzijds de aanhangers van de CPN, die trachten hun politieke in zichten aan de beweging op te dringen. Het gevolg was een scheuring, die op 1 April 1948 leidde tot de oprichting van het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties, dat los wil staan van elke politieke partij of godsdien stige richting. Het eerste winterconcert in het nieuwe seizoen zal door de harmonie kapel „Winnubst" onder leiding van de heer H. B. Schenkels op Maandag 17 en Dinsdag 18 October worden gege ven in Casino. Het openingsnummer zal op beide avonden zijn een mars van Nouwiesky, en verder behelst het programma een ouverture van Brüll. balletmuziek uit „Faust" van Gounod, de „Romantische suite" van Francis P°Py en het „Ballet Egyptien" van Luigini. Na de pauze volgt de gebruikelijke klucht in één bedrijf, ditmaal „De dubbele moord van Klaas". Het be stuur stelt zich voor, het concert om precies acht uur te openen. Tijdens de uitvoering der muzieknummers wordt geen toegang Verleend. De heer Jan Willems, directeur van de arbeiderszangvereniging „Kunst aan het volk", is benoemd tot directeur van het gemengd koor „De stem des volks" te Alkmaar. Alvorens zijn definitieve benoeming afkwam heeft de heer Wil lems reeds een drietal repetities van dit koor, dat zestig leden telt, geleid. De heer A. Verschoor te Juliana dorp heeft het mobilisatiekruis ont vangen, voor tijdens de oorlogsjaren bewezen diensten. De buurtvereniging heeft rond f 170 afgedragen aan de penningmees ter van het Niwin-comité, dus niet f 125, zoals in een vorig nummer stond vermeld. Hedenavond om acht uur begint in Formosa de Indonesie-avond van de Nederlandse Reisvereniging. 190. Pim heeft een brandende tak va nonder de soepketel vandaangehaalé en rent nu weer naar de plek, waar Samba tegen een grote overmacht aan het vechten is. Maar onderweg kar hij zijn ideetje vast in practijk brengen Daar ziet bij één van de bosapen, ste vig vastgegrepen door een Panko-ne- ger. Voorzichtig loopt Pim achter de neger om en houdt dan even zijn bran dende knuppel onder het rokje va-i de Panko-neger. Deze voelt plotseling een geweldige hitte. „Au au-au Wat is dat?" roept hy verschrikt en kijkt ach terom. „Au-au ik sta in de brand", roept de onthtutste neger en laat meteen de aap los. Voordat Pim be grijpt wat er gebeurt, is het zwartje al met een sneltreinvaart in het bos verdwenen Pim en de aap barsten in lachen uit. „Ik weet niet, wie je bent", roept de aap vrolijk. „Maar je hebt mij het leven gered!" iTOLGENS de kalender is op 23 September de herfst in het land ge komen, maar we htboen daarvan nog weinig ge merkt. Niet dat het ons sp\jt, zo lang van de zomer te mogen genie ten. Maar we houden van orde en regel en vinden, dat alles netjes volgens het programma moet gebeuren. Zelfs al zouden we die herfst haten uit het diepst van ons gemoed, hij heeft maOf op tijd te komen. Daarom zijn we eens naar hem op zoek ge gaan. {JET is raar, maar waar: we vonden de jaargetijden op hun kop. Aan de Zanddijk raak ten we verzeild bij de heer W. Dijkstra. Of daar soms de herfst was? Komt u maar eens kij ken! En daar stond in de tuin een appelboompje te bloeien alsof het voor jaar was. Wie heeft er nu gelijk, die boom of onze kalenderMijnheer Dijkstra hoopt in Decem ber appeltjes te plukken als woonde hij in de con treien van J ohannes- burg. TEN paar kilometer uit de buurt, om precies te zijn bij de veehouder H. Schürer, Doggers vaart 16, bleek een kip de lente onder de felrode kam te hebben. Veertien dagen geleden was de dame zonder voorkennis verdwenen, naar gisteren bleek om een lentelijk huwelijksreisje te ma~ ken Opgewekt kwam ze boven wat er en haar brutale oogjes schenen te vragen: ,£>enken jullie soms, dat ik met vacan- tie ben geweest? Kom maar eens mee, ik heb wel wat anders te doen gehad-"' De heer Schürer kent zijn kippetjes en had al gauw in de gaten, wat er aan de hand was. Mejuffrouw kip liet een lieftallig getokkel horen en daar kwam een hele horde kuikens voor de dag. Veertien prille kip- pekindertjes, rondtrippe- lend alsof het Juni ware. De heer Schürer ont dekte, dat het achttien kuikens hadden kunnen zijn want hij vond in hei verborgen nest nog vier eieren. Door bepaalde physiologische oorzaken (om het even populair uit te drukken) was het bebroeden van deze vier eieren volkomen nutte loos geweest. De kip scheen echter ruim schoots schadeloos ge steld door de goede wel stand, waarin de veertien kuikens zich bevonden. M7ET alle dagen komen we in de brandsteeg achter de Bassingracht tussen Brouwerstraat en Vijzelstraat. Maar gister middag waren we daar en ontdekten een kastanje, ha, in herfstige tooi! Daar was-ie Doch het was mu 7* maar ergens, aan een IT verstandige twijg b v gelden twee handvormiZ kastanje-bladeren jong en zo groen' !o f* en zo lentelijk, dat 2 tenslotte moesten erken, nen- ook hier is de hen» niet 'n fl[AAR eindelijk werd onze moeite beloog Nieuwediep zou Nieuw* diep niet zijn, wanneer ons geluk niet tm„ Haaks en Kuitje had 0» legen. Het begon al m# Hr. Ms. „RY", die op het Marsdiep stampte op ee lang niet zomerse wijze Haar neus dook zo ener giek in het roerig nat en steeg dan zo uitgelaten ten hemel, dat we ons oog maar omwendden en plotseling zagen, dat het clubhuis van Mars diep door slopershanden werd geveld. Daar waren nog enkele zwemlustijs» nymfen, die het laatste beschikbare badhokje be nutten, maar dat telde voor ons niet. Het witte clubhuis van onze weer en wind trotsereni» zwemvereniging werd voor een paar maanden opgeborgen en dat wil voor ons zeggen: de herfst is in Nieuwediep, Die kip en die appel boom in de polder en die kastanje in de brand steeg mogen doen wat ze willen, we trekken ons geen zier van hen aan. Onze kalender zal zege- ui éren! In een onlangs gehouden algemene ledenvergadering van de afdeling Den Helder der Volkspartij voor Vrijheid en Democratie werd onder meer be sproken de houding die de WD-frac- tie heeft ingenomen in verband met de wethoudersverkiezing en de samen stelling der commissies van bijstand Naar ons werd medegedeeld heeft de vergadering zich na een uitvoerige gedachtenwisseling geheel verenigd met het door de raadsfractie ingeno men standpunt. Het bestuur der Helderse Bakkers- patroonsvereniging verzoekt ons de aandacht van het publiek erop te ves tigen, dat ingevolge de winkelsluitings wet sinds I Oct. alle zaken 's avonds om zes uur gesloten moeten zijn. Men is hieraan blijkbaar nog niet gewend, want velen houden nog rekening met het vroegere sluitingstijdstip van ze ven uur. Het is voor de winkeliers niet prettig om dan hun klanten te moeten teleurstellen, maar evenmin om de kans op een bekeuring te lopen. Op de eerste feestavond van de PTT-amusements- en sportvereniging „De Postiljon", op Zaterdag 22 Octo ber in Casino, zal de toneelgroep een opvoering geven van het blijspel „De schat uit Congo". De regie heeft weer de heer H. Jas en de medespelenden zijn de dames A. Kuiper-van der Wijk, N. ten Bosch-Kager en C. Groe nendijk, en de heren N. Jansen, G. Rensmaag, F. Ouwens, J. Huigen en G. B. Bosch. De Musical Ramblers spelen na afloop de dansmuziek. Een anderhalfjarig kindje van de familie Z. te Huisduinen geraakte bij het spelen in de sloot naast de Bad huisstraat. Toevallig passeerde de heer Geurts (bij de bezoekers van de voor malige Cadi club welbekend), en deze werd door het onrustige optreden van een paar andere kinderen op het ge beurde attent gemaakt. Even later kon een druipende redder de peuter bij de verschrikte moeder thuisbrengen. Bravo, mijnheer Geurts, voor het voor komen van een grote ramp! 9 Een batterij luchtdoelartillerie, onder commando van de reserve le luitenant mr. P Slavenburg, kwam gistermorgen uit Alkmaar naar Huisduinen voor het houden van een periodieke oefening. Zes stukken volautomatisch luchtdoel geschut van 40 millimeter werden ver spreid opgesteld, en door middel van een veldtelefoon met de centrale com mandopost verbonden. De opdracht was de batterij in de kortst mogelijke tijd in de meest gunstige stelling te bren gen. Het leggen van de dubbele tele foonkabels was daarbij één der belang rijkste onderdelen. Er werd niet ge schoten. Voor het houden van schiet oefeningen gaat de batterij op gezett= tijden naar een terrein nabij Ermelo. Er worden op het ogenblik stappen ondernomen om te geraken tot de op- richting van een kleuterschool te Ju- ,Er U een voorlopig bestuur gevormd, dat een onderzoek instelt naar het aantal leerlingen dat eventu eel voor het kleuteronderwijs in aan merking komt. brid.geclub -.Julianadorp" ..ervat October haar weke lijkse clubavonden in café Rol Lief hebbers voor dit edele kaartspel kun nen zich daar alsnog opgeven. Het- op 4 Februari 1948 opgericht» kinderkoor „Ons Klein Koor" te Koe gras, dat verleden jaar onder leiding van mevr. J. H. Dunk-Abenes met zoveel succes een Kerstspel heeft op gevoerd, is momenteel bezig met het instuderen van een Sint-Nicolaascan- tate. Het aantal zangertjes bedraagt nu dertig en de leiding berust bij me vrouw Dunk en de heer A. Krijgsman uit Den Helder. Iedere Dinsdagmid dag wordt van vijf tot zes uur gerepe teerd in de Chr. school aan de Korte- vliet. Spelers en speelsters uit alle Polder- se toneelverenigingen hebben zich tij delijk tot één groep verenigd met het doel, ten bate van de Stichting '40—'45 een goed toneelstuk op te voeren. De keuze is gevallen op „Een die niet geteld wordtZaterdag zal daar van de eerste opvoering in de zaal van de heer Bossen plaats vinden. Een her haling komt Zaterdag 22 October in Veerburg. Over het werk van de Stichting: ver- zachten der wonden, door de bezetter in oorlogstijd geslagen, behoeven we niet uit te weiden. Velen zullen, alleen al om te steunen, gaarne hun gulden entreegeld betalen, maar ook de da mes en heren, die hun tijd en krachten gaven en geven in dienst van de Stich ting. verdienen dat zij beide avonden voor een volle zaal spelen. Slootdorp heeft gedurende het week einde de beschikking gekregen over een nieuw sportveld. Voor de derde maal diende voor de Alkmaarse rechtbank de zaak van de gewezen gevangenbewaarder K, die tabak de gevangenis aldaar binnen smokkelde en voor f 10 per half ons verkocht. De eis was zes maanden ge* vangenisstraf. Dezelfde rechtbank heeft een vroegere ambtenaar bij de PTT te Noord-Scharwoude, wegens diefstal van f 2000, veroordeeld tot één jaar. De eis was twee jaar. H- De heer P. Rijswijk te Hoorn i' benoemd tot erelid van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Tot Ontvanger van de Directe Be lastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Enkhuizen is benoemd de heer J- Pijnacker, controleur van 's Rijksbe lastingen te Delfzijl. De heer J. C. v. Kampen, horloge maker-goudsmid te Beverwijk, heeft een electrische klok met slagwerk ge* construeerd en op deze vinding patent aangevraagd. B. en W. van Heems kerk hebben de gemeenteraad voorge steld, een vaste commissie van advies voor tuinbouwaangelegenheden in stellen, q Gisteren is de eerste spade in de grond gestoken voor bet nieuwe gebouw van Scheveningen-Radio °P het sluiseiland te IJmuiden. In het eerste halfjaar van 1949 werden te Zaandam 329.000 bezoekers aan vermakelijkheden geteld. Voor 1948 en 1947 bedroegen deze aantallen resp. 298.000 en 263.000. De toeneming is vooral aan de sportwedstrijden 1® danken. Het publiek besteedde totaal- f 259.500 (in 1948 f 235 500; in 1947 f 215.500) q De heer K. de Boer i» afgetreden als dijkgraaf van de polder Enge Wormer. Het is thans mogelijk gedurende het gehele etmaal vanuit de Zaanstreek automatisch te telefone en wet het telefoondistrict Hengelo O Een inwoner van Koog a. d. Zaan die te Zwolle vertoefde, werd aldaar aan gezien voor.... Gerrit de Stotteraar er door de politie gearresteerd.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2