ACALVIT. 'ABMSIROQP Sport in 't kort HOOFDROOS EN HAARUITVAL Prijsverhoging sigaretten niet te verwachten D.JD.D. Bloembollen-export vlot nog niet best ewogen week-eind ALKALIVRIJ Gearresteerde ambtenaren over Zwitserse grens gezet Advertentie met een staartje Levenslang geëist tegen Amsterdamse ex-rechercheur Notaris vervalste rijvergunning Ceen kamermeisje voor Hess c.s. HET BEGINT MET Purmerender markt Jeugdproblemen wol wast U veilig in Het Radioprogramma WOENSDAG 19 OCTOBER 1949 (Van onze Haagse redacteur). UOEWEL MEN ZOU KUNNEN verwachten, dat ten gevolge van de deva luatie de sigaretten en met name de Amerikaanse schaarser zou den worden en een neiging tot prijsstijging zouden tonen, ziet men juist, dat er geen sprake is van een verminderd aanbod van sigaretten, die van Amerikaanse tabakken vervaardigd zijn. Integendeel de winkeliers maken extra reclame met Virginia's. Ondanks devaluatie ruimer aanbod van Amerikanen en Virginia's Hiervoor bestaan verschillende oor zaken. In de bonperiode kon men niet roken wat men wilde. Er was zelfs een tijd, dat de winkeliers de verkoop van sigaretten koppelden aan de verkoop van shag. Dat was o.m. een doorwer king van het verschijnsel, dat men uit fUn bonnen wilde halen, wat maar enigszins mogelijk was. Men herinnert' zich, dat bij voorbeeld grote gezinnen, die het niet zo breed hadden, geen snoepbon lieten verlopen. De portemonnaie spreekt mee. Het verlangen naar de betere sigaret ten bleef, nadat de distributie was opgeheven. Maar al spoedig begon de portemonnaie vooral toen men méér ging roken een hartig woordje mee te spreken. De vraag richtte zich ook op de goedkopere soorten en vooral op shag. De sigarettenfabrikanten ontmoeten In de shag dus een geduchte concur rent. Willen zij niet achterop raken, dan moeten zij met een ruime keuze van sigaretten voor de dag komen, ook met goedkopere soorten. Anderzijds maakt de geringere behoefte aan siga retten, dat 't aanbod van Amerikaanse sigaretten relatief zeer ruim is. Voor schaarste aan sigaretten behoeft men daarom niet te vrezen. De fabri kanten zijn trouwens voor lange tijd van tabakken voorzien. Dit laatste voorkomt ook een verho ging van de prijzen, want het is niet geoorloofd hogere prijzen te berekenen van goederen, die in de dollarlanden ingekocht zijn, zo lang men van die goederen in voorraad heeft. Reeds daarom is geen prijsverhoging te duch ten. Het Zwitserse kabinet heeft beslo ten de drie gearresteerde ambtenaren van het Nederlandse ministerie van financiën uit te wijzen. De ambtenaren kwamen een week geleden naar Zwit serland om de daar wonende Neder lander G. te ondervragen. Het zou hier gaan om een ongeoorloofd overbren gen van Nederlandse aandelen en gelden naar Zwitserland. Zij werden gearresteerd op grond van een ver* bod in de Zwitserse wet om vreem delingen in Zwitserland te ondervra gen zonder toestemming van de auto riteiten. Daar komt nog bij, dat ook de andere Europese landen voor de vraag staan van of een geringere import van Ame rikaanse tabakken of de beschikbaar stelling van méér deviezen voor aan koop van dezelfde hoeveelheden als tot dusver. Dit laatste is niet te verwach ten, zodat voor Amerika een geringere vraag dreigt, wat wel eens aanleiding zou kunnen zijn tot prijsverlaging in de Verenigde Staten. Tenslotte is er nog de mogelijkheid van goedkopere tabakken in de sigaret ten, hetgeen eveneens een prijsverho ging tegenhoudt. Wij kunnen daarom voor lange tijd op voldoende sigaretten tegen de thans geldende prijzen reke nen. Vorige week heeft in enkele bladen een advertentie gestaan, waarin een hotelbetrekking in Antwerpen werd aangeboden aan een meisje van onge veer twintig jaar tegen een salaris van f 400 per maand, alsmede vrije kost en inwoning. Liefhebbers konden zich in een café te Rotterdam melden. Ver schillende meisjes meldden zich en werden in Antwerpen door een Bel gisch echtpaar ontvangen. De politie had haar voelhorens echter ook uitge stoken, en deed Zondagmiddag een in val. Het echtpaar werd gearresteerd, en het bleek dat drie meisjes zouden wor den aangenomen om in het café van de Belg van twee uur 's middags tot slui tingstijd de klanten te „animeren". Te gen het echtpaar waren niet voldoende bewijzen om hen iets ten laste te leg gen. Er werd echter proces-verbaal tegen hen opgemaakt, omdat zij twee horloges hadden ontvreemd van de ca féhouder te Rotterdam. De procureur-fiscaal bij het Amster damse Bijzondere Gerechtshof vroeg Dinsdag handhaving van de door het Bijzondere Hof te Leeuwarden opge legde levenslange gevangenisstraf aan Douwe Capelle, ex-rechercheur van het Bureau Joodse Zaken te Amsterdam. Capelle wordt er van beschuldigd een lid van de Groningse politie-brand- weer, dat met de illegaliteit samen werkte, te hebben neergeschoten. In totaal arresteerde Capelle op verschil lende plaatsen in Nederland vier en zestig personen. Tegen het einde van de bezetting opei eerde hij samen met de inmiddels terechtgestelde Kaper en Schaap vanuit het beruchte „Scholten- huis" te Groningen. Een notaris uit Waardenburg stond Dinsdag in Arnhem terecht, beschul digd van het vervalsen van een offi cieel bewijs. Bij controle door de Rijks verkeersinspectie bij Den Haag was gebleken, dat de notaris enkele malen de datum op het hem verleende bewijs van ontheffing van het Zondags-rijver bod had veranderd. In een fel requisitoir hekelde de of ficier verdachte's opvatting dat er te genwoordig zoveel geknoeid werd en men deze dingen niet zo ernstig meer neemt. Terwijl de verdediger op de grote inconsequenties bij het handha ven van het Zondagsrijverbod had ge wezen, eiste de officier zes weken ge vangenisstraf. De zeven voornaamste Duitse oor logsmisdadigers, die hun straf uitzitten in de gevangenis van Spandau, worden niet bediend door kamermeisjes en kellners, zo heeft een officiële Britse woordvoerder te Berlijn naar aanlei ding van een brief van prof. Reuter verklaard. PTTRMF.RF.ND, 18 Oct. 1949. Waar schijnlijk door het koudere weer wor den meer vette koeien aangevoerd. Er was een aardige aanvoer en ook het aanbod van het gebruiksvee viel niet tegen. De handel in de geldekoeien was in de vroegte niet onbevredigend. Melk en vooral kwaliteitsbeesten werden goed gevraagd. Reeds spoedig werd de vraag minder, zodat aan het slot min der goed genoteerd werd. De markt van verse melkkoeien was stil. De hoge prijzen houden de vlugge gang tegen. Voor de pinken bleek wel iets meer vraag te zijn, maar met de graskalve ren was het heel kalm. Daarin werden maar weinig zaken gedaan. De wolvee markt was goed bezet. Ook daar was de handel kalm. Wel werden nog zaken gedaan voor export, maar de handel voor Engeland laat nog steeds op zich wachten. Men kan ook merken dat de meeste fokkers van materiaal zijn voor zien. De prijzen hielden vrij goed stand. De fokrammen moesten voor de dood verkocht worden. De prijzen van bok ken, geiten en biggen kregen 'n geduch te inzinking, waardoor waarschijnlijk de fokzeugen maar zeer slecht te ver kopen waren. Van de handel in paar den valt weinig te vertellen. De pluim- veemarkt was weer goed bezet. Er was een kalme handel, maar wel prijshou dend. De notering luidt: Aangevoerd 971 runderen waaronder 275 vette koeien, 7 stieren, 118 nuchtere kalveren, 250 schapen en 37 vette varkens voor de levering. Verder: 137 Melk- en kalf- koeien f 575f 800, handel stil; 472 Gel dekoeien f 375—f 620, kalm; 45 Pinken f 325—f 410, matig; 30 Graskalveren f 140—f 210, r.tug; 1017 Schapen en Lam meren, resp. f 58f 72.50 en f 38f 60, kalm prijshoudend; 131 Bokken en Gei ten f 10—f 60, stug; 727 Biggen f 25— f 50, stug; 15 Fokzeugen f 225f 400, heel stug; 54 Paarden en Veulens, resp f 375—f 650 en f 175—f 230, stil. To taal 3350 stuks. 8100 Oude kippen en hanen, rood en wit f 1.60f 1.85, 450 blauwe f 1.90— f 2.20; 800 jonge hanen rood en wit f 2 f 2.25, alles per kg; 1050 Jonge hen nen f 4—f 7; 600 Eenden f 1—f 3; 450 Konijnen f 0.5O -f 7; 25 Ganzen f 6— t 9, alles per stuk. 4500 kipeieren 1015 cent en 8000 eendeieren 11 cent per stuk. Geneesmiddel tegen j huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. HERSTELT W 8 VAN DE 10 GE VALLEN DE GROEI VAN GEZOND. GLANZEND HAAR. De medische wetenschap heeft bewezen, dat HORMONEN en VITAMINEN ook met betrekking tot de haargroei in staat zijn gestoorde levensfuncties weer op gang te brengen. 80 van de 100 mannen en 84 van de 100 vrouwen von den baat bij de behandeling met de nieuwe, chemisch bereide ACALVIT- oestrogenen. ACALVIT stopt haaruitval en hoofdroos, en bevordert de gtoei van gezond, glanzend haar. Flacon, voldoende voor 4 weken. f. 3.60. Interessante brochure op aanvraag bü N V. vjh Fa. B. Melndersma, Ata. K Den Haag Als andere middelen ge* faald hebben Uw hoestaan* vallen minder benauwd te maken, neem dan het middel waarop nog slechts zelden vergeefs 'n beroep is gedaan: RUSLAND HOUDT VAST AAN VETO-RECHT De Amerikaanse gedelegeerde War ren Austin heeft Dinsdag de Veilig heidsraad medegedeeld, dat Ruslands weigering om haar standpunt te wij zigen opnieuw overeenstemming tus sen de Grote Vijf over de beperking van het recht van veto had verhin derd. Maandagmorgen is het vissersscheepje „Vlissingen 20", doordat een visnet in de schroef verward was geraakt en daardoor stuurloos werd op de dijk bij Westkapelle geworpen. ENGELAND EN HET COMMUNISTISCHE CHINA. Uit gewoonlijk welingelichte kringen wordt vernomen, dat Engeland van plan is de communistische regering in China spoedig de jure te erkennen. Aan een overzicht van de export van bloembollen naar de verschillen de landen in en buiten Europa, gege ven door het secretariaat van de Bond van Bloembollenhandelaren, is het volgende ontleend. Na moeizame onderhandelingen is het contingent bloembollen, dat naar Duitsland mocht worden uitgevoerd, van 350.000 dollar tot 1 millioen dol lar verhoogd, waarna vrij onverwacht werd bepaald dat de invoer vrij was, behoudens enkele beperkende bepa lingen. Aangezien bij het contingent van één millioen dollar slechts 27 procent van de adspirant-importeur9 aan bod kwam, betekende het vrijge ven een toeneming van groot belang. Aan de beperkende bepalingen, die in hoodzaak inhielden de verplichting van overlegging van vaste offerten en uitvoermachtigingen, wordt niet de hand gehouden, zodat de invoer in Duitsland thans niets meer in de weg staat. Met Belgie, Frankrijk en Italië be staan handelsverdragen, die de we derzijdse invoer van snijbloemen rege len. zonder vaststelling van minimum prijzen. Daardoor is het gevaar ont staan dat deze landen goedkopere snijbloemen uitvoeren en zelfs, dat zij goedkopere snijbloemen naar Duits land leveren na deze eerst uit Neder land te hebben ingevoerd. Dit zou mo gelijk zijn doordat bij het verdrag met Duitsland wel een minimumprijs voor de invoer van snijbloemen is vastge steld, die 100 procent hoger ligt dan de gemiddelde exportprijs. Men is omtrent deze kwestie in Nederlandse kringen pessimistisch gestemd. Op 21 September, dus kort na de devaluatie, werd bepaald dat in Ame rika geen offertes gemaakt mochten worden voor bollen en bloemen tegen de nieuwe dollarkoers, dit om oneer lijke concurrentie te voorkomen. Van de na-offertes zal door de Nederland se regering de koerswinst worden af geroomd. Het is nog niet hekend welke bestemming aan deze winst zal worden gegeven. Vertegenwoordigers van de Bond van BloembollenMande- laren zijn kortgeleden naar Amerika gegaan om te trachten een dreigende beperking van de gladiolen-invoer tot 25 procent van 1948, tegen te hout'jn. Zij zijn in zoverre geslaagd dat de eis tot beperking werd opgeschort. Het gevaar blijft echter dreigen, daar er in Amerika twee machtige handela- rengroepen tegen elkander in het veld staan, waarvan de ene beper king en de andere ruimere import wenst. In het algemeen doet zich bij de bloembollenhandel op Amerika het verschijnsel voor, dat men daar na drukkelijk staat op een handhaving van de oude prijzen en dus scherp ge kant is tegen een daling der prijzen met 30 procent tengevolge van de devaluatie. Waanzinnige belangstelling voor honkbal in Amerika Frank Parker wordt prof. JjET VOETBAL-ENTHOUSIASME in Engeland, Belgie en Nederland is nog niets, vergeleken bij de welhaast waanzinnige belangstelling die rnen momenteel in Amerika voor honkbal koestert. Ieder jaar worden ongeveer op deze tijd de wedstrijden gespeeld tussen de kampioenen van de Natio nal- en American League. Het team dat het eerst vier wedstrijden heeft gewonnen wordt uitgeroepen tot we reldkampioen. Ditmaal zullen de ploe gen van New York Yankees en Brook- iyn Dodgers de strijd aanbinden. Ruim zevenhonderd radiozenders in de Ver enigde Staten, Canada en Cuba geven reportages en over 51 televisiezender worden de wedstrijden uitgezonden Naar schatting zullen 75.000.000 men sen de wedstrijden volgen. De bekende tennisspeler Frank Parker heeft Maandag een contract ge tekend met de promotor-speler Bobby Riggs, waarmee zijn entree, waar reeds geruime tijd sprake van was, in het wereldje der tennisprofs een feit is ge worden. Parker heeft zich voor een jaar verbonden, evenals Gonzales dat enige weken geleden deed, en zal 500 dollar per week ontvangen. Evenals vorig jaar zal ook nu weer een ijshockeycompetitie om de West- Europa beker worden gespeeld. Hieraan zullen deelnemen de ploegen van: T. W. Racing Club de Paris, Lions de Paris, Brussel Antwerpen, Luik, H. H. IJ. C. (Den Haag), Ijsvogels (Amster dam) en de Tilburgse IJshockeyclub. Op 10 Nov. zal de eerste wedstrijd in Nederland worden gespeeld en wel tus sen Ijsvogels en Luik. Op vijf November gaan de lucht machten van Belgie en Nederland strijd leveren. Het zal echter een vredelieven de strijd worden waarbij de deelnemers hoogstens een paar schrammen of ont velde schenen kunnen oplopen. Op het DHC-terrein te Delft spelen de ver tegenwoordigende elftallen van deze luchtmachten namelijk een voetbal wedstrijd. Een heel wat prettiger ma nier om uit te maken wie of het sterk ste is, dan lucht-, vloot- en andere strijdkrachten soms plegen te doen. Voor het internationaal dames schaaktournooi, dat van 25 tot en met 31 October te Barcelona wordt gehou den, hebben thans zeven deelneemsters ingeschreven. Het zijn de dames: Heemskerk (Nederl.), Trammer (Gr.- Br.), Saunders (Gr.Br.), Celat (Sp.), Cisuentes (Sp.), Bussers (B.) en Si- man (Fr.) Records zijn er om gebroken te worden. Zo dacht ook de 37-jarige oud marathonloper Max Wiemann en hij legde in de omgeving van München honderd km af in 8 uur 37 min. 34.6 sec. Het oude (overigens officieuse) we reldrecord stond sinds 1912 op naam van de Berlijner Brockmann, die er destijds 10 uur en 21 sec. voor nodig had. Scheeavaariherichlen Aardijk, 17-10 van R'dam naar Antwerpen en Tampa Agatha, 17-10 100 mijl zuid-oost Pladju, gaat naar Surabaja Alcyone, 17-10 nog te Khorranmshar Alnati, 17-10 van Montevideo naar Buenos Aires Alphacca, New York—Buenos Aires, 17-10 van Monte video Amstelkerk, 17-10 nog te Accra Bali, Java—Amsterdam, 18-10 te Aden Barendrecht, 17-10 van Puntacaraon naar Aruba Beverwijk, 17-10 van Almefia naar Casablanca Borneo, Philadelphia—Bombay, 17-10 ten anker bij Hartha Point Bosch- fontein, A'dam—Beira, 18-10 te Port Said. Ecam, New York—Antwerpen, passeerde 17-10 Wight Hestia, Puerto Plata—A'dam, pas seerde 17-10 Beachyhead Klipfontein, 17-10 van Kaapstad naar Port Elisabeth Lombok, 17-10 van Batavia naar Singapore. Maaskerk, 17-10 van Monrovia naar Freetown. Maas land, 18-10 van Buenos Aires te A'dam Nederland, 17-10 van Rastanura te Teneriffe Nijmegen, R'dam—Bag'noli, 17-10 60 mijl noord-oost Ouessant Roepat, 17-10 van Hamburg te Antwerpen Salatiga, 17-10 van Manilla naar Saigon. Annenkerk, Brisbane—R'dam, 16-10 te Mel- bourne. Drente, Java—New York, 14-10 van Eoston - Kota Agoeng, R'dam—Java, p. 16-10 24 uur Pantellaria Kota Gede, R'dam—Makassar, passeerde 17-10 17 uur Perim Loosdrecht, A'dam—Basra, 16-10 van Aden Molenkerk, R'dam—Japan, 17-10 van Manilla Prins Alexander, R'dam—Montreal, 17-10 600 mijl oost Cape Race Prins Willem IV, 16-10 van Chicago naar Montreal Themisto, 21-10 van Montreal te Sharpness verwacht Willem F.uys, Java—R'dam, passeerde 18-10, 1 uur, Finisterre. Aardijk, R'dam—Mexico, 18-10 van Antwer pen. Abbedijk, Baltimore—Buenos Aires, 17-10 van Santos Averdijk, 18-10 van Bremen te R'dam Cleodora, 17-10 van Curacao naar Las Palmas Eemdijk, 16-10 van Galveston te Mobile Eendracht, 17-10 van Alexandrie naar Port Said Joost van den Vondel ver trekt 18-10 van R'dam naar Narvik Schie- dijk, New York—Java, 17-10 te Penang Slo- terdijk, New York—Java, 16-10 van Suez Willem Ruys, Java—R'dam, passeerde 18-10 Finisterre. Aagtekerk, R'dam—Brisbane, 18-10 van Port Soedan Aalsdijk, Antwerpen—Verz. Cruz, passeerde 17-10 Keywest Amsteldijk, 18-10 van Galveston naar Corpuschristi Amstelland, A'dam—Buenos Aires, 18-10 te Montevideo Alphard, Buenos Aires—R'dam, 18-10 van Las Falmas Bennekom, Valparaiso—A'dam, 18-10 van San Antonio Congostroom, Dakar—Le Havre, passeerde 18-10 Ouessant Dalerdijk, 17-10 van Boston naar Baltimore Grote Beer, Java—A'dam, passeerde 18-10 Pantellaria jupiter, 18-10 van Pireaus te Limasol Her- siJia, Paramaribo-A'dam, 18-10 te Southamp- ton Jacob Cats, 18-10 van Narvik te R'dam verwacht. Lievevrouwekerk, 18-10 van Bre- aien te Hamburg. Oberon, 17-10 van Turks- eiJand naar Puerto Cabello Sarpedon, 17-10 van Cura^ao te Aruba Sommelsdijk, Java— New York, 18-10 te Suez Stad Maastricht, 18-10 van Bona te IJmuiden 7JJE hebben de vorige week een meis- je met een diabolo zien spelen. De volgende dag zagen wij tien meisje» met tien diabolo's en een paar dagen later schenen alle kleine meisjes zich rog maar voor één spel te interes seren: diabolo. We hebben ons afgevraagd waar al die dingen ineens vandaan kwamen. Waren ze thuis in de speelgoedkast bewaard, omdat vaders of moedert zeker wisten, dat er weer een nieuwe diabolo-periode zou aanbreken? En als dat zo is, wie of wat bepaalt dan, dat het weer diabolotijd is 0e' worden, zodat je plotseling in de helt stad en misschien wel in het hele land niets dan „diabolerende" meis jes ziet? Wie stelt vast, wanneer er weer getold moet worden, of het springtouw weer uit de kast moet worden gehaald en wie bepaalt welke spelen moeten verdwijnen om nooit weer terug te komen? In onze jeugd liepen we naast het deksel van een schoensmeerdoosje of van een blikken busje. Er was een gaatje in het midden geboord en daar was een touw doorgestoken, dat aan het andere eind door een dikke knoop of een lucifershoutje werd tegenge houden. Je kon er naast wandelen en het over de straat laten rollen en som mige jongens waren daar zó bedreven in, dat ze het over de rand van het trottoir lieten lopen. Alle jongens utt de stad hadden er eentje en alle moe ders klaagden, dat ze de deksels van hun busjes misten We hebben er later nooit meer een kind mee zien lopen. Hoeveel hoepels hebben we in onze jeugd niet versleten, houten hoepels, die kapot gingen of ijzeren, die op de een of andere ongeluksdag in het wa ter terecht kwamen. Hoepels met een stok en hoepels met een haakje. De hele stad werd er onveilig mee ge maakt, want alle jongens hadden er een en het ijzer rammelde over de toen nog vaak ongelijke straatkeien. V/aarom wordt er niet meer gehoe peld, waarom is in al die jaren de speelgoedkast niet eens open gegaan om er een hoepel uit te halen? Vroeger hebben de meisjes gebik keld. Op alle blauwe stoepen waren ze er mee bezig en het spel was zo populair, dat het springtouw er een tijdje door verdwenen is. Maar het springtouw heeft zijn levensvatbaar heid bewezen. Het is evenals de bal het speelgoed geworden van op elkaar volgende geslachten. Er zijn nu eenmaal ongeschreven wetten in het kinderleven, die wij niet kennen en misschien niet meer kun nen begrijpen. ff- PATR1CIA WENTWORTH 12 Mrs. Oakley. gehuld in een rose negligé, bezet met stroken, had zich lussen de kussens genesteld, terwijl Dorinda op een zeer ongemakkelijke stoel zat en thee schonk. Juist toen ze klaar waren, werd er op de deur ge klopt Mrs. Oakley riep tamelijk ver rast: „binnen" en toen verscheen Flo rence Cole, nog in haar buitenkleren. Zij had een vastbesloten uitdrukking op het gezicht en nog voor zij de mond open deed, wist Dorinda, wat ze zeggen zou. De gouvernante sprak luid cn beslist. „Het spijt me, Mrs. Oakley. maar ik ijf niet. Om zes uur gaat er een trein n die zal ik nemen Ik heb dat kind ^ee gegeven en hem bij de dienstbo- gelaten. Ze vertelde me, dat zijn kindermeid in het dorp kan het niet. Als er werkelijk iemand is, die het wél kan, zoudt u verstandig doen, haar terug te nemen. Hij heeft daarnet geprobeerd, heet water over mijn voet te schenken. Als u 's mij vraagt, is hij niet te vertrouwen". „Hij is zo levendig", zei Mrs. Oakley. „Hij moest met de zweep hebben", antwoordde Mis Cole, terwijl het bloed haar naar de wangen steeg. „Wilt u mij betalen voor de tien dagen, dat ik met hem ben opgetrokken, Mrs. Oak ley? U is er niet wettelijk toe ver plicht, maar iedereen zou zeggen, dat ik het verdiend heb, dunkt me zo". Mrs Oakley keek verbijsterend rond en zei: „Ik weet niet, waar ik mijn beurs heb gelaten. Ik denk, dat ze in de slaapkamer ligt. Als u eens zoii willen zien, Miss Brown, misschien samen met Miss Cole. Kijks u maar in de tas. die ik bij me had op reis". Toen de beurs gevonden was en Flo rence Cole haar loon plus een royale bijslag voor de treinreis had ontvan gen. werd zij zachter gestemd. „Als u wilt, Mrs Oakley. kan ik wei even bij juffrouw Mason aanlopen op mijn weg door het dorp Doris zegt "■at ik het huis niet kan missen" O, neen. u kunt het niet missen" zei Mrs. Oakley gejaagd ..Maar mis oegere Kindermeid in voont en dat zij hem kan regeren. Ik j schien wil ze niet .terugkomen. Mijn man dacht, dat Marty te oud was voor een kindermeisje. Ze was er erg boos ever. Misschien wil ze niet meer". „Doris zegt, dat zij het dolgraag zal doen, omdat ze aan Marty gehecht is", antwoordde Florence Cole op de toon van iemand, die zich voor een onbe grijpelijk wonder ziet geplaatst. Mrs. Oakley bleef zenuwachtig. „Ja, misschien zou uMaar mijn man zou 't niet goed kunnen vinden. Als Miss Brown ..Dank u wel, met geen mogelijk heid". gaf Dorinda vastberaden ten antwoord. Mrs Oakley sloot de ogen. „Ja dan misschien 't Zou erg vriendelijk zijn. als u wilde. Ik hoqp, dat mijn man ..Goedendag, Mrs. Oakley", zei Flo rence Cole en ging de kamer uit Do rinda liep het portaal met haar mee en gaf haar de hand. ..Ik hoop. dat u gauw een goede baan zult hebben", sprak ze. Weet u. "'aar u nu heen kunt gaan?" ■Ja. ik heb een getrouwde zuster, '^nkt u te blijven?" ■•Ik zal het proberen". •Nu. als u 's mij vraagt, is het een ord om er vlug uit te trekken", zei ""lorence Cole. Dorinda zou zich die woorden later zrlnneren. HOOFDSTUK V Ongeveer anderhalf uur later klopte Dorinda aan wat eens de deur van de kinderkamer was geweest. Een stem riep „binnen" en dadelijk na haar bin nentreden kwam zij tot de ontdekking, dat het vertrek na het korte intermez zo als schoollokaal opnieuw tot kin derkamer was gedegradeerd. Marty's kleren hingen allemaal vóór de haard Een grote, stevige, opgewekt uit ziende vrouw, die niemand voor wat anders dan een kinderjufrouw zou heb ben gehouden, zat bij de tafel kousen te stoppen. Bij haar speelde Marty. 't Was een heel vreedzaam toneeltje, maar het leed geen twijfel, of bij een eventuele stoornis zou de kinderjuf frouw zich laten gelden. Dorinda had verstand van kinderjuffrouwen. In de dagen, dat haar oom nog niet zoveel van tante Mary's geld had verbrast, had zij, Dorinda, er zelf een van de oude beproefde soort gehad; ze wist er dus alles van. (Wordt vervolgd i Die vlug doet, doet wel, maar die dadelijk doet, doet beter. (GOLDONI) Uw fijnste wollen japon, De wollen kleertjes van baby, Uw donzige, wollen deken, Uw wollen jumper en tricot. 35 ct. per pak - Netto 200_Qb>j,> VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 6, 8 en 11 uur. 6.20 Gramofoonplaten. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Parlementair over zicht. 7.15 Silvestri-kwartet. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Reportage. 8.05 Dingen van d© dag. 8.20 „De mijn-opzichter", operette van Carl Zeiler. 9.35 Mercadet, hoorspel. 10.20 Kwartet Jan Corduwener. 10.45 Wetenschappe lijke causerie. 11.15 Swing and sweet. 11.45 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Voor onze Neder landse koren en korpsen. 6.30 Radiostrip. 6.45 Met band en plaat voor U paraat. 7.15 Het nieuws uit Indonesië. 7.30 Sportcommentaar. 7.40 „Vandaag". 8.05 Familie-competitie. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.00 Albert Sandler- trio. 9.15 Dr. R. J. v. d. Meulen. 9.35 Volks liederen. 10.00 Ensemble „Selecta". 10.30 NCRV-kwartier. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondconcert. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.40 Orkest van Louis Levy. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Kerk- en Torenklan ken. 12.00 „Harmonetto". 12.30 Mededelingen. 1,2.33 In 't spionnetje. 12.38 Piano-duo. 1.15 Orkest Piet van Dijk. 1.45 Gramofoonplaten. 2 00 Met naald en schaar. 2.30 Viool en piano. 3.00 „Klimop". 4.00 „Colorier". 5.00 Kalei- doscoop. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Het klokje van 7 uur. 7.05 Radio Volks- muziekschool. 7.35 Ronde Tafel-Conferentie. 7.45 De Regerings-Voorlichtingsdienst ant woordt. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Radio Philhaxmonisch-orkest. 9.05 Avro's avondschool. 9.30 Louis Armstrong in de Avro- studio. 10.00 Boston Promenade-orkest. 10.10 Mary Post vertelt. 10.25 Hugo de Groot en orkest. 11.15 Reportage opening ijshockey-sei- zoen in Amsterdam. 11.30 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk de dag. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Suite voor Strijkorkest. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 De Zon nebloem. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Amusements-orkest. 12.55 Zonnewijzer. I.20 Zangrecital. 1.45 „Roeromme". 2.00 Me- tropole-orkest. 2.45 Gevarieerd programma. 3.45 Sonate. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Symphonie. 5.00 Radio-jeugdjournaal. 5.30 Bloemlezing. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Leger des Heils- kwartier. 6.15 Lezing. 6.30 Gramofoonplaten. 6.40 Reportage. 7.15 Muzikale uitzending voor de jeugd. 7.40 Radiokrant voor Nederland. 8.05 Steravond in Groningen. 10.05 Gramofoon muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Beroemde concerten. II.45 Gramofoonplaten. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 8.05 Lichte muziek. 9.10 Verz. pr. 10.00 Louis Mordish (orgel). 10.30 Voor de soldaten. 10.45 Parlements-overzicht. 11.00 London Light Conc. Orch 11.30 Voordracht LI.45 „Mrs. Dale's Diary". 12.00 VI. Br.: In strumentale filmmuziek. 12,15 „The two piano biothers" lichte muziek. 12.40 Verv. piano- brothers. 1.15 Symph. Jazzmuziek. 2.00 Mu ziekgeschiedenis voor de jeugd. 3.00 Eng. L.P.: LouisStevens en kwintet. 3.30 Ralph Wilson en Dansorkest. 3.40 Eng. H.S.: BBC Northern Orchestra. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Koot wijk: Batavia. - 6.00 Fr. Br.: Voor de sol daten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten 7.30 Anna Schellens (zang). 7.50 Fr. Br.: Actuali teiten. 8.00 VI Br.: Verz. pr. 9.00 Klankbeeld °y.er. Doethe. 8.30 Cello-opnamen. 9.45 Actu- 15c ?ng' L P-: "ToP'c for to-night" .T'nS nu °T ,SlI*ester en Dansorkest dansles) 11.00 Chop.n herdenkfne Phyllis Sellick, pian- 11.20 Jack Byfield en ensemble.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3