Sport in 't kort Niet krabben DÉBRALINE Centrum en tentoonstelling in Amsterdam geopend Beulen uit Amersfoort in cassatie ewogen week-eind Ziekte in 't gezin Per stoomfiets Unesco, nu ook in Nederland Mysterieuze getuigen in proces-Von Manstein Mohammed Hatta vertrokken 5200 Autobussen Een verlichte dobber Pensioenverzekering voor zelfstandige tuinders Onenigheid in Raad van Europa? Crisis in Britse film Vijf wijzigingen in het Engelse elftal In de meeste gevallen verzwaring van straf Zeven Republikeinen naar Engeland VJ Het Radioprogramma Elk^mens moet meebouwen aan vrede in de wereld De lachte krakten zullen zeker overwinnen", heeft de bUna tachtigjarige dichteres Henrtette Roland Holst eens gezegd en het was ook deze idee, die jtfahatma Ghanai, de grot* leider der Hindu'g zijn gehele leven heeft nagestreefd. Xerecht, want geweld en terreur lokken geweld en terreur uit, maar vriend schap. liefde en begrip zal mens en mens, volk en volk nader tot elkaar brengen cn een wereld opbouwen, waarin vrijheid, gelijkheid en broederschap op alle terreinen des levens kun worden verkregen. Deze gedachte heeft ook de mensen bezield, die tijdens een der hevigste luchtaanvallen op Londen een initiatief namen, waaruit na de nederlaag van het fascisme als onderorganisatie van de Verenigde Naties de UNESCO ontstond. Deze organisatie, die zich op het ter rein van onderwijs, wetenschap en cul-1 bjur in de ruimste zin van het woord beweegt, heeft in de enkele jaren van baar bestaan reeds belangrijk werk verricht, vooral in die landen, onder- wjjSt wetenschap en cultuur door het oorlogsgeweld volkomen uiteengesla gen en ontspoord was. Te weinig is van dat alles nog be kend. ook in ons land en daarom is het een verheugend feit, dat Nederland jinds Maandagmiddag een Unesco-cen- trum rijk is, dat is gevestigd in het ge bouw Keizersgracht 264 te Amsterdam. Het werd om vier uur in het bijzijn van talrijke vertegenwoordigers van het culturele leven van ons land'met een enkel woord als geopend verklaard door de directeur-generaal van de UNESCO: dr. Jaiml Torres Bodet. voormalig minister van buitenlandse zaken van Mexico. Van dit centrum uit, het eerste „filiaal" naast het hoofd kwartier te Parijs, zal in ons land het Unesco-werk worden aangepakt. Een uitgebreide hoeveelheid documentatie materiaal ligt er ter inzage en het cen trum bezit een zeer uitgebreide en be langrijke boekerij. Als eerste grotere uiting van het Unesco-werk in ons land, werd vervol gens door dr. Torres Bodet in het Ste delijk Museum een tentoonstelling ge opend, die met foto's, panelen en een groot aantal publicaties een beeld geeft van doel en werkwijze van deze we reldorganisatie, die alle krachten wil bundelen om „In de menselijke geest Dzmpo-verkoudheidsbalsembeproefde hulp bij een gevatte koude voor Veder, Moeder en kind. Prijzen f. 1.25,90 en 7 Sc. Talrijke gewapende leden van de Britse militaire en de Duitse politie hebben Maandagmorgen het gerechts gebouw te Hamburg aigezet, waar veldmaarschalk Erich Von Manstein berecht wordt. Het gerucht gaat, dat geheime getuigen gehoord zouden worden. Pers noch publiek werd toe gelaten. Volgens een verslaggever van Reuter, die het gebouw wist binnen te komen door zich door de militaire politie te laten arresteren, hingen zware gordijnen voor de deuren van de rechtzaal, zodat niemand naar binnen kon kijken. Wanneer deze wer den geopend. Ook deze vensters waren met gordijnen behangen. Men gist, dat Otto Ohlendorf, voormalig SS-gene- raal en één of meer van zijn collega's de mysterieuze getuigen zijn. Uitgeleide gedaan door de heer Koos Vorrink, voorzitter van de Partij van de Arbeid, is Mohammed Hatta, voor zitter der Republikeinse delegatie ter R.T.C. met zijn gevolg gistermiddag per K.L.M. van Schiphol vertrokken De heer Hatta zal zowel in Kaïro als in Calcutta en Singapore besprekin gen voeren en dan doorreizen naar Batavia, waar hij de heer Lovink, de hoge vertegenwoordiger van de Kroon zal ontmoeten. In Kairo zal Moham med Hatta contact opnemen met de Arabische Liga. Tegenover journalis ten zeide de heer Hatta over het al gemeen wel tevreden te zijn. „Wij ho pen op een duurzame samenwerking' zo zeide hij. Op een vraag betreffende Nieuw Guinea zeide de heer Hatta, dat het niet aangenaam is, dat Indo nesië nu wel onafhankelijkheid heeft gekregen en Nieuw Guinea niet. Met veel pleizier was de heer Hatta Zondag aanwezig geweest in het Fejjenoordstadion te Rotterdam tijdens de wedstrijd NederlandBelgie. „Ik geloof," zo zeide hij, „dat ik daar Weer gemiste kansen heb gezien dan tijdens de gehele Ronde Tafel-confe rentie." Blijkens de Memorie van Antwoord °P het wetsontwerp personenvervoer Per auto waren er in Mei 1945 500 autobussen in ons land. In Augustus 1946 was dit aantal tot 1922 gestegen, in de overeenkomstige maand van 1947 tot 3485, in Augustus 1948 tot 4617 en in de corresponderende maand van dit jaar tot 5200 autobussen. Het aantal vracht auto's ingericht voor personenvervoer onderging een daling. In Augustus 1947 ^aren er 2600, in 1948 1950, terwijl er thans nog 1380 rijden. EGYPTISCHE KAMER ONTBONDEN Koning Faroek heeft bij koninklijk decreet de Kamer van Afgevaardig den ontbonden en bepaald, dat 16 Ja nuari een nieuwe kamer zal bijeenko men. Verwacht wordt, dat in de eer- ®te week van Januari algemene ver kiezingen zullen worden gehouden, ^n het decreet wordt niet gerept van opheffing van de staat van beleg. DR. JAINI TORRES BODET ....bolwerken voor de vrede.... bolwerken van de vrede op te werpen" gelijk dr. Bodet het in zijn rede for muleerde. De tentoonstelling, die niet meer dan een eerste kennismaking met het Unesco-werk wil zijn, is geopend tot 28 November. Een hartstochtelijke Amsterdamse visser heeft een uitvinding gedaan, die de resultaten der vissers aanmerkelijk kan vergroten. Met de toepassing van deze uitvinding wordt namelijk be reikt, dat de visser nimmer in de on zekerheid verkeert of hü beet heeft of niet. Nauwelijks heeft de vis gehapt cf door middel van het snoer wordt contact gemaakt in de dobber, waarin een kleine batterij is aangebrachtzo dat een lampje op de top van de dob ber gaat branden. De op deze wijze voor „gelichte" visser behoeft slechts op te halen. De uitvinder heeft octrooi aangevraagd. De dobber is vervaardigd van dun koper, weegt slechts 40 gram en heeft de vorm van een kleine boei. Vooral bij stormachtig weer, wanneer de dob ber heen en weer wordt geslingerd en het moeilijk is waar te nerrten of men beet heeft en ook tijdens hevige re genval kan deze dobber uitkomst brengen. Voor het vissen gedurende de nacht zou deze dobber uitermate geschikt zijn, maarin Nederland mag men des nachts niet nissen. Het Centraal Bureau voor de tuin bouwveilingen heeft in overleg met de standsorganisaties in de tuinbouw een plan ontworpen, om tot pensi oensverzekering voor zelfstandige tuinders te geraken. Het ligt in de bedoeling een zodanige premieheffing in te voeren, dat deze varieert met de veilingomzet van de aangesloten tuinders. Deze premie zou 2 procent van de omzet bedragen met een mi nimum van f 60 en een maximum van f 400 per jaar tussen het 25ste en het 65ste levensjaar. Ook voor weduwen en wezen is een regeling ontworpen. Indien in tuinderskrin gen voldoende belangstelling voor dit nieuwe fonds bestaat, is men voorne mens dit per 1 Januari 1950 in wer king te laten treden. De uit 28 leden bestaande permanente commissie van de Raad van Europa heeft gisteren te Parijs met gesloten deuren vergaderd om een omvangrijke agenda af te werken, waarop onder meer een verzoek voorkomt van het ministers comité (Europa's schaduwcabinet) over de toelating van Duitsland en het Saar- gebied. Spaak presideerde de vergade ring. Ofschoon sommigen ontkennen, dat er enige wrijving bestaat tussen de per manente commissie en het ministers comité, wordt van gewoonlijk betsouw- bare zijde vernomen, dat enige scherpe opmerkingen zijn geplaatst over de ge dragslijn die door het ministerscomité tegenover de consultatieve assemblée wordt aangenomen. Functionarissen ga ven toe dat er meningsverschillen wa ren, maar weigerden bijzonderheden mee te delen. De permanente commissie komt he den weer bijeen. Spaak heeft er bij de leden op aangedrongen „de uiterste dis cretie" over de besprekingen van gis teren in acht te nemen. De crisis in de Britse filmindustrie heeft in de laatste twee jaar reeds geleid tot ontslag van 2.000 leden van het technisch personeel. Filmkoning Rank heeft verklaard, dat verliezen te wijten waren aan fabrieken, die te hoge ambities hadden. Van de ge maakte films misten er vele popu lariteit en vele waren van een kwa liteit, die zelfs geen redelijke op brengst waarborgden. Het Engelse elftal, dat Woensdag 16 Nov. op het terrein van Manchester City tegen Noord-Ierland speelt in een voor ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap (Jules Rimet beker), is als volgt samengesteld: Streten (Luton) Mozley (Derby County) en Aston (Man chester United); Watson (Sunderland), Franklin (Stoke City) en Wright (Wol- verhampton)Finney (Preston North End). Mortensen (Blackpool), Rowley (Manchester United), Pearson (Man chester United) en Froggatt (Ports- mouth) Er zijn dus heel wat wijzigingen aan gebracht in de ploeg die 15 Oct. j.1. met 4—1 Wales versloeg. Streten vervangt in het doel Williams van Wolverhamp- ton die in de match tegen Wales ge wond werd en sindsdien op de zieken lijst staat. In de middenlinie verhuist Wright van rechts naar links, zijn eigenlijke plaats, waar hij Dickinson (Portsmouth) vervangt die niet herko zen is. Watson is als rechtsmidden de nieuwe man in deze linie. In de voor hoede zijn Milburn (New Castle Uni ted) die na zijn verwonding nog niet helemaal fit is, Shackleton (Sunder land) en Hancocks (Wolverhampton) resp. vervangen door Rowley, in Ne derland welbekend, Pearson en Frog gatt. Het huwelijkscadeau, dat prinses Wilheimina aan prinses Elizabeth van Engeland en haar echtgenoot, de hertog van Edinburgh, heeft aan geboden, bestaat uit tafellinnen. Op de foto detail van het patroon (middengedeelte) der damasten tafellakens. 6 PRODUCTEN DER N.V. GIIMFA8RIEK OVERSCHIE Vier Duitsers, die tijdens de bezet ting in het kamp Amersfoort een ware terreur hebben uitgeoefend onder de Nederlandse en Russische gevange nen, verschenen gisteren voor de Bij zondere Raad van Cassatie. De 61-jarige Erwin Alscher, tegen wie door het Bijzondere Hof te Am sterdam 10 jaar gevangenisstraf was geëist, trad in Amersfoort op als tolk voor de Duitse en Russische taal. Hij mishandelde gevangenen en werd la ter „Verwalter" bij een Joodse firma voor 1000 gulden per maand. In deze functie verduisterde hg een bedrag van ƒ92.000. De procureur-fiscaal bij de Bijzon dere Raad, mr. Baron van Tuyll van Serooskerken, achtte in de sententie van het Hof juridische lacunes aan wezig en concludeerde tot vernieti ging en verwijzing naar de Bijzon dere Strafkamer van de Haagse rechtbank. Ook de verdediger, mr. Van der Ven, was tot dezelfde con clusie gekomen. Eduard Brahm, een SS-er van 53 Het dagelijks bestuur van de KNAU heeft besloten dat Slijkhuis geen ver gunning zal worden gegeven om aan de grote Jaarmarkt Cross te Antwerpen deel te nemen. De reden? Als hoofd prijzen worden uitgeloofd herencos- tuums en overjassen en men is van me ning dat een amateur niet mag mee dingen naar dergelijke prijzen. Het team van Noord-Ierland dat 16 November te Manchester tegen En geland zal uitkomen ziet er als volgt uit: doel: Kelly; achter: Feeney en Mc Michael; midden: Bowler, Vernon en Mc Cabe; voor: Cochrane, Smyth, Brennan, Tully en Mc Kenna. Drie dagen eerder speelt 't Franse elftal een wedstrijd tegen Tsjecho- slowakije. De samenstelling is: Ibrir; Huguet en Marche; Cuissard, Lon en Luciano; Baillot, Carer, Baratte. Strap- pe en Le Chantre. De Nederlander Rinkel behaalde in het tennistournooi te Torquay een fraai succes door met 6—2, 6—3 de Slijkhuis niei naar Antwerpen Fraai succes voor Rinkel Hei wereldkampioenschap ijshockey Brit Steffings te verslaan. Rinkel was in alle onderdelen superieur en scoor de vele punten met harde, prachtig geplaatst drives naar de baseline. De ijshockey-wedstrijd Brussel Amsterdam vcror de competitie om de West-Europa beker is in een gelijkspel geëindigd. Het resultaat was 55. De tussenstanden luiden 22, 22, 11. Van 13 tot en met 21 Maart wordt te T "-den op drie banen het tournooi om het wereldkampioenschap ijs hockey gehouden. Vrijwel zeker is, dat de navolgende landen zullen deel nemen: Groot-Brittannie, Verenigde Staten, Canada, Tsjechoslowakije, Zwitserland, Zweden, Oostenrijk, Bel gie, Nederland, Frankrijk, Italië, Noorwegen, Finland en Polen. Te Dusseldorf werd een rugby wedstrijd gespeeld tussen ploegen van de Delftse studentenclub en de ploeg van de North Rhine Rugby Union Footbal] Club. De Delftenaren wonnen met 3—0. jc.ar, door het Amsterdamse Hof ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf, heeft in Amersfoort de gevangenen geschopt en geslagen en hen onge kleed in de sneeuw laten staan. Mr. Van der Biesen, de raadsman was van oerdeel, dat B. onder druk van zijn superieuren handelde en bepleitte verlaging van de straf. Mr. Tuyll was het echter volko men eens met de procureur-fiscaal bij het Hof te Amsterdam, die in eer ste instantie de doodstraf had geëist. De doodstraf, zo zeide spr., is de enige gerechte straf voor deze beestmens. De 56-jarige Hugo Wolff, bijge naamd „het Kerstmannetje", was iets menselijker opgetreden. Hij zelf en de prccureur-fiscaal hadden beroep aan getekend tegen de levenslange gevan genisstraf, waartoe hij was veroor deeld. Mr. Baron Tuyll van Seroos- werken achtte echter ook hier de doodstraf toepasselijk. Hetzelfde oordeel sprak de procu reur-fiscaal bij de Bijzondere Raad uit over de 57-jarige Oberle, die destijds eveneens door het Amsterdamse Hof tot 15 jaar gevangenisstraf was ver oordeeld. De raadsman, mr. Haakman, bepleitte handhaving van de opgeleg de straf, omdat O. een man is van zeer beperkte intelligentie. In al deze zaken zal de Bijzondere Raad van Cassatie uitspraak doen op 5 December. 1 iy kleine heer was reeds var de ure gepasseerd, waarop vader Drees zich over de ouderdom begint te ont fermen, maar hij ketterde als een half was-bootwerker en dat klonk vreemd vanonder zo'n bolhoedje. Er was trou wens een gans complex vOn tegen strijdigheden om en' aan dit gemoder niseerde diakenhuismannetje, want hoewel de avond koel was, scheen hij te dampen van innerlijke warmtewoe- lingen en bij zijn slipjas droeg hij een groot soort handschoenen in hel geel Die overigens kleurden bij zijn schoe nen. De oorkleppen, die zijn hoofd pasklaar maakten voor de radiohut van een Connie, had hij ietwat naar voren geschoven om te luisteren naar de raadgevingen, die het kleine samen- scholinkje, d<*t de buurtbewoners rond hem en zijn vervoermiddel vormden, wist te produceren. De damesfiets, waartegen hij schold, stond zielig tegen een krom boompje en het motortje dat als een koek- koeksjong tn de motor- en rijwielwet is komen tuimelen glom treurig in het licht van de straatlantaarn. Het was duidelijk: deze man was de eige naar van een bemotorde fiets en hij had pech. Daarover lichtte hij trouwens de slagersjongen in, die met zijn mand op een avondlijke tournee scheen, inaar die zich de sensatie niet wilde laten ontgaan. Wil 'ie niet?, vroeg de knaap in opperste overbodigheid en de grijs aard repliceerde: Dat ken je wel zien as je oge in je harses heb. Hij ver- rekt'et. Een magere man met een Dalmeijer- gezicht kwam tot de Daad. Hij zou, zo troostte hij de grijsaard, de zaak wel effe fiksen. T7aar hoewel hij krachtig in de schroefjes en de wieltjes en de palletjes greep, duurde het toch een dik kwartier, aleer hij de eigenaar ge bood op te stijgen en een proefrit te maken op het pleintje. Het was oneerbiedig, maar er ont snapte ons een hoera'tje, toen de ouderling zijn fiets beklom, aanving de wankele benen rond te wervelen en zich op het gaskraantje ging con centreren. Het fietsmotortje gaf kink- hoestachtige kreetjes, toen een plof en daarna veranderde het in een straal motor. Met een scherpe bocht zeilde de krasse man rond het grasperk, knetterde langs de toeschouwers, schoot opnieuw fel naar bakboord, haalde op het rechte eind een speed way-snelheid, ronkte ons voorbij als een brok natuurgeweld en ging op nieuw het bochtenwerk beginnen met een roekeloosheid, die hem dicht bij een uitbetaalde polis leek te brengen. Stop! gilde de slagersknecht. Want het was duidelijk, dat de fabrikant van de fietsmotor dit niet bedoeld kon hebben. Dies riepen wij in de zevende ronde allemaal tegelijk dat 'ie stop pen moest. Maar de davering hield aan en het werd bepaald eng, toen ae wildeman zijn bolhoed verloor en gil letjes begon te slaken. Omdat ik naar een vergadering moest, heb ik het end niet afgewacht, maar naar alle waarschijnlijkheid ronkt 'ie nóg rond het pleintje. Als ze eenmaal lopen, doen ze 't goed, aie dingen. De Engelse regering heeft zeven leden van de Republikeinse delegatie ter R.T.C. uitgenodigd om zes dagen in Engeland door te brengen. Zij zullen Woensdag aankomen en waarschijnlijk informele besprekingen voeren met En gelse ministers en andere autoriteiten. Het betreft de heren Leimena, Djuanda. Ali Sastroamidjojo, Darmasetlawan Margono, kolonel Subiyakto en Latu- meten. DE TE de ONTPLOFFING APELDOORN Het politie-onderzoek inzake ontploffing te Apeldoorn waarbij de 14-jarige jongen M. H. werd ge dood heeft aan het licht gebracht, dat niet de benzinebrander, doch een klein kaliber granaat de explosie heeft veroorzaakt. De jongen was n.1. met een vriendje in de schuur bezig geweest met enkele projectielen. Even nadat het vriendje was weggegaan, geschiedde de ontploffing. PATRIC1A WENTWOBTH 29 „Wel, als het over iets anders ging. zou ik het niet geloven. Maar nu alles wat je in de wereld hebt op het spel staat, zul je het in elk geval proberen Dus niet een bekentenis uitsnikken aan Martins borst, want als je dat doet, zal hij je op straat zetten en je aanklagen wegens bigamie. Het eerste woord, dat je tot hem of tot wie ook hierover zegt, word je noodlottig.... Begrijp je dat?" „Ja. Glen...." „En noem me niet Glen, want an ders doe je het op een keer ook bij vergissing. Denk eraan, ik heet Giego- rv Porlock en mijn vrienden noemen liij Greg. Je zult er goed aan doen, aan mij te denken en over mij te spre ken als Greg, totdat het een gewoonte wordt en je niet anders kunt. En houd in 's hemelsnaam op met te kijken, alsof ik je zou willen vermoorden". Zy keek inderdaad zo, als iemand, die het mes nader en nader ziet komen en weet dat er geen hulp is..,, elke spier gespannen en strak, een uitdrukking van schrik in de ogen. Er was ziekelijK afgrijzen in haar houding, als enige be weging hem naderbij bracht. Zo'n be weging maakte hy nu, door zich voor over te buigen en haar bij de schouder te pakken. „Beste kind, je had nooit bijzonder veel hersens, maar als je je nu wat moeite wilt geven en luisteren naar wat ik je zeg, moet je het toch snap pen en als het eenmaal zo ver is, zul je je veel beter voelen. Luister nu! Ik denk er niet aan jouw huwelijk met Martin Oakley te verbreken. Gesnapt?" Zij knikte kort en weifelend. „Welnu, houd het vast! Niemand be hoeft te weten, dat wij elkaar vroeger gekend hebben. Als jij je mond houdt, zal ik de mijne houden. Als je daaren tegen tegen Martin of tegen iemand anders praat, is het afgelopen, want zo dra iemand er iets van weet, zal ik stappen moeten doen. Begrepen?" Ze knikte nogmaals bevend. „De afspraak is geheel in jouw voor deel. Jy houdt Martin en Martins geld, je behoudt je positie en reputatie, je houdt je kind en blijft uit de gevange nis. Dat is een heleboel, nietwaar? In ruil daarvoor vraag ik je twee dingen. In de eerste plaats, om je mond te hou den. 't Zal Interessant zijn, om te zien of je het doen kunt. De tweede.." Hij hield even op, haar glimlachend aan kijkend. De schrik was enigszins geweken, 't Had wat van pijn, die tijdelijk was verminderd, maar elk ogenblik weer kon opkomen. Toen ze hem daar zo zag zitten, op de hoek van de divan en met zijn glimlach op 't gezicht, gevoelde zy reeds de scheut, die aan een nieuwe aanval pleegt vooraf te gaan. •Luister, Linnet! Het tweede wat ik je vraag is om iets voor my te doen 't Is erg eenvoudig en gemakkelük en als je het klaar speelt, zul je van my geen last meer hebben. Martir, en !k doen zaken met elkaar. Natuurlijk denkt ieder daarby aan zyn eigen be langen. Nu zou het mij te pas komen als ik iets wist van wat nu alleen Martin bekend is. Als hij vanmiddag thuiskomt, zal hij enige stukken by zich hebben, die ik gaarne wil inzien. Zij zitten in zijn actetas en ik wil ze lezen". „Ik kan niet, kan nietik kan het niet". „Wat is dat nu voor onzin? Het is heel gemakkelijk. Waar legt Martin ge woonlijk zijn tas als hij zich voor het diner gaat kleden?" „In de studeerkamer. Maar ik kan nieten de tas is op slot...." „De studeerkameris dat de ka mer hieronder?" „Maar ik kan niet!" (Wordt vervolgd; De wereld behoort aan hem, die haar weet te bestuderen. (DELILLE) als Uw huid jeukt. Dat maakt j het erger en net veroorzaakt infecties. Neem vandaag nog het beroemde huidgeneesmiddel VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich, piano. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Eerste concert door Avro's Fanfare-orkest. 7.45 Surinaamse muziek 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Avro's Bonte- Trein. 10.00 Maria Zamora eu haar orkest. 10.30 Viool en piano. 11.15 Vioolconcert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.-30 Radio Volksuniver siteit. 7.15 Actualiteiten. 7.40 Orgelspel. 8.12 Solowerken. 8.50 De rampen van de oorlog. 9.10 Radio Philharmonisch-otkest. 9.35 Kamer muziekconcert. 10.45 Avondgebed. 11.15 Ka mermuziek. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Oog in al. 8.23 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Mozart-cyclus. 10.05 Morgenwijding. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair uon-stop- programma. 12.00 „Vincentino". 12.30 Mede delingen. 12.38 Kwartet Jan Corduwener. 12.55 Kalender. 1.15 Omroep-orkest. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Verhaal voor de jeugd. 3.30 Vierhandig pianospel. 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Ramblers. 6.20 Tom Scott zingt. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Lezing. 7.15 Piano-duo. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Metropole-orkest. 8.55 „Wozzeck", hoorspel. 9 45 Asschepoester, opera. 10.45 Wetenschap pelijke causerie. 11.15 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Svm- phonisch morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Luisterspel. 12.00 Herhaling van een Steravond. 12.33 Sans Souci. 1.20 „Mandolinata". 1.50 Gramo- fconplaten. 2.00 Kamer-orkest. 3.00 Volkslie deren. 5.45 Regerings-uitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Radiostrip. 6.45 Werken van Grabriel Fauré. 7.15 Het nieuws uit Indonesië. 7.30 Sportcommentaar. 7 40 Radiokrant voor Nederland. 8.05 Com mentaar Familie-competitie. 8.15 Radio Phil- harmonisch-orkest. 9.15 Klankbeeld. 9.45 En semble Lachman. 10.15 NCRV-koor. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Populair Avondcon cert. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN Hl: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.10 Yerz. progr. 11.00 John Madin (orgel). 11.30 Rich. Crean-orkest. 12,00 VI. Br.: Orkest-mu- arfek. 12.32 Trio Sylvain Hamy. 1.15 Frans Opera-programma. 2.00 Paul White man en or kest. 2.45 Schooluitzending. 3.00 Kalundborg: Strijkensemble Rich. Madsen (ev. om 3.15— 3 45 PCJ het schip van de week). 4.00 Eug. L.P.: Gram. 4.10 Reportage Aintree Derby. 4.30 Carroll Gibbons en orkest. 5.00 Kootwijk* Batavia. 6.00 VI. Br.: Cello. 6.30 Voor de soldaten. 7.30 Lichte muziek. 7.50 Fr. Br.: Actualiteiten. 8.00 Symph.-orkest 9.45 Viool muziek. 10.lo Jazz-causerie. 10.45 Jazz-muziek 11.00 Diversen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3