Een Rembrandt te Kampen ontdekt? Kort Bestek Sowjetunie staat controle op zijn atoombedrijven toe Joegoslavië breekt met Albanië Heuss klaagde bij Acheson de nood van West-Duitsland VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Maandag 14 Nov. 1949 74e Jaargang No. 10735 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Maar duldt geen buitenlands beheer Wysjinski antwoordt op beschuldigingen Russen dragen bestuur van Oost-Berlijn over SCHEEPSRAMP IN VLIECENDE STORM Zes personen verdronken De Brusselse Zesdaagse Guiliano weer actief Eigenaar had bijna spijt van zijn koop Schilderij bracht slechts f 150.- op Thans alle verdragen met Kominform opgezegd Grooivaders klok was betrouwbaarder De tijd ging te snel AUTO TE WATER Bestuurder verdronken „Heilig jaar" wordt 24 December geopend De U.N.C.I. voldaan Na doodstraf vrijspraak Meyer Schwencke uit psychiatrische inrichting ontsnapt Amerika zal Oostduitse regering niet erkennen *y*y. Meyer Schwencke ontvlucht Verbazingwekkend BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTE IN Directie: j BIJLSMA en C KRAK HELDERSE COUR TARIEVEN: Advertenties: 18 ct per mm Kleine advertenties ...Juttertjes' tot 15 woor den f 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per Kwar taal f 4.— -»y vooruitbe taling. plus incassokosten In de politieke commissie ad hoe lier V. N. verklaarde AndreyWysjinski.de Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Zaterdag, dat de Sowjetunie bereid was internationale inspectie van atoombedrijven toe te staan, doch nimmer zou dulden dat enig internationaal orgaan Sowjetrussische onderne mingen in eigendom zou hebben of beheren. „Wij stellen onze deuren open voor controle, maar gij hebt de betekenis van het woord controle verdraaid", (o verklaarde hij. „Voor ons betekent het verificatie en toetsing, maar voor u betekent het beheer. De Sowjetuniie zal nooit of te nimmer buitenlands bezit van haar grond en ondernemingen gedogen, en daarmee basta". In antwoord op Amerikaanse be schuldigingen ontkende Wysjinski, dat de Sowjetunie niet bereid zou zijn haar gebied voor inspectie open te Sitellen. De Sowjetrussische voorstellen behels den een volledig contróle-systeercn, als mede de uitwerking van reglementen voor technologische controle. De Sow jetrussische voorstellen schreven een internationaal contröle-orgaan voor, dat volledige rechten tot toegang in de Sowjetunie en andere staten zou heb ben, aldus Wysjinski. Generaal-majoor Kotikof, de Sowjet- Bussische commandant van Berlijn, heeft op een officiële receptie op zijn hoofdkwartier de bestuursbevoegdhe den voor de Sowjet-sector van Berlijn aan de Duitse burgemeester:, Ebert, overgedragen. Kotikof verklaarde in een korte toe spraak, dat deze stap een onmiddellijk gevolg is van het besluit van de Sow- jet-regering om deze bevoegdheden aan de Oostduitse republiek waartoe Ber lijn niet behoort) over te dragen. Ebert dankte Kotikof en verklaarde, dat „de overdracht van deze bev». :gd- heden aan het democratische stadsbe stuur van groot-Berlijn een nieuw be wijs is van de fundamenteel juiste po litiek der Sowjet-regering". Het 3554 ton metende Spaanse s.s. „Monte Gurugu", afkomstig uit Bilbao en op weg naar Genua, is Zondag ter hoogte van de noordkust van het in Zuid-Engeland gelegen graafschap De- vonshire, in brand gevlogen en gezon ken. De ramp vond plaats in een van de zwaarste stormen, welke in dit ge bied in jaren heeft gewoed. Zes van de 37 leden der bemanning zijn om het leven gekomen. Het schip is gezonken doordat de stoomketels uit eükaar sprongen, juist nadat de bemanning het schip had verlaten. Het publiek dat de Brusselse Zes daagse bezoekt heeft zeker niet te kla gen over gebrek aan strijdlust bij de renners. Telkens weer kwamen er ver anderingen in de klassering. Vooral 't Nederlandse koppel Schulte—Peters, Bruneel— Lapebie, Kint—Van Steen bergen en Ramon—Van de Meer- schaut, weerden zich uitstekend. Na de sprints van Zondagvond 10 uur was het klassement als volgt: 1 Bruneel—Lapebie 377 pnt, 3 Ra monVan de Meerschaut 270 punten. Op 1 ronde: 3 KublerBruyland 440 punten, 4 ThyssenOllivier 364 pun- tene 5 AcouAdriaenssens 293 punten, 6 SchultePeters 265 punten. Op 2 ronden: 7 Kint—Van Steenber gen 258 punten. Op 5 ronden: 8 Ockers Gillen 108 punten. Op 6 ronden: 9 NaeyeDepauw 137 punten. Boerin voorspelt einde van de wereld „Het einde van de wereld is nabij. Ik ben een door God ge zonden engel om de wereld te verwittigen, dat het uur van het gebed is gekomen. God heeft het einde van de wereld bepaald en er is geen macht, die zijn wil kan weerstaan". Deze onophoudelijk, door Anto- nistta Fuorini, een boerin uit Pe- tilia Policastro, in trance her haalde woorden hebben in Cala- brie beroering gewekt. Uit alle delen van de provincie stromen de mensen toe om deze jonge vrouw te zien, die ofschoon zij totaal ongeletterd is, zich noch tans, wanneer zij in een hypnoti sche slaaptoestand verkeert, in perfect Italiaans uitdrukt en dik wijls ook in een vreemde op het Latijn gelijkende taal. Salvotrore Giuliano, de Siciliaanse bandietenkoning, heeft Zaterdag zijn oorlog tegen de politie hervat door twee hinderlagen voor politie-patrouil- les te leggen, waarin twee agenten wer den gewond. Een van Giuliano's eigen mannen werd gevangen genomen. Deze werd geïdentificeerd als een man, die reeds twee jaar gezocht werd wegens 't doden van twee politieman- Het ziet er naar uit, dat te Kampen een werk van Rembrandt is ontdekt. Deze grote schilderij („Oude man met stok") heeft de tegenwoordige eigenaar deze week voor f 150.gekocht. Het doek zat onder een dikke laag vuil, maar toen een restaurateur het oppervlakkig reinigde, werd al spoedig de signatuur Rembrandt zichtbaar. De schilderij is ongeveer 1.40 meter hoog en stelt voor een oude man, die peinzend op een rotsblok gezeten is. De grijsaard heeft een lange baard, draagt een rood mutsje, aan zijn voeten sandalen en om zijn be nen een soort windsels. Het accent is door de schilder op het gelaat van de oude man gelegd. Het doek is zeer verwaarloosd, zodat de achtergrond op dit ogenblik nog niet te definiëren is. Restauratie zal echter zeer wel mogelijk zijn. Joegoslavië heeft het verdrag voor vriendschap en wederzijdse bijstand met Albanië opgezegd, zo deelt het officiële Joegoslavische Nieuwsbureau mede. Albanië was het laatste Kominform-Iand, dat nog een verdrag van wederzijd se bijstand met Joegoslavië had. De andere landen zeiden deze verdragen alle op, nadat de Sowjetunie zulks op 29 September had gedaan. Joegoslavië had deze stap genomen, aldus wordt in een nota gezegd, „dank zij de openlijke vijandelijkheid en de niet-vredelievende houding", welke Al banië reeds meer dan een jaar had aan genomen. Het is de eerste maal, dat Joegosla vië het initiatief tot een dergelijke stap heeft genomen. De andere vriendschaps verdragen werden door de Komin- formlanden opgezegd. Te Belgrado zijn diplomatieke waarnemers van mening, dat de Joegoslavische stap was ingege ven door het verlangen zich te bevrij den van de verlichting om een vijan dig gezinde regering te hulp te komen bij een eventueel Grieks-Albanees ge schil. Ook gelooft men, dat Joegoslavië bevreesd was, dat Bulgarije, dat een vriendschapsverdrag met Albanië heeft, in dat geval vrije doorgang door Joegoslavië zou eisen, wat de Bulgaren en door hen de Kominform gelegenheid Vele Noordhollanders hebben zich Zondagmorgen bij het ontwaken afge vraagd of hun horloges en wekkers plotseling niet meer in orde waren. Want op de electrische klokken in de huizen en op straat was een tijd af te lezen, die belangrijk verschilde met Zaterdagavond is in de Zuiderhaven te Harlingen een personenauto te wa ter gereden, waarschijnlijk omdat de chauffeur, de heer G. Westerhuis uit Minnetsga door het slechte weer in het uitzicht werd belemmerd. De tweede inzittende van de wagen de aardappelhandelaar Lont uit Berli- cum wist zich door het openen van een portier in veiligheid te stellen. De heer W., vader van drie kinderen, slaagde er echter niet in zich te redden en kwam om het leven. die van de niet-electrische uurwerken. Nog vreemder werd het, toen men De- merkte, dat de telefonische tijdopgave wel klopte met alle niet-electrische klokken. In een gedeelte van ons land, hoofdzakelijk in de provincies Noord- Holland, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Limburg vertoonden alle electrische klokken hetzelfde euvel. Wat was het geval Sinds kort zijn wij aangesloten op het Europees electriciteitsnet, dat te hard loopt. De treinenloop heeft geen stagnatie ondervonden van deze race tegen de tijd omdat de electrische klokken op de grote stations niet zijn aangesloten op de stadsnetten. De Amsterdamse tram daarentegen werd wel gedupeerd. De bamwagens rijden namelijk op de tijd, die aangegeven wordt door de openbare electrische klokken, zodat in de vroege ochtend een geringe stagnatie ontstond omdat het personeel, dat op de tijd van de eigen klok in de huiskamer van huis was gegaan, te laat kwam. De Paus zal de opening van het Hei lig Jaar 1950 officieel afkondigen in 'n radio-boodschap in de ochtend van 24 December. Na zijn toespraak zal de Paus op zijn karmozijnen troon naar 6e drempel van de Sint-Pieter worden gedragen, waar hij drie maal met een zilveren hamer op de heilige deur van 6e basiliek zal slaan. Het metselwerk, 6at de deur sinds het laatste heilige jaar (1933) heeft afgesloten, zal dan verwijderd worden en de Paus zal zich ih de kerk begeven. Weerbericht Verwachting tot Maandagavond. Meest matige wind tussen Nooro en West. Half tot zwaar bew<olkt met aan de kust in de ochtend nog enkele buien. Weinig veran dering in temperatuur. Dinsdag zon op 7.59, onder 16.50. Maan op 0.59, onder 14.57. zou geven voor het verwekken van on rust in Macedonië. De Joegoslavische nota werd over handigd, nadat Albanië voorstellen „om tot een vriendschappelijke politiek je-, gens Joegoslavië terug te keren" had verworpen. Te Lake Success en Batavia is het speciale rapport van de UNCI over de resultaten van de Ronde Tafel-confe rentie in Den Haag gepubliceerd. In de conclusie van haar rapport zegt de commissie: „In de conclusie van haar eerste interim-rapport heeft de commissie verklaard de verwach ting te koesteren, dat op de RTC een oplossing van het Indonesische geschil zou worden bereikt en als resultaat daarvan een nieuwe periode in de ge schiedenis van Nederland en Indonesië zou beginnen. De resultaten der RTC hebben deze verwachting gerechtvaar digd. De commissie rapporteert met genoegen, dat de onderhandelingen in Den Haag tot een uitzonderlijk succes hebben geleid". „De commissie zal haar functies blij ven uitoefenen overeenkomstig haar bevoegdheden en in Indonesië de uit voering van de bereikte overeenkom sten observeren". Overeenkomstig de conclusie van de procureur-fiscaal heeft de Bjjz. Raad van Cassatie wegens nietigheid der dag vaarding vernietigd de sententie van het Byz. Gerechtshof te 's-Gravenhage, waarbij J- E. C. Hoosemans te 's-Gra venhage tot de doodstraf is veroordeeld, omdat hij werkzaam zou zijn geweest als Abwehr-agent en zeeman. Overwo gen werd ten aanzien van ceze dag vaarding, dat niet blijkt weike werk zaamheden door H. werden verricht, noch welke gegevens hij heeft verza meld en doen verzamelen. Ee raad ge lastte onmiddellijke in vrijheidstelling van requirant. Woensdag voor veertien dagen was er op het landgoed „Ginkelduin" te Leersum (Utrecht) van de overleden mevrouw Wisboom van Giessendam een verkoping van velerlei goederen, waartoe ook de bewuste schilderij be hoorde. Ongeveer honderd antiquairs liepen aan de „Oude man met stok" voorbij, totdat een van hen, de Kam penaar J. Koops, er toch wel iets in zag. Hij kocht het doek voor f 110 en nam het mee naar huis. Daar liet hij zich echter beïnvloeden door de pessi mistische mening van andere insiders en zo kwam hij ertoe de schilderij Maandag 1.1. op een veiling te Zwolle te brengen. Hier werd er geen aan vaardbaar bod op gedaan en de heer Koops nam zijn bezit maar weer mede terug. Maandagavond kwam echter een Kampenaar, die zijn naam op dit ogenblik liever nog niet genoemd ziet, in de winkel van de antiquair Koops en zijn keuze viel op het oude doek. De schilderij moest, wilde het werkelijk een sierstuk zijn, nodig opgeknapt worden en zo kwam de heer Koops de volgende dag te zamen met de res taurateur zijn cliënt opzoeken, om eens te kijken hoeveel een restauratie van de „Oude man met stok" zou kosten. Een eerste inspectie deed hem de kosten op f 240 schatten. De eigenaar vond dit een hoog bedrag en hij had reeds enige spijt. Op dat ogenblik poetste de restaurateur echter terloops het hoekje van de schilderij schoon, waardoor de naam Rembrandt zicht baar werd. Bjj nader, zij het opper vlakkig, onderzoek is reeds gebleken, dat bij verwijdering van deze signa tuur ook de onderliggende verflaag mede verdwijnt, hetgeen erop zou kunnen wijzen, dat men hier werkelijk met een authentieke Rembrandt te doen heeft. Het raam en het linnen dateren in elk geval uit de zeventien de eeuw. A. Meyer Schwencke, voormalig di recteur van de Verenigde Persbureaux, is Donderdag ontsnapt uit de psychia trische inrichting te Franeker, waar hij gedetineerd was. Hij zou die dag naar de cellenbarakken te Scheveningen overgebracht worden omdat hij binnen kort voor de perszuivering zou moeten verschijnen. Nasporingen hebben tot nu toe geen resultaten gehad. De Constellation „Batavia", het duizendste KLM-toestel, dat sedert het einde van de oorlog passagiers en vracht van Nederland naar Indonesië bracht, is Zondagavond op Kemajoran geland. Door met 20 van Feijenoord te winnen heeft Sparta de leiding van de afd. West I behouden. Tijdens de wedstrijd maakte de midvoor van Feijen oord, Brandes, gekke sprongen: wij zien hem hier „ondersteboven". De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, is Zondag morgen per trein uit Frankfort in de Westduitse hoofdstad Bonn aangeko men. Acheson werd vergezeld door de Amerikaanse Hoge-Commissaris John McCloy. Hij werd verwelkomd door dr. Konrad Adenauer, de Westduitse kan selier. Een menigte van naar schatting vijfduizend personen was bij het fees telijk versierde station samengestroomd \7rienden, sta me bij. De ure des ge- vaars naakt. Een opmerkzaam toe schouwer onder het publiek van mijn apencircus heeft me een brief geschre ven. Zo van: „Meneer, u beweert, dat in onze krant geen zetfouten staan en kijk nou eens hier!" Een en ander ver gezeld van keurig opgeplakte knipsels. Hier past mij slechts een „mea culpa", want natuurlijk heeft onze krant fou ten. Ik wilde u slechts wat om de tuin leiden. En dat heeft die meneer niet ge snopen. Daarom is het maar goed, dat hij anoniem schreef, anders zou ik em Zullen we nu weer ernstig worden, vrienden? Twee bandieten in New-York hebben in de afgelopen nacht n revol ver gevecht geleverd met 12 politieman nen De misdadigers gebruikten voor bijgangers als schild. De oogst: Een po litieman, 'n revloverheld en 'n voorbij ganger gewond. Tot directeur van de Nationale gasfabriek in Krosno, is be noemd de arbeiedr Josef Szuster, al ja ren strijder voor de rechten van de ar beidersklasse. In mijn circus wordt de jongste stalknecht directeur en ik ga apen roskammen. He communistische jeugdorganisatie in Berlijn heeft de ccmmunistische journalist Gunther Grell bevolen (heus, g. leest goed: bevolen) geen schoenen met crêpe zolen meer te dragen, omdat „dit niet strookt met de smaak van de 't U buiten beter veer dan morgen" progressieve jeugd". En nu ben ik om de driedubbele drommel niet conserva tief, maar dit is me toch een beetje te gortig. En je wrijft je helemaal de ogen uit, als je leest, dat een beetje verder achter het ijzeren gordijn, in Polen, een zending Nederlandse dames schoenen is aangekomen, die zeer in de smaak valt. Prijs tussen 10.000 en 17.500 zloty per paar. Met crêpe zolen! J^e wijnoogst in Champagne is dit jaar (niet bijzonder goed geweest. Er kunnen maar dertig millioen flessen gevuld worden. Als troost voor dat kleine aantal wordt medegedeeld dat de kwaliteit uitstekend is. Een Britse functionaris van de bestuurscommissie in Duitsland keerde naar Engeland terug. Op zijn bagage, die hem werd nagezonden zat een zegel met een ade laar en een hakenkruisEn gra vin Ellen Von Hohenau zal in het Hei lig jaar op haar Arabische merrie uit Opper Beieren naar Rome rijden. Als het dier maar niet doet als de olifanten van wijlen Hannibal, want die liepen de verkeerde kant op, toen puntje bij paaltje kwam. om Acheson te begroeten. Toegejuicht door de menigte begaf het gezelschap zich per auto naar Godesberg voor een bezoek aan president dr. Theodoor Heuss. De ontmoeting tussen minister Ache son en president Heuss en dr. Adenauer is de eerste officiële samenkomst na de oorlog tussen een vooraanstaand geal lieerd staatsman en de hoogste West duitse leiders Acheson bracht president Heuss de persoonlijke groeten van president Tru- man over. Volgens dr. Kleiber, hoofd van het bureau van de president, legde dr. Heuss, in zijn onderhoud met mi nister Acheson, dat twintig minuten duurde, de nadruk op het gewicht van het Berlijnse vraagstuk. Hij zeide, dat dit probleem niet door de Duitsers alleen, doch slechts met hulp en steun van de geallieerden kon worden opge lost. President Heuss sprak over het vluchtelingenprobleem van West- Duitsland, dat wordt verergerd door het voortdurend binnenkomen van nieuwe, uit Oost Duitsland afkomstige uitgewekenen. Geen erkenning. Minister Acheson verklaarde op een persconferentie dat de Britse, Franse en Amerikaanse ministers van buiten landse zaken de Hoge Commissarissen hunner landen in Duitsland „verreiken de bevoegdheden" hebben verleend. Over de Duitse eenheid zei Acheson. dat West-Duitsland de basis voor een heid zou kunnen worden, maar dat zou afhangen van de houding der Sowjet unie. De Ver. Staten waren niet van plan de Oostduitse regering te erkennen. Hij verklaarde, dat hij „zeer bevredi gende besprekingen" had gevoerd met dr. Adenauer en hem had verteld over de bevoegdheden, die als gevolg van de Parijse conferentie aan de Hoge Com missarissen waren verleend. gij DE VELE vreemde dingen, die de bijzondere rechtspleging ons nu sinds 1945 te zien heeft gegeven, is het zoveelste wonderlijke geval gekomen: Arie Meyer Schwencke, één der pro minente medewerkers van de Duitsers, is ontvlucht uit het gesticht voor gees teszieken te Franeker, waar hij in af wachting van zijn berechting, was op genomen. Het is met deze Meyer Schwencke van de aanvang af nogal raar gegaan. Als directeur van de Verenigde Pers bureaux en als uitgever van allerlei nationaal socialistisch vuil, verdiende hij grof geld. Hij stond, toen de kneve ling van de Nederlandse pers een aan vang nam, in het voorste gelid, had nauw contact met allerlei toonaange vende Duitsers, oefende grote invloed op velerlei gebied, kortom: hij was één der grootste en gevaarlijkste collabora teurs en volksvergiftigers in de oorlogs jaren. En dan noemen wij nog niet dat gene uit de vooroorlogse periode en uit de dagen der bezetting, waarnaar de justitie tot in Duitsland toe bezig was een moeizaam onderzoek in te stellen. Meyer Schwencke werd sinds vele maanden iedere week een dag verhoord. Dit onderzoek nam zoveel tijd in be slag, omdat de tot geesteszieke ver klaarde delinquent een zo grote mate van gladde handigheid aan de dag legde, dat men slechts langzaam vor derde. Die vorderingen wezen intussen wel uit, dat men te maken had met een zeer ernstig geval en Meyer toonde dan ook de laatste tijd een opvallende angst voor de komende berechting, ook al was die dan vooralsnog beperkt tot een zitting van de perszuivering, die op 13 December was bepaald. Toen hem Donderdag werd aangezegd, dat hij ter voorbereiding van dat zuiveringsproces naar de Cellenbarakken te Schevenin gen zou worden overgebracht, achtte hij zich blijkbaar plotseling volkomen genezen. Hij was een kwartier later uit de inrichting verdwenen en men heeft hem sindsdien niet meer gezien. Wie zich verbaasd mocht afvragen hoe ter wereld zulks mogelijk was, zal zich nog méér verbazen als hij weet, dat Meyer Schwencke niet werd be waakt. zoals de duizenden „vergissin gen", lichtte gevallen en meelopers m de kampen werden bewaakt: met sten- guns, revolvers en prikkeldraad. Meyer Schwencke was overgelaten aan de goede zorgen van de gestichtsverple gers. die wellicht een extra-oogje in het zeil hebben gehouden, maar die, inge volge een met de justitie gemaakte afspraak, niet verantwoordelijk konden worden gesteld voor een eventuele ont vluchting. Hoe onbegrijpelijk dit op zichzelf al moge zijn, het krijgt nog sterker accent voor wie enigermate weet, welk vlees de justitie met Arie Meyer in de kuip had. Deze grote collaborateur kwam na de bevrijding, gezeten op de eerste Cana dese tank, het land weer binnen als., verslaggever van het uit de illegaliteit stammende dagblad Het Parool. Uit een verklaring van de heer W. van Norden, de directeur van Het Parool, blijkt duidelijk, dat Meyer Schwencke inderdaad in het laatste deel van de oorlog de Paroolgroep diensten heeft bewezen. Deze diensten komen natuur lijk bij zijn proces te zijnen gunste, maar de justitie zette Meyer toch voor lopig maar gevangen. Toen werd h(J geestesziek. Hij trad op als „de sjah van Perzie" of zoiets en verhuisde naar de psychiatrische inrichting te Frane ker, waar de verpleging allicht beter *.s dan in de gevangenis. In 1946 zou ter kennis van bevoegden zijn gebracht, dat er een plan was voorbereid voor de ontvluchting van Meyer naar Argenti nië. Nog slechts een half jaar geleden kwam vast te staan, dat hy ongehin derd contact had met oude relaties en dit feit werd ter kennis gebracht van de instantie, die met het verhoor van de delinquent was belast. Maar bewaking kwam er niet Meyer Schwencke bleef als gast van de Franeker inrichting zolang hem dit geschikt leek. Donderdag achtte hy de tijd gekomen om van domicilie te ver anderen. En dus wandelde hij weg. Met dank voor de bewezen diensten. J_pT is te hopen, dat de politie er in slaagt, Arie Meyer Schwencke te brengen waar hy hoort: in een wei- bewaakte gevangeniscel. Maar het is tevens te hopen, datzijdaarby efficiën ter te werk gaat dan bij de jacht op Joseph Schreieder, die volgens de ver klaringen van een Bredase juffrouw, In Nederland zou zijn. Alle bladen brach ten, op gezag van het ANP, het alar merende bericht, dat de complete Ne derlandse vreemdelingendienst op de loer lag om de Englandspieler in z'n kraag te grijpen. Men zag hem in Rot terdam, men zag hem in Amsterdam, men hoorde hem telefoneren in luxe hotelsEn dat alles, terwyl de auto riteiten, evenals ce eerste de beste journalist, met een telegrammetje aan de politiep-°sident van München te we ten hadde- kunnen komen waar *y Schreieder konden vinden. Hij lag na melijk ziek op zijn eigen bed. Tempera tuur 39,7.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1