Nu Erfprins weer soldaten herbergt HORLOGES p. scHumx Speciale aanbieding Er zijn weer Symboliseert de „Grote Pyramide" de gang der mensheid? BISCHOFF „Oorlogsgetroffenen staan voor legio problemen" Vlotte opvoering van „In de mist" door de Werfsportvereniging ONS TIJDELIJK GARNiZOEN Burgemeester bood manschappen een filmvoorstelling aan Tommy kru'de zich voor de kachel Fa. J. Beemsterboer In het kort Défilé ten afscheid Samenhang met profetische geschriften Gabardine Damesmantel E S K A Spoorstraat 103 VAN MARSDIEP TOT J Koninklijke groeten Tussen Haaks en Kuitie Kleding naar maat De Bioscopen TIVOLI DE WITTE: KOOPT BIJ Dames Gabardine en Popeline mantels Oorlogsschepen komen en gaan \Montgomery" verovert Kemperbank De nieuwe avonturen van Pim, Pam en P{ Aldus de heer A. Schouten op geanimeerde bijeenkomst der Helderse stichting Oeroud gegeven OUDERS! WERNER CRONE v. Straaten Wie wordt biljartkampioen van district Den Helder? Een kwart eeuw bij M-H* ZATERDAG 19 NOVEMBER 1949 yOEN MIJ GISTERMIDDAG voor Fort Erfprins een soldaat op wacht sagen staan, die alle mogelijke moeite deed zijn ledematen op temperatuur te hou den, kwamen ons plotseling de woorden van een rasacht Amsterdammertje in de herinnering. Hij zei zo op een dag. veel kouder dan gisteren, tegen een ro- buste soldaat die stampvoetend zijn wachtje klopte: „Jij heppet bij je baas seker verknolt, hè?" Het Amsterdammertje zal inmiddels Amsterdammer sjjn gewor den en hebben begrepen dat het wachtlopen voor elke militair is weggelegd, weer of geen weer. Zo was het ook met de landmachtman voor Erfprins. Toen hij hoorde dat wij de commandant, de majoor Houbolt, wilden spreken, trok hfj zijn kouwelijk gezicht in diepe plooien, want voor een bezoek aan de majoor „zouden wel heel wat formaliteiten moeten worden vervuld". Maar dat viel nogal mee. De wacht commandant bracht ook hier redding en even later stappen wü, met een zwaar bewapende wacht aan onze zij de, dwars over een modderig grasveld naar de filmzaal, waar de commandant zou zijn. Voor de ingang van deze zaai maakten wij kennis met majoor Kropf die sinds Dinsdag commandant js over de beide compagnieën die in het FoU zijn gelegerd, en als zodanig de opvol ger is van de reserve-majoor M. H Houbolt, de garnizoenscommandant van Alkmaar, die met ingang van 1 December de dienst gaat verlaten. De nieuwe commandant had zee. veel waardering voor de wijze, waar op de mannen van het 2e Territoriale Bataljon in Den Helder zijn ontvan gen, door burgerlijke zowel als mari tieme autoriteiten. We kregen de ver zekering, dat de militairen het hier best naar hun zin hebben. Het bleek dan ook, dat zij wel eens slechter wa ren gehuisvest. Vooral over de Militai re tehuizen is men voorts op Fort Erf prins goed te spreken. Toch geoefend. Het is aanvankelijk de bedoeling ge weest de infanteristen op Texel te la ten oefenen, gecombineerd met de ma riniers van het A.O.K. Door het ver trek van de laatsten is dit niet moge lijk geweest. Niettemin hebben de be woners van Erfprins op Texel een oefening gehouden, die hun evengoed is bevallen als de periodieke oefenin gen te Harderwijk. Majoor Kropf was van mening dat 't Fort wel aan de gestelde eisen had voldaan, doch wilde de geruchten dat de legering hier zelfs beter is dan in Alkmaar niet onderschrijven. In diep gepeins verzonken zijn wij naar „de wacht" teruggekeerd, met de woorden van majoor Kropf nog in de oren. Goed, de muren van de „ge bouwen" zweten wat vocht uit, maar zou dat niet te ve-helpen zijn? Laten wij hopen, dat de militaire autoritei ten het Fort in ere zullen herstellen, want voor een permanent verblijf is het onzes inziens zeker geschikt. In het wachtlokaal was alles nog net zo als even te voren. Op de ruw-hou- ten tafel, die voor het raam was ge schoven lag een sten. Een soldaat was verdiept in een puzzle en op een tafel in het midden van het kale vertrek la gen de overblijfselen van wat eens een brood en een pakje boter waren ge weest. Rond de kachel lag een hoop as en iets verder krulde een hondje. Uitsluitend Zwitsers Fabrikaat voor HEREN WATERDICHT-ANTIMAGNETISCH 7 steens anker 54.50 15 steens anker 59.00 Prachtige vormhorloges in doublé en staal van 43.50 Mooi jongens horloge 21.00 Vergulde stopwatch 27.50 voor DAMES Modern horloge met brede doublé band 15 st. anker 115. Modern staal anker horloge 52.50 Alles met volle garantie Keizerstraat 1 5 Vanavond geeft het Helders Fan farecorps in Casino zijn eerste winter- concert. De motorclub „Den Helder en Om streken" neemt Maandagavond in de bovenzaal van „Het Wapen van Den Helder" afscheid van haar voorzitter, die de vereniging wegens emigratie gaat verlaten. Het Onafhankelijk verbond van bedrijfsorganisaties houdt Donderdag avond in café Postbrug een propagan- da-vergadering. met als spreker de heer A. van den Berg uit Rotterdam. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. vd Nieuwenhuizen. Plantsoonstraa' 1. tele foon 2335. en dr. J B Proost, Zuid straat 13, telefoon 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vr'idag waargenomen door de heer F Bijl. Sluisdijkstraat 135 f's avonds na zes uur Soembastraat 44). Het eerste twaalftal van de korf balvereniging Helder speelt Zondag middag om twee uur aan de Kemp haanstraat tegen K.C.O. 1 uit Amster lam. „Tommy is al een hele tijd bij ons", vertelde de wachtcommandant. Hij ;aat overal mee naar toe, ook als we op oefening zijn. Hij slaapt bij de jon gens op de kamer en nou is hy eens even by de wacht op visite, Hy kan teen burgers zien, meneer, het valt me nhee dat hij nog niet is gaan blaffen Oost, West Als het hondje (een „zij") zyn naam .oorde noemen spitste het de oren, Joch verder nam het geen notitie van wis. Op onze vraag hoe het de wacht- ommandant in Den Helder beviel, haalde deze de schouders op. Och me neer, het is met alles zo: Oost, West. thuis best, hè? Maar ik had toch wel graag gehad dat die oefeningen met de mariniers waren doorgegaan, want daar zijn onze jongens gebrand op". Vanmorgen hebben de infan teristen, die in Fort Erfprins zijn gelegerd en Den Helder Dinsdag weer gaan verlaten, uit dank voor hun gastvrije ont haal gedefileerd voor burgemees ter Ritmeester. De kapel van net 2e T.B. was daarbij ook aan wezig. Na het défilé werd een korte mars daar de stad gemaakt We mogen na deze aardige gestes (de filmvoorstelling van de burgemeester en het défilé) wel aannemen, dat de heer Rit meester en de militairen er geen spijt van zullen hebben, dat zij elkaar leerden kennen. Dinsdagmorgen vertrekken de beide compagnieën weer naar Alkmaar, maar niet nadat de manschappen heb ben geprofiteerd van een gratis film voorstelling, die Maandagavond wordt gegeven, op initiatief van burgemees ter Ritmeester en met belangeloze me dewerking van de heer Bakker. Wy weten niet, of Tornmy dan ook van de partij zal zijn. We gunnen het haai van harte, want zij heeft ons gistermiddag tot aan de brug over het Fortgracht uitgeleide gedaan. Daarna gleed zij op haar buik naar de rand van het water om haar dorst te les sen. In zön derde en laatste lezing voor de Volksuniversiteit over „De grote Pyra mide" zette de heer Van der Vecht, na een kort résumé van het in de vorige lezingen besprokene, zyn zienswijze op de profetische betekenis van het won- deriyke bouwwerk nader uiteen. Naar zyn mening heeft de Pyramide een bood schap voor de wereld van alle eeuwen. Men kan in de symbolische construc tie van het monumentale bouwsel (iedere pyramide-inch stelt volgens de beschouwing, die de heer Van der Vecht aanhangt één jaar voor) meer zien dan uitsluitend een voorstelling der geschiedenis van het volk Israël. De stijgende gang geeft een tijdreke ning aan van 1486 jaren, beginnende toen de Israëlieten uit Egypte weg trokken naar het Beloofde Land, en eindigende vier jaren vóór Christus' geboorte. De daarop volgende dalende gang symboliseert de weg der mens heid naar de ondergrondse kamer, de kamer der chaos, waarheen volgens het „Dodenboek" de Pharao's na hun dood ZT'IVER WOLLEN met capuchon mt. 38-44 67.50 Te Hoorn wordt momenteel een zeer attractieve padvindersshow ge houden. Het waterschap „De Drie- ban" heeft besloten tot de aankoop van een eigen baggermachine. U In Sijbekarspel heeft de opening plaats gehad van het nieuwe gebouw voor kunstmatige inseminatie, zijnde een historisch feit voor de veeteelt in ons land. De heer E. Boekei is te Me- demblik gehuldigd wegens zijn 40-ja- rige arbeid ln het belang van de gym nastiek. De familie-competitie van de NC RV tussen inwonners van Enkhuizen en Utrecht is met 368326 punten ge wonnen door de ingezetenen van de Hf ringstad. Een bedrag van f 2000, bestemd voor de uitbetaling van arbeidsloon, is ontvreemd ten nadele van een der aannemer van Beynes' Spoorwagen- fabriek te Beverwijk. Er bestaan plannen voor de bouw van een derde R K parochiekerk te Beverwijk O zijn intrede doet by de Ned. Herv Gem. te Limmen, zal worden voorzien in een sedert 21 jaar bestaande vaca ture. De Zaanse VW heeft voor 1950 grote plannen. Wij noemen: bloemen corso, molendagen, jeugd-driedaagse en watertochten. De heer J. M. F. Kamphuys, de nestor van de gemeen teraad van Zaandam, heeft op medisch advies als raadslid bedankt. O Te Wormerveer is een bekende figuur overleden in de persoon van de heer L. Zinkweg. In het militaire hospitaal te Batavia is overleden de Zaandamse militair H. de Jong. Hij zou op 3 De cember naar het vaderland scheep gaan By de grootse viering van de ju bilea der beide Reddingmaat- schappyen kun de Koning der Blauwe Zeeridders, Janus Kuiper, niet aanwezig zyn. H.KH. Prinses Wilhelmina informeerde met grote interesse naar zyn gezondheids toestand, waarop Zy burgemeester G. Ritmeester verzocht Haai har- telyke groeten aan Janus Kuiper over te brengen. Gaarne heeft de burgemeester zich van deze ver erende taak gekweten, en de oude redder verrast met dit Ko ninklijk bewijs van belangstelling. werden vervoerd. Het is de weg die gegaan wordt tengevolge van ongeloof, materialisme, anarchie, naar de plaats der vernietiging, zoals dat ook in de Profetiën en de Openbaringen is voor speld. De tweede stygende gang be gint bij de Kruisiging. Het is een bre de en hoge galerij. Ingevolge Gods plan zullen de Israëlieten de andere volkeren opvoeren naar een betere en hogere wereld. Israël moet en zal zijn historische taak vervullen. De spreker wees op allerlei gebeurtenissen, die in de tydschaal nauwkeurig zijn terug te vinden. Naar zijn mening zyn alle gro te momenten in de wereldgeschiedenis in de Pyramide terug te vinden Het verwerpen van de Christus zag hy ge symboliseerd in het ontbreken van de topsteen: de bouwers hadden een fout gemaakt waardoor deze steen te groot bleek voor het beschikbare Dlatform Evenzo paste Christus niet in het bouwwerk door de mensen opgetrok ken. In deze geest voortredenerende verklaarde de heer Van der Vecht de Pvramide uit het Dodenboek en de Bijbelse profetiën, en deze laatste uit de Pvramide. Het was deze samen hang. die de spreker in hoge mate be koorde. en waarvan hij zijn hoorders op enthousiaste wijze mede wilde over tuigen. De sleepboten Hr. Ms. „Orkaan" en Hr. Ms. „RS 21" zijn gistermiddag om één uur yitgevaren om het licht schip „Terschellingerbank" op te halen en naar Rotterdam te brengen. Hr. Ms „RY 2" van de Hydrogra fische dienst, die deze week proefne mingen heeft verricht op het IJsel- meer is gistermiddag om drie uur in de haven teruggekomen. Het is morgen hoog water om 7 10 en 19.50 uur en laag water om 1 20 en 13.50 uur. Maandag is het hoog water om 8.05 en 20.30 uur, en laag water om 2.10 en 14.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 7.9 graden Celsius. VLAMMENDE WOUDEN De bioscoop aan de Spoorstraat ver toont tot en met Maandag een sensatie in kleuren, getiteld „Vlammende wou den", die de liefhebbers van het begin tot het einde zal pakken. De hoofdrol len worden gespeeld door Claudette Colbert en Henry Fonda Twee namen dus. die in de filmwereld wel iets wil len zeggen. Van Dinsdag tot en met Donderdag gaat De kus des doods", met Victor Mature. DE ZOON VAN MON'TE CHRISTO „De Toorts" noemt zich de gemasker de edelman, die aan de zijde van de groothertogin van Lichtenburg staat, en zal trachten een einde te maken aan de tyrannie van de dictator Gurko Lanen. ..De Toorts" slaagt daarin tenslotte ook. hetgeen met veel sabeleekletter en ro mantische scènes gepaard gaat. Het is een spannend verhaal, dat de bioscoop bezoekers nauwelijks de gelegenheid biedt een ogenblik op adem te komen. Louis Havward is de knappe graaf van Monte Christo alias „De Toorts", en het lieve meisje dat tenslotte in zijn sterke armen belandt beet Joan Bennet. Een vechtgeschiedenis om van te smul len! Van Dinsdag tot en met Donderdag draait hier „Song of my heart". Voorts vragen wij de aandacht voor de intellect voorstelling van Zondag morgen in Tivoli. Norman Dawn heeft op meesterlijke wijze de avonturen ver filmd van een jonge dokter die door de eindeloze Toendra van Alaska zijn weg zoekt naar een kleine nederzetting, dicht bij Noonack. Een film vol prach tige natuuropnamen. 80.75 86.40 108.50 Watervogels speelt Zondag voor de eerste bekerronde in Anna Paulow- na tegen ZAP. Nog vóór zij werden verwacht, na melijk gistermiddag om half vyf, kwamen Hr. Ms. korvetten „Bat jan' en „Ceram" op de rede. Graag hadden wy even een kort bezoek aan boord gebracht, ten einde reeds vandaag enige bijzon derheden ovei het verblyf in In donesië en de thuisvaart te kun nen vertellen, maar dat bleek niet mogelijk. Alvorens de douane formaliteiten war.-n vervuld en de Commandant Zeemacht Nederland de schepen had bezocht, kon de gelegenheid daarvoor niet worden geboden Inmiddels zullen zij, ver welkomd door de muziek der Ma rinierskapel en het gejuich van ta'loze Nieuwediepers, in de haven zijn aangekomen. En Dinsdag zal wederom de bui tenkant onze aandacht trekken. Hr. Ms. „Banckert" heeft reeds ligplaats genomen voor de kolen- steigers nabij de Marineschutsluis. De laatste toebereidselen voor de vier uur Dinsdagmiddag zullen de grote reis worden gemaakt. Om trossen worden losgesmeten, en vertrekt de tornedobootjager naar Indonesië. Aan boord zal zich o.a. ds. J. H. Sillevis Smit, hoofdvloot- predikant, bevinden. QP HET OGENBLIK kunnen we in het Nieuwe diep een „Montgomerg" in actie zien bij het veroveren van de Kemperbank. Want die baggermolen van de N.V. Smeulers' Baggermaatschappij uit Utrecht, die tegenover de Zniderpoort van de Rijkswerf aan 't wroeten is in de haveiibodem, draagt de trotse naam van „Montgomery". En het Kemperbankje, dat zolang het Nieu- wediep bestaat op gezette tijden moest worden weggebaggerd en telkens op nieuw aangroeide, mag tegenwoordig gerust .Jtemperbank" worden genoemd. In overeenstemming met de eisen des tijds sliBt het Kemperbankje verbazend snel aan en het is daarbij niet bescheiden, want de lengte bedraagt tenslotte verscheidene honderden meters. Men zoekt de verklaring in het feit, dat de drie zandzuigers onlangs het Kuitje grondig hebben omgewoeld, zodat met de ebstroom veel meer zand meekomt dan vroeger. Het spreekt vanzelf, dat de stroming in de haven de buitenbocht volgt en dus dicht langs de steiger loopt Aan de kant van de strekdam, waar het water rustiger is, heeft het meegeno men zand alle gelegenheid om te bezinken en dan moet „Montgomery" op een gegeven moment komen om de zaak onder water tot haar normale pro porties terug te brengen. Maar over een paar jaar zal ook „Montgomery" niet meer nodig zijn, want dan zal het Kemperbankje geen strekdam meer hebben om tegen te leunen. '„'SB?- 'f4|j "5! 22. De drie hondjes worden uit hun gesprek opgeschrikt door een bulde rende stem achter hen. „Zo staan de heren daar te luiwammesen en eikaars pakjes te bewonderen. Nu, ik zal jul lie wel even iets te doen geven. Inge rukt, naar de keuken, mars! Pim, Pam en Pom zijn wel een beetje ge schrokken van het geschreeuw van de dienstdoende korporaal, maar toch stappen ze welgemoed naar de keu ken. „Het lijkt me prettig om de kok wat te helpen", zegt Pim weer. Ik heb altyd al belangstelling voor het Koken gehad En misschien valt er rioi wel een lekker hapje af, nu en dan" Maar de 3 hondjes schrikken toch wy heel erg als de kok hen by een grot, oerg aardappelen brengt en hun 0b dracht geeft om die aardappelen maar" eventjes te schillen. Als Pim uurtje bezig is. begint hij sterretjes te zien en het ziet er niet naar uit, dat hii gauw klaar zal zijn. De secretaris van de Landelijke federatie van Stichtingen voor oorlogsgetrof fenen, de heer A. Schouten, heeft gisteravond in Formosa, op uitnodiging van de Helderse stichting, tegenover een talrijk gehoor allerlei punten besproken, op het werk der federatie betrekking hebbende. Blykens het grote aantal vra- gen, dat na de pauze werd gesteld en beantwoord, heerst onder de oorlog}, getroffenen nog grote onzekerheid en ontevredenheid, vooral ten aanzien van de Wet op de Materiële oorlogsschaden. Na zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer M. Blom, mede dat met het gemeentebestuur een brief wisseling was gevoerd over enige wen sen, die bij Helderse gedupeerden le ven. Het antwoord van B. en 'V„ dat juist gistermorgen was binnengekomen, huu het stichtingsbestuur niet bevre digd, weshalve het de vergadering een resolutie voorlegde. In deze resolutie, die zonder commentaar werd aanvaard, dringt het bestuur nogmaals aan op erkenning van de redelykheid der ge uite wensen (welke o.a. betrekking hadden op de bouw van winkels in Oud Den Helder, de herbouw van ver woeste percelen in de binnenstad, en de wenselijkheid van een contact avond, waarop van de zyde van het gemeentebestuur alle belanghebbenden over diverse practische punten kunnen worden ingelicht) De heer Schouten lichtte in zyn cau serie uitvoerig toe, welke bezwaren men heeft tegen het ontwerp van Wet op de Materiële oorlogsschaden, zoals dat door de Tweede Kamer werd aan vaard en hij vertelde wat het fede ratiebestuur in de afgelopen periode reeds heeft gedaan om allerlei onbil lijkheden uit de weg te ruimen. „Te- genover minister Lieftincks tegenstel ling tussen sociaal-zwakkeren en so ciaal-sterkeren plaatsen wy de onze: gedupeerden en niet-gedupeerden," be toogde de heer Schouten en hij be pleitte tenslotte de noodzaak van een hechte organisatie. „Laten wy als ver beten Hollanders voor ons recht blij ven vechten," zo besloot hy. Na de pauze werden tal van vragen ingediend, zowel schriftelyk als mon deling. Vele algemene en persoonlijke moeilijkheden kwamen daarbij ter, sprake en menigmaal konden de vra gers onmiddellijk van advies worden gediend. Zo verklaarde de heer Schou ten het o.m. als wenselyk, dat de ge troffenen hun geld op het Grootboek laten staan. Aan het eind van de vragenbeant- woording werd door de heer Blom medegedeeld, dat zeer binnenkort door de Federatie een boekwerkje zal wor den uitgegeven, waarin de voornaam ste vraagstukken, waarvoor de oorlogs getroffenen zich geplaatst zien, op overzichtelyke wyze zuilen worden be handeld. kwamen. Alle leden van het groepje beschikken over de nodige vrijmoed g- beid. Laten zij zich met kracht werpen op de studie van het samenspel, en hun clausen leren zeggen, alsof ze ter plaatse in hun brein opkomen. De oude kolonel Duncan Smith (de heer i/an Leeuwen) was in dit opzicht zelfs rog beter dan John Smith de wereld* ling (de heer Coesel). Wanneer de toneelgroep nog eens met „In de mist" voor het voetlicht komt. kan misschien het tuintje vol minder parlementaire uitdrukkingen (beplant door de schryver) enigermate worden gewied. Het toneelgroepje van de W.S.V. „Rijkswerf" heeft onder leiding van de neer H. Kohier twee avonden achtereen in Casino een opvoering gegeven van het blijspel „In de mist", uit het Engels vertaald door H. W. van Rijswijk. Don derdagavond ging de première voor de leden en donateurs der werfsportvereni ging zelf, gisteravond volgde een op voering voor de leden en donateurs der buurtvereniging „Eendracht". „In de mist" is een aardige bewer king van een oeroud gegeven. Er zijn twee heren in het spel, die allebei John Smith heten (maar heel verschillend geaard zijn), en ook de beide dames Smith worden ten tonele gevoerd. Zo- ais gebruikelyk krijgt het stuk zijn karakter van blijspel door een fatale verwisseling der personen. De andere figuren in het stuk zorgen ervoor dat de situatie steeds ingewikkelder wordt en tenslotte op een Gordiaanse knoop ge lijkt. Naar het schijnt heeft zelfs de auteur moeite gehad om de zaak op een aannemelyke wyze te ontwarren, want het slot bevredigt niet bijzonder. Drie bedryven lang stapelden de mis verstanden zich op, maar opeens ver dween de mist en toen was in een om mezien van tyd het leed geleden. Het gaat in zo'n geval echter om de manier, waarop de spelers zich kwijten van hun taak. Welnu, dat ging zeer verdienstelyk. Er werd vlot geacteerd met een behoorlijke rolkennis, en dik wijls met veel enthousiasme. De heren B. J. F. Coesel en J. van Leeuwen waren daarbij de uitblinkers en wisten menig lachsalvo te ontkete nen. De andere medespelenden waren zwakker, maar leverden over het alge meen toch aardig werk. De fouten die gemaakt werden, behoefden het genoe gen dat de toeschouwers aan het stuk beleefden, gelukkig niet te bederven Het bleven kleinigheden, die alle voor verbetering vatbaar waren, en de ver eniging juist kunnen stimuleren om zich verder in de toneelkunst te be WILT U GRAAG EEN FOTO VAN UW KINDEREN? Vraag het hun voor St. NICOLAAS' UW KINDEREN hebben ook dol graag een FOTO VAN U. GEEFT ZE HUN. Wij fotograferen ALLE DAGEN tot 5 uur n.m. KONINGSTRAAT 29. 6 foto's 7.6 cadeaux WITTE OVERHEMDEN vaste boord en met Schiller kraag, alle maten 4.38 DAMESBLOUSES in wit 4.38 VOETBALBROEKJES (wit) 1.98 SHORTS VOOR HEREN 4.92 zeer geschikt voor de tropen KEIZERSTRAAT 63 Evenals voorgaande jaren wordt ook dit seizoen het persoonlijk kampi°el1" schap van de Nederlandse Biljartbond district Den Helder, verspeeld. wordt begonnen met de vierde klasse (gem. 1—2). In de afgelopen weken zijn de voorronden reeds gehouden. Van e zeven en veertig deelnemers kwamen de volgende heren in de finale. Renoov (Ons Genoegen), J. Hendrik» (Breezand). L. Alderliefste <R°yal,-,nJ in 't Veldt (Royal), W v. d. Haag Poedel). J. Raven (D.OR), T- Amstel (V.OG) en J. Wijker (V-O.O-' De wedstrijden ziin in het café va® de heer A. Luyckx, Bassingracht 1. °P Maandag 21. Donderdag 24 en Vrijdag 25 November en beginnen om zev uur. Het was gisteren vyf en twintig jaaf geleden, dat de heer J Smit. Kerk- sracht 42. werd benoemd tot bestuurs lid van Maatschappelyk Hulpbetoon verband hiermede werd hem in een tiem samenzijn in de bovenzaal v „Formosa" een kleine huldiging berei

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2