Stad en Omgeving. HILDERING Voor enkele Dames en jongere Meisjes Winter - Cocktail Spraakgebrekkige kinderen kunnen in Den Helder worden geholpen Twee H.C.S.C.-teams behaalden weer grote overwinningen Abonneert u op dit blad Nauwe samenwerking tussen logopaediste en Districtsschoolartsendienst Duur toneelstukje Burgerlijke Stand Sint Vincentiusvereniging viert gouden jubileum Tussen Haaks en Kuitje In het kort Sport in het kort Het lag voor het grijpen... HAV-dames verloren met 3—2 van HOC J. Kooyman werd zevende in de D-klasse VAN MARSDIEP TOT IJ De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Van de groene tafel I.V.A. nog ongeslagen in Helderse competitie Texel Toneelsucces van „UDI" Urk Visserijbesommingen Koopt bij Ëlf Callantsoog Korfbalvereniging Helder won met 72 van KCO Volkers heeft de leiding bij „De Kraaien" Hippolytushoef Uitvoering van de Harmonie Eerste steen burgemeesters, woning Vara-afdeling opgericht Callantsoog won met 72 van Con Zelo I Handbal De Dorpsdokter Anna Paulowm Volksonderwijs Zii ijpe WAT HET OOG NIET ZIET Koopkrachtige Lezers Heldersche Courant DINSDAG 22 NOVEMBER 1949 Gistermiddag maakten wU een praatje met mevr. H. van KatwijkBoode. de logopaediste. die sinds kort iedere Maandagmiddag van twee tot vijf nor spreek- var hondt in het G.G.D.-geboaw. Zij had jnist een patiëntje onder handen e:4 tafel in de ruime, frisse spreekkamer lag vok boekjes met plaatjes en letters. Mevrouw Van Katwijk is een sympathieke, blonde jonge vrouw, die veel van kinderen houdt en haar klantjes spoedig op hun gemak weet te stellen. Zij doet buitengewoon nuttig werk „Uw spraak maakt u openbaar", en dat weten de kleinste kinderen al. In onze omgang met mensen is het zo belang rijk, wanneer wij ons behoorlijk weten uit te drukken. Wij moeten onze ge dachten en gevoelens in woorden kun nen weergeven, en die woorden moeten wij kunnen uitspreken. Thuis en op school wordt dat het kind geleerd, maar de praktijk heeft bewezen, dat spraakgebrekkige kinderen dikwijls meer achterop komen, dan nodig is. Allerlei psychologische en paedagogi- sche moeilijkheden zijn daarvan het gevolg. Daarbij komt, dat tal van spraakafwijkingen het gevolg van psy chologische moéilijkheden zijn. Een vi- •ieuze cirkel, een duivelskring dus, Waaruit het kind niet gemakkelijk Wordt verlost. Daar zijn kinderen, die last hebben van stotteren, van spreken door de neus, van heesheid. Laatstgenoemde afwijkingen hebben vaak lichamelijke oorzaken, evenals verscheidene kinde ren slecht spreken tengevolge van slechthorendheid. Thuis en op school bestaat niet altijd de gelegenheid, om een goede remedie tegen dergelijke spraakgebreken toe te passen. Niet voor niets heeft de Vereniging voor Logopaedie en Phoniatrie een speciale opleiding voor logopaedisten (welke iets meer omvat dan de opleiding voor spraakleraar of -lerares) in het leven geroepen. Mevrouw Van Katwijk heeft zulk een opleiding gevolgd, en zij kan dus in de meeste gevallen de oorzaken der spraakgebreken opsporen en dan de beste remedie toepassen „U zoudt ons de heilgymnasten van de neus-, keel- en oorarts kunnen noemen", licht zij toe, daarmee onmiddellijk aangevend dat medisch of chirurgisch ingrijpen niet tot de taak der logopaedisten be hoort. In de meeste gevallen behoeft het zover ook niet te komen. Het me rendeel der spraakgebrekkige kinderen kan, door een onder geduldige leiding De Politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, kreeg gisteren enige zaakjes van ondergeschikt belang te behandelen. Het waren merendeels diefstallen en overtredingen, die een gevolg waren van achteloosheid. In alle gevallen kon met een waarschu wende geldboete worden volstaan. De eerste, die het zaaltje van de Politie rechter betrad, was Willem B. uit Den Helder. Het was een man van onbesproken gedrag, die met de Jus titie in aanraking was gekomen om dat de personeelsvereniging, waarvan h$ penningmeester was, een toneel- «tuk had opgevoerd, waarvan de au teursrechten niet waren betaald. B verzuimde 15,aan de uitgever af te dragen en daarom kreeg hij nader hand opdracht het dubbele bedrag 30,te betalen. Dit vond hij wat erg veel en hij weigerde aan de vor dering te voldoen. Het gevolg was, dat hij gisteren conform de eis tot f 15,subs. 5 dagen veroordeeld werd. Het geheel komt de kas van de personeelsvereniging nu dus op 45 te staan. Nicolaas H., uit Den Helder, stond terecht, omdat hjj een dekzeil had gekocht, dat achteraf van dief stal afkomstig bleek te zijn. De Offi cier, mr. A. W. Holsteyn, was van mening dat H. beter had moeten in formeren naar de herkomst van het zeil. De eis was 35,— subs. 15 da gen. Uitspraak conform de eis. De Wieringer Wiebe de J. had zich te verantwoorden, omdat hjj, toen hij wegging bij zijn werkgever, verzuimde het oliepak dat hjj in bruikleen had gekregen, in te leveren. De J., die niet ter rechtzitting ver schenen was, werd conform de eis tot 10,subs. 5 dagen veroordeeld. Tenslotte was er nog de Wierin ger Pieter de J., die bij graafwerk op een oude vaas stuitte. Hij sprak met zijn mede-arbeiders af, dat een van hen de vaas zou verkopen en dat de opbrengst dan gezamenlijk gedeeld zou worden. Achteraf kreeg hij spijt van zijn gulheid en hij vertelde de po litie dat de betre ende arbeider de vaas verduisterd zou hebben. Deze manier om een goed burger in een kwaad daglicht te stellen vond de of ficier zeer ernstig, Hij eiste 60,— subs. 30 dagen. Rekening houdend met de financiële draagkracht van De J. stelde mr. Alblas de boete op veer- tig gulden, met een vervangende hechtenis van tv Tten. KUNT U KIENEN KIENT DAN MEE. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op een attractie van de Centra-kruideniers, welke gehouden wordt onder de titel „Kunt u kienen, kient dan mee". Gedurende elk der ze ven weken, die de actie duurt, kan men in de winkels coupons kopen, die van betekenis zijn voor het merkenkienspel. waarvoor verschillende grote prijzen zijn beschikbaar gesteld Door het ko per van de coupons kan men bovendien in het bezit komen van de fraaie Rode Knus-kalender. Door aan de actie deel te nemen, steunt men dus tevens het menslievende werk van het Rode Kruis oefenen der spraakorganen, geheel worden genezen. Het is vaak een kwestie van zelfvertrouwen. Wanneer eenmaal verbetering merkbaar is, blijft de definitieve genezing over het al gemeen niet lang uit. Natuurlijk zijn er gevallen, waarmee zelfs de aller bekwaamste logopaedisten geen raad weten. Voor het gros echter (alleen op de openbare lagere scholen lopen pl.m 120 spraakgebrekkige kinderen) zal mevrouw Van Katwijk heel veel kun nen doen. Daarom is het goed, dat een nauwe samenwerking met de school- artsendienst gaat komen. Wij hopen, dat deze samenwerking zeer vrucht baar zal zijn, tot heil van het opgroei ende kind. Bevallen: J. H. Buijsde Bruijn. d. C. BrondsemaBoon, d. A. de GraafSchuit, z. A. KramerStaal man, z. J. E. SelderbeekSteenlage. d P. OkkerseCoppleson, z. T J. Creemersvan Poelwijk, d. A. G. C. van der SpekSmits, z. W. Bouma Gorter, z. en d. H. Pluijmers1'Istel- le. z. Ondertrouwd: C. T. de Boer en F Bogaards. J. Lagendijk en C. A. Kater. Getrouwd: H. W. Bouthoorn en F. B. v. d. Heuvel. C de Boer en D. Klein J B. Verduin en S. Boot. J Murraij en W. Graaff. Overleden: Wed. H. Ekampde Moes, v„ 77 j. Wed. E. T. Helder— Feeters, v„ 73 j. A Flaes, m., 60 j. A C. Aggenbach, v„ 56 j. J. Otten, m„ 68 j. Dezer dagen bestaat de Sint Vincen tiusvereniging, Conferentie van de H.H. Petrus en Paulus te Den Helder, vijftig jaar. De huidige vice-president, de heer M. A. Kolster, zal dan tevens zijn vijftig-jarig lidmaatschap herden ken. De heren P. Th. Luickx en H. J. van Alphen werden 25 jaar geleden lid.. Ter gelegenheid van dit meervou dige jubileum zal op Zondagmiddag 27 November, 's middags van één uur tot half drie, een receptie worden ge houden in „Formosa". Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 1145 kg. bot, 656 kg. garnalen, 82 kg. kaan, 1048 kg. kabeljauw, 68 kg. rog, 1249 kg. schar, 143 kg. schelvis, 4526 kg. schol, 64 kg. poon, 759 kg. tarbot, 8929 kg. tong, 2116 kg. wijting, 44 haaien. De Hollandse kustvaarder „Ge- ziena", onderweg van Nyköping naar Colchester, kwam gisteren op de rede bijleggen. Het is morgen hoog water om 9.40 en 21.50 uur en laag water om 3.45 en 16.00 uur. De temperatuur van het zee water ws« 8.6 graden Celsius. Onze oud-stadgenote, mevr. J. J. Hogewindde Nijs, arts te Hoogeveen, promoveerde dezer dagen aan de Uni versiteit te Groningen tot doctor in de geneeskunde, op een proefschrift geti teld „Actinomycose". Een jong meisje, dat op de fiets van haar vader even naar de Rehoboth- kerk was gegaan, moest met de onple zierige boodschap thuiskomen dat de fiets was gestolen. De eerste ronde van de bekercom petitie had voor Watervogels, dat te gen ZAP speelde, een gelijk spel tol resultaat (2-2). Nieuwe Niedorp ZRC 2-4. Texel speelde vriendschappelijk tegen Succes en verlooa met 3-2. Gevonden: bakelieten armband, kist met appelen, blauwe alpinomuts. twee sigarenaanstekers, autoped, rij wielzadeldek, diverse handschoenen en wanten, hondenhalsband met penning, kindermuts, kruiwagen, mondorgel, zil veren medaille met beeltenis H. K. H. Prinses Wilhelmina, parapluie, diverse portemonnaies, portefeuille inh. f 163, snelbinder met tijdschrift, vijftien me ter steigertouw, diverse vulpenhouders, rood speelgoedwagentje, grijs wind jack, zilverbonnen van f 1 en f 2,50, zakmes. Verloren: zwart lederen actetas, zilveren schakelarmband, autoped, bril in étui, ceintuur, rood schoolétui, bruin lederen étui, grijs glacé rechter heren handschoen, herenarmbandhorloge, pr. bruine glacé handschoenen, zwarte hond. zilveren damesarmbandhorloge, zwart kalf, zak klavermeel, donker blauwe kleppet, pakje inh. garnering voor zwarte jurk, diverse portemon naies met inhoud, zwart lederen riem van motorjas, ring met sleutels, gou den ring met diamantjes, bougiesleutel, bruine shawl, veelkeurige shawl, Par- ker-vulpen. zwarte vulpen, witte want. donkerblauwe want, grijs rijwielzadel dek. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. De HAV dames hebben in een gelijk opgaande wedstrijd in Haarlem met 3 2 van HOC verloren. De thuisclub wist een licht overwicht aanvankelijk in 'n 2-0 voorsprong uit te drukken. De Helderse dames deden haar uiterste best tegen te scoren. En dit gelukte ook. Kort achter elkaar werden twee doelpunten gemaakt (2 2). Toen begon de wedstrijd een uitermate spannend karakter te krijgen Even voor het ein de slaagden de Haarlemse dames erin het winnende doelpunt te maken (3 2) Ook de HAV heren leden een neder laag. Zii hebben het tegen HOC. dat in de districts tweede klasse de leiding heeft, niet kunnen bolwerken. Onze stadeenoten startten goed. Na twaalf minuten hadden zij reeds een 3 0 voor sprong. Daarna kwamen zii door on nauwkeurigheden en snelregelovertre- dingen in het nadeel. Hiervan profi teerde de beweeglijke HOC voorhoede Met de rust was de stand 7-4 Hoewel de HAV-heren het in de tweede helft iets beter deden, kwam het einde met een 9-6 nederlaag. Den Helder was Zondag in de Alk- maarse Singelloop vertegenwoordigd door de heer J. Kooyman, lid van de Helderse Athletiek Vereniging. Kooy man kwam uit in de D-klasse en moest vier kilometer lopen Hij eindigde op de zevende plaats. In het totaal klasse ment werd hij als twee en-dertigste genoteerd. Er waren in het geheel ze ventig deelnemers. Een incasseerder van het gasbedrijf *e Schagen pleegde fraude door de door verbruikers verschuldigde bedragen te berekenen naar 'n hogere stand dan de meters aangaf. O Te Den Oever is een werkplaats ingestort, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorza ken. De burgemeesters in Westfriesland hebben besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van op richting van een schoolartsendienst voor de gehele streek. De veiling „De Zui derkogge" te Hem heeft een bewaar plaats van poters laten bouwen. De gemeenteraad van Urk heeft het ge bouw van de electrische centrale voor 40.000 verkocht aan de Apeldoornse Nettenfabriek. De nieuwe industrie biedt werkgelegenheid aan 100 arbeids krachten. De Hoogovens zullen begin volgend jaar overgaan tot de levering van gas aan Amsterdam-Noord. De Zaandamse havenarbeiders heb ben besloten een havenreserve te stich ten, een besluit van grote betekenis voor het havenbedrijf. Q Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van het Zaanlandse bouwbedrijf J. Kakes, is de oudste directeur, de heer C. Kakes be noemd tot ridder in de Orde van Oran- je-Nassau. Met uitzondering van Oostzaan, met welke gemeente nog be sprekingen gaande zijn, hebben alle Zaanse gemeenten instemming betuigd met het voornemen per 1 Januari te komen tot een sociografisch bureau voor de Zaanstreek. 24. Pim, Pam en Pom kunnen niet meer! Stapels en stapels borden hebben ze afgewassen, tot ze niet meer op hun benen kunnen staan. De kok is heel tevreden over hen en zegt, dat hij hen niet meer nodig heeft. Wankelend willen de drie broertjes naar hun le gerstede gaan om wat uit te rusten. Maar helaas, dat is nog niet voor hen weggelegd. Daar staat de dienstdoende korporaal al weer en kijkt hen grijs- Helderse competitie. Twee tafeltennis-teams van HCSC hebben in de Bondscompetitie weer grote overwinningen behaald. HCSC 2 won in Znid-Scharwonde op haar slof jes vrn TOS 2. een drietal zonder ver dediging. en HCSC 1 (dames) had het tegen TOS 1 al even gemakkelijk. De derde klasse wedstrijd TOS 2 HCSC 2 leverde voor onze stadgeno ten geen moeilijkheden op. R. vd Zee sloeg hard aanvallend in en won zo al ziin partijen In twee games. K. Bruin, de sterkste soeler van TOS bracht het tegen P. de Loos tot drie games. Hij verloor niettemin met 1921, 2116 1821. Tegen de snel reagerende J. W Scheer kreeg hij evenwel in het geh°el geen kans (421. 1521). Dit was HC SC's tweede wedstriid en tevens twee de 100 overwinning. Zaterdagmiddag komt Readv 1 van Texel 1 op bezoek Ook de tweede wedstriid van de HC SC-dames werd een fraaie 91 zege De dames van TOS speelden de bal veel te hoog. waarvan HCSC dankbaar profiteerde. Vooral mei Chr. Oosterioo deed dat zeer handig. Zii won dan ook al haar partiien in twee games. Ook mej. D. Leen werd niet versla gen al moest zii één nartii in drie ga mes in haar voordeel beslissen. Zii komt er echter steeds heter in, en speelt een pittige wedstrijd. Mej. A. Bruvn verloor van mej. R. Rijper, en boekte twee „twee-games" overwinningen. De enige verdedigster bii TOS was mej. R. Broersen. Zii wist het echter niet tot een overwinning te brengen. Ook het dubbelspel wasvoor de Helderse dames. De uitslagen wa ren: TOS 1—HCSC 1. G. Koniin—C. Oosterioo 821. 821: R. RiioerC. Oosterioo 1121. 1721: R. Broersen C Oosteloo 18—01. 15—21: R Riteer— A. Bruvn 2117. 2116: G. KoniinA. Bruvn 1621. 1921: R. BroersenA. Bruvn 2123. 1721: R. BroersenD. Leen 821. 2325: G KoniinD. Leen 21—14. 10—21. 11—21: R. Rijper—D. Leen 18—21. 15—21; dubbel R. Riip»r en R. BroersenC. Oosterioo en D. Leen 17—21, 7—21. Totaal 1—9. Voor een stampvolle zaal gaf de re derijkerskamer „UDI" haar eerste win- tervoorstelling voor donateurs. Opge voerd werd het bekende blijspel „Het hoedje van Marius". Van dit spel hebben wc genoten; het was zo echt vlot en ongedwongen. De inhoud van het stuk zullen we niet verklappen, daar we mogen aannemen dat UDI, gezien dit succes, ook voor het tweede gedeelte van haar donateurs „Het hoedje" wel zal brengen. Van de medewerkenden noemen wij allereerst Grootmoeder (mevr. Vrijdag- Keyser), de hoofdfiguur uit het stuk. Zij heeft deze moeilijke rol voortref felijk gebracht; haar spel was prima. Haar dochter Tilly (mevr. v. d. Vlies- Koopmans) sloeg zich uitstekend door haar moeilijke rol heen, evenzo haar man (A. de Wilt) de fabrikant. Van hun vier kinderen willen we één een extra pluim toekennen, n.1. Doortje (mevr. Koorn-Ruis). Waarom hebben we deze kracht nooit eens eerder een soortgelijke rol zien spelen? Over de zoon Ferry (de heer Seldenrust) zijn we niet zo goed te spreken. De zoon Jan (A. Poel) harf wel iets jongensachtiger kunnen zijn .Zijn spel was te stug voor een jongen van 19 jaar. De dochter Ricky (mej. G. Roeper) was werkelijk een succes, evenzo het gesnorde pruts kereltje Puck (C. de Wit). De aange trouwde zoon Marius (G. Bakker), man van Doortje, speelde zoals we dat van hem gewend zijn. Het dienstmeisje (B. Langeveld) had iets gewoner kunnen zijn. Als de familie rijk en verwaand is, kan toch het dienstmeisje zichzelf wel blijven. De aankleding van het toneel en de belichting waren zodanig dat een deel van het succes ook daaraan kan wor den toegeschreven. De grime was in goede handen van de heer Michels uit Amsterdam. Een buitengewoon gezel lig bal besloot de avond. Door 30 vaartuigen werd Zaterdag aangevoerd: 8641 pond snoekbaars, prijs 0.23 f 0.30; 285 pond rode baars 0.25; 52 pond Blei 0.07; 593 pond voorn 0.05; 33 pond bot 0.35 en 1994 pond Noord- zeevis, prijs 0.20—1, alles per pond. TVA 1 ATTV 2 HCSC 1 IV A 2 TVA 3 42—8 17—13 22—18 15—35 14—36 Voor de stedelijke competitie wer den nog gespeeld: afdeling A IVA 1— HCSC 1 82, en IVA 3—IVA 2 5—5. Het eerste team van IVA staat erdoor haar overwinning op HCSC nu wel zeer goed voor: 5 5 0 3 2 0 4 2 0 5 1 1 5 0 1 Uitslagen van de afdeling B- HCSC 2—HCSC 4 10—0 HCSC 3—HCSC 6 8—2 HCSC 5IVA 6 7—3, IVA 5— HCSC 3 73. In deze afdeling gaat HCSC 2 met elf punten uit zes wedstrijden aan de kop. Dan volgen HCSC 3 en HCSC 5. met acht punten uit vijf wedstrijden. WGW heren speelden gelijk. Het tweede WGW-herenteam heeft tegen Ready 1 met 5—5 gelijk gespeeld. De individuele uitslagen waren: WGW 2Ready 1, N de VroomeG. de Jong 15—21. 18—21: B Slnnige (invaller— G' de Jong 17—21. 18—21: J. Gorissen G. de Jong 13—21. 9—21: N de Vroo me—Boon 21—13, 21—14: B. Stenige— Boon 21—13. 18—21. 21—14: J Gorissen —Boon 21—13, 21—17; N. de Vroome— Peetoom 21—17, 21—11; B. Sinnige— Peetoom 16—21, 21—13. 21—19: J. Go rissenPeetoom 1621, 1821: Dou blé N. de Vroome en J. Gorissen PeetoomG. de Jong 1221, 1721. MANTELS Ook voor oudere dames. 60.75 73.75 - 83.75 In een goede wedstrijd heeft KVH over KCO gezegevierd. Na ongeveer tien minuten spelen gaf mevrouw Lok kers de bal keurig door aan haar echt genoot, die er de korf mee vond. Dit doelpunt werd even later door een 2de gevolgd. Na het vakverwisselen bracht W. Visser de stand op 3- 0 en H. Schutte maakte er 4-0 van. Verder scoorden nog C. Schutte, mevr. Lokkers en me vrouw Bak. KCO scoorde tweemaal tegen, zodat onze stadgenoten met 7-2 wonnen. Zij bezeetten op de ranglijst nog steeds de tweede plaats. Voor de onderlinge competitie van de schaakclub „De Kraaien" werden d volgende partijen gespeeld: P. Vol kersA. Donderbroek 1-0, P. Kate- veldH. Houwing 1-0, A Donderbroek A. de Jager 10, P. VolkersR Werkhoven 1-0. P. KateveldP. Vol kers 0-1, R. WerkhovenC. Hekman 1-0, A. de JagerC. Hekman 0 1, P. KateveldA Donderbroek 0-1, P. Vol kersH. Houwing 1-0. De stand ziet er nu als volgt uit: P. Volkers C. Hekman A. Donkerbroek R. Werkhoven P. Kateveld H. Houwing A. de Jager 5,5 5 3.5 3.5 2 1,5 0 Zaterdag- en Zondagavond heeft de Koninklijke Muziekvereniging „De Harmonie" van H'hoef een uitvoering gegeven voor de donateurs. De avond werd geopend met de mars „Marche du Heros", waarmee de feeststem ming er in kwam. Hierna volgde de ouverture „Un Tour de Bandits", „Suite Oriëntale", „In het land van de Indra", „Rossiniana", een ouvertu re naar Italiaanse trant op motieven van Viotta, „Gangspildeuntje" (het verplichte nummer op het j.1. gehou den concours) en ten slotte volgde .Finale Royal Air Force March Post" Hier volgde een daverend applaus op. waarna de muziekvereniging nog een toegift gaf. Na de pauze werd een to neelstuk opgevoerd, „De Zondvloed' Het stuk speelde in Zeeland tijdens de oorlog 1940—1945, toen grote vruchtbare gebieden blank werden ge zet, uit vrees vopr een dreigende in vasie. Allen hebben met toewijding gespeeld, vooral de Boer van Doorn hof, de dochter, de dienstbode en Sjefke. Jammer, dat het derde bedrijt een beetje saai en langdradig was. De avond werd besloten met een ge zellig bal. EVA TUYN Met een '.orte plechtigheid heeft Vrijdagmiddag de eerste-steen-legging plaats gevonden van de nieuwe burge- meesterswoning, door het dochtertje van burgemeester Correljé. Hierbij waren tegenwoordig de wet- houders van Callantsoog, de architect, de heer Drexhage, de aannemers, d» gebr. Doedens en hun personeel. Bene. vens waren daarbij nog aanwezig de gemeente-architect, de heer C. de Leeuw, de dagelijkse opzichter en van het Bureau Wederopbouw de heren Spijker en De Blaauw. Het woord werd gevoerd door de burgemeester, de heer Doedens en de heren Mooij e.i Volder. Door de fa. Doedens werd aan het dochtertje van de burgemeester, dat de eerste steen legde, bloemen aangeboden. Door enige leden van de VARA was in café Vriesman een vergadering be legd, om te komen tot oprichting van een afdeling. Mevrouw IJselstein- Dekker, districtsbestuurster te Anna Paulowna, hield een inleiding. Men kwam tot oprichting en als be> stuursleden werden gekozen de heren P. Vos Jbz., voorzitter, W. K. van Geij- tenbeek, secretaris, W. L. Loete, pen ningmeester en Jb. Mooij Mz. Vóór de rust was het een aantrek kelijke wedstrijd en leidde Callantsoog met 20. Direct na rust pakte Con- Zelo flink aan en binnen 10 minuten was de stand gelijk. Daarop kwam Callantsoog goed los en achtereenvol gens werd de stand tot 7—2 in haar voordeel opgevoerd, waarmee het ein de kwam. De scheidsrechter leidde rus tig, doch mag o.i. wel iets meer op hard spel letten. Daarbij liet hij veel over zijn kant gaan. In de morgenuren van Zondag j.1. speelde het dames-handbalelftal HVC I een wedstrijd tegen DES IL De Cal- andsoogse dames toonden zich verre weg de meerderen en wonnen met 70. Deze dames staan met vier ge peelde en vier gewonnen wedstrijden aan de kop van haar afdeling. Moet dat een kampioenschap worden? De toneelgroep VW zal Zaterdag avond een voorstelling geven van „De Dorpsdokter" van Jan Fabricius. Op de gehouden ledenvergadering kon de voorzitter behalve het bestuur slechts een -lein aantal leden welkom heten. De voorzitter gaf een overzicht van het afdelingsleven in het afgelopen jaar. De heren Van Dijk en Vergaay hadden de afd. vertegenwoordigd op de federatievergadering te Bergen ea eerstgenoemde was medeafgevaardig de voor de provincie naar het jaar congres te Arnhem. In het centrum van de belangstelling der vereniging staat thans „de nieuwe beheersvorm der openbare school". Een verheugend ver schijnsel is de snelle gro,van het le dental, dat de 120.000 nadert. Ook de afd. Anna Paulowna heeft een stijgend ledental. De 184 hoopt men spoedig op 200 te brengen. De rekening van de heer P. Kooiman sloot na aftrek van 25 voor het „fonds tot steun" en 2.50 voor het schippersfonds, met een kas saldo van 71. Deze reserve werd te klein geacht om dit jaar een grote pro- paganda-avond op te zetten. De heren Kooiman en Jellema werden in hun bestuursfunctie herkozen en de avond besloten met een causerie door de heer Van Dijk over een „wandeling door het Stedelijk museum te Amsterdam", ge houden bij een serie lichtbeelden van schilderijen in dat museum. lachend aan. ,,Een beetje vermoeid, jongelui? Ja, dat valt niet mee hè? Jullie dachten hier een herenleventje te kunnen gaan leiden, maar gelukkig ben ik er ook nog. Geluierd wordt er hier niet. Ga maar mee. Ik heb nog één aardig karweitje voor jullie en dan zijn jullie klaar. Voor vandaag tenminste En gemeen lachend, beduidt hij de drie broertjes, dat zij hem vol gen moeten. (maar het hart wel deert). BQ de aanschaf fing van een kinder- vagen zullen er ver schillende dingen zijn, lie U als leek niet ■iet. Maar waarvan U veel „hartzeer" kunt irijgen. Koopt een van Delfts wagen en ga naar Koningstraat 47, Telef, 2719. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Simon Jacobus, zoon van Simon Jacobus Ligthart en Catharina Cecilia Koortens. Ondertrouwd: Johannes van der Vel den te Den Helder en Jacoba Vrolijk. Er zit niet alleen stijging in ons abonnementen- aantal, maar ook de Handeldrijvende Midden* cand ziet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate in de KOUSENATELIERS „HIN" DEN HELDER. verdienen k&nS °m sP°edië een hoog loon te Inlichtingen. Personeelafdeling Janzenstraat 1, DeD e werkdag van 8.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 17.30 uur. Geniet op ZATERDAG 26 NOVEMBER van een U gebracht door het Helders Jeugdorkest SERENATA 1. v. H. C. BOHLEN. ITrnrVD1fï1?. Van 'THE RANCHERO'S" en HE PALMBEACH STRINGERS." 8 UUr* Entrée 0.75 (r. Voorverkoop kaartenI SIMONSH, Boerhaavestraat 46.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4