Verlanglijst GOUD ZILVER DOUBLÉ Krijgt de gemeente Den Helder voor 1949 een bouwvolume voor 812 woningen? Verzwakt M.S.C. behaalde keurige overwinning op Schaakmat voor iedereen „Streven naar beter" liet zich in Belgie niet kennen UIT DE RAADSPORTEFEUILLE B. en W. dringen aan op exira-ioewijzing 1 December de kritieke datum Grondprijzen in Oud Den Helder P. J. STEINBERG „De Cod der Schepping" In het kort Vereniging won een aantal fraaie prijzen Brandje was spoedig bedwongen November, bazarmaand" ]o en Arnold Juda speelden op schoolconcert 54 Marine-officieren beëdigd Fa. A. Colthof heeft twee prachtige etalages PIET SCHMIDT .Voorzorg" aangesloten bij „Nezifo" Tweede iienial kwam mei achi invallers uii In sportieve sfeer VAN MARSDIEP TOT IJ Uitslag openbare verkoping Zeer zware wedstrijd voor HCSC op Marken Predikbeurten Voor Heren Voor Heren Verzilverd Voor Heren Franse Import Horloges KEl2EWH.15 7cl 2Ó2Ó OEN HELPER. -HAARLEM Op 8 December 1948 deelden Gedeputeerde Staten van Noord-Uolland mede, dat voor het Jaar 1949 aan de gemeente Den Helder voorlopig een aantal van ca. 875 woningen, tot een volume van 75.689 m3, werd toegewezen. Een gedeelte van deze toewijzing zou in de vorm van gepraefabriceerde woningen worden ge geven. Het gemeentebestuur heeft daarop aan Gedeputeerde Staten doen weten, dat de berekening van het toegewezen bouwvolume geen bevrediging kon schen ken. Te weinig was daarbij rekening gehouden met het besluit van de Regering om Den Helder tot de belangrijkste Marinebasis van Nederland te maken. In bet feit, dat op zeer korte termijn een groot aantal woningen moet worden gebouwd voor de huisvesting van personeel van de Koninklijke Marine en van de Rijks werf, vonden B. en W. aanleiding om met klem de toewijzing van een extra bouwvolume te bepleiten. zijn van 73 woningen méér dan het nog beschikbare volume (288 woningen) toelaat. B. en W. zullen zich, in verband hiermede tot Gedeputeerde Staten wen den met het verzoek om uit het na 1 December a.s. van andere gemeenten beschikbaar komende bouwvolume nog een extra volume van 73 woningen aan de gemeente Den Helder te willen toe wijzen. Binnen twee drie weken kunnen bovendien plannen worden overgelegd voor de bouw van 188 montage-wonin gen, volgens het systeem ..Airy", in het plan Burgemeester Houwingsingel. Ook voor deze 188 woningen zullen B. en W. een extra toewijzing vragen. Inmiddels werd ten laste van het voor 1949 toegewezen bouwvolume reeds gegund de bouw van 152 montage Woningen BBB in „Oud Den Helder" en Babij de Lijsterstraat, welke slechts Voor tweederde ten laste van het bouw volume behoefden te worden gebracht, todat hiervoor geldt een volume van Sl.824 m3; 10 woningen ten behoeve van het „Dorus Rijkers"-fonds 1930 m3; 57 Woningen in „Oud Den Helder" (plan Xibink) 15 583 m3; 74 woningen in „Oud Den Helder" (plan Van Gogh) 19964 m3 •n 50 woningen in „Oud Den Helder" (plan Openbare Werken) 13425 m3. Het tótaal hiervan, zijnde 82726 m3, was derhalve reeds 7037 m3 méér dan het aan de gemeente toegewezen volume. Oproep vond weerklank Op 12 Juli 1949 berichtten Gedepu teerde Staten dat aan de gemeente Den Helder een extra bouwvolume werd toegewezen ter grootte van 87.117 m3. Hierdoor kwamen alsnog 87.1177037= 80080 m3 bouwvolume ter beschikking, Welke moesten worden bestemd voor de bouw van ca. 20 herbouwgevallen 5200 m3 (inmiddels verbruikt); 188 montage woningen systeem „Welschen" 48800 m3 en ca. 100 montage-woningen systeem „Airey" 26000 m3. Het lag in het voornemen om de montage-woningen van het systeem „Welschen" te doen bouwen nabij de Burgemeester Houwingsingel. De wo ningen van het syteem „Airy" zouden worden gebouwd buiten de linie, nabij de Jan Verfailleweg. Helaas verliep de ontwikkeling der plannen van de „Welschen"-woningen bijzonder traag. Ondanks herhaalde aandrang kwam de fabrikante dezer woningen haar toezeggingen niet na. Het bereiken van overeenstemming tus sen architect en fabrikante bleek zeer moeilijk te zijn. Toe" eindelijk al deze moeilijkheden waren overwonnen, ble ken de gemiddelde bouwkosten der mate hoog te zijn, dat de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting daaraan onmogelijk goedkeuring kon hechten. De „Airy"-woningen Vervolgens is getracht om met de fa brikante der „Airy"-woningen tot over eenstemming te komen. Het overleg tussen de architect en de stedebouw- kundige heeft hierbij aanvankelijk tot vertraging aanleiding gegeven. Thans is evenwel daarover overeenstemming be reikt. Het basisbestek en de kostprijs van deze woningen zijn in beginsel reeds door de minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting goedgekeurd. Intussen werd van Gedeputeerde Sta ten de mededeling ontvangen, dat si) wanneer op 1 December 1949 nog niet ten volle op het voor 1949 toegewezen bouwvolume de Rijksgoedkeuring tot uitvoering mocht sijn verkregen, ge noopt zouden zijn, over het restant te beschikken ten behoev - van andere ge meenten. Het verlopen van het bouw volume voor ea. 300 montagewoningen moet dus nu worden voorkomen. Daarom stellen B. en W. aan de raad voor: de nodige besluiten te nemen om de bouw van pijn. 361 montage-wonin gen van het systeem „Airey" nabij de Jan Verfailleweg mogelijk te maken. Daarvoor zal een bouwvolume nodig B. en W. stellen aan de raad voor, de grondprijzen in Oud Den Helder als volgt vast te stellen: Voor herbouwpliehtigen: le klasse grond 10.50 per vierkante meter; tussenklasse 9.2e klasse 6.75; 3e klasse 3.75; kerngrond 0.75. Het betreft hier in totaal 162773 M2. grond met een totaal prijs van 925.622,25. Voor niet-herbouwplichtigen: le klasse 15; tussenklasse 12.50; 2e klasse 10; 3e klasse 6.25; kerngrond 125. De onteigeningsvergoedingen, die voor de grond in Oud Den Helder werden toegekend, bedroegen ge middeld 4,625 per vierkante meter. De nieuwe prijs voor her bouwpliehtigen zal volgens het voorstel 5.69 bedragen. Deze prijs komt overeen met een „kli maatverbetering" van 23 procent, hetgeen B. en W. alleszins ver antwoord achten, omdat Oud Den Helder er als stadswijk zeer op vooruit zal gaan. Voer een GOED PASSENDE BRIL naar de Gediplomeerde Vakopticien Keizerstraat 4749 Den Helder Leverancier van alle Nederlandse ziekenfondsen De afdeling Den Helder van de N.C. G.O.V. belegt op Maandag 28 Novem ber om acht uur in het ribouw aan de Palmstraat haar jaarlijkse filmavond Het hoofdbestuur heeft ditmaal de hand gelegd op de prachtige geluidsfilm ..De God der Schepping", een boeiende Amerikaanse rolprent met gesproken Nederlandse tekst. Vooraf zal een af wisselend programma worden vertoond 's Middags om vijf uur wordt een kin dervoorstelling gegeven, met als hoofd film „Robinson Crusoë" De toegang-? prijzen zijn zeer laag gehouden en be dragen respectievelijk zestig en twintig cent. D. J. M. deed bij de polii.o aan gifte, dat uit een voortuin van de Eras musstraat zijn rijwiel was ontvreemd Een andere fiets, die voor de HBS aan de Kerkgracht stond werd ook gestolen. Gisternacht om één uur werd var de Zeevaartschool een ruit ingegooid. Vijf knapen, die zich bezig hielden met het stuk werpen van isolatoren van telegraafpalen, zijn aangehouden. Onlangs werd te Gent de derde Europese pluimveetentoonstelling gehouden. De beste en mooiste dieren van geheel Europa waren daar bijeengebracht, vijf duizend in getal. De keurmeesters hebben een wel zeer zware taak gehad om hier de Juiste predikaten toe te kennen. Een woord van lof komt die veertig keur meesters dan ook terecht toe. Er waren prachtige prijzen beschik baar gesteld, geldprijzen, vijf en zestig bekers, vijfenzeventig plaquettes, tweehonderd vijf- en vijftig medailles en nog vijfhonderd twintig andere prij zen, waaronder zilveren vazen, lauwer takken en kransen. Dan waren er nog prijzen in natura, zoals sigaretten, zeep en parfumerieën. Op deze grote internationale tentoon stelling was ook de Helderse konijnen fokkersvereniging „Streven naar beter met een aantal langoren vertegen woordigd. Het is gebleken, dat in de kop van Noord-Holland ook nog wel iets zit dat onder het beste van het beste voor een ereplaats in aanmerking komt. De heer C. J. Sits. Herzogstraat 68. kwam met twee inzendingen Lot haringers. en legde beslag op een EP en een eerste prijs. De heer H. H Kruize. Sternstraat 36. met vijf inzen dingen Franse Hangoren won 'n Z.E M een M prijs en twee tweede prijzen. De heer P. Breen. Tuinstraat 2, met twee inzendingen Witte Weeners veroverde een E P. en een eerste prijs. De heer D., J. Kortman. Tuinstraat 30. met twee inzendingen Blak en Tan en Zwart Rex verzekerde zich van twee eerste prij zen De dieren werden in een prima conditie voorgebracht, hetgeen getuigt Gistermorgen om ongeveer half elf werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje aan de Vroondwarsstraat. Het bleek gelukkig nogal mee te val len, zodat de brandweerlieden zich konden beperken tot het nablussen met een emmerspuit Het had echter allemaal veel slech ter kunnen aflopen. In de keuken stond op de kachel een pan met vet, waar in op een gegeven ogenblik een vlam sloeg. De bewoonster van het huis, me vrouw Slikker, was in de kamer aan het werk, maar in de keuken zat haar baby. Toen de vrouw in de keuken kwam, stond deze vol rook. Zij greep onmiddellijk het kind, en holde naar de buren. Door kordaat optreden van haar buurman, die toevallig net in de woning naast de hare was getrokken, kon erger worden voorkomen. Met zout en natte doeken wist hij de vuur haard te bedwingen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, zorgde voor de rest. Er ontstond slechts enige schade aan het houtwerk van de schoorsteen. Het is gisteren weer gebleken, dat de brandweerauto nog niet op ieders me dewerking kan rekenen. Immers, wan neer de sirene loeit, heeft de brand weerwagen overal voorrang. Op de Polderweg konden slechts op het nip pertje aanrijdingen worden voorkomen. Nogmaals een vriendelijk verzoek: maakt ruimte voor de brandweer, het kan ernstig zijn! Het schijnt, dat November de bazar maand gaat worden. Op Maandag 28 en Dinsdag 29 November worden in de zaal van de heer Sanderse op het Ko ningsplein ten bate van het bouwfonds der oud katholieke kerk fraaie en nut tige handwerken verkocht, vervaardigd door „Ora et Labora". Op Woensdag 30 November, eveneens in de zaal Sanderse. houdt de dames afdeling van de Kon. Nederlandse Rond van oud onderofficieren, afd Den Helder, een verkoopmiddag van door 'eden vervaardigde handwerken. Op Dinsdag 29 en Woensdag 30 No vember en op Donderdag 1 December wordt in de Rehobothkerk aan de Fa zantenstraat een bazar gehouden, waar van de opbrengst bestemd is voor een gereformeerd jeugdhuis. Woensdags middags is deze bazar van drie tot vijf uur speciaal voor kinderen geopend. van een goede geest in de vereniging. Deze prijswinnende konijnen zullen met vele andere soortgenoten op 24. 25 en 26 December in het Militair tehuis aan de Spoorstraat worden tentoonge steld. Er komen uit geheel Nederland tal van konijnen naar Den Helder, om te trachten enkele van de honderden prijzen, beschikbaar gesteld door „Stre ven naar beter", in de wacht te slepen. Men kan er dus van verzekerd zijn. dat het een expositie zal worden, zoals er slechts zelden een wordt gehouden. In de reeks „Eén uur muziek" voor de schoolgaande jeugd zijn gistermid dag weer twee concerten gegeven 'Tij dens het eerste uur was Casino slechts matig bezet. Het tweede uur mocht zich in een bevredigende belangstel- ding verheugen, hoewel de zaal ook toen voller had kunnen zijn. Het concert werd verzorgd door de violist Jo Juda, die aan de piano werd begeleid door zijn broer Arnold. Er is aandachtig geluisterd. Vooral de Kreutzer-sonate opus 47 van Beetho ven en de Dvorak-sonatine werden prachtig uitgevoerd. De toelichting bij de verschillende werken door de vio list liet niets te wensen over, zodat de jongeren hun muziekkennis aanmerke lijk hebben kunnen vergroten. Het vol gende uur muziek is op Dinsdag 13 December. Gistermorgen werden bij de afdeling mariniers Doorn, in het kamp „Woest duin", 54 nieuw benoemde reserve officieren van het corps mariniers beëdigd. De eed werd afgelegd op het vaan del der mariniers ten overstaan van de corpscommandant, generaal majoor der mariniers M. R. de Bruyne, die tevoren in een toespraak de betekenis van de af te leggen eden had uiteengezet. De beëdigde officieren hebben allen hun opleiding gehad bij de afdeling mari niers Doorn. Bovendien werden twee marine tandartsen en een officier voo- de vakdiensten beëdigd, welke laatste als vrijwilliger uit de laagste rangen is opgeklommen. Het bataljon, dat de eerbewijzen bracht en na afloop voor de nieuwe officieren defileerde, stond onder com mando van de majoor der mariniers. L. Pronk. De gehele plechtigheid werd ongeluisterd door de marinierskapel. Het gebed en de zegen werden uitge sproken door de vlootpredikant ds Jalink en de vlootaalmoezenier pater Beekman. Wij weten niet, of het de Helderse dames al is opgevallen hoe de etalages van de firma A. Coltof aan de Keizer straat er tegenwoordig uitzien. Wie zich echter herinnert hoe ze waren, zal nu verbaasd staan. Zij zijn geheel en zeer modern gerestaureerd, en voorzien van een prachtige verlichting, die van de straat af niet is waar te nemen. Boven het raam zijn twee lichtbakken met T. L. buizen aange- hracht, en daarboven werpen vier straallampen een helder licht op de nieuwste Franse damesmode. Het ontwerp van de etalages is van de heren Johan A Peters en ingenieur B. Roelofs. het timmerwerk van aan nemer E G. Smits, de electrische in stallatie van de fa. P. L. vd Slikke, het behang- en schilderwerk van de fa. gebr. Hoogerduijn en de stoffering is aangebracht en geleverd door de fir ma's T. C. Govers M. H. Klercq en Zn. en D. Molijn en Zn. vertrouwd adreó voor cHw kleding naar maat Ruyqhweg 74 Tel. 3176 De vereniging voor ziekenverpleging Voorzorg" wordt per 1 Januari 1950 aangesloten bij „Nezifo" in Den Haag. Dit is een landelijke organisatie, die evenals Voorzorg geen geldelijk gewin najaagt. Het bestuur is tot deze maatregel moeten overgaan, zo vernamen wij, daar de draagkracht te gering is ge worden door het invoeren van de ver plichte verzekering. Zo telde Voor zorg vóór de oorlog elfduizend leden; dit zijn er thans nog slechts vijf-en- twintighonderd. De verpleegprijzen zijn enorm gestegen, en zo werd Voorzorg voor de keuze gesteld over te gaan tot drastische contributie-verhoging, of aansluiting bij een andere instelling. Men gaf ons de verzekerng, dat deze maatregel voor de leden geenszins na delig is. Zij gaan over zonder enig risi co en zonder wachttijd, ook zij diebo- van de vijf en zestigjarige leeftijd zijn gekomen. De Helderse schaakvereniging M.S.C. heeft Woensdagavond met drie tien tallen een bexoek gebracht aan „Schaakmat", de uiterst sportieve tegenstandster in Noordscharwoude. Er zijn op deze avond over en weer hartelijke woorden gebezigd, die de wedstrijden in een buitengewoon sportieve sfeer deden verlopen. Hieronder volgen de competitiestan den van MSC: Groep 1: 1. dr. A. Groenink gesp. 3 punten 8; 2. W. J. Geus 5, 3; 3. K. Geus Hoewel MSC drie invallers telde, ein digde de ontmoeting tegen Schaakmat I in een 5 y\y2 overwinning. De ge detailleerde uitslagen waren; W. Kaan K. Geus 01; A Slinkdr. Groenink 01; G. LangendijkH. A. Herderschee 1-0; J. KrijgsmanA. H. Verschuur 10; D. KonijnJ. Marsman (2) WViï C. KrijgsmanA C. Spoel 10; K. BiermanJ. Valkenier 01; H. Bou- wensJ. Smit 1/2; G. Keppel—P. v. Dijk ifö J. de Wit—J. Koning 0—1. Totaal 45y%. MSC 1 staat er nu prima voor in de Bondscompetitie. Zij speelde (en won) twee wedstrijden. Het tweede tiental bond de strijd aan met Schaakmat 2. Het Helderse tiental verloor met 6—4, hetgeen wel te wijten was aan onvolledigheid. MSC 2 kwam met liefst acht invallers uit De uitslagen waren: E. H. A. Warders J. A. H. Noordeloos 10; C. P. Wit- smeerJ. van Brederode l/2yt J. KlinkertK. Lengers 10; J. Leegwa terK. Geestman 01; G. Goudsblom - -Th. Adriaanse 10; P. SemeinsD. Dokter 10; J. KamperC. J. Bosch '<2J. OotjersJ. A. Allaart 10; Jac. BakkerJ. de Jeu 01; J. G. Glas J. Bruinsma 01. Totaal 6—4. MSC 3. dat geheel verzwakt tegen Schaakmat 3 speelde, wist toch een ge lijk spel in e wacht te slepen. De uit slagen waren hier: N. KaanG. J. Geus Y,y2; J- BouwensA. Geus 1—0; J. MoevesJ. van Amesfoort 1/21/2; A. Chutilod—P. Kelder 10; A. Meinema H. Verschuur 01; G. HopJ. Geurts *4'4: G- van Loenen—J. 't Hart '4; C. GoemansE. Bosch 01; P RustenburgC. de Groot 01; Y. Feller K V eens tra 10. Totaal 55. 3, 2l/2; 4. J. Bommel 5, 2y, 5. A. G. Spoel 3, 2; 6. J. Valkenier 3, 2; 7. A. Verschuur 4, 114; 8. H. Herderschee 4 y, 9. K. de Waard 1, 0; 10. J. Mars man (2) 3, 0. Groep 2. 1. G. van Zoonen 7, 6; 2. J. Noordeloos 5, 3y, 3. J. van Bredero de 5, 31/,; dr- K. Brouwer 7, 3%; 5. J. Smit 6, 3; 6. J. Koning 5, 2; 7. j. Marsman (1) 5, 2; 8. A. Muller 5, ly, 9. P. van Dijk 2, 1; 10. D. de Lange 5, 0. Groep 3. 1. C. J. Bosch 5, 3; 2. J. Allaart 5, iy2; 3. J. Bruinsma 6, 2%; 4. K. Lengers 2, 2; 5. D. Dokter 2, 2; 6. G. J. Geus 3, 2; 7. J. de Jeu 5, 2; 8. M. Quant 3, ly, 9. K. Geestman 2, 1; 10. T. Adriaanse 5, \'2. Groep 4. 1. J. Beun 3 1/2; 2. R. Bais 4, 3; 3. J. Jansen 5, 3; 4. J. van Amesfoort 3, 2y, 5. J. Sluyter 2, 2; 6. H. Verschuur 3, 2; 7. J. Geurts 5, 1; 8. J. 't Hart 2, y, 9. A Geus 6, 12. Groep 5. 1. P. Kelder 5, 5; 2.~B. Muller 6, iy^ 3. E. Bosch 5, 3 y, 4. R. Muller 4, 3; 5. J. Kubbe 4, 3; 6. J. van Oosten 6, 2i/z; 7. L. J. Goslings 3, 2; 8. P. Kroon 5, ly, 9. T. Scha .tsen- berg 5, 1; 10. H. Schrijver 6, 1; 11. J. Schippers 1, 0; 12. C. de Groot 4, 0. Groep 6. 1. C. J. Egberts 5, 4t/„; 2. H. Voerman 5, 4, afgebr. 1; 3. R. Bremer 5, 4; 4. R. Bakker 5, 3; 5. C. Buys 6, 3; 6. J. Wieringa 5, 2; 7. K. Veenstra 6, 2; 8. Joh. v. Amesfoort 6, 2; 9 R. de Leeuw 7, 2; 10. C. v. d. Engel 4, 114; 11. Kamp 4, 1, afgebr. 1. Groep 7. 1. A. Tielemans 4, 4; 2. J. Kwekel 6, 4; 3. J. Burgers 5, 3y, 4. L. van Veen 5. 3i/2; 5. B. Minderman 3. ljj; 6. J. Duyl 1. 7. G. Kroon 2. 0; 8. D. Kramer 2, 0;" 9. J. W. Greij- danus 3, 0; 10. H. Bomers 3. 0. In Schagen zullen vier duplex-wo- ningen worden gebouwd De gym nastiekvereniging „Olympia e ringerwaard bestaat 60 jaar. Drie van de oprichters zijn nog in leven De vergadering van hoofdingelanden de Anna Paulowna-polder heeft afwij zend beschik op een voorstel om het Polderhuis te bestemmen tot tehuis voor ouden van dagen. De Volksuniversiteit te Alkmaar zal haar 25 jarig bestaan herdenken met een voordrachtavond te verzorgen door Max Croiset. O Nog twee Alkmaarse berichten: de Huisvrouwenvereniging heeft een z.g. oppas dienst georgani seerd. Op de schei-veemarkt waren 656 runderen aangevoerd (vorig jaar 615). Te Oudendijk nabij Hoorn is een auto met vijf hengelaars uit Amster dam tegen een boom gereden, als ge volg waarvan een der inzittenden met een zware hersenschudding in het zie kenhuis moest worden opgenomen C De gemeenteraad van Grootebroek heeft een partieel uitbreidingsplan vastgesteld en het besluit genomen tot aanstelling van een sociaal werkster. De Beverolfabrieken, het bekende Beverwijkse bedrijf, bestaat een kwart eeuw. B. en W. van Zaandam hebben af wijzend beschikt op het verzoek van de Zaanse Bestuurdersbond de gemeen te voor de heffing van de personele belasting in de derde in plaats van de vierde klasse in te delen Als on derafdeling van de watersportvereni ging „Zwet en Marken" te Wormer veer is een ijszeilclub opgericht. Door notaris A. M. Engelman werden gisteravond in café „Centraal" de vol gende percelen publiek verkocht: Huis en erf. Jan in 't Veltstraat 11, groot 85 c.A., aan J. de Kok q. q. voor f 1050. Huis en erf, Jan in 't Velt straat 122, groot 89 c.A., aan J. Gers- sen voor f 2225. Huis en erf, Jan in 't Veltstraat 124, groot 86 cA... aan L. Braak q. q. voor f 1800. Huis en erf, Jan in 't Veltstraat 126, groot 89 C.A., aan K. Gerssen voor f 1800. Heeren huis met centrale verwarming, garage en erf, Soembastraat 2-4, hoek Singel, groot 2 A. 59 c.A., aan P. Uipkes q. q voor f 9920. Huis en erf. Bassin gracht 57, groot 1 A. 32 C.A., aan A. van der Heide voor f 2070. Huis met grond, Kortevliet 16 te Koegras. groot 12 A., aan P. Nuyens voor f 2500. Huis en erf. Vijzelstraat 153. groot 53 c.A, aan G. Visser voor f 615. Huis en erf, Koningdwarsstraat 49, groot 76 c.A., aan L. Braak q. q. voor f 1525. Huis met werkplaats en erf, Nieuw- straat 13, groot 1 A. aan P. Ruiter voor f 4875. Huis en erf, Torendwars straat 9, groot 1 A. aan C. Veerman voor f 2225. Huis en erf, Hoogstraat 20, groot 94 c.A. aan L. Braat q. q. voor f 2900. Werkplaats en erf aan een steeg, genummerd Visstraat 6 en 8, sa men groot 85 c.A aan C. Veerman voor f 700. Huis en erf, Westgracht 21 groot 70 c.A. aan L. Braak q. q. voor f 2380. HCSC speelt morgenmiddag op het eiland Marken de zwaarste wedstrijd van de competitie. De Nieuwediepers krijgen een elftal tegenover zich, dat fel op de bal zit, en zijn ongeslagen re cord wil handhaven. Alleen een elftal dat zich van het begin tot het einde geheel geeft, heeft misschien een kans Marken haar eerste verliespunt te be zorgen. De laatste overwinning op HCSV 2 (10) was trouwens niet erg overtuigend. Het derde elftal vergezelt het eerste om in Monnikendam Gouwzeeboys 2 te ontmoeten. Het vertrek is bepaald op kwart vóór één vanaf garage Moorman. HCSC 2 speelt om kwart voor drie thuis tegen Vrone 1, waartegen in St. Pancras een gelijk spel werd behaald Een overwinning voor onze stadgeno ten is dus mogelijk. Verder worden gespeeld: Helder b—HCSC b (drie uur) en HRC gHCSC c (drie uur). ZONDAG 27 NOVEMBER DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk, 10.30 uur C. A. Korndörf- fer (jeugddienst), 19.30 uur ds. Rasch, H A.; Palmstraat 10 uur ds. Borghardt; 19 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 10 uur ds. Sepmeijer. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hamming; 17 u ds. Swen; Rehobothkerk, 10 uur ds Swen; 17 uur ds. Hamming (collecte Tehuis voor Ouden van Dagen).Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk, Hoog straat, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. Gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Luth. Kerk, Wezenstraat, 10.30 uur prop. Kok van A'dam Baptisten gem., Weststraat, 10.30 uur de heer G. van Leeuwen, 12 uur Zon dagsschool, 19.30 uur evang. J. Dammul- ler van Alkmaar: Woensdag 20 uur bidstond. Oud-Kath. Kerk, 10 uur Heilige Mis, pastoor Verhey. Evan gelisatie Vijzelstraat. 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondags school; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Za terdag 20 uur openluchtsamenkomst (Visbuurt)21 uur bidstond. Leger des Heils, Zaterdag 1915 uur bidstond 20 uur straatzang; Zondag 10 uur heili gingsdienst, 18.45 uur openluchtsamen komst Spoorstraat, 20 uur verlossings samenkomst. Doopsgezinde gem, 10.30 uur, dr. J. J. J. van Sluijs. JULIANADORP; Ned. Herv. Gem 10 uur ds. Salm. - Geref. Kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Hamming (col lecte Tehuis voor Ouden van Dagen) Star of Hope Mission. 10 en 19 uur samenkomst, 15 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans, 19.30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meisjes- krans; Zaterdag 19.30 uur bidstond CALT ANTSOOG: Ned. Herv Gem 19 uur ds. Salm. Koopi bij JAPONNEN IN ZIJDE EN WOL Grote collectie in alle prijzen Moderne 2 kleurenarmband vanaf Prachtige slavcnarmband vanaf Close for Everband vanaf Gourmetband vanaf Fantasie armband vanaf Bandje voor dameshorloge vanaf Aquamarinring vanaf Cornalijnring vanaf Amathistring vanaf Topaasring vanaf Bloedkoraalring vanaf Monogramring vanaf 125— 126. 125— 106— 98— 20.50 28— 40— 45— 27.50 12.50 Manchetknopen Zegelring Monogramring Dasspelden vanaf 65— vanaf 37.50 vanaf 16— vanaf 11— Prachtige broodmand vanaf 225— Bonbonmandje vanaf 29.50 Theezeef met lekbak vanaf 16.75 Taartprikker vanaf 7.50 Zilver tafelcouvert vanaf 17.50 Wapenlepel, totaal vanaf 4.35 Damespotlood, totaal, vanaf 7.50 Cig. pijpjes, totaal, vanaf 7— Armbanden, totaal, vanaf 4.50 Broches, totaal, vanaf 3.75 Collier met hanger, totaal vanaf 5.25 Bladwijzer, totaal, vanaf 2.56 Kinderringetje, totaal, vanaf 025 Tafelaansteker, totaal, vanaf 34A6 Sig. aansteker, totaal, vanaf 8J0 Manchetknopen, totaal, v.af 3.50 Cigarettenkoker, totaal, va 69.50 Potlood, totaal, vanaf 12.50 Cig. pijpje, totaal, vanaf 7— Sleutelketting, totaal, vanaf 10.50 Borrelglaasje, totaal, vanaf 7.75 Dasklem, totaal, vanaf 4.75 Dasspeld, totaal, vanaf 2— ALLE NIET TOTAAL GEPRIJSDE ARTIKELEN KUNNEN BIJBETAALD WORDEN Dames eigaretten koker v.a. 8.75 Poederdoos vanaf 5J>0 Eau de colognefiacon, vanaf 9.75 Gerotafeloonvert, vanaf 925 Taartprikkers, vanaf 5. Suikerscheppen vanaf 4.75 Roomserviesjes, vanaf 11,50 Tafelaansteker 28J0 Heren cig. koker vanaf 13.25 Oud-Holl. asbak, vanaf 4.50 Briefopener vanaf 4.75 Cig. dovers vanaf 2.25 Dasklem LS5 Sleutelketting 5.90 Gourmetband 7.50 Collier met hanger 5.50 Dameshorlogeband 8.75 Herenhorlogeband 15.75 Mooie heren cig. koker verguld 11.50 Mooie nikkelen koker 3.50 Dames cig. koker 2.45 Mooie vergulde poederdoos 1-5" Prachtige fant. poederdozen 4.5# Waterdicht, Antimagnetisoh 7 steens 52.50 en 15 steens 59.50 Mooi jongenshorloge anker vanaf 21.00 Dameshorloges vanaf 48.50 Modern horloge, met brede doublé band 15 steens anker 115.— Alles met volle garantie

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2