De strijd om Leopold is ontbrand /_aa<ste N i Noordhollandse melkslijters doen beroep op de huisvrouw DAMPO ewogen week-eind WEK DE GAL IN UW LEVER OP /et/ws Liberale ministers gaven het startschot Moeilijkheden in het kabinet Razzia's op Polen in Frankrijk Voor de vierde maal Schumacher twintig dagen geschorst De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Besommingen IJmuiden Breezand Maak de flessen op tijd schoon EEN GROET AAN JOU „Soli Deo Gloria" concerteerde succesvol i nna Pa ulo v/na f J OP HET MATJE Een menselijke barometer Hei Radioprogramma iuUUAG iit iiovuuictit lifirf Met de verklaring van 176 Belgische professoren en de rede, die twee Waalse liberale ministers Woensdag te Brussel gehouden hebben, is het startschot gelost voor de felle poli tieke strjjd om de terugkeer van de Belgische koning. De ministers, de heren Buisseret en Rey, deden evenals de professoren een heftige aanval op Koning Leopold en verklaarden zich overtuigde tegenstanders van diens terugkeer op de Belgische troon. In de rij van tegenstanders schaarde zich tevens Paul Henri Spaak. Nn steeds méér ministers hun positie bepalen, is een periode ingeluid, waarin vóór- en tegenstanders van de vorst met alle ter beschikking staande middelen pro paganda zullen voeren voor het al dan liet terugkeren van de koning. De heer Buisseret verweet de ko ning, dat hij nooit iets gedaan heeft om het verzet aan te moedigen, ter wijl de omgeving van Leopold immer een eigenaardige voorkeur vertoonde voor het meest verdachte gedeelte der natie. Minister Rey zeide, dat toen het er op aan kwam de vrijheid tegen d? vijand te verdedigen, er in Belgie strij ders gevonden zijn. Indien het er in de komende dagen op aankomt het vaderland tegen een binnenlandse vij and te verdedigen, zal er opnieuw aan verdedigers geen gebrek zijn. Paui Spaak ten slotte beschuldigde de Ko ning van verraad aan de geallieerden en betoogde, dat het aftreden van Leopold niet alleen een politieke, doch ook een morele noodzakelijkheid is. In politieke kringen te Brussel ver wacht men, dat het positie kiezen van de Waalse liberale ministers moeilijk heden zal veroorzaken in de boezem van de katholiek-liberale regerings coalitie. Een belangrijk winstpunt voor de Leopoldisten is het feit, dat het so- cialistiseh-liberale voorstel om het Nadat de Franse politie in de kanto ren van verschillende Poolse organisa ties in Parijs invallen had gedaan, en ongeveer 40 Polen aan een verhoor had onderworpen, onder wie de Poolse vice-consul in Lille, Szczerbinsky, heeft de Poolse ambassadeur in Parijs bij het Franse ministerie van Buitenland se Zaken een protest tegen deze actie Ingediend. Hij protesteerde ook voor de tweede maal tegen de arrestatie van luitenant Myszkofsky, een ordonnans officier van de Poolse militaire atta ché in Parijs. Op zijn eerste protest over deze kwestie heeft hij nog geen antwoord ontvangen. Op het hoofdbureau van politie werd medegedeeld, dat alleen luitenant Myszkofsky zich nog in arrest bevond. wetsontwerp tot het houden van een volksraadpleging aan de Raad van State voor te leggen kennelijk met de bedoeling de zaak te vertragen met 11 io stemmen werd verworpen. Dit kon gebeuren omdat het commu nistische lid zich had teruggetrokken. Het voorstel zal thans vermoedelijk in de eerste twee weken van December in de Kamer worden behandeld. Dr. Hjalmar Schacht, Hitler's finan ciële „tovenaar", die na zijn vrijspraak te Neurenberg door een Duits zuive ringsgerechtshof tot acht jaar dwang arbeid werd veroordeeld, zal wederom berecht worden, namelijk door een zui veringsrechtbank in Beneden-Saksen 'Britse zone). Verleden week gelastte de regering van Württemberg-Baden tAmerikaanse zone) het vierde zuive ringsproces van Schacht af als „een on vergeeflijke geldverspilling". 24.000 STAKERS TE DORTMUND Ongeveer 24.000 arbeiders van drie grote staalfabrieken te Dortmund zul len heden het werk een uur neerleg gen als protest tegen de investering van buitenlands kapitaal in de staalindustrie van het Ruhrgebied. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal tn uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen ■tromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Ongecorrigeerd) Incident in West-Duitse parlement In verband met een incident, dat tij dens het debat over de toetreding van Duitsland tot het internationale ge zagsorgaan van de Rnhr gedurende de nacht Is voorgevallen, is dr. Kurt Schumacher, leider van de socialisti sche oppositie, voor 20 dagen als Ka merlid geschorst. Het incident vond plaats toen Ade- nauer de socialistische oppositie ver weet, dat zij „liever de ontmanteling tot het bittere einde toe wilde laten doorgaan dan zich eens te verklaren met het Ruhstatuut". Plotseling klonk de stem van Schumacher, die uitriep: „Federale kanselier der geallieerden". Onmiddellijk brak een storm los in het kamp van de rechtse en middenpartij. De leden sloegen op hun lessenaars en spoorden Adenauer aan „hem eruit te gooien". De voorzitter dr. Kohier riep de Raad der Ouden bijeen, waar op de vergadering uiteen ging. Al die tijd, totdat de vergadering werd onderbroken, stond de kanselier nog bij de katheder, zeer bleek en blijk baar niet in staat een woord te zeggen. De dramatische botsing tussen de 73- jarige kanselier en zijn opponent Schu macher was de climax van een debat, dat op een beslissende meerderheid voor Adenauer's politiek scheen uit te lopen. Herhaaldelijk onderbrak Ade nauer het debat om met vermoeid, doch stralend gezicht de danktelegrammen voor te lezen van de directie en arbei dersraden van fabrieken, die voor ont manteling gespaard worden. 27. Pim heeft een reuze ontdekking gedaan. In de tuin van het fort heeft hij tussen allerlei gereedschap een kleine wals ontdekt. En meteen kreeg hij het idee om deze voor de strijkerij te gebruiken. Rij rent terug naar zijn broertjes en dat hen een opgewonden verhaal over de wals. Maar als hij ziet, dat deze hem ongelovig aansta ren, wordt hij ongeduldig en gritst een stapeltje broeken mee, die nog geperst moeten worden. „Kom, maak voort, brengen jullie nu ook ieder een stapel", roept hij, terwijl hij weg rent. Pam en Pom kijken elkaar eens aan. „Als je het mij vraagt, is-ie sta pel'', zegt Pom zuchtend. „Ik denk, dat hij last van de warmte heeft, of de vermoeidheid is hem in het hoofd geslagen". De besommingen van Woensdag waren: 2 stoomtrawlers f17.000; IJM 49 f14.200; IJM 99 f 10.200; IJM 43 f 13.100; RO 46 f 11.100; motorloggers KW 19 f2750; KW 14 f9110; KW 35 f 3400; KW 16 f 3180; IJM 276 f 2000; IJM 23 f2200; kustvisser IJM 213 f180. De aanvoer was 4675 kisten, waarvan 1050 met verse haring. De prijzen per 1 kg: heilbot 1,80—1,75; gr. tong 2,15—2,05; gr. middel tong 2,10— 2,05; kl. middel tong 2,05—2,00; tong I 1,64— 1,56; tong II 1,22-1,10; tarbot 1,85-1,65. - Per 50 kg: gr. schelvis 65—49; middel schelvis 28—21; kl. schelvis 20—16,50; wijting 14— 4,60; middel hake 52-41; kl. hake 42-37; gr. schol 69—59; middel schol 62—39; kl. schol 39—26; schar 24—15; verse haring 23—12; makreel 23—7,60; tongschar 60; schartong 21— 9; poon 7,10-4,90; haai 14-5. - Per 125 kg: gr. kabeljauw 220—162; koolvis 53—44; leng 48-39; hake 162-144. Gisteren werd in het Gulden Vlies te Alkmaar de tiende jaarvergadering ge houden van de Noordhollandse Con- sumptiemelk vereniging. De voorzitter, Dr. Mol, heette de aanwezigen van har te welkom in het bijzonder de heer Meier, waarnemend hoofd van de be drijfsgroep West van de Zuivel en de voorzitter van de Algemene Vakgroep. Nadat de heer Mol een kort verslag had uitgebracht over de werkzaamhe den van de bond, werd het officiële gedeelte van de vergadering behandeld. Het jaarverslag, het verslag van de kascommissie en de verlies- en winst rekening werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De heren Beemster en Smids (Den Helder) wer den herkozen als bestuurslid, terwijl de heren Sloothaak en De Geus (Schagen) werden herkozen als hun respectieve lijke plaatsvervangers. Ook de heer Bloothoofd werd opnieuw gekozen, doch zijn plaatsvervanger de heer Sengers moest in verband met zijn leeftijd plaats maken voor de heer Rotteveel uit Oterleek. Het voorstel-Uitgeest. Het voorstel van de afdeling Uitgeest om de N.H.C.M.V. op te heffen, daar er reeds een vakgroep bestaat, en in ver band hiermede dus dubbel contributie moet worden betaald, vond geen bijval. De heer Bakker, bestuurder van de N.H.C.M.V. verklaarde, dat de vak groep over drie jaar zal verdwijnen. Volgens de heer Bakker moest men dan toch een bond hebben, welke de belangen kan behartigen. De toekomst zou slechts kunnen tonen of er een betere hoofdinstantie komt, zo nee, gooi dan geen oude schoenen weg voor je nieuwe hebt. Verscheidene andere prekers deelden het standpunt van de heer Bakker. Volgens hen was de N.H.C.M.V. een instantie, welke het vertrouwen en de geest onder de melk slijters aanmoedigde. Nadat dit voorstel, waarbij de voor standers, de melkslijters uit Uitgeest, niet persoonlijk aanwezig waren, werd een aanvang gemaakt met de rond vraag. Tegen de regel der gewoonte in, be gon de voorzitter met een vraag of de lessen, welke uit de fabriek naar de lijters gingen, wel gereinigd terug kwamen. Volgens de voorzitter hadden enige bestuursleden een rondrit ge maakt langs de verschillende fabrieken en was het inderdaad treurig «gesteld met de melkflessen. Er waren er bij, waarin het ongedierte rondliep en de schimmel op de bodem lug. Dat derge lijke flessen zeer nadelige gevolgen zouden kunnen hebben, is begrijpelijk Br. Mol vroeg, of nu niet de mogelijk heid bestond dit te voorkomen Van verscheidene kanten werd op deze vraag critiek uitgeoefend, daar men het 'onmogelijk achtte, de huis- Uw kindje verkouden? Dan rug, keel en borstje inwrijven met Dampo. vrouw te dwingen de flessen te reini gen. Hieruit zouden de „broodvech ters" hun profijt kunnen trekken, al dus luidde de mening van enige slij ters, daar de een de flessen wel zou aannemen en de ander niet. De heer Kloos, secretaris der vereniging stelde voor een reclame campagne in te voe ren en een puzzle te verbinden aan het schoonmaken der flessen. De heer Hartog uit Purmerend zou graag willen zien, dat iedere melkslij- ter zijn afnemer een keurige bedie ning zou geven, zodat iedere klant in ruil hiervoor de flessen zou schoon maken, daar men zeker de waarde hiervan zou gaan begrijpen. Nadat nog -verschillende sprekers over het reini gen der flessen hun woordje hadden gesproken, besloot het bestuur deze kwestie te zullen onderzoeken. Hierna volgde sluiting.' Straks luiden de klokken met dreunende slagen Het oude jaar uit en het nieuwe jaar in. Een jaar is voorbij met zijn vreugde en zorgen, Een jaar, dat ons tegenspoed bracht of gewin. Thans vier je voor 't eerst of misschien bij hernieuwing - - Dit feit met je makkers zo heel ver van huis. Maar waar je mag zijn, in je kampong of dessa, Je bent met je geest deze avond toch thuis. Je ziet in gedachten je ouders, je vrinden, Je vrouw, je verloofde, je broer of je zus, Je zoudt zó wel eventjes rond willen kijken, Waar alles zo fijn is, zo huiselijk knus. Je hoort het getik van de klok in de kamer, Je ruikt het gebak op de feest'lijke dis, De geur van de dampende pot chocolade, Je leeft er vldk bijen je voelt het gemis En tóch zal je tevens de vreugde ervaren Dat 't ouderlijk huis is de band die je bindt; Dat daar, zoveel duizenden mijlen verwijderd, Een hart voor je klopt of een lief je bemint. Dat geeft je de kracht om toch staande te blijven, De moed, om bij alles toch blijde te zijn. Dan zie je, hoe donker het soms moge wezen. Tóch achter de wolken een glimp zonneschijn. En zó kan voor jou en voor al je gezellen De oudejaarsdag tóch een dag zijn van vreugd; Een dag van geluk om waarachtige vriendschap. Een dag, die je jaren daarna soms nog heugt. Wij wensen U allen, voor 't jaar dat gaat komen, Gods bijstand en zegen, by voorspoed en kruis, En hopen oprecht dat het U zij gegeven, Weer spoedig te daan naar het ouderlijk huis. JABSON. De heer J. Hooimeyer, ere-voorzitter van de Chr. Muziekvereniging „Soli Deo Gloria", zeide bij de opening van de uitvoering, dat het doel van de avond was het contact tussen vereni ging, donateurs en begunstigers te on derhouden en anderen op te wekken ook steun aan S.D.G. te verlenen. De vereniging wilde, onder de bekwame leiding van de heer H. B. Schenkels, een nieuwe weg inslaan en spreker verwachtte, dat het de directeur zou gelukken, haar daarbij op hoger peil te brengen. De afwisseling op deze avond week ook af van de gebruike lijke. De heer Hooimeyer hoopte ech ter, dat bij dit alles het speciale, het Chr.. karakter gehandhaafd zou blijven. De voorzitter van het hoofdbestuur van de Chr. bond van harmonie- en fanfarecorpsen, de heer Klaasen, was uit Amsterdam overgekomen. Ook hij sprak de vereniging en de verdere aan wezigen toe. Met de vrolijke mars „Avanti" zette S.D.G. het programma goed in en bij de daarop volgende ouverture bleek inderdaad, dat men ook eens buiten de platgetreden paden wilde gaan en daarbij in de heer Schenkels een uit stekend leidsman heeft. Jammer voor hem en voor de vereniging, dat vijf le den verstek lieten gaan en de bezet ting nu niet zo was als men mocht wen sen. De vertolking leed er natuurlijk cnder. De ouverture was een van de mooiste nummers. Het gezelschap „Arnoldy", „een hij, een zij en een accordeonnist" bracht een liedje, een praatje, een paar schetsen, een. vrolijke potpourri, waar bij de refreinen meegezongen konden worden en goede accordeonmuziek. Het wist met dit alles de aanwezigen (voor een groot deel jongelui) in een opgewekte stemming te brengen en deze tot het eind er in te houden. In het tweede deel van de avond speelde S.D.G. nog de „Defileermars", de ouverture „Bloeiende lente" en tot slot de „Vrolijke dauwtrappers, mars". De uitvoering van deze drie nummers was, vooral wat de stemming aangaat, aanmerkelijk beter dan van het toch wel goede eerste programmadeel. AFDELING CENTR. GENOOTSCHAP WEER ACTIEF. De plaatselijke afdeling van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Vacantiekolonies Is nieuw leven ingeblazen. Het bestuur bestaat thans uit de heer L. van Dam. Benedenbuurt 1, voorzitter de heer P. J. Bakker, Tulpenstraat 9, Breezand, secretaris en mevr. K. Daalder—Munt- jewerf, Molenstraat 405, penningmees- teresse. Eén kind uit Breezand wordt reeds uitgezonden. STEUN WETTIG GEZAG. „Steun Wettig Gezag" heeft ander maal een bijeenkomst in „Veerburg" gehouden. Vertoond werden de films „Jeep" en „Bevrijding van Nederland'. Van de aanwezigen gaven zich twaalf op voor de vrijwillige dienstneming bij de Nationale Reserve, waarmee het totale aantal hier thans tot 18 is ge stegen. DE EHBO-CURSUS. B. en W. verleenden toestemming tot het gebruikmaken van een lokaal in de scholen I (Kleine Sluis) en II (Breezand) voor het geven van een cursus in eerste hulp bij ongelukken. MARKT BARNEVELD. Pluimveemarkt, kalme handel. De handel in oude kippen was erg kalm en de prijzen daalden iets. Er was al enige aanvoer NH blauwe kuikens, echter nog niet voldoende voor de ex port en de prijzen bleven aan de lage kant. Grote aanvoer wild, dat tegen re delijke prijs verkocht werd. Ook werd een aantal reeën aangevoerd. Prijzen: oude kippen 1-205. 1.60—2.10 per kg), oude hanen 2.504.25, oude eenden 1f 2.50, Jonge hennen 2—6, jonge hanen 1 1.25—2.50 1.80—2.15 per kg), jonge woerden 1.30—2.75, N.H. blau we kuikens 2—4.50 2—3 per kg), tamme konijnen 2.506.25, tam me duiven 0.751.10 per paar. gan gen 4.258, kalkoenen 814, ha zen 3—5.75. fazanten 3—4.25 pa trijzen 1.25—2.25, wilde konijnen 1 1.502.wilde duiven 0.600.70. Wilde eenden 1.25—2.25. Eiermarkt: redelijke handel. Aanvoer ca 500.000 stuks. Prijzen 17.5021. Per 100 stuks. De laatstgenoemde prijs Werd sinds de heropening van de markt no8 niet betaald. I PATRICIA WENTWORTH 44 Correspondente of agente is juister uitgedrukt. Alles wat ik je ooit zou vragen, zou zijn me feiten te melden en mij te helpen met je speciale ken nis van de daarbij betrokken mensen. Om je een eenvoudig voorbeeld te ge ven: Sommige als feiten erkende za ken zouden in 't ene geval bijzonder compromitterend kunnen zijn, terwijl ze in een ander geval met G minste betekenis zouden hebben. Op dat punt nu zouden je persoonlijke relaties hun diensten kunnen bewijzen. Ik behoef je niet te zeggen, dat alles volkomen vertrouwelijk zou zijn en behoorlijk wat opleveren. Wat de armband van Josephine betreft, je moet zelf maar weten hoe daarmee te handelen Als ik je een raad mocht geven, zou ik je willen adviseren, ze bij een of andere gelegenheid aan Lady Pemberley te rug te bezorgen: 't Is beter voortaan geen risico meer te lopen. Dat zal in de toekomst geraden zijn." Zijn laatste woorden deden haar bloed koken. De toekomst en wat voor toekomst? Ze had hem kunnen ver moorden! Misschien vermoedde hij dat. Haar plotseling flikkerende ogen. Haar eensklaps bloedrode wangen, die even te voren zo bleek waren, ver rieden wat er in haar omging. Twijfel daaromtrent was uitgesloten, maar hij waardeerde ten zeerste haar zelfbe heersing. Eerst toen de vlam wat uitgebrand raakte, antwoordde zij. En ze sprak als een gast tot haar gastheer. „Beste Greg, je vleit me te veel. Maar ik vrees, dat ik voor zaken-doen niet zou deugen, terwijl jij ervoor geboren schijnt. Het is aardig my mijn armband terug te willen geven. Je moet me toch vertellen, wat je ervoor betaald hebt Ik zou niet graag hebben, dat mijn nicht van het geval op de hoogte kwam. Zie je, ik zat toen erg in de knijp en moest geld zien te krijgen". Terwijl zij sprak had ze de armband van de tafel genomen en zó vlug over haar linkerarm gehaald, dat Gregory Porlock nauwelijks tijd zou hebben ge had om 't haar te beletten. Het sieraad zat reeds aan haar pols. Hy had dan ook geen enkele tegenactie onderno men, maar zei lachend: „Wel, verkoop ze niet opnieuw, 't Is een beetje te gevaarlijk. Volgende keer mocht iemand ze herkennenje kunt nooit weten". Toen ze zich omwendde om heen te gaan, kwam hij een stap dichterbij, greep haar pols. drukte met zijn grote hand het diamanten traliewerk in haar vlees en zeide: „Je weet, dat ik de ontvangstnota bezit. De armband wordt daarin beschreven. Je kunt je tot Maandagmorgen beraden. Tot zolang wapenstilstand". Toen liet hij haar los en ze verliet de kamer zonder verder een woord te spreken. Ze was halverwege de trap, toen ze de huisdeur hoorde open gaan en weer sluiten. De koude van buiten kwam het huis in en tegelijkertijd klonk de steri van Leonard Caroll. De laatste gast was aangekomen. Zonder zich om te wenden, liep zy langs de deur van Miss Masterman's kamer naar haar eigene, 't Was maar een korte afstand van de bibliotheek naar haar kleine coquette slaapkamer met haar lichtblauw gordijnen, haar frisse sitsen itoelbekledingen met bij die gordijnen passende bloempatronen, afgewisseld door purper en rose; het warme, knappende vuur. Maar op die afstand had Moira Lane reeds haar be sluit genomen. HOOFDSTUK XIV „The Grange" was een oud huis. De salon was lang en laag van verdieping en voor de vier tamelijk kleine vens ters hingen bleekgebloemde, met goud draad doorweven gordijnen, die uitste kend pasten bij de wanden met ivoor kleurige panelen. Stoelen en divans waren in dezelfde tint gehouden en het geheel bewaarde de fijne deftigheid van vroeger dagen. Toen Gregory Por lock de komst van zijn gasten afwacht te, overdacht hij, niet voor het eerst trouwens, hoeveel beter dit alles zou hebben gepast bij minder moderne kle ding. Hij dacht aan vrouwen met hoge kapsels en wijde hoepelrokken, aan mannen met kniebroeken en kleurige jassen. Zichzelf zag hij al in groen flu weel en met licht gepoederd haar. (Wordt vervolgd) De arbeid is datgene, wat het leven nog het minst verslijt. SWETCHINE GEVONDEN bent Theodorus Matthijs van Kleveren?, vroeg dc rechter en de man, die zijn wollen das met een knoop in de nek had vastgelegd, zei: Juustement, die persoon ben ik, clat zal wel kloppe, meheer. Hebt u kauwgom in uw mond?, wilde de rechter weten. Want de man scheen een herkauwer van staand ras. Maar deze verdachte was nóch mo dern, noch veramerikaanst; hij kwam er onbedeesd voor uit, dat het tabak was, waarop hij sabbelde. Voorts was Theodorus van de zuinige ge' meente, want toen het Recht hem no digde, die pruim te werpen in het mandje der prullen, zei hij met Lieftinckachtige toontje van een spaar* brochure: Da's zonde, ik steek 'm wel in me broekzak. Zoals u wilt, zei de rechter, maar hoe zat dat nu met die onderklieding? Hebt u die weggehaald van de droog lijn? De man schudde zó lang met het hoofd, dat we aan een ongeluk begon nen te denken. Ik neem aan, dat u bedoelt te zeggen: neen. Die logische conclusie bracht de rechter met i»»i verder, want het hoofd zwaaide voort. U ontkent?, probeerde de rechter nog eens. Jewel, zei Van Kleveren. 'k Heb het nie gedaan. Maar 't is bij u gevonden: tw» hemden, twee borstrokken, één onder broek en één had u er aan. Lje buur vrouw heeft het allemaal herkend aan de merken. Hoe kwam u daartoe? 'k Heb 't nie gedaan. Al die din gen lage in me schuurtje. Ik dacht: dat is een kedoo van liefhebbende viense, Dat kan, niewaar? Laten we Sinterklaas er buiten houden, vond de Justitie. Maar als u iets vindt, moet u er aangifte van doen, dat vreet u toch? Nee, zei de man, dat heb ik nog nooit van me levensdage gehoord, 't Goed lag in me eige schuurtje. De rechter keek eens in de papieren en dat was niet zo best. tv stonden al vijf notities ten name van Theodorus Mathhijs en alle vijf nopens vergeet achtigheid inzake de eigendom van zijn naasten. Vijf keer bent u al veroordeeld wegens diefstal. Was dat óók allemaal gevonden goed? Het maakt er uw ver- weer niet sterker op. Matthijs aei, dat hij sinds dat laat ste akkefietje met die rol kippengaas zijn leven gebeterd had; de buurvrouw kwam getuigend de vingers omhoog steken en de officier eiste twee maan den. Wat zegt u daarvan?, vroeg die rechter. De onschuld kon geen herberg vinden zeit de profeet. Nou was dat niet helemaal juist, want de rechter besloot zes weken Staatslogies te verstrekken. En overi gens heeft geen der profeten zoiets beweerd ten bate van lieden, die hun benen in andermans onderbroek steken. KAREL zijt Gi], als vocht en tocht Uw vijanden1 zijn. Uw gevoelige spieren en gewrichten waarschuwen U bij elke wisseling in tem peratuur en weersgesteldheid. Tijdelijk Ifcbte pijnen taaien v&ak in alle hevigheid, op, bederven Uw levensvreugde en ver-- woesten Uw gestel, Wrijt Uw iheumatiek en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve spieren weer soepel met de beroemde Akkeris Kloosterbalsem, het middel waarvan men al 3 geslachten lang zegt: „geen goud zo goed.'} VOOR HEDENAROND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 De Vara feliciteert. C.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 Mensen komen tot geloof. 7.45 Vrijzinnig Hervormde vrouwen. 8.05 Roos Boelsma. 8.30 Mensen in Nederland. 8.55 Zo juist verschenen. 9.00 Men vraagt.... en wij draaien. 9.40 De Ducdalf. .10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding 11.15 Concert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Van Parijs.... naar Parijs. 6.30 Door St. Eustache. 7.15 Rege- rings-uitzending. 7.30 Erasmus in Frankrijk. 8.12 Franse muziek van vroeger en nu. 9.00 Gezins-apostolaat. 9.10 Concert. 9.45 Samson et Dalila. 11.15 Het hart van Parijs. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.40 Orgel spel. 9.00 Symphonie-orkest. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Radio-feuilleton. 10.35 Voor de arbeiders. 11.30 Wil Strieder. 12.00 Orgelspel. 12.33 Dolf van der Linden. 1.15 Vmcentino. I.45 Gamofoonmuziek. 2.00 Het Nederlandse lied. 2.20 De Ramblers. 2.50 Streekuitzending. 3.15 Radio Philharmonisch-orkest. 4.00 Van de wieg tot het graf. 4.15 Topsongs November. 4.45 Sportpraatje. 5.00 Schijvenscliouw. 5.30 De Disselwagen. 6.15 Tonny Schifierstein. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 De Regermgs-uitzen- ding. 8.15 Vindobona Schrammel'n. 8.45 Onder moeders parapluie. 9.45 Socialistisch commen taar. 10.00 Serenades of the World. 10.25 On der de pannen. 10.45 De fluisterende Har monica. 11.15 Sfeer en rhythme. 11.35 Zang door Sam Brown en Dinah Shore. HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.40 Maria ter ere. 8.50 Auffordemhg zum Tanz. 9.03 Moeders wil is wet. 9.35 Zangrecital. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.15 Ochtendconcert. II.00 De Zonnebloem. 11.45 Het koor van de Hamburgse Staats-opera. 12.03 KRO-Amu- scments-orkest. 12.33 Orgelspel. 1,20 Terp- sichore. 2.00 Musicerende Dilettanten. 2.20 En gelse les. 2.40 Koor en orkest. 3,25 Kroniek van_ Letteren en Kunsten. 4.00 Nlusette-klanken. 415 Jeugdlectuur-bespreking. 4,30 De schoon heid van het Gregoriaans. 5.00 De Wigwam. 6.00 Volksliederenkwartet. 6.15 Journal tistiek weekoverzicht. 6.30 Wien Paris. 7.15 Actuali- re*jen' Omroeporkest. 7.50 West- Indisch commentaar. 8.15 Lichtbaken. 3.40 André de Raaff. 9.00 Negen heit de klok 9.45 Weet U het? 9.55 Weekend-serenade. 10.30 Wij luiden de Zondag in. 11.15 Residentie orkest. 11.50 Rir.ardo Vines. RADIOD1STR1BU HE-DIENST LIJN IH: 8.30 VI. Br.: Concert. 9.05 Giam. 10.10 Verz. progr. 11.00 Sandy Marcpherson. 11.15 „Rendezvous Players". 11.45 Pariement. 12.00 VI. Br.: Salonorkest. 12.32 Licht orkest. l.Jo Vrolijke muziek. 2.00 Fr. B Verz. prozr. 2.30 Zang. 3.30 Klassiek programma t.30 VI. Br.: Danssuite van Kiinneke. 5.00 Koo'wi B,r': A,cJc"rdeon 61,5 -M'Kic V D °°.r dc, 'Oldaitn. r.'SO Chansons, i rï' l Realiteiten. 8.00 Fragmenten „Les Cloches de Corneville", Omroepkoor, or- t" Licht programma uit muziek Vcrz' Ptogr. 11.25 Ernstige

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3