Voorhoede probleem van Oranje team onopgelost Lichte nevel omsluierde matig spel Hitier kon Von Manstein niet missen Regering pleegt overleg over de looncompensaties -r Djurgarden en Bondsploeg scoorden éénmaal De prijzen van volks- en kinderschoeisel Gelukkige overwinning van Engeland Labour verliest - na 14 jaar - in Nieuw-Zeeland Europese culturele conferentie op komst Duizend maal krachtiger dan de atoombom Het verlies aan inkomen uit Indonesië Tragisch ongeval tijdens Sint-Nicolaasrit te Leiden Hef Nazi-dom sfeekf de kop weer op Zuid-Amerika, land van dictaturen Geert beperking van tabakswinkels Tweede Kamer keurde begrotingen goed Plantenziektekundige dienst bestaat 50 jaar Prins Bernhard in Londen ff DO.i DERDAG 1 DECEMBER 194 J Het grootste deel van de wedstrijd van de Nederlandse Bondsploeg tegen de wee se eerste klasser Djurgaarden, die in een 11 gelijk spel eindigde, werd gespeeld in een druilerige motregen die het Olympisch Stadion in een lichte *eVC...,u Daar(,oor was het, vooral tegen het einde van de wedstrijd, wel eens moeilijk sommige spelers uit elkaar te houden. Wat die nevel echter niet kon ver ergen was het matige spel dat de Nederlandse bondsploeg vertoonde en waarvan de aanvalslinie zeker het zwakste deel vormde. Clavan die Zondag met een geblesseerde enkel van het veld werd gedragen kon niet van de partij zijn zo at een omzetting in de voorhoede noodzakelijk was. De keuzecommissie had gemeend een opl' «cync te vinden door Lenstra naar de linksbuitenplaats te laten verhuizen en Van de* Gijp (Emma) een kans te geven op de rechtsbuitenplaats. Het is gebleken dat het geen ideale oplossing is geweest. Lenstra, Timmermans, Van Geen, Steenbergen en Van der Gijp vormden geen geheel en de soms goede Individuele prestaties vermochten practisch geen verwarring te stichten in de hechte Zweedse verdediging, waarin vier internationaals stonden opgesteld, In de eerste helft bleef onze aan valslinie beslist beneden peil en voor al de debutanten Van Geen en Van der Gijp - hadden lang werk om op toeren te komen. De start van Steenbergen was goed en het liet zich aanvankelijk aanzien dat hij zich zonder meer in het Nederlands elftal zou spelen. De Rotterdammer kreeg later weer een in zinking en zijn herstel in de laatste vijftien minuten was niet voldoende om zijn plaats in een Nederlands elftal te rechtvaardigen. Dat de drie debutanten in de toe komst echter nog eens een kans zullen krijgen is welhaast zeker. Want het moet gezegd worden dat zij niet direct een gemakkelijk debuut hadden. De Zweden speelden het stopperspilsy- steem vrijwel perfect en daar kwam nog bij, dat enkele spelers zich niet ontzagen feller te spelen dan geoor loofd is. Vooral de rechtshalf Stenman maakte zonder meer een onsportieve indruk en de officiële waarschuwing die hij in de tweede helft van de wed strijd ontving had hij meer dan ver diend. Timmermans had het zwaar te verduren tegen deze Zweed en tegen het einde van de wedstrijd ging de Ha genaar maar op de buitenplaats spelen omdat hij zo ongeveer gekraakt was. Lenstra kwam daardoor op de binnen plaats. de plaats die hij zo gaarne in het Nederlands elftal zou bezetten. In die korte periode heeft hij getracht te bewijzen dat die plaats hem toe komt en naar onze mening is hij daar wonderwel in geslaagd. De laatste twintig minuten ging er veel meer ge vaar van onze voorhoede uit dan daar voor en de Zweden konden slechts met de grootste moeite stand houden. Goede achterhoede. In de achterhoede debuteerde op de linksbackplaats de BW-er Van der Sluis. Naar mate de wedstrijd vorderde werd zijn spel beter en in de tweede helft was zijn opstellen en ingrijpen vaak uitstekend. Hij was beslist beter dan Everse op de rechtsbackplaats die nogal eens een steek liet vallen. De beste man uit de middenlinie was naar onze mening Van Schijndel. Met zijn wonderlijk lange benen beweegt hij zich ogenschijnlijk zeer traag over het veld maar steeds kunnen die „harmo- nica"benen van hem op de vreemdste manier de bal onder controle krijgen. Terlouw speelde een goede wedstrijd alleen zijn terugspelen op Kraak was 'n enkele maal uiterst gevaarlijk. Kraak was goed doch ook nu weer maakte hij der traditie getrouw een blunder. Deze Doelman Kraak stompt tijdens een aanval der gasten de bal tot hoek schop. V.l.n.r.: Pettersson, Terlouw, Kraak en Cederborg. Op achter grond Timmermans. blunder kostte het Nederlands elftal de overwinning. Uitblinkers bij de Zweden waren stopperspil Karl Andersson en rechts half Stenman, die, zoals wij reeds eer der schreven, ook nog op andere ma nier „uitblonk". Ook de beide backs Blomqvist en Pettersson waren van klasse. Doelman Nilsson heeft verschil lende schoten uitstekend gestopt doch zijn wegwerken was matig. De buiten spelers van de gasten waren zeer snel doch zij hebben hier niet voldoende van geprofiteerd. Matige wedstrijd. Over 't geheel is 't geen wedstrijd ge worden waarover de ruim 36.000 be zoekers nog lang zullen spreken. Het experiment met de Nederlandse voor hoede zal de keuze-commissie ook niet hebben bevredigd en het is dan ook zeer goed te verklaren dat tegen De nemarken dezelfde voorhoede in het veld komt die enige weken geleden tegen Belgie in het veld kwam. De eerste helft van de wedstrijd was zonder kleur, grauw als de dichte wol kenmassa's die over het Stadion dre ven. De tweede helft was beter. Het spelpeil kwam wel niet tot die hoogte als wij graag gezien hadden, doch er kwam spanning waardoor de wedstrijd in ieder geval aantrekkelijk genoeg werd om de regen en koude te trotse ren. Lange tijd zag het er naar uit dat ook de tweede helft geen doelpunten zou opleveren toen. Steenbergen in de vijfendertigste minuut hard en verras send inschoot. Nilsson kon de bal niet onder controle krijgen en sloeg hem voor de voeten van de toestormende Van Geen die maar voor het inschie ten had. Even later maakte Kraak zijn blunder en Cederborg scoorde. Een verassend goede aanval waar aan de gehele Nederlandsé voor hoede deelnam zou de Zweden bijna nog het gelijke spel hebben ontnomen. Een der backs, de toenemende duister nis liet ons niet toe te constateren welke het was. veroorzaakte hands in het strafschopgebied en scheidsrechter Schipper wees naar de beruchte witte stin. Van der Gijp plaatste zich achter de bal enschoot tegen de paal. Waarom het nu ook Van der Gijp moest zijn, een debutant notabene, die de penalty moest nemen, is voor ons niet duideliik Een Lenstra, De Vroet, Van Schijndel of Timmermans, spelers met een goed schot die bovendien meer ervaring in soortgelijke wedstrijden hebben opgedaan, hadden ons inziens toch meer kans van slagen gehad. Het is echter niet gebeurd en uiteindelijk is het toch misschien wel beter dat de punten gedeeld zijn in deze matige oefenwedstrijd die vooral ten aanzien van het voorhoede-probleem geen nieu we perspectieven heeft geopend. De prijzenbeschikking volksschoeisel en kinderschoenen 1949, ingaand 1 Dec 1949, bepaalt, dat volksschoeisel en ge wone kinderschoenen in de kleinhan del gemiddeld tegen dezelfde prijzen verkocht moeten worden als op 17 Sep tember 1949 algemeen gebruikelijk was. Tegenover prijsverhogingen van een bepaalde soort volks- of kinderschoe nen moeten dus evenredige prijsverla gingen van andere soorten in de klein handel toegepast worden, aldus deelt men ons van de zijde van het ministe- ri van Economische Zaken mede. De vijfde commissie der V. N. heeft Dinsdag haar goedkeuring ge hecht aan het besteden van een bedrag van 400.000 dollars voor de voortzet ting van de arbeid der UNCI geduren- den 1950. Italië was iets sterker Het Engelse elftal heeft gisteren op het terrein van Tottenham haar onge slagen thuisrecord, althans tegen con- tentinentale elftallen, weten te hand haven. Ditmaal was het de Azuren squadra die aan Albion's zegekar werd gebonden. De 20 overwinning zou de indruk kunnen vestigen dat de Engel sen zoal niet een grote, dan toch wel een beslissend overwicht op de gasten hadden. De uitslag geeft echter geen duidelijk beeld van de krachtsverhou dingen en de Italianen, die reeds bi.i voorbaat als verliezers gedoodverfd waren, hadden op zijn minst een ge lijkspel verdiend. Vooral vóór de rust waren zij iets sterker en verscheidene Engelse journalisten gaven onomwon den toe dat het zeer normaal zou zijn geweest als de gasten met de rust een 1o voorsprong hadden gehad Met de rust was de stand echter nog dubbel blank en, zonder dat zij een betere ploeg vormden, zouden de Engelsen in de tweede helft twee doelpunten gaan maken. In de 76e minuut opende Rpwley de score en vier minuten later was het Wright die met een verrassend schot doel trof. Proces legen meerscha Ik verdaagd toi 12 December rin§en waren belachelijk en sneden geen hout. De zitting is verdaagd tot 12 Decem ber. Dan zal rechter Collingwood ge durende een dag of vier een samen vatting geven van het proces. Het von nis zou een week daarna bekend ge maakt worden, dus een dag of twee vóór Kerstmis. Sir Arthur Comyns Carr, de eerste openbare aanklager in het proces te gen Von Manstein, zei gisteren, dat Hitier zeer waarschijnlijk had moeten toegeven als mannen als veldmaar schalk Von Manstein andere generaals, die tegen de wreedheden door z.g. spe ciale commando's hebben geprotes teerd, hadden gesteund. Hij noemde in dit verband de generaals Leeb, Blas- kowitz en Küchler. Degenen die protesteerden, aldus Sir Arthur, werden slechts licht gestraft, vermoedelijk omdat Hitier niet zonder ben kon. In het ergste geval kregen zij een commando zonder troepen. Dat is- misschien in oorlogstijd weinig eervol, maar in elk geval verdient men zijn geld dan gemakkelijk. (Gelach). Moge lijk was von Manstein alleen maar erg eerzuchtig, maar dat is geen excuus. Ik verzoek daarom het Hof Von Man stein schuldig te bevinden op de voor naamste ten laste gelegde punten. Sir Arthur noemde beklaagde onbe- De Nieuwzeelandse nationale (con servatieve) partij heeft in de gisteren gehouden algemene verkiezingen de meerderheid in het parlement be haald. Zij verwierf 46 zetels tegen de Labourpartij 34. De Labourpartij was 14 jaar onafgebroken aan de regering geweest. In het oude parlement had de Natio nale partij 38 en Labour 42 zetels. Ts Londen is men van mening dat de ne derlaag van Labour in Nieuw-Zeeland een ongunstige weerslag kan hebben op de kansen van de Britse Labour bij de komende verkiezingen in Engeland. Van 8 tot 12 December zal in Lau- sanne een Europese culturele conferen tie worden gehouden onder auspiciën van de Europese Beweging. De Neder landse Raad der Europese Beweging heeft prof. mr. H. R. Hoetink, hoog leraar te Amsterdam, dr. Ph. J. Iden- burg, dir. generaal van de statistiek in Den Haag en prof. dr. Th. Keulemans, hoogleraar te Merkelbeek, bereid ge vonden als Nederlandse delegatie aan deze conferentie deel te nemen. Prof. dr. H. Brugmans, vice-voorzitter van het internationale bestuur der Euro pese Beweging, zal deze conferentie eveneens bijwonen. De Japanse ministerpresident, Yoshida, heeft Dinsdag tegenover de begrotingscommissie van de regering medegedeeld, dat de beperkingen op de tonnage en de snelheid van nieuw te bouwen Japanse schepen zijn opge heven. Volgens sommige Specialisten is het zeer waarschijnlijk, dat de datum van nieuwe proefnemingen met atoombom men in de Pacific niet zal worden me degedeeld en dat de ontploffingen zo danig zullen worden gecombineerd dat Rusland eze niet kan registreren. Dnizenmaal krachtiger. In wetenschappelijke kringen wordt er aan herinnerd, dat senator Johnson over 't bestaan van 'n atoombom heeft gesproken, die zes maal krachtiger is dan de voorgaande. Men verklaart dat binnen niet te lange tijd op de Eniwe- tok-atol een heliumbom zou kunnen worden beproefd, die duizendmaal krachtiger is dan de atoombom van Bikini. Het verlies van Indonesië, dat vóór de oorlog een zevende deel van het Nederlandse nationale inkomen ople verde, zal weinig ongunstige gevolgen voor het Nederlandse economische le ven hebben. Dit volgens een verklaring, die de Nederlandse beleggingsadviseur, dr. J Kerkhoven, aflegde tegenover het Amerikaanse blad „Journal of Com- merce". De vermindering der militaire uit gaven zal al direct merkbaar worden. Bovendien is de handel van Indonesië sedert het einde van de oorlog niet voldoende geweest om de eigen be hoeften van het gebied voor de weder opbouw te dekken. De heer Kerkhoven was van mening, dat wanneer de nieuwe onafhankelij ke regering op economisch en politiek gebied goede vorderingen maakt, Ne derland wellicht in staat zal zijn een revenuën uit Indonesië na 1952 of 1953 voor een bedrag van 50 a 60 millioen dollar per jaar te ontvangen. Tijdens een Dinsdag gehouden rond rit van Sint Nicolaas en zijn knechten door Leiden, hield het met twee paar den bespannen rijtuig enkele ogenblik ken stil om de Zwarte Pieten gelegen heid te geven peternoten te strooien. Vermoedelijk om enkele pepernoten te bemachtigen kroop de vijfjarige W. D. onder het rijtuig. Op het moment, dat St. Nicolaas zijn tocht wilde voort zetten is het kind onder een der wie len van het rijtuig terecht gekomen. Het jongetje bek-"am mvare inwen dige kneuzingen en is in de loop van de avond in het Academisch Zieken huis overleden. In een telegram uit München in de Nëw York Times wordt een „gedetail leerd en sober" verslag aan de com missaris van Beieren aangehaald, waar in wordt gezegd, dat „door renazificatie Beieren grotendeels weer in handen is gekomen van degenen, die het onder Hitier beheersten". Het verslag was op gesteld door één van de voornaamste ondergeschikten van de commissaris en het noemt Beieren „geen op zichzelf staand geval". Het genoemde citaat was „een van de vele openhartige verklaringen in dit document, waarin gewezen wordt op de terugkeer van de voormalige nazi's tot de macht". BISSCHOP VAN MUNSTER BEZOEKT ONS LAND De bisschop van Munster, mgr Mi- chael Keiler, arriveerde gisteren voor een bezoek van tien dagen in ons land. Het doel van het bezoek is besprekin gen te voeren en zich op de hoogte te stellen van het onderwijs en de katho lieke actie in Nederland. LAATSTE GANG VAN DAKOTA- BEMANNING Woensdag hebben te Rijswijk en in Amsterdam de begrafenis en te Velsen de crematie plaats gehad van de vier leden der bemanning van de Dakota Aero Holland, die bij Oslo is veronge lukt. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich vele autoriteiten uit de luchtvaartwereld. Veelbelovende knapen... Door de Haagse recherche werden drie 18-jarige knapen gearresteerd, die zich in de nacht van 27 op 28 Novem ber door verbreking van een ruit aan de achterzijde toegang tot een fabriek hebben verschaft en daar twee electri- sche handboormachines en een slijptol ontvreemdden. De voorwerpen werden door de recherche in een pakhuis in be slag genomen. De Londense conferentie van communistische vakverenigingen, een nieuwe wereldvakverbond stichten, begon gisteren met roep van een Venezolaanse afgevaar digde op Nederlandse, Britse en Franse hulp bij de strijd tegen de dictaturen I in Zuid-Amerika. De Venezolaanse af gevaardigde verklaarde, dat er in zijn lan, evenals in Peru, San Domingo Nicaragua, Honduras en Paraguya mi litaire dictaturen bestonden, Panama en Colombia gaan volgens hem dezelfde kant op. „Deze dictaturen zijn bloedi ger dan die in Europa zijn geweest" zo zeide hij. Bij Lemmer wordt een schutsluis gebouwd, die het beginpunt vormt van het nieuwe IJselmeer-Groningenkanaal. De werkzaamheden aan de sluis, die een lengte krijgt van 230 meter en een breedte van 16 meter, vorderen gestaag Door de zware stormen is de glooiing van de Afsluitdijk aan de Noord zeekant zodanig beschadigd, dat men maatregelen moest treffen. Daarom is men overgegaan tot het breder zetten van de zuilen (steenblokken) langs de gehele dijk. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat de minister van Economische Zaken, prof. mr. J. R. M. van den Brink, Dinsdagavond fn grote lijnen zijn beleid had verdedigd, is hij Woens dagmiddag in de Tweede Kamer inge gaan op talrijke door de leden aan de orde gestelde detailkwesties. Hij erkende, dat de industrialisatie behoefte heeft aan goede vaklieden en dat daarom vooral het lagere nijver heidsonderwijs verbeterd en bevorderd behoort te worden. Er moeten om tot de industrialisatie te kunnen komen, die de regering zich voorstelt, enige gewichtige voor waarden vervuld worden. De heer G. M. Nederhorst van de PvdA had de minister gevraagd, welke deze condi ties zijn. Welnu, prof. v. d. Brink noemde als zodanig een stijging van de arbeidsproductiviteit tot -100 pro cent van het vóóroorlogse peil; voort zetting van de Marshallhulp minstens tot het tegenwoordige bedrag tot eind 1952 of begin 1953; een monetaire po litiek, die geen verstoring van het mo netaire evenwicht meebrengt en een belastingpolitiek, die enige mogelijk heid open laat tot reservering. Aan de opvoering van de producti viteit kan bevorderlijk zijn, zo meen de de minister, een groter verschil in beloning van geschoolde en ongeschool de arbeiders. Vóór de oorlog bedroeg dit verschil ongeveer 25 pet, thans ech ter nog maar 12 h 13 pet. Voor een investeringsfonds, zoals drs. Nederhorst voorgesteld had, voelde de bewindsman niets, omdat het geen we zenlijke verandering zou brengen in de toestand. Evenmin vond hij diens denk beeld uitvoerbaar van kapitaalexport naar economisch achterlijke gebieden. Deze week overleg Over de loon- en prijspolitiek en spe ciaal over het voorstel van de Raad van Vakcentrales tot looncompensatie zal de regering deze week in overleg treden met de Stichting van de Arbeid, aldus deelde de minister mee. En hij zegde toe, dat over de industrialisatie een na dere, uitgewerkte en toelichtende nota aan de Kamer zal worden overgelegd. De interdepartementale commissie voor de middenstand is deze zomer met haar werkzaamheden begonnen en heeft reeds een aantal fiscale kwesties onder de ogen gezien. Overigens deel de de minister de vragen en opmer kingen over de middenstand beant woordende nog mede, dat de Vesti gingswet Kleinbedrijf goed wordt na geleefd, althans wat de schoenwinke liers en de slagers betreft en dat het Geen minimum-prijs voor de vis (Van onze parlementaire redacteur) Aangezien de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van Bin nenlandse Zaken bezwaar had gemaakt tegen de toekenning van een toelage voor representatiekosten van f 1200 aan de secretarissen-generaal van de ver schillende ministeries, is de stemming over de begroting toen aangehouden. Inmiddels heeft de regering deze post teruggenomen, zodat er Woensdagmid dag geen bezwaar meer bestond voor de Kamer om haar goedkeuring aan de begroting te hechten. Daarmede is tevens definitief vast gesteld, dat het salaris van de minis ters f 24.000 per jaar zal bedragen. De stemming over de begroting van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, die eveneens reeds behandeld is, bleef wachten op een beslissing over de be groting van Binnenlandse Zaken en met name over de daarin verwerkte selarisverhoging van de ministers. Woensdagmiddag kon dus ook deze be groting in stemming gebracht worden. De Kamer aanvaardde haar zonder hoofdelijke stemming. Bovendien kwam aan de orde de mo tie van de communistische heer J. Haken, waarin uitgesproken wordt, dat verbetering in de positie van de IJs- selmeervissers nodig is en die de mi nister verzocht in overleg met in dit be drijf bestaande organisaties een mini mum-prijs voor de vis vast te stellen. De Kamer verwierp haar met 60 tegen 3 communistische stemmen Bij alle be grotingen kregen de communisten aan tekening, dat xjj tegen waren. wat de beteugeling van het cadeau stelsel aangaat, thans het goede tijd stip zou zijn om met een wettelijke regeling te komen. Doch deze materie is juist uitermate geschikt om geregeld te worden door het straks in te stellen publiekrechtelijk orgaan. Aan de leden, die zich tot tolk hadden gemaakt van de klachten der sigaren winkeliers, zette prof. Van den Brink uiteen, dat er inmiddels een staatscom missie in het leven is geroepen om de kwestie van de vestiging van winkeliers te bestuderen. Zij kwam o.a. tot de conclusie, dat in de meeste zaken uit sluitend met de verkoop van tabaks artikelen geen normaal inkomen is te verdienen. In talrijke gevallen vormt cleze verkoop een bijverdienste. De Commissie is van oordeel, dat niet tot een blijvende uitsluiting van verkoop punten in niet-speciaalzaken behoort te worden overgegaan. Bij dit rapport sloot de bewindsman zich aan. Over de eventuele opheffing van de kolendistributie kon hij geen medede lingen doen en zich zeker niet aan voor spellingen wagen. De Nederlandse pro ductie is thans nog te gering om tot op heffing over te gaan. Er moeten nog te veel kolen worden ingevoerd. De Plantenziektekundige Dienst te Wageningen bestaat vijftig jaar. In een plechtigheid in de aula der Landbouw hogeschool te Wageningen sprak dr. C. J. Briejer, de directeur van de dienst, een herdenkingsrede uit, waarin hij een overzicht gaf van groei en werkzaam heid van de P.D. Namens minister Mansholt werd de dienst gelukgewenst door mr. J. T. Bouwman. Namens de directeur van de landbouw sprak ir. C. Staf. Voor de herdenking bestond grote belangstelling. Tal van autoriteiten uit landbouwkringen en hoogleraren van de Landbouwhogeschool woonden de plechtigheid bij. Z.K.H. Prins Bernhard, die weer ge heel hersteld is, brengt op het ogen blik een kort privébezoek aan Londen. De Prins zal Vrijdag naar Nederland terugkeren om aanwezig te kunnen zijn bij een voorstelling van „Taptoe" van René Sleeswijks Revue te Hilver sum, die ook zal worden bijgewoond door H. M. de Koningin en de twee oudste prinsesjes. De baten zullen worden afgedragen aan „Pro Juven- tute". EEN STUKJE RIVÏèRA DOOR DE LUCHT NAAR NEDERLAND Een complete tuin uit de Franse Riviira met cactussen, Mimosa, rozen, anjers, citroenen, sinaasappelen, pom poenen enz. werd één dezer dagen door de KLM van Nice naar Schiphol over gebracht. Bovendien werden nog SS0 flessen Franse wijn door de lucht aan gevoerd. Al deze Zuidelijke ingrediën ten van de Cote d'azur dienen voor een „soiree de la Rivièra", die binnenkort in Den Haag zal worden gehouden. RODE KRUIS IN INDONESIË ZAL OPGAAN IN INDONESISCHE RODE KRUIS Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Indonesië, zal na de overdracht der souvereiniteit „de jure" opgaan in de Palang Merah Indonesia (het Indonesi sche Rode Kruis), daar in de nieuw# souvereine staat slechts één nationaal Rode Kruis aanspraak zal kunnen ma ken op steun zowel van de eigen rege ring als op die van het internationale Rode Kruis. GEHEIMHOUDING BIJ KOMENDE ATOOMPROEVEN Een woordvoerder van de Ameri kaanse commissie voor de atoomener gie heeft nader verklaard, dat de nieu we serie proeven met atoomwapenen de Eniwetok in de Stille Oceaan onder de grootste geheimhouding zullen plaats vinden. Er zullen geen journalisten, fotografen of filmers worden toegela ten. OUD BURGEMEESTER VAN DEN HAAG STAAT OP 14 DECEMBER TERECHT. De dagvaardiging tegen de oud-bur gemeester van Den Haag mr. W. A. J. Visser en diens secretarl- drs. W. Bos, wegens overtredingen van het devie- zenbesluit, zijn thans bekend. Op 14 Oeeember zullen beiden terecht staan voor de Haagse economische politie rechter. B. en W. van Amsterdam hebben voorgesteld nogmaals een crediet, nu van f 45.000 beschikbaar te stellen voor herstel- en onderzoek-werkzaam- haden aan de Westertoren.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 7