Pief van de Pol werd ongeslagen kampioen Sparta moest leiding prijsgeven Kunt U raden, raadt dan mee! ewogen week-eind OP HET MATJE Mefz werd kansloos geslagen Leiders in de League speelden gelijk i Kampioenschap hoofdklasse cadre 71-2 Het Deense etttal Kievit verbeterde Nederlands record ÏOO M. rugcrawl Sporiuitslagen Harris door Van Vliet en Derksen geslagen Schaakt-ournooi te Hastings Weer een staking in Italië Blauw-Wit verpletterde K. F. C. IJ li fèËÈÊÊÊ -J jaar wonnen Piet van de Pol en Metz al hnn partijen in de K mpioensstrpd. hoofdklasse cadre 71/2. Piet van de Pol omdat hg op het ogen ome de meest brillante speler en technicus is die hier in Nederland rond het SiJ°°P „f" °mdat h« morcel *0 sterk is dat hjj niet is verslagen ordat zijn tegenstander de laatste carambole maakt. Vorig jaar kostte dit Piet <SteI van nationaal kampioen en in de stampvolle zaal van de „IJsbreker heerste er Zondag dan ook een welhaast tastbare spanning toen de Rotterdammer en de Hagenaar zich naar het biljart begaven om uit te maken wie van hun beiden de titel voor dit jaar sou mogen dragen. Zo er ooit twijfel is geweest over de superioriteit van Van de Pol, dan heeft hg in rijn laatste partg tegen Metz wel bewezen dat er in Nederland maar één man is die de titel van kampioen waardig is. Piet van de Pol won met een moyenne van 22.33 en liet Metz op 101 staan. Ongeslagen werd de Rotterdammer dus Nederlands kam pioen met een algemeen moyenne van 15. Kees de Rugter en De Leeuw speelden een spannende partij om de derde en vierde plaats welke door de Rnijter met het voor hem uitstekende gemiddelde van 23.07 werd gewonnen. Slotpartij in negen beurten. Titelhouder Metz ging ditmaal al even roemloos tegen de Rotterdammer ten onder als zijn collega's te voren. Hij kwam eenvoudig niet aan bod en had pas 58 punten, toen de nieuwe kampioen in de negende beurt met de laatste carambole van zijn hoogste serie in deze partij (80) de driehon derd vol maakte. Weliswaar kreeg Metz nog de nastoot, maar zijn serie brak af op 43, zodat hij maar juist de honderd caramboles bereikte. De niet al te ruime souterrain-zaal van café „De IJsbreker" was tot de laatste plaats bezet en drukkend warm toen de twee laatste partijen begonnen tussen de vier hoogst geklasseerden uit dit toumooi. Van de Pol begon direct in grootse stijl: 71, waarop Metz met een poedel antwoordde, na 4 beurten stond Van de Pol ruim 100 punten voor. want de Hagenaar had nog eens gepoe deld en wist het in zijn twee andere beurten niet verder dan 2 en 5 te bren gen. Hij had ook ditmaal weer moeilijk heden met zijn keu, want tot driemaal toe werden zijn series afgebroken door ketsen. Pas in de 6e beurt begon hij los te komen, maar toen was het te laat Achtereenvolgens scoorde hij serietjes van 17, 28 en 3, waarmede hij 58 caram boles verzamelde. Toen maakte van De Pol zijn partij uit en was de strijd be slist. Metz bracht het tot 101 en beëindigde het tournooi met 1 verloren partij op de tweede plaats en met het lage ge middelde van 13.53. DE RUYTER OP DREEF. Aan de andere tafel streed Piet de Leeuw tegen zijn jeugdige tegenstander Kees de Ruyter om de derde plaats maar hij trof het slecht. De thans 24- jarige Kees speelde zijn beste wedstrijd van het tournooi en maakte in 13 beur ten de 300 vol. In een eindeloze partij tegen Eichels- heim wist Sweering voorts zijn tweede, weinig voldoening schenkende, over winning te behalen. Aan de andere ta fel versloeg Kruythof dank zij een fraaie slotserie vau 50, de Haarlemmer Kobus. Het resultaat was, dat Kobus, Sweering en Kruythof ieder met 4 punten het tournooi beëindigden. Vergeleken bij hetzelfde kampioen schap van verleden jaar, toont dit tour nooi een achteruitgang. Het algemeen tournooi-gemiddelde was bijna een punt lager. Verleden jaar bedroeg het 13.34, thans 12.57. Van de Pol noteerde vorig jaar als Nederlands record 28.12, ditmaal 25. Metz zakte veel meer, vorig jaar werd hij kam pioen met een moyenne van 18.58, thans Piet van de Pol, zeker van zijn overwinning, bekijkt bij de voor laatste ronde de stand op het bord. De eindstand is: P. v. d. Pol 14 2100 84 25 204 H. Metz 12 1901 139 13.53 101 C. de Ruyter 10 1966 144 13.65 142 P. de Leeuw 8 1794 180 13.80 91 P. Kobus 4 1771 150 11.80 57 J. Sweering 4 1574 154 10.22 74 P. Kruythof 4 1544 152 10.15 73 J. Eiehelsheim 0 1364 161 8.47 58 Door een 12 nederlaag tegen ADO moest Sparta de leiding, welke zij enige tijd in afdeling I der Westelijke lste klasse heeft ge had, afstaan. Een aanval van ADO op het Sparia-doel. Doelverdediger LanSnan wacht af of Van Dam zal inschieten. Geheel rechts Timmer mans. werd hij tweede met 13.53. Ook de se ries bleven iets onder de maat, al mag de 204 van Vau de Pol genoemd wor den en al kan niemand verwachten, dat hij ieder jaar een record verbetert. Het Deense elftal, dat Zondag 11 December te Amsterdam tegen het Nederlands elftal zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Eigil Nielsen. Achter: Erik Koeppen, Poul Petersen Midden: Aksel Pilmark, Edvin Han- sen, Dion Ornvcrld. Voor: Hartvig Moeller, Joren W. Hansen, Carl Holm. Aage RouJensen, Harald Lyngsaa. Moeller is een debutant in het Deense elftal. Verder is het niet ge heel zeker, dat de ploeg, zoals boven vermeld, compleet in het Olympisch Stadion zal aantreden. De rechtsback Koeppen werd gisteren licht gewond Mocht hij niet kunnen spelen, dan wordt hij vervangen door Knud Bastrup-Birk als linksback. Petersen zal dan als rechteback worden opge steld, waar hij zich overigens wel beter zal thuis voelen. Opmerkelijk is, dat de Kobenhavn Boldklub ook nu weer de meeste spe Iers voor het Deense elftal levert Maar liefst zes van de Deense interna tionaals komen uit deze club. De bekende Eindhovenaar Kees Kie vit heeft weer eens het Nederlands record op de 100 meter rugcrawl ver beterd. De laatste maanden zwom hij regelmatig beneden dit record, doch steeds waren er niet voldoende tijd opnemers aanwezig om zijn prestatie voor erkenning in aanmerking te laten komen. Zondagmiddag stonden er ech ter drie tijdopnemers aan de baan van Kievit en hun chronometers wezen resp. 1 min. 7.8 sec., 1 min. 7.7 sec. en 1 min. 7.5 sec., hetgeen betekent, dat de Eindhovenaar het record weer had verbeterd Wanneer de chonometers van de drie tijdopnemers verschillende tijden aanwijzen, neemt men het ge middelde, naar boven afgerond, zodat het Nederlands record 100 meter rug crawl thans op 1 min. 7.7 sec. komt te staan. In het begin van dit jaar ver beterde Kees Kievit voor de eerste maal het tien jaar oude record van Dolf van Schouwen, dat op 1 min. 9.2 sec. stond. Nog driemaal verbeterde de Aegir-zwemmer hierna zijn beste tijd en langzamerhand kermt hij met zijn tijden op een internationaal niveau. Slechts acht wedstrijden vonden in de eerste klasse doorgang en de meeste van die wedstrijden leverden nogal verrassende uitslagen op. Blauw Wit heeft met de hulp van ADO, Sparta de leiding ontnomen. Sparta verloor haar uitwed- strijd van ADO en KFC kreeg van Blauw Wit een nederlaag te incasseren die ons doet denken aan de slechte start van de Kogers. Fegenoord en Haarlem deelden de punten. DWS moest in Hilversum ervaren, dat 't Gooi zich niet ge willig naar een degradatiecompetite laat voeren. Met 30 bleven de gastheren baas in eigen huis. Dat Heracles en AGOW de ponten hebben gedeeld is niet verwonderlijk maar dat Zwolse Boys met de volle winst bij Enschede vandaan kwam hadden wü niet verwacht. In de afdelingen 4 en 5 werd niet gespeeld en in het tweede Zuideigke district kwamen alleen TSC en Willem n in het veld. Op het ene doelpunt van TSC had de voorhoede van Willem II geen antwoord zodat Willem II niet alleen de wedstrijd verloor maar tevens weer van de eerste plaats moest verdwijnen. Maurits mag deze ereplaats nu weer innemen. De standen luiden: Er waren deze week meerdere goede oplossingen van onze sportprijs- vraag binnengekomen, doch slechts een inzender had er om gedacht dat vraag no. 6: „Wie was dit jaar bij de Nederlandse kampioenschappen de snelste sprinter" op twee manieren kon worden beantwoord. De meesten hadden alleen de naam van Jan Derksen ingevuld. Zij hadden echter niet gedacht aan de athletiek. Alleen de heer N. Timmer, ir. Krijgerstraat 35, Velsen-Noord, was zo attent hieraan wél te denken. Hij zal dan ook de prijs van 5.— ontvangen. De oplossing van de prijsvraag is: 1. Zweden, 2. K. Boot. 3. 1928, 4. 8—2. 5. Zeven. 6. Jan Derksen (wiel rennen); J. Kleijn (190 meter); G. Scholten (200 meter), 7. Drie, 8. IJs hockey. Voor deze week een minder ingewikkelde prijsvraag. U neemt een briefkaart en vult daarop in de uitslag van de wedstrijd Nederland—Denemarken, welke Zondag wordt gespeeld. De prijs is weer 5.—. Afdeling I: ADO—Sparta 2—1, Blauw Wit—KFC 6—1, Feijenoord—Haariem Afdeling II: t GooiDWS 30, SW De Volewijckers 23. Afdeling II: Heracles—AGOW 1—1, EnschedeZwolse Boys 1—2. Afdeling VI: TSC—Willem II 1—0. Tweede klasse A: Vriendenschaar- De Spartaan 12. Tweede klasse B: Stormvogels— Westfrisia 4—4. Derde klasse A: Beverwijk—HRC 0—4. Derde klasse C: WEHelder 13. Vierde klasse C: RCZ—SeheHingwou- de 7—4. Vierde klasse F: DSSASV 23. Alle overige wedstrijden werden af gelast. De reeks overwinningen van Harris is gisteren eindelijk afgebroken. Arie van Vliet en Jan Derksen hebben be wezen dat zij toch ook nog een woord je mee kunnen spreken. In het Ant werpse Sportpaleis werden sprintwed strijden gehouden welke meetelden voor het totaal klassement in het Cri terium van Europa. Van Vliet en Derk sen bezetten de twee eerste plaatsen en de Engelsman moest zelfs genoegen ne men met de vijfde plaats De oude ve teraan Scherens werd derde. Na twee wedstrijden luidt het alge meen klassement van het Criterium van Europa als het volgt: 1 Arie van Vliet, 8 punten; 2 Harris en Plattner, 12 punten; 4 Scherens en Derksen, 11 punten; 6 Gerardin, Gosse- lin en Astolfi 3 punten. Op dezelfde avond werden er wed strijden achter grote motoren gehou den. De Zwitser Besson eindigde in het algemeen klassement op de eerste plaats. Clautier werd tweede, Leseur derde en Jan Pronk kwam op de vier de plaats. Van 29 December tot en met 8 Ja nuari zal te Hastings voor de 25ste maal het jaarlijkse schaaktournooi wor den gespeeld. Onder de niet minder dan 130 inschrijvingen, bevinden zich die van onze landgenoot dr. Euwe, de Hongaar Szabo en de Fransman Rosso limo. Verder heeft de zeventienjarige Larry Evens zich opgegeven. Larry is kampioen van de Marshall.. Schaakclub te New York. FENNY HEEMSKERK NAAR RUSLAND. Hedenavond vertrekt mevrouw Fenny Heemskerk naar Moskou om in de Russische hoofdstad deel te nemen aan het tournooi cxm het wereldkam pioenschap schaken voor dames, dat 15 December aanvangt. Tot de deelneem sters behoren vier sterke Russische speelsters en 15 dames uit andere landen De arbeiders van Italiaanse staats monopolies als de tabaksregie en het staatszoutbedrijf, zullen vandaag een 48-uurstaking beginnen als protest te gen het traineren van onderhande lingen om hogere lonen. Deze staking is afgekondigd door de niet-communis- tische federatie van arbeiders in staatsbedrijven na acht maanden van onderhandelingen met de regering. AFDELING I. Blauw Wit 11 7 2 2 36—19 16 Sparta 11 6 2 3 23—12 14 Hermes DVS 10 5 3 2 21—18 13 Haarlem 11 4 3 4 27—21 11 KFC 11 5 1 5 23—29 11 DOS 9 3 4 2 11—15 10 ADO 11 5 0 6 24—20 10 Feyenoord 11 3 3 5 18—19 9 VSV 10 2 4 4 14—17 8 Zeeburgia 9 0 2 7 11—38 2 AFDELING H. Ajax 9 9 0 0 22—7 18 Volewijckers 11 6 3 2 24—13 15 RCH 10 4 3 3 14—11 11 Xerxes 9 3 4 2 14—11 10 EDO 10 4 2 4 22—21 10 HBS 10 3 4 3 13—22 10 Neptunus 9 3 2 4 17—19 8 't Gooi 10 3 0 7 14—23 6 DWS 11 2 2 7 10—26 6 SVV 9 1 2 6 18—25 4 AFDELING III. Enschedese B. 10 7 1 2 21—10 15 Heracles 11 6 3 2 16—9 15 AGOW 11 4 5 2 19-17 13 Enschede 11 4 4 3 15—12 12 Zwolse Boys 11 3 2 4 16—17 12 Hengelo 10 3 5 2 11—10 11 Wageningen 10 3 2 5 15—17 8 NEC 10 2 3 5 8—13 7 Go Ahead 10 2 2 2 6 13—31 6 Quick 10 1 3 6 10—18 5 Negen van de tien ploegen die in de bovenste helft van da eerste divisie- ranglijst zetelen, kwamen Zaterdag niet verder dan een gelijk spel. Liver- pool stond in de wedstrijd tegen Ports- mouth tot ver in de tweede helft met 21 voor, doch een kapitale fout in de verdediging van de ongeslagen leiders, gaf Clarke, de rechtsbuiten van Portsmouth, een pracht kans de gelijkmaker te scoren. Burnley was de enige club van de .bovenste tien" die het volle pond kreeg. Door de 5—1- ©verwinning op Everton, de grootste zege van Burnley na de oorlog, staat de club thans in punten gelijk met Arsenal en Wolverhampton. Gedrieën hebben zij 25 punten, vier minder dan Liverpool. Op Highbury speelden Arsenal en Wolverhampton een aantrekkelijke wedstrijd. Het was voornamelijk aan het werkelijk fantastische keepen van Bert Williams, de nationale doelman te danken dat de Wolves er in slaagden een punt te veroveren. Williams stopte niet alleen een penalty, de eerste welke ooit door Arsenal's back Barnes werd gemist, doch verrichtte daarnaast een aantal wonderbaarlijke saves. De doel man van Manchester City. de Duitser Trautmann, had een heel wat minder succes dan zijn collega van de Wolves. Zeven maal moest hij zich omdraaien om de bal uit het net te halen. De voorhoede vai. City slaagde er niet in de uitstekende verdediging van Derby ook maar éénmaal te passeren. De uitslagen zijn: ArsenalWolver hampton Wanderers 11; Birmingham CityCharlton Athletic 20; Bolton WanderersAston Villa 11; Burnley - Everton 5—1; ChelseaBlackpool 11; Derby CountyManchester City 70; Liverpool—Portsmouth 22; Manches ter UnitedNewcastle United 11; Stoke CityMiddlesbrough 10; Sun- derlandHuddersfield Town 11; West Brornwich AlbionFulham De grootrabbijnen van Israël heb ben geprotesteerd tegen de beslissing van de Ver. Naties betreffende de in ternationalisatie van Jeruzalem. I PATK1CIA WENTWORTH 52 „Zo schijnt", verklaarde mr. Carroll plechtig, „een goede daad in deze slechte wereld. Veel leven om niets. De kaarsen van de nacht zijn uitge brand. Laat ons eten, drinken en vro lijk zijn. Ik zou zo uren kunnen voort gaan als iemand er prijs op stelde". „Dat zouden ze niet", zei Moira. „Dan zal ik u het laatste, het aller laatste schandaaltje vertellen want nachtschandaaltjes zijn nog lang niet allemaal uitgebrand". Hij liet zijn stem dalen en Justin wendde zich weer tot Dorinda met het gevoel, dat hij nog nooit in zulk een slecht bij elkaar pas send gezelschap was geweest als nu Het zou hem niet spijten wanneer hij naar huis kon gaan. Op dit ogenblik vroeg hij "zich af. hoe een man met de onbetwistbare ge- zelschaps-kwaliteiten als Gregory Por- lock er toe was gekomen, rondom zijn tafel zulke onverenigbare elementen als de Totes en Leo Carroll, de Mas- termans en Moira Lane, om slechts de uitersten te noemen, te doen aanzit ten. Op deze vraag had hij geen ant woord, maar hjj zou het zien te krij gen vóór de avond om was. Voor het ogenblik zette hij 't van zich af en knoopte losjes een gesprekje met Do rinda aan. HOOFDSTUK XVII. Men kan een paard naar het water brengen, maar niet maken, dat het drinkt. Gregory's gasten, na tafel bij een in de salon, bewezen de waarheid van dit spreekwoord. Wat de Totes en de Mastermans betreft, men had hen kunnen vergelijken met een span muil ezels, onnozel starend naar een rivier, zonder ook maar het minste plan er hun dorst in te lessen. Noch mrs. Tote noch miss Master- aan speelde kaart, maar Gregory drong hen vastberaden andere spelen op. Op zo'n manier kan men pogen, het ijs te breken, maar 't succes is lang niet altijd verzekerd. Gevraagd, een lijst van artikelen, allemaal be ginnend met de letter M, cp te schrij ven, die men naar een onbewoond eiland zou willen meenemen, leverde miss Masterman een totaal blanco vel letje in, terwijl mrs. Tote volstond met Mais en Mosterd. De lijst van mr Carroll was grappig maar vulgair en nogal kort, die van Dorinda vrij goed verzorgd, maar Gregory won gemak kelijk. Mr. Tote wilde niet meedoen en mr. Masterman bleek afwezig te zijn. Toen hij weer binnenkwam, nam hij aan de volgende ronde met een soort sombere ijver deel en eindigde als tweede. Al ging 't dan ook moeilijk, toch be gon het ijs een beetje te ontdooien. Toen Moira charades opperde, weiger de alleen mr. Tote zijn medewerking Niemand twijfelde, of de idee was van Moira afkomstig, maar Leonard Car roll beweerde, dat het zijn gezondheid zou schaden, als hij een stelletje ama teurs leiding moest geven; hij wilde hoogstens een werkwoord laten raden' Moira viel hem in de rede met haar opmerking: „Nu. dan neem jij maar een deel van het gezelschap voor je rekening en Greg de anderen", welk advies hem de armen om haar schou ders deed slaan, onder 't zingen van: •jij bent mijn eerste en enige keus!" Maar zij andwoordde lachend: „Je zult moeten delen, beste jongen: je kunt Greg niet voor de rest laten op. draaien". Gregory legde dadelijk beslag op Martin Oakley, waardoor het practiscb zeker werd. dat Linnet tot de andere partij zou behoren. Ten slotte bestond de partij, die on der Carroll's leiding de salon verliet uit mrs. Oakley, Moira, mr. Masterman en mrs. Tote, terwijl Gregory binnen bleef met miss Masterman, Dorinda, Martin Oakley en Justin Leigh. Mr. Tote bleef in een grote leuningstoel zitten roken en deed alsof hij niets met de zaak te maken had. Toen zijn vrouw met haar groep meeging, wierp zij hem een blik toe, waarin vrees met afkeuring gemengd leek. 't Is alles goed en wel om boos te zijn, maar je moet niet je manieren vergeten en Al- bert was oud genoeg om te weten, wanneer hij met drinken meest op houden. Een paar cocktails en al die champagne en de hemel wist hoeveel portgeen wonder, dat hij er niets voor gevoelde, om spelletjes te doen Nu, zij eigenlijk ook niet, want spelle tjes waren voor jongelui en het was prettig, hen pteizier te zien hebben. Ze hadden met Kerstmis altijd een par tijtje voor Allie gegeven, t Kind leek wel een schilderijtje met haar blonde hangend haar. Juist toen de groep de hal! overstak, kruiste de butler, die het koffieblad ging halen, haar weg. Een ogenblik later kwam hij met het blad terug *t Was een magere man met smalle schouders en zijn gezicht deed mrs Tote aan een aap denken door de stand van zijn oren en door zijn ingevallen wangen. Ze had hem nog niet vroeger opgemerkt maar nu deed hij aange name herinneringen rijzen aan tocht jes met Allie naar de dierentuin om de chimpansees thee te zien drinken (Wordt vervolgd) In de wedstrijd tussen Arsenal en Wolverhampton Wanderers werden de punten gedeeld. Mulien, de linksbuiten van de Wolves, maakt in de tweede mirvuut een doelpunt voor zijn club. De dagen zijn bladen in het boek des levens. Schrijf er dus niets op dan goede daden en eerlijk streven. DZJAM1 VOORWAARDELIJK. Jre het hoile van de nacht had de heer Blauw, die we thans als een orden telijk mens voor de groene tafel zagen wippen, het halve dorp uit de recht vaardige slaap gehaald door voor zijne vijands huis met luider stem te annon ceren dat aldaar woonachtig was een man, die oplichter, schurk en schooier mocht worden geheten. Ge zoudt kunnen veronderstellen, dat de nachtelijke roeper met te grote getrouwheid de verslagen over de Uno tas, dan wel dat hij gepokt en gemazeld mocht heten in de frissig- heden van mislukkerige dorpspolitiek, of zelfs dat hij „te seer geparst" was vanwege een ingedeukte liefde of zo iets, maar in al deze opzichten was zijn ziel als een onbeschreven blad. Hij had een doodgewone mot met de be schreeuwde, nademaal deze hem zoals Blauw tot de rechter sprak had opgelicht op een merakelse ma nier. Me maat was goed vol.... Dat kan wel zijn, onderwees het Recht, maar u mag niet zeggen schooier enzo. En schreeuwen mag u 't helemaal niet. Nou was deze verdachte een man van het volbloedige soort, die nochtans verstand van peinzen had. Want het gebefte vermaan verwerkte hij zó langzaam, als hadde de Justitie hem een verbeterde formule voor uranium splijting verstrekt Nochtans: iedere Kerstgedachte bleef hem verre, dewijl hij drenzend beweerde: Hij zal d'r nog goeie spijt van hebbel Wees maar voorzichtig, zei de rechter. V is reeds eerder veroordeeld wegens belediging. De officier deed een romantische onthulling. De dag, die met een zo iawaaivblle nacht besloot, was de dag geweest, waarop Blauw tot de ambte naar van de burgerlijke stand was ge gaan om beschrijving te doen van zijn voorgenomen huwelijk. Het is niet on gefundeerd, dat hij wellicht had over wogen, nog één van zijn laatste kan sen te hebben om een grote mond op te zetten. Bovendien had hy tevoren ztjr. vrienden belaafd en voor de ge zelligheid een lettertje méé gedronken. Och, zei Blauw, bij de gezellig heid kan het wel's een beetje aan lopen. nietwaar? Wees nou maar stil, vroeg de rechter en de officier vroeg twintig gulden boete of twaalf dagen schuur tje. Da's evengoed een merakelse hoop, zei Blauw. Die oplichter heb me zogezegd een klap op m'n aangezicht gegeven. De politierechter wilde weten wat verdachte verdiende, maar die zei, dat het sinds bij getrouwd was een onbe stemd bedrag moest worden genoemd en dat was eigenlijk een woord van 'Ci ergaloze diepte. Getrouwde mannen tellen zulks verstaan. Enfin, het werd een tientje en een week voorwaardelijk met een proeftijd w een jaar „om tt kalm te houden". D( rechter moest compleet college ge ven, om beklaagde de hachelijkheid van zijn toestand in de komende twaalf maanden klaarlfjk te schetsen. Mooie boe!, zet de Peinzer ter conclusie, nou zou ik dus een jaar m'n r-tond niet mogen opendoen, omdat ik alsmaar aan die enP toeek moet den ken Kan ik het hogerop gooien? Dat kon. Net zo hoop als hy zelf maar utiWe. Meester doctor Donner is tenslote geen president van de Hoge riaad om edelhoogachtbare dittme* te draaien. KAREL

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3