89 Millioen Marshall-guldens beschikbaar gesteld £J „Over de Knie" Raad van Anna Paulowna behandelde de begroting voor 1950 Voortbestaan Oostpolderschool Anna Paulowna in gevaar te .Do meest actuele krant CASINO-AGENDA JOH. KAART De acht duplexwoningen gegund voor f 106.424.— Voor het werkende volk De school in de Oostpolder bluft De aanschaffing van leermiddelen Het Polderhuis Spoedvergadering van ouders Texel Vliegveld vrijwel voltooid Hef vraagstuk van de watervoorziening De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Enorme uitbreiding Hoogovenbedrijf O.a. de bouw van een blikwalserij Zijpe Scheepvaartberichten HELDE RSCHE COURANT BUTTERFLY" CORNs. KOK DE PHILIPS-SPECIAUST Het is Woensdag een langdurige ver gadering geworden van de raad van Anna Panlowna die ten raadhnize ter behandeling van de begroting 1950 bij een was gekomen. Van de gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen werd vooral door de heer Glim een ruim ge bruik gemaakt en bij Onderwijs was de her Hooimeyer er als de kippen bij. wanneer de belangen voor dit onder wijs, naar zijn mening, op andere en betere wijze behartigd kunnen worden Er waren nog al eens strubbelingen met het college, doch het gelukte de voorzit ter toch, al waren er gevaarlijke klip pen, het begrotingsscheepje onbescha digd in veilige haven te brengen. De duplexwoningen. Nadat mededeling was gedaan van verschillende van Ged. Staten ontvan gen stukken en de leden van de raad er van op de hoogte waren gesteld, dat men zich met vereende krachten tegen de bruine rat te weer zal stellen, hoor den wij, dat er voortgang wordt ge maakt met de bouw van de acht duplex woningen. Burgemeester Mijnlieff ver laste de raad en publiek, de tribune was thans geheel bezet, met de mededeling, dat de bouw reeds gegund was en wel aan de aannemer de Klerk uit Huisdui nen voor f 106.424. Aan de heer S. T. van Dijk werd ont slag verleend als hoofd der O.L. school n en als lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim en de advies- "ommissie Woonruimtewet Het NACO-gebouw. Aangehouden werd de benoeming van een lid van de Commissie Woonruimte- wet. Het voorstel om het gebouw van de Naco aan de Spoorbuurt aan te ko pen en dit te bestemmen voor de vuil nisophaaldienst ontmoette bezwaren var. de heren Strooper en Meyer, die t 22.000 voor dit doel te veel vonden vooral omdat het gebouw, dat te groot is, toch niet aan de eisen kon voldoen. De voorzitter vestigde er de aan dacht op, dat het voor de vuilnisdienst niet nodige gedeelte op andere wijze rendabel gemaakt zal worden. De heer Meyer vroeg of het niet mogelijk zou zijn om dit onrendabele gedeelte geschikt te maken voor wo ningen. De voorzitter kon daarop ant woorden, dat er inderdaad al dergelijke plannen bestaan ai verkeren deze nog in embryonale toestand. De heer Meyer, nog niet tevreden, vroeg daarna inlichtingen over de strook grond bij de NACO-garage van zes meter, die later bleek slechts 1V« meter te zijn. Wethouder Jonker, die hierover m comité mededelingen had gedaan, vond die strook echter van ondergeschikte betekenis. Het voorstel tot aankoop werd daarna aangenomen, De gemeente trad vervolgens toe als lid van het bekende „Koningin Wilhel- minafonds" aan welk fonds zij jaarlijks f 50.— zal bijdragen. Tenslotte werd art. 8 van de Algeme ne Politieverordening gewijzigd, waar na werd overgegaan tot de behandeling van de begroting. Algemene beschouwingen De heer Glim opende de algemene beschouwingen met te wijzen op de no den van „het werkende volk". Er is wel 5% loonsverhoging toegezegd, doch deze verhoging zal gepaard gaan met afschaffing van de subsidie op de nood zakelijke levensbehoeften met het ge volg, dat „het werkende volk" harder zal moeten gaan werken en soberder leven. De wethouders willen thans 50% ver boging van hun jaarwedde hetgeen, volgens spr. wel heel schril afsteekt te gen de onvoldoende tegemoetkoming, die het werkende volk beloofd is. In dit verband verklaarde spr. zich ook tegen de voorgestelde verhoging van de presentiegelden der raadsleden. Het gemeentebestuur wil de anti-ka pitalistische richting niet inslaan en is bus op de verkeerde weg. Juist omdat zpr. anti-kapitalistisch is voelt hij ook niets voor de Luchtbescherming. De voorzitter: „Dat is thans niet aan de orde!" De heer Glim vond het met fatsoen lijk, dat de voorzitter hem steeds in de rede viel en stapte eerst van dit onder werp af toen Mr Mijnlieff hem „voor de laatste keer" tot de orde riep. Wethouder Jonker wenste niet te treden in de beschuldigingen door de heer Glim geuit, omdat deze zich bij elke begrotingsbehandeling herhsa.t Wel wilde hij mededelen, dat van het Provinciaal Bestuur bericht was inge komen, dat dit tegen een verhoging van de wethouderssalarissen geen be zwaar zou maken. De beslissing liet hij verder geheel aan de raad over. De heer Meyer speet het, dat men niet eerder met een verhoging was ge komen, want de vervulling van het ambt van Wethouder, waar veel tijd mee gemoeid is, mag geen financieel nadeel brengen aan de betrokkene. Na dat de heer Geerligs zich eveneens vóór had verklaard, werd het voorstel om de jaarwedden van de beide wet houders van f 500.op t 750.te bren gen met de stemmen der twee commu nisten tegen aangenomen. De heer S c h r a vond de post reis- en verblijfposten veel te hoog en stelde voor bij wijze van protest die post met f 1.teverlagen. Ook de heer B 1 a a u- broek was van oordeel, dat er in dit opzicht wel wat royaal met de belasting penningen wordt omgesprongen, doch bleek bereid, indien het College de wenk begrijpen zou, de protesterende ulden te laten vervallen. De voorzitter zegde soberheid en zui nigheid toe, waarmede deze kous af was. De heer Glim klaagde over de toe standen in en bij het woonwagenkamp. De voorzitter zal deze zaak op nieuw laten onderzoeken Voor de luchtbescherming was een post uitgetrokken van f 500. De heer Glim, die al eerder tegen de lucht bescherming (poogde!) van leer te trekken, nam nu zijn kans waar, doch de voorzitter deelde hem al gauw mede, dat hij over deze uitgave geen discussie kon toelaten omdat het hier een rijkszaak betreft. De school in de Oost polder Het voorstel van B. en W. om de voorgenomen verbetering van de speel plaats bij de school in de Oostpolder voorlopig te laten rusten en de raming van de desbetreffende uitgaven met f 1600 te verminderen, had aanleiding gegeven tot enig misverstand. In en buiten de raad bleek men dit vorstel zo te hebben opgevat, dat deze school zou worden opgeheven. Een dergelijke ongerustheid was niet geheel onbegrij pelijk, want B. en W. hadden in hun motivering van het voorstel gezegd: de mogelijkheid mag niet uit het oog worden verloren, dat in de toekomst de o.l. school in de Oostpolder kan worden opgeheven". De voorzitter wist echter alle vrees weg te nemen door te verklaren, dat er zelfs geen principe-besluit is om deze school op te heffen. Er is werkelijk niets aan de hand. Als het anders was geweest, zou de oudercom missie er ongetwijfeld in gekend zijn. De heer Hooimeyer toonde zich geen voorstander van de schrapping van f 1600 omdat er aan deze oude school, die voorlopig dus zal blijven bestaan, nog zoveel valt op te knap pen. De heer Geerligs zou ook gaarne zien, dat er aan dit schoolgebouw ver beteringen zouden Komen en vroeg om een fietsenbergplaats. Dit laatste zal nog eens worden bekeken. Is f 8 per leerling te weinig? Bij het voorstel van B. en W. om 8 per leerling uit te trekken voor het aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen enz., kwam de heer Hooimeyer pas goed in actie. Aanvankelijk was f 6 per leer ling voor dit doel uitgetrokken, doch B. en W., die bij nader inzien blijk baar tot de conclusie waren gekomen, dat deze raming te laag was. hadden dit verhoogd tot f 8 per leerling, het geen de heer Hooimeyer nog veel te weinig vond. De leermiddelen zullen binnenkort tenminste met 20 procent in prijs stijgen en derhalve stelde hii voor die f 8 eveneens met 20 procent te verhogen. Spreker had er zich aan geërgerd, dat aan net onderwijzend personeel opdracht was gegeven de uiterste zuinigheid te betrachten en te pogen binnen de raming te blijven. De voorzitter was van mening, dat B. en W. de hoofden van scholen geen carte blanche kunnen geven Vandaar die aansporing tot zuinigheid. Spreker begreep de bezwaren van de heer Hooimeyer niet, want nóch de openbare nóch de r.k. scholen hebben hier moeite mee gehad. De heer Hooimeyer hield vol. dat f 8 te weinig was en hoopte, dat de raad zo vooruitstrevend zou zijn om met zijn voorstel mee te gaan Hv kreeg al direct steun van de heer Strooper en verscheidene raadsle den uit de kring van de PvdA ver klaarden zich eveneens voor verhoging. Omdat men over dit punt geen over eenstemming kon bereiken, werden de beraadslagingen een ogenblik ge schorst Nadat het college „in raadskamer" de zaak nog eens van alle kanten had bekeken, deelde de voorzitter mede, dat, daar t vorige jaar voor het aan schaffen van leermiddelen e.a. hoge uitgaven waren gedaan, B. en W. op hun standpunt bleven staan. Mocht later blijken, dat de raming toch te laag was geweest, dan zijn B. en W echter bereid de nodige maatregelen te nemen, zodat het bijzonder onder wijs er geen schade van zal ondervin den. De heer Blaaubroek verklaarde zich toen door het antwoord van B. en W. bevredigd en, aangezien ook de andere leden van de PvdA met deze toezegging accoord gingen, werd het voorstel-Hooimeyer met 8—5 stemmen verworpen. De kleuterscholen Voor de bewaarscholen was een be drag van f 7.50 per leerling uitgetrok ken. De heer Oudshoorn, die dit te weinig vond, brak een lans voor een hogere subsidie aan de kleuterschool te Breezand. Wethouder Jonker wenste in dit opzicht onderscheid te maken tussen z.g. bewaarscholen en de kleuterscholen met gediplomeerde krachten. Alleen wanneer er gediplo meerde onderwijzeressen zijn, zoals in Breezand het geval is, is een hogere subsidie verantwoord. Wethouder Kloosterman zou de kwestie van de subsidiëring van de kleuterscholen eerst nog eens onder ogen willen zien De voorzitter was het met deze spreker volkomen eens en wees er op. dat het thans niet aangaat dergelijke scholen verschillend te subsidiëren Een rijksregeling zal wel niet lang meer uitblijven en spreker zou deze eerst willen afwachten. Laten de ge zamenlijke kleuterscholen maar een verzoek indienen, dan kan deze zaak door B. en W. nog eens worden be zien. De heer Blaaubroek klaagde over het vele schoolverzuim. Is de commissie tot wering van schoolver zuim in deze wel diligent genoeg? De voorzitter zou gaarne zien dat het onderwijzend personeel aan dit euvel meer aandacht schonk. De com missie dient volledig en tijdig te wor den ingelicht. Ouden van dagen in het Polderhuis Bij het punt om f 10.000 te reserve ren voor de bouw van een Tehuis voor Ouden van Dagen, kwamen de heren Glim en Geerligs op voor het plan om het Polderhuis voor dit doel te bestemmen. Vooral de laatste vond dit Polderhuis de meest geschikte en mooist gelegen plaats voor een derge lijk tehuis. De voorzitter ontraad de dit plan, dat hij allesbehalve ge schikt achtte. Het dagelijks bestuur van de Polder wil er evenmin iets van weten. De heer Hooimeyer was het dit maal volkomen met de voorzitter eens. HU vond het hier ook niet de plaats om dergelijke plannen te bespreken. Men late het initiatief toch aan het stichtingsbestuur. De minderheid in het college, vertegenwoordigd door wethouder Jonker, was er vóór, dat de raad zich zou uitspreken, zoals de heren Geerligs en Glim hadden gesug gereerd. Besloten werd aan het Pol derbestuur een brief te schrijven in de geest van de voorstellers. En hiermede was de begroting, die sluit met een bedrag van f 8949,42 voor onvoorziene uitgaven, afgehan deld. Rondvraag De overige agendapunten werden daarna zonder oponthoud en in een bijzonder snel tempo afgewerkt. Waar. schijnlijk door het late uur was er ook Een zestigtal ouders en andere be langhebbenden kwam bijeen om na het alarmerende bericht over „de mo gelijke opheffing van school HT' kennis te nemen van de stappen, die de onder- commissie reeds had ondernomen om ter bevoegder plaatse haar mening hierover kenbaar te maken. De voorzitster, mevr. Schenk—Bakker, noemde het een verheugend feit, dat zo velen naar de school waren gekomen, omdat daaruit duidelijk bleek, hoezeer men meeleefde met het wel en wee van school Hl. Zij was er ook zeer dankbaar voor dat vele ouderen, die geen schoolgaande kinderen meer heb ben, aanwezig waren. Ook hieruit bleek overduidelijk de grote belang stelling die ieder heeft voor het blijven bestaan van deze school. Ditzelfde had zij ook in de afgelopen dagen onder vonden. Wel had het bericht een scha duw geworpen op het St. Nicolaasfeest, maar het grote medeleven van vele mensen deed goed. Nadat het hoofd der school het onder wijs-technische ge deel te had belicht, waaruit de conclusie moest worden getrokken, dat het aan grote twijfel onderhevig is, of een ver hoging van het leerlingenaantal van school I daar een ideale toestand zou doen ontstaan, vestigde de commissie de aandacht op het semi permanente schoolgebouw, dat aan de Kleine Sluis zal verrijzen. Het zal zeker iq een grote behoefte voorzien, maar mag geen re den worden om school in, welke in het verleden haar reden van bestaan heeft bewezen, prijs te geven. Wel wordt er veel voor gevoeld het zgn. voortgezet lager onderwijs samen te trekken op de Kleine Sluis. Dit zou zeker practisch zijn en zelfs lang gekoesterde wensen kunnen bevredigen. Het zou b.v. de mogelijkheid bieden daar een vak onderwijzer te benoemen voor land bouw, veeteelt en bloembollenteelt. Busvervoer een lelük kwaad. De heer J. C. Rezelman verklaarde zich een groot voorstander van het be houd van school IH. Hij vestigde de aandacht op bet eventuele vervoer der kinderen naar een andere schooL Door de minimumafstand bepaling komt slechts een klein gedeelte der ouders voor vergoeding van vervoerkosten in aanmerking. In het bijzonder belichtte hij de onaangename ervaringen op an dere plaatsen met busvervoer en de on getwijfeld verkeerde invloed, die het gezamenlijke vervoer op de jongste kin deren heeft. Het applaus bevestigde de mening, dat school III moet blijven be staan. De voorzitster vroeg daarna met na druk aan degenen, die vóór opheffing waren, dit thans uit te spreken. Zij mocht het genoegen smaken, dat dege nen, die er eerder wel voor voelden, na het gehoorde, nu ook overtuigd waren, dat het zeer te betreuren zou zijn ais de gemeenteraad tot opheffing der school zou besluiten. De heer K. J. Kaan was ook geschrok ken bij het horen van het bericht, dat de mogelijkheid van opheffing der school bestond. Hij dankte de voorzit ster en haar mede commissieleden voor de voortvarendheid, waarmede ze hun mening, die nu ook aller opvatting bleek te zijn, ter juister plaatse ken baar hadden gemaakt. Na tekening van een lijst, die, met een ernstig beroep op de raadsleden, aan het gemeentebestuur zou worden aangeboden en waarmee men bevestig de bereid te zijn om eensgezind te strijden voor het behouden van school Hl, ging de vergadering uiteen. BOUW ACHT WONINGEN De Woningbouwcommissie Anna Pau lowna heeft de bouw van acht duplex woningen aan de Zandvaart (Breezand) opgedragen aan K. de Klerk te Huis duinen. Het voor het vliegveld te Texel be stemde, pLm. 90 ha grote, terrein is inmiddels reeds gedraineerd, de sloten zijn gedempt, het veld Is ingezaaid en gewalst en in zover thans practisch voor gebruik vrijwel gereed, aldus delen Ged. Staten mede in hun memo rie van antwoord op de vragen gesteld bij het afdelingsonderzoek der provin ciale begroting. De plannen voor het stationsgebouw wachten op uitvoering. In deze plan nen is tevens plaats ingeruimd voor de vestiging aldaar van een vaste post van de meteorologische dienst, welke thans te Leeuwarden is gestationneerd. doch die het Rijk, ook uit andere, meer algemene overwegingen, daar vandaan schijnt te willen verplaatsen. Naar de juistheid van het bericht, dat de burger-vliegvelden zullen wor den opgeheven, wordt door Gedepu teerde Staten een onderzoek ingesteld. Aangenomen mag worden, dat dit be richt samenhangt met mededelingen over een stopzetting door de K.L.M van haar binnenlandse luchtdiensten, ook des zomers. Gedeputeerde Staten hebben tot dus ver niet de indruk gekregen, dat over deze zaak het laatste woord reeds ge sproken is, doch blijven ter zake dili gent. Inmiddels kan aan het vorenstaande nog worden toegevoegd, dat nog kort geleden aan het besluit der Staten d.d. 8 Maart 1949, waarbij tot een bijdrage, zowel in de kosten van aanleg van dit vliegveld als in het eventueel exploi tatie-tekort, werd besloten, bij Konink lijk Besluit van 24 October 1949. goed keuring is verleend. Betreffende de watervoorziening van Texel merken Gedeputeerde Staten op, dat door het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening een geo-hydrologisch rapport is uitgebracht over de moge lijkheden voor een watervoorziening van Texel. Op verzoek van het ge meentebestuur van Texel heeft het Rijksinstituut zich thans ook bereid verklaard een rapport uit te brengen over de economische mogelijkheden van een plan voor een algemene wa- te-voorzienine van Texel. TWEE HUIZEN ONDER DE HAMER Bij de ten overstaan van notaris Mul der gehouden openbare verkoping werd het huis aan de Kogerstraat. eigendom van mej. A. Keyser, voor f 16.000 ge kocht door de heer Jb. Rijk Wz. De wo ning aan de Weverstraat, toebehorende aan de heer Bakker, werd voor f 3.000 eigendom van de heer J. H. Kikkert. 39. Pim is meteen gaan liggen, na dat hij zijn „klokje" zoals hij de con servenblikken noemt, in orde heeft gemaakt en hoewel de beide anderen er niet geheel op durven te vertrou wen, volgen ze toch Pim's voorbeeld, want ze zijn ook erg moe. Maar de drie broertjes hebben nauwelijks een oog dichtgedaan, of daar horen ze het geluid van de conservenblikjes. „De korporaal!" roept Pim uit. „Voor uit aan het werk!" Pom vliegt meteen achter zijn wasbord en Pim en Pam staan weer Ijverig te wringen. Maar al wie er komt, géén korporaal! Als ze even later voorzichtig om de lakens heen kijken, zien zij niemand! BUNSINGS BIJ URK Er komen in de polder bij Urk veel ratten en ook wezeltjes voor. Boven dien werd dezer dagen een bunzing waargenomen. Dit dier kreeg echter geen kans om zijn bestaan op Urk voort te zetten, want een hond heeft de bunzing doodgebeten. DOODSCHOUW B. en W. hebben benoemd tot genees kundigen in 1950 belast met het ver richten van de doodschouw in deze ge meente, de artsen W. van Slooten, J. F. W. G. Verheul en E. van Wieringen. weinig animo voor de rondvraag, waarvan slechts door enkele leden ge bruik werd gemaakt. De heer Blaaubroek wees nog maals op het gemis van een aula op de begraafplaats, welke de voorzitter ook dringend nodig acht en de heer S c h r a klaagde mede in verband met de ongevallen van de laatste tijd over de onvoldoende verlichting van de trei nen. Evenals in andere gemeentera den gezegd is, waar dergelijke opmer kingen werden gemaakt, achtte de voorzitter dit een aangelegenheid voor de Ver. van Nederlandse Gemeenten. De Economie Cooperation Adntini- stration Missie in Nederland heeft toestemming verkregen voor het fi nancieren van een programma voor modernisatie en uitbreiding van de Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfa brieken. De plannen voorzien in het herbou wen van de bestaande staalfabriek met open vuurhaarden, waardoor de capa citeit en efficiëntie ervan verhoogd worden, alsmede in de bouw van een moderne z.g. „slabbing mill", waarin staalblokken van de door de walserij gewenste grootte worden vervaardigd, waardoor de doelmatigheid van de staalproductie nog meer wordt opge voerd. Voorts wordt de financiering beoogd van installaties voor tussenbe werkingen, welke aan de hierna te noemen eindbewerkingen vooraf gaan. Hiervoor zijn in de plannen opgenomen een geheel nieuwe walserij, alsmede een kondwalserij, waarin de uit eerst genoemde walserij afkomstige gloeien de staalplaten worden verwerkt tot staalplaten van de gewenste afmetingen en tot blikplaat. De installaties, welke met door de E.C.A. te verstrekken fondsen in de Verenigde Staten zullen worden aan gekocht, zullen naar verwachting om streeks 23.500.000 dollar (f89.300.000) kosten. Aangenomen mag worden, dat eenzelfde bedrag zal worden besteed voor aankoop van machinerieën in an dere aan het Marshall-plan deelne mende landen. Met betrekking tot de verkregen toe stemming voor dit project legde de heer Clarence E. Hunter, hoofd van de ECA-missie in Nederland, de volgende verklaring af: „De producten, voortvloeiende uit de uitbreiding van 't zo belangrijke hoog ovenbedrijf, zullen zeer zeker bijdra gen tot de verdere ontwikkeling van de gehele Nederlandse metaal-industrie, waardoor enerzijds goede werkgelegen heid wordt geschapen voor de Neder landse arbeiders en anderzijds veie me taalproducten voor binnenlands gebruik en voor export vrijkomen. Voorts zal de uitvoering van dit plan tot gevolg hebben, dat Nederland in verminderde mate afhankelijk zal zijn van import van materialen, vooral van die, welke thans vanuit het dollar ge bied moeten worden ingevoerd. Uit de hierboven genoemde gevol gen blijkt duidelijk hoezeer het plan beantwoordt aan de fundamentele doelstellingen van het Marshall-plan". AlblaMerdijk, R'dam—New Orleans, passeerde 7-12 Axoren Alcinouz, 7-12 van R'dam te I.zverpool Amsteldijk, 7-12 van Philadelphia naar Beltimore Amstelkerk, Dakar—A'dam, 7-12 van Havre naar Antwerpen Ams teil and, Buenos Aires—A'dam, 8-12 te Las Palmas Amstelveen, Karachi—R'dam, 7-12 te Genua Annenkerk, Fremantle— R'dam, 7-12 te Genua - Bacchus, 7-12 van Kaap Haitien naar Turks Eiland Blijdendijk, Lorenzo Marquez—Dar es Salaam, passeerde 7-12 Mozambique Bor- neo, 7-12 van Bangkok te Cebn Congo- stroum, 7-12 van Takoradi naar Accra Dordrecht, Matadi—Prake, passeerde 7-12 East Goodwin Drente, New York- Calcutta, pas seerde 7-12 16 uur Azoren Grote Beer, A' dam—Batavia, 8-12 naar Padang Ittersum, Galveston—A'dam, passeerde 7-12 Ouessant Jaarstroom, 7-12 van A'dam te Dakar Jobs haven, Bordeaux—Philipville, 7-12 te Gibraltar - Jupiter, R'dam—Aijgiers, 7-12 van Gibraltar Fota In ten, Batavia—R'dam, passeerde 7-12 Perim Lombok, 8-12 van Batavia te Halifax verwacht Meerkerk, Japan—R'dam, 8-12 te Hongkong verwacht Meliskerk, R'dam—Syd- ney, 7-12 van Port Said naar Cochin Niger- stroom, A'dam—Westkust Afrika, 8-12 te Dakar - Oranje, 8-12 van A'dam te Batavia Os- sendrecht, 7-12 van Genua naar Saffi Prins Frederik Hendrik, 7-12 van Valencia naar Lon- uen Prins Willem III, 8-12 van Valencia naar Gibraltar Randkerk, 8-12 van Port Amelia naar Lorenzo Marquez Rempang, A'dam—Makassar, 7-12 van Penang naar Port Swettenham Sloterdijk, Batavia—Gulfhavens, *-12 te Singapore Stad Breda, Genua—Saffi, 7-12 van Gibraltar Stentor, Valencia—R' dam, passeerde 7-12 Ouessant Ternate, R' dam-Makassar, 7-12 van Suez naar Aden litus, Algiers—A'dam, passeerde 7-12 Oues sant Waterland, 6-12 van Cabedelo te Recife - Waterman, R'nam—Batavia, 8-12 naar Port Said Willem Barendsz, Kaapstad—vangst- gebieden, 7-12 bij Roaring Forties Willem Ruys, Batavia—R'dam, 8-12 te Colombo IJsel, A'dam—Trinidad, passeerde 7-12 Barbados Zeeland, R'dam—Batavia, passeerde 7-12 Gi braltar Zuiderkruis, Batavia—R'dam, 7-12 te Suez. Abbedijk, 7-12 van New York te Boston Albireo, 7-12 van New York naar Albanië Alcyone, Basrah—R'dam, 8-12 te Antwerpen Alphard, R'dam—Porto Alegre, 7-12 van Recife - Alpherat, Buenos Aires—New York, 7-12 van Paranagua naar Santos Andijk, 7-12 van Mobile te New Orleans Arendsdijk, 5-12 van Montevideo te Rosario Congostroom, 7-12 van Takoradi te Accra Jobshaven, 7-12 van Gibraltar naar Philipville Helicon, 7-12 van Puerto Plata naar New York Hermes, 7-12 van Barbados te Trinidad Loosdrecht, 8-12 te Hartha Point Lutterkerk, Calcntta—R' dam, 8-12 te Aden Maas, 8-12 van Fort I.iberte te Corpus Christi Nieuw Amsterdam, R'dam—New York, 8-12 van Southampton Prins Willem II, 6-12 van Houston naar Ne derland Prins Willem IH, 8-12 van Gibral- tr naar Valencia Rijn, A'dam—Kotka, pas seerde 8-12 Holtenan Telamon, 8-12 van Cur&sao naar New York IJsel, 8-12 van A'dam te Trinidad. Blommersdijk, A'dam—Beira, 7-12 van Port Sudan naar Aden Breda, A'dam-Curagao, 7-12 te Trinidad Danae, 7-12 van Gibraltar naar Oran Diana, 7-12 van Alexandrie naar Kiuluk Laertes, A'dam—Batavia, 6-12 van Aden Leersum, 7-12 van New Orleans naar Nederland Maaskerk, 7-12 van A'dam naar W.-Afrika via Antwerpen Nestor, Piraeus— Hmir, 7-12 te Alexandrie Oranjefontein, East Londen—Lorenzo Marquez, 7-12 te Dur- ban Orestes, Peru—Montevideo, 6-12 te Val- paraiso Rossum, Sornas—Nederland, passeerde 7-12 Kiel. VRIJE KAMER gevraagd met pension, in beschaafd milieu, voor Dame alleen te Den Helder. Brieven onder no. 161 bureau van dit blad. voor Den Helder en omgeving ie de LEEMANS TEXTIELHU1S Sluisdijkstraat HUIS WIJ STELLEN UW BEZOEK ZEER OP PRIJS Zware zolen, houtgepend en bovenleer van de allerbeste soort - dat heelt de RAVOl Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER zullen op 23 December 1949, te 14.15 uur, ten Raad- huize, aldaar, aanbesteden: HET AANLEGGEN VAN HET EERSTE GE DEELTE VAN HET MOERRIOOL C.A. IN DE GEMEENTE DEN HELDER. (Bestek no. 14, dienstjaar 1949). De aanwijzing zal worden gehouden op 16 Decem ber 1949, te 11.00 uur ten kantore van de Directeur van Openbare Werken, Jacob van Heemskerckstr. 1. Bestekken zijn zolang voorradig verkrijgbaar bij de Gemeente-Ontvanger, Kerkgracht 11, Den Helder (postgiro 36310) tegen betaling van ƒ4.— p. stuk. Den Helder, 30 Neovember 1949. ZONDAGEN 11 en 18 DECEMBER GEZELLIG DANSEN VERWACHT: le KERSTDAG in het ondeugende blijspel 2e KERSTDAG en NIEUWJAARSDAG GEZELLIG DANSEN. Voor radio naar RADIO DE ZEEUW in radio- en boorapparaten en Infraphtl. Gemakkelijke Keizerstraat 30 betalingscondities. Telefoon 3055

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 5