europa A5 Noordhollandse Boter- en Kaascontrolestations bestaan dertig jaar KERSTBOOM Tweede Kamer van Sociale keurt begroting Zaken goed SïïrJS-'S Sta - Sport in 1 kort ONDER DE LONDEN PARIJS DüSSELDORF STOCKHOLM ROME p 6 over de lonen verworpen anementairecommissie naar Duitsland iSJSTisr Sr" Het ontwerp stelt meer vrijheid bij stemmen voor Directie van Wilton- Feyenoord veroordeeld DE KLM IN 1949 De Prins terug uit Londen Kerstprogramma van Circus Drees Eerste botermerk gaf aanleiding tot de boteroorlogin Zuiden des lands «f* OP HET MATJE Zwaluwen-ieams tegen de Siedenploegen Fenny heeft Vl2 punt SANAPIRIN Geen belangrijke ont moetingen in 't Westen Ruwe hcmden?P|J|lOL (Telefonisch van onze correspondenten). AAN DE VOORAVOND van Kerst mis zijn tienduizenden mensen uit de provincie naar de hoofdstad getrokken Aller schreden richtten zich naar het grote Trafalgar Square in het centrum dat dit jaar een feëriek schouwspel op levert. Badende in een zee van licht staat daar de jaarlijkse kolossale spar uit Noorwegen, het geschenk van de burgerij van Oslo aan Londen De boom is dit jaar hoger dan ooit en reikt tot halverwege Nelson's gedenk zuil, die midden op dit historische plein staat. Links en rechts van Londens ge meenschapskerstboom, die met duizen den gekleurde electrische lampen ver licht is en bedekt is met glinsterende nulonsneeuw, spuiten twee enorme fenteinen, omringd door neonlichten en schijnwerpers In de kleine vijvers rondom de fonteinen weerspiegelt zich de witte topster van de boom en het kleine silhouet van Nelson. Honderden kinderen schudden handjes met het Kerstmannetje van het Leger des Heils in ziin rode gewaad met wit bont Londense bobbies tillen de kleinste hummels op om ze even aan de zilver witte sneeuw te laten voelen. Op de stoeoen van de verlichte ge bouwen rondom Trafalgar Square zingt het publiek en massa de Christ- mas Carols op straat. Van het bordes van de National Oallery, Londens Rijksmuseum, weerklinkt van een gro te menigte het „Holy Night" Twintig meter verder, op de t.-appen van de eeuwenoude St Martins-in-the-Fiels- kerk. zingt het duizendkoppige publiek •andere oeroude Kerstliederen, onder leiding van de jonge dominee van St. Martins. De opbrengst der collectebus sen komt ten goede aan het Kerstfeest van behoeftige kinderen. In het midden van het verkeer staat een eenvoudige houten kribbe. Erom heen staan rijken en armen, burgers en militairen, blank en bruin, mensen van alle nationaliteiten en gezindten, hier verenigd in een warme gloed van goodwill onder de volkeren. DE LICHTSTAD is in een groot kin derparadijs omgetoverd, en Kerstmis staat geheel in het teken van de jeugd Er is hier een grotere verscheidenheid van speelgoed dan ergens anders in Europa en de priizen zijn lager dan het vorig jaar. Het teken des tijds heeft zijn invloed weerkaatst op het speelgoed. De grootste nouveauté is 'n gehele „wetenschappelijke" uitrusting in miniatuur voor de toekomstige Franse geleerden, die momenteel hun neuzen platdrukken tegen de ramen der grote magazijnen. Voor f 15 kan de Franse jeugd „atoomgeleerde" spe len. De uitrusting bestaat uit een witte laboratoriumjas, een bril, notitieboek je en een keurselectie filtertjes. buis jes, glaasjes met gekleurde vloeistoffen en weegschaaltjes. Mademoiselle van 6 jaar kijkt met gróte ogen naar een pop met drie ge zichten a la Picasso. een gezicht slaaot een huilt en een lacht. Door op een knopje te drukken worden er twee ge zichten bedekt. Het geheel kost f 20 Voorts zijn er vliegende olifanten voor f 10, onbreekbare plastic soldaten, revolvers, machinegeweren en minia tuur filmcamera's, die goed werken en Disney katoenfilms afdraaien. DUITSLAND, het vóóroorlogse speel- goedland bij uitnemendheid, heeft ook deze industrie zien vervallen. Al het Duitse speelgoed is nu slecht gemaakt, prutserig en goedkoop. De kinderen echter, die niet beter weten, zijn al blij met een klein blikken circustentje, dat opgedraaid wordt en bepluimae paardjes in de rondte laat lopen (f 10 of met een oowindbare plastic draaito van f 1. Miniatuur weeftoestelletjes zijn de hartewens van de meeste meis jes, maar liggen f 60 ver buiten het bereik van de meeste ouders. Wijselijk zijn er geen soldaatjes of pistooltjes verkrijgbaar voor kleine Fritz. De meeste cadeautjes voor de Duitse jeugd zijn van practische aar en menig kind zal een paar nieuwe schoenen onder de Kerstboom vinden met wat suikergoed. „KOOP geen zebra" is hier de leuze. In alle Zweedse magazijnen en hun advertenties wordt de afbeelding van 'n zebra gebruikt als symbool om nu - teloze geschenken te vermijden zijn geld, zo men dit beeft want ook in Zweden is hieraan een tekort practisch te besteden. De Zweedse bladen met hun 24 pag na's hebben reeds wekenlang nuttige geschenken aangeraden, zoals zi}den kousen voor mevrouw of sokken voo manlief, respectievelijk f 5 en f z» Voor de kinderen heeft men v®* bontmutsjes gekocht 'f 6' een b nieuwe schaatsen voor f8. In geen enkel Zweeds huis de „geluk aanbrengende" Ker die naast de Kerstboom staat. De t tionele Zweedse dier is gemaakt gevlochten korenaren. HOEWEL Kerstmis hier reeds geheel in het teken van het heilige jaar staat hebben de Italianen ook de we reldse kant van Kerstmis niet verge ten Voor het eerst sinds de oorlog kan bier nu alles op afbetaling gekocht worden, zelfs speelgoed, schoenen, ny- lonkousen en halsdoeken, die bedru *ijn met gedrnkontwerpen van het Ro ttende heilige jaar. Het speelgoed is ZATERDAG 24 DECEMBER 1949 De Tweede Kamer heeft Vriidaemid mo tie-Haken (CPN), waarin dp u,t j Cd"*; bmdend voor te schrijven, werd verworpen met 72 stemmen. Vóór Dem^n (Van de communisten). De motie-Wagenaar (CPN), waarin ge- ^„75' de '°onsverhoging van 5 pet. bindend voor te schrijven, werd verworpen met 72 stemmen, vóór zes h^w d* communisten en de heer Weiter). De motie-Wagenaar Een nieuwe kieswet? Het Centraal Stembureau heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken het ontwerp voor een nieuwe kieswet overhandigd. De voornaamste voorstellen, welke het ontwerp bevat, zijn: Alle kies- lechtbepalingen uit de gemeentewet en de provinciale wet vervallen en wor den in de kieswet zelf opgenomen. De volgens de bestaande kieswet jaarlijks vast te stellen kiezerslijsten worden door kiezersregisters vervangen, die van dag tot dag bijgehouden worden. De mogelijkheid om bij volmacht te stemmen wordt vergroot en vergemak kelijkt, zodat enerzijds zieken hun stem bij volmacht kunnen uitbrengen en anderzijds personen, die op de dag van de stemming niet in hun woon plaats aanwezig zullen zijn. Het stelsel van de enkelvoudige voorkeur, zoals dit thans voor alle verkiezingen geldt, wordt vervangen door dat van de fa cultatieve meervoudige voorkeur, dat wil zeggen, dat de kiezer óf kan stem men op de lijst in haar geheel, waar door hy mede de volgorde daarvan aanvaardt, óf wel die volgorde door nummering van de candi daten der lijst geheel naar eigen wens kan wijzigen Bij verkiezingen van de kleine gemeen teraden, te weten die met 7 of 11 le den, verkrijgt de kiezer nog groter vrijheid, daar hij de bevoegdheid krijgt de nummering niet tot de candidaten van één lijst te beperken, maar zijp candidaten vrij te kiezen uit alle ge stelde candidaten, op welke lijst zij ook voorkomen. Het Byz. Gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaken te gen vier oud-directeuren van de werf Wilton-Feyenoord te Rotterdam, aan wie eolaboratie was ten laste gelegd. C. H. Teschmacher werd veroordeeld tot 1 jaar en vijf maanden gevangenis straf met aftrek en een geldboete van f 30.000 (eis 17 maanden en f 50.000); F. Muller 18 maanden gevangenisstraf met aftrek en een geldboete van f 20.000 (eis 16 maanden en f 30.000); W. Wil ton een geldboete van f 50.000 subsidiair 6 maanden (eis f 30.000 subs. 3 maan den) en A. C. Metzelaar 1 jaar gevan genisstraf met aftrek (eis 1 jaar en 30.000). Geschat wordt, dat de toestellen van de KLM en KNILM dit jaar 41.500 300 kilometer hebben afgelegd in 143.600 vlieguren. Er werden naar schatting 650.000 passagiers, 14 millioen kg. vracht en drie en een half millioen kg. post vervoerd. De heer Daniël Secretan, voorma lig gezant van Zwitserland in Egypte, is benoemd tot gezant in ons land. De plechtige opening van eenpr«- fabricated café te Uford Ejxex, aeschiedde door de Engelse actnce hL ine Vee met het tappen^ een potje bier. In hoor volumi „euze avondjapon voelde Jasmt"e toch niet erg thuis «htór de Zr, hoewel zij dit niet liet blyfce». waarin gevraagd wordt het minimum van 2.— te doen gelden zoowel voor vrouwelijke als voor mannelijke werk nemers, werd verworpen met 72 stem men, vóór zes stemmen (van de com munisten en de heer Weiter). Later deelde de heer Weiter mede, dat hij per vergissing vóór deze motie heeft ge stemd. Voorts werd de begroting van Socia le Zaken zelf zonder hoofdelijke stem ming aangenomen met aantekening, dat de communisten geacht wensen te worden te hebben tegengestemd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de regering medewerking zal ver lenen by het uitzenden van een parle mentaire commissie naar Duitsland. De voorzitter vroeg en verkreeg amchti- ging tot het samenstellen van deze commissie. „Uit de Tweede Kamer, aldus de voorzitter verder, is de gedachte naar voren gebracht van interparlementair overleg tussen de Benelux-landen over een te sluiten verdrag inzake interna tionaal privaatrecht." De voorzitter vroeg en verkreeg machtiging van de leden deze aangelegenheid te organise ren en hieroe met de parlementen van Belgie en Luxemburg in contact te tre den. Z. K. H. Prins Bernhard en de prin sesjes Beatrix en Irene zyn gistermid dag met de KLM Convair „Gerard Ter- borgh" het gewone lijntoestel uit Londen op Schiphol aangekomen. Zoals gemeld heeft de prins met zijn beide dochters een kort bezoek aan Londen gebracht, waar de prinsesjes onder meer een voorstelling van het circus „Mills" hebben bygewoond. De prins heeft een deel van de vlucht in de cockpit doorgebracht. Tijdens alle voorstellingen: Jansen in de krachiioer van lonen en prijzen van vreedzame aard. De miniatuur- tank van verleden jaar, die een klein orh i neceweertje in beweging zette als v?om nndraaide is verdwenen en Onder zeer grote belangstelling werd Vrydagmiddag in Hotel Victory te Alkmaar het dertig jarig bestaan van de Boter- en het Kaascontrolestations Noord-Holland herdacht. Niet alleen deze beide Stations werden in de bloe metjes gezet, doch tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om een aantal jubilarissen te huldigen. Dit waren de heren ir. D. C. de Waal, directeur van de belde Stations, G. Nobel, voorzitter van het Kaascontrólestation „Noord-Holland", H. Davelaar, bestuurslid van het Botercontrólestation „Noord- Holland", W. J. Oudejans, K, Gootjes Pzn., J. Schotsman. K. de Wit, Jb. van Amstel, J. Vos, P. de Boer Czn. en P. de Oude. Aan de herdenkingsbyeenkomst gingen een Algemene Ledenvergadering van het Botercontrólestation en een van het Kaascontrólestation vooraf. Belde ver gaderingen werden in zeer snel tempo afgewerkt. De herdenkingsbyeenkomst daarentegen nam meer dan acht uur in beslag. boerenkaas uit de provincies Zuid-Hol land en Utrecht en met de N.H. Edam merkaas. In 1906, zo ging spr. voort, werd en twee kaascontrolestations op gericht; het station „Noord-Holland" te Hoorn en het station ZuidHolland te 's-Gravenhage. Er werd gebruik ge maakt van een prikmerk en men ga randeerde in de Edammer kaas een mi- 'imum vetgehalte in de droge stof van 40 procent. Het kaascontrólestation waarvan wy heden het dertig jarig ju bileum vieren, werd opgericht op 23 Mei 1919 en wel door drie zuivelorgani- caties: de Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland, de vereniging van Zui velfabrieken in Nederland en de R.K. Land- en Tuinbouwbond in het Diocees Haarlem. De heer G. Nobel uit Lutje- winkel werd benoemd tot voorzitter. Hierna besprak de heer De Waal de op richting van het B.C.N.H. en alle ups en downs die zowel het Botercontróle station als het Kaascontrólestation heb ben ondervonden. Tot slot van zyn be langwekkende en zeer nauwkeurig sa mengestelde redevoering bracht ir. De Waal een woord van hartelijke dank aan het gehele personeel, en speciaal aan de jubilarissen onder hen, die al hun krachten aan deze beide zo belang- ryke instellingen hebben gegeven. Nadat de heer Nobel de voorgaande spreker dank had gebracht voor diens lezing over de geschiedenis van de bo ter- en kaascontrole, bood hij alle jubi larissen, alsmede de weduwe van wijlen de heer C. de Boer een geschenk onder couvert aan. In zijn toespraak zeide de heer Nobel onder meer: „Er is een mooi Nederlandse kaas en boter kregen een» wereldnaam Uit de mededelingen ter ledenver gadering van het Kaascontrólestation bleek dat het ledental op 31 Dec. 1948 honderd zes en dertig bedroeg. In de loop van 1949 traden tot heden drie zelfkazende boeren uit, terwijl nog één zelfkazende boer toetrad. In de com missie voor het nazien van de rekening over het boekjaar 1949 en van de be groting 1950 werden benoemd de Coöp. Zuivelfabriek „De Volharding" te Hem, oe Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Voor uitgang-Koegras" en de heer J. Wie ling uit Zwaagdijk. Daar de rondvraag niets opleverde kon reeds enkele mi nuten na de opening van deze verga dering tot sluiting worden overgegaan Uit de mededelingen van het Boter contrólestation bleek dat het ledental op het ogenblik 115 bedraagt. Er tra nen dit jaar drie melkinrichtingen en twee handelaren uit. In de commissie voor het nazien van de rekening wer den benoemd de Coöp. zuivelfabriek „De Tijd" te Beemster. de Coöp. zuivel fabriek Nova Vita te Beets en de heer L. de Raat te Amsterdam. Ook de agenda van deze vergadering werd in zeer snel tempo afgewerkt. Herdenkingsbyeenkomst. Nadat de heer G. Nobel uit Lutje winkel alle aanwezigen, en in het bij zonder de heren dr. Scheij en H. K Koster, had welkom geheten, sprak de directeur van beide stations, ir. De Waal een belangrijke herdenkingsrede uit, waarbij hij uitvoerig de geschiede nis van de boter- en kaascontrole en in het bijzonder die van de beide Noord hollandse stationa behandelde. De Nederlandse boter- en kaascon- irole onder Rykstoezicht is ontstaan ter bestrijding van de knoeieryen by de handel van deze producten, aldus oe heer De Waal. De boterhandel werd 1873 geheel bedorven doordat de margarine-industrie in ons land zich .oen zeer snel ontwikkelde. In binnen- èn buitenland werd de margarine ver kocht onder de naam en tegen de prijs van Hollandse boter, hetgeen straffe loos kon geschieden. Eerst in 1903 werd het Rykszuivelstation te Leiden opge richt voor het gerechtelijk onderzoek van monsters boter en margarine en voor het nemen van wetenschappelijke proeven. In 1904 kwam het Ryksboter- trerk tot stand, dat in het Zuiden des ',snds aanleiding gat tot de z.g. boter oorlog. Eerst na lange tijd had men de strijd tegen de knoeiers met dit product definitief gewonnen. In 1911 kon ein delijk worden gemeld dat voor het eerst sinds dertig jaar de Nederlandse boter op de Engelse markt weer op één lijn stond met de Deense boter. Hierna vertelde de heer De Waal iets over het ontstaan van de kaascontrole Onze goede naam in het buitenland werd gevestigd met de volvette Goudse stut werk verricht, dat voor Nederland van groot belang is geweest Er zijn in de achter ons liggende tijd 821.000.000 kaasmerken geproduceerd met een to taal gewicht van 912.000 kg. Voor N.H. werden er 194.000.000 merken geprodu ceerd, die samen een lengte hebben van 10.000.000 km. Vele hartelijke woorden De heer Govers week zoverre van de voorgaande sprekers af, dat hy zijn re de op rijm had gezet. Hij bood de heren De Waal, Nobel en Davelaar namens het bestuur een stoffelijk blijk van dank aan. Ook dr. Boekei, vertegen woordiger van de regering en hoofd van de rykszuivel-inspectie, sprak eni ge waarderende woorden tot de beide jubilerende Stations. Deze drong er vooral op aan dat men het vee welks melk dient voor de bereiding van kaas zo weinig mogelyk kuilvoeder en tuin bouwproducten zal geven. Vervolgens spraken de heren Van Balen Walther, dr. Kruisheer, en Keestra, die allen woorden van waardering richtten aan het adres van de beide jubilerende Sta tions en hun medewerkers. Nadat geruime tijd was gepauzeerd, schaarden alle genodigden zich rond een welvoorziene dis voor een dinner by candlelight. Ook nu waren er vele sprekers die de kans om de Jubilerende Stations met enige woorden te huldi gen, niet wilden laten passeren. Als eerste spreker meldde zich de burge meester van Alkmaar, mr. dr. H. J, Wytema. Deze wees vooral op het grote belang van de Alkmaarse kaasmarkt die hy zag als het beste reclamemidde voor het by uitstek Nederlandse pro duct; de kaas De Alkmaarse markt noemde de burgemeester niet alleen voor Alkmaar een groot belang, doch tevens voor geheel Nederland Na bur gemeester Wytema werd nog het woord gevoerd door de heren Waterman, Men- rath, Gootjes, de Veer, Arends, Govers, Berkhout. Bergama, Olivier, Eriks, dr. Schey en H. Koster. Er heerste in de Marykezaal een prettige, intieme sfeer. Het licht tan de kaarsen bescheen de tientallen blomstukken, die elkaar in kleur en geur trachtten te overtroeven en vele sprekers richtten zich met hartelijke en welgemeende bewoordingen tot de twee jubilerende Stations en tot de mensen die deze instellingen hebben gemaakt tot wat zy nu zyn: Een on misbaar controle-apparaat op de pro ducten die Nederland een wereldnaam hebben gegeven: boter en kaas. BRUIDSTRAN EN. £)E RECHTER ging er breed voor sitten, want ge krijgt nu eenmaal niet iedere dag bruidegommen met ge stoorde nachtrust voor de groene ta fel Vertel het maar 's, zei hij genoeg lijk tegen Teunis. En die stak van al. - We waren die dag getrouwd en om half twaalf gingen Pietje en ik naar ons eigen huis. We hadden nog een paar warme croquetjes in een krant meegenomen en toen kleedden we ons uit en gingen naar bed en toen begon het. - U bedoelt: toen begonnen de beide verdachten met die katten door het open raam en dat watercloset? - Juist, prees Teunis. En aan de achterkant meteen bel en een rui tentikker. Twee keer ben ik in me onderbroek-met-permissie aan de deur wezen kijken, maar 't was aardedon ker en ik viel in de keuken over ee» teil. Tot half vier in de ochtend als maar herrie en er liepen wel dertien katten door het huis te rennen. Ze hadden het raampje van de W.C. uit de hengsels gelicht en d'r was nog geen deur voor, vanwege de verbou wing. Daar heeft die schilder mee in 't complot gezeten, maar ik wil er de zegsman niet van wezen. Nou, sei de rechter, u is overi gens duidelijk genoeg. Enfin, het kwam er dan op neer, dat er van een eerste nachtrust niets was terecht gekomen. Pietje had de zenuwen gekregen, daar was geen huis meer mee te houwen. Tot half vier in de ochtend hadden er bellen en tikkers gerinkeld, zestig keer was het watercloset door de storende ele menten, die via het schuttinkje langs de muur klauterden, van buiten af doorgetrokken. Welk jonggetrouwd paar kan rus tig slapen met een permanente water val ln huls en gillende katten in alle kamers Als slotnummer waren er door het voorkamerraam twee bak beesten van honden tussen de katten gestuurd en toen was de boot hele- mAó.1 aan. De schade was in stoffelijke zin ruim honderd gulden; de morele schade scheen niet te beramen. De vrijgezellen (36 en 38 jaar!), die de nacht gevuld hadden met hun be drijvig jolijt, stonden bedremmeld voor de witte beffen. Ze gaven alles toe: de waterspoeling, de diergaarde, de bellen en de ruitentikkers. De schade was vergoed en ze hadden d'r nog een doos taartjes bij gedaan vanwege het medeleven. Had u iets tegen het Jonge echtpaar wilde de Kadi weten. Nee, daar was geen sprake van. Ze hadden een lolletje willen hebben. De officier kon het niet grappig vinden. Foei! de mensen hadden geen oog dicht kunnen doen na hun reeds zo vermoeiende huwelijksdag. Wfe laat er nu beesten los in andermans huis in het holle van de nacht? Huis vredebreuk en opzettelijke schade en nog een heleboel meer van artikel zus en paragraaf zoveel. Gelet op vergoe ding en overwegende plattelandsadat en in aanmerking nemende oude vriendschap allebei vijftig gulden boete. De rechter vonniste conform. Want waar gaat het heen ln Nederland, als de huwelyksvree getormenteerd wordt met honden en katten? En als jong geluk wordt overspoeld door waterval en belgeluiKAREL. Zondag 1 Januari zullen twee Zwalu- Zwaluwen: Saris (BW); Huybregts wen-elftallen wedstrijden spelen tegen (BW) en Van der Sluis (BW); Lus een Amsterdams en Rotterdams team. senburg(NAC), Krygh(BW) en Appel In deze elftallen staan verschillende iBe Quick, Gron.); Van der Bogerd spelers opgesteld, die in competitie-wed- iDOS), Weenink (Brabantia), Van t strijden excelleerden, doch tot nu toe Hoofd (Maurits), Franssen (PSV) en geen behooriyke kans kregen om hun Clavan (ADO). capaciteiten te tonen in dergelyke wed- Rotterdam: Van der Torre (Excel strUden. sior); Steenbergen (SW) en Hey In Amsterdam komen de volgende elftallen tegen elkaar uit: Zwaluwen: Kraak (Stormvogels) Bakers (PSV) en Mertens (Willem 2); Biesbrouck (RCH), Van Tuyl (Eindho ven) en de Kubber (VUC); Moddejonge Jr. (Enschede), Van der Vegt (HBS), Brandsma (Heerenveen), Lenstra (Hee renveen) en Groeneveld (Haarlem). Amsterdam: Van Raalte (Blauw Witi; (RFC); Blankemeyer (Feijenoord), Ver meer (Excelsior) en De Kreek (Nep- tunus); Van der Tuyn (Hermes DVS>, v. Steenbergen (Feyenoord), Schrumpf (BW), Beun (Xerxes) en Heyster (Hermes DVS). Fenny heeft I»/» punt. Vrijdag werden de afgebroken par tijen uit de eerste en tweede ronde ge- Bcnkamp (Blauw Wit) en Potharst speeld van het tournooi om het wereld- (Ajax); Van der Hoeven (Ajax), Van 't Hart (Ajax) en Stoffelen (Ajax)Van der Ruit (Volewijckers), Lakenberg (Blauw Wit), Meijer (Spartaan). Michel (Ajax) en Dröger (Ajax). In het Feyenoord Stadion komen tegen elkaar uiti kampioenschap schaken (dames) De uitslagen luiden: Eerste ronde: Fenny Heemskerk (Ned.)—May Karff (V. St.) j14, Elizaveta Bykova (Rusl.) Ailyn Tranmer (Eng.) 1—0. Tweede ronde: Fenny Heemskerk (Ned.)Val en tl na Belave (RuaL) TABLETTEN keren een opkomende kou of griep. Koker 75 en 40 ct. De competitie-wedstrijden welke Tweede Kerstdag in het Westen wor den gespeeld, zyn maar klein in aan tal en bovendien weinig belangrijk. In West I ontvangt Zeeburgia, dat vorige week voor de eerste maal een wed strijd won. het vrij sterke DOS. Mis schien hebben de Amsterdammers moed geput uit hun eerste overwin ning, waardoor het mogelyk is dat da gasten op onverwachte tegenstand zul len stuiten. Ajax gaat tweede Kerstdag naar SW en zal zich vermoedelijk weinig aantrekken van het resultaat dat de Schiedammers vorige week tegen RCH behaalden. EDOXerxes kan een aan trekkelijke wedstrijd worden, temeer daar beide ploegen kansloos voor de titel geacht moeten worden en dus zonder zenuwen zullen spelen. Enschedese Boys is de enige kam- pioenscandidaat die in het Oosten in het veld komt. De Enschedeërs spelen een uitwedstrijd tegen Hengelo, een lastig tegenstander en zeker op eigen terrein. Belangrijk zyn hier de wed strijden Wageningen—Go Ahead en NECQuick, daar twee van deze ploe gen hoogst waarschijnlijk degradatie wedstrijden zullen spelen. Het kon wel eens zijn dat Limbur- gia haar leiderspositie weer moest prijs geven. Deze ploeg heeft namelijk een zware wedstrijd tegen VW voor de boeg en PSV heeft daarentegen aan Sittardse Boys een tegenstander waar van zeker gewonnen kan worden. Maurits maakt een goede kans om in district VI haar positie te verbeteren door een overwinning op NAC.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 11