Oud-Holland „CE1TM1L" moeilijkheden in de sport Koninklijke Marine behoudt belangrijke taken in Indonesië ,Het Witte Kruis" boekte weer twee fraaie successen V Stad m Omgeuuu} Gezinsverzorging in tweehonderd gezinnen; alle Kraamzorg-leerlingen geslaagd CAFÉ SLIJTERIJ De Indonesische marine en het „smokkellaars-paradijs" De Bioscopen Tl VOL I: De avonturen van Tartu DE WITTE: Fietsendieven De heer C. J. H. Verstegen ten grave gedragen Slotemakar bij H.R.C. Compotitiestandfln van „Hermes" In het kort Joop doet 't zo... Hoe je 'I doel... met Mascotte gaat-ie goed! /f/f Een goed begin in het Nieuwe Jaar att4 is de OPRUIMING bij - - Japonnen, Mantels, Blouses, Rokken, enz. enz. STOFFEN Het nieuwe Marine-com mando op Nieuw-Cuinea. Brand aan Binnenhaven Over athletiek en voetbal Samenwerking met Federale Marine is uitstekend, aldus de Staatssecretaris Normale voortzetting van patrouillediensten SATINET 6 dessins f40 Alkmaar* baurtaehip raakta bij Oudeschild uit de koera. VV'leringen Jongetje na aanrijding overleden 'Texel Ned.herv. kerkvoogdij Vuurtoren te De Coekidorp Koopt bij VAN MARSDIEP TOT IJ nieuwe avonturen Pom ZATERDAG SI DECEMBER 1949 Donderdag hebben de leerlingen van het Kraamzorgcentrum van „Het Vitte Kruis" hun theoretlsehe examen gedaan. En met sueees, want het be- ituur kon de acht leerlingen gelukwensen. De inspectrice van de Commissie roor Klnderhygiëne voor Noord-Holland, sr. Haringhuizen, verklaarde, dat tf ten volle aan de gestelde eisen hadden voldaan en complimenteerde daar- nee ln het bijzonder de leidster-docente, zr. Cornelisse, die in drie maanden cans heeft gezien de geslaagden op dit examen voor te bereiden. Paar de voorzitter van het Witte Cruis, dr. W. J. Bakker, niet aanwezig ton zijn, sprak de heer P. van Dalen lamens ,het bestuur een kort woord 'an waardering. De spreker wees er >p, dat de leerlingen nu gereed waren >m onder nauwlettend toezicht van de eidster-docente van het Kraamiorg- :entrum de practijk in te gaan, ten slnde hulp te bieden in de gezinnen vaar een nieuwe wereldburger zijn ntrede doet. De verzorgsters van het Craamzorgcentrum nemen de zorg mor moeder en kind op zich en zullen aovendien op de goede gang van zaken n de huishouding toezien. Zij, die in de toekomst hulp nodig tebben, kunnen zich wenden tot zr. Cornelisse. Zij houdt spreekuur In het Craamzorgcentrum, Breewaterstraat 70, jp Dinsdag en Vrijdag van twee tot «er uur. Voor hen, die bij de geboorte /an een baby over huishoudelijke lulp beschikken en alleen hulp voor noeder en kind behoeven, staat de iVijkkraamverpleging ter beschikking. Inlichtingen hierover verstrekt mevr. M. Houtman-Klercq, Julianapark U, Donderdags van tien tot twaalf uur. De afdeling Gezinsverzorging smaak, te het genoegen in de afgelopen week, sinds de oprichting op 1 November 1948, voor de tweehonderdste maal hulp te kunnen verlenen in een gezin, waar de moeder door ziekte niet meer wenst zjjn talrijke gasten en toekomstige bezoekers een plezierige Oudejaarsavond en een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar toe. President Sukarno heeft gisteren een noodwet uitgevaardigd waarbij ean einde wordt gemaakt aan het recht van schepen der Koninklijke Marine om in de Indonesische terri toriale wateren schepen te onderzoe ken. De wet verbiedt de Nederlandse marine tevens Indonesische schepen te onderzoeken of aan te houden buiten de territoriale wateren, of buiten landse schepen op te dragen deze wa teren te verlaten. Men vermoedt, dat de Indonesische marine zal patrouil leren in het gebied, dat bekend staat als „het paradijs der smokkelaars". Captain Stevenson (Robert Donat) is tot en met vanavond in Tivoli met een gevaarlijke opdracht belast. Er gens in Tsjechoslowakije bouwen de Duitsers een fabriek van gifgassen. Deze zal moeten verdwijnen. Als de pro-Duitse Roemeen Tartu weet Stevenson in de fabriek werk te krijgen. Hij zoekt contact met de on dergrondse beweging, wat dreigt te mislukken als Maruschka (een ille gaal werkster) hem er van gaat ver denken, dat hij werkelijk een nazi is. Maar Robert Donat klaart alles. De fabriek gaat de lucht in en met Ma ruschka, die inmiddels haar weetje wel weet, vliegt hij in een gestolen Duitse bommenwerper de vrijheid tegemoet Van Zondag tot en met Donderdag vertolken Bud Abbott en Lou Costello de hoofdrollen in „Donker Afrika" Het is een dwaze geschiedenis, die de liefhebbers van dit genre zal doen schaterlachen. In de Witte-bioscoop gaat de hele week het meesterwerk van de Ita liaanse filmkunstenaar Vittorlo de Sica: „Fietsendieven". Over deze film hebben wij enige tijd geleden reeds U'tvoering geschreven en wij geloven niet, dat wij haar nog in de aandacht gan onze lezers behoeven aan te be velen. Deze rolprent mag men niet missen. Een werkloze kan eindelijk over •en fiets beschikken, die hem werk verschaft. Als ie fiets wordt gestolen wordt de man door wanhoop bcvan gen. Hij heeft die fiets nodig vooi zijn werk en dan dwaalt hij met zijn zoontje door die eindeloos grote stad op zoek naar het rijwiel. Ten slotte si eelt hij er een De Sica had voor „Fietsendieven' geen enkele bercepsacteur nodig. Hli scheurde alle typen uit het volk en beeldde daarmee het leven, de werèld. uit. „Fietsendieven' werd op tal van filmfestivals bekroond en kreeg het prcdicaat „Film van de maand". Een Subliems film voor Iedereen! in staat was haar werkzaamheden te verrichten. Het bestuur van het Witte Krui» verzoekt ons er nogmaals op te wijzen, dat alleen aan leden de hel pende hand kan worden geboden. Voor veertig cent ln de maand kan men zich bij ziekte van de huisvrouw van volledig bevoegde hulp verzeke ren. Bij te late aanmelding moet f 2.40 entree worden gestort, en is er een wachttijd van drie maanden. Wij menen het Witte Kruis geluk te mogen wensen met de prachtige resul taten die in de afgelopen week werden behaald. Op de Algemene Begraafplaats te Huisduinen werd gistermiddag onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer G. J. H. Ver stegen, een algemeen bekend en ge liefd oud-ingezetene van Den Helder, ter aarde besteld. De heer Verstegen, die voorzitter en later ere-voorzitter was van de klein- diersportvereniging „Den Helder en Omstreken", is op tweede Kerstdag ten huize van zUn zoon te Leiden overleden. In de voor onze stad zo rampzalige nacht van 24 op 25 Juni 1940 verloor de heer Verstegen letter lijk al zijn aardse bezittingen en was hij gedwongen de rest van zijn leven elders te slijten. De overledene was in de voor-oorlogse jaren in Den Helder een zeer gezien zakenman. In de krin gen der kleinveefokkers verwierf hij in het gehele land grote bekendheid. Over de artikelen, betreffende het fokken van kuifhoenders, die van zijn band verschenen, wordt nog met grote waardering gesproken. De kort® plechtigheid op de Alge mene Begraafplaats bracht behalve de familie vele vrienden tezamen. Bij de opgebaarde kist voerde een zestal sprekers het woord, onder wie de voorganger, de heer De Ruiter, de heer C. Schellinger, burgemeester van Koedijk en de heer A. J. Melief, na mens de kleindiersportvereniging „Den Helder en Omstreken". Nadat Psalm 103 was voorgelezen begaf een lang^ stoet zich naar de laatste rustplaats van de overledene. Aan de groeve dankte een familielid voor de belangstelling. De bekende middenvoor van de der de klasser DEM uit Beverwijk, J. H Slotemaker, is toegetreden als lid van HRC. De kans bestaat, dat Slotemakei nog in de loop van dit seizoen voor HRC zal kunnen uitkomen. Anders is hij in ieder geval in de nieuwe com petitie van de partij. Hieronder publiceren wij de presta ties, die de spelers en speelsters var. de hockeyclub „Hermes" tot 1 Januari behaalden: Dames: Hermes 1 8—15, H.LC. 1 7—12, V.V.V. 1 7—U, Strawb. 2 8—6. BDHC 5 9—6, Eechtr. 1 6—5, Ijsvo gels 2 74, Hermes 2 7L Meisjes: Strawb. a 5—8, Alliance e 58, Hermes a 24, A'dam e 4—4, Kraaien a 64, HIC c 40. Heren 1: Zandvoort 2 7II, Eechtrop 1 8—11, Ijsvogels 2 7—9; Hermes 1 5—5, Strawb. S 8—5, HIC 1 5—1, WV 2 6—1. Heren 2: Eechtrop 2 7—12, Herme» 2 7—11, DEM 7—7, AMVJ S 8—5, Hoorn 1 5-4, BMHC 6 5—8, A'dam 7 5—2. Heren S: Ever Swlft 7—11, Hermes 3 57, Fit 3 6—7, Strawb. 5 4—6, Krgaien 8 4—5, Zandvoort 4 7—4, HIC 5 3—1, HIC 4 4-0. Heren 4: Eechtrop 3 6—11, Adelb. 2 4—7, Hoorn 2 4—6, Hermes 4 8—1, Kraaien 4 4-1, DEM 4 5-0. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. v. d Nieuwenhuizen, Plantsoenstraat 1, telefoon 2335 en J. B. Proost, Zuid straat 13, telefoon 2030. De apothekersdienst wordt de gehele week waargenomen door de heer D. W. de Bas, Zondag Keizer straat 87; op de overige dagen na zes uur op Timorlaan 31. Ja, je hebt vaa die men sen, die spelen met de rook. De kringetjesblazers en andere „rook-artisten". Meestal zijn dat de lui, die met extra zorg bon shag en vloeitjes kopen - en die dan ook zeggen: Spoorstraat 103 Verkoop begint: Maandagmorgen 9 uur Dezer dagen zullen naar Hollandia (Nieuw Guinea) enkele eenheden ven de Koninklijke Marine vertrekken namelijk een korvet, Hr. Ms. „Boeroe" en zes Catallna's van da Marine Lucht vaartdienst Aangezien Nleuw-Guinea immers voorlopig nog onder Nederlands be wind zal blijven, heeft de Koninklijke Marine daar rechtstreeks een taak te vervullen. Tot commandant van de Koninklijke Marine op Nieuw-Qulnea is benoemd de kort geleden tot kapi tein-luitenant ter zee bevorderde lui tenant ter zee der eerste klasse A. H J. van der Schatte Oiivier, tot voor kort commandant van Hr. Ma. torpe- dobootjager „Evertsen". De afdeling Indonealsehe Marine van het Departement van Marine heeft reeds een tweehonderd verzoeken ont vangen om dienatneming bij de Indone sische Marine, waarvan zij de vorming voorbereidt. Deze aanmeldingen kwa men uit alle delen van de archipel. Daar er nog niets bekend ls omtrent de wijze van samenstelling van de In donesische marine kon de werving nog niet beginnen. Deze zal echter niet lang meer op zich laten wachten. PERSONALIA. De heer G. J. Zagera, alhier, is aan de Technische Hogeschool te Delft ge slaagd voor het candidaats-examen voor civiel-ingenieur. Gistermiddag tegen vier uur brak ean klein binnenbrandje uit ten huiz< van de familie J. J. Wesselman aan de Binnenhaven. Er stond op het fornuis een pan met vet, waarin op een ge geven moment een vlam sloeg. De be woners zetten de pan buiten en blus ten met een emmer water het hout- werk rond de schoorsteen. De brandweer behoefde geen dienst ta doen. „KAREL DOORMAN" BRENGT KRAANWAGEN NAAR DE WEST Zoals gemeld, zal de kraan wagen, die gisteren aan boord van de „Karei Doorman" werd gebracht, bestemd zijn voor een van de vliegvelden, die de marine in West-Indie in gebruik gaat nemen. Nader vernemen wij, dat dit alleen het geval zal zijn gedurende de tijd, dat de „Karei Doorman" ln de West verblijft. Het bedoelde vliegveld ls dat van het eiland Bonaire. W« zetten het nieuwe jaar goed in met het dansorkeat THE BERRY AND BARRY STARS. Tn hst clubblad van de Helderse Athle- 1 tiek Vereniging van Donderdag lazen wij onder hat hoofdje „Seizoen 1950" enkele regels, die ons koud op het dak vielen. Vooral nu wij aan het begin van een nieuw jaar staan, en iedereen zich voorneemt het in 1950 „eens even ander» aan te pakken". Het stukje in het H.A.V.-orgaan be gint met: „Het bestuur heeft besloten voor 1950 als enige „vaststaande" wed strijd de schoolwedstrijden te projec teren". Iets verder stond: „In verband met ,de slechte toestand van on» veld met ide bijbehorende springgelegenheden, heeft het bestuur besloten voor het athletiekseizoen 1950 generlei nationa le of regionale wedstrijden te organi» seren". Het woord „generlei" was dik onder streept. We kunnen dus vaststellen, dat Den Helder er in 1950, wat „grote" athle tiek betreft, bekaaid zal af komen. Het zal moeilijk zijn het bestuur van de Helderse Athletiek Vereniging tot an dere gedachten te brengen, nemen wij aan. Want het terrein van' de HAV is inderdaad onbruikbaar, en misschien kun je dan het beste het organiseren „Indien de ter R.T.C. gemaakte afspraken en overeenkomsten door de rege ring van de R.l.S. worden gehonoreerd, en ter zake ben ik optimistisch, dan laat het zich aanzien,'dat er in het eerste jaar na de soevereiniteitsoverdracht weinig zal veranderen voor de Koninklijke marine en haar personeel, wat be treft aantal en omvang der taken in Indonesië", zo heeft de staatssecretaris van marine, schout-bij-nacht H. C. W. Moorman, verklaard. Het zal afhangen van het overleg tussen de regering der R.l.S. en de Nederlandse regering, in hoe verre en in welke vorm de steun van de Koninklijke Marine na dat eerste jaar zal doorgaan. Dit overleg zal zo spoedig mogelijk worden geopend. men van de Afdeling Zeemacht van de Militaire Missie, waartoe op de RTC is besloten. Dit zal een commissie zijn, die geheel los staat van de operatio nele delen der Koninklijke Marine. De officieren en manschappen, vermoede- tijk enige honderden in getal, zullen geheel ter beschikking van de RIS worden gesteld voor wat betreft de opleiding en de instandhouding van de walorganen. Hun voornaamste stand plaats zal Surabaja zijn. De Staats secretaris schetste de plaats der Ne derlanders in de Federale marine- basis Surabaja als die van gasten, die dezelfde -echten hebben als de bewn ners van het huls. Gescheiden van de Militaire Missie en de hierboven ver melde operationele eenheden der Ko ninklijke Marine worden thans op Nieuw-Guinea kleinere eenheden ge- stationneerd onder commando van de kapitein-luitenant ter zee, Van der Schatte Oiivier Men is van plan hgj marine-personeel dal daar verblijft 'eder jaar af te lossen De steun die de Kon'nkllike Marin' ep verzoek van de RIS verleent bii de opbouw van de Federale marine wordt zoals bekend door de RIS betaald. Op de RTC is beoaald. dat de mart niers. voor zover zij land*aken vervul len. binnen zes maanden naar Neder land zullen terupkeren Behalve deze mariniers bevindt zich thans noa on «eveer 5000 man vloot- en MT.D-per soneei in Indonesië De huidige sterk te der MT,D omvat een 80-t.al vltegtui "en van verschillend type, waarvan desgewenst een deel aan de 1onge luchtmacht der RIS zal worden over. gedragen. Het afvloeiingstempo van de Een gemengde commissie, bestaande uit gedelegeerden van de RIS en Ne derlanders, werkt thans in goede ver standhouding aan de uitwerking van de militaire overeenkomsten der RTC, waaronder de voorbereiding van de steun voor hei, eerste jaar. Op verzoek van de Republikeinse regering is reeds besloten, nat de Koninklijke Marine de uitoefening van de patroullledienst ter zee nor naai zal blijven voortzet ten. Voor deze patrouillec.ienst en voor eventuele andere operationele taken ■stelt de Koninklijke Marine haar ope rationele eenheden ter beschikking van de RIS, mits de Nederlandse regering haar instemming met de uitvoering der gevraagde taak betuigt. Eeu nieuwe taak Naast deze oude taak komt een ge heel nieuwe: het verlener^ van steun bij de personele, materiële en admi nistratieve opbouw van de Federale marine. Deze steunverlening zal ko- SLUISDUK STRAAT 85 marine-strijakrachten zal door de. te verlenen steun langzamer zijn dan bij de landmacht en de mariniers. Daar om zal voorlopig het in Indonesië ver blijvende marine-personeel volgens het normale rouleersysteem der marine worden afgelost. Beschikbaar materieel Aan schepen zijn er ln Indonesië drie torpedobootjagers, een aantal kor vetten, mijnenvegers en veel kleiner materieel. Op de dag van de souverei- niteitsoverdracht zijn de korvetten „Morotai" en „Tidore" aan de Federale marine overgedragen. Er zullen nog twee andsre volgen. De vraag, welke torpedobootjager na een jaar aan de RIS zal worden overgedragen, heeft nog geen punt van overweging bij de marineleiding uitgemaakt. Schout-bij-nacht Moorman verklaar de voorts, dat er onder het Indonesi sche personeel van de Koninklijke Ma rine belangstelling bestaat om over te gaan naar de Federale marine. Deze belangstelling heeft echter nog nlettol bepaalde stappen geleid. Men wenst eerst de voorwaarden te kennen, waar onder de regering der RIS tot overna me bereid is. Aan de voorbereiding van deze voorwaarden wordt thans met voortvarendheid gewerkt. Bij het Europese personeel der Koninklijke Marine is nog geen belangstelling voor overgang gebleken. De RTC-besluiten inzake militaire aangelegenheden betekenen, voor zo ver thans te overzien valt. geen ver eenvoudiging van de taken der Ko ninklijke M„rine, aldus de Staatssecre taris. Immers, in plaats van het mari ne-personeel uit Indonesis na de sou vereinitcitsoverdracht te kunnen in schakelen bü de verwezenlijking van de Ncder>an<1se bijdragen in de West europese Inle on hei Atlantisch Pact die geheel los staan van de Nederland se steun aan Indonesië, moet dit per soneel ter plaatss blijven, terwijl bo vendien nog andere deskundigen naar Indonesië zullen worden uitgezonden Wij zelf willen echter deze grote or ganisatorlsche verplichtingen in Indo nesie op ons nemen, want vervuld ah we tifn met wa-me belangs*"l':-« voor de jonge staat beschouwen wij het als een ere-zaak de Federale marine heen te helpen door de nlterst moeilijke bc ginperlode", aldus besloot de Staats secretaris. van wedstrijden maar achterwege la ten. Dan hou Je de eer aan jezelf. Het bericht in het eluborgaan ein digt met: „Hot blijft natuurlijk jam mer, dat de HAV, gedwongen door de slechte toestand van de sportvelden haar wedstrijdenreeks dit jaar zal moe. ten onderbreken". En daarmee zal ledereen het eens zijn. Jammer voer de athletiek, en jammer vpor Den Helder.,., En DCGVelsen? Wie zijn oren gebruikt, zal hebben ge- hoord dat er de laatste tijd veel wordt gepraat over de derde klasse C, de afdeling waarin de voetbalvereni ging „Helder" uitkomt. Men is niet tevreden in Nieuwediep, en dat be hoeft waarlijk geen verwondering te wekken. Voor Zondag 4 December werd de wedstrijd DCGVelsen vastgesteld De regen stak echter een spaak tussen de wielen; de wedstrijd werd afgelast.... Op Zondag 11 December traden Ne derland en Denemarken tegen elkaar aan. Het (logische?) gevolg was, dat er die dag niet werd gevoetbald. Het programma voor Zondag 18 De cember kondigde onder meer de ont moeting DEM—Velsen aan. In Den Helder werd toen gespeeld Helder— Bloemendaal. DCG was vrij Ah, dacht men in Nieuwediep, voor Tweede Kerstdag heeft men een in haalprogramma-ln elkaar gezet. Daar op komt ongetwijfeld voor de wed strijd DCG—Velsen. Edoch, Velsen moest tegen WMS spelen, en DCG zou Hollandia ontmoeten. De wedstrijden werden afgelast. Weer de regen. Het programma voor 8 Januari kon digt aan BloemendaalDCG en Vel sen Hollandia..., Men is ontevreden ln Den Helder. En niet ten onrechte, want élleen de ontmoeting DCGVelsen kan van de krachtsverhouding ln de kopgroep een luist beeld geven. De stand geeft deze momenteel niet weer. Hefter en OVVO hebben nu tien wedstrijden gespeeld. Velsen heeft er negen achter de rug en DCG acht. We kunnen de voetbalbond geen ver wijten maken. Maar er is voldoende gelegenheid geweest om die afgelaste wedstrijd van 4 December eens te la ten spelen. Dan had men een beter overzicht gekregen. We kunnen de bond alleen maar op een nalatigheid wiizen op de noodzaak van die wed strijd Moge onze wens. een ontmoe ting tussen DCG en Velsen, spoedig 'n vervulling gaan. Gisteren ln de namiddag was het beurt schip „Zwaluw" een 100 ton motorvaartuig, thuisbehorende te Alk maar, even ten Zuidwesten van Oude- schild. Het scheepje was met een la ding aardappelen onderweg van Oude schild naar Amersfoort, en geraakte tengevolge van de mist buiten de vaar geul van de Texelstroom. Het liep met vallend water bij de Schanaerwaard (de Zuidoosthoek van de Prins Hen drikpolder) aan de grond. Om kwart ovsr zes verliet de reddingboot „Do- rus Rijkers" de haven van Den Hel der, teneinde zo nodig hulp te bieden. De „Zwaluw" bleek voorlopig bulten gevaar, zodat de „Dorue Rijkers in afwachting van nadere orders naar Oudeschild voer. De schipper van dn „Zwaluw", de heer Sijs uit Alkmaar, heeft gisteravond omstreeks tien uur een Texelse kotter met een aterkera motor gecharterd. Men hoopte hat scheepje met opkomend water vlot ta brengen. Het vierjarige zoontje van de familtn H. vd Meulen, wonende aan de Poelweg in de Haukes, geraakte spelenderwij» onder een auto. Het kind, dat zwaar gewond werd, is nog dszelfde dag aan zijn verwondingen bezweken. Ne een diensttijd van ruim 23 jartn heeft de heer A. Kalf zijn functie van kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeenta te Den Burg neergelegd De laatste jaren was hij president-karkvoogd. Als zijn opvolger werd tot kerkvoogd be noemd de heer C. Joustra. Herbe noemd werd als zodanig de heer C. Bakker. De heren J. Hillen, C. Hel sloot en R. Zuidewind werden herbe noemd tot notabel. EXAMEN. De heer S. van Ingen Schenau te Den Burg is aan de Technische Ho geschool te Delft geslaagd voor het candidaats-examen voor civiel-inge nieur. DE MARKT TE DEN BURG Aangevoerd werden 4 koelen van f 556—f 650 en 38 biggen van t 35—f 80. Voor de levering 11 nuchtere kalve ren. Naar wij vernemen, zal de Texelse vuurtoren te De Cocksdorp de volgen de maand wederom worden ontstoken. Het licht is dan bijna 10 jaren vanaf 10 Mei 1940 gedoofd geweest. De to ren werd tijdens de z.g. Russenoorlog in April 1945 zwaar beschadigd. Hij is thans geheel hersteld en gemoderni seerd en behoort nu tot de modernst* vuurtorens van ons land. HERENHOEDEN in alle modellen 8.90 12.25 16.90 De Chr. Best.-bond te Beverwijk heeft gerecipieerd in verband met zijn 25 jarig bestaan. O Mej. C. Jonker die gedurende een kwart eeuw als huis houdster in dienst was van de Gebr. Cornelisse aldaar, werd vereerd met de ere medaille in zilver. De gemeente Egmond aan Zee is eigenaresse geworden van alle bezit tingen van de N.V. Maatschappij Zae- bad Op 'Voensdag 4 Januari vindt te Bergen aan Zee de officiële opening plaats wan het koloniehuis „Zeehuis" van het Centr. Gen. voor Kinderher stellingsoorden en Gezom-heidskoloniea. O Morgen is de heer D. Duin te Schoorl 50 iaar verbonden aan het Staatsbosbeheer, 57.. Pim, PaiA en Pom willen pro- gen!" En Lli beein» beren on» de vijand nog meer te ver wafels over H. i - eveneens stroop- warren, „We zullen ze een Daar iï 0Ve' <iemurel1 been te gooien, lekkere stroopwafels sturen" roem 6 rovers begrijpen ei inderdaad niets Pim, „dan begapen ze helemaal ni» V®"' Maar als van hen een meer, waar ze aan toe zijn'" Én I00pwafeJ geproefd heeft en met zijn lijkertijd gooit hd met een grote bo'o. i proeve" anderen een stroopwafel over de muur Eigen' voord "T' h?erlbK!" r°ept de één HjV zcrnde". zegt Pom. „Het is te ----- a1 uit en weldra zitten aljs hopen, dat ze de bijen dan ook kri). rovers met klevende vingers te genie- ten van da stroopwafels.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2