Huiduitslag VAL DA Sport in '1 kort OP HET MATJE Zuiveiorganisaties willen vrije voor consumptiemelk prijs DÉBRAIIIMF iHölEmYEBSUM Drie jongelui overvielen taxichauffeur *1 F ewogen week-eind IteislROOP Fabrieken betalen nu het gelag Het Radioprogramma Plan voor verbetering van het Europese betalingsverkeer De gerechtigheid in ere hersteld Opnieuw landbezettingen in Italië Knap speurwerk Sudirman chef-staf der R.I.S. Klap met een baksteen voor veertig gulden „De jongen was wat uit het spoor" Neem een doos echte VERKOUDHEID Euwe miste zijn kans - Ned. Elftal Club traint weer r Naar uniformiteit in het vocale concourswezen J •"Tan onze Haagse redacteur) Er heerst ontevredenheid onder de Nederlandse zuivelindustrieën over het beleid, dat de regering ten aanzien van enkele belangrijke onderdelen van de zuivelproduetie voert. Vooral zijn zij be zorgd over de werking van de rege ringsvoorschriften voor de consumptie- melk. die tot gevolg hebben, dat de financiële uitkomsten aanzienlijk ach terblijven bij de opbrengst, die van de melk verkregen kan worden, wanneer men deze verwerkt tot boter, baas, condensmelk. melkpoeder, enz. Dit komt doordat de kleinhandelprijs van con sumptiemelk een door de overheid opgelegde maximumprijs is, terwijl voor de andere producten wordt toe gestaan de koers van de markt te vol gen. De Centrale Zuivelcommissie, waar in samenwerken de Algemene Neder landse Zuivelbond, de Vereniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne als mede de Bond van Kaasproducenten en die derhalve de gehele Nederlandse zuivelindustrie vertegenwoordigt, heeft zich nu met een brief tot de minister van Landbouw gewend, waarin zij haar bezwaren uiteenzet en haar wensen te kennen geeft. De zuivelfabrieken en melkinrichtin gen, die zich op de levering van con sumptiemelk hebben toegelegd, kunnen aan hun melkleveranciers niet de prij zen betalen, die andere zuivelfabrieken in staat zijn uit te keren. Voor de be drijven wordt dit een onhoudbare toe stand, aangezien hierdoor de bereidheid om melk te leveren aan de consumptie- melkbedrijven wordt ondermijnd. Wel heeft de minister erin toegestemd, dat de consumptiemelktoeslag onlangs ver hoogd is tot f 1.10 per 100 kg, doch hiermee zijn de moeilijkheden niet op gelost. De hoofdoorzaak van de thans onder vonden bezwaren is het dwingend op leggen van de consumptiemelkprijs, waardoor een gezonde ontwikkeling van de consumptiemelkvoorziening wordt belemmerd. Naar de mening van de organisaties kan elleen een bevre digende toestand verkregen worden, vergalt Uw leven. Gij zult =- -verbaasd zijn over de snelle en afdoende werking van het -== r beroemde huidgeneesmiddel VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Voor de Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Sport- commentaar. 7.40 „Vandaag". 8.05 Commen taar Familie-competitie. 8.20 Concertgebouw orkest. 9.20 Gramotoonmuziek. 9.30 Liturgische overwegingen en beschouwingen. 10.00 „Sans Scuci". 10.30 Nederlands vocaal-kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Melodieën uit vele landen. 11.50 The Phoenixmars. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Vara-varia. 6.20 Trio X.IJ.Z. 6.30 „Parapsychologische ver schijnselen in het stervensuur". 7.00 „De bor rel in de gemeenteraad". 7.15 Opera. 7.30 Voor de jeugd: „Onze spelregels". 7.40 Week- kroniek. 7.45 Uitzending van de raad der ker ken. 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Socialistisch nieuws. 8.20 Alexander Poesjkin-herdenking. 11.15 De nachtschuit. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.40 Pluk de dag. 9.03 Moeders wil is w^et. 9.30 Muziek houdt fit. 10.00 Hobo-kwartet. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Piet Post. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Zangrecital door Henk Eitink. 12.03 Septet Johnny Ombach. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.35 Johnny Ombach. 1.20 Trio. 2.00 Promenade-orkest. 2.45 Tussen de bedrij ven door. 3.30 Gram.platen. 3.45 Bijbellezing. 4.30 Zendersluiting. 5.30 Het Radio-Jeugd journaal. 6.00 Het Leger des Heils-kwartier. C.15 Land- en Tuinbouw. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.40 „Van daag". 8.05 Een Jubeldamse U.N.O. 9.00 Fa milie-competitie. 9.35 Weer terug in de grote studio-zaal. 10.05 Gram.mfuziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Ronde de Printemps. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 „Trio Fanta sia". 11.15 La Valse. HILVERSUM II, 415 in. - Nieuwsberichten om 7, 8.30, 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.40 Avro's Radio-Ochtendblad. 9.03 La Boutique Fantas- que. 9.35 Korte gesprekken. 9.40 „Soft and sweet". 10.00 Morgenwijding. 10.15 Arbeids vitaminen. 10.50 „Kleutertje luister". 11.00 John Renova and his music. 11.30 Liederen van Henri Duparc. 11.45 „Van den hak op den tak". 12.00 „Panama". 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 André da Raaff ei\ Jacques Sctutte. 1.15 The Roman- cers. 1.45 Twee Amerikaanse „Toppers" 2.00 Met naald en schaar. 2.30 Anton Dresden. 3.00 „Klimop". 4.00 Gevarieerd kleinkunst-program- ma. 4.30 Zendersluiting. 5.30 Avro-Kaleidos- coop. 5.50 Regeringsuitzending. 6.15 Sport- praatje. 6.30 „Metro-String serenade". 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 De Radio- Volksmuziekschool. 7.35 Wereldmelodieën. 7.45 „Enkeling en Gemeenschap". 8.05 Mededelin gen. 8.10 In het Radio-Zoeklicht. 8.20 Opera van Siegfried Borris. 8.55 „De beweeglijke wereld". 9.30 Het Hongaarse Strijkkwartet. 10.25 Hugo de Groot en zijn Avro-orkest. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Dansmuziek door Vic- tor Silvester. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN IU; 7.05-7.30 Gram. 8.30 Concert. 9.05 Symph.-concert. 10.10 Verz. progr. 11.00 Harry Gold en ensemble. 11.30 NWDR: Gram. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.40 Gram. 1.15 Orgel met zang. 2.00 Muziekgeschiedenis. 3.00 Eng. H.S.: BBC Northern Orchestra. 4.00—4.30 Eng. L.P.: Arthur Birkby en octet. 5.30 Kootwijk: Batavia. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Fr. Br.: Gram, 800 VI. Br.: Verz. progi. 9.00 „Roer, roer. rommede-pot". 9.30 Orgelspel. 9.45 Actuali teiten. 10.15 Fr. Br.. Dansmuziek. 10.55 VI. Er.: Romance van Mozart. 11.00 Gram. LIJN IV: 7.15 Bonjour le Monde. 7.25 7.30 Plaisir de 1'écrau. 8.30 Fr. Br.: Concert. 9.00 Kookpr aatje9.10 Symph.-programma. 10.00 Lux.: Le Ménage et Musique (VI.) 10.30 Eng. H.S.: Felix King en orkest. 11.00 Ameri kaans commentaar. 11.15 Wijding. 11 30 Eng. L.P.: Pliii Cardew octet. 1.30 Voor de kin deren. 2.00 BBC Midland Light Orchestra >.00 Voor de vrouw. 3.40 NWDR: Dansmuziek. 4.15—4.30 Voor de kinderen. 5.30 Fr. Bi. Schots var.-orkest. 6.45 Stephanic Grappelly en kwintet. 7.15 Bobby How el-orkest. 7.45 Hoorspel. 8.00 Lux.: Chansonparade. 8.30 Eng. L.P.: Ver/ progr. 9 00 Fragm. ..Les Con- tes de Hoffmann". 10.00 Stanley Hollowru en Billy Mayerl. 10.30 Owei. Walters en orkest 11.15 „Topic for t<; night". 11.20 Victor Sil vester en Dansorkest. wanneer de prijsvorming van de con sumptiemelk zoveel mogelijk wordt vrijgelaten, evenals dit het geval is bij boter, kaas. vlees, groenten, fruit en andere levensmiddelen. Door het handhaven van de tegen woordige toestand verhaalt de rege ring een sociale maatregel op de fa brieken. De organisaties zijn zich ten volle bewust van het belang van een lage consumptiemelkprijs, aangezien een ruim melkgebruik hoogst gewenst is voor de volksgezondheid. Dit bete kent echter niet. dat de leveranciers van consumptiemelk dit sociaal ge wenste resultaat uit eigen zak moeten betalen. Trouwens, zelfs wanneer de prijs van de consumptiemelk stijgt tot de volle zuivelwaarde van het ogen blik, is melk nog de goedkoopste bron van dierlijk eiwit, van vele mineralen en van vitamen. Meent de regering, dat niettemin de consumptiemelkprijs met het oog op het huidige loonpeil niet mag worden verhoogd, dan kan zij door een variabele toeslag de de tailprijs weer omlaag brengen tot het gewenste peil. Naar het oordeel van de Centrale Zuivelcommissie behoeft deze toeslag geen extra uitgaven voor de staat mee te brengen, aangezien het hier alleen een andere verdeling zou betreffen van de geldmiddelen, die in het Landbouw Egalisatie Fonds samenvloeien. De georganiseerde zuivelindustrie wenst dus geen verhoging van de con sumptieprijs van de melk. Ook zij is van het belang van een groot verbruik van zo goedkoop mogelijke melk over tuigd. Maar ais de regering uit sociale overwegingen een eigenlijk noodzake lijke prijsstijging wil tegenhouden, dan moet zij daarmede niet de consumptie melkfabrieken duperen en deze fabrie ken in een ongunstige positie plaatsen tegenover de zuivelfabrieken, die de melk verwerken tot boter, kaas, con dens en melkpoeder, aldus redeneert de commissie. Zij zal dan zelf de geld middelen daarvoor beschikbaar moeten stellen. Een werkcommissie aan de Organi satie voor Europese Economische Sa menwerking is in Parijs bijeengeko men om een plan op te stellen ter ver vanging van het bestaande Europese betalingsstelsel door een ruime mate van inwisselbaarheid der valuta's. De commissie hoopt haar plan in April gereed te hebben. Zij wil het nieuwe stelsel baseren op credieten in- plaats van op schenkingen, aldus wil men het mogelijk maken betalings- saldi tussen de deelnemende landen tot een bepaald maximum te vereffe nen. Boven deze grens zou in goud of dollars moeten worden betaald. Ook zou een Europese clearing-unle moe ten worden opgericht. De uitvoering van deze plannen zou moeten worden opgedragen aan de Bank voor Inter nationale Betalingen te Bazel. ENGELSEN VERBIEDEN POOLSE TENTOONSTELLING De Britse autoriteiten in Berlijn heb ben éen tentoonstelling van reclame platen, die een beeld zouden moeten geven van het leven in Polen, verbo den. Deze tentoonstelling zou door de Poolse militaire missie op de Kurfür- stendamm in de Britse sector worden gehouden. De Poolse missie heeft te gen dit verbod geprotesteerd, maar ten antwoord gekregen, dat de tentoonstel ling ongewenst was. SCHACHT MOET WEER GEZUIVERD WORDEN. Schacht „de tovenaar" van Hitiers Kijk. zal voor een zuiveringshof te Hannover moeten verschijnen. Schacht werd eenmaal te Neurenberg als door een aantal Duitse gerechtshoven vrij gesproken. Vraagt ons prospectus MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMENE ONTWIKKELING Voor twee beelden in de stad hebbe de Rotterdammers bijzondere voor liefde om de attributen die in de hand hebben. Erasmus zonder zijn boef- zou eenvoudig niet denkbaar zijn? an ders zouden de ouders hun kinderen het aloude sprookje niet meer kunnen vertellen, dat de grote man een blad zijde van zijn boek omslaat, telkens wanneer hij hat 's nachts twaalf uur hoort slaar.. Maar ook het beeld van vrouwe Justitia boven op de gevel van het gerechtsgebouw geniet algemene belangstelling. Deze was nog aange wakkerd, toen dezer dagen de schaal der gerechtigheid, die de geblinddoek te in de hand hield, door de storm was losgerukt. Er waren er, die er een boos teken in zagen. Zij kunnen nu gerust zijn. De brandweer is er op grote ladders naar toe geklommen en heeft met mannenmoed de gerechtig heid in ere hersteld. Maandag werden uit de gehele Itali aanse provincie Modena talrijke bezet tingen van gronden gemeld. De landar beiders hebben hun actie in ver van elkander gelegen plaatsen gevoerd om optreden van de politie te bemoeilijken, j Een twintigtal personen is aangehou den. De plaatselijke autoriteiten ver wachten, dat de beweging voortgezet zou worden en hebben maatregelen ge troffen. Binnen 24 uur, nadat inbrekers uit de woning van de landbouwer Y. H. te Bergsenhoek een brandkast met tien duizend gulden hadden ontvreemd, heeft de Rijkspolitie van 't dorpje met behulp van 'n speurhond de brandkast opgespoord en drie mannen gearres teerd. De brandkast was in afwachting van het verdere vervoer in een hooi schuur verstopt. Bij besluit van de president der RIS, die zelf opperbevelhebber van de gehele strijdmacht is, werd luit.-generaal R. Sudirman benoemd tot chef-staf van de weermacht der RIS, de kolonel Nsution tot chef-staf van de landmacht, de kolo nel Subijakto tot chef-staf van de zee macht en de commodore Suriadarma tot chef-staf der luchtmacht. NIEUWJAARSRECEPTIE VAN COMMISSARIS DER KONINGIN AFGELAST. De Nieuwjaarsreceptie op 7 Januari van de Commissaris der Koningin in Noord-Holland en de audiëntie op 12 Januari zullen niet doorgaan wegens ziekte van de echtgenote van de com missaris. GROOT-BRITTANNIE ERKENT DEZE WEEK HET COMMUNISTISCHE CHINA Van welingelichte Britse zijde wordt vernomen, dat de Britse regering aan het einde van deze week zal overgaan tot erkenning van het bewind van Mao Tse-Toeng. De staat Massachusetts, waarin Boston ligt, had evenals wij, een zeer zachte winter. Ongekend zacht was het er, tot plotseling een strenge vorst het land overviel. Op de vissersboten, die met hun buit huiswaarts voeren, moesten onmiddellijk alle hens aan dek komen om vorstschade te voor komen. Een lid van de bemanning van een trawler bikt het ijs rond de stuurhut weg. „Ik stond om twaalf uur 's avonds aan het DP-station, toen ze met z'n tiriëen aan kwamen lopen. Een was dronken en hing tussen de twee ande ren in. Ze wilden naar Overschie en zijn achterin mijn wagen gaan zitten. Daar het adres niet gevonden werd, gingen we terug naar Rotterdam. Juist toen ik met de auto over het midden van de viaduct op de rijksweg Rotter damDen Haag was, verzochten mijn passagiers mjj wat langzamer te rijden. Ik voldeed aan dat verzoek, maar plot- PASTILLES TEGEN Dr. Euwe heeft Dinsdag de kans De 43-jarige J. G. M. uit Loosdui- om zich te Hastings bij de leiders te nen, een van de organisatoren van de voegen voorbij laten gaan. Hij speelde „Parimutual Continental Voetbal-Pool" remise tegen de Noor Barda, terwijl werd veroordeeld tot een gevangenis- Evans (VS) van Fullen (GB) won en straf van een maand. Tegen hem was Szabo (Hongarije) van Winser (GB). De f 4000 boete geëist. leider Rossolimo (Frankrijk) bracht het De Nederlandse Elftal-Club zal Vrij- niet verder dan remise tegen de Brit dag pjen Haag de training hervatten. Home. De stand na de vijfde ronde is: Qp Woensdag 8 Februari. precies een 1, 2, 3 Szabo (Hong.), Evans (VS) en weejc vd5r de strijd tegen Engeland B Rossolimo (Fr.) 4 p.; 4. Euwe 1 Ned.) 3/i Hewcastle, zal een voorlopig Neder- p.; 5, 6 Horne (GB) en Wood (GB) 2A jands elftal te Amsterdam of Rotter- pnt.; 7. Fuller (GB) 1 pnt., 8, 9, 0 dam vermoedelijk tegen een sterke Winser (GB). Konig (GB) en Baida peense combinatie uitkomen. (Noorwegen) 1 pnt. Twee-en-twintig landen uit Zuid- Te Moskou werd de partij tussen jy[jdden_ en Noord-Amerika zullen van mevr. Fenny Heemskerk en de Poolse lg Februari tot 8 Maart te Buenos Aires Germanowa afgebroken. deelnemen aan de Pan-Amerikaanse Voor de West-Europa Beker heb- spelen. Het programma omvat vijftien ben de Ijsvogels met 43 van Tilburg verschillende takken van sport en toont gewonnen. De tussenstanden vande ijs- Veel overeenkomst met dat van de hockeymatch waren 11, 21 en 11. olympische Spelen. seling kreeg ik met een steen een klap op mijn achtehoofd, gevolgd door een paar stompen tegen mijn neus en oren. De wagen stond met een schok stil, ik opende het linkerportier en liet me, luid om hulp roepende, uit de wagen glijden. Dit was de lezing, die G. Koster, taxichauffeur, gistermiddag voor de Rotterdamse rechtbank gaf van de po ging, die drie jongemannen in de nacht van 20 op 21 September hebben ge daan om hem van zijn geld te beroven. Hij had echter slechts veertig gulden bij zich. De verdachten, de 19-jarige los-werkman J. J. van H„ de 24-jarige J. C. V. en de 17-jarige los-werkman V. B waren op weg gegaan naar Rot terdam om te monsteren. In Rotterdam hadden zij in een cafetaria het plan ontworpen om een taxichauffeur te beroven. V. zou de klap geven, terwijl B. het stuur zou overnemen. Van H. zou dan de beroving voor zijn reke ning nemen. Verdachte Van H. verklaarde, dat 't sein voor de klap het vragen van B om een sigaret zou zijn. B vroeg ver schillende malen om een sigaret, maar V durfde niet te slaan. Daarom heeft B. het toen zelf gedaan. Requisitoir. De president van de rechtbank merk te op, dat het verleden van B er nu niet zo mooi uitzag. Deze verdachte had reeds een vrachtauto gestolen en in Enschede een inbraak gepleegd. Op vijftienjarige leeftijd heeft hij van zijn vader f 6000 gestolen en dit bedrag in Amsterdam met enige vrouwen opge- maakt.^ De vader, die de terechtzitting bijwoonde, verklaarde, dat de jongen „eventjes uit het spoor was geslagen". De officier van justitie wilde in dit geval zware straffen opleggen. Tegen B. eiste hij een straf van anderhalf jaar. De andere twee verdachten hoor den een straf van een jaar en drie maanden met aftrek tegen zich eisen. De uitspraak volgt op 17 Januari. De KLM behoort tot de negen buitenlandse luchtvaartmaatschappijen die besloten hebben hun diensten op Buenos Aires op te schorten in ver band met een langzaam-aan-stakirig van het grond- en administratief per soneel. KONIJN. *]"EGEN DE TIJD. dat de zangkoren extra hun best doen op Stilla Nacht en Vrede op Aarde, neemt het sterftecijfer onder de konijnen gewel dig toe. Hoe gezelliger de tijd voor de mensheid wordt, des te ongezon der worden de uren voor het ras der neuzentrekkers. Zo gaat dat op deze •aarde: de één zijn dood is de ander zijn middagpot. Het is wel zielig, maar het zou nóg zieliger zijn. als de konijnen rond de Kerstdagen de mens heid opvraten. Laten de dieren beschermers die kant van de zaak nou óók eens in het betraande oog vatten. Enfin de konijnen van Zacharias Willemse (die stotterend zijn relaas op de groene tafel lei) waren bagger- vet geweest. De knapen konden niet meer vrete van de dikkigheid, zei getuige en de officier, die ik er altijd van verdenk een gezellige smulpaap te zijn (al kijkt'ie soms bar zuur) greep genietend naar de tweede etage van "zijn onderkin. - En op de ochtend voor Kerstmis, toen ik ze wou ophangen was er eentje foetsie. Ophangen?, vroeg de rechter verbouwereerd. Ik moest ze toch opeten met me vrouw en me zus en de kinderen?, verbaasde Zacharias zich. Welnou dan Dat1 is dierenmishandeling. Ko nijnen hebben recht op een pijnloze dood. Een klap met een stuk hout, precies achter de oren, is toegestaan. Hoe wonderlijk zijn de kronkelin gen van der mensen hersens. Want de beul zei, dat 'ie zulks niet over zijn hart kon verkrijgen. U moet rekenen, Edelachtbare, ik heb ze 't hele jaar zelf gevoerd en schoon gehouwe en zo en dan ineens maar een klap op d'r kop geven, nee, dat kan 'k niet. Ik steek ze altijd met d'r kopjes in een strop en dan loop ik weg tot ze goed dopd zijn. Die beessies weten niet beter Als u zelf uw hoofd eens in het zand stak? U schijnt me een aanhan ger van de struisvogelpolitiek. Maar goed, dat ene konijn was weg en de politie vond de huid in de schuur van uw buurman. Precies. Een wit vlekje op een zwart neusje, maar dat kon je niet meer zien, want de kop was er niet bij. Maar het velletje was van de no taris. De notaris? schrok de rechter. Wat is dat nou weer? Zo heette dat beessie, want rae- heer de notaris bij ons loopt ook al tijd van die gekke gezichten te trek ken. Net een konijn. Ze noemen 'in de ram van Geesje; da's mevrouw van de notaris, ziet u. Genoeg, genoeg. De rechter woof verdere onthullingen wjjd weg en riep de politieman, die de gappende buur man in de strop van het recht haj} laten bungelen. De buurman zelf was niet verschenen, maar de verbalisant was zo exact in zijn betoog, dat twij fel uitgesloten was. Trouwens: de be kentenis stond op papier. Veertig gulden boete. Bij de poelier heb je daar tien konijnen voor. Pan klaar. En pijnloos in de Kerstpot ge slagen. KAREL. PATRICIA WENTWORTH 77 Lamb's derde vraag kwam vrij snel: Hoe lang kende u mr. Porlock al?' „Mr. Porlock?" „Kom. komwe weten, dat u hem xende", zei de hoofdinspecteur streng. We weten ook, dat u gewoon was met heir. te telefoneren. Uw gesprekken zijn afgeluisterd. Waarom tijd ver knoeien? U was door hem omgekocht .v ik wil weten waarom!" De oogleden bleven omlaag, de lip pen gesloten. Toen. plotseling, glim lachten ze 't was geen prettige glimlach. „Ik zie niet in. wat de politie ermee te maken heeft, als een heer belang steil in een dame". „Dan moet u maar eens even na denken. Als een heer is vermoord, is ol ies. wal met hem in verband staat van belang voor de politie. Begrepen? Nu, vaarom had hij u omgekocht?" De alimlach bleef. „Hij stelde belang in mrs. Oakley" ..Die hij nooit vóór Woensdag j.1 i ad gezier.' Plotseling gingen de oogleden om hoog. Ze had koude, sluwe ogen. „Wie zegt dat?" „Mr. Oakley. Als u 't anders weet, doet u beter, het te zeggen". De oogleden gingen weer omlaag. „Hij kwam haar Woensdag bezoeken. Ik meen, dat een heer, die op een dame gesteld is, haar wel een bezoek kan brengen". Lamb keek haar met zijn stierenblik aan. „Hoor eens hier, miss Hooper, het dient tot niets mij zo wat op de mouw te spelden. Ik zei u al, dat uw ge sprekken met mr. Porlock afgeluisterd zijn. U belde hem Dinsdagavond op en vertelde hem, dat mrs. Oakley een verkreukeld portret had gevonden, waarover ze erg ontsteld was. U vroeg hem of u hem zou mededelen, wiens portret het was en hij zei, dat u hem de naam van de fotograaf moest noe men. Dat deed u toen; de naam was Rowbecker Son, Norwood. Nu. van wie was dat porti-et?" ..Hoe zou ik dat veten?" „U wist het heel goed. toen u met mr. Porlo:k sprak". Opnieuw keek ze hem aan. echter niet rechtstreeks, maar terzijde. ..Welnu, het was mr. Porlock". ..Is u daar zeker van?" Ze knikte. ..Zij leek precies". ..Weet u waar het vandaan kwam.' ..De kleine jongen moet haar in han den hebben gekregen, want zij was in zijn speelgoedkast. De kinderjuf frouw zei, dat ze de foto bedorven had den toen zij weg was. Zij vertelde, dat miss Brown het portret in de kinder kamer van de grond had opgeraapt en meegenomen!" „Wat gebeurde er met het por tret?" „Mrs. Oakley zei, dat het bedorven was en ze gooide 't in het vuur". „Kwam mr. Porlock haar Woensdag bezoeken?" „Ja". „Waar ontving ze hem?" „Boven, in de zitkamer". „En wat hebt u van 't gesprek afge luisterd?" „Ik luister niet aan deuren". „Is er een deur, -waardoor u kon hebben geluisterd; een deur naar de slaapkamer?" „Ik luister niet aan deuren". „Ik vraag u, of er een deur is naar de slaapkamer. Anders zal ik het aan mrs. Oakley vragen". „Er is een deur". „En u luistert niet aan deuren?" Kijk eens miss Hooper ik dreig niet en doe geen beloften ik moet slechts een paar feiten uitzoeken. Dit is een gevat van moord. Wie de politie in haar taak belemmert, maakt zich aan een ernstig vergrijp schuldig. Als u aan de deur hebt geluisterd en enige inlichtingen verkreeg, die de politie zouden kunnen helpen, is 't uw plicht, ze te vertellen. Als u soms van plan mocht zijn. die inlichting te eigen bate te gebruiken, zou u dat lelijk kunnen opbreken het zou chantage zijn. Chantage is een zéér ernstig mis drijf U weet het best hoe uw staat van dienst eruit ziet en of hij een on derzoek kan verdragen. Ik voel er niets voor, zulk een onderzoek in te stellen. Welnu, welk deel van het gesprek tussen mrs. Oakley en mr. Poi-lock hebt u afgeluisterd?" Miss Hooper overwoog haar kansen. Zou mr. Oakley haar betalen voor haar stilzwijgen? Dat was de vraag, want Gregory Porlock leefde niet meer. Maar mrs. Oakley zou zeker betalen eneen ogenblik later mr. Oakley onder hevig snikken alles ver tellen. Mr. Oakley nu kon wel eens niet gemakkelijk zijn. Zij „Hooper", kon zich de weelde niet permitteren, de politie als 't ware tot een minuti eus onderzoek uit te dagen. Als je nog jong en fris was, kon je desnoods wat wagen, maar die tijd was voor haar voorbij. Eerst voor eigen veiligheid zorgen, was nu het parool. En in dat geval kon je je de oolitie niet tot vij and maken, 't Was oeter, de politie te vertellen, wat ze wilde weten en pro beren, of er nog iets van mrs. Oakley was los te krijgen.... zo snel moge lijk. voor alles uitkwam. Ze zou het gemakkelijk klaarspelen, door het ene ogenblik in tranen uit te barsten en daarna haar gezicht weex zo glad te strijken, dat mr. Oakley niet dadelijk lont zou ruiken. f wordt vervolgd» De dagen zijn bladen in het boek des levens Schrijf er dus niets op dan goede daden en eerlijk stre ven. DZJAM1 Opnieuw hebt U kou gevat en hoest U dagen lang. Grijp tijdig in. Bronchitis dreigt!! Neem heden nog akker s abdijsiroop, l die weldra Uw hoest zat stillen en Uw keel en luchtpijpen zuiveren van. prik- kelend slijm en ziektekiemen. Morgen reeds zijt U zoveel betert Tegen 'Kou, Hoest, Bronchitis en Griep. ,,'s Were/ds béste Moes tsiroop In een te Amsterdam gehouden ver gadering van afgevaardigden der grote landelijke-, provinciale en stedelijke zangersbonden en de Nederlandse diri genten organisatie, is het centraal co mité vocaal concourswezen (kortweg genoemd „Voco") geconstitueerd. Voco, omvattende ongeveer 50.000 le den van zangkoren, stelt zich ten doel de uniformiteit inzake het vocale con courswezen in het gehele land te be vorderen en de bestaande misstanden uit de weg te x-ulmen. Het inmiddels met algemene stemmen aangenomen landelijk concoursreglement trad 1 Ja nuari in werking. In het bestuur wer den gekozen: Willem Zonderland, voor zitter. A. H. M. Kurvers, C. Overbeek, H. K. Schippers en H. Dijkman, secre taris-penningmeester. Weesperstraat 12 te Amsterdam. TREKKING LOTERIJ JEUGD VAN NEDERLAND UITGESTELD. De trekking van de loterij tentoon stelling „Jeugd van Nederland", die vóór 1 Januari 1950 zou worden ge houden. is uitgesteld. De uitloting zal waax-schijnlijk in Maart geschieden.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3