Helderse Hobby Club heeft aan de Westgracht onderdak gevonden Groningers waren gisteravond in Centraal op neijaorsveside Stad en Omgeving Janus zag zijn siraat Schipbreukeling van de „Toornvliet" aangespoeld Uit het politierapport H.A.V. versloeg Animo Jaarlijkse feestavond personeel gebr. Meyer In 1161* kort Indonesisch personeel kan bij Marine blijven Burgerlijke Stand Lichaam van de heer K. Kos bij Esbjerg aangetroffen De nieuwe avonturen van Pim, Pom en Pam Het lag voor het grijpen Wintercompetitie H.B.C. Tussen Haaks en Kuitje Over tropische vissen Texel verspeelt een punt aan Wieringerwaard Julianadorp Sportnieuws Stemming, koffie en kouke waren weer best Besommingen Kmuiden VAN MARSDIEP TOT IJ Texel Wieringen Naar verdere verfraaiing Burgerlijke Stand Urk DINSDAG 10 JANUARI 1950 Bestuursleden waren op congres ie Amsterdam De Helderse Hobby-club, die onlangs werd opgericht, mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Het ledental bedraagt momenteel negen en veertig en de actieve bestuursleden zijn zelfs van plan het bestuur uit te breiden. De leden zijn verdeeld over de afdelingen radio, scheikunde, fotografie (film), modelbouw, tekenen en muziek. De afdeling toneel is in oprichting. Het belangrijkste is echter, dat de jongens en meisjes nu de beschikking hebben over een halve zolder, die hun tegen een redelijke huurprijs door de heer Helder van de Westgracht is afgestaan. Deze zolder bevindt zich in het meu belpakhuis aan de Westgracht 43, waar de leden van de Hobby-Club terecht kunnen wanneer zij willen. Zaterdag en Zondag hebben de voorzitter, Jan van der Wulp en de secretaris, Wim Coppens, in Amsterdam een congres van Hobby Clubs in Nederland bijge woond, dat was bedoeld als voorloper van het Paascongres. Tijdens dat con gres zal een bondsbestuur worden ge kozen, en de Hobby Club3 zullen dan zeer waarschijnlijk Koninklijk worden erkend. Na de opening door de voorzitter van de Hobby Club Amsterdam, die in bet bijzender de geestelijke vader van de Hobby Clubs, Leonard de Vries, lr Van de Berg, technisch redac teur van het blad „Hobby Club", en de directeur van de uitgeverij „De Be zige Bij", de heer Lubberhuizen, die belangeloos enkele lokalen van de uit geverij had beschikbaar gesteld, wel kom heette, nam Leonard de Vries het woord. Deze zette vooral nog eens de opzet en het doel van de clubs uiteen, en sprak over de grote taak die voor hen is weggelegd in het opnemen van de zogenaamde asphaltjeugd. De heer De Vries besprak voorts de mogelijk heid van Koninklijke erkenning en 't verkrijgen van subsidies. Verder dee»- de hi. mede, dat Nederland thans veer tig Hobby Clubs telt Hierna kregen alle vertegenwoordi gers de gelegenheid iets over de acti viteit van hun club te vertellen. Arn hem had te kampen met het ouderen- probleem. De Hobby Club is namelijk voor jongeren e,. wordt ook geheel Zondagmiddag is aan het strand nabij paal zes het lichaam gevonden van een naar schating 40-50-jarige man, die een ongemerkt zwemvest droeg. Het onderzoek naar de identiteit van de aangespoelde werd vergemakkelijkt doordat men in een van zijn kleding stukken het merk aantrof van een Haagse firma, terwijl hij voorts in het bezit was van eer) contramerk van de Haagse tram. In een zegelring aan zijn linkerhand meende men aanvankelijk de letters G. H. te lezen. De Helderse politie, die de mogelijk heid zag dat de aangespoelde man tot de bemanning had behoord van de „Toornvliet", die in de nacht van Za terdag 10 op Zondag 11 December in bet Kanaal verging, stelde zich via de Rotterdamse havenpolitie in verbin ding met de rederij waarvoor de ge zonken kuster voer. en toen bleek al vrij spoedig dat men het bij het goede eind had. Het lichaam was van de één en vijftigjarige machinist van de „Toornvliet", Cornelis de Heijer, af komstig uit Voorburg. De vijftienjarige H. D. kreeg ruzie met een bakkerknecht, toen deze een stuk touw van zijn broertje had afge nomen. De bakkersknecht die een mes had getrokken, stak D. daarmee in de knie. Een diepe wond was het gevolg van een onbezonnen daad. In een woning aan de Anemonen- straat ontstond een vechtpartij tussen S. Z. en A. J. R. Een buurvrouw, die er ook by was, kreeg de klappen. Zij liep een hoofdwonde op. Een jongen vroeg assistentie by de politie, omdat zyn vader en moeder ruzie hadden. Toen de Hermandad ar riveerde had de man, die eerst t huis raad had vernield, reeds de benen ge nomen. Van drie lantaarnpalen aan de Buitenhaven zyn de mateis stuk ge gooid. Gistermorgen werd alarm gesla gen voor een brandje in de Ceram- straat. Het bleek nogal mee te vallen. Een crapaud, die te dicht bij de kachel had gestaan, was gaan smeulen. Ver der onheil werd voorkomen, 0 Het is de HA V-heren Zondagmiddag gelukt een kleine overwinning te beha len op Animo. Het was een aardige wedstrijd van vrijwel gelijkwaardige tegenstanders. Het veldspel van HAV was beter verzorgd, doch daar stond tegenover dat de Zaandamse ploeg goe de schutters en een uitstekende doel- verdediger bezat. Had deze laatste zijn doel niet zo vakkundig verdedigd, dan souden onze stadgenoten zeker een grote zege hebben geboekt. Met de rust was de stand 33. In de tweede helft scoorde HAV twee doelpunten, tegen Animo één. De HAV- heren wonnen dus met 54. door jongeren geleid. Het was de vraag of jonge mensen boven de één en twin tig jaar kunnen worden opgenomen. Men kwam nog niet tot een beslissing. Men was echte van oordeel, dat zij wel als lid mogen toetreden, maar geen deel mogen uitmaken van het bestuur. Hierover zal op het Paascongres ver der worden gesproken. Hobby Club Den Haag vertelde over de grote steun, die men daar van de BPM ondervindt. Amsterdam-Noord, waar onder andere een Jeugd Amateur Radio Omroep is gevestigd, wordt veel geholpen door Draka en Stork. Ook de Clubs uit Utrecht en Amersfoort kun nen steeds op medewerking rekenen van grote fabrieken en bedryven. Zondagmorgen werd het congres voortgezet Na de lunch, aangeboden door de directie van „De Bezige Bij- hield Den Haag een leerzame voor dracht over aardolie. In een byzonder gezellige sfeer heeft het personeel van de fa. gebr. Meyer zijn jaarlijkse feestavond in Casino ge houden. Het is, zoals de voorzitter in zijn openingswoord wenste, een echte familie-avond geworden, waarop elk een iets van zijn kunnen ten beste heeft gegeven. Het ontbrak er nog maar aan, dat men na ieder nummer ging zingen „Dat is mooi geweest" of „Hy is met z'n g.... in het water gevallen", zoals zo dikwyis op familie-bijeenkomsten het geval is. Laatstgenoemd schone lied zou van toepassing geweest zijn op de schets na de pauze, waarin de manneiyke krachten nogal eens ver stek lieten gaan. De gehele avond stond in het teken van de Marine. Het programma was een bont allerlei, waarin de parade door een 20-tal keurige matroosjes in uniform, alsmede de Spaanse dans, in gestudeerd door de heer H. Schaap en uitgevoerd in mooie zelf-vervaardigde costuums, uitblinkers genoemd moch ten worden. Verder was er een be schaafd zingend matrozenkoortje onder leiding van de heer Zeeman. De dames D. Walter, C. de Vries en S. van Urk wonnen aller harten met een schetsje, waarin vooral mej. Walter als ma troosje menig lachsalvo ontketende. Een speciale goedkeuring verdiende het duo Van der WendeVan Wolferen met hun voordracht als boer en boerinnetje. Dit was ingestudeerd door de vader van één der meisjes, en men kon bij de uitvoering een speld horen vallen. De voorzitter sloot deze avond met een harteiyk woord van dank aan allen, maar in het bijzonder aan mej A. de Jong, die zoveel medewerking by het voorbereiden van deze avond had gegeven. De heer Smits bood haar bloemen aan en mocht zelf ook een presentje in ontvangst nemen. Toen volgde tot besluit het bal, dat onder de goede leiding stond van de heer A van den Berg. Hedenavond geeft het Haags Stryk- kwartet in de Nieuwe kerk aan de Weststraat een concert voor de Hel derse Volksuniversiteit. Met ingang van 1 Januari 1950 is de heer T. Schol bevorderd tot chef telegrafist van het Radio peilstation „Willemsoord Gonio" te Huisduinen. Te Amsterdam slaagden voor het Staatspraktijkdiploma voor Handel cn Administratie onze stadgenoten A. M. de Boer en J. P. Bilstra, die beiden hun opleiding ontvingen by het Insti tuut .Mercurius". Naar wy vernemen is de Indonesi sche beroepsschepelingen, die thans dienst doen by de Koninkiyke Marine, aangezegd, dat zy vóór 1 Februari moeten beslissen of zy in dienst by de Koninklijke Marine willen bUjven, dan wel ontslag willen nemen en op rijks kosten teruggaan naar Indonesië. Desgewenst kunnen zy ook in dienst van de Konirkiyke Marine blyven tot uiterlijk zes maanden na de bekend making van ie dienstvoorw aarden waaronder zij naar de marine der RIS kunnen overgaan. In die periode van zes maanden zullen de betrokkenen moeten beslissen of zy by de Konink lijke MaJne willen blyven, ontslag willen nemen of willen overgaan naar de marine der RIS. Verder kunnen Indonesische Marva's die thans -n Nederland dienen, onge acht hun d: jnsttijd, een verzoek om ontslag indienen. Zy behouden echter hun aanspraak op overtocht op ryks- kosten. Bevallen: C. v. d. GulikZwager man, z. T. WoltersDienaar, d. H. S. J. Forrer—Timmermans, z. N. Klomp—v. d. Vliet, d. J. Berbée Schilder, d. G. M. BilstraDekker, d H. de PortoTerpstra, z. C. M. Meijersv. d. Herik, d. M. E. J. Kraak—Leenders, d. L. v. d. Brug— Kuiper, z. Ondertrouw d: C. W. F. Coster en C. S. W. Brinkman. Getrouwd: D. Klik en J. H. Kreijger. J. Rayer en J. P. van Dok. G. Verhoef en H. Hartsuiker. W Boon en P. Truinsma. L. F. Witten- berg en T. Muntjewerf. J. Ruiter en H. E. K. M. M. E. Wilken. Overleden: W. v. d. Linden Domselaar, v. 61 jaar, N. Veer Horn, v. 78 jaar. N. Wal, m„ 63 jaar. F. L. Hoelandt, m.. 84 jaar. Enige tyd geleden kreeg de politie in Den Helder via de telex uit Dene marken bericht,' dat op 9 Decembei vijf en twintig myl ten Noord-Noord- Westen van Esbjerg het lichaam van visser dryvende was gevonden. Aan een onbekende man door een Deense wijzingen deden vermoeden, dat het hier het stoffelyk overschot betrof van de heer K. Kos, die op Zondag 23 Oc- tober, tezamen met de heer E. W. Beth, op zo noodlottige wyze op de zoge naamde Bollen ten Oosten van Oude- schild om het leven is gekomen. De Helderse politie autoriteiten heb ben onmiddellyk een onderzoek inge steld, dat inderdaad leidde tot de iden tificatie van de heer Kos. Zyn stoffe lyk overschot, dat opgebaard stond in het ziekenhuis te Esbjerg, is gistermor gen naar Den Helder overgebracht, waar het Woensdagmiddag om één uur op de Algemene Begraafplaats ter. aarde zal worden besteld. 65. Arme prinses Knagelyntje. Nu is ze tóch weer in handen van de rovers en wie moet haar nu bevryden? Kijk, daar gaat de roverhoofdman er van door. Hij geeft zijn paard, dat hy onder de muur had klaar gezet, nog eens extra de sporen. „Voort m'n beestje", roept hy vrolyk uit „We moeten hier zo snel mogelyk vandaan!" Intussen zijn Pim, Pam en Pom ook eindelyk naar de strykkamer gegaan, maar hoe ze ook roepen en hoe ze ook zoeken, de prinses is weg. „Hoe kan dat nu- roept Pim wanhopig uit. „Er is toch niemand hier geweest!" „Misschien is ze ergens anders heen gegaan! zegt Pam. maar Pim krijgt een vreselijk vermoeden en rent naar de wallen, waar hy juist op tijd komt om in de verte de wapperende mantel van de roverhoofdman te zien, die snel op zijn paard voort galoppeert. Gevonden: Doublé armband, zil veren schakelarmbandje, broche (hon denkop), twee bussen verf en drie kasboeken, kinderbril. duimstok, paai zwarte motorhandschoenen, motorhand schoen, handbeschermer, bruine da meshoed, wollen donkerblauwe hand schoen, ketting (im. parelsnoer), stuk loden pyp, aangeklede pop, ledige por- temonnaie, groen wantje, zilverbon van f 2.50, zadeldekje, zilverbon van f 1. Verloren: Bruine alpinomuts, doublé armband, armbandhorloge, zil veren armband, zilveren broche, vyf vaten bier (ieder inhoudend drie-en- dertig liter) en twee achterhekken auto, groene lederen ceintuur, kinder muts (blauw met sterren), vier medail les aan lint, rode portemonnaie inh. f 1, donkerbruine portemonnaie inh f 6 4 f 7, schoolrapport, padvinders- riem met mes, vulpen, grijze want, windjack, paar washandjes. De Helderse Bridge Competitie 1945 heeft de wintercompetitie voortgezet. De uitslagen van de derde ronde waren- A-lyn: 1 Doms-Bakker 68 p., 2 Dek- kers-Snoerwang 66, 3 Kersbergen-Vis ser 601/,, 4 Beneker-Veenstra 58, 5 Slemmer-Bakker 55'A, 6 heer en mevr Schotmans 51, 7 Smit-Swennen 49 8 Selier-Smeets 481/, 9 Mud-Vorrer 48, 10 heer en mevr. Planken 43A, 11 heer en mevr. Besterveld 39 12 Grande- Steinberg 38. B-lijn: 1 Erfman-Timmermans 73 p.. 2 Dukers-Roozing 69, 3 en 4 mevr Schneiders-mevr. Veenstra en Brede- rode-Schra 67, 5 Van Praag-Spruit 62, 6 heer en mevr. Meijer 61, 7 heer en mevr. Lelie 60l/„ 8 vd Berg-vd Helm 58 K, 9 Rammers-De Vries 56^, 10 heer en mevrouw Vries 531/,, 11 heer 'en mevr. Krap 51, 12 Harjer-Schilper- oord 51, 13 De Looze-Overeem 50. Aan de geiheentelijke visafslag werd gedurende de eerste week van het nieuwe jaar aangevoerd: 521 kg bot, 860 kg garnalen, 195 kg kaan, 1037 kg kabeljauw, 30 kg rog, 497 kg sar dien, 4004 kg schar, 7847 kg schol, 350 kg tarbot, 6327 kg tong, 3263 kg wy- ting, 76 kg lever. Het is morgen hoog water om 12.30 uur, en laag water om 6.35 en 18.30 uur. De temperatuur van het zeewa ter was 5.7 graden Celsius. Bij beschikking van de minister var Marine van 30 December 1949 is de heer R. C. Gomes, gerekend met in gang van 1 Januari 1949 bevorderd tot technisch ambtenaar le klasse by de Rykswerf. Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" is gis termorgen van de werf gekomen. Zo als wy reeds berichtten, zal zy mor gen naar de Zeeuwse wateren vertrek ken Het Engelse motorschip „Roxton". lat onlangs 'n paar dagen met machine- schade in de haven van Den Heidei heeft gelegen, is gistermiddag van Hai- lingen naar Rotterdam vertrokken. Op Maandag 16 Januari houdt de heer J. Schippers voor de aquarium- verenigingen „De Gup" en „Glasbaars" ln de bovenzaal van café De Boer aan de Koningstraat een lezing over het onderwerp „Het kweken van tropische vissen". Men verzekerde ons, dat belangstel lende aquariumvrienden hartelyk wel kom zyn. lanus Kuiper, de oudst' der Blauwe Zeerid ders, heeft gisteren een onvergetelijke dag gehad- Na bijna twee jaa~* onaf gebroken in huis te heb ben gezeten, heeft hij gistermorgen een bezoek gebracht aan de Oude Helder, het plekje grond, dat hem zo dierbaar is. Half rechtop gezeten rP de brancard in de zie kenauto van het Rode Kruis, kon de drie en negentigjarige oud-red der, die in Mei vier cn negentig jaar wordt, naar buiten kijken. De auto heeft hem naar het Dorus-Rijkershofje ge voerd, waar hij de mooie huisjes kon bc 'onderen en door het raam van de auto heeft hij gepraat tegen moeder Koste en moeder Bontes. En alle oud-redders of hun we duwen hebben gewuifd naar Janus, die ov?--ge lukkig honderduit bab belde met de mensen van het Rode Kruis, die bij hem zaten. Hlal zal er echter in hem zijn omgegaan toen hij de Adrianus IJs brand Kuiperstraat in reed, de straatl die naar hem werd genoemd. Vcor het bordje, waarop met grote witte letters Adria nus IJsbrand Kuiper straat" te lezen staat, heeft de bestuurder van de ziekenauto even halt gehouden, om de Koning der Blauwe Zeeridders dat goed te laten lezen. En Janus was in z'n nop jes, dat hij dit nog heeft mogen beleven. Hy heeft zijn ogen uit gewreven, toen hij al die prachtige huizen zag, maar toch heeft hij eer lijk gezegd, dat het niet meer de Oude Helder was de Oude Helder van vroeger, zoals hij het zo goed heeft gekend. Al leen de trap by de Wind wijzer en de Windwijzer zelf konden hem daar aan herinneren. En nu zult u zich waarschijnlijk afvragen waaraan Janus dit heer lijke tochtje te danken had. Het is zo simpel ge gaan en men heeft er de oude man zóveel plezier mee gedaan.' Janus Kuiper en zy' dochter gingen ver huizen. O, niet ver weg. Zij bleven in dezelfde straat, in de Van Speyk straat, maar ze verlieten het oude huisje op num mer twee en twintig, om nummer tien, een prach tig nieuw huis, te gaan bewonen. De voorzitter van het Rode Kruis had Janus dochter al eens beloofd dat hij Janus het nieuwe Oud Den Helder zou la ten zien. Maar dan moest het mooi weer zyn. En gisteren was de gelegen heid daar. Er scheen een schHel winterzonnetje en terwijl men het bed van Janus Kuiper naar num mer tien overbracht, kon hij met de Rode Kruis wagen zijn ritjz maken. Janus Kuiper heeft Oud Den Helder weerge zien en het is hem niet tegengevallen. De oud redder was opgetogen Het Rode Kruis heeft met deze korte rit iets groots gedaan. Jets, dat alleen Janus op de juiste waarde kon schatten Men heeft hem beloofd dat hij in de toekomst een tweede tochtje doo" Oud Den Helder mag maken. „Ik hoop het te beleven", heeft Janus toen gezegd. Door het gelyke spel van Texel in de thuiswedstryd tegen Wieringer waard zyn de kampioenskansen van de Eilandbewoners weer tot het mini mum gedaald. Vóór de rust waren de gasten iets sterker door het windvoor- deel, doch door gebrek aan schutters bleven doelpunten uit. Texel speelde in die periode een zeer slechte partij, er werd niet geplaatst en zelfs werd er vergeten een tegenstander aan te vallen, indien deze de bal in zyn be zit had. Na de rust ging het iets be ter. Wieringerwaard werd geheel op eigen helft terug gedrongen, doch by Texel bleef het goede schot uit. Scher mer vond dit klaarblykelijk te erg en na een half uur spelen in de tweede helft passeerde hy de W.W.-keeper kansloos. De bezoekers streden deson danks met groot enthousiasme verder. Tien minuten voor het einde scoorden zy dan ook het verdiende tegenpunt, verdiend door hun grote wilskracht. De dames van de handbalvereni ging JHC hebben Zondag weer een paar fraaie successen behaald. JHC I speelde in Wieringerwaard tegen Olym- pia I en won daar met 42. Het twee de elftal ontmoette in Sint Maarten DES 2, dat een 5—0 nederlaag te slik ken kreeg. JCV heeft een slechte Zondag achter de rug. Het eerste elftal verloor in Heerhugowaard met 40 van Hugo Boys. Het tweede elftal ging met 51 tegen Zeemacht 2 ten onder. Centraal was gisteravond welhaast te klein, om al de Groningers te kunnen herbergen die met elkaar bij de Grönneger /eraineging „Stad en Ommelanden" een neyaorsveside hebben afgelegd. Deze Nieuwjaarsvisite, die de Groningers nu voor de derde maal hebben gehouden, Het aan gezelligheid en stemming niets te wensen over. Er was muziek, er was vreugde en men was onder elkaar, wat wilde men nog meer? Geen wonder, dat deze derde Nieuwjaarsvisite volledig is geslaagd. De tafeltjes waren in ryen by elkaar geschoven, zodat men lange tafels kreeg die net pasten in deze vroiyke kring. Daar zaten de mannen met lange Goudse pijpen tussen de tanden, en ze rookten dat het een lieve lust was. En we mogen wel verklappen, dat enkele dames, toen de lach niet van de lucht was, de kouke ter zyde hebben gelegd om ook even zo'n Goudse te proberen. De voorzitter, de heer J. Lenstra, ver telde de leden in zyn welkomstwoord over de plannen van de Groniger ver eniging. Het waren er vele, waarvan we slechts noemen de uitnodiging die van de voetbalvereniging GVAV werd ontvangen om in het voorjaar, als GVAV vyf en twintig jaar bestaat, haar gast te zyn. Men herinnert zich onge- twyfeld de wedstrijd tussen Helder en GVAV, waarbij „Stad en Ommelanden" als gastvrouwe van de Groningse voet ballers optrad. En nu wacht „Helder" èn de Groninger vereniging een min stens even gastvrije ontvangst bij GVAV Nadat de heer Lenstra alle aanwezi gen een voorspoedig 1950 had toege wenst. kon men een gevarieerd pro gramma gaan afwerken. De Martini's onder leiding van de heer S. Timan, hebben zich kranig geweerd. Men heeft vooral kunnen genieten tegen het ein de van de avond, toen de dames en jongens demonstreerde hoe het tijdens hun'repetities toegaat. Waar Is Rikki? Ook Thomasvaer en Pieternel hebben veel succes geoogst. De heer J. Hek man had voor hen een tekst geschre ven, die vlot over het voetlicht werd gebracht, en dikwyis moest worden on derbroken om de „zaal" even te laten uitlachen. Thomasvaer en Pieternel hebben in deze rijm hun wensen niet onder stoelen of banken gestoken. Mi nister Lieftinck werd er bij gehaald, en men was lang niet tevreden over de zalen die in Nieuwediep beschikbaar zijn. Om nog maai- niet te spreken van de huurprijs die zij moeten opbrengen, verzuchtten die twee op de planken En Pieternel vroeg zich af, waar Rikki van de Helderse Courant was geble ven. Ja, zy veronderstelde zelfs dat het meiske met het avonturenbloed er met de kas vandoor was! Wat heeft men voorts gelachen om opoe Veenstra de tweede, die zich en kele ogenblikken later ontpopte als mej. T. Komduur, die liet zien wat le nigheid is. Aan de heer H. Prins, voorzitter van de Friese vereniging „Gijsbert Japicx viel de eer te beurt een echte Gro ninger koffiepot te verloten. Goede wensen. Maar voor hy dat deed. heeft hy de goede wensen van voorzitter Lenstra in ontvangst moeten nemen, waardoor de heer Prins zich ook niet onbetuigd liet, en de aanwezigen in het Fries hartelyk dank zegde. Zijn welgemeende woor den werden beloond met het Friese volkslied, dat door alle Groningers uit volle borst werd meegezongen. In de pauze werden doosjes lucifers verkocht, die veelal een stukje papier bevatten, dat recht gaf op een fraaie prijs of een lekkernij. Er werd voorts Grönneger kouke verkocht en rondge-, deeld, die heerlijk smaakte bij de ko- fie. Hierna voerde de toneelclub „Het Stiekeltje" op. Alle medespelenden, en vooral de boer en diens knecht Jan, verdienen een pluim. Zy, die niet de gasten van „Stad en Ommelanden" zyn geweest, kunnen eerst recht begrijpen hoe gezellig het was. als zy weten dat om kwart over twaalf twee jongeman nen nog de kracht vonden een jiu-jitsu demonstratie te geven. Daarna begon het Nieuwjaarsbal, dat de kroon zette op een „ouderwetse" Grönneger avond! De besommingen van Maandag waren I stoomtrawler, SCH. 91. f 29 000: mo- torloggers KW 28. f 3290. KW 51 f 3960: KW 64. f 2720; KW. 84 f 4330- KW. 166. f 1590: KW. 78, f 4120- KW 125. f 3660: KW. 169. f 4000; KW 24 f 2000: KW 108 f 1910: KW. 104, f 3650-' KW. 210. f 1870: KW. 53. f 1850; IJM* 74. f 3690: IJM. 52, f 1590; IJM. 228 f 850. De besomming van de motorlog- ger IJM. 283, met verse haring was f 6360. De aanvoer was 2250 kisten waarvan 250 met verse haring. De prijzen per kilo waren gr. tong 2.252.10, gr mid. tong 2.25—2.05, kl* mid. tong 2.30—2, tong I 2—185. tong II 1.79—1.70, tarbot 3.25—2.80. Prijzen per 50 kilo wyting 33—25, gr. schol 63 -56, mid. schol 61—54, kl. schol 48—29 verse haring 27—24.50. X De bekende biljartspeler J. Peet oom uit Schagen is ir de wedstryden om het Nederlands kampioenschap derde klasse klein biljart 38/2 op de tweede plaats geëindigd Aan de Langereis te Winkel is een schuur van de landbouwer Klaver in vlammen op gegaan. Het vee kon worden gered, doch dit was niet het geval me' drie paarden, die jammerlyk in de vlam men omkwamen. Het woonhuis bleef gespaard. X Bü de aanvang van de zomer dienstregeling zal de ry snelheid op 1 baanvak Amsterdam—Alkmaar wor den opgevoerd tot 120 km per uur (thans 105 km) O De omzet van de groentenveiling B P. en O. te Beem- ster is in 1949 gebaald van f 3.142.510 tert f 2.390.350. X By twee families aan de Veenen- laan te Hoorn is ingebroken. De buit bestond uit een gouden en een zilve ren horloge en een tedrag van f 15.50 Ds. D. Boer, vroeger Ned. Herv. pre dikant te Grootebroek, is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassa» wegens zyn verdiensten als secretaris van de Bond van Nederlandse predi kanten Te Bobeldyk is dr. Lohman uit Obdam met zijn auto in een sloot gereden. Door de schok raakte de benzinetank los en dientengevolge stroomde de benzine de auto binnen, gelukkig was in de wagen geen vuur aanwezig. Door een passerende man is de arts uit zijn benarde positie ver lost. X Men hoopt deze maand een begin te maken met de inrichting van het Zuiderzeemeuseum te Enkhuizen. X Een slager te Beverwyk heeft ln een stuk koevlees een geweerkogel aangetroffen. X Dr. J. J. v. d. Horst te Zaandyk is benoemd tot algemeen voorzitter van de Mij. tot bevordering der Genees kunst. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adriaan, z. van T. Eel- man en C. J. Verplanke. Maryke G., d. van G. Rosier en C. A. van Hoorn. Tonnis, z. van Nan Huisman en H. Bas. Marja, d. van P. Mosk en H. Dekker. Charlotte C. J., d. van Carel J. J. Janse en A. C. Scholten. Eduard, z. van J. M. Ulyn en B. van Beek. Ja- cob, z. van W. Duinker en N. Dryver. Ondertrouwd: Wilhelmus T. M. Kniest en Theodora M. Kager. Cornelis Kooger en Martje Stark. Johannes Manni en Maantje Bremer. Getrouwd: Arie Dros en Aaltje P. van der Schans. Jan Kooger en Hendrika Brouwer. Johannes R. Leber en Engelina M. Witte. Overleden: Trijntje Pais, echtg. van C. Kalis. Jan Trap, wedr van Aaltje Bremer, 100 jaar. MARKTBERICHT DEN BURG, 9 Jan. - Aangevoerd werden 6 koeien van f 550-f 700; 2 grasklaveren van f 160—f 180; 48 biggen van f 40—f 05; 2 ram men van f 60—90 en 15 nuchtere kalveren van f 40—f60. Tegelyk met de aanplant van bomen langs de nieuwe ruilverkavelings- en Heemraadschapswegen op Wieringen is ook de dienst gemeentewerken actief werkzaam aan het verfraaien van de gemeente. Op verschillende punten zijn bomen geplant en verder richtte zich de activiteit op 't Kon. Julianapark te Hippolytushoef, waaraan alle zorg voor het komende voorjaar is besteed. Het ligt er alles keurig by. Vóór de Julia- nabank is een grasgazon aangelegd en men is ook begonnen de vyver in het oorspronkelyke kooibosje uit te die pen. Dit werk is al driekwart klaar. Ds uitgebrahte grond wordt rondom op geworpen en geëgaliseerd. De Vijver, met naar schatting een middellijn van 20 a 25 meter, is zeker een aanwinst voor het park. Naar verluidt zou het de bedoeling zijn daarin wat vis te poten en er eni ge zwanen in te brengen. Voorts wordt over het afvoerslootje een aardig knup pelbruggetje gemaakt. Als wandel plaats wordt het park mede hierdoor wel zeer aantrekkelyk. Geboren: Leo, z. van D. Doves en A. Bood. Pauwla C., d. van A. J. Swaerts en T. Rotgans. Annigje, d. van H. F. 't Hart en E. Helsloot Wil helmina J., d. van J. Hoogvorst en P. Nieland. Corina A. J„ d. van S. A. Duijnker en P: D. Boot. Martien, z. van J. de Kryger en D. Kuut An- toon, z. van A. Kok en M. A. Timmer man. Reindert, z. van R. P. Korver en E. C. Moeliker. Ondertrouwd: F. van de Kreeke en A. G. J. van Brederode. Overleden: Willem Klokman, echtg. van M. Noot, 48 jaar. KUSTVISSERIJ In 1949 werden in deze gemeente 219 consenten voor de uitoefening van de kustvisse; ij uitgereikt. VISSERIJ-BERICHT Op 7 Jauuari werden aangevoerd door 60 vaartujgeu 12.180 pond snoekbaars f 0,26— 0-501/,, 762 pond .-ode baars 0,24-10,28'/i» 1064 pond blei f 0,07-f 0,07'/«, 2672 pond oom f 0,06—f 0,06' en 1 pond karper t 0,29| alles per pond. DUITSE VLUCHTELINGENPARTIJ OPGERICHT Een uitgeweken Oost-Duitser, Wal- demar Kraft, heeft te Kiel een Duitss vluchtelingenpartij opgericht, waarvan de bedoeling is, dat zij „de enige poli tieke party voor alle .vluchtelingen in West-Duitsland zal worden".

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2