Hij hield van een gokje, maar toennee! M.S.C. incasseerde drie nederlagen Eerste V.U.-concert in artistiek opzicht tenvolle geslaagd Bellenblazen Kanionrechier eisie zware straffen: de chauffeur kwam er vrij goed af Civiele vordering ging niet door „Het Gouden Fluitje" Tivoli: In misdaad getrouw Niet de eerste maal PIET^SCHMIDT Lestikoff en Loah Tsa Tussen Haaks en Kuitje Alkmaarse lof voor nestor Geus Instructief karakter enigszins verwaarloosd De nieuwe avonturen van Pim, Pom en Pam De werkzaamheden aan de haven Wieringen Succes had geen succes tegen I.V.V. Besommingen Ifmuiden VAN MARSDIEP TOT IJ Callanisoog „Verenigd verzet 1940-'45" bereidt congres voor Marktbericht WOENSDAG 11 JANUARI 1950 Tijdens de vorige zitting heeft de kantonrechter, mr J. 't Hooft, twee zaken aangehouden, teneinde een volgende maal wat meer getuigen te kunnen horen. Deze zaken zijn gistermorgen uit de doeken gedaan en lang niet tot ieders ge noegen. We zullen beginnen met J. R, C. A. de B. en-T, drie gezworen kame raden uit grotere steden dan het vriendelijke Nienwediep, die goed thuis zijn ln ons bescheiden Nederlandse gokwereidje en op courses druk gebruik maken van de totalisator. Zij sagen er seer welvarend uit, wat de publieke tribune, voordat de drie verdachten hun monden hadden open gedaan, drie woorden deed fluisteren: Zware zwarte jongens. „Nee, maar je kunt wel geld verlie zen", merkte mr Van 't Hooft op. „Of win je soms altijd?". T. vroeg een voorwaardelijke veroordeling, maar de kantonrechter vonniste voor De B. en K. Conform de eis, en veroordeelde T. tot 80 of 25 dagen. En daarna verlieten de drie heren de zaal. Hooibroei J. L. uit Wieringermeer stond In voortgezette zitting terecht omdat hij niet tijdig genoeg aangifte had gedaan van hooibroei in zijn schuur, waarin drie klampen waren opgesteld. De ver balisanten werden gehoord en voorts een tweetal deskundigen. L. had met zijn zoon op de dag van de brand net hooi van de derde klamp nog omge spit maar de brand ontstond in de tweede klamp. De ambtenaar concludeerde, dat L. het gevaar had ingezien en aan het spitten was geslagen, maar achtte hem strafbaar omdat hij pas om assistentie had verzocht toen er rook uit zijn schuur kwam. Hij eiste 30 of 10 da gen. De raadsman van verdachte, mr Win- In hoeverre men achter ons gelijk had, is ons niet bekend, maar ook wij dachten in die richting. In September werden deze heren op heterdaad be trapt, toen zij in hotel S. te Midden- meer aan een hazardspel deelnamen. Er werd flink gegokt met tientjes en rijksdaalders, die natuurlijk voor het grootste deel door de houder van de kas, een Amsterdammer, werden opge streken. Twee mensen van de Rijkspo litie hebben dat een minuut of zeven aangezien, en er daarna een einde aan gemaakt. De B., K. en T. hebben de vorige keer alles ontkend, en ook gisteren de den zij dat, nog wel in aanwezigheid van de beide verbalisanten, die geheel zeker van hun zaak de eed hadden af gelegd. De verdachte T. kwam het eerst aan het woord. Hij beriep er zich op, dat hij niet aan het spel had deel genomen. „Men heeft van mij negen en dertig gulden in beslag genomen, en daarbij waren twee tientjes. En ik zal u eerlijk zeggen, dat ik wachtte toj er guldens in het spel kwamen, en dan had ik ook meegedaan". Ik moet het verliezen. En tegen de verbalisant B., die An ders wist te vertellen zei hij: „Zou u misschien met een ander ln de war zijn geweest?" „Nee", antwoordde deze, „er zat ver der niemand aan de tafel." Daar brak het tumult los, want het was berstens druk geweest in het hotel, wat de po litieman trouwens wel wist. „Luister nou eens even", hervatte T., „hier zat ik, in de ene hand m'n pakkie brood, en in de andere de guldens. Heus, meneer de kantonrechter, ik ben een liefhebber van een gokje, maar ik kwam voor een paard dat zou winnen, Ik heb het tevoren gezegd en het heeft gewonnen". De B. ging er zich ook mee be moeien: ,JEn waarom heeft u de hoofd dader laten ontvluchten?" (Deze werd later gepakt). „Omdat ik anders argwaan zou heb ben verwekt en dan had ik niemand gekregen", luidde het antwoord van de politieman. De B. begon boos te worden: „Ach kom, u moest de kashouder hebben en niet ons. Ik sta hier, en ik kan geen recht krijgen, ik moet het tegen u ver liezen De wachtmeester K. verklaarde dat hij alleen T. niet had zien spelen. Op nieuw werden de feiten herhaald en deze geüniformeerde man deed het met overtuiging. Wel verliezen. T. verklaarde andermaal dat hij van een gokje hield, maar dat hij diè mid dag niet had meegedaan. Hij was ge komen als chauffeur om een rijpaard te brengen. De ambtenaar eiste tegen K. en De B. elk 250 of 50 dagen en tegen T„ die als chauffeur niet zo gemakkelijk aan de kost kwam, f 80 of 40 dagen. De B. vond de straf ontzettend hoog «n vroeg zich af: Waarom nou, waar om mag je wel in de loterij spelen^ eb op paarden wedden? T. merkte wel op, dat hij van zijn bescheiden inkomen geen tachtig gulden kon betalen De zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" heeft verleden jaar geen operette opgevoerd, omdat het koor heeft deelgenomen aan het concours te Huizen. Men zal zich herinneren, dat „Ons Genoegen" daar de eerste prijs in de afdeling Kinderkoren verwierf. Dit jaar is weer een operette in stu die genomen, „Het Gouden Fluitje", waarvan de tekst werd geschreven door A. J. van der Knaap en de mu ziek door E. Koning. Deze operette is voor Den Helder een oude bekende, want zij werd reeds op Zaterdag 9 Mei 1936 door „Ons Genoegen" onder lei ding van de heer A. Krijgsman ten to nele gev erd. Oudere lezers zullen zich dat misschien nog herinneren. Het spreekt vanzelf, dat het koor slechts de naam gemeen heeft met het toen malige. Het is aardig, dat de pianobe geleiding evenals toen zal worden ver zorgd door mevr. C. Morée-Dol. De regie heeft ditmaal de heer D. Stee man, overigens ook een goede oude be kende. Medewerking wordt voorts ver leend door een klein strijkensemble. De vijfentwintig jongens en meisjes, die „Ons Genoegen" op het ogenblik telt zijn vol-ijverig bezig met het in studeren van de vier bedrijven. De op voering staat nu weldra voor de deur. want zij wordt op Donderdag 2 Febru ari in Casino gegeven. BUITENLANDSE MARINEOFFICIE REN ONDERSCHEIDEN. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden luitenant A. Baxter van d° Koninklijke Britse marine re serve. Tevens zijn benoemd tot eomman deur in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden comodore G. G. G. N Timmermans van de Belgische marine, en tot officier in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden de captaine de fregate L. J. J. Robins van de Bel gische marine. Clark Gable, die nu al zo lang op het witte doek triomphen viert, heeft de laatste jaren tal van zoetsappige rol letjes gespeeld. Vroeger, op het hoog tepunt van zijn roem, was hij de rui ge vechtersbaas, de avonturier, voor wie men graag een straatje om ging. Het verging Gable, de man met de zware gebogen wenkbrouwen en het git-zwarte snorretje, als James Gagney, die omstreeks 1930 als gangster en „kil ler" voor de camera menig minder be kende filmster naar de andere wereld hielp. Gagney en Gable werden ouder, en men meende hun andere passender rollen te moeten geven. Zo zagen wij Gagney als violist, en Gable als co- mediant. Wij weten niet van welk jaar de film In misdaad getrouw" dateert, die tot en met Donderdag in Tivoli wordt ver toond. Het heeft ons echter goed ge daan Clark Gable weer eens als de „oude" te zien, als een handig gokker en een goed revolverman. Als „Candy" Johnston komt hij naar Vellow Creek, met als enige bezittingen de kleren die hij draagt. En Candy gaat zich „koning" van het stadje maken. Hij opent een speelzaal en laat een kerk inrichten, en by steelt en hij doodt, (het laatste na tuurlijk op eerlyke manier). Niemand kan Candy veranderen, zelfs de vrouw niet die hem in haar strikken vangt. Bijna even berooid als hij is geko men, verdwijnt Candy weer; hij heeft het te bont gemaakt. Gable heeft ons in deze film weer even doen geloven in het Wilde Wes ten, waar de revolvers los in de hol sters zaten en het hard vechten was. En veel onheil richt hy daarbij niet aan. kei, was het met de zienswijze van de ambtenaar niet eens, daar de brand was uitgebroken in de tweede klamp, waarvan geen gevaar werd geducht. De kantonrechter vonniste niettemin tot 30 of 8 dagen. Aanrijding J. P. uit Wolvega stond voor twee feiten terecht Hy had op het linker gedeelte van de rijbaan gereden op de Ruyghweg, en daarby een meisje aan gereden. Verder kwam vast te staan dat beide remmen van zyn wagen niet in orde waren. Twee getuigen, A. J. en T. M. de J„ kwamen vertellen wat er precies was gebeurd. Doordat het meisje naar links kon uithalen kwam zy slechts tegen de treeplank terecht. De moeder van het meisje kwam met een civiele vordering van 10,80, zynde reparatiekosten aan bet rywiel van haar dochter. De Kantonrechter wees de vordering af en veroordeelde P. tot 6 of 3 dagen voor het ryden op het linker gedeelte van de weg. Voor de arrondissementsrechtbank te Alkmaar stond gistermorgen Bastiaan van der A. uit Den Helder terecht Verdachte had op 1 October 1949 inge- oroken in een perceel aan de West gracht te Den Helder dat toebehoorde aan het expeditiebedryf van de firma Machielse. Na zyn bezoek was een be drag van ongeveer f 150.verdwenen, dat door de kantoorhoudster in een blikken sigarenkistje op het kantoor was achtergelaten. Door het dakraam had van der A. zich toegang tot het kantoor weten te verschaffen en langs de zelfde weg was hy met zyn buit verdwenen. Het was niet de eerste maal dat ver dachte met de Justitie in aanraking kwam en daarom oordeelde de offi cier het juist dat hij voor ten minste 0o/frert cOStuumo naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74'. - Tel. 3176 Wat hierboven staat is een puzzle. wanneer wy niet een kleine toelichting geven. De naam Lestikoff heeft niets te maken met de vooroorlogse dirigent van de Stafmuziek, want zy wordt ge dragen door een man die goed thuis is in de wereld van het onbewuste. Hij kan blindschieten en verricht de ande re stunts, die op het programma van para-normale experimentalisten plegen voor te komen. Loah Tsa is geen fami lie van de Chinese wijsgeer Loa Tse. Misschien heel in de verte, want zij werd wel in het Land van de Rijzende Zon geboren. Zij is assistente van Lesti koff en komt te zamen met hem op Zondag 15 Januari in Casino een uitge breide demonstratie geven. De avond begint om acht uur met enige Ooster se mystiek en eindigt na middernacht met vrolijke muziek van de „Musi cal Ramblers". Waarschynlijk overmorgen zal de nieuwe motorkotter „Pietertje" van de fa. M. Slot en Zn., die reeds de „Drie Gebroeders" en de „Samenwer king" in de vaart heeft, in Den Helder arriveren. Het schip, dat in Makkum werd gebouwd, ligt thans nog te Den Oever. Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" heeft gisteren, in verband met de mist, niet proefgevaren. Zij zal morgen de haven verlaten en meteen naar de Zeeuwse wateren vertrekken Gisteren tegen de avond kwam de Duitse kustvaarder „Steinburg" in de haven aan. Zij is met een lading stuk goederen, grotendeels meubelen, onder, weg van Rotterdam naar Hamburg. Het is morgen hoog water om 0.35 zes maanden in een jeugdkolonie zou en 13.25 uur, en laag water om 7.25 en worden opgenomen. Over veertien da- 19.30 uur. De temperatuur van het zee gen zal de rechtbank uitspraak doen. water was 5.1 graden Celsius. De negende Januari was voor MSC geen gelukkige dag, want zowel het eerste als bet tweede en het derde tiental, die naar Alkmaar waren getrokken om daar resp. VW L VW 2 en DOS 1 te bestryden, moesten de vaan voor hun tegen standers strijken. Dat het eerste tiental een nederlaag ging halen, stond by. voorbaat vast, want VW 1 heeft nog steeds ongeslagen de leiding. MSC 1 mag nog betrekkelyk tevreden zijn met de uitslag 6143V«. die zy tegen deze ex- hoofdklasser heeft weten te behalen. De voorzitter van VW, die een kort woord van welkom sprak, richtte zich speciaal nog even tot de thans 72 -jarige heer K. Geus, die hy prees om zyn vitaliteit De Alkmaarders hebben met bewondering vernomen, dat hy nog steeds eerste bordspeler van MSC i3. Deze woorden inspireerden de heer Geus blykbaar, want hy bracht zyn party tegen D. Appel vlot tot winst. J. Bommel had minder geluk, want ln een gelykstaand eindspel maakte hij een fout, die hem de kwaliteit en te vens de pari" kostte. De gedetailleerde uitslag was hier: K. GeusD. Appel 10; J. Bommel— P. Seewald 01; W. J. Geus—P. Vree ken yt—K. de Waard—P. Hoek stra 01; dr. GroeninkW. Kwak 10; A. H. VerschuurE. Kaiser 01; J. Marsman IID. Deugd 0—1; A. G Spoelir, Cool 01; H. A. Herderschee W v. d. Veen 54J. Valkenier— J. Vink Vt—y,. Totaal MSC I— VW I: 3 546 Het tweede tiental, dat een redelijke winstkans had, kon het toch niet ver der brengen dan de kleinst mogelijke nederlaag. Onder grote spanning moest arbitrage van de eerste twee borden de beslissing brengen. Speciale lof ver dient de heer K. Lengers, die als in valler kans zag, een voor hem hope loos eindspel Wh nog door een fraaie combinatie in winst om te zetten. De uitslagen waren in deze sector van het front: J. SmitA Beemsterboer 10; J. M. KoningJ. Korsman 01; D. de LangeC. Meyer 01; J. v. Brederode D. Appel Sr. 0—1; G. van Zoonen— A. Vis 1—0; P v. Dyk—J. Maats 1—0; dr. Koevorden BrouwerG. Groene- woud 54 M. Quant—H. Huiberts 01; P. de Vries—G. Dagelet 01; K LengersJ. v. Til 10. Totaal MSC II VW H 4<4—5%. Het derde tiental stelde teleur door van DOS I te verliezen, hoewel het nog een fraaie prestatie genoemd mag De Helderse Volksuniversiteit zette gisteravond haar reeks culturele avonden van uitéénlopend karakter voort met een concert, dat in de Nieuwe Kerk werd gegeven door het Haags Strijkkwartet. Wanneer men deze avond uitsluitend uit artistiek oogpunt beschouwt, dan is hy ten volle geslaagd te noemen. De leden van het kwartet zyn stuk voor stuk hoogst bekwame musici, en ook de heer Zagwyn, die de heer Van Isterdael als cellist verving, was in de te spelen muziek wel zó thuis, dat déraillementen niet behoefden te worden gevreesd. drie kwartetten, die werden steuning. Buitengewoon welluidend was byvoorbeeld de solo voor altvi ooi ln het tweede deel van Schubert's Strijkkwartet in d. Laatstgenoemd indrukwekkend werk kreeg een voor al technisch zeer hoogstaande ver tolking, waarby een heftige bewogen heid doorklonk. Zo was dit eerste V.U.-concert in het nieuwe jaar ongetwijfeld geslaagd te noemen, al kan een enkele opmer king gemaakt worden, waar het gaat om het V.U.-karakter van de avond. Wy constateerden, dat naar verhou ding een klein deel der bezoekers ge rekend mocht worden tot degenen, waarvoor de gemeente deze nuttige culturele Instelling subsidieert. Dank zy deze subsidie kon de entréeprys zeer laag worden gehouden, maar het wil ons voorkomen, dat dit niet ge schiedde ten gerieve van degenen, die Anders graag het dubbele of meer voor deze avond hadden uitgetrokken. Natuuriyk willen wij hiermede niet zeggen, dat deze bezoekers thuis had den moeten biyven. Maar wel, dat uit het bevredigende aantal belangstel lenden nog niet het succes van dit concert ais V.U.-avond mag worden afgeleid. Misschien verdient het aan beveling, om een volgend concert in dit genre enigszins te organiseren in de geest der schoolconcerten. Men voere desnoods één werk minder uit, maar late dan vooraf een eenvoudige toelichting geven, waarby enkele passages kunnen worden voorge speeld. Op deze wyze kunnen dege nen, voor wie een V.U.-avond in de eerste plaats is bestemd, op zo'n con cert tevens iets leren en mede daar door meer genieten. De andere bezoe kers zullen dit instructieve gedeelte gaarne op de koop toenemen en an ders de verminderde entréeprys als en schadeloosstelling moeten be schouwen. De uitgevoerd, kregen een voortreffe lijke vertolking, waarby het moeiiyk is de hoogtepunten aan te wyzen. Zouden wy het toch willen doen, dan zou o.L het andante cantabile uit Beethoven's kwartet opus 18 nr. 5 als één der schoonste delen van de reeks betiteld mogen worden. Ook de toon van de cello, die soms wel eens wat brokkelig was en droog, bleef in dit langzame deel rond en warm. De gehele avond demonstreerden de heren Sam Swaap (eerste viool), Adolphe Poth (tweede viool), H. van Calsteren (altviool) en de cellist Zag wyn een zeer overwogen samenspel en een getrouw volgen van de parti tuur. In de beurtelings gespeelde soli zorgden de andere instrumenten voor een iets teruggehouden onder- worden, dat een achterstand van 5—0 werd ingelopen tot 04. De uitslagen waren hier: K GeestmanJ. Kooy 54Th. AdriaanseA. Nyman Jr. 01; D. DokterR. v. Wezop 01; G. J. Bosch—W. Speets 14J. A. Al- laartJ. de Je"S. de Boer 10; J. BruinsmaR. Pranger 01; R. Bais— P. Obdam 10; J. v. 't OostenL. Go dyn 01; J. v. AmesfoortC. Mase- rpeuw 0—1; Totaal MSC III—DOS I 4—6. 66. Pim durft het slechte nieuws antwoorden de mannen bedremmeld byna niet aan de kolonel te vertellen, „Had die dan tegengehouden", roept de maar deze schudt alleen maar zyn kolonel uit. „Die ruiter is een gevaar grijze hoofd. „Ja jongen, ik heb die üjke rover, die zo juist prinses Knage- rovers langer meegemaakt dan jy. Ik lyntje hier uit het fort geroofd heeft weet dat ze voor niets staan! Ze zyn ons ook ditmaal te slim af geweest!" Juist op dit ogenblik keren de andere manschappen in het fort terug. Zy we ten niet wat er allemaal tijdens hun afwezigheid in het fort heeft plaats ge vonden en schrikken dan ook heel erg. Ja, maar dat wisten wy toch niet" zegt de aanvoerder bedeesd. „Dat had den jullie m >eten voelen", roept de ko lonel weer, die wel heel erg onredelijk is dit keer. „Ik gelast jullie om die man op te sporen en voor te geleiden". „Nu dadelijk kolonel?" „Ja dadelijk, zeg als ze hun kolonel daar zo woedend tegen de mannen dat zij zich klaar ma- zien staan „Zijn jullie een ruiter tegen ken voor een zware mars!" gekomeh?" roept hy int. ,Ja kolonel", IN onze jonge jaren zty wij buitengewoon be kwaam geweest in het bellenblazen. De warme lucht uit onze prille lon gen deed de hel-ge kleurde niksjes tot ver boven de hoogte van onze stoutste verwach tingen stijgen. W\j wa ren blij met iedere pijl en deden graag een boodschap in ruil voor een kroesje zacht sop. Urenlang konden wij zit ten op de gele steentjes voor ons huis, zoet zoe kend naar de juiste methode 0111 een bel als een kaatsbal te krijgen. Wij voelen nog de plot selinge schrik, die ons kleine hart vervulde, wanneer zo'n met liefde volgeblazen zeepbel nij dig uitéénspatte. Nimmer droomden wij in die da gen van een machine die zeepbellen kon pro duceren aan de lopende band. TOT wij gistermidda; zo'n ding plotseling zagen. Twee grote maat glazen stonden naast elkaar in een witte bak. Ze waren half gevuld met een gelig vocht en in elk stond een glazen buisjedpt onderaan voorzien was van een soort kurk met gaatjes. Daaruit borrelde lucht en deze deed eindeloze reek sen van zeepbellen ge boren worden. Hoogst merkwaardige vliesjes die allemaal hokjes vorm- den. Het was een mooi gezicht en het was zelfs aardig om zo'n bel met een lichte aanraking tot barsten te brengen. ,Pa nou een blikvanger", zei mevrouw De Kleyn, niet zonder enige triomf „E" een beste", antwoordden wij, want onze blik bleef maar gevangen door die immer-groeiende bellen- tros, waarin wij heel in de verte een klein jon getje weerspiegeld meen den te zien.... IYAT kleine jongetje waren wij. Met ogen vol zeepbellen, als tgij het zo eens mogen uit drukken, hoorden wij boe mevrouw De Kleyn de zeldzame hoedanigheden van Lux vlokkenzeep aan ons trachtte uit te leggen. Wij probeerden ons even te verplaatsen in de gevoelens van een huismoeder en werden zowaar een ogenblik ver heugd, toen wij verna men, dat Lux na vele jaren weer op de markt verschenen is. En wij keken droef, toen wij vernamen, dat zovele jonge vrouwtjes van tegenwoordig niet eens weten, hoe zij de was met Lux behandelen moeten. „Mijnheer", be toogde mevrouw De Kleyn, „de dames gooier. met Lux alsof het niks is. Halve pakjes in een afwaskommetje en dat is zonde. Een heel klein beetje voldoende". En toen kregen wij te ho ren, hoe wij konden voorkomen, dat de kleu ren van een truitje by het wassen gingen door» lopen en hoe een baby- hemdje soepel en zacht kon blijven. Om te laten zien, dat wij de zaak door hadden, gooiden wij ertussenWanneer de moeder niet oppast, ziet de peuter er na drie maanden onogelijk uit. Het blauw flets en het rood kleurloos geworden en zo...." JfJIJ hadden het poet begrepen, verklaard mevrouw De Kleyn, zich wendend tot enkele da mes, opnieuw haar relaas aanvangend. Sinds Sep tember heeft zij dag aan dag in allemaal V. Se D.- wlnkels hetzelfde gedaan en nu stond zij de Hel derse huismoeders de juiste methode te onder wijzen. Weer werd onze aandacht getrokken door de mooie blikvanger. Al lemaal zeepbelletjes, net als vroeger. W(j gingen maar heen, toen me vrouw De Kleyn met frisse moed tot een paar nieuw-aangekomenen zeit „Mevrouw, komt U ook even kijken, voor U thuis de aardappeltjes gaat opzetten Het ANP gaf gisteravond een uitvoe rig bericht door over de plannen voor de nieuwe haven, waarover wy reeds vorig jaar in den brede schreven. Het bericht bevatte geen nieuwe gegevens. Wel werd nog gesproken over een naast de marinehaven geprojecteerde industriehaven. In hoeverre dit juist is laten wy in het midden. Wel is ons be kend dat het geprojecteerde industrie terrein voorlopig niet bebouwd zal worden. Na een rustperiode van zeven weken k am Succes I weer eens in het veld en bond de stryd aan tegen IVV, waar van uit was gewonnen. Direct na de aftrap trok Succes ten aanval en demonstreerde een voortdu rende veldmeerderheid. De IW-verde diging was er echter goed in en hoe wel het doel enige malen gevaartijk dicht werd benaderd kon het gevaar telkens worden afgewimpeld. Het spel der Succes-voorwaartsen was ook wel wat doorzichtig. Een hacheiyk moment ontstond voor de gasten by een vry'e schop op enkele meters van het doel, waarby de bal wel over de lyn werd gewerkt maar er was reeds gefloten voor een overtreding. De Successers probeerden het ook nog enkele malen met schoten van verre, doch de IW- keeper was op zyn post. Door het wat ver opdringen van Succes kreeg IW enige malen gele genheid een snelle uitval te ondernemen uit één waarvan een doelpunt ontstond. Omtrent de juistheid van de scheids rechterlijke beslissing liepen de me ningen nogal uiteen. Keeper Uzer was uit zyn doel gekomen en ving de ver vooruit gespeelde bal op. De toestor mende IW-middenvoor liep het jeug dige dappere Succes-keepertje met bal en al omver en stompte hem met de hand het leer uit de handen. Vervolgens wist hij de bal nog voor het verlaten doel te plaatsen waar de vrijstaande linkervleugel geheel ongedekt stond. De linksbinnen had toen maar voor het inschieten (01). Succes bleef intussen vruchteloos pogen de IW-verdedigingsmuur te doorbreken. Vooral E. Hartman en Do- ves gaven prachtige passes maar ze werden niet benut. In de tweede helft speelde IW iets meer aanvallend en dit had al spoedig resultaat. De uiterst snelle rechtsbui ten loste een prachtig diagonaal schot weer keeper IJzer juist overheen dook (0—2). IW trachtte thans de voorsprong te consolideren en ging sterk verdedigend spelen. Wel kwam het doel onder zwa re druk te staan, maar steeds werd op tyd opgeruimd (veelal over de zylijn) Tenslotte wist E. Hartman met een prachtige kopbal uit een voorzet van E. Bos de achterstand te verkleinen (12). In de nu nog resterende 10 mi nuten kreeg Succes nog een paar fraaie kansen en eenmaal zelfs grabbelde de IW-keeper de bal over de lyn uit het doel hetgeen scheidsrechter Augustijn ontging. Ook C. Rotgans werd in fraaie schietpositie tegen de wereld gewerkt hetgeen ongestraft bleef. Succes speel de daarna een verloren wedstrijd. Inderdaad had een gelyk spel de ver houding juister weergegeven. By de gasten viel vooral het keurige spel van de stopperspil op. De midvoor was een goed spelverdeler en de vleugelspelers (vooral de rechtsbuiten) deden prima werk. De pryzen per kilo waren gr. tong 2 25—2.10, gr mid. tong 2.25—2.05. kl mid. tong 2.30—2. tong I 2—185. tong II 179—1.70, tarbot 3.25—2.80. Pryzen per 50 kilo wyting 33—25, gr. scho] 63 -56. mid. schol 61—54, kl. schol 48—29, verse haring 27—24.50. Zaterdag zal de directeur-generaal van de Middenstand een bronzen leg penning uitreiken aan de heer J. K. Bosker uit Slootdorp als beloning voor de door hem geleverde prestatie om tijdens zajn verbiyf als militair in da tropen, te studeren voor het midden standsexamen en nochtans tot de twee beste examinandi te behoren. Tijden» een cabaretvoorstelling te Nieuwe Nie- dorp is een gehuwde dame, na het ma ken van een dansje, onwel geworden en weinige ogenblikken later overleden. Jan Muskee, de bekende voetballer van West-Frisia te Enkhuizen, heeft ten tweeden male overschry ving aange vraagd naar Kinheim te Velsen-Noord. E en W. van Amsterdam hebben de vragen van het raadslid R. Th. J. Ie Cavelier inzake de tunnel te Velsen be antwoord. Zy achten de bouw van een tunnel aldaar een levensbelang voor de hoofdstad en hebben derhalve by de regering aangedrongen op bespoediging van de bouw. V- In een feestelyke bijeenkomst te Zaandam is het 40-jarig jubileum van de Vereniging van postduivenhouders „Zeppelin" herdacht. Te Wormerveer is op 64-jarige leeftijd plotseling over leden de heer Jb. Bus, een bekend aan nemer in de Zaanstreek. De heer H. Jonker, wethouder van Jisp, kon zich yiet verenigen met de verdubbe ling van zijn jaarwedde en heeft deze thans ter beschikking gesteld van een noodlydende zangvereniging aldaar. Bij de viering van het 50-jarig ju bileum van de Zaanse Coöp. Verbruiks- ver. „Excelsior" hebben de leden een complete kantoorinstallatie aangeboden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dieuwertje E., d. van C. Modder en D. van EikeL Anna J. Ad. van P. J. van Muyen en A. tt Zijerveld. Cornelis W., z. van A. Zeeman en A. Ambuul. Gauke, s. van J. Boersma en R. Luik. Hans, z. van S. Minnes en J. Viehoff geb. Maag. Overled n: Teunis Borst, echtge noot van H. M. Prins, 49 jaar. V ertrokken: Pieter Glas, naar Australië. Dezer dagen werd te Amsterdam de eerste landelijke werkconferentie ge houden van de onlangs opgerichte ver eniging „Verenigd verzet 1940—1945". Tachtig afgevaardigden uit geheel Ne derland waren aanwezig. Men besloot te komen tot een breed opgezet demon stratief congres in de tweede helft van Mei te Amsterdam en aansluiting te zoeken bij de Federation Internationale des Anciens Prisonniers Potitiques. Voorts werden een drietal moties aan genomen over de heropleving van het fascisme in West-Duitsland, over het vonnis tegen Aus der Fuenten en ovee de komst van een permanente delega tie van buitenlandse specialisten in ons land. HERRIOT WEER VOORZITTER VAN FRANSE ASSEMBLEE. De 77-jarige Edouard Herriot, voor zitter van de Radicaal-Socialistische Partij, is herkozen tot president van de Franse Nationale Vergadering. Op Herriot werden 297 stemmen uitge bracht, tegen 166 op de tachtigjarige communistische afgevaardigde Marcel Cachin. In totaal werden 491 stemmen uitgebracht. De stemming vond plaat» in de eerste zitting van de Franse Na- ïonale Vergadering in het nieuwe jaar. URK, 10 Januari. Heden aange voerd door 32 vaartuigen: 7670 pond snoekbaars f 0.31—f 0 34!4, 330 p. rode !uv?PS "29)4, 206 pond blei f 0.07 y,, 990 pond voorn f 0.06, alles per pond.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2