I VAN HOUTEN 1 ewogen week-eind A'semgeesi, de ontevreden kabouter Prijsraadsel ÉNitMER M 2ACy<?M3RlEVEIIig Oplossing prijsraadsel Onze mededelingen EEN MIDDELTJE GP SCHOOL -J Staking om een hoofdstad Bond van Bloembollen handelaren 50 jaar Het Nederlandse merk met Wereldreputatie ~Neu Kiel" in Stille Oceaan Duitse duikbootbemanning stichtte nederzetting op koraaleiland ii irouwden inlandse Zij vrouwen Denk om de gulden Sabotage te Hanoi Leden van Volkspolitie deserteerden Amerika komt tien milliard te kort Noodweer in Zuid-ltalie SANAPIRIN Het Radioprogramma Alsemgeest was een kabouter, die bij geen van zijn soortgenootjes geliefd was. Heel begrijpelijk, want nooit of te nimmer was Alsemgeest iets naar de zin. Het heerlijkste eekhorentjesbrood, waarvan de andere kabouters zo kon den smullen, smaakte hem niet. De dikke worteltronken der eeuwenoude beuken, waaronder kabouterwoningen te vinden zijn, waren hem te lastig bij h?t in- en uitgaan. Op het zachtste mos kon hy piet slapen, op de grootste pad denstoel niet rusten en met geen enkel bosvriendje prettig spelen; kortom nie mand en niets beviel Alsemgeest en zijn naam had hij dan ook enkel en alleen aan zijn grote ontevredenheid te danken. Tenslotte begon het de andere kabouters zo te vervelen, dat zij hun nood gingen klagen by de waternimf der grote bosvijver, en deze beloofde hen te zullen helpen. Tezamen met de elfenkoningin besloot zij Alsemgeest gevoelig te straffen. Op een avond viel hij, nadat hij de hele dag weer had lo pen te mopperen, vol ontevredenheid In slaap, juist aan de rand van het ka- bouterbos, dat aan een groot open veld grensde. Hij zat tegen een schuine dwergboom geleund. Weldra sliep hij zo vast, dat zelfs het luide geschreeuw van Vlaaamse gaaien en eksters niet tot hem doordrong. Toen gebeurde er iets wonderlijks. De kleine kabouter begon te groeien. Langzaam aan verloor hij zijn dwergengestalte en werd wel zo groot als een mensenkind. De nacht viel en hulde alles in diepe duisternis. Toen, bij de eerste morgenschemering, Alsemgeest ontwaakte, bemerkte hij, hoe vreemd hij was veranderd. Honge rig en koud, wilde hij vlug zijn woning binnen gaan, om zich te warmen en iets te eten; maar welk een schrik! Daar zag hij eensklaps, dat alles te klein voor hem was. Op geen enkele van die gemakkelijke paddenstoelen kon hij meer zitten; in geen enkel ka bouterholletje meer schuilen. Ja, niets van al wat het bos opleverde, kon hij zoals vroeger gebruiken. Noodgedwon gen moest Alsemgeest nu hard werken; van de morgen tot de avond, om aller lei bijeen te zoeken en gereed te ma ken, dat hij in zijn nieuwe leventje nodig had. En dat begon elke dag op nieuw. Waarvoor hij vroeger zijn neus optrok, zoals bijvoorbeeld eikels en eekhorentjesbrood, was hij nu dolblij, genoeg ervan te vinden, om zijn honger te kunnen stillen. Van al dat vreemde en harde werken werd Alsemgeest doodmoe. O, wat verlangde hij terug naar vroeger tijd, toen hij nergens voor hoefde te zorgen en het kabouterbos zelf in alles voorzag. Waarom en waar op heb ik toch altijd zo gemopperd, dacht hij nu spijtig. O, kon ik nu eens terug, hoe heel anders zou ik zijn! De waternimf kreeg medelijden met hem en.... het wonderlijke gebeurde.'op een zomermorgen ontwaakte hij als de oude Alsemgeest, zoals hij vroeger ge weest was, hetzelfde kleine manneke van weleer. Hij kon wel jubelen van vreugde. Dolblij sprong hij naar zijn oude kabouterwoning. Maar zie., in mooi uitgesneden letters stond boven de ingang in de beukenstam geschre ven: Alsumgeest was steeds ontevreden. Maar door de nood heeft hij veel geleerd Daarom is Jlij weer teruggekeerd En mag als Zonnestraal hier binnen treden. Daar klonk een heldere stem achter hem: „Van nu af aan, kleine man, be staat Alsemgeest niet meer en zul je Zonnestraal heten. Toen begreep de kleine kabouter wat hij met schade en schande had moeten léren. En nooit heeft hij die les vergeten. (Voor kinderen beneden 12 jaar). L Ik ben een vrolijke jongen. De eerste letter van mijn naam begint met een G. Wanneer je daarvoor in de plaats een R zet, krijg je iets waar je doorheen kunt kijken. Met een B als eerste letter, wordt het iets dat dieven hebben gestolen. Met een L is het een muziekinstrument, met K een deel van een mensenbeen, met D een oud muntstuk en met V een deel van de theepot. Hoe wordt ik genoemd? 2. Wanneer je van het woord stok de letter t wegneemt, blijkt er toch nog een goed woord over, namelijk sok. Zo kun je ook van de vier volgende woorden een letter wegnemen en toch telkens een goed woord overhouden. Deze woorden zijn: 1. droom. 2. s t i e r. 3. broek. 4. fruit. Als wij de vier weggenomen letters achter elkaar zetten, krijgen wij de naam van een man die in de gevange nis thuis hoort. Wat is dat voor een man? Oplossingen kunnen vóór Zondag. 5 Februari naar het bureau van dit blad worden gezonden. Op de enveloppe of briefkaart het woord „Jeugdkoerier" vermelden. (Van Donderdag 12 Januari). Horizontaal: L Melkboer. 2. Kalender. Verticaal: 3. Pedaal. 4. Keuken. De prijzen werden gewonnen door: Tiny Jans, M. H. Trompstraat 12, Den Helder. Rob van Dongen, Nicolaas Beetskade 43. Alkmaar. Janie Burger, V. 291, Venhuizen. Nel van Zaane, Prinsenstraat 158, Zaandam. Alie Bruinenberg, Populierenlaan 24, Beverwijk. Gefeliciteerd jongens en meisjes! De boeken worden toegezonden. (Voor kinderen beneden twaaH jaar) Hallo^jongens en meisjes! Hebban jullie al schaatsen gereden? Hier en daar was er wel gelegenheid voor, maar het ijs is nog niet overal even sterk. Wees vooral niet zo dom om het ijs eens te proberen. Er zijn de laatste dagen al te veel droevige ongelukken gebeurd. Waag je vooral niet op ijs dat nog niet is goedgekeurd. Ook niet om je vriendjes te tonen c&t je wel durtt, want je brengt niet alleen je eigen leven in gevaar, maar ook dat van andere mensen, die de moeite willen doen om je te redden. En na deze ernstige waarschuwing gaan wij de brieven beantwoorden. Wij beginnen deze week met het briefje van „Zonnekind". Alles was keurig in orde. Het raadsel was gemak kelijk, vond je ook niet? - Ekkie Röge, hartelijk dank voor het zilverpapier. Alle beetjes helpen, hoor! Ik hoop dat je spoedig plaatjes genoeg hebt voor je voetbal-album. Jan de v nes, heb jij nog zo'n lief klein zusje van vijf maan eten? Wat leuk zeg'! Ik denk dat ze wel vertroeteld zal worden door haar vier broers. Je vroeg naar een vervolgverhaal. Als het verhaal voor de oudere jongens en meisjes afgelopen is, komt deze groep weer aan de beurt, hoor. Tiny Huikens, hoe gaat het met kleine Mia? Is zij al weer beter? Ik vind het eig aardig dat je pun ten voor ons wilt sparen. Frans Ekkers, hartelijk dank voor het aardige kiekje. Je staat er echt leuk op jóh! Het is zeker op een warme dag genomen. Dat kan ik wel aan de broeder zien. Wat ben jij prachtig met punten geholpen. Heb je die vijf mensen ook eventjes bedankt, Frans? - Wim Crayff, prettig dat je met ons mee doet. Het is al weer twee jaar geleden, dat Oom Wim wegging. De tijd gaat vlug, hè! - K. van Leeuwen, gelukkig d'at je weer beter bent. Doe maar trouw mee, hoor! Ansje Visje, welkom bij ons en hartelijk dank voor de postzegels, meisje. - Henk Prins, volhouden maar! - Jan Koningstem, Ankie en jij mogen allebei de raadsels oplossen. Doe het maar gerust op hetzelfde velletje papier en in dezelfde enveloppe. Kan Ethy al een paar woordjes zeggen? Alie Kramer en Betsie Bakker, bedankt voor de sigaren bandjes. Hebben jullie ze over? - Cor Bremer, wat fijn dat je zo goed met punten bent gehol pen Heb je een gezellige brief geschreven naar de goede gever of geefster? - Anneke en Willy Boon, jullie zijn welkom bij ons. Wat heb je leuk getekend, Willy Ik ben blij met het zilverpapier. Ferdie Nellestein, ben jij in bed gestopt, arme ziel? Zorg gauw dat je y®33 verkoudheid afkomt, want het is tijd om baantje te glijdten en de schaatsen onder te binden. - Heini Tebbes, ik heb met bewondering de aardige Noordhollandse boerderij bekeken, die je voor mij hebt getekend. Het zilverpapier heb ik nog niet ontvangen, Heini, maar dat wordt nog wel naar mij doorgezonden. Hartelijk dank voor alles. „Papaver", ik ben er blij om dat je zo goed bent geholpen. Wat leuk dat je correspondentie-vriendinnetje in de zomermanaoten mag komen logeren. Annie Wilner, je bent welkom bij cns. Wat heb je mooi getekend bij je briefje! - „Madeliefje", wat een pech heb jij, meiske. Nu weer oorontsteking. Ik weet uit ondervinding wat een pijn dat kan doen. Van harte beterschap gewenst en van mijn hond een pootje voor alle poezen! - „Vliegenzwam", heb je al schaatsen gereden? - Hettie Kater, bedankt voor het zilverpapier, nichtje. Kun je al een jurkje voor je pop breien. Dat is nog wel een beetej moilijk is, hè. - Greetje Boezeroog en Toni Stuart, jullie zijn welkom bij ons! Jongens en meisjes, de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag van jullie vóór Zondag 5 Februari. Dag allemaal! Hartelijke groeten van TANTE IET. Hartelijk dank aan zuster Van der Eem in Schagen, die ons een groot pak met zilverpapier heeft gezonden. Wie wil Corrie Kansen, Tulpstraat 14 A, Alkmaar aan punten van D. E. helpen? Zij is bereid om ze te ruilen voor postzegels van Canada. Piet Bakker, „Dillenburg", Midden- meer spaart Van Nelle's punten. Kan iemand daar een beetje mee helpen? Gerda Middelveld zoekt een corres- pondentievTiendinnetje. Gerda is elf jaar oud en lid van de AJC. Haar adres is Baanpad 17, Alkmaar. Wie wil corresponderen met Anneke Schenk, Populierenlaan 141, Beverwijk? Zij is negen jaar oud. Uit Den Helder kwam voor ons cor respondentie-hoekje een briefje zonder naam van de afzender. Er was een versje bij geschreven over een koop vrouw met appels. Jantje: Heb jij ook zo'n trek in een koekje? Jopie: Ja, maar dat krijgen wij toch niet van moeder. Jantje: Ik weet wel een middel tje. Als ik jou een klap geef, begin jij te huilen. Dan komt moeder binnen en ze geeft jou een koekje. Nou, dat deel je dan weer met mij! Als je twaalf noten had en ik gaf er nog twee bij, hoeveel noten had je dan? Dat weet ik niet juffrouw. In de andere school maakten we altijd som men met appelen. PATRICIA WENTWORTH 95 „Je praat als een kind, een verstan dig kind dan. M.a.w.: we dramatiseren het geval om 't de baas te blijven. Maar pas op, als het de rollen omdraait en óns begint te dramatiseren!" In de salon werd koffie geschonken en daar Pearson dit aan Justin Leigh had medegedeeld, kwamen de mannen binnen. Miss Silver, die de stoot tot de aankondiging had gegeven, nam hen nauwkeurig op. Mr. Carroll had aan tafel heel wat gedronken. Wanneer men hem helemaal zijn gang had laten gaan, zou hij waarschijnlijk nog meer naar binnen hebben geslagen, maar toen de dames de hall doorliepen had ze Pearson een wenk gegeven. Als fat- •oenlijke vrouw was zij tegen elke on matigheid; als detective daarentegen erkende ze, dat drinken iemands tong losser kon maken. Er zou echter niets mee bereikt zijn, als Carroll zich in de eetzaal een zware roes had gedronken. Ze had zich afgevraagd in welke mate hij zich 'n zekere „gezelschapsdwang" liet opleggen. Dus slaaket ze een zucht van verlichting, toen hij wel een beetje aangeschoten en met doffe blik de salon binnentrad, maar overi gens geen kentekenen vertoonde, dat zijn glas tweemaal zo vaak gevuld was als de glazen van de anderen. Toen mr. Masterman en Justin Leigh binnentraden, trof haar hun onderling contrast; een contrast, dat des te meer opviel, omdat een oppervlakkige be schrijving ieder van beiden zou kun nen betreffen Allebei waren ze lange, donkere mannen, maar daar hield de gelijkenis mee op. Mr. Leigh zag er ge distingeerd uit. Krachtens gemeen schappelijke afspraak had niemand zich speciaal voor het diner gekleed en miss Silver was daar verheugd over. Immers, het zwart en wit van heren- avondkleding heeft tot op zekere hoog te de kenmerken van individuele smaak, welke soms een niet te onder schatten aanwijzing geven, voor iemands karakter, op. Het grijze pak van mr. Leigh was niet alleen onberis pelijk van snit, maar scheen bijna deel uit te maken van zijn persoon, terwijl mr. Masterman niet over hetzelfde vermogen om zijn kleding een secun daire rol te doen spelen, beschikte. Die kleding maakte in de ogen van miss Silver de indruk, dat ze te nieuw was en meer gekost had dan de eigenaar gewoon was, aan kleren te besteden. Dit kwam misschien door het feit, dat mr. Masterman zichzelf zonder enigs zins verrast te zijn kon hebben ont moet op plaatsen, waar zijn huidige gewaad onmiddellijk de aandacht zou hebben getrokken b.v. achter een bankloket of op een bureau in de City. Er zat, dat leed geen twijfel, tegenstrij digheid in! Wat mr. Tote aangaat, diens cos- tuum had vermoedelyk zoveel gekost als een costuum maar kosten kan. In het huidige levensstadium van mr. Tote streefde hij er vooral naar, het allerduurste te kopen, welke handel wijze hij placht te kwalifice.en als ,,'t beste op de kop te tikken". Ongeluk kigerwijze werkte zijn figuur niet mee en waarschijnlijk zou hij elke kleer maker tot wanhoop brengen. Zeker zou dit met de tailleur van het pak in kwestie zijn geschied, als de man kon hebben voorzien, dat mr. Tote alle kleermakersfatsoen met voeten zou treden en het bescheiden donkere pak „opfleuren" door er een lichtgroene das, rijk bezaaid met gele hoefijzers, bij te dragen. Mr. Carroll was in het bruin, niet precies de juiste tint bruin. Volgens miss Silvers wat al te opvallend om van goede smaak te getuigen. Een vrij zonderlinge nuance. En dan die oranje das, die oranje zakdoek uit het borst zakjedat leek naar niets. Zijzelf droeg haar japon van de vo rige zomer, nu roodpaars geverfd, met het zwart fluwelen manteltje, dat zy 's winters altijd meenam, als zy bui ten de stad ging. In zo'n buitenhuis kon wel centrale verwarming zyn, maar die was soms niet al te betrouw baar. Om de hals droeg zy een gouden ketting en op de borst een broche in de vorm van een roos, met in het midden een lange bleke parel. Pearson, begiftigd met de fijne tact, waardoor hij zo voortreffelijk als but ler kon optreden, had het koffieblad op een klein tafeltje voor miss Brown gezet. Dorinda, ietwat meer blozena dan gewoonlijk, nam de zware koffie pot op en begon van de een naar de andere te kijken, om de gebruikelijke vragen over „melk en suiker" te stel len. Daarbij bekroop haar het gevoel, flat de plotseling ingetreden stilte moeilijker te verbreken zou zijn dan welke levendige conversatie ook. Mrs Tote had het gesprek over Ailie en haar kind gestaakt zodra haar echt genoot was binnengekomen. Ze sprak over niets anders, omdat geen van de andere dingen, die haar geest bezig hielden, geschikt waren' om in een ka mer vol vreemde mensen te worden be handeld. Je kunt toch moeilyk zeggen: „Misschien is mijn man een moorde naar" of zelfs: „Misschien denkt de politie, dat hy een moordenaar is". Op het ogenblik, dat zy niet meer over Allie praatte, werd het donker in haar binnenste. Ze zat te beven in 't duister. Wellicht was ze niet de enige Justin had zijn eigen gedachten daaromtrent. Hij was Dorinda te hulp gekomen en loste haar probleem op door de melk en suiker rond te geven met behulp van mr. Masterman, die de kopjes hanteerde. Toen iedereen voorzien was, behalve miss Master man, die met een kort „neen" be dankte en achter haar krantscherm verdekt bleef opgesteld, zette Leigh melkkan en suikerpot neer en ging tussen de beide meisjes op de sofa zitten. Het was, zo mogeiyk, nog'stil ler geworden en Dorinda had het ge voel, dat er iets zou ontbreken, wan neer iemand begon te praten. (Wordt vervolgd) N Een eenzijdig leven is maar half: eerst in het samenleven komt ieders leven tot zijn volle ont plooiing. VOSMAER Duizenden telegrammen lagen Woens dag op het bureau van de Italiaanse president, Luigi Einaudi, uit de „treu rende" stad Reggio di Calabria op de punt van de „teen" van Italië. Zij waren verzonden door 45.000 burgers van de stad, die in staking zijn gegaan uit protest tegen het voornemen der regering, de hoofdstad van de Zuidelijke provincie Calabria van Reggio naar Cosenza, 160 km verder noordelijk, te verplaatsen. Intussen zijn ook de 25.000 inwoners van Catanz Aro gaan staken ómdat de regering hun stad niet heef' uitverkoren. Aan de tien leden van hel parlement, die de twee gebieden ver tegenwoordigen, is door de kiezers telegrafisch verzocht hun zetels in de Senaat en de Kamer van Afgevaardig den ter beschikking te stellen. De belangrijkste organisatie op het gebied van de bloembollen-export, de Nederlandse Bond van Bloembollen handelaren, zal op 5 Februari vijftig jaar bestaan. Deze bond heeft in de halve eeuw die voorbij is gegaan veel werk verricht in het belang van de uit voer van bloembollen, een activiteit die in volle kracht begon tijdens de eerste wereldoorlog. De bond werd op 5 Februari 1900 te Haarlem opgericht onder voorzitter schap van de heer T. van Waveren, na dat reeds jarenlang pogingen in het werk waren gesteld om meer eenheid in deze tak van bedrijf te bereiken. Ter gelegenheid van de op handen zijnde bloembollententoonstelling .Keu kenhof" te Lisse zal de bond zijn jubi leum vieren in April. Voordien zal een gedenkboek in vier talen verschijnen. Het Neurenbergse weekblad „Wochen- ende"' publiceert de inhoud van een dagboek, dat afkomstig heet te zijn van één der leden van de bemanning van een Duitse onderzeeboot, die thans reeds gedurende bijna vier jaar een onbekommerd bestaan zon lelden op één van de koraal-eilanden in de Stil le Oceaan. „Wochenende" verklaart dat het ma nuscript ter redactie is aangeboden door een man, die verklaarde het weer mee te zullen nemen, indien hem zou worden gevraagd hoe of hij eraan kwam. Alles, dat men te weten is kun nen komen, is, dat het manuscript is verzonden in een brief, welke te Wel lington, de hoofdstad van Nieuw-Zee- land, is gepost. Volgens het dagboek verliet de Duit se onderzeeboot twee dagen vóór de capitulatie van Duitsland uit een niet nader genoemde haven. Na twee dagen varen deelde de commandant van de onderzeeër aan de bemanning mede, dat hij zich niet aan de geallieerden wenste over te geven. Het dagboek vervolgt dan: „Besloten werd koers te zetten naar een eiland in de Stille Oceaan, dat ver buiten de normale scheepvaartroutes is gelegen. Het eiland, waarop de keus viel, is rotsachtig, door koraalriffen omgeven, en begroeid met dichte bos- De uitbetaling van de gulden te gen inlevering van bon 544 (le vensmiddelenkaart 909) zal Vrij dag 27 Januari geschieden aan personen wier naam begint met de letters Nu t.e.m. PI Men kan zich met de uitgeknipte bonnen aan het postkantoorloket ver voegen tussen 8.30 en 3 uur. Onrust in Vietnam Hanoi is van electrische stroom ver stoken, doordat plotseling zes van de zestig transformators uitvielen. Geble ken is, dat hierin tijdbommen waren aangebracht, die vrijwel gelijktijdig ontploften. Men vermoedt, dat de sabo tage is gepleegd door agenten van de Vietminh. Vandaa; worden Bao Dai en de Amerikaanse reizende ambassa deur Philip Tessup te Hanoi verwacht Waarneme- brengen de sabotage met dit bezoek in verband. Geldelijke beloning voor aanbrengers Volgens hier uit Russische zone van Duitsland ontvangen berichten heeft het hoofdk' ar tier van de Oostduitse Volkspolitie een beloning van 5.000 Oostmarken uitgeloofd voor het arre steren en terugbrengen van gedeser teerde leden der Volkspolitie. In de gehele Oostelijke zone en speciaal langs de grens, ~ou dit aanbod door middel van aanplakbiljetten kenbaar zijn ge maakt. Het tekort van 10 milliard dollar in de laatste twee jaren in de Amerikaan se volkshuis? ouding vormt een gevaar voor inflatie en heeft zelfs „een toe nemende onzekerheid ten aanzien van de stabiliteit van de dollar zelf' ver oorzaakt lc-us een officiële zegsman in de Verenigde Staten. Volgens hem zal de Amerikaanse begroting pas in 1952 weer sluitend kunnen zijn en dit zal enkel het geval wezen, zo zeide hij indien de regering een bezuinigings- politiek voerl en de meeste program ma's van president Truman inzake so ciale voorzieningen uitstelt. Te Catanzaro in Zuid-ltalie zyn 300 gezinnen dakloos geworden, doordat een zware storm, gepaard gaande met regen- en hagelbuien, hun huizen totaal vernielde of zwaar beschadigde. Vele dieren zyn omgekomen. Aan te velde staande gewassen is grote schade toe gebracht. De schade langs de gehele Zuidkust wordt op 400 millioen lire ge schat. Ten Zuiden van Catanzaro is de spoorlijn over een afstand van acht kilometer weggespoeld. ZENDELINGEN VERDRONKEN De Nederlandse missionaris H. Hen driks en de missiebroeder A. van Dam behoren, naar thans wordt aangeno men, tot de twaalf slachtoffers van de boot, die met ruim 60 passagiers ver leden week by Surigao (eiland Min- danao) omsloeg. Men heeft de hoop hen nog levend terug te vinden opge geven. ADENAUER ONTVANGT PARTIJLEIDERS De kanselier van West-Duitsland Konrad Adenauer, heeft gisterochtend de leiders der voornaamste partijen ontvangen om hen op de hoogte te brengen van de jongste ontwikkeling van de Saarkwestie. De vergadering duurde ruim een uur. - De heer Carlos Morla Lynch is oe noemd tot izant van Chili in ons land. De heer Lynch was hiervoor ge zant van Chili in Stockholm sen, struikgewas en lang gras. Het was aanvankelijk niet bewoond. Twee gj-ot, riffen beletten ons het eiland te nade- ren. Doch wij hadden nog twee torpe do's aan boord. Wij voeren ongeveer een halve mijl achteruit en lanceerden beide torpedo's. Nu was de kust let- terüjk vrij. „Nen Kiel-. Een klein dorpje, „Neu Kiel", werd gesticht. Wij begonnen handel te dry ven met de inwoners van een naburig eiland om aan tabak te komen. De on derzeeboot wordt in prima conditie ge. houden. Om beurten houden wy de wacht. De uitkijk krijgt een extra sigaret. Eén van ons ontdekte hoe hy palm wijn kon maken. Het gaat ons goed doch wij denken toch dikwijls aan thuis. Dan worden wy, behalve jagers en vissers, ook boeren en schaapherders. Wij bemesten het land met as van ver brande bomen, met fijn gehakte plan ten en met vogelmest, die wy op de rotsen vinden. Onze handel met de in boorlingen breidt zich uit. Doch dan, in het voorjaar van 1948, komt eerst de grote sensatie voor ons! Er komen tien boten aangevaren, waar in zich inheemse mannen, vrouwen en kinderen bevinden. Zij gaan, hun ge hele hebben en houden met zich mee- slepend, aan wal en zij vestigen zich ook op ons eiland. Wij zijn bijna ver heugd over de komst dezer inboorlin gen. Zij brengen leven op ons eiland en zij breken ons tot nu toe letterlijk geheel mannelijk bestaan door de aan wezigheid van vrouwen. Wij kunnen heel goed met de inboorlingen over weg. Er zijn thans genoeg vrouwen op het eiland. Wij zijn nu bijna allen ge trouwd. Sommigen van ons hebben reeds kinderen", aldus eindigt het dag boek. Brits commentaar Door een officier van de Britse Ad miraliteit wordt de volgende commen taar op dit bericht van „Wochenende" gegeven. „Het is bekend, dat zes Duit se onderzeeboten in de laatste acht da gen van de oorlog uit de Noorse haven Bergen zyn vertrokken. Vier hiervan hebben zich in de Atlantische Oceaan aan de geallieerden overgegeven, ter wijl twee andere tot zinken zyn ge bracht. Het is evenwel mogelijk, dat één van de beide laatstgenoemde on derzeeërs erin geslaagd is te ontko men. Het is meer voorgekomen, dat men meende een onderzeeboot tot zin ken te hebben gebracht, die later weer is opgedoken". TABLETTEN keren een opkomende koul ot griep. Koker 75 en 40 ct. i VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 Het Leger dei Heilskwartier. 6.15 De stem van de Christelijke akbeweging. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 De muziek bij nader inzicht. 7.40 „Vandaag". 8.05 „Tussen Wenen en Parijs". 9.00 Familie-com petitie. 9.35 „Tussen Wenen en Parijs". 10.05 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Orkest. 10.45 Avondoverdtenking. 11.15 NCRV- koor. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Hugo de Groot. 7.05 Elsa Sigfuss zingt. 7.30 De Radio-Volksmuziekschool. 8.15 Radio Phil- harmonisch-orkest. 9.10 Avro's Avondschool. 9.35 Het gevleugelde lied. 10.00 De eerste Leopold der Belgen. 10.15 „Rhythm on the Ais". 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Sympho- nie no. 4. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Walter Gieseking. 9.15 Och tendbezoek. 9.30 Orkest. 10.30 Morgendienst 11.00 Zangrecital. 11.30 Koninklijke Militaire Kapel. 12.00 Busch Strijkorkest. 12.33 Metro- pole-orkest. 1.15 Vrij en blij. 1.45 Kamermm- ziek. 2.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Kamerorkest. 3.40 Winterlandschap. 4.00 Ne derlands Kamerkwartet. 4.30 Ensemble „Selec ta' 5.05 Sonate concertante. 5.30 „Under de Fryske Flagge". 5.45 ,Hiei en nu". 6.00 Gees telijke liederen. 6.15 CWV-kwartier. 6.30 Strijd krachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Gram. muziek. 7.40 „Vandaag''. 8.05 Actualiteiten. 8.15 Radio Philharmonisch orkest. 9.15 De pert in het Parlement. 9.35 Sans Souci. 10.05 Gram. muziek. 10.15 Orgelconcert. 10.45 Avondover denking. 11.15 Avond'concert. 11.40 Cello sonate. HILVERSUM II, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 8.18 Orgelspel 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Berlijns Philharmo- nisch-orkest. 10.00 „Thuis". 10.05 Morgen wijding. 10.20 Bing Crosby-nummers. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano-recital. 1115 Karei en kabeltje. 11.35 Accordeon-orkest. 12.00 „Golders Green". 12.45 This is America. 115 The Avroleang 1.45 Duo. 2.09 Kookkunst. 2 20 Het Promenade-orkest. 3.00 Boeken schouw. 3.20 Trio's. 4.00 Filmland presenteert. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Trio Pi* Beek. 5.20 Vijfde Symphonie. 6.15 De Var* feliciteert. 6.45 Silvestri-kwartet. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Charles Trenet zingt. 7.30 .Gelovige mensen". 7.45 „Een Radiokrabhel' 8 10 Orgelconcert. 8.30 „Mensen aan het werk' 9.00 Men vraagt en wij draaien. 9.25 t ather-forum. 9.55 Buitenlands overzicht. t0.10 lennies from Heaven. 10.40 „Vandaag". iO.45 Avondwijding. 11.00 Symphonie-concert. LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.05 Gram. «C 10 Verz. progr. 11.00 Orgel. 11.30 NWDR» Urgel en koor. 12.00 VI. Br.: Casino-programma 12.32 Casino programma. 1.15 Orgel en zang- 2.10 Gram. 3.00 Lux.: Ménage et Musiq«« iVl.). 3.15 Kalundborg: Orkest Christoffersen» 4.00 Eng L.P.: Rendez-vous Players. 4.30 Leon en orkest. 5.00 Kootwijk: Batavia. 6.00 Beromunster: Amusements muziek. 6.30 VI. Br.: \oor de soldaten. 7.30 Solistenconcert 7.45 rilmmuziek. 8.15 Filmrevue. 8.30 Omroep- symph.-orkest met pianosoi. 10.15 Verz. progr* -05 Gram 1*1.25 Dansmuziek. LIJN IV: 15 „Bonjour le Monde'' 7.30 Eng. H.S.: Orgel 8.10 Concert. 9.00 Kook- praatje en kunsto verzicht 9.10 Gram. tO.ut» Luk.: Ménage et Musique (VI. en Fr.). 11.15 £ng. H.S.: Morgenwijding. 1130 Rhythm. Ensemble. 12.00 Eng. L.P.: Squadronaire» Dance Orchestra 12.45 Voordracht. 1.00 „M«- Pij?8 Diary" 1-15 Concert Orchestra 2.00 uBC Northern Orchestra. 2.45 Voor de kin deren. 3.00 Voor de vrouw. 3.40 NWDR* Muziek 4.45 Eng. H.S.; BBC Midland Light Orchestra. 5.10 Fr Br.: Voor de zieken. 5.40 Viool. 6.00 Voor de soldaten. 6 30 Eng L.P»1 Geraldo. 7.00 Macpherson. 7 15 Felix King orkest. 7.45 Hoorspel 8 00 Fr. Br. Omroep orkest met sopraan (om 20.35 Allo Bruxelles' lei Paris!). 9.00 Eng L P.: BBC Var. orkest. 9 45 Gevai progr 10.30 NWDR: Muziek mt Lenden. 11.15 Rallye. 11.20 Schlager-com petitie.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4