ich Stad en Omgeving. Speeltuin „Visbuurt' bereidt voor op de zomer Vaarwel, Distributiedienst Tachtig jaar Rode Kruis Den Helder Het parool ,,Op naar de duizend ledenI" Bestuur herkozen Tussen Haaks en Kuitje De Bioscopen TIVOLI: Abbott en Costello DE WITTE: De getemde avonturierster „Harmonie" organiseert operette-concert In het kort Donderdag voor de V U,: „De Lindenboom' De volleybal-competitie Totale uitverkoop der inventaris Daan Groot, „saevis tranquillus in undis" De basketba'-comoefiHe Bridgenieuws Jeugddienst Lutherse kerk Belangrijk sociaal werk in de achterhoede Colonne jubileert mee De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Breezand Samenwerking tussen organisaties Urk De week op de visafslag VAN MARSDIEP TOT IJ OOK DEZE ZONDAG GEEN VOETBAL Nederlands schip in de Theems gexonken ZATERDAG 28 JANUARI 1950 In de jaarvergadering van de speeltuin Visbnnrt werden enkele plannen voor ket komende zomerseizoen ontvouwd. Men weet, dat de nieuwe glijbaan (die 1600 heeft gekost) aan het eind van het vorige seizoen gereed is gekomen. Voor 4e poorten van de tuin straks opengaan, zeilen er twintig nieuwe schommels zijn geplaatst, een loopton, vijf nieuwe wippen en enkele andere speelmaterialen voor 4e kleintjes. nam, volgde nog een amusements-pro- gramma, waarin de heer W. van der Vaart enkele aardige smalfilms ver toonde, de heer Haak van Overloop de aanwezigen liet genieten van een serie goocheltoeren en de heer Van Engels dorp allen vermaakte met een liedje en een praatje. „Oom Jo" zal dan niet meer zijn ge waardeerde diensten als opzichter van de tuin verlenen, daar inmiddels een opvolger benoemd zal zijn. Hij werd in de loop der vergadering voor zijn werk bedankt, waarbij hem een aardig af scheidscadeau werd aangeboden. Het gehele bestuur, dat aftredend was, werd in zijn oude samenstelling herkozen. Het blijft dus bestaan uit de heren Th. Mallet, voorzitter. C. A Dekkers, Beukenkampstraat 12, secre taris; C. Mallet, penningmeester; H Pras. cursusleider: J. Feenstra. H Groen en mevr. Scholten, commissa rissen. Uit het door de secretaris uitgebracht Jaarverslag bleek, dat de speeltuin be langrijk werk heeft kunnen doen, voor al dank zij de steun der leden, wier aantal inmiddels de vijfhonderd heeft overschreden. Naast de zorg. die men aan de tuin zelf heeft besteed, werd. nuttig werk verricht op de cursus avonden. Dat alles heeft veel geld ge kost, zodat het niemand verbaasde toen de heer C. Mallet in ziin financieel overzicht mededeelde, dat het batig «aldo maar klein was Er is in ieder geval een batig saldo, en men hoont er volgend jaar nog beter voor te staan •want „Op naar de duizend leden" is het motto! De heer Th. Mallet oorichter. pro motor en voorzitter van het soeeHuin- werk in de Visbuurt. ontving als bliik van waardering voor ziin nrestatles een Voorzitterhamer, omdat hij viif jaar lang ziin beste krachten aan de soeel- tuin Visbuurt had gegeven. Dat ook de rest van de stad hem ter harte gaat bleek uit zijn bemoeienissen om zo gnoedig mogelük een sneeltuin in of na bil Oud Den Helder te kriigen. Na het huishoudelijke gedeelte, dat niet veel langer dan een uur in beslag Het is morgen hoog water om 2.35 en 15.25 uur en laag water om 9.00 en 21.40 uur. Maandag is het hoog water om 4.05 en 16.50 uur en laag water om 10.20 en 23.05 uur. De temp ratuur van het zeewater was 1,5 graden Celsius. Er zit weer stijging in! In de Tivoli-bioscoop zijn tot en met Woensdagavond de komieken Abbott en Costello weer op dreef. Zij beleven na vier jaren dienst in het leger een serie hoogst merkwaardige ervaringen, waar bij natuurlijk alles erop gezet is om het publiek in een chronische lachbui te laten uitbarsten. Joan Fulton speelt de vrouwelijke hoofdrol van Sylvia. Zij huwt ten slotte noch met Bud, noch met Lou, maar met Bill Gregory (Tom Brown). Maar voor het zover is. moe ten heel wat tranen (van de lach) wor den gespuid. Volkomen pretentieloos is ,.De ge temde avonturierster", die tot en met Maandag in de Witte bioscoop wordt gedraaid. Het is een gekleurde Wild west film. bereid volgens het gebruike lijke recept van lief en leed actie en romantiek. Al deze ingrediënten wor den overvloedig toegeoast. en de ge temde avonturierster (Yvonne de Car- lo) zingt er ook nog bij. Van Dinsdag tot en met Donderdag wordt in de Witte vertoond „De zwar te spiegel", met Olivia de Havilland en Lew Ayres in de hoofdrollen. Het bestuur van de zang-, reciteer- en orkestvereniging „Harmonie" heeft enige artls'en van bniten uitgenodigd, om op Maandag 13 Februari een popu lair operette-concert te komen geven. Het fs niet de eerste maal. dat „Har monie" op deze w«ze baar leden, do nateurs en. andere belangstellenden een avond in dit genre aanbiedt. De-enen. die het velleden laar georganiseerde concert hebben b'lgewoond, bewaren daaraan nog prettige herinneringen. Ditmaal heeft men zich verzekerd van de medewerking van de sopraan Ester de Vries, de mezzo-sonraan Rini di Viéta. de tenor Henk de Reuver en de pianist Mario Merano Zo men ziet, rijn het niet allemaal onbekenden oo het Helderse concertpodium. Zij zullen vóór de pauze een reeks ponulaire me lodieën uit bekende oneretten ten ge hore brengen. Wij za°en oo het pro- gramme o m. staan 't Vilia-lied. Schenkt man sich Rosen in Ti-cl fduet voor so praan en tenor), het Wolga-lied, Mein Herr Marquis. Wer uns getraut (ook een duet) en de wals II Bacio (de „Kusswalzer") van Arditi. Mario Merano zal ook een pianosolo geven. Na de pauze zal het koor oo de olan ken verschijnen om om fragmenten te zingen uit „De Klokken van Cornevil le". „In weissen Rossl" en ..Casanova". De heer H J Arisz voert de din «eer staf en de Haarlemse tenor Ton Mar- tens zal een enkele solona^ii zin «en. Ook zal na de pauze het herboren Har monie-orkest (dat geen harmonie-or kest is!) optreden or-'er leiding van de heer L. F van Loo Jr. Verdere bijzonderheden zullen nog worden bekend gemaakt.! Gelijk bericht, zal de eerstvolgende toneelavond van de Helderse Volks universiteit niet op Dinsdag 7 Febru ari worden gegeven, zoals in het pro grammaboekje staat aangekondigd, maar op Donderdag 2 Februari Het Amsterdams Toneelgezelschap onder leiding van Albert van Dalsum en A Defresne geeft dan in Tivoli een op voering van Priestley's „De Linden- boom", onder regie van Louis Saal- born. De regisseur speelt zelf de hoofd rol. De andere figuren in het stuk wor den uitgebeeld door J. Royaards Sandberg, Lo van Hensbergen, Mary Smithuysen. Mies Hagens, Carla de Raet, Paul Huf (of Louis van Gaste ren), Hedda van der Linde, Cas Baas en Marle Hamel. Naar aanleiding van de opvoering, die op 14 December 1948 In de Ko ninklijke Schouwburg te Den Haag werd gegeven, schreef de Nieuwe Cou rant om.: „Het Amsterdams Toneelge zelschap deed ons gisteren de eer aan. de Nederlandse première te brengen van „De Lindenboom". Hierin staat geen ,ji" teveel, want er is geen spra ke van een gewone Tilia. maar van een Engelse professor Robert Linden, die in een gat van een stad geschiede nis doceert en net 85 jaar is geworden. Voor deze gelegenheid is het hele ge zin, een zoon en drie dochters, weer eens bijeen en mrs. Linden wil daarvan tebruik maken om haar man. die het slecht met de nieuwe rector kan vin den. te bewegen pensioen te nemen en de stad, waar zij alles even akelig vindt te verlaten. Haar opzet strandt echter op de onverzettelijke wil van de pro fessor om zijn werk, waarvan hii juist in deze na-ooijogse tijd iets goeds ver wacht. voort te zetten En als hii ont slag krijg, of op xzeer vernederende voorwaarden kan bliiven, geeft het feit dat zijn vrouw om hem de duim schroeven aan te a-tten. hem heeft ver iaten. nog niet toe en moeten wil naar het verdere lot van deze ontwprte'de. onttakelde lindenstam gissen Priest'ev demonstreert hier aan het gezin Lin den het slechter worden der tiid«n in de laatste dertig iaar en de morele en «eesteliike verwording van het onko- mend geslacht na de laatste oorlog". MET WAS EIGENLIJK een trieste geschiedenis, gistermiddag in bet Diittïbu> tiekantoor aan de Spoorstraat. Daar verdrong zich voor de laatste maal een 1 dichte menigte voor de loketten. Een menigte van totaal andere samenstel^ en met volslagen andere bedoelingen, dan wij daar *n tlcn i<"lr W hadden geziex Zegge en schrijve drie vrouwen ontwaarden w\) op de plaats waar zovele ma:e, het manvolk onder de voet werd gelopen door "ar> het ~~akke geslacht. Want die mannen waren er gistermidag lelijk naast, toen «i elkander de bittere uren voor de geest trachtten te halen, in nog kariger dag» dan deze voor het gaas der loketten doorgebracht Jaar in jaar uit is het immers taak der vrouwen geweest, op de voor ven data de bonkaarte- »f te halen, aanvraagformulieren in De drie mannen, die hierboven staan afgebeeld, hebben de rubriek „Tussen Haaks en Kuitje" niet nodig om te weten wat er alledag aan de buitenkant gebeurt Zij zitten, zoals dat heet, met hun neus bovenop het nieuws en hebben dus altijd stof om een babbeltje te maken Sterker dan wie ook, voelen zij hoe de haven lééft. Er gaat geen schip voorbij, of het heeft een bestemming, maar ook wanneer in de verste verten geen varend schip te zien is, blijven deze oude varensgezellen op hun post. Er kan immers elk ogenblik een boot komen. Wanneer het druk is, wanr.eer het stil is, als het stormt of als het vriest, steeds valt er wat te praten. En iti hun herinnering bewaren zij een ontzaglijke hoeveelheid belevenissen, waaruit zij altijd kun nen putten. Als alle conferenties ter wereld even gemoedelijk verliepen en even onschadelijk waren als deze, zouden de voorpagina's voor de kranten goeddeels blanco kunnen blijven.... Het eerste team van de Adelborsten en de Officieren van het Koninklijk Instituut handhaafden zich aan de kop van de vollevbal-eomDetitie door ge- makkel'ike overwinningen op MTILO 2 en HAV 2 De kweekschool had iets meer moeite met het tweede team van de Werfsportvereniging. waaruit wel bliikt dat ook In de lagere regionen 'n verbetering van het spelpeil valt waar te nemen. De wedstrijd tussen Adelborsten 2 en Zeemacht 1 was büzonder fraai en be boorde tot het beste, wat de competi tie tot nu toe heeft laten zien. De Adelborsten wonnen verdiend na een zeer spannende strijd. De uitslagen van bovengenoemde I wedstrijden waren: Adelborsten 1 "U7LO 2 15—2. 15—1, Adelhorsten 2— Zeemacht 1 16—14, 15—4 Off KIM I HAV 2 15—4, 15—7, HKV 1—WSV 2 I 156. 15—5. Op 2 Februari worden de volgende wedstrijden gespeeld: HAV 1OSR 1 KuilmanMULO 2. WSV 2—Off KIM, HAV 2—PP 2, HKV 1—Gem. W. 1 taak der vrouwen geschreven data de bonkaarten af halen, aanvraagformulieren in te le veren, extra-toewijzingen af te sme ken en... fiolen des toorns over de hoofden der lokettisten uit te stor ten. Tien jaar lang is daar in dat grauwe kantoor aan de Spoorstraat eag-in dag-uit gevraagd en gevraagd uit duizenden monden. De eindeloze rijen waren onverzadigbaar, dikwijls ontroostbaar en soms voor geen rede vatbaar. Niemand zal kunnen bewe- ten, dat de Distributiedienst zich een grote populariteit verworven heeft Het was ook zo'n dankbaar object, waarop wij onze collectieve gram schap konden afreageren. Maar gistermiddag beheersten de heren der schepping het lokaal, en zij vroegen niet, maar boden. Eén machtige stroom van aanbiedingen be woog zich van de menigte naar de an dere zijde van de balie, alsof men al les terug wilde geven wat men in een heel decennium had ontvangen. En midden in die stroom troonde als een rnwrikbare golfbreker de heer Daan Groot, en zijn stem vervulde het be- rookte vertrek met deze'fde regelmaat als het geklots van brandingsgolven te gen een pier. Aan hem was de taak opgedragen, de gehele inventaris, van het laatste stompje potlood en een half versleten vlakgummetje tot een im rr.ense kantoortafel en een loodzware brandkast te vei'en De drom van kopers toonde belangstelling, en zoemde als ten klit aasgieren om het stoffelijk overschot van een veel-verguisde dienst. Daar ging de tafel-als-een-voetbal veld, voor zestig gu'den Weg die bil jartlampen voor een gulden per stuk pak mee die kachel voor een goede honderd gulden. vaarwel trouwe schrijfmachine.. Prullemaanden en bu- ïeaux. dossierkasten en kantoorstoelen, linealen en numeroteurs. tafeltjes en koffers.. Er was geen ding of men be geerde het. De mannen (en de drie vrouwen) hingen aan de lippen van de beer Groot, en de spanning in dit som bere mausoleum, waarin de distribu tiedienst in een laatste vlaag van acti- viteit zichzelf distribueerde, nam voel baar toe wanneer de afslager het laatste bod met een flink bedrag bad verhoogd en dan telkens lager ging tot er „mijn" geroepen werd. Dat f6i1% woordje „mijn" lag op de loer acht» twintig gebitten. Twintig breinen be. i ekenden hun kans. Negentien ervan waren er naast. Maar daar kwam de volgende koop alweer.» Zo bleef het doorgaan, van twee uur af tot na het invallen van de du;,, ternis. Tegen zessen waren de gioei. lampen aan de beurt. „Mijn" kionk het, en „uit ging weer een lichtpunt. Het begon al aardig op een negerge. vecht in een tunnel te lijken, toen de heer Everards dc stopzetting van deze lampenuitreiking beval. De lichtliev-n- de koper moest ook eens om andere mensen denken, zelfs nu hij stond voor bet loket in een distributiekantoor.. Langzaam maar zeker kwam aan de- ze totale uitverkoop een einde, en daarmede tevens aan de levensgeschie- denis van een bureau, dat tien jaar lang een gewichtige rol in ons aller be- staan heeft gespeeld. Mogen wij allen bij dit afscheid met louter gevoelen, van waardering en dankbaarheid be zield zijn. En laten wij een beetje spjjt hebben over veel onrede'yke critiek ir zwarte dagen over wijlen deze dienst uitgestort. Dank zij de medewerking van de Werfsnortvereniging kunnen in de maand Februari vijf extra wedstrijden in de basketbal-competitie worden ge- (sneeld. waardoor deze competitie een vlotter verloop krijgt. Woensdagavond 1 Februari om zeven tiur komen Zee macht 1 en Adelborsten 2 tegen elkaar uit. Op Vrijdagavond 3 Februari wor den gespeeld: HelderGem. W„ HAV —Off KIM. WSV—Adelborsten 1, Zee macht 2F AC. Op Donderdag 2 Februari spelen vier viertallen van de HBC 1945 tegen de vier viertallen van de Koninklijke Marine, en op Woensdag 8 Februari spelen de vier viertallen van de VEC tegen twee viertallen van de RKBC en de beide reserve-viertallen van HBC 1945. H.H.C. „HERMES" Alle hockeywedstrijden zijn Zondag afgelast. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. J B Proost. Zuidstraat 13. telefoon 203(1 en dr. R. Franssen. Javastraat 6, tel. 2712 De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met volgende week Vriidag waargenomen door de heer D. W de Bas. Keizerstraat 87 's avonds na zes uur is het adres Ti- morlaan 31. Wij herinneren nog even aan de hardrijderij voor jongens van 14. 15 en 16 jaar, die vanmiddag door „Huisdui- Ber Belang" wordt georganiseerd op de Molensloot, tussen het Fort Erfprins en het dorp. Vanavond geeft de damestoneel groep van de Bond van Militaire Oor logsslachtoffers in Casino een opvoe ring van het blijspel „De lastige erf tante", ten bate van het Marine Sana torium Fonds. Morgenochtend om half elf zal in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat weer een jeugddienst worden gehouden in de reeks maandelijkse jeugddiensten van dit seizoen. De dienst zal worden ge leid door de hier ter stede welbeken de predikant ds J B Oskamp uit Nij megen die zal spreken over „God krijgt de schuld". De gemeentezang zal aan het orgel worden begeleid door mevr A. GraaffKamp. Alle belangstellen den zijn welkom. J^U DE AFDELING DEN HELDER van het Nederlandse Rode Kruis aan de vooravond staat van haar tachtig-jarig bestaan, is er alle reden eens te her inneren aan het vele goede werk, door deze organisatie in het belang van de gehele burgerU verricht Het is niet nodig om daarbij een chronologische opsom ming te geven van allerhande verrichtingen. Het zou trouwens onmogelijk zijn, omdat het Rode Kruis zijn geschiedenis niet schrijft met gewichtige gebeurte nissen en schokkende belevenissen. Het Rode Kruis 1 s er en we zouden het niet kunnen missen. Tachtig jaar lang heeft bet in Den Helder zijn belangrijke so ciale werk gedaan, in het maatschappelijk leven precies als in de oorspronke lijke vorm tijdens een oorlog: in de achterhoede. Maar over veertien dagen zal de Helderse afdeling eens in de frontlinie komen staan. heilzame training in het zwembad ot op de fiets. En wanneer een beroep wordt gedaan op de ambulancedienst van het Rode Kruis, hetzij voor zieken - vervoer over langere afstanden, hetzij in repatriëringsgevallen, zijn de leden der Colonne beschikbaar. Na de oorlog De bevolking is aan het Rode Kruis ook veel dank verschuldigd voor het informatie-werk, na de jongste wereld oorlog verricht Duizenden familie- Want op Zaterdag 11 Februari zal het tachtigjarig jubileum officieel worden gevierd, en wel. zoals wij op Donderdag 19 Januari aankondigden, met een receptie, eeri intiem samenzijn en een feestavond. Zaterdag 11 Februari is niet de eigenlijke jubileum-datum. De afdeling werd op 13 Maart 1870 opge richt. Maar over een paar dagen zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat Den Helder een transport- en verpleeg- colonne kreeg. Mede in verband met de aanvang der Vasten werd besloten deze jubilea op de tweede Zaterdag in Februari te vieren. Dat v(jf en twintigjarig bestaan van de Colonne Rode Kruis-corps zoals het tegenwoordig heet, is niet minder be langrijk dan het tachtigjarig jubileum van de moeder-organisatie. Juist deze colonne heeft de gemeenschap in vredestijd waardevolle diensten bewe zen. Bij grote feestelijkheden, belang rijke wedstrijden, uitstapjes voor oudeu van dagen, tijdens bel badseizoen, altijd waren de leden der Colonne paraat om zo nodig hulp te bieden P-' is geluk kig, dat steeds voldoende dgenoten worden gevonden, die daarbij hun daad werkelijke steun willen verlenen. De Colonne groeit nog s'ceds en heeft reeds meer dan honderd leden, die allen enthousiast zijn voor het werk. Voort durend worden nieuwe EHBO-ers op geleid en voortdurend worden de leden der Colonne geoefend. Eén van de minst opvallende, maar niettemin belangrijke taken der Co lonne is de hulp die aan invaliden wordt verleend Tn--»'ide of van een ziekte herstellende jonge mensen wor den op medisch advies geholpen bij een berichten werden door de afdeling ver zorgd. waarbij helaas vele trieste op drachten moesten worden vervuld. Een andere taak. die het Rode Kruis na de bevrijding te vervullen kreeg, was de verstrekking van levensmiddeen. die van geallieerde zijde ter beschikking werden gesteld Het is niet noodzake lijk. dat wij ons dat daeeliiks herinne ren. maar bij de nadering van het jubileum mag het wel even worden ge memoreerd. Zo kunnen wil ook nog wijzen op het werk van de bloedtransfusiedienst waaraan menig burger zijn leven en gezondheid mede te danken heeft. En ook zou misschien uit de geschiedenis van het Rode Kruis nog veel kunnen worden penut. wat de betekenis van deze instelling aantoont Maar dat is niet mogelijk, omdat tijdens de tweede wereldoorlog het gehele archief verlo ren is gegaan. Ondanks lang zoeken hebben wij ook in de oude jaargangen van onze courant geen gegevens om trent het Rode Kruiswerk gevonden Ons bleek, dat ip 1920 het viiftigjarig bestaan niet werd gevierd En in 1945 werd evenmin het feit van de opricn 'ing herdacht Laat daarom het Rode Kruis op 11 Februari 1950 zijn schade maar eens inhalen! De besturen van de Alg. Vereniging van Bloembollencultuur, de NJKB, de LTB en de CBTB kwamen op uitno diging van eerstgenoemde bijeen om in gezamenlijke bespreking de moge lijkheid te onderzoeken van samenwer king bij bet organiseren van lezingen of het houden van cursussen op het zaken, die op het vak betrekking heb ben, aldus lazen we in het „Weekblad voor Bloembollencultuur". Al te veel komt het immers voor dat er diverse lezingen of vergaderingen te kort op elkaar volgen of, erger nog, samenval len met als gevolg versnippering van de publieke belangsteling. Thans is er een commissie gevormd uit genoemde vier organisaties, welke ten doel heeft, een programma samen te stellen van te houden lezingen, ver gaderingen of cursussen op bloembol- lengebied. Leden di°r commissie zijn: Th. Kloos terman, NKJB; G. J. Koot, LTB; J Bergman, CBTB; J. G. Timmer, Alg Ver. v. BI. Natuurlijk geschiedt een en ander in plaatselijk verband. De aanvoer van snoekbaars was de afgelopen week slechts gering. De vangsten der sleepnetvissers waren niet bijzonder groot en varieerden per dag per span van 25 tot 100 kg. Vrij dag voer de vloot niet uit, aangezien het niet mogelijk bleek de visserij met vriezend weer uit te oefenen. Door de geringe aanvoer bleef de prijs der snoekbaars vrij constant. De vraag, die in het begin van de week niet groot was, werd later wat beter. De noterin gen gingen dan ook in stijgende lijn, per kg van 0.78—0.97. Ook voor rode baars was de markt heel willig; note- nngen per kg van f 0.67—0 88. Aanvoer goed. Slechts weinig blei werd aan gevoerd; prijs per kg ongeveer 0.14 De aanvoer van kleine blei en voorn was goed. De prijzen liepen voor Schagen heeft op stelten gestaan doordat enige dronken marktbezoeken ernstig verzet tegen de politie pleeg den. Het publiek nam daarbij een af keurenswaardige houding aan T« Hippolytushoef op Wieringen is het accountantskantoor van de heer P. de Graaf geheel uitgebrand. De gemeenteraad van Scheilinkhout heeft de schapen in bescherming geno men door het uitvaardigen van een verordening, waarbij het verblijf van honden, zonder geleide, op de open bare weg verboden is. O De heer P. Crone te Hoorn is begiftigd met de pauselijke onderscheiding „Pro Eccle sia et Pontifice". Het personeel van het hoogovenbe- drijf, thans 6852 man omvattende, is sedert Januari 1946 verdubbeld De gemeenteraad van Limmen heeft besloten een straat te vernoemen naar de heer J. J. Nieuwenhuijsen die Dins dag als burgemeester afscheid neemt In de gemeenteraad van Zaandam hebben zich enkele incidenten voorge daan. bij één waarvan aan de fractie voorzitter der CPN het woord werd ontnomen De heer C. Bruynzeel te Voorburg, grondlegger van het Bruyn- zeel-eoncern te Zaandam, is vandaag 75 jaar geworden In de Zaandamse haven zijn vorig laar 331 zeeschepen aangekomen, waarvan 283 houtsrhepen. Aan havengeld werd totaal ontvangen f 146.346,15 ('48 f 132434.76). Alle voor Zaterdag 28 en Zondag 29 Januari door de KNVB vastgestelde wedstrijden zijn afgelast. Het pro gramma wordt verschoven naar Ze- terdag 4 en Zondag 5 Februari. Ook de wedstrijden van de KNHB rijn voor dit weekeinde afgelast. Ook alle wedstrijden van de KNKB «korfbal) zijn afgelast Het programms •s opgeschoven naar Zaterdag 11 en Zondag 12 Februari. Het programma van Zaterdag 21 en Zondag 22 Januari geldt thans voor Zaterdag 4 en Zondag 5 Februari. op van waren tamelijk gunstig. per span rieerden deze van 200«50. 81. Pim, Pam en Pom hebben nu wel iswaar Knagelijntje gevonden, maar wat moeten ze nu verder beginnen? Ze zitten midden in een vijandelijk kamp en kunnen de tent niet uit. want bui ten zit een aantal onverzoenlijke schildwachten. „Och kom. laten we niet kniezen," roept Pim vrolijk uit. Je zult zien daar vinden we wel wat op Haha. die schildwachten moesten op visite zit Het is om je dood te lachen!" En weer barst hij in een hai telijk gelach uit. „Sssst. stil een beet je". roept Knagelijntje verschrikt „Als de schildwachten ons horen!" „Nu en wat dan nog", roept Pim opgewon den uit. „Ik lust ze die schildwachten allemaal. Laat ze maar opkomen!" „Ja maar jullie zijn nr»fvn-nd", roept de prinses weer. En de schildwachten j—.«vfCU Vip 0.10 tot 0.13 per kg. Aanvoer van karper werd weer iets beter; noterin- I yen van 0.680.71 per kg Snoek en bot werden niet aangevoerd De week- besommingen van de slecpnetvissers an va- i «~vuu. Bij de staandnetvissers waren ze van f 90— 140 per vaartuig Noordzeevis werd niet aangevoerd. Een partij garnalen- nest noteerde f 0.09 per kg. Aangevoerd werd de afgelopen week 125099 kg snoekbaars: 543 kg rode paars; 175 kg blei; 2144 kg voorn en 85 kg karper D< totale omzet aan de visafslag bedroeg ongeveer 11460. DS. GELDERMAN BEROEPEN rw i a p.ij- Up uctrci. uit m.iiMunov.un.11 iiiwtc>tjj pi eens weten, dat jij hier vrolijk bij ons hebben grote speren bij zich.' Ds J. A. Gelderman, Ned predikant alhier, heeft een naar Fin schede ontvangen. Herv beroep Het 200 metende Nederlandse mo torschip J3elt" is vanochtend vroeg 'B de Theems bü Tower Bridge gezonken na een aanvaring met een Britse ko lenboot De „Delta" is eigendom van de rederij Davids te Delfzijl. Het schip werd in 1934 gebouwd De bemanning van de „Delta" door een motorboot overgenomen Bón opvarende Is in uitgeputte toestand op gepikt en met spoed naar een zieken huis gebracht. dagboek van miissolini gevonden. Volgens de Salzburger NachricMen tn Sal7hurg hei dagboek ontdekt dat in Juli 1943 na 4e val van het fascis tisch regime rjnor Miissolini in zijn MP0 vangenis ia geschreven.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2