Stad, en Omgeving. Tom Niessink snelste op 'de schaats Geslaagde toneelavond voor het Marine Sanatorium Fonds Deriig jongens vochten om het kampioenschap „Huisduiner Belang" had eer van zijn werk Schaatswedstrijden van school zeven IJsclub „De Jutter" organiseert wedstrijden De basketbal-competitie Tijdig ingegrepen De Nico'ientjes met „De lastige erftante" W. Bergstroom verpleger humorist Prachtig geslaagde uitvoering van TAVENU In het kort Tussen Haaks en Kuit je Urk Weer twee Urker vissersschepen aangeboden Wieringen Schoolkampioenschappen op de schaats Callantsoog Spaarfonds voor Vara- zomerfeest De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom VAN MARSDIEP TOT Ij Duizenden reden de Dorpentocht Breezand Breezander Boys feestelijk bijeen MAANDAG SO JANUARI 1950 Wanneer elders in Nederland al menige wedstrijd op de schaats de gemoede ren in beroering heeft gebracht, sukkelen wü in Den Helder nog met een kwakkelwintertje. De zee heeft de halve zomer in zich opgeslorpt en gaat deze geleidelijk aan teruggeven, wanneer de felle Oostenwinden het kwik op andere plaatsen tot ver onder het nulpunt hebben teruggedrukt. Zodoende komt van ({■wedstrijden meestal in Nlenwediep niet veel. De schaatsliefhebbers kijken uit hun ooghoeken naar de Kerkgracht, die wel pasgezette thee schijnt te be vatten, en naar de andere wateren in de stad, waar het ijs zelfs voor een hond nog niet vertrouwd is. ten bedrage van 1.50, beschikbaar ge steld. Ten huize van de heer H. Wynia werden de prijzen uitgereikt De kleintjes Op de Molensloot had „Huisduiner Belang" een flink aantal schaatsen- rijdsters en -rijders in de dop, zo tus sen zes en dertien jaar, verzameld en voor hen een klein ijsfeest georgani seerd. Dank zij de medewerking van de Helderse Melkcentrale. die belange loos voor een flinke plas chocolade melk had gezorgd, ontbrak het de kin deren niet aan de traditionele .Jtoek- en-zoopie", zij het ook dat de klare he mel als tentzeil fungeerde. Nog meer banen Na de nacht van Zaterdag op Zondag waarin het weer flink gevroren had, is de politie andermaal op pad gegaan, om te kijken of er nog baantjes vrij gegeven konden worden. De Fortgrach ten bleken nu betrouwbaar ijs te dra gen, zodat zich hier alras een vrolijk gewoel van schaatsenrijders vormde. Ook de Kerkgracht en de Loodsgracht konden worden vrijgegeven. De andere delen van het Helders Kanaal bleven levensgevaarlijk, vooral doordat nog op Zaterdagmiddag een boot was gepas seerd. Maar in ieder geval waren er nu vol doende banen beschikbaar om iedere schaatsliefhebber in de gelegenheid te stellen, over het ijs tet zwieren. Vooral de brede grachten ten Noorden en Westen van Fort Erfprins, waar de ba nen door de hoge wallen van het fort tegen de scherpe Oostenwind beschut lagen, trokken veel belangstelling. Maar nu heeft de vorst toch een beet je doorgezet, zeer tot vreugde van de genen, die hun schaatsen alvast uit het vet hadden gehaald. Eerst werd de vij ver in het Timorpark goedgekeurd, wat niet wilde zeggen dat het ijs buiten de «tro-wisjes ook betrouwbaar was. Een stadgenoot kwam dit aan de weet, toen kil op de vijver schone kringen schaat ste, daarbij buitent de „afzetting" te recht kwam, met als gevolg dat er een bijzonder schone, maar zeer onver wachte, benedenwaartse kring bij kwam. Hij krabbelde op het droge «n haastte zich huiswaarts, een erva ring rijker. Zaterdagmiddag werd ook het ge- deel Singel tussen Lombokstraat en Huisduinerweg goedgekeurd. De Fort gracht moest nog als onbetrouwbaar worden beschouwd. Zij behoorde ove rigens tot de ijsoppervlakten, die niet onder de controle der gemeentepolitie vallen. Op de sloten en vaarten in het plattelandsgedeelte schaatste men voor eigen risico. Dat was niet het geval met de Molensloot en een zijsloot van de Fortgracht, beide tussen Erfprins en Huisduinen. Op beide sloten heeft de politie het ijs op zijn betrouwbaarheid getest, speciaal ten gerieve van de ver eniging .Jluisduiner Belang", die daar schaatswedstrijden voor de jeugd wil de houden. Gelukkig voor de organi satoren en de deelnemers kon het feest doorgang vinden. De dienst voor Open bare Werken had de baan met vlaggen afgezet Een dertigtal jongens uit Huisduinen en Den Helder, in de leeftijdsklasse vaii 14, 15 en 16 jaar, had zich aange meld om mee te dingen naar het kam pioenschap van Den Helder. Na de eer ste omloop bleven daarvan vijftien over. Dat leverde zeven spannende wedstrijden op, waarbij alleen Bert van Kalsbeek zonder slag of stoot in de kwart-finale belandde. De andere ze- Ven hadden voor hun plaatsje moeten vechten! Dit waren Luc van der Wai, Arie de Bruin, Henk van Waveren, Ton Niessink, Connie Lafère, Wim Wulfers en Jan Kater. Al was de strijd tussen Henk van Waveren en Connie Lrfère nog zo sportief en fel, zij be reikten geen van beiden de finale. Hier in plaatsen zich Ton Niessink, Arie de Bruin, Wim Wulvers en Bert van Kals beek. Na twee beslissingsritten waren de prijswinnaars bekend: Nummer één was Ton Niessink ge worden en hij kwam dus in aanmer king voor de prijs van 7.50 en de me daille van de Helderse Courant. Voor nummer twee, Wim Wulfers, was er een prijs van 5.en een medaille van het Noordhollands Dagblad. Num mer drie. Arie de Bruin, veroverde 3.50 en nummer vier, Bert van Kals beek, sleepte een rijksdaalder in de wacht. En omdat nummer vijf, Jantje Kater, zo'n klein, pittig schaatsenrijdertje was, werd bovendi *.i nog een vijfde prijs Honderd jongens en meisjes van school zeven aan de Oostslootstraat hebben Vrijdagmiddag elkanders krach ten op de schaats gemeten. Het hoofd, de heer J. Sinjewei, nad zich veler me dewerking verzekerd bij de organisa tie van dit festijn op de Timorpark- vijver De aanwezigheid van een aan tal mooie prijzen stimuleerde de jon gens en meisjes tot de uiterste krachts inspanning. De snelsten waren: Klassen 1 en 2: Meisjes: 1. Beppie Scheffers, 2. Tinie Kramer 3. Grietje Scheffers. Jongens: 1 Henkie Bene- ker, 2. Henkie de Beurs 3. Arie Krijgs. man. Klassen 3 en 4: Meisjes: 1. Annie Triest, 2. Tinie Jans, 3 Gatske Kroese Jongens: 1. Wim van Wijk, 2. Jan de Vries. 3. Maarten Beneker, 4. Ben Cl aaszen. Klassen 5 en 6: Meisjes: 1. Annie Huigen, 2. Kitty van Norren. 3. Ansje Dissel. Jongens: 1. Adrie de Heer. 2 Johan van Houten, 3. Jacob Maiiie, 4 Jan Koster. Prijzen voor paren: 1. Annie Huigen en Johan van Houten. 2. Kitty van Norren en Adri de Heer Door de IJsclub ,De Jutter" worden «deze week enkele wedstrijden op dc schaats georganiseerd op de baan bij het Woonwagenkamp. Rijksweg. Dinsdagmiddag om half drie een hardrijderij op de korte baan, om prij zen van f 25 tot f 5. Mannen van 16 tot 60 jaar kunnen hieraan deelnemen. Woensdagmiddag wedstrijden voor de jeugd van 7 tot 15 jaar. met als prijzen worst, koek en.... kolen. Het bestuur heeft, in verband mei deze wedstrijden, besloten de contri butie voor het jaar 1950 wel te innen Verleden jaar werd geen contributie geïncasseerd omdat geen wedstrijder, konden worden gehouden De leder wordt verzocht, hun lidmaatschaps kaarten. die dit jaar geel van kieui zijn. af te halen bij dt heer A. de Wit Visstraat 102, of de fa. Van Kalsbeek Binnenhaven Zondei kaart heeft men geen toegang tot de wedstrijden. Vorige week zijn weer acht basket bal-ploegen in het veld geweest, in afd. B verstevigde KVH zijn positie aan de kop door met 2311 van Zee macht n te winnen. Het lijkt er op of de basketballende korfballers re gelrecht op het kampioenschap van hun afdeling af te stevenen. De helft van de competitie voor deze afdeling is nu verspeeld en zij gaan met vier punten voorsprong op nummer twee aan de kop. De overwinning op Zee macht IX werd niet zonder meer ver kregen. Er waren zeis perioden waar in de „sailors" het beste van het spel hadden. Maar zij faalden in de at werking van hun aanvallen. In afd. A ging zeer in het bijzon der de aandacht uit naar de wedstrijn Adelborsten H—Off. K.I.M. Het is een enerverende wedstrijd geworden In het begin van de kamp hadden de Adelborsten het beste van het spel en wisten een voorsprong te nemen, die zij tot aan de rust wisten te be houden. Na rust tapten de Officieren uit een ander vaatje. Het positiespel werd beter en doelpunten bleven niet uit. In de laatste periode wisten de Off. beter van de geboden kansen te profiteren en zo kwam het einde met een verdiende 2920 overwinning van de Off. Zij gaan nu met twee punten voorsprong aan de kop. Helder handhaafde zich door een overwinning op Gem. Werken (29— 11) op de derde plaats, met nu eer: gelijk aantal punten als Adelb. tl, maar met 1 wedstrijd meer gespeeld. Ook Zeemacht I en Hermes bonden de strijd aan. Weer was de Hermes- aanval te zwak om het de Zeemacht mensen erg moeilijk te kunnen ma ken. Het was overigens een geani meerde sportieve strgd, die door Zee macht I gewonnen werd met 28—12. De competitie-standen in beide at delingen luiden nu: Afd. A: Off. K.I.M. 5 5 0 0 10 165-43 Adelb. II 5 4 0 1 8 96-65 Helder 6 4 0 2 8 104-84 H.A.V. 5 2 1 2 5 86-73 Zeemacht I 4 2 1 1 5 85-6B Hermes 7 1 0 6 0 52-16y Gem. Werken 6 0 0 6 0 48-130 Afd. Bs K.V.H. 5 5 0 0 10 178-40 Adelb. I 5 3 0 2 6 113-7b W.S.V. 5 3 0 2 6 93-100 Zeemach H 5 2 0 3 4 85-10O G.S.S. 6 2 0 3 4 72-142 F.A.C. 5 0 0 5 0 31-114 Het programma voor deze week ia als volgt: 3 Febr.: 18.45, Helder- Gem. Werken: 19-40, HAV—Oft Zeemacht IIF AC. Verwanten van Chinese nationalistische reeruten op Formosa volgen in auto's hun mannen, vaders of broers tijdens hun mars door Taipeh naar het stadhuis om afscheid te nemen. De nationalistische autoriteiten hopen dtt jaar 35.000 man uit de bevolking van Formosa te rccruteren. Het oe- hele eiland ie in staat van verdediging gebracht tegen de steeds dreigende aanvallen der communisten van het vasteland uit. Door snel en doelbewust optreden wist de brandweer gisteravond de uitbreiding te voorkomen van een oinnenbrandje dat om 10 uur was ontstaan in de verwarmingskeidei van de firma Bischoff asm de Prlnb HendriKlaaa. Een hoeveelheid papiei in de nabijheid van de kachel was in brand geraakt. Het vuur? dat vee) rooK ontwikkelde, weiu met een straal op de waterleiding geblust. Na tien mi nuten was het gevaar reeds geweken COMMANDA NTSCHAP HR. MS. „QUEEN WILHELMINA" Met ingang van 29 Januari i< de luitenant-ter-zee la klasse S. L. de Jong eervol ontheven van zijn functie als commandant van Hr Ms. „Queen Wilhelmina". Met ingang van d zelfd datum ii de luitenant ter zee 2e Klasse S. van Ravesteyn belast met het bevel over deze onderzeebootjager. De voorzitter van het Marine Sanatorium Fonds, sergeant-schrijver J. de Vries uit Den Haag, kon Zaterdagavond voor een stampvol Casino de opvoering van „De lastige erftante" door de Nicolientjes inleiden. Het was in dit milieu niet nodig, een warm aanbcvelingswoord voor het MSF te houden. De heer De Vries volstond daarom met een korte, kernachtige speech, waarin hij o.m. de Commandant Zeemacht Nederland, schout-bij-nacht I. W. Reijnierse, en de Di recteur der Rijkswerf, kapitein ter zee t.d. S. G. Barendregt, verwelkomde. Met een blik op de rijk-voorziene tafel vol prijzen zwaaide de voorzitter enige wel gemeende lof toe aan de MSF-vertegenwoordiger te Den Helder, de heer G. Aanen, die altijd een grote activiteit aan de dag legt, en nu weer een groot aandeel had in de organisatie van deze avond. Mevr. LeeuwensMakelaar bleek niet alleen als „Nicolientje", maar ook als „Ellen Broese" triomfen te kunnen oogstten. Zij was voor deze rol. waarin drie prachtige verkleedpartijen voor kwamen, geknipt. Tezamen met mevr Nieuwenbmg (de verpleegster Neliy1 die haar dankbare rol met veel verve uitbeeldde, wikkelde zij mevr. Mere- boer (Tante Cara) in een twee-fron- tenoorlog. die bijzonder aardige effec ten opleverde. Deze drie dames hebben door hun zeer verdienstelijke spel de opvoering op een behoorlijk peil ge bracht. Hun medespeelsters, mevrouw Michels, mevr. 't Hart, mevrouw Rade maker en mevr Schrijver, waren kwa litatief wat minder, maar dat mocht toch het succes van de opvoering niet Storen Zij allen hebben onder leiding Van sergeant-torpedomak'er J. F. Stein- del aan ruim vierhonderd MSF-vrien- den een prettige avond bezorgd. Het toegift mocht er echter ook zijn. want verloting en het bal-na verliepen niet minder pleizierig Er waren mooie prijzen, die de zaal indreven op de hu moristische woordenvloed van de kor poraal-torpedomaker W. Borgstroom Een betere gangmaker dan deze aarts komiek had het MSF moeilijk kunnpn vinden. Aangezien het toneelstuk werd opge voerd In het kader van de toneelwed strijd, werd in de loop van de avond voor de NIWIN gecollecteerd. De op brengst was f 2160 Een prachtig be drag. want de avond werd reeds voot een liefdadig doel gegeven Hoe groot de baten zijn voor het MSF. kon ons nog niet worden medegedeeld. De afdeling damestoneel van de Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers, welke toneelgroep officieel „Armoe zoekt list" heet, maar in de volksmond als „De Nicolientjes" wordt aangeduid, zette daarop de sluizen van de lach open door de opvoering van de klucht in drie bedrijven „De lastige erftante Die lastige erftante, die maar geep testament wilde maken, had heel wat strubbelingen in de vrouwengemeen schap, waarvan zij het middelpunt vormde, op haar geweien. Het testa ment moest er natuurlijk tenslotte toch komen, ai ging dat niet geheei volgens He regelen der kunst. Het nichtje Idc was bang, dat een hele collectie choco ladekleurige familieleden in de zoveel ste graad, ergens in de buurt van net Himalaya-gebergte woonachtig, na lante's dood met het leeuwenaandeel van de erfenis zou gaan strijken. Haar vriendin Eilen Broese wist echter wel een oplossing, waarbij haar toneeltalenr haar uitstekend te stade kwam. Dank zij haar geraffineerde interventie werd Ida universeel erfgename en kreeg de volijverige dienstbode Nelly een lief legaatje. Bovendien werd de kwakzalf- ster Madame Lopez de Bliksky, die tante Clara tijdens haar wandeling op haar laatste benen onder „behandt ling" had. ontmaskerd als een gevaar lijke oplichtster. Vandaag over een week geeft Tave nu zijn volgende toneelavond in Casi no,-met de gebruikelijke reprise op Dinsdagavond. Opgevoerd zal worden De Terugkeer", van Warren Chet ham Strode, in de Nederlandse bewer king van Ab van der Linden In di' stuk wordt een Engels huisgezin ten tonele gevoerd dat bestaat uit moeder dochter, twee zoons en een schoon dochter. De oudste zoon heeft lui*' vier jaar frontdienst bij de Royal Air Force achter de rug. Hij ontmoet zijn vrouw, met wie hij vier maanden ge trouwd was toen hij naar het front moest, in zijn ouderl'tk huis. Zil blilki sterk veranderd te zijn De echtgeno ten krijgen echter geen kans. elkaar opnieuw te leren kennen, wat vooral te wijten is aan het hulpvaardige' op treden van zijn moeder En passant snijdt de auteur daarbij het morele orobleem van de inwoning aan In dit geval leidt het echter niet tot funeste gevo'gen. want de ontstane conflicten «■•inden na veel gebeurtenissen hun op lossing. De rollen worden gespeeld door de dames Van Est Kevt'en. Srh-llinoer- Rasman, Prins-Van Keulen. W. Ree kers. A. van Striien en R. Wynia. en de keren C Pieterse, M R van Essen R C. Pieterse en J Mooy Voor het merendeel dus oude bekenden in bet Tavenu-milfeu. met twee nieuwelin gen. wier prestaties wii met belang steTino tegemoet zien De regie heeft weer de heer R. C. Pieterse. Wij herinneren nog even aan de bokswedstrijden, die Zeemacht" mor genavond in „Centraal" Koningstraat organiseert. Aan de zaal zijn nog kaar ten verkrijgbaar. Het vrouwenkoor van „Advendo' te Koegras", o.l.v. mevr. J. H. Dunk Abbenes. heeft in net gemeente-zie ken huis gezongen, ditmaal met mede werking van het orkest van „Harmo nie", ol.v. de heer L F. van Loo Jr. De heer A. A. Rueck was dezei dagen veertig jaar lid van de Konink ijke Nederlandse Bond van Oud On derofficieren, afdeling Den Helder. Bij Koninklijk besluit werden de gewijzigde statuten van de Water sportvereniging „HWN" goedgekeurd. Zaterdagmorgen kwam Hr. Ms „Queen Wilhelmina" in de haven aar., met de bedoeling hier het weekend door te brengen. De commandant be sloot echter, met het oog op moge lijke ijsgang, het ruime sop weer op te zoeken en naar Rotterdafn te va ren. Inderdaad is er veel (js in de ha ven geweest. Gistermiddag hebben sleepboten van de Kleine Vaartuigen- dienst het ijs losgemaakt, zodat het netjes door de ebstroom werd meege nomen. Met laag water was de haven practisch geheel ijsvrtj, maar de vloed bracht tot talloze flehotsjes te rug. Hr. Ms. „Van Galen" kwam gis teravond om half zes op de rede aan Toen de krant vanmorgen naar -de pers ging, lag de torpedobootjagei daar nog, maar zjj zal intussen wei binnengelopen zijn. Het is morgen hoog water om 5.25 en 18.00 uur, en laag water om 11.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 0.1 graden Celsius. Twee Urker vissersboten* de tJrk 51 en de Drk 163. zijn door oen Belgisch wachtschip naar de haven van Ootrt- ende opgebracht wegens het vissen in de Belgische territoriale wateren. D gezamenlijke vangsten van 4.000 kg ha ring werden in beslag genomen, alsme de de netten Na de betaling van een boete mochten de vaartuigen de haven van Oostende verlaten. Wij hebben ons in verband met deze aanhouding In verbinding gesteld met de secretaris van de vereniging Visser j- beiangen. de heer J. Bakker, die veer tien dagen geleden zelf ook naar Oost ende is opgebracht. „w In totaal zijn tot dusverre vijf Urker botters het slachtoffer geworden van het verbod tot vissen in de territoriale wateren van Begie. Aangezien Urkers voor eigen rekening varen en de schip- oer dus eigenaar is. zorgen zij er na tuurlijk zoveel mogelijk voor om nie in moeilijkheden te geraken. Het moet dan ook meer aan toevallige omstan digheden worden toegeschreven aldus de heer Bakker, als de Urker botters binnen de verboden zone komen. Er is trouwens binnen deze zone geen haring te vangen. Het gaat niet rechtstreeks 'egen de Nederlandse vissers, want ook Belgische schenen met een zware mo tor mogen niet binnen de vastgestelde zone komen De Urkers nemen het nogal -emoedeliik op. daar schip en netten direct worden vrijgegeven tegen een borgstelling van ruim f 100 De ge vangen haring wordt ln Oostende ver kocht. 'N URKER WITTE RAAF Een grote vloot schuiten, voorzien van merken uit alle Nederlandse ha vens varen uit IJmuiden om sardijn. De vangsten van Dinsdag en Woensdag waren bijzonder schraal. Een uitzonde ring maakte de UK 169, die er alleen op uittrok en 81 kisten vulde, waarmee een besomming van f 1300 werd behaald. Te Den Oever werden met mede werking van de ijsclüb „Voorwaarts' wedstrijden voor de Wieringse school jeugd georganiseerd. In de voorberei ding daarvan had dr. Houwing een werxzaam aandeel Het geheel had een eindresultaat, dat de Ulo-school als zeer vlot en prettig verloop, met als nummer één eindigde, met 15 punten De openbare lagere school te Den Oever werd tweede met 11 punten, der- 4e hel V L.O met 10 punten, vierde de openbare lagere school te Hippolytus boef met 9 punten, vijfde de school te Westerland met 7 punten en zesde de Chr. Nat. school met 2 punten. De in d'vduele uits'agen waren: Jongens van 10 en 11 jaar 1. Jaap 'jlhijsen (O.L.S., Den Oever); 2. Jaap Ruitenburg (school Westerland); 3. lan Boekestein (O L.S. Hippolytus hoef); 4. Henk Stubbe (O L.S., Hippo vtushoef) 5. Nan David (OL.S., Hip- polvtushoef)6. Nan Willeboordse ischool Westeriand). Jongens van 12 en 13 jaar: 1 Siem Otten (VLO). 2 Berend Smit (ULO). 3 Piet Bais (ULO), 4 Wieger Wester- beke (ULO). 5 Henk Bijma (Chr. Nat school) 6. Frans Hegeman (OLS Den Oever), 7 Jan Koster (OLS Den Oever). 8 Jan Hegeman (OLS Den Oever). Vandaag worden wedstrijden gehou den voor jongens van 17—19 jaar, en morgen organiseert de IJsclub een hardrijderij voor mannen, om flinke geldprijzen. Vrijdagavond vergaderde de Afd Callantsoog van de Vara in café Vries man. Door de secretaris werden de le den er aan herinnerd dat de mogelijk heid bestaat dat minder draagkracb- tigen vrijgesteld kunnen worden tot betaling var. radiobeiasting. Het bestuur werd uitgebreid met de heren Jb. Hollander en D. Mooij. Getracht zal worden om met de be sturen van de plaatselijke bonden tot overeenstemming te komen om geza menlijk het Meifeest te vieren. Voor het Vara-zomerfeest zal een spaarfonds worden gemaakt, om de le den in staat te stellen, die dag mede te maken. Getracht zal worden om op een Zaterdagavond de bonte avond bij te wonen in de Vara-studio. GESLAAGD. De heer J. A. Oudenes alhier, slaagde dezer dagen op een te Amsterdam ge houden examen voor banketbakker. 82. Ja, ja, Pim is weer eens iets te luidruchtig geweest. De schildwacht, die vlak '.ij hun ten. staat besiuit om maar eens een kijkje te nemer in de tent. Er wordt hem daar te veel la waai gemaakt. Waarom zouden die ge vangenen zo vrolijk zijn? Hij schrikt zich een ongeluk als 'ijj prinses Knage- lijntje in de tent van de soldaten ziet Hoe ia dat mogelijk? Beide tenten wor den streng bewaakt en toch start de pr nses hie. in de tent van de vrecm delingen Vastbesloten pakt hij een van eL. r b8et Hij zaJ dat mannetje In het door de Duitsers geheel afs*. broken dorp Petten is als eerste mlT we winkelzaak een slagerij geopend ra Op Wieringen maakt men zich zorg*.» over het teruglopen van het aantal w" lingen van de o l. school te Oosterland waardoor opheffing van deze school aanstaande ia. Deze week begint in Alkmaar d. uitreiking van uniforme vuilnisemmer* voor het gebruik waarvan f 0.90 n«! jaar verschuldigd is. De Ned Spoor wegen hebben besloten tot beveiligjn- van de vijf onbewaakte overwegen i» Heiloo. Eén knipperlicht, twee klap hekken en de beide andere worden va Amerikaanse sluitbomen voorzien. De Hoornse orgelman Jan Veru. heeft het voornemen, in de komend* zomer met zijn orgel een tournee maken naar Zweden of Amerika, Q y. Venhuizen is de heer J. Vriend gehui. digd wegens zijn optreden gedurendi vijftig jaar als bode van het leesgezel. schap aldaar. V In Enkhuizen waren de klachten over de kwaliteit van de melk zó tal- rijk, dat de melkslijters zelf een onder» zoek door de Keuringsdienst van Wa- ren hebben aangevraagd. #De reders te IJmuiden hebben beslo» ten, het aantal in de vaart zijnde traw» Iers tot 20 op te voeren. Mede in verband met het in 1955 te herdenken 600-jarig bestaan van het stadje, is te Monnikendam een oudheid» kundig genootschap opgericht Te Zaandam is de (55-jarige) heer P W. Jedeloo Jr., tot voor kort pro» ductieleider bij Albert Heijn, eerder bij Verkade, plotseling overleden, q d« gemeenteraad van Assendelft heeft le» den van de C.P.N. geweerd uit de Wo ningcommissie. Te Oostzaan is het driejarig zoontje van de familie Schot door een melkauto voor de ogen vand* moeder dood gereden. De Dorpentochten welke gisteren in Noord-Holland werden georganiseerd zijn een groot succes geworden. Bijna vijfduizend schaatsliefhebbers kwamen in Zaandam, Purmerend en Hoorn aan de start en practisch alle deelnemers hebben de tocht volbracht. Zeeuwen en Friezen, Brabanders en Groningers wa ren naar Noord-Holland gekomen om aan de dorpentochten te kunnen deel» nemen, doch de meesten hadden de voorkeur aan Zaandam gegeven. De eerste burger van deze stad, burge» meester W. Thomassen, behoorde tot de drieduizend schaatsliefhebbers die in de Zaan an start gingen. Het was overigens een bonte mengeling. Naast Marcel Thi-lemans, de zanger van het dansorkest „The Ramblers". bond Jan Stender zijn schaatsen onder en ook Wllly Velthuis, aanvoerdster van het Nederlandse dames waterpolo zevental, was van de partij. De organisatie van de tochten w..s prima verzorgd en, be houdens enkele onbeduidende voorval» len. deden geen ongelukken voor. De voetbalver. Breezander Boys" hield ln het evangelisatiegebouw haar jaarvergadering en daar het doei was hieraan een enigszins feestelijk karak ter te geven, waren behalve de leden, ook donuteurs, supporters en anders belangstellenden uitgenodigd. De wnd. voorzitter, tevens secretaris, de heer P Moolenaar Bznopende met gebed, sprak, na zijn welkomstwoord, dank uit voor de goede opkomst en schetste de •'Oeilijkheden in het eerste levensjaar der vereniging. Daarnaast echter kon spreker gewagen van it groeiende belangstelling voor de club en de goede sfeer die er heerst. Ook memoreerde hjj het in gebruik nemen van het eigen terrein en de grote steun, die van de heer Heemskerk werd ont vangen, De benoeming van de heer Heems kerk tot voorzitter ontlokte de ver gadering een krachtig applaus. In het feestelijk gedeelte van de avond volgden samenspraken, voor drachten, zang en nuziek elkaar oft alles ten beste gegeven door ds eigen leden. De adspiranten Hilke en Cor van Drunen werden vóór de bestuurs tafel geroepen. Zij werden door 1* voorzitter toegesproken in verba» d met het vertrek der familie naar Ca nada. Beiden ontvingen het vereni gingsinsigne als aanoenken. Aan het einde van de geslaagds avond sprak de vo-irzltter als zun overtuiging uit, dat dt jonge voetbal vereniging, gelet op de vele mede werking. een goede oekomst beeft H(J wenste flieester Japinga, een trouw supporter, die ook de gemeente verlaten, het beste toe waarna laatst genoemde voorging in dankgebed. damkampioen veenstra KOMT IN ACTIE Aan de voorwedstrijd om bet pef* soonlijk kampioenschap van Nederland nemen de volgende dammers deek Daros IJmuiden; J Baas. Enschede; ft Drenth, Emmercompascuum; Pb. Ham. Rotterdam; O Doornbos. APP"1" gedam: H Onnink, Aalten: G de Re"< Den Bosch: A Jurg. Almelo: H. VW stra, Breezand; M. J Haasdonk. Den Haag; A van Aalten. Huissen; L. An- derson. Goes; J Westra. Almelo en Bergsma, Wartena (Fr.) DE NOORSE PLOEG VOOB HELSINKI. De Noorse ploeg welke Zaterdag ■tn Zondag 5 Februari op de Europe kampioenschappen te Helsinki u»£ komt, zal bestaan uit: Hjalmar Ander- sen, Sverre Hauglt. Reidar LiaKlev f Henri Wahl.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2