Achter de schermen van de Engelse verkiezingen siïïraa sar-het - jsirss=rr Olie bracht welvaart op Aruba Texel, rijke een land met een geschiedenis Rasinbrekers achter slot en grendel De hoofdkwartieren werken onder hoogspanning ïtïIÏS.ÏSJL" 'm b»~p «p Drie voordeuren Fürübotn buigt het hoofd Nederlanders baggeren haven in Australië Amerika versterkt zijn Pacific-vloot IJs bracht moeiijkheden in Giethoorn Sabotage bij Berlijnse spoorwegen? Prijs van lichtpetroleum gewijzigd Het eiland is bezig groot te worden Marshall-hulp voor Duitse kolenmijnen HET NIEUWE BOEK Fraai werk, dat vertelt van zware strijd en ruige avonturen WOENSDAG 1 FEBRUARI 1940 (Van onze correaopndent in Londen). Achter Engeland's drie belangrijkste voordeoren wordt werkt aan de voorbereidselen om een totaal van 1638 625 Lagerhuiszetels strijdvaardig te kryg^ winning voor de eigen party. Kosten om de verkieringsc^pl^es te d£n slagen worden overigens niet gespaard. De kleinereiSwSlf^LtS vTr trouwt erop, dat zij het aantal door haar In het Lagerhuis be^te^Jtete voor zijn partij gunstige uitslag. Voordeur nummer 1 is die van Transport House, het Labour Hoofd kwartier, een uit zeven verdiepingen bestaand massaal modern gebouw te Smith Square in Westminster, nabij de parlementsgebouwen. Door het gehele Transport House wordt ge werkt, dat de stukken eraf vliegen. Onophoudelijk rinkelen de telefoons en van alle kanten ratelen de schrijf machines. Een aantal veldbedden wordt reeds naar binnen gesjouwd, zodat men straks in het heetst van de campagne dag en nacht in ploe gen zal kunnen doorwerken. Zelfs de theetrolley rijdt nu al driemaal zo hard als gewoonlijk door de gangen. Hoog in het gebouw, op de zesde verdieping, waar de duiven van West minster langs de ramen fladderen, troffen wij Labour's hoofdperschef aan, Arthur Bax, een roodharige energieke figuur, omringd door to rens van pamfletten, brochures en districtskaarten. „Wij vechten deze verkiezing op de principes van „werk voor ieder een, sociale verzekeringen en gelijke kansen voor iedereen". Hoe wij over de uitslag denken? Wij twijfelen niet aan ons succes. Wij hebben het vol ste vertrouwen in onze overwinning." Twee verdiepingen lager liepen wij nog even binnen bij de dynamische secretaris van de Labour Party, Mor gan Phillips, die de ziel van Trans port House is. Deze voormalige mijn werker uit Wales, die de fijne blauwe groefjes der kolenlidtekens glim lachend op zijn handen en gezicht aan wijst zo men dit in twijfel trekt, is de beste organisator, die de Labour Party ooit gehad heeft. Ook hij sprak zijn volle vertrouwen uit omtrent La bour's kansen. „Eén ding staat als een paal boven water," zei hij tegen ons, „en dat is, dat Labour straks zijn tweede vijfjarige regeringstermijn zal ingaan. Engeland's arbeiders weten wat wij voor hen gedaan hebben. Dat hebben de 35 tussentijdse verkiezingen wel bewezen, die wij alle hebben ge wonnen." Elegante secretaressen. Voor deur nummer 2, op enkele honderden meters afstand van Trans port House, bevindt zich schuin te genover Big Ben en verschaft toe gang tot Abbey House, Westminster, het hoofdkwartier van Churchili's Conservatieve Partij. Dit ouderwetse gebouw, dat vroeger een hotel was en een gewirwar van gangen, trapjes, portaaltjes en balconnetjes is, onder gaat momenteel een grote schoon maak. Het is omgeven door grote stellages van werklieden, die het zwart aangeslagen roet van de ge vels afkrabben. Horen en zien ver gaat een ieder binnenin. Het lawaai van schrijfmachines, telefoons en flui tende telegramjongens wordt hier nog verhoogd door een brigade timmerlie den en stucadoors, die het interieur aan het opknappen zijn. Ook de Conservatieven hebben hun perschef zo hoog mogelijk in het ge bouw geïnstalleerd en wjj vonden Churchili's propaganda-man eveneens op de zesde verdieping. Het is Gerald O'Brien, een langzaam sprekende ge zette figuur. Zijn kantoor is onberis pelijk ingericht en hj) heeft een staf van modieus geklede- secretaressen en elegante assistenten. Tegenover hem een soort conservatieve Boeddha, een enorme porceleinen buste van Chur- chill. Aan O'Brien valt de moeilijke taak ten deel de propaganda te „ver kopen" van een partij, die er nog steeds niet in geslaagd is een con structief en positief programma aan zijn kiezers voor te leggen en zich hoofdzakelijk beperkt tot een nega tieve anti-Labourcampagne. De voor naamste conservatieve leuzen zijn termen als „weg met alle Labourcon- tróles, weg met nationalisatie, leve het Empire". De heer O'Brien, die het klappen van de politieke zweep ove rigens goed kent, kan zich dan ook slechts hoofdzakelijk in oliché's en citaten uitdrukken. „Het zal een nek-aan-nek race wor den tegen Labour," voegde O'Brien 6r aan toe, „maar wij winnen het vast." Lege melkflessen Een paar straten verder kwamen wij ten slotte bij de gemoedelijk uit ziende openstaande voordeur nummer 3, van de Liberale Partij. Deze zetelt in drie omgebouwde herenhuizen. Be- Hoewel de fractie van Peder Fürü- hoth, die wegens „Titoisme" uit de Noorse communistische partij werd ge stoten, de meerderheid heeft behaald in het centraal comité en in het hoofd bestuur, heeft deze fractie besloten de door Emil Lövlien. de partijvoorzitter gestelde voorwaarden tot het hervatten van onderhandelingen voor de oplos ®ing van de crisis te aanvaarden. He fractie heeft doen weten dat zij bereid ig de minderheid van het een traal comité als opperste °eza<? en als Uitvoerend orgaan van de partij te er hennen tot 20 Februari, de datum waarop het nationaal congres van de party zal worden geopend. hoedzaam stapten wij over een do zijn lege melkflessen heen op de drem pel. Van een perschef geen spoor. Naar wij later ontdetken, zat deze in een kleine dependance aan de over kant van de straat! Wij liepen dus maar naar boven en de eerste de bes te achterkamer op de eerste verdie ping was raak. Wy stonden pardoes in de kamer van de vice-voorzitter van de Liberale Party, de heer Ed- ward Martell. een vriendeiyke vetti ger, die dit heel gewoon scheen te vinden. Het was een werkkamer, waarop een generaal jaloers kon zyn. Op een groot vierkant bureau stond een battery telefoons, een dictafoon en een enorm bord met etteiyke hon derden gekleurde vlaggespeldjes in gereedheid voor de veldslag, rood voor Labour, blauw voor de Conservatie ven en wit voor zyn eigen Liberalen. „Onze kans op succes? Wel, als we zouden winnen, zouden we een goede liberale regering kunnen produce ren. Maar in elk geval zijn we ervan overtuigd, dat we ons aantal zetels In het Lagerhuis behoorlijk zullen uitbreiden, al zyn het er nu nog maar elf." Zeer zeker heeft de Liberale Partij ontegenzeggeiyk de geringste kans op succes, het magerste propaganda- fonds en de kleinste propagandastat van de drie genoemde partyen. Ach ter deze voordeur-met-de-melkflessen werken niet meer dan honderd man, een luttel aantal vergeleken met de duizendkoppige propagandamachines van Transport House en Abbey House De rest. V olledigheidshalve nog, dat de voordeur der Kameraden j actieve -iienst. te vinden is In King Street, op de hoek van de bekende Londense groente markt Covent Garden, hetgeen hen zeer zeker een strategisch voordeel zal opleveren voor wat betreft de ver- kiezings-ammunitie, in de vorm van de traditionele overrijpe tomaten. Het is nog de vraag of de Commu nistische Party zyn twee zetels in het Lagerhuis zal kunnen vasthouden. Resteert dan nog slechts de party zonder Voordeur, de „Union Move- ment", alias Oswald Mosley"s beruchte fascisten, die tot dusverre één candi- daat gesteld hebben, in het graaf schap Westmoreland, N.W. Engeland. Binnen enige weken zal een tiental werkschepen, waaronder een bagger molen en een hopper, tot vier slepen samengevoegd, een reis naar Australië ondernemen, die waarschijnlijk drie maanden zal duren. Deze vaartuigen, het eigendom van de aannemersbedrij ven Van Hattum en Blankevoort te Be verwijk en Adr. Volkers maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken te Sliedrecht, zullen bij Melbourne een nieuwe haven baggeren. Men hoopt in Juni of Juli met het karwei te kunnen beginnen. Het zal ongeveer twee en een half jaar vergen. Door de Amsterdamse recherche zijn twee jongemannen gearresteerd ver dacht van het ingooien van een ruit van een winkel en het stelen van een kostbare camera. De bediende van de winkel was de dag nadat de diefstal was gepleegd 's morgens vroeg naar het Waterlooplein gegaan en had het foto toestel teruggevonden. Het werd door twee mannen te koop aangebodep. De bediende kon een nauwkeurig signale ment opgeven en weldra waren beide mannen, geen onbekenden voor de hoofdstedelijke politie, gevonden In middels waren op het verzoek tot op sporing van verschillende kanten soort gelijke inbraken gemeld. De beide man nen werden duchtig aan de tand ge voeld en ten slotte bleek, dat zij vol gens hun eigen verklaringen vermoe- Tegen September zal de Amerikaan se vloot in de Stille Oceaan uitgebreid zijn met zes torpedobootjagers. Eén van de zes, de „Carpenter", het laat ste type van deze soort, wordt nu aan proeven onderworpen en zal in Juni voor de dienst gereed zijn. Volgens een program voor het versterken der vloot in .ie Stille Oceaan zal de ma rine 150 torpedobootjagers in deze wa teren gereed hebben. Twee vliegtuig moederschepen en zes kruisers opere- ren thans in de Pacific. In de gehele vermelden wij j stille Oceaan zijn 31 onderzeeboten in deljjk debet zijn aan een inbraak en diefstal in een andere fotozaak, in Am sterdam, aan een inbraak bij 'n juwe lier in Eindhoven, waar gouden ringen werden gestolen, aan een inbraak in Den Haag en aan een inbraak in Rot terdam, gepleegd nadat hun opsporing reeds was verzocht. Door „sabotage op grote schaal" is een ernstige vertraging ontstaan in 't treinverkeer van de bovengrondse spoorweg te Berlijn, aldus meldt het Oostduitse nieuwsbureau ADN. Een ber.ae saboteurs zou stukken kabel gestolen hebben en op verschillende runten in Westelijk Berlijn isolatoren vernield hebben. De Westberlynse po litie verklaarde geen bericht te hebben ontvangen van sabotage in de Weste lijke sectoren. Met Ingang van 1 Februari geldt voor lichtpetroleum een nieuwe prij- zenbeschikking. In de provincie Noord- Holland met uitzondering van Mar ken en Texel mag ten hoogste 18 cent per titer worden berekend, op de beide eilanden 37 cent per twee liter. Bij levering van een oneven aantal liters mag het bedrag naar boven op een cent worden afgerond. DR. P. C. VISSER IN BALKAN- COMMISSIE BENOEMD Dr. P. C. Visser, tot voor kort am bassadeur te Moskou, is benoemd tot Nederlands vertegenwoordiger in de speciale Balkan-commissie van de Ver. Naties. Dr. Visser, die kolonel J. J. A. Keuchenius zal vervangen, treedt 1 Mei in functie. „EEMDLIK" HEEFT MOTORSTORING Het Nederlandse vrachtschip „Eem- dijk" (9894 ton) van de „Holland— Amerika-lijn" heeft op ongeveer 290 km ten V/esten van de Azoren om assistentie verzocht in verband met motorstoring. De Nederlandse sleen- boot „Thames" is van haar basis op de Azoren de „Eemdijk" te hulp gevaren. LOONCONTRêLEDIENST INGESTELD Met ingang van 1 Februari is bij be schikking van de minister van Sociale Zaken een looncontröledienst inge steld, met tot taak het opsporen van de bij of krachtens het buitengewoon besluit Arbeidsverhoudingen 1945 strafbaar gestelde feiten. Als hoofd treedt op de directeur-generaal van de arbeid. De prijzen ten aanzien van het verrichten van verhuizingen worder met ingang van 1 Februari vrijgelaten De opperbevelhebber van de Westerse Unie, veldmaarschalk Montgomery, i. is van zyn hoofdkwartier in Fontainebleau per trein naar het wintervacan* üe-oord Mürren in het Berner Oberland gereisd. Daar werd hij door dg dorpsjeugd met bloemen, vlaggen en muziek van het station gehaald. Veldmaarschalk Montgomery met een paar kinderen te Mürren. Giethoorn, het plaatsje in de kop van Overijsel, is bij de buitenland se touristen altijd zeer in trek. ,Jlow nice" mompelen de Ameri kanen als zij van één der talrijke bruggetjes af het verkeer te water gadeslaan. En natuurlijk laten zij zich de attractie niet ontgaan, zelf een tocht per punter te maken. Tegelijk met de vorst hebben de moeilijkheden te Giethoorn hun intrede gedaan. De waterwegen raakten toegevroren en het punter- verkeer lag stop. Maar de melk boer, de bakker, de groenteman en de kolenbaas wisten wel raad. Zij laadden respectievelijk hun bussen melk, broden, aardappelen en groenten en kolen op sleden en gingen over bet ijs de klanten af. Op deze foto ziét U de Giethoornse kolenman, die welgemoed op weg is naar zijn klanten. (Van onze speciale verslaggever). Terwyi een geloei en gefluit weer klonk als op een Oudejaarsnacht In Nederland, waarin alle sirenes en stoomfluitjes zich mengden, reed Dins dag Prins Bernhard één van de merk waardigste plekjes van de Antillen binnen: de Lago Oliemaatschappij. Deze Amerikaanse maatschappy, die de werkgever is van ongeveer de helft van het gehele eiland, is zo typisch Amerikaans, dat men, van Curapao komend, er onmlddeliyk de sfeer proeft, die over het gehele eiland door werkt. Enige tientallen jaren geleden zijn hier enkele oliedeskundigen geko men, om er een opslagplaats voor 't ruwe product, dat uit het nabV Ve nezuela wordt aangevoerd, te maken. Aan de andere kant van het eiland was reeds do Arend Petroleum My. gevestigd, een dochtermaa-tschappy van het Shell-concern. De Amerikanen pakten hun Arubaans bedrjjf echter veel imposanter aan. Het is thans op één na het grootste van de gehele we reld en men kan nagaan wat dit voor de Nederlandse Antillen betekent. Harteiyke ontvangst, Wanneer men zo iets bereikt heeft dan is bij een gelegenheid als deze „big show" wel gerechtvaardigd. Ei stonden dein ook een vijfduizend arbei ders over een lengte van enkele kilo- Er is een bedrag van ruim 68 milli oen DM uit het Duitse tegenwaarde fonds van de Marshallhulp beschik baai gesteld voor het herstel en de ontwik keling van de Duitse steenkolenmijnen Het zal worden verdeeld over 44 on dernemingen bij Keulen. Aken en Es sen. Men verwacht, dat de Duitse ko lenproductie na uitvoering van het uit breidingsprogram zal stijgen van 360.000 tot 450.000 ton per dag. OPPERBEVELHEBBER BRITSE RUNLEGER NAAR NEDERLAND Luiten int-generaal Sir Charles F iieightley, KBE, CB, DSO, opper öevelheDber van het Britse Rijnlegei zal op en 8 Februari een bezoeK brengen aan Nederland voor een ont moeting met de chef van de generak staf. gen.vaa) mr. H J Kruis, en an dere hooggeplaatste Nederlandse offi eieren. Bij de provinciale kampioen schappen van Overijsel op de lange baan we; c' St ijbis tweede in het alge meen klassement. Op de 1500 meter was hij eerste. Sinds „meester" Jac. P. Thijsse er met zyn schoolklas op uit trok om de jeugd te laten zien en te vertellen van de schoonheid, waarmede de natuur hun eiland zo ryk gezegend heeft, werd de aantrekkelijkheid van Texel en dat in vele opzichten! weldra zó bekend, dat men ging spreken van de parel der Wadden eilanden. De vermaardheid van de vogelrykdom van het eiland trok zelfs vele buitenlandse onderzoekers. Texel heeft het thans reeds zover gebracht, dat het tot een der eerste vacantie-oorden van ons land gerekend mag worden. Het is duidelijk, dat in de loop der jaren heel wat literatuur en films! over dit eiland is uitgekomen. Het werk, dat wy thans te bespreken heb ben mag dan als laatste aan de litera tuurlijst zijn toegevoegd, het minst be langrijkste is het zeker niet. Integen deel! het is buitengewoon geslaagd en het tegendeel van wat men dikwijls krygt opgedist als een auteur zich zet aan het beschrijven van „land en volk in de loop der eeuwen" Reeds de eer ste hoofdstukken, die vertellen over de oudste geschiedenis van Texel en de Noordkop van Noord-Holland, het bouw en afbraakwerk van de zee, is uitermate boeiend. En men blijft lezen over de Hoekse en Kabeljauwse twis ten, de martelaars der Hervorming, de Watergeuzen, die met de bagijntjes verre van zachtzinnig omsprongen en verontwaardigde Katholieken die de schout n een deken naaiden. De rede van Texel wordt in de algemene va derlandse geschiedenis herhaaldelijk genoemd. Het is dan ook geen wonder, dat de schrijver aan de vele banden, die het eiland met de zee verbonden, grote aandacht schenkt. Waren het Houtman en de Keyser niet, die in 1594 van Texels rede vertrokken voor de eerste „schipvaart" der Hollanders naar het verre Indie? Kwamen De Ruyter en Tromp niet vele malen met het .Herenjacht" naar Texel gezeild om „ordre te stellen" op de vloot? Voor de beroemde vierdaagse zeeslag lag onze oorlogsvloot in het gezicht van Oude- schild op gunstige wind te wachten. Het was de grootste scheepsmacht, die ooit een Nederlandse haven had ver laten! Zij bestond uit 84 --diepen, telde 4600 kanonnen en had aan boord niet minder dan 22.000 koppen. Oude brieven vertellen hoe Texe laars met de bemanning van koopvaar ders door piraten als slaven in „Turks Noord-Afrika" werden verkocht In 1697 ontving de kerkeraad van Den Hoorn tien gulden en dertien stuivers, teruggestort geld van een slaaf, die ge storven was.en in 1724 komt een bedankbrief binnen van een jongeman uit Wieringen, die men hadden willen vrijkopen, nu. ar die waarschijnlijk doo. de vlucht zijn lot in eigen hand had genomen. Toen in de Franse tijd de haven werken van Nieuwediep (Den Helder) werden aangelegd en in 1825 het Noordhollands Kanaal gereed was ge komen. had het eiland zijn betekenis voor de scheepvaart verloren. Het loodswezen dat nog lang als parti culier beroep werd uitgeoefend, le verde de zeedorpen Den Hoorn en Oudeschild echt-r tot in de eerste helft van da negentiend* eeuw belangrijke inkomsten op. Het bekende „Loods mansduin" bij Den Hoorn herinnert tot op heden nog aan deze goede en ook avontuurlijke tijd. Menige loods werd, na zijn uitstekende diensten te hebben verleend, over boord geworpen als de kapitein de de man toekomende belo ning niet wenste te betalen... Dat een loods op deze gevaarlijke kusten geen overbodige luxe was, wordt in een apart hoofdstuk verteld. In de loop der eeuwen strandden dui zenden schepen op de Texelse kust en tienduizenden zeelieden verloren er het leven. De strandvonderijlij sten ver tellen er van. Lijst 68 van het jaar 1367 vermeldt: „Elfhondert verrots linnen lakens en 60 stucke boe ende gheyte- vellen". Op 3 November 1638 strandden met een Zuidwesterstorm 35 grote schepen op Texel en op 18 December 1660 ble ven van 155 schepen op de rede er slechts 38 voor anker liggen. In 1683 werden acht oorlogsschepen bij hun te rugkeer met rijkgeladen koopvaarders voor de Texelse kust door een zware storm overvallen. De oorlogsschepen gingen allen te gronde. Van de Woer den, een schip met 72 stukken en 350 koppen, brachten slechts 58 opvaren den er het leven af. Kapitein Johan de Witte, een schoonzoon van De Ruyter, behoorde tot de omgekomenen. Ook over latere jaren als de bevol king zich meer moet'toeleggen op vee teelt het beroemde schaap! en visserij deelt de schrijver boeiende we tenswaardigheden mede. Aan de eigen aardige volksgebruiken, waarvan er vele tot op de huidige dag zijn be waard gebleven is uiteraard bijzondere aandacht besteed. De talrijke illustra- ties zijn evenals de gehele typographie van dit boek uitstekend verzorgd. Het wefk Texel van de heer J. A. van der Vlis, dat een uitgave is van de C.V. v.h. C. de Boer Jr. te Amsterdam wensen wy in handen van elke Texe laar en elke bezoeker van het eiland die het aangename van dat bezoek door de uit dit boek te putten kennis zeer kan vergroten. Het zal een ieder, die van dit stukje Nederland meer wil weten in genen dele teleurstellen. W. K. meters opgesteld, die een levende haag vormden, waardoorheen de Prins met zyn gevolg In een lange ry auto's als een triomfater werd binnengeleid. Over het gehele terrein hingen de slierten oliedamp en smook, waarin dit deel van het Ryk der Nederlanden permanent gehuld is. Daarin stond tn die vyfduizend werkers, waaronder men zoveel nationaliteiten en rassen zag, dat de Verenigde Naties er geen slecht figuur mee zouden maken: lange slanke negers en diepbruine Aruba nen, die van Indiaanse afkomst zfin en die de ogen van een Boeddhabeeld hebben, West-Indiërs, Javanen, Chi nezen van Shanghai en Japanners van Nagasaki en Tokio, Europeanen en Amerikanen. Eenvoudige mensen, die het wel aardig vonden en critische, die er het hunne van dachten. Er waren er die spontaan lachten en „cheerio" riepen en er waren er, die als wijlen Winnetou, het hoofd der Apachen op deze stoet uit een verre hoogte neer zagen. Men zag er pikzwart kroeshaar- en vuile petten, naast stalen helmen zoals de geallieerden die in de oorlog gebruikten. Maar men had met een ge rust hart het lef al deze mannen met werkhanden hard als leer, daar van de ingang tot het pleintje waar de kinderen met Amerikaanse tongval hun Wilhelmus zongen, neer te zetten. Men was er zeker van, dat de Prins goed ontvangen zou worden. Een brutale duikboot. Hoe kon het ook anders op Aruba... Eens is er tydens de oorlog voor de haven van de oliemaatsehappy een Duitse duikboot gekomen, die de bru taliteit heeft gehad even vier zwaar beladen tankschepen te torpederen en daarna uit het water te voorschijn te komen en met zyn geschut een paar granaten midden in het woud van tanks, torens en pypleidingen te ja gen. Dit is echter zeker het meest schrikwekkende ogenblik in het leven der Arubanen geweest. Voor de rest zien wy slechts zon, lichtgroene en -blauwe golven, hun koele openge- bouwde huizen, waar de passaat door heen waait, hoge lonen en zoveel ver tier als maar' bedacht kan worden om hen duidelyk te maken, dat zy voor hun maatschappy de beste bezitting vertegenwoordigen. De raffinaderij, die per dag 400.000 ton ruwe olie verwerkt, heeft tezamen met de Arend Petroleum Maatschappy een klein bedryf van de Koninklyke Shell, van Aruba op slag een welva rend eiland gemaakt. Een halve eeuw geleden wist niemand van Aruba af. Er woonden niet meer dan 30 Neder landers en de bewoners dronken hun armoede weg met de rumfles. Thans ziet men er keurige asfaltwegen, mo dern comfort, een haven, die met mll- lioenen wordt aangelegd en een groeiend aantal vooruitstrevende zakenmensen, die het tegen de Cura- qoa-ers opnemen. Zij willen toerisme, zy bouwen een casino en exploiteren een Palmbeach, zy zyn een goud exploitatie begonnen en een cement- industrie. De K.L.M. is er bezig met de bouw van een groot nieuw station, dat een belangryk onderdeel van haar West-Indisch bedryf zal worden. Scho len en ziekenhuizen zyn er en de mis sionarissen, de paters Dominicanen, beginnen wat optimistischer te wor den wat de ingekankerde gewoonte van de rumfles betreft. Men is echter eerder ryk dan dat men zoiets afleert. Maar Aruba is bezig groot te worden, al is het maar 180 km. in het vier kant. Curac&o moet op zijn zaak gaan passen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5