Einddoel en uitgangspunt De Engelse verkiezingscampagne op volle toeren Schumacher waarschuwt voor actie van Oostduitse communistische jeugd Twintig doden, honderden daklozen in Oost-Turkije Nederland doet zaken met Duitsland Vandaag begint in Polen het proces tegen Robineau Churchill verwacht geen coalitie-regering Morrison: Hier is werk voor allen Amerikaans - Canadees-, Nederl.vlootmanoeuvres in Caraibische Zee COMMUNISTISCHE STAATSGREEP IN BOLIVIA VERIJDELD Vicaris van bisdom Belgrado gearresteerd Koningin juliana nam deel aan Leidse Universiteits herdenking Doel: „Verovering van Berlijn Prins Bernhard brengt geschenken naar Suriname Begroting Oorlog moet sterk herzien worden Lindstrom kan Bergmans baby als zijn zoon beschouwen Amerikaans speelgoed voor de kinderen van Europa Het nieuwe boek Wolven in Istanbul Hollandse waren in Duitse zaken Grootste polder ter wereld Zware beschuldigingen tegen hem en medebeklaagen DUITSE TRAWLERS UIT DE LUCHT AANGEVALLEN? Na zeven jaar nog bewusteloos De grote verkiezingscampagnes in Engeland zyn thans in volle gang. Dit weekend hebben de stemmen geklon ken van Labour en Conservatieven, Liberalen en Onafhankelijke Laboor. Churchill, de leider der Conservatie ven, wees erop dat zijn partij de dienstplicht voorstond, „al ligt het niet in haar bedoeling door dwang de ter mijn van de dienstplicht te verlengen". Volgens Churchill scheen het zeker niet waarschijnlijk, dat er een coalitie zou komen. Churchill waarschuwde, dat Engeland zich „de capriolen van Franse partijen en politici" niet kon veroorloven. Engeland, zo zeide Chur chill, stond voor een nimmer zo zware taak in vredestijd als „een scherp ver deelde natie". De „Amerikaanse subsi dies" zouden uiterlijk 1952 aflopen, terwijl de Duitse en Japanse concur rentie in alle exportmarkten, waarvan Engeland afhankelijk was, zich reeds deed gevoelen. Men moet het herstel van Duitsland niet onderschatten. De Duitsers werken „als duivels en eten goed temidden van ruïnes". Dit ver heugde hem en hij wenste met hen en de Fransen samen te. werken evenals met Belgie, Nederland, Luxemburg en •erschillende andere landen buiten het „IJzeren gordijn". Morrison Engelands vice-premier, Herbert Mor rison (Labour) verklaarde in een radio rede, dat Engeland het enige grote democratische industriële land ter we reld was, dat werk voor allen had ver schaft. Ook was het herstel van Enge land sinds de oorlog het snelst in Eu ropa geweest. De Conservatieven, zo Aan de *vlootmanoeuvres, welke in Maart door eenheden van de Ameri kaanse en Canadese vloot in de Carai bische zee zullen worden gehouden, zal ook een Nederlands smaldeel deel nemen bestaande uit Hr. Ms. vliegdek- schip Karei Doorman, Hr. Ms. kruiser Jacob v. Heemskerk, Hr. Ms. fregat Johan Maurits van Nassau en waar schijnlijk door de kanonneerboot Van Speyck. Volgens Zondagavond te Buenos Ai res uit de Boliviaanse hoofdstad La Paz ontvangen berichten is de Bolivi aanse regering erin geslaagd een com munistische samenzwering te verijde len, welke beoogde in het afgelopen weekeinde een staatsgreep in Bolivia te doen plaats vinden. Zaterdagnacht hadden stoottroepen zich door de straten van La Paz moe ten verspreiden en openbare middelen van vervoer moeten aanvallen. Zondag hadden deze stoottroepen in de voor naamste straten van de Boliviaanse hoofdstad moeten opereren. De Boliviaanse politie zoekt thans naar de leider der Boliviaanse commu nisten, Jose Pereyra, die kort geleden, „met orders van de Kominform", in Bolivia is teruggekeerd. Beweerd wordt, dat de communistische samenzweer ders in Bolivia in verbinding stonden met hun geestverwanten in Chili en Brazilië. Borba, het orgaan van de Joegoslavi sche communistische partij, heeft in 'n artikel, waarin radio-Vaticana, het Amerikaanse weekblad „Time" en an dere Amerikaanse bladen worden aan gevallen, omdat zij zouden hebben be weerd dat de R.K. kerk in Joegoslavië aan vervolging bloot staat, toegegeven dat de vicaris van het bisdom Belgra do, de Sloveen Janez Janko, is gearre steerd. Vicaris Janko wordt er van be schuldigd dollars op de zwarte markt te hebben verkocht en personen, die door de politie werden gezocht, onder komen te hebben verschaft. H. M. de Koningin heeft Zondag ter gelegenheid van het 375-jarig bestaan van de Universiteit een bezoek aan Leiden gebracht. In gezelschap van enkele studievriendinnen woonde H. M. incognito een kerkdienst bij, geor ganiseerd door de Christen Studenten Raad. Na de lunch beluisterde Zij mede een rede van prof. dr. Duyvendak in het groot auditorium der universiteit. Zondagavond woonde de koningin een opvoering bij van het Leids Studenten Toneel. italiaanse troepen naar somali-land. De Italiaanse Kamer van Afgevaar digden heeft goedgekeurd, dat 3000 Italiaanse soldaten en ambtenaren naar Somaliland worden gezonden waarover Italië voor tien jaar de be- heerschap zal overnemen. Het eerste contingent voor de handhaving van de orde in Somaliland bc emde Itali aanse troepen, ter sterkte van 600 man, heeft reeds bevel tot inscheping ge kregen. zeide Morrison, verzuimden nimmer met bewondering te wijzen op Europe se landen, „waar een minderheid vrij gelaten is om zich vol te proppen en dik te worden, terwijl grote groepen de vrijheid gelaten is om honger te lijden". Liberalen De Liberalen publiceerden Zondag een manifest, waarin voor de interna tionale handel tariefverlaging als nood zakelijk wordt aangegeven en men zich verzet tegen verdere nationalisa tie. Voorts dringt het manifest aan op het doen voortbestaan van de Ver. Na ties, vriendschap met West-Europa en opneming van West-Duitsland in de Raad van Europa. Rusland De Onafhankelijke Labourpartij, die slechts vier vertegenwoordigers telt, eist vriendschappelijke samenwerking met Rusland en uitbreiding van de handel met Oost-Europa en China. Het Amsterdamse Blauw Wit won in Utrecht met 31 van D.O.S. Bij één der aanvallen van Blauw Wit weet de D.O.S.-doelman Pindu» met een hoge zweefsprong te redden. Zondag is in Irak een nieuw ka binet gevormd door de 53-jarige oud- premier Tawfig Soewaidi. De oude regering is 31 Januari afgetreden. Op een te Bonn gehouden persconfe rentie heeft de Duitse sociaal-democra tische leider Schumacher verklaard, dat, volgens berichten uit geloofwaar dige bron, meer dan 600.000 leden van de Oostduitse communistische jeugd met Pinksteren een „Mars naar Ber lijn" zullen houden, onder het motto „Wy marcheren naar Beriyn" en „dit is het sein van de nationale opstand." De sociaal-democratische leider voeg de hieraan toe, dat de Oostduitse com munisten door deze demonstratie het doel wensen te bereiken, dat de Sow- jetbezetter te moeilijk is gebleken, nl de verovering van Berlijn. Dr. Schumacher verklaarde verder, dat, volgens hem, de „Mars naar Ber lijn" niet rechtstreeks verband houdt met de in de laatste tijd toegenomen internationale spanning. Hij voegde hieraan toe, dat, volgens inlichtingen uit geloofwaardige bron, de SED-amb- Zaterdagavond is de Dakota van prins Bernhard op Zanderij, het vlieg veld van Paramaribo, geland, na door tegenwind vertraging te hebben on dervonden. Op het vliegveld werd de prins verwelkomd door tal van voor aanstaande autoriteiten, onder wie gouverneur Klaassesz. Tijdens de snel invallende duisternis werd de 45-kilo- meter lange weg naar het paleis in snel tempo afgelegd. In de stad zelf stond overal een juichende menigte langs de weg. In het paleis werd de prins voorgesteld aan de hoge colleges en de prins hield bij deze gelegenheid een toespraak, waarin hij er de nadruk op legde, dat de Nederlandse regering gaarne bereid is, alle steun en hulp te verlenen aan Suriname, nu dit binnen rijksverband een op democratische grondslag zichzelf regerend deel van het koninkrijk is geworden. Het Neder landse volk, zo zeide prins Bernhard, leeft mee met de noden en vreugden van dit mooie land. Ten bewijze over handigde de prins twee enveloppen, van het Koningin Wilhëlmina-fonds en van de UNAC, inhoudende 'bedragen van f 675.000 en f 115.000 voor medische voorzieningen en jeugdzorg. De rede van prins Bernhard werd door de voorzitter der Staten, Van der Schroeff, beantwoord. Spreker eindigde met de verzekering, dat niettegenstan- de de verschillen op staatkundig ter rein, Suriname in rijksverband onder het Huis van Oranje blijft. De ontwerp-begroting 1950 en de derde suppletoire begroting 1949 vari het ministerie van oorlog zullen, vol gens een mededeling van de minister aan de voorzitter van de Tweede Ka mer zeer ingrijpend gewijzigd moeten worden. Oorzaken hiervan zijn o.a. het verlopen van het Indonesisch conflict, invloed van de devaluatie, de financië le gevolgen van de wapenhulp van Amerika en de militaire maatregelen te treffen in verband met Nieuw- Guinea. Men verwacht, dat een en an der in de loop van deze maand gereed zal zijn. Een rechtskundige heeft medege deeld, dat dr. Peter Lindstrom vol gens de Californische wet de baby van Ingrid Bergman als zijn zoon kan be schouwen. Voigens de Californische wet aldus deze zegsman kan de echtgenoot op elk kind, dat in de hu welijkse staat is geboren, zijn aanspra ken als vader laten gelden. Dr. Lind strom bezocht zijn vrouw op 3 Mei 1949 in verband met de romance met Roberto. Sidney Schatkin, de auteur van een juridisch werk, getiteld: „Dis- putjed Paternity Cases" zeide: „Als een mah zijn vrouw 3 Mei 1949 heeft be zocht, dan is hij volgens de wet de vader van het kind, dat zijn vrouw negen maanden later ter wereld brengt." tenaren opdracht hebben gekregen het terrein voor te bereiden en dat in Mecklenburg en te Karlshorst „tacti sche leergangen" zijn ingericht. De so cialistische leider gaf als zijn mening te kennen, dat geallieerde en Duitse tegenmaatregelen geboden zijn. „Zon der de toestand op de spits te willen drijven", zo zeide Schumacher, „acht ik incidenten waarschijnlijk, tenzij geal lieerde pantserwagens de toegang tot de Westelijke sectoren versperren." Morgen vertrekt het Amerikaanse vlaggeschip „American Defender" met ongeveer 900.000 stuks speelgoed voor kinderen in Nederland, Oostenrijk Berlijn en West-Duitsland aan boord naar Rotterdam. Het speelgoed is in gezameld door het American Legion", een organisatie van oud-strijders. De 11-jarige Judith Ann Fey uit Westmont in New Jersey, wier vader in de oorlog is gesneuveld, zal als vertegenwoordigster van de Ameri kaanse oorlogswezen een minuut voor de radio spreken, evenals een uitge weken kind uit Europa. Vóór het vertrek van het schip zal een school- orkestje volksliederen van Europese landen spelen. In totaal zullen drie millioen stuks speelgoed naar Euro- pase landen worden verscheept. W. L. Leclercq, „Bomenspiegel voor de wandelaar". Uitgave P. N. van Kampen en Zn. N.V. te Amsterdam. Van dit fraaie werk verscheen dezer dagen een derde vermeerderde druk. Een derde druk van een uitgave als deze alleen bewijst reeds, dat schrijver en uitgever er in geslaagd zijn iets te bieden, dat waard is gekocht, gelezen en bestudeerd te worden. W. L. Leclercq verdeelde zijn stof over een drietal uit gebreide hoofdstukken: Bossen, Bos bouw en Bomen. Het derde is het uit voerigste en biedt een overzicht van de in Nederland te vinden houtsoorten een en ander met toevoeging van talrijke tekeningen voorafgegaan door een bespreking van de levens functies der planten. De beide andere hoofdstukken houden zich meer bezig met onderwerpen als ontstaan en ver spreiding van houtgroei, oerbos en cul- tuurbos, sociologie en recreatie. Daarbij worden vele zaken aangestipt, die uit sociaal en economisch oogpunt .van grote betekenis zijn. De schrijver neemt ons in deze hoofdstukken mee tot ver buiten de landsgrenzen, hetgeen hem meer mogelijkheden bood voor het ge ven van pakkende voorbeelden en het maken van vergelijkingen. Het werk is van een zeer waardevolle literatuurlijst voorzien en vormt met de uitstekende en geheel bij de tekst aansluitende fo to's voor al degenen met enige interesse voor dit terrein der natuurwetenschap pen een begerenswaardige uitgave. Ook een volkomen leek kunnen wij deze Bomenspiegel ter lezing aanbevelen. De schrijver leidt zulk een groot ge bied van aantrekkelijke kennis in, dat men zijn geest na lezing werkelijk ver frist en verrijkt weet. Jac. P. Thijsse gaf het een waarderend woord vooraf De aarde beefde Hen seconden Twintig personen zqn omgekomen en twee en dertig gewond tgeengevol- ge van een aardbeving van tien secon den, welke het gebied van Erzerum in Oost-Turkije Zaterdagavond heeft ge teisterd. De aardschokken hadden het district Karayazi als centrum. In paniek ver kerende mensen liepen de met sneeuw bedekte straten op. Volgens de eerste berichten zijn achthonderd personen dakloos, daar meer dan honderd hui zen werden vernield. Tweehonderd vijftig stuks vee kwamen eveneens om. In de buitenwijken van Instanbul vertoonden zich Zondag wolven, die door honger uit de omgeving naar de De Rode-Kruisorganisaties uit de verschillende deelstaten van West- Duitsland hebben besloten tot de op richting van een Verenigde Rode- Kruisorganisatie voor Duitsland. De burgemeester van Zandvoort heeft het plan opgevat in de water leidingduinen een vliegveld zij het voorlopig voor de zweefvliegerij aan te leggen. stad waren gedreven. In het gehele gebied heerst een strenge kou en er is sneeuw gevallen, waardoor het nor male leven geen voortgang vindt. De telefoonverbindingen zijn te Instanbul door sneeuwstormen verbroken. De radio-uitzoncingen en het vliegver keer zijn stopgezet. (Van onze reizende redacteur) Frankfort, Jan. Nederland doet iveer zaken met en in Duitsland. In bijna elke stad vindt men er de be wijzen van en men behoeft er ner gens naar te zoeken. Tal van Neder- landse bedryven hebben er zuster- of dochterondernemingen, K. L. M. en Philips maken er reclame. Maar dat is niet eens de hoofdzaak; onze uit voer naar Duitsland stijgt met spron gen, dank zij het jongste handels\er- drag, waarin vrij veel speling zit, die zich te onzen gunste ontwikkelt. Eco nomisch gezien mag ons dat verheu gen, want de Duitse mark is harde valuta. De Duitse bladen meldden deze maand, dat de Nederlandse or dering op Duitsland reeds 77 millioen mark bedraagt. Wat dat in de praktijk betekent ziet men in de winkels: „Sehr frische Hol- landische Eier D.M. 2.25", „Die echte Seelandische Muscheln", „Schone Tul pen aus Holland". En zo maar verder. Niet altijd kan men aan de waren zien waar zij vandaan komen, maar als ik na het zoveelste zuurkoolgerecht vraag of men in Duitsland geen groente eet is het antwoord: wel zeker, maar uitsluitend Nederlands. Het toeval brengt mee, dat ik diezelfde dag nog diepvries-sla, diepvries-komkommer en diepvries-tomaten voorgezet krijg, alles uit een Nederlandse conserven- fabriek. Onze levensmiddelenuitvoer- bedrijven hebben hier een goede naam. Verder is er nog de handel in octrooien. Daar is veel over te doen geweest. Tijdens de bezetting van West- Europa hebben Duitse firma's uitvin dingen en handelsmerken in beslag ge nomen, daarna hebben geallieerden Duitse octrooien tot goede buit ver klaard,, maar gaat het allemaal weer normaal. Een Duits ingenieur kwam op de gedachte een dameshandtas te ont werpen met een ingebouwd lampje, dat naar believen in de tas, op het sleutel gat en op het eigen gelaat gericht kan worden» De rechten heeft hij verkocht aan een Nederlands-Zwitserse combi natie, die nu de gehele wereld van de Hoewel de dienst der Zuiderzeewer ken zijn werkzaamheden in de Noord oostpolder nog niet helemaal heeft voltooid, worden, zoals is gemeld, voor bereidingen getroffen voor de inpolde ring van de Zuidoostpolder, die de grootste polder ter wereld zal wor den. Behalve de uit D tsland afkomsti ge grote stukken basait, die de laatste weken te Schokkerhaven aan de Zui delijke ringdijk van de Noordoostpol der worden aangevoerd, wordt al ge ruime tijd materiaal voor de nieuwe polder opgeslagen op het voormalige eiland Urk. Dit materiaal bestaat voor een groot deel uit basaltstortsteen en Belgische stortsteen. Er worden verder duizenden bossen Hollands rijshout aangevoerd. Deze zullen straks worden gebruikt voor de z.g. zinkstukken. Het is niet alleen de aanleg van de polderdijk, die moet worden voorbe reid. Reeds geruime tijd heeft men talioze peilingen en bodemonderzoe kingen moeten verrichten omdat pas na het bekend worden van de uitslag daarvan nadere beslissingen ten aan zien van het uitvoeren van de werk zaamheden kunnen worden genomen. Vandaag begint in Polen het grootste proces in zjjn soort, dat er ooit heeft plaatsgevonden n.1. tegen Robineau, de 25-jarige door de Polen gearresteerde Franse consulaire ambtenaar en zün medebeklaagden: de 46-jarige Fransman Gaston Druet, radioverkoper van beroep en vier Polen. Robineau zou volgens de tenlaste legging in samenwerking met andere in Polen gestationneerde Franse ccm sulaire ambtenaren, een spionnage- organisatie hebben gesticht, welke geheel Noord-West Polen zou hebben bestreken. De organisatie zou gewezen leden van de voormalige geheime poli tie van de Poolse maarschalk Pil soedski, deserteurs uit het Poolse leger en ondergronds tegen de Poolse regering opererende benden omvatten Met steun van deze organisatie zou Robineau gegevens hebben verzamel i over de ligging van vliegvelden in Po len, de legerplaatsen van militaire een heden, havenwerken, scheepswerven de omvang van de industrie, etc. Deze gegevens zou hij via de Franse am bassade in Warschau aan zijn rege ring in Parijs hebben doorgegeven. Na een in April 1949 een cursus in Parijs te hebben gevolgd, zou hij via een korte-golfzender zijn mededelingen rechtstreeks naar Parijs hebben door gegeven. Robineau zal worden ver dedigd door de Poolse advocaat Masy lenko. Saksisch minister naar berlijn gevlucht De Christen-Democratische minister van Financiën, Rohner, heeft ontslag genomen en is vervolgens naar Ber lijn gevlucht. Rohner werd van com munistische zijde beschuldigd van het voeren van een politiek, welke in strijd zou zijn met de vorming van het „Nationale front", terwijl de commu nisten hem ook nog oneerlijkheid ten laste legden. Gezeten op een troon in de Sic- tijnse kapel aanvaardt Z.H. Paus Pius \II van leden van de gees telijkheid van de vier Basilieken van Rome grote speciaal gedeco reerde waskaarsen. Volgens de tra ditie van Maria Lichtmis ontving de Paus 260 kaaien, elk drie kilo wegende. De bemanningen van zes Duitse trawlers, welke Zaterdag te Cuxha- ven binnenliepen, hebben verklaard, dat de schepen bij Helgoland van de lucht uit werden aangevallen. Voi gens een bericht had een vier-moto- rige bommenwerper met een witte ster op het draagvlak met 15-millime- leruou»uwapens de schepen bestooki. Twee vissers verklaarden echter, dat er meer vliegtuigen geschoten hadden. Het waren Britse toestellen. Niemanu is gewond en de schade is niet noe- xu-uswaard. Het hooiukwamer van de RAF te Bad Eilsen heeft ver klaard, dat „niets bekend is". Er werden oefeningen gehouden bij Hel goland. onmisbaarheid daarvan tracht te over tuigen. De vervaardiging geschiedt te Amsterdam. Er worden goede zaken mee gedaan. De Duitse hotelhouders rekenen er bovendien op, dat de Nederlandse re gering, gezien de handelsbalans, dit jaar deviezen vrij zal geven voor Ne. derlands toeristenbezoek aan Duitsland. Economisch is het zeker verantwoord, maar of het psychologisch gewaardeerd zou worden....? CR WORDT veel en vaak mooi gespro. ken over het doel van het leven. Waarvoor denken en werken wij? Waar heen begeven wij ons op weg? Waar ligt het beloofde land, waarin deugd en ge rechtigheid zullen heersen en waarin wij gelukkig zullen zijn? Het land, dat steeds weer een „utopia", een nergens- land blijkt. Zodra een idealistische beweging op touw wordt gezet, geldt de eerste be spreking het doel, dat men gaat na streven. Staatslieden beijveren zich voor voor een toekomst, welke de volken vrede 'en welstand waarborgt. Politieke partijen winnen hun aanhangers met een program, dat zij eenmaal hopen te verwezenlijken. De kerk ziet aan het einde der tijden het Godsrijk ver- t schijnen. De school V OOr UW richt haar leer lingen af op het eindexamen; de opvoeding hoopt van het kind een degelijk en verstandig volwassene te maken. De spaarder ontzegt xich elk verzetje om op den duur zich een weel derig leven te kunnen veroorloven. De eerzuchtige gunt zich rust noch inspan ning in zijn jacht naar de hoogste sport van de maatschappelijke ladder. De routine-slaaf droomt op zijn vervelende kruk van de pensioengerechtigde leef tijd, wanneer hij de bloemetjes buiten zal zetten. Het is overal en altijd weer; straks, morgen, eenmaal, aan het eind.. En zo stelt men zijn hoop en verwach ting dagelijks uit en onderhoudt met dit spel een illusie, die troost moet schenken tegen de onvoldaanheid van het ogenblik. Alle mooie en goede din gen, die wij wensen, liggen achter de eindstreep van onze baan. Wat wij bij de afrit tekort schieten, zullen wij later inhalen. Met dit zelfbedrog sukkelen wij het leven door. En dan verwonderen wij ons nog, dat er van de schone beloften en de dure eden zo weinig terecht komt! Wij morren, dat het leven teleurstelt. Maar kan deze teleurstellende gang van zaken misschien ook aan onszelf liggen? Is het misschien mogelijk, dat ons stel sel van denken en werken verkeerd is? Als wij dit stelsel eens omkeerden. Zodat hetgeen thans ons einddoel is, tot uitgangspunt wordt bestemd. Wij stre ven naar een gelukkig bestaan? Laat ons ermee beginnen. Vandaag nog; op dit ogenblik! Niet wachten op de on zekere toekomst, maar profijt trekken van het heden, dat wij vast en stellig in handen hebben. Wij trachten naar 'n waardige levenshouding, naar een recht vaardig optreden jegens onze medemen sen, naar vriendelijkheid in de omgang, naar eerlijkheid en openhartigheid? Maar zolang dit trachten blijft, bezit het geen waarde. Niet trachten, maar doen! Niet morgen of het volgend jaar, maar vandaag nog, op dit ogenblik. De goede en mooie dingen, waarnaar de mens en de maatschappij streven, moeten niet uitsluitend als doel gesteld worden, maar t,ot uitgangspunt worden verheven. Men zou het woord „directe actie" hier kunnen toepassen. De op voeding zou ook van dit stelsel kunnen profiteren. Laat de kinderen leren, niet, dat ze goede en flinke mensen moeten worden, maar dat ze goede en flinke mensen moeten zijn. Nu, al terstond, terwijl men het zegt. Het einddoel blijft steeds een vaag en schemerig verschiet. Maar op het uit gangspunt staat men met beide voeten. Men staat er vast en stevig, rpet zijn werktuig of wapen in de hand. Waarom zou men dit werktuig of wapen laten roesten in de hoop op een steeds ver der afdrijvende illusie? Idealist, begin met de praktijk. Dromer, begin met de daad. Beweging, begin met stil te staan bij wat heden geschieden kan. Staats man, ga uit van de vrede inplaats van er naar toe te werken. Party, uw pro gram zij geen wissel op de toekomst, maar een waarborg voor heden. Kerk, ook vandaag kan gerechtigheid worden volbracht. Ook voor vandaag valt er op school iets te leren. Spaarder, eerzuch tige, routine-slaaf, denkt aan het versje: „Gun je wat ook als je in nood bent; wat heb je aan 't leven, wanneer je dood bent?" H. G. CANNEGIETER. Zeven jaar geleden werd een thans vijftigjarige man, wiens naam geheim wordt gehouden, in het ziekenhuis van Cincinnati binnengebracht. De man had, terwijl hij aan het werk was, een klap op zijn hoofd gekregen. Hierdoor is een staat van verdoving ingetreden, welke tot op heden heeft voorgeduurd. De man geeft geluiden, zoals snurken en soms kreunen. Van tijd tot tijd sluit hij zijn ogen, doch de staat van verdoving wijkt niet van hem. De dokters staan voor een raadsel. De man wordt ge voed door een buis, die door de neus holte naar zijn maag voert. communistische cijfers betreffende nationalistische verliezen in china Volgens radio-Peking bedroegen de verliezen der Chinese nationalistische troepen in de afgelopen drie en een j?®y_ iaar van burgeroorlog in totaal i 4nX'821 f118"- Hiervan zouden ruim .700.000 in de tweede helft van 1949 zijn gevallen. f

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4