MO DROOG 3.70 Stad en Omgeving, Gemeenteraad komt Dinsdag bijeen Tweede winterconcert van „Winnubst" voortreffelijk geslaagd 'De heer Feringa vertelde over het onderwijs in de Verenigde Staten Marine-schermers gingen in Breda met de prijzen strijken Pyamaïlanel 1^ Lakens, (I pers.) Reclame Ruit Popelinc (crème) I.85 NICO ÜRIIOG's kousenreparatie 5 ct. p. ladder Interpellatie mr J. Mulder weer op de agenda Huisvrouwen stelden fraai handwerk ten toon Tussen Haaks en Kuifje Jéugdige tafeltennissers: even opletten! Nieuws van de motorclub Verenigde Helderse Zangers Zaterdag voor de radio Binnenkort viering van gouden jubileum Meer dan negentig procent vrouwelijke leerkrachten Wïerijdster gevallen De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Korps Mariniers behield de wisselbeker „Julianadorp Vooruit" voor haar vierde lustrum VAN MARSDIEP TOT IJ Texel Filmavond Nieuws van „Sportlust" SLUISDIJKSTRAAT Speciale Service Ook in Uw Nylons DONDERDAG 9 FEBRUARI 1960 Op de agenda van de raadsvergadering, die op Dinsdagavond 14 Februari om acht uur ten raadhuize wordt gehouden, komen diverse voorstellen betreffende «mderwflsaangelegenheden voor. alsmede enkele voorstellen op wederopbonw- gebied. Bij de ingekomen stokken is een brief van de heer P. J. de Klerk te Tiel, waarin htj zjjn benoeming tot directeur der gemeentelijke water- en lichtbedrtj- ven aanvaardt. In deze vergadering zal ook de interpellatie van mr. J. Mulder over de invordering van gelden worden gehouden. De besturen der verschillende kleu terscholen hebben voor het jaar 1950 weer een gemeentelijke subsidie ge vraagd. Voorgesteld wordt, de subsi diebedragen voorlopig als volgt vast te stellen: voor de Nutskleuterscholen rond twintigduizend gulden, voor de scholen der vereniging „Jachin" rond tienduizend gulden en voor de R.K. kleuterschool aan de Javastraat even eens rond tienduizend gulden, in to taal rond veertigduizend gulden. Voorts hebben B. en W. een voor stel ingediend tot wijziging van de verordening, waarbij de bezoldiging van vakonderwijzers bij het openbaar lager onderwijs wordt geregeld. De nieuwe regeling zal voor de betrok kenen ongunstiger zijn. Blijkens het voorstel tot bepaling van het bedrag per leerling, dat door de gemeente beschikbaar moet wor den gesteld voor de instandhouding etc van de gemeentelijke scholen voor lager onderwijs, voortgezet lager on derwijs, uitgebreid lager onderwijs en buitengewoon lager onderwijs, zal het aantal leerlingen in de genoemde ca tegorieën resp. 2300. 130, 350 en 117 be dragen. De kosten per leerling wor den geraamd op resp. f 22.52, f 22.07, f 29.07 en f 61.91. Deze bedragen wor den vermeerderd met f 0 75 voor ad ministratiekosten en toeslagen voor het onderwijs in handwerken, eenvou dige huishoudkunde en handenarbeid De beloning van de vakonderwij zers bij het gemeentelijke ULO wordt voor 1950 In totaal geraamd op ruim f 7300. Aar de hand hiervan werd het voorschot berekend, waarop de bijzon dere ULO-scholen recht hebben. Het bedraagt voor de Chr. ULO aan de Vismarkt f 2804 13 en voor de R.K. ULO aan de Polderweg f 3576.29. Opleiding fijnbankwerkers. Het bestuur der Ambachtsschool is voornemens, de dagschool uit te brei den met een tweejarige cursus voor fijnbankwerkers (electrotechische bank werkers). De laatste jaren kon slechts een klein deel der leerlingen, die zich voor de electriciens-opleiding hadden opge- In het zaaltje van café Sanderse op het Koningsplein hield de afdeling Den Helder van de Nederlandse Vereniging -van Huisvrouwen gisteren een ten toonstelling van fraaie en nuttige hand werken, die door eigen leden werden vervaardigd. Tal van dames hebben gisteren al dat moois bewonderd; een ogenblik stil gestaan bij die prachtige stoel met een zitting en een rug van gobelin, bij al die kleedjes, truitjes, gordijnen en Smyrnakleden. De voorzitster van de afdeling, me vrouw Veen, liet ons alles met trots zien. „Men noemt ons wel uithuizig", zei ze, „maar nu kunnen ze eens zien, dat we ook wel eens wat doen". En in derdaad, wat op die gezellige hand- werkmiddagen is gemaakt, is waarlijk geen kleinigheidje.' Met bewondering toonden de dames ons een prachtig gehaakt sprei, vervaardigd door een vier-en-tachtig-jarige dame en een wandkleed voor een kinderkamer, dat werd gemaakt door een tach tigjarige handwerkster. Deze tentoonstelling, die gistermid dag en gisteravond was geopend, was vrij toegankelijk. Er werd wel een steunbonactle gehouden, waarvoor vele leden mooie prijzen hadden be schikbaar gesteld. De opbrengst zal de kas spekken, wat nodig is als men weet, dat de afdeling op 6 Maart het dertigjarig bestaan gaat vieren Een andere attractie van deze geslaagde tentoonstelling was het raden naar de naam van een keurig aangeklede pop. Wie goed heeft geraden, krijgt haar! zijn er meer dames die de naam heb ben geraden, dan wordt de pop ver loot Jammer, dat deze tentoonstelling maar één dag is gehouden. Gisteren zijn verscheidene motor schepen de haven van Den Helder binnen gelopen. Het Nederlandse motorschip „Vrem", geladen met zout. kwam van Hengelo en is Intussen weer vertrokken met bestemming Kopenhagen. Uit Duisburg kwamen twee Duitse motorscheepjes aan, de „Valkce" en de ..Irma Marie" De lading bestond uit ko len. De bootjes zijn nu onderweg naar Hamburg. Uit Rotterdam deden ook enkele scheepjes de haven van Nieuwediep aan Daar was dan de „Flora" met een lading gerst, bestemd voor Bremen De ..Actief' is van Rotterdam met een lading super fosfaat op weg naar Aalborg. Het Neder- landse motorschip „Trude". eveneens van Rotterdam, is bestemd voor Bornholm Het heeft fosfaat aan boord en lag gis teravond laat nog in de haven. De „Carmeran", afkomstig uit Ham burg en bestemd voor New-Castle. is in onze haven komen bijleggen. Ook dit schip was gisteravond nog niet vertrok ken. Hr Ms. ..Hollands Diep" is ook weer in Den Helder aangekomen De .Helder 3" is teruggekeerd van de visserij om schipper Piet Bals aan wal te zetten. De schipper is op zee op de last gevallen, en kwam zó ongeluk -tg terecht dat hfj enkele ribben kneusde. Het is morgen hoog water om 0.10 en 12.50 uur en laag water om 7.00 en '9.05 uur. De temperatuur van het zeewater was 36 graden Celslus. geven worden toegelaten. Het vormen van een parallelklas bleek niet wen selijk, vooral met het oog op de plaat singsmogelijkheid der geslaagde leer lingen in het bedrijfsleven. De oplos sing wordt gezocht in een grotere dif ferentiatie van de leervakken. Aan een cursus voor fijnbankwerkers bestaat inderdaad behoefte, en ook is de plaat singsmogelijkheid gunstig. Daarom stellen B. en W. aan de raad voor, de noodzakelijke urgentieverklaring aan het ambachtsschoolbestuur te verstrek ken. Wederopbouw In de raadsvergadering van 24 Ja nuari 1950 werd een crediet van f 342.175 verleend voor het bouwrijp maken van gronden nabij de Burge meester Houwingsingel. Voor het aan leggen van water- en lichtleidingen, alsmede voor het aanbrengen van straatverlichting, wordt thans een ex- tra-crediet van f 185.550 gevraagd. Benoemingen. De heer C. Klein heeft eervol ont slag gevraagd als onderwijzer aan school 6; B. en W. stellen voor, hem dit ontslag met ingang van een nader te bepalen datum te verlenen. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de B. L. O.-schoo) hebben B. en W de heer G. C. Klei- meer te Castricum geplaatst. Ter voor ziening in de vacature van de heer S G Barendregt, als lid van het College van Curatoren van het gemeentelijk lyceum, hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1 de heer S. G. Barendregt, Buitenhaven 3; 2 de heer W. van Prooyen, Bankastraat 2. Op de voordracht voor de benoeming van 'n tijdelijk leraar in het technisch schet sen en lijntekenen aan de avondvakte- kenschool werden geplaatst de heren C. F v* Neerijnen te Zijpen en A. van Leeuwen te Den Helder. Het aantal deelnemers voor het school-tafeltennistournooi is inmiddels zo gestegen, dat de organiserende ver eniging IVA heeft besloten de wedstrij den over drie middagen te verdelen. Dit zijn dan de Zaterdagen 11, 18 en 25 Februari Men deelde ons mede, dat de deelnemers Zaterdagmiddag om twee uur, wanneer ere-voorzitter Sinjewel Sr. het tournooi met een kort woord opent, kunnen zien in welke poule ze zijn ingedeeld. Men heeft namelijk be slist, dat de jongens uit de oneven pou les op de eerste dag, dus Zaterdag aan staande, moeten spelen. De lijsten van indeling zullen achter in het gymnas tieklokaal van de ULO-school aan de Molenstraat worden opgehangen. De auto- en motorclub „Den Helder en Omstreken", die al zo vele malen van zich heeft doen spreken, heeft voor het komende seizoen voor zijn leden weer een bijzonder aantrekke lijk programma samengesteld. Het is weliswaar een voorlopig programma, doch een en ander waarborgt de leden en donateurs verscheidene interessante tochten. Op 11 Maart wordt dan waar schijnlijk begonnen met een kaart- leestocht voor wandelaars bij avond, waaraan tal van verrassingen zijn ver bonden. Op 25 Maart volgt een be- trouwbaarheidsrit voor rijwielen met hulpmotoren, en op 16 April wordt een kaartleesrit gehouden voor hen, „die nog nooit iets hebben gewonnen". Voor Mei staan een bloesemrit (licht en zwaar) en een elfstedentocht op het programma In Juni wil men een be zoek brengen aan de tentoonstelling in „Sonsbeek". Auto's en zware motoren krjjgen een rit rond het IJselmeer. Augustus brengt een toertocht voor lichte- en hulpmotoren en, zo mogelijk een zeepkistenrace te Huisduinen. De maand September heeft de grote rit om de wisselbeker. Op 5, 6 en 7 Octo- ber wordt een avond-driedaagse geor ganiseerd voor lichte- en zware moto ren, en op 21 October is er een kaart- leestocht voor rijwielen met hulpmoto ren. Voor December staat alleen de grote feestavond geboekt. Het programma van het concert, dat de Verenigde Helderse Zangers onder leiding van de heer Geert de Boer op Zaterdagmiddag 11 Februari van 14.00 —14.20 uur voor de KRO-microfoon geven, is als volgt: 1. Zum Sanktus, Schubert; 2. Der Lindenbaum, Schut>ert; 3. Regnum Mundi, Handl; 4. Aftonröster, Svend- sen; 5. Naar ved nat, Kjérulf; 6. Den store hvide Flok, Grieg; 7. Morgenzang. Nico Hoogerwerf. Het programma wordt niet, zoals te genwoordig dikwijls gebeurt, op gra- mofoonplaten opgenomen, maar recht streeks uitgezonden over Hilversum I (3016 meter). Het Helderse Casino fun geert als studiozaal. TIEN HORLOGES VERBEURD VERKLAARD Voor de Economische Politierechter in Alkmaar, mr. J. A. Markus, stond gisteren Pieter B. uit Den Helder te recht Hem was ten laste gelegd dat hij een tiental horloges, waarvan hij had kunnen weten dat zij ons land wa ren binnengesmokkeld, voor verkoop in voorraad had. De officier van Justi tie. mr. dr. J. M. Vellinga, zeide er van overtuigd te zijn dat B. aanzienlijk meer dan tien horloges verhandeld heeft. Dit was echter niet te bewijzen. Mr. Vellinga vroeg f200.subs. 30 dagen en verbeurdverklaring van de Behalve deze reeks van tochten zal i tien jg beslag genomen uurwerken. Mr. Markus verminderde de boete tot f 100.subs. 30 dagen en vonniste ver der conform de eis. het bestuur trachten in samenwerking met de Vereniging voor Veilig Verkeer een Veilig-Verkeer-rit te organiseren Voorzitter Mahieu van „Winnubst" scheen gisteravond met vuur te spelen, toen h(j zjjn publiek de verzekering gaf dat het alle gevoelens van dementie over boord kon zetten. Zjjn mensen zouden spelen voor wat ze waard waren, en liep het mis, welnu, men kon zijn gramschap in alle vrijmoedigheid uiten. Wij ver onderstellen, dat de heer Mahieu heel zeker was van zjjn zaak, een houding die wanneer zij althans gerechtvaardigd is een vereniging slechts ten goede kan komen. Dat zelfvertrouwen bleek niet misplaatst te zijn. De harmoniekapel heeft uitstekend gemusiceerd, en de gekozen nummers lagen juist op het ge schikte niveau. Dat verdient ook reeds waardering, want men is zo licht geneigd, om ter wille van de show boven zijn krachten •te gaan. De werken, die „Winnubst" voor het gisteravond gegeven concert had ingestudeerd, lagen binnen het be reik van de musici maar boden niette min ruimschoots gelegenheid tot het demonstreren van hun technische vaardigheid. Dikwijls valt op derge lijke avonden speciaal de marsen een lofwaardige uitvoering ten deel, en blijkt in de overige nummers van het programma, dat het in het samenspel hier en daar wringt, de stemming te wensen overlaat en de solopartijtjes net even te veel vergen. Maar gister avond was de gewenste homogeniteit bij de voortduur aanwezig, de stem ming van de instrumenten was zuiver en er werd zeer gedisciplineerd gebla zen. De heer H. B. Schenkels bewees door zijn directie, zijn mannen terdege op de fijne puntjes gewezen te hebben en ook de aandacht te hebben ge schonken aan hetgeen tussen de noten Wanneer we het Nederlandse onderwijs vergelijken met dat in de Verenigde Staten, behoeft ons het schaamrood niet op de kaken te komen. Dat was wel de conclusie, die de heer J. J. Feringa, inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Den Helder, kon trekken na zijn belangwekkende studiereis naar de Verenigde Staten, waartoe het American Red Cross hem in staat had gesteld. Gistermiddag heeft hij aan een groot aantal onderwijzers van alle richtingen, die daartoe op uitnodiging van de Nederlandse Onderwijzersvereniging ten raad- huize waren samengekomen, vele van zijn indrukken uit de Nieuwe Wereld verteld. Na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten heeft de heer Feringa één on zer redacteuren gelegenheid geboden zijn voornaamste reisindrukken in een artikel samen te vatten. Bovendien plaatsten wij Dinsdag het verslag van de lezing, die de heer Feringa te Den Oever heeft gehouden. In zekere zin was daarmede het gras voor de voeten van de spreker weggemaaid, maar het was voor de Helderse onderwijzers en onderwijzeressen (en niet te vergeten de aanwezige leerlingen van de kweek school) toch prettig, dat zij de cause rie zelf konden beluisteren. Zij hebben kunnen constateren dat de heer Feringa met groot enthousiasme over zijn leer zame excursies kan vertellen. Het is moeilijk, om in het algemeen te spreken over „het onderwijs" in de Verenigde Staten, omdat het onder wijs in de diverse staten grote verschil len vertoont. Eén eigenschap is echter overal aanwezig: de Amerikaanse school wU de jeugd opvoeden tot goede burgers van een democratische staat. De heer Feringa heeft talrijke bewij zen gezien van de uitstekende resulta ten, die met de gevolgde methode van onderwijsgeven werden bereikt. Het idéé van ..firger-painting", het maken van gekleurde tekeningen waarbij al leen gebruik wordt gemaakt van de vingers, legde hij zijn hoorders ter na volging voor. Dat anderzijds een Nederlands inspec teur in een Amerikaanse school dingen tegenkwam, die hem in zijn eigen in spectie tot ernstige critiek zouden heb ben geïnspireerd, ligt voor de hand. Misschien is het abominabel slechte schrijven van de Amerikaanse school kinderen en '\un dikwijls onhandelbare optreden thuis een symptoom van een gebrek in het Amerikaanse onderwijs systeem. De heer Feringa is hierop niet ingegaan, maar beperkte zich tot het mededelen van de feiten. Evenals hij reeds vóór zijn reis naar de Ver enigde Staten, en wel bij de opening van de lagere schooi aan de Madoera- straat had gedaan, vestigde de heer Feringa met klem de nadruk op de pri maire beteKtnis van de persoonlijkheid van de onderwijzer. Dat bracht misschien één der aanwe zige onderwijzeressen tot haar na de causerie gestelde vraag, of de gunstige resultaten van het Amerikaanse onder wijs kunnen worden toegeschreven aan het feit, dat het personeel voor meer dan negentig procent uit vrouwelijKe krachten bestaat. Zeer begrijpelijk waagde de heer Feringa zich niet aan de formulering van een positief ant woord op deze geestige vraag....-Er werden nog enkele vragen gesteld, waarop de heer W. F. Louwrier namens het afdelingsbestuur der N.O.V. de spreker voor zijn leerzame causerie bedankte. staat Daardoor kreeg de uitvoering een welverzorgd cachet, er werd zon der weifelingen geblazen en zelfs aan de mogelijkheid van ontsporen werd geen ogenblik gedacht. De heer Greu- ter met zijn es-clarinet was één van de spelers, die deze prettige wijze van musiceren, bekwaamheid parende aan zelfvertrouwen, bezat. De begin- en slotmars, Houdt moed" van Beekhoven en „rEternel" van Fourniral, werden lekker strak en goed geblazen. In de ouverture „La muette de Portici" van d'Auber, een gevaarlijk werk omdat het bij de mees te luisteraars zo vertrouwd in de oren klonk, handhaafde „Winnubst" het ar tistieke peil van de openingsmars, daarna in dezelfde lijn voortgaande bij de uitvoering van Ivanovici's „Car- men Sylva-wals". Het „Ballet de la Sourge" van Léo Délibes vroeg wel om milder en melodieuzer intonaties, dan „Winnubst" kon bereiken, maar dat was dan ook het enige. Er komen bin nenkort enkele leden uit Indonesië te rug, dus dan zal ook dit wel in orde komen. Met bewondering hebben wij geluisterd naar de „Mazurka" uit ge noemd ballet, waarin het karakteris tieke rhythme keurig tot zijn recht kwam. In de fantasie uit „Les Saltim- banques" van Louis Ganne kwam een zeer verdienstelijk gespeelde trombone solo voor, waarbij het korps mooi in gehouden begeleidde. In verschillende sterktegraden en tempi bleef het mu siceren homogeen en welluidend. Wan neer „Winnubst" ter gelegenheid van zijn gouden jubileum, dat over enige tijd luisterrijk zal worden gevierd, even goed voor de dag komt als gister avond, dan behoeven we ons over het muzikale gedeelte van deze jubileum viering geenszins ongerust te maken. Dinsdagmiddag om ongeveer twaalf uur gebeurde bij de overweg aan de Boerhaavestraat een ongeluk, dat vni goed is afgelopen. Een wielrifdster, me) J. K. van de Ruyghweg, kwam te vallen toen een Jongen plotseling de weg over stak. Het was nogal druk, zodat het geen verwondering behoeft te wekken dat met haar nog twee wieirijdsters vielen. Mej. K heeft zich naar huis begeven en latei naar dr. Fahrenfort. die moest constate ren dat ztj een arm had gebroken. In het Zuidfranse plaatsje Port de Bouc is in een fabriek een tank met zuur gesprongen. Door het zuur, dat de straat op stroomde, werden twee kinderen verbrand. Hun moeder liep ernstige verwondingen op. 91. De roverhoofdman is buiten zichzelven van woede. En de prinses en Pim, Pam en Pom zijn verdwenen Vooral de ongelukkige schildwacht moet het danig ontgelden. „Waar heb je ze dan voor het laatst gezien", brult de roverhoofdman tegen hem. „Hier meester, hier vlak achter mij stonden ze. Ik heb ze belet om naar buiten te gaan. Ze moeten hier nog dichtbij zijn!" „Ja, maar waar? Waar?" schreeuwt da roverhoofdman weer „Wat heb ik eraan of ze dicht in dt buurt zijn? Ik moet ze in mijn handen hebben- Je zorgt, dat ze weer terecht komen, dood of levend!" roept hij nog eens. .Anders weet ik nog niet wat er met jou gebeurt. En met jullie alle maal", voegt hij er aan toe, de kring van zijn onderdanen dreigend aankij kend. Nu de mannen laten zich lat geen twee keer zeggen en weldra hol len ze allemaal een kant ir' m zoek naar de voortvluchtigen In de nieuwe Chaasekazeme te Breda organiseerde de Koninklüke On^. officieren Schermbond op 2 en 3 Februari rijn jaarlijkse schermwedtrtrflden. Koninklijke Marine nam daaraan deel met drie equipes, waarvan eén équipe op sabel en degen het korps Mariniers vcrtegcnwoordigdeende andere tw* ploegen de Marine, eveneens op beide wapens. Voor de Korpswedstrijd deten moesten rij de strijd aanbinden met zeven korpsen van de Landmacht. Het Korps Mariniers moest de wisselbeker, die vong j^r werd gewonnen, verdedi- en En de équipe die bestond uit de sergt. maj. G. v. d. Blaak, de sergt. p CaLms en de^rgt. G. Uzendoorn heeft rich niet onbetuigd gelaten. Na een vlotte en spannende strijd met de K.M.A. en de School K-troepen ge lukte het deze schermers de Mariniers weef als overwinnaar te doen uitroe pen. Abraham behaalde in deze strijd acht overwinningen, IJzendoorn ze ven en v. d. Blaak vier. De zilveren wisselbeker, die destijds door Koningin Wilhelmina beschikbaar werd gesteld, blijft dus in het bezit van het Korps Mariniers. De équipe van de Marine, be staande uit de sergt.-torpedomaker J. Eggink en de sergeants G. Brouwer en J. Hessels, viel met een goede vijfde plaats ook nog in de prijzen. Zeven schermers van de marine be gonnen aan de voorronde tweede afde ling sabel. Vier van hen plaatsten zich in de demi-finale. Alleen IJzendoorn en Eggink bereikten de finale. Zij Dinsdagavond hield de verenig». „Julianadorp Vooruit" haar jaarver- gadering in café Rol. Ongeveer acht uur opende de voorzitter, de heer L Tigchelaar, en heette de aanwezigen 14 in getal, hartelijk welkom. Hiern» las de secretaris, de heer T. Speur, <je notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het bestuur met het gemeentebe stuur overleg heeft gepleegd over verbetering van de wegen, plantsoe nen en riolering op Julianadorp, maar dat deze verbeteringen waarschijnlijk zullen moeten wachten tot de wegen door dg gemeente worden overgeno- kwamen respectieyciijk als twee en men. Verder is er een goed-geslaagde elf uit de bus. Intussen waren Sergt.- Maj. v. d. Blaak en sergt. Abrahams aangetreden voor de voorronde sabel eerste afdeling. Laatstgenoemde scherm de zich door vijf gewonnen partijen, in een poule van zes deelnemers, in de finale. Hij werd eervolle vijfde. Op de tweede dag was het eerst de Korpswedstrijd sabel aan de beurt. De Mariniers kwamen weer uit met v. d. Blaak, Abrahams en IJzendoorn. Zij eindigden in de drie poules als num mer één, respectievelijk met zes gewon nen partijen voor de eersten, en met zeven gewonnen parten voor maj. v. d. Blaak in een poule van acht. Het bleek ten slotte, dat het Korps Mariniers ook hier winnaar was geworden. Zij sleep ten negentien partijen in de wacht te gen de K.M.A. en de Kon. Marine, die oertien partijen won. Voor deze ploeg schermden de sergeants P. Kraus en J. Groenewoud en korporaal P. Waasdorp. Kraus leverde de mooiste prestatie, door in de A-poule vier partijen in zijn voordeel te beslissen. De negentien ge wonnen partijen hielpen het Korps Ma riniers aan een zilveren beker van wij len luitenant-generaal E. F. Insinger. In het nummer personeel degen, tweede afdeling, eindigde Uzendoorn onbetwist als eerste met zeven gewon nen partijen. Sergeant Ujzendoorn legde tevens beslag op de stijlprijs tweede afdeling, die door sergeant Eg gink was uitgeloofd. Sergeant Groe newoud die ook in de finale was ge komen, kwam na barrage op de zesde plaats terecht. ïn de eerste afdeling degen wist ser geant Abrahams de finale te bereiken. Hij werd tweede na een barrage-partij met Sibrandt (K.M.A.), die evenals Abrahams vier partijen had gewonnen. Dit veertigste Wapenfeest van de K. O O.S. heeft de marinemensen dus tal van prijzen opgeleverd; resultaten waar op zjj trots kunnen zijn. De gemeenteraad van Hoorn besloot tot de aankoop van een dienstauto. Alle dealers ter plaatse worden In de gelegenheid gesteld een offerte te ma ken. Een Hoornse garagehouder ver scheen voor 't Amsterdamse Gerechts hof, omdat hü met een auto gereden had hoewel de bevoegdheid daartoe hem was ontzegd. De Proc.-Gen. eiste bevestiging van het eerder gewezen vonnis, nl één maand onvoorw. ge vangenisstraf. Op de Provincialeweg te Zaandam is gistermorgen de 60-jarige wielrijder A. J. Overmeer door een auto gegre pen en op slag gedood. Q De heer C. van 't Kaar, expeditie-chef bij N.V. Albert Heijn te Zaandam, is begiftigd met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer C. Groen, chef van de grondstoffen- afdeling van Van Gelder Zonen te Wor- mer, is Vrijdag een halve eeuw bij dit bedrijf werkzaam. n Een 51-jarige Zaandamse dame is met een schedel- basisfractuur in het Gem. Ziekenhuis opgenomen als gevolg van een aanrij ding met een wielrijder die geen voor rang gaf. De installatie van de heer S. H. J. Bosma, thans burgemeester van Oude Niedorp, tot burgemeester van Lim- men vindt Woensdag plaats. Te Cas tricum zal Zaterdag het 30-jarig bestaan van de plaatseliike brandweer feeste lijk worden herdacht. In middenstandskringen te Alkmaar bestaat het voornemen, een cursus in verkoopkunde te houden. Bij een inbraak in een kleermakerij te Nieuwe Niedorp zijn ontvreemd een coupon costuumstof, een stapel linnengoed en een bedrag van f 450. De Alkmaarse Dolitie heeft een 16-jarige jongen aan gehouden die een woning aan de Baan- singel was binnengeslopen en zich on der 'n bed had verstopt. Oorzaak; 't le zen van detective-romans. De Regio nale AutoClub-West zal op Zondag 26 Febr. een tweede West-Friesland-rit houden. Te Egmond aan Zee gebeur de een droevig ongeluk. Een vierjarig rind viel van de bok van een wagen en kwam juist vóór een der wielen te recht. waardoor het werd overreden Het jongetje was op slag dood. TWEE HUIZEN ONDER DE HAMER Een huis staande aan de Kogerstraat, eigendom van de erven ;wed R Dijt werd in openbare veiling verkocht aan de heer E. Lap voor de som van f 4000 Het bekende huis „Weerboompje" eig wed. v. d. Wal, werd verkocht aa'n de heer C. P. Eelman. alhier Floralia- en Middenstandstentoonstel, ling gehóuden, terwijl de vereniging dit jaar haar 20-jarig bestaan hoopt te herdenken. Het financieel verslag van de penningmeester, nagezien door de heren C. van Bodegraven en Th. N. Noot Mzn., werd in orde bevonden en toonde een batig saldo van f 254.44. De secretaris-penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat be heer. Het volgende punt van de agenda was de bespreking over de eventuele oprichting van een afdeling van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer. De besprekingen waren nog zeer voorlopig. Er zal een onderzoek wor den ingesteld, wie genegen zijn hun huis of een deel ervan voor pension gasten af te staan. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren P. Constant en T. Speur, herkozen. De rondvraag bracht halve enkele interne zaken ook nog een teer punt aan de orde, n.1. of het gewenst is een fusie aan te gaan met de Gemeen schap Julianadorp. Het bestuur van Julianadorp Vooruit 2al hierover met het bestuur van de Gemeenschap ver gaderen en trachten het hierover eeni te worden. Daarna sloot de voorzitter onder dankzegging voor de aangename be sprekingen de vergadering. Dinsdagavond gaf de afdeling Koe gras van de Bond van Oud-leerlingen van de Landbouwschool in samenwer king met de afdeling van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en de af deling KoegrasCallantsoog voor be drijfsvoorlichting een filmavond in ca fé Rol. De voorzitter van de Bond van Oud-leerlingen, de heer Roeper van Texel, hield 'n propagandistische rede, waarna een tweetal films werden ver toond n.1. „Het belang van de boer|*, waarin vooral het nut van coöperatie naar voren kwam en als tweede film; „De grond wordt weer goed", waarin aangetoond werd, hoe op het eiland Walcheren na de droogmaking door verschillende bewerkingen de grond zijn goede hoedanigheden herkreeg. Voor deze avond bestond flinke ba- langstelling. De gymnastiekvereniging „Sport lust" geeft op 18 en 19 Februari een tweetal uitvoeringen, waarop een non- stop-programma zal worden uitge voerd. Op de eerste avond treden de adspiranten op, terwijl de tweede avond de oudere dames- en heren- pymnastem voor het voetlicht zullen treden. Grote voorraad Prima kwaliteit Graslinnen 150 Breed Voor blouses en overhemden

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2