GemeenscSiapslinie is geen vestingwerk meer Stad en Omgeving, Henry Vandenhout, Amerikaan, brengt korte vacantie door in Nieuwediep Eerste clubmatch voor honden in Nieuwediep mocht er zijn Stars-and-stripes in de Fazantenstraat Ywee vaderlanden... Zwaardvisch nam de leiding in dualmeet IN HET KORT VBZ en MSF op 1 Maart in voormalige „Toelast" Adelborsten werd gisteren tafeltenniskampioen Goede prestaties van vijf Hermes-elftallen Lentedagen DE MEISJES klepper den op kleine hakjes langs de ruiten van de etalages. En zij spiegelr den zich, en de anderen. De krullen hingen los in de hals en hipten vrolijk rona de rode, blauwe en fluwelen kragen. Rose oorlelletjes toonden het glanzende stralen van glazen bellen, die twin kelden in het spaarzame licht van de zomerse dag. Ragfijne kousen drom den in lange rijen langs de grauw-stenen muren en lokkende wlnkel- prachten. Maar de meis jes- en jongensogen keurden slechts het licht in de straten, de snit van de mantels en jas sen, het rechte in de lichamen, die achter ei kaar voortdreven tot het einde, waar de straat op hield. En aan de over kant schoof een even lange rij, het gelaat naar de andere zijde gekeerd of naar de ramen, waar in een ander scherp zicht D£ TRAMS waren vol.... VRAAG EN ANTWOORD (2) Uitbreidingsplan Julianadorp binnenkort in de Raad Stimulering particuliere bouw Grote zuinigheid met cultuurgrond gewenst Keurmeesters gaven heldere uiteenzettingen S'Z -«-"f» Tafeltennistournooi voor de schooljeugd Westfriese Damdag valt op Hemelvaartsdag Morgen grote dag voor de politie-voetballers Drie en dertig jaar geleden trok een jonge Nieuwedieper, de 19-jarige Arie Hendrik van der Hout, naar de Nieuwe Wereld, Zijn ouders, broer en zuster hoopten er het beste van, al verwachtten zij de eerste tijd, dat Arie nog wel eens „met hangende pootjes" naar de Lage Landen aan de haringvijver zou terugkeren. Maar Arie bleef in de United States en zijn brieven spraken om trent zijn toekomstplannen duidelijke taal. Na vijf jaar in verschillende be drijven te hebben gewerkt, kwam hij in dienst bij de Kelly Springfleld Tire Company, een reusachtige bandenfabriek in Cumberland (Maryland). Hij werd volbloed Amerikaan, trouwde een Amerikaans meisje en leefde een leven lang onder de Stars and Stripes. Tot er eindelijk een dag kwam, waarop de Con- stelation „Arnhem" van de KLM hem naar zijn oude vaderland bracht. Gis termorgen om half elf stapte Arie in de Fazantenstraat het huis van zijn broer Willem binnen, waar hij met grote blijdschap werd ontvangen. Daarom wapperde gisteren de vlag van nummer 33 in de Fazantenstraat. Het rood-wit-blauw en de Stars-and- Stripes hingen te klapperen in de re genvlagen, maar binnen was alles op gewekt en vrolijk. Arie vertelde hon derd-uit over Amerika en de Amerika nen, over zijn werk in de fabriek, over zijn vrouw en kinderen. Meestal zijn Hollanders hun moedertaal verleerd, wanneer zij langere tijd in het buiten land hebben gewoond. Maar de thans 53-jarige Henry Vandenhout (sinds hij Amerikaanse staatsburger geworden is, wordt zijn naam op deze wijze geschre ven) weet zich in het Nederlands nog best te redden, al slingert hij er menig Engels woord tussendoor. Het verstaan ging de eerste dagen (Vandenhout kwam Donderdag in Amsterdam aan en lo geerde eerst bij zijn tachtigjarige vader) niet zo gemakkelijk en wij moesten ons van nature enigermate snel spreektempo wat verminderen. Vroeger op de werf. Hij kon zich nog heel goed herinne ren, dat hij leerling-bankwerker op de Rijkswerf was. Hij is dit vak trouw ge bleven en nu is hij als machine-bank werker bij Kelly in de hoogste groep geklasseerd. „Mijn loon is nu 1 dollar en 56 cent per uur. Wanneer ik zes da gen werk, kom ik op zeventig dollar in de week, maar soms werken we niet meer dan vier of vijf dagen. Dat hangt van het aantal orders af. Voor een dol lar kun je in Amerika ongeveer even veel kopen als voor een gulden in Ne derland. De levensstandaard is daar Zaterdagmiddag is een begin ge maakt met de trainingsontmoeting tus sen de A.Z. en P C. de Zwaardvisch en de mannelijke leden van de Heloerse Bruinvissen. Reeds bij het eerste num mer, de 3 x 40 m. wisselslag-estafette, wisten de jonkers een behoorlijke pun- tenvoorsprong te behalen, die door een gelijk spel na de polowedstrijd bleef behouden. Voor de wisselslagestafette startten van elke club twee ploegen. De tijden op dit nummer waren aanzienlijk beter dan het vorige jaar. Zwaardvisch arri veerde als nummer één met 1.19.8 Ook de tweede Zwaardvissenploeg toonde zich sneller dan Bruinvissen 1. De tijden waren respectievelijk 1.22.6 en 1.24.2. Het tweede team van de burgers had 1.27.2 nodig. Hierdoor be haalden de Adelborsten veertien pun ten. Voor de Bruinvissen bleven zes punten over. Tot besluit van de eerste dag werd volgens de oude spelregels tussen de tweede zeventallen een polo wedstrijd gespeeld. Het was geen fraaie ontmoeting. De doelman van de Bruinvissen was de beste speler van het veld. Van Drimmelen zag in de eerste helft kans uit ongunstige posi tie Koster te passeren. Jonker Brulage maakte met een hard schot gelijk Er kwam geen verandering meer in de stand, zodat beide ploegen vijf punien ontvingen. De Zwaardvisch veroverde dus totaal negentien punten, tegen de Helderse Bruinvissen elf. Woensdag wordt de strijd voortgezet met de nummers 60 m. rugslag, 100 m. school slag en 4 x 80 m. borstcrawl-estafette. De agent-mécanicien G. Hop U met terugwerkende kracht vanaf 1 Oc- tcber 1949 bevorderd tot hoofdagent van politie. Ds. W. Ruiter van Sneek heeft be dankt voor het beroep, dat de Chr. Ge- ref. Kerk alhier op hem had uitge bracht. De fiets van de heer K., die als vermist was opgegeven, is uit het Hel ders kanaal opgedregd. aanmerkelijk hoger. We spreken nog wel eens over de oorlog, maar de ge volgen ervan voelen we aan de lijve niet meer. Vooral in ons vak zijn de vooruitzichten gunstig. In de kolenmij nen heerst veel werkloosheid en daar wordt ook dikwijls gestaakt. Men gaat in Amerika gauwer tot staken over dan hier. Maar één ding vergeten we toch niet: wanneer we twee weken staken, zijn we pak-w^g honderdvijftig dollar kwijt. Krijgen we tenslotte tien dollar cent loonsverhoging, dan moeten we vijftienhonderd uur werken voor we onze schade hebben ingehaald...." Wat dat betreft is Vandenhout een gewiekste Amerikaanse zakenman ge worden, die in dollars weet te denken. Maar die materialistische instelling vindt hij niet onverdeeld plezierig. „Je •leeft in Amerika wel méér op jezelf dan in Holland. Soms weet je nauwelijks wie je naaste buren zijn. Ieder tracht op zijn eigen manier door de wereld te komen, wat ook weer meebrengt dat de mensen elkaar weinig last bezorgen." Geen anto We stellen de traditionele vraag, of de heer Vandenhout ook een auto heeft. Dan trekt hij een denkrimpel in zijn voorhoogd en zijn dunne vingers woe len eens door het grijzend haar. „Ik heb een wagen gehad, maar de oudste zoon van mijn tweede vrouw is bij een auto-ongeluk omgekomen en daarom beginnen we niet meer aan een auto. Het was een veelbelovende jongen, twintig jaar...." We stappen van dit pijnlijke onderwerp af en vragen naar zijn andere kinderen. „Eén van mijn eerste vrouw, die relaas jong is gestor ven, en nog vier in leven van mijn tweede. De oudste jongen studeert op de Universiteit voor chemisch inge nieur." Vlot en gezellig praat deze gespierde, goede oude en sterk veranderde magere man, die kennelijk blij is, het Holland terug te zien, maar die straks toch graag weerkeert naar zijn tweede vaderland. Hij tracht de veelheid van zijn gevoelens onder woorden te bren gen die hem, burger van twee werel den, bezielen. Er zijn verschillen tus sen Amerika en Nederland, tussen de Nederlanders en de Amerikanen, maar en dit is wel zijn slotconclusie: „Waar ik mijn brood met boter verdien, daar is mijn vaderland, al zal er in mijn hart altijd een stukje Holland blijven leven!" Op 1 Maart zal de KLM hem weer over de Atlantische Oceaan voeren, naar die Industriestad onder de rook van het immense New York, waar zijn vrouw en kinderen zullen luisteren naar zijn verhalen over zijn bezoek aan Nederland. Zijn jongste zoon Rob zal dan met even rode oren zitten als nu zijn twaalfjarige neef Bob in de Fazan tenstraat, voor wie deze dagen Ameri-' ka dichterbij is komen te liggen dan Julianadorp In het voormalige hotel-café-restau rant „De Toelast", Keizerstraat 9092, wordt de laatste weken hard gewerkt om dit gebouw gereed te maken voor zijn nieuwe bewoners. Het secretariaat van de Militaire Belangenvereniging van Beroepsschepelingen bij de Zee macht „VJ.Z." en de redactie van het Algemeen Marine-Weekblad worden daar gevestigd, alsmede het secreta riaat van het Marine Sanatorium Fonds, welke van Den Haag naar Den Helder worden verplaatst. Op Woensdagmid dag 1 Maart om drie uur zal de offi ciële opening plaats vinden. Het tafeltennisteam van de Adelbor sten is kampioen van de eerste klasse geworden. De jonkers moesten, om dit resultaat te behalen, een beslissings wedstrijd spelen tegen Disnie 1 uit Hoorn, dat even tevoren met 7—3 van ÏVA 1 had gewonnen De IVA-heren hadden zich kranig geweerd, doch het mocht niet baten. Om ongeveer vijf uur was de stand 42 in het voordeel van de Adelbors- sten. Toen moest Jonker Tiebbes nop drie partijen spelen. Hij verloor zijn eerste partij in twee games van F Hei mans. Even later moest hij ook tegen H. Langius verliezen. De stand was toen 44, zodat de laatste partii de beslissing zou moeten brengen (om een oneven aantal punten te verkrijgen wordt in de beslissingswedstrijd de dubbel, die voor een geliik spel zou kunnen zorgen, weggelaten) Het moet ons van het hart, dat Tjebbes niet vol doende in concentratie kon zijn. daar hij het niet eens was met de arbiter bondsgedelegerede Sinjewel Jr., die voortdurend aanmerkingen had op zijn serveren. De heer Siniewel had echter volkomen gelijk, en is misschien nog te clement geweest met zijn tellen Hoe Hoe het ook zii Tjebbes heeft de laat ste en beslissende partij in drie games gewonnen. Deze partij was geweldig spannend. De Hoornse sneler Dekkers heeft zich kranig geweerd. Hierna moest jonker Bruins de ge lukwensen in ontvangst nemen van WGW en IVA De Adelh<-"-s*en gaan nu promotiewedstrijden spelen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. H. de Brabander-De Werker, z; A. W. Versnel-Hendriks, z.; P. B. Boertjes-van Nielen, d.; T. Erke- lens-van Willigen, d.; A. Smith-Kwast, z.; D. den Hartog-van Dalen, d.; G. Benneker-Geus, d.; J. Blom-Blaauboer, z.; E. G. Wendel-Komen, z.; E. Kramer- Zwijnenberg, d.; P. de Vries-van Loo- sen, d.; N. Douma-Aris, d.; W. R. Boele van Hensbroek-Hissink, z. Ondertrouwd: I. de Werker en E. Rijkers. P. J. van Die en W. Dijks hoorn. Gehuwd: K. Hernamdt en M. A. van Loenen. H. J. de Graaf en M. P. Krijgsman. P. Grande Bikkelenberg en M. T. Thewissen. J. van Santen en G. W. J. Zahn. J. de Vries en G. Slagman. Overleden: J. C. J. Kemna, m., 52 jr.; J. de Groot, m„ 90 jr.; A. Tiel, m., 85 jr.; H. H. de Porto, m„ 6 wk. De diverse elftallen van de hockey club Hermes hebben geen onverdienste lijke resultaten behaald. Het eerste he renteam bezorgde HIC 1 een 5—1 ne derlaag. Op het zware veld was goed hockey onmogelijk. De voorhoede was het beste deel van de ploeg. Het uit stekende spel van Bakker werd be loond met drie doelpunten. Verfaille scoorde tweemaal. Door deze fraaie zege behield Hermes 1 zijn kleine kans op de eerste plaats. De Hermes-dames speelden een pri ma wedstrijd tegen BDHC 5. Vooral na de rust was de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Mej. Oly maakte drie doelpunten: mei. Zomer benutte een hoekslag. De stand in de koDgroep is: Hermes 10—18; HIC 8—14; VVV 9—14. Hermse 2 (heren) speelde een pit tige wedstrijd tegen Amsterdam 7. Tcrt vijftien minuten voor het einde was de stand nog 10 voor Amster dam. Slemmer (2) en Lastdrager zorg den er voor dat het 31 voor Hermes werd. Hier is de stand: Hermes 2 915; Eechtrop 2 914; DEM 108. Volgende week wordt de belangrijke wedstrijd Eechtrop 2Hermes 2 ge speeld. Hermes 2 (dames) dolf met 50 het onderspit tegen H.I.C. I. Tot de rust ging het goed (01). Daarna konden de Hermes-dames het tempo niet lan ger volgen, wat weer een grote neder laag tot gevolg had. Hermes 3 (heren) behaalde een ge makkelijke 80 zege op HIC 4. Das- bach, Broekhuizen en Woud zorgden voor de doelpunten. Door deze over winning bleef Hermes 3 aan de kop. Hier zijn nog enkele uitslagen: Adel borsten 2Hermes 4 100; Hermes a (meisjes)HIC a 41. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. W. Ruiter te Sneek heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep door de Chr. Ger. Kerk hier ter stede. £)E grillige windvlagen waren veranderd in speels aanglijdende vleugjes zoele lucht, die het bestaan op deze on stuimig kolkende aarde weer tot een genoegen konden maken. De he mel zag niet langer grauw, en rusteloos dwe pende wolkenmassa's hadden plaats gemaakt voor staande witte rug gen waarlangs het blauw in tere tinten voortdreef. De rauwe kreten waar mee de wind zich hul lend door reten en kie ren van krotten en ra men drong, waren ver-' flauwd. Slechts nu en dan was een zuchtje nauw hoorbaar, wan neer een afgerukt bruin zwart blad zich haastig een plekje zocht in de luwte van een haag. Maar dat was alles. Niemand droeg meer een grove ulster, die hem tot last was. De zware lassen drukten de schou ders van de jongens niet langer neer. Hun hoof den staken fier uit de ronde nekken, en in hun ogen brandde het licht van de lente. Rond hun slepen deed de lucht heet aan. En hun wan gen gloeiden. baar was. Men zag el kaar, en men deed °f men het niet wist. Blau we ogen zagen in bruine ogen; wangen kleurden zich roder en roder, en honderden jonge kelen waren wijd geopend, hoe wel de tanden opeen ge- ktem,j bleven. De stad leefde, en bruiste voort. En elders, in grotere steden, was het even zo; daar bralde enkel nog luidruchtiger de café-muziek. Men was eruit; 't weer was heerlijk En waar geen trams waren, daar puilden de bussen' uit. Op het as phalt was het druk, drukker dan anders, want het was mooi op Zaterdag. En op Zondag Maar langs de bosran den was het stil, en aan het strand staarde slechts een enkeling in de kab belendq golven.Gis termorgen regende het, toen men ontwaakte. En men vond, dat men weer voldoende moest boeten voor die twee mooie dagen In het ,rAlgemeen Rapport" spreken de raadsleden hun voldoening erover uit, dat de begroting voor 1950 tijdiger dan die voor 1949 kan worden behan deld. Zij hopen, dat de begroting voor 1951 nog vóór de aanvang van dat dienst jaar kan worden vastgesteld. Verscheidene leden hebben zich het recht voor behouden, om alvorens de begroting 1950 in de raadsvergadering van 28 Fe bruari zal worden behandeld algemene beschouwingen te houden. Hier onder volgt een tweede selectie van de vragen (vet gedrukt) uit het Algemeen Rapport, met de antwoorden van B. en W. Zijn burgemeester en wethouders niet van mening, dat het, In verband met de grote uitbreiding der stad, aan beveling verdient méér hoogbouw toe te passen, opdat niet méér cultuur grond dan strikt noodzakelijk aan de landbouw wordt onttrokken? Ook wij zijn van oordeel, dat er naar gestreefd moet worden zo weinig mogelijk cultuurgrond aan de bestem ming te onttrekken. Voor zover moge lijk is hiermde reeds rekening gehou den bij het ontweroen van de onder scheidende bebouwingsplannen. Particuliere bouw. Zijn burgemeester en wethouders niet van mening, dat particuliere bouw zoveel mogelijk moet worden bevor derd en van overheidswege moet wor den gestimuleerd? Deze vraag wordt bevestigend beant woord. Zijn burgemeester en wethouders niet van oordeel, dat de zwarte kleur van de honten schuren achter de hui zen in Oud-Den Helder zeer misstaa' bii de omgeving en het aesthetisoh bonnen niet bevordert? De bedoelde schuren zijn met carbo- lineum behandeld. Onder de gegeven omstandigheden was dit de doelma tigste oplossing. Is het juist, dat de nieuw te bouwen percelen van de firma Zoetelief in de Keizerstraat en het Centrumplan? Neen. Wel is het mogelijk, dat het perceel van de firma Zoetelief te zij ner tijd aan de nieuwe situatie moet worden aangepast. Waarom is het lelijke transforma- torhuisie in de Breewaterstraat nog niet weggewerkt in één der nieuw ge bouwde percelen? Naar wij aannemen, wordt bedoeld de kabelverdeelkast, staande op de hoek van de Spoorstraat en de Bree waterstraat. welke, in verband met de nieuwe bebouwing ter plaatse, ook naar ons oordeel een ontsiering vormt van de omgeving Aan de oorspronke lijke opzet om de kast in het bouw plan op te nemen, kon tot onze spijt echter geen uitvoering worden gege ven, omdat de eigenaresse van het be trokken winkelpand niet bereid bleek 1/3 van de kosten van verplaatsing der kast, tot een maximum van f 1000 voor haar rekening te i.emen. De linies. Is het reeds mogelijk en bestaat het voornemen om de i.g. linies te slech ten? Zo ja, in hoeverre kunnen de dan vrijkomende gronden worden aange wend voor daadwerkelijke opbouw? Als gevolg van een terzake door ons ean de Minister van Oorlog gedaan verzoek is bij Koninklijk Besluit van 17 September 1949 de gedekte gemeen- schapsweg tussen het fort Erfprins en het bastion Dirks Admiraal en die tus sen het laatstgenoemde bastion en het bastion Westoever als vestingwerk op geheven. Tevens zijn bij dit Koninklijk Besluit onderscheidene vestingwerken van de stelling om Den Helder ge rangschikt onder de vestingwerken van geen klasse. Als gevolg daarvan val len de terreinen rondom de beide ge dekte gemeenschapswegen niet meer onder de Kringenwet en zijn de verbo den kringen rondom de genoemde ves tingwerken vervallen. Wij hebben re den om aan te nemen, dat de Eerstaan wezend Ingenieur der Genie te Haar lem binnenkort met ons in overleg zal treden ten aanzien van de vraag op welke wijze de beide gemeenschapswe gen met de wallen en de buitengracht in het uitbreidingsplan kunnen wor den opgenomen. Julianadorp. Zijn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel, dat het meer dan tijd wordt, dat ook in Julianadorp enige woningen worden gebouwd, gezien de omstandigheid, dat er een groot ge brek aan woningen heerst en enige bezinnen nog in kippenhokken en zol derkamertjes wonen? Zodra het uitbreidingsplan voor Ju lianadorp door U zal zijn vastgesteld, kan het bouwen van woningen aldaar worden overwogen. Kunnen Burgemeester en Wethou ders mededelen wanneer het uitbrei dingsplan voor Julianadorp tegemoet kan worden gezien? Wij verwachten binnen enkele maan den in staat te zijn U het uitbreidings plan voor Julianadorp ter vaststelling ?an te bieden. Kunnen Burgemeester en Wethou ders al mededelingen doen inzake de overname van de wegen en plant soenen te Julianadorp? Het onderzoek inzake deze aange legenheid is nog gaande. Cultuurgrond in hoeverre worden maatregelen getroffen of overwogen om veehou ders e.a., die door de stadsuitbreiding worden getroffen omdat zij de bij hen in exploitatie zijnde gronden voor be bouwing moesten afstaan, tegemoet te komen in de vorm van schadeloosstel lingen of hét ter beschikking stellen van andere landerijen? Verdient het geen aanbeveling en/of is het mogelijk om voor deze mensen bemiddeling te verlenen ter verkrij ging van landerijen in de N.O. polder? In elk voorkomend geval wordt met de belangen van betrokkenen zoveel mogelijk rekening gehouden. Het ligt voor de hand, dat door ons gaarne medewerking wordt ve-leend aan het verplaatsen van landbouw bedrijven, als in de vraag bedoeld, in dien zulks mogelijk mocht blijken. Monumenten Hoe staat het met herstel van het monument „Voor hen, die vielen"? Het monument „Voor hen, die vie len" is nog niet hersteld, omdat nog geen zekerheid is verkregen inzake de verplaatsing van dit monument. Wil en kan het gemeentebestuur zijn medewerking verlenen opdat op voor dracht van de Vereniging Oud-Ilegale Werkers vóór 5 Mei 1950 een eenvoudig monument wordt geplaatst op het z.g Sumatraplein of elders? De Monumentcommissie van de VO I.W., afdeling Den Helder, heeft ons verzocht er aan te willen medewer ken. dat een tijdelijk monument in de stad wordt geplaatst. In beginsel zijn wij bereid aan dit verzoek te voldoen. Omtrent de plaats is nog geen beslissing genomen. De afdeling Den Helder van de vereniging voor Dierenbescher ming heeft van de geboden gele genheid een nutig gebruik ge maakt. door tijdens de club match in Centraalde aandacht der bezoekers te vragen voor een kleine stand. Een interessan te collectie foto's en enkele pak kende wandspreuken wekten de belangstelling voor het werk van de Dierenbescherming, die zich het lot van alle dieren, huisdie ren of niet, aantrekt. Er werden kaarten uitgegeven, waarop men zich bij de penningmeester, de heer G. H. van Grunningen, Kei zerstraat 54, als lid van de af deling kan aanmelden. De ver eniging heeft in Den Helder nog slechts honderd ledenEen goede en doeltreffende propa ganda kan zeer zeker geen kwaad. Het bestuur van houden" De belangstelling was verheugend en het ^g^V°Crde hon*<m j.i tnwpl voor kenners ils voor leken wel het een en ander*te bewonderen viel. En inderdaad de keurmeesters, de heren P. M. C. Toepoef en D W. van Brouwershaven hebben wel eens honden van minder, ioepoei en ij. tt RnVendien was er een behoorlijke verscheiden. hfsnrekingen door de keurmeesters van de verschil, lendebasse n "z ee "ge waardeer d. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of Nieuwediep is verscheidene (echte!) hondenliefhebbers rijker geworden. De dierenarts, de heer D. Haan, heeft zich, voordat 't publiek Centraal kwam bevolken, eerst overtuigd van de ge zondheid van de honden. Drie honden bleken niet in goede conditie te zijn, wat tot gevolg had dat zij moesten wor den afgewezen. De vice-voorzitter van de Kynologenclub, de heer P. Lub uit Enkhuizen, opende daarna de club match voor de keuring op schoonheid. Toen kwamen dus de keurmeesters in actie. Wel, deze heren hebben zich op bewonderenswaardige wijze van hun taak gekweten. De heer Van Brouwers haven moet zich haast even hebben ge voeld als Daniël in de leeuwenkuil, toen de Duitse Herders zo te keer gingen. Gelukkig, dat deze keurmeester zijn sporen als dresseur wel heeft verdiend. Beste honden. Van alle rassen laten wij hieronder de namen van de beste honden volgen: Ierse Setter „Winnie" van de heer A. J. Derksen, Den Helder; Kortharige Duitse Staande „Anda" van de heer H. de Wolff, Enkhuizen; Heidewachtel „Freiya" van mej. L. Speets, St. Maar ten; .Cocker Spaniel „Jippy" van me vrouw G. van den Hoek, Den Helder; Dashond „Tommie" van mej. A. L. Gu- liker, Den Helder; Airedale Terrier „Dzjin" van de heer W. A. Everards, Den Helder; Ierse Terrier „Raffles" van dr. Goedhart, Dirkshorn; Schotse Ter ier „Fritonia" van mevr. D. Beth Groen, Den Helder; Sealyham Terrier „Fast Lady v. d. Havesathe" van mevr. BethGroen, Den Helder; Welsh Ter rier „Margriet v.h. Heideland" van de heer Den Hartog, Andijk-West; Hol landse Herder „Noran" van de heer Feykes, Alkmaar; Duitse Herder „Dux von der Grosse-Spey" van de heer J. J. Butter, Den Helder, 2 „Arno v. Huize Strijthagen" van de heer R. Overdij- kink, Den Helder; teven: „Bianca v.h. Kraaiebos" van de heer J. C. Rijk, Den Helder; Collie „Joost" van de heer J. Huesmann, Wervershoof; Barsoi reu van mej. Van Loenen, Schagerbrug; Chow-chow 1 „Tjinta" van de heer J. Rombout, Den Helder, 2 „Chinming" van de heer A. J. Evelo. Den Helder; Whippet „Lovely Camel Home" van de heer J, Mooij, Den Helder; Pekingees „Mimosa v. d. Coenstad" van de heer P de Boer, Spanbroek; Afghaan van de heer J. van Guiik, Heer-Hugowaard; Gladharige Fox van de heer K. Schrie- ken, Den Helder; Hollandse Kees van de heer Peters, Den Helder; Belgische Herder van dr. N. Schrauwen, Den Hel der. Van de rassen. Van deze honden werden vervolgens de beste aangewezen van elk ras; Ter riërs: Gladharige Foxterrier van de heer Schrieken; Herders: Duitse Herder van de heer Butter; Windhonden: Afghaan van de heer Gulik; Jachthon den: Duitse Staande van de heer De Wolff; Midden rassen: Hollandse Kees van de heer Peters; Dameshondjes: Pe kingees van de heer De Boer, Span broek. De wisselbeker werd ten slotte ge wonnen door de prachtige jachthond van de heer De Wolff uit Enkhuizen. De eigenaar was met recht trots op de beste hond van de tentoonstelling, waarmee hij tevens een beker in de wacht sleepte, die de afdeling Den Helder van de Dierenbescherming had beschikbaar gesteld. Op één na de bests hond was de Gladharige Fox van de heer Schrieken, en op twee na de besta hond was de Duitse Herder van de heer Butter. Het beste koppel van de clubmatch waren de Gladharige Foxen van de heer Schrieken. Daarna volgde het koppel Duitse Herders van de heer Butter. In de gymnastiekzaal van de ULO- school aan de Molenstraat werd het rVA-school-tafeltennistournooi voortge zet, Er werden weer tal van wedstrij den gespeeld die een bijzonder span nend verloop hadden. Voor we hier onder de namen geven van de poule winnaars, willen we de jongens, die steeds de wedstrijden hebben geteld "n pluim op de hoed steken. Het is geen kleinigheid de hele middag met je hoofd van links naar rechts te moeten draaien, om dat kleine witte balletje te kunnen blijven volgen. De poule winnaars waren: Jongens 1214 jaar: Jongejans, v. d. Put, Adriaanse v. d. Well, Brakenhof, Dee Dirkzwager, Vries, Spetter v.d. Leyden, Plukker, Kroon Dol, Rijpma, Oosterbeek, Meisjes 1517 Jaar: In de finale ko men Chr. Oosterloo en J. Zegel. Meisjes 1214 Jaar: In de finale ko men Weenink en Kant. Mej. List krijgt de derde prijs. Jongens 1516 jaar: J. Scheer. D. v. d. Eist, Bosch Krijgsman, Visser, Spetter De Bruin, Nieuwenburg, Plaatsman Maters, Weenink, Saar- loos Luyckx, Bronder, De Groot f Vonk. Jongens boven 17 jaar: v.d. Vliet, v, d. Zee Meijer, Smit Timmink, Weemhof. Kuuper De Jong, v. cL Spek, Lastdrager Pronk, Van Os, Ver meer Molhuyzen, Hemelrijk. Alle speelsters en spelers moeten Za terdagmiddag om twee uur weer aan wezig zijn. De finales beginnen om half vijf. Om ongeveer half zes zal burgemeester Ritmeester de prijzen ko men uitreiken. Wij berichtten reeds, dat de Westfrie se Damdag dit jaar ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van HDC in Den Helder zal worden gehouden. Als datum hiervoor is vastgesteld Donder dag 18 Mei, Hemelvaartsdag. Een ander jubileum dient, is de komst van de evenement, dat ter opluistering van dit damkampioen Piet Roozenburg. Deze zal op een nader te bepalen Zaterdag in Juni een simultaan-wedstrijd en een blindpartij in Den Helder spelen. Voor de damliefhebbers een zeer bijzonders attractie. Tengevolge van een foutieve opgave deelden wij gisteren mede, dat het tiental van School 14b, na een succes volle wedstrijd tegen 8b, ook van 7b heeft gewonnen. Deze uitslag was ech ter juist omgekeerd, zodat niet 14b, maar 7b in de demi-finale is gekomen. De volgende tientallen spelen Zaterdag" middag in de demi-finale: Rehoboth- school, 5a (meisjestiental), 6a en 7b. De finale wordt direct daarna gespeeld, waarop de prijsuitreiking volgt. Hedenmiddag krijgt de Helderse po litie dan eindelijk bezoek van de voet ballers van de Rijkspolitie Alkmaar. Wanneer onze politiemannen-voetbal lers winnen, dan kunnen zij zich kam pioen oemen. Beide ploegen moeten nog spelen tegen Purmerend De stand in de kopgroep is: Helder 8 7 1 0 32— 8 1' Alkmaar 8 7 0 1 39—10 14 Prmerend 8 4 8 1 33—18 U Hieruit blijkt wel, dat do Helders® pioen noemen. Beide plorgen moeten nog spelen tegen Purmerend. 4

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2