DE MUITERIJ OP DE B0UNTY Stad en Omgeving. Verdiende hulde voor stille werker Afschaffing van de Texelse kermis Mislukte ontsnappingspoging nachtelijk duister in het .SNEEUWWIT ZEEPPOEDER UW De heer W. van Baars verrichtte belangrijk werk Burgerlijke stand „Rangers" aan de kop Mutatie bij „Turnlust" PIET SCHMIDT Van de groene tafel Haarlemmer ging buiten zijn boekje Wintercompetitie H.B.C. Het klokje van zeven uur, en nu.,.. Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland i Het lag voor het grijpen OMZET VERGROTEN 7 Heldersche Courant VAN MARSDIEP TOT IJ Wieringen Succes won van ADO '20 met 10 Anna Paulowna Oud en arm moet de wereld uit Breezand Ir. Cleveringa opnieuw aan het woord DINSDAG 28 FEBRUARI 1950 Men schrijft ons van geachte zijde: Er zijn van die stillen in den lande, van die personen die groot zijn ge weest voor ons vaderland, maar die nimmer op de voorgrond zijn getreden Voor een dergelijke persoon wil ik heden even uw aandacht vragen, hoewel ik weet, dat hij zo hij van dit schrijven zou weten mij er stellig „iet vrien delijk om zou aanzien. Het betreft de heer W. van Baars te Den Helder. Deze heeft bericht ontvangen, dat op een nader vast te stellen dag 's-Gravenhage oon hem uitgereikt zal worden de decoratie „Kruis van Verdienste". Van nabij heb ik zij nonverschrok- ken arbeid indertijd mogen gadeslaan. Blijkbaar uitgaande van de :stelling De vijand zoekt wel verder op, maar niet dichtbij, ging de heer van Baars als hoofdverkenner van de stelling Den Helder van het Bureau Inlichtin gendienst van het Departement van Oorlog met zijn medewerkers en mede werksters rustig aan zijn gevaarlijke arbeid in de huiskamer, die gelegen was naast het kantoor, tegenover de vijand. De staf der Duitsers had zich n.1. gevestigd in de Rijkslandbcruwwin- terschool te Schagen. Onder de ogen der Duitsers verrichtte de heer Van Baars zijn taak, met zijn helpers over leg plegende over allerlei tekeningen en stukken; om na afloop dan onge merkt één voor één door achteruit gangen te verdwijnen. Toen is groots werk verricht, dat nimmer bekend werd. Want de heer Van Baars behoort zoals boven reeds opgemerkt tot die stillen in den lande, die zich nooit met een „dat heb ik gedaan!" op de borst zullen kloppen. Toch wist hij, dat hij zou hij ooit bij deze arbeid betrapt wor den onvoorwaardelijk de kogel zou krii gen. Ik denk ook aan de organisatie van de Engeland-vaart van luit. ter zee le klas J. Schilp, de reserve-kanitein H G. Broekman e,a. van Callantsoog, daarbij dapper bijgestaan door de he ren K. Unk en D. de Jong van Callants oog, die zo onnoemelijk veel op het spel zetten. Terwijl de Duitse officieren feest vieren en de Duitse wachtposten stomdronken te snurken lagen, sleepte genoemde de Jong In die bewuste nacht met zijn paarden alles naar zee. De heer Van Baars had als hoofd verkenner de zaak volkomen in de hand. Van de kant van bovengenoemd Bevaleen: M. J. Borreman-Slort, d., B. F. Oonk-Breedenbeek, d.; W. Maze- reeuw-Boer, d.; A. M. Albers-Marees, z.; E. van Ooijen-Kries. cL; C. M- Koalsie- van der Veen, d.; A. G. Wezelman-Ka e- veld, d.; J. Zeeman-Izakson, z.; A. E Salm-Tesselaar, d.; W. J. Breuker-Boven- kerk. d.; G. Hocque-Brouwer, z.; J. Dte- naar-Rensmaag, d.; A. C. Slagwater-Stee man, z.; A. de Beurs-De Haas, z.; A. Groen-Van der Vliet, z. Ondertrouwd: C. B. van Ark en M. E. Bruin: L. de Jong en F. Cornegoor H. L. van Vuuren en C. M. Blaauboer; J H. C. Riechelmann en D. Nellestein; A. J. Zwaai en H. C. Bakker; E. J. C. Schot en A. M. van Wolferen. Gehuwd: H. den Braber en M. van Eeis: P. F. Colli en C. v. d. Berg; R. Kei zer en T. Bruins: D. Landstra en K. W Dirkzwager; P. Martens en J. Mast; G. J de Wit en A. de Boer. Overleden: J. C. Molenaar, m., 53 jaar; A. LeeuwerinkStroo, v., 54 Jaar; H, Groeneveld-Olivier, v„ 22 jaar. In de afdeling 31 van de Noord hollandse Voetbalbond heeft Rangers door een overwinnig op zijn naaste concurrent. Helder 4, de eerste plaatt veroverd. De wedstrijd werd door scheidsrechter Van 't Hof goed ge leid. Hij hield de teugels strak, \*ut ook wel nodig was, want er werd niet altjjd even sportief gespeeld. De wedstrtjd was nauwelijks vijl minuten oud, toen de rechtshalf van de Adelborsten de keeper van Helder met een boogballetje wist te verras sen. In de tweede helft maakte de rechtsbuiten van Helder 4 gelijk. Even vóór het einde scoorde de middenvoor van Rangers het winnende doelpunt De Rangers hebben nu 'n voorsprong van drie punten op Helder; zij speel den echter één wedstrijd meer. bureau is deze onverschrokken arbeid zeer op prijs gesteld, getuige de uitla tingen van het hoofd van dat bureau kolonel Dr. J Somer en het hoofd van de top-leiding van de actie „Al- brecht H.G.". Mr. C. Brouwer. Ik meen er goed aan te doen, één en ander thans aan de openbaarheid prijs te geven, hoewel ik mij niet ont veins, dat dit de heer Van Baars stel lig niet welkom zal zijn. Op Den Hel der rust nu de ere-plicht, de dag van uitreikng der welverdiende onder scheiding voor de familie Van Baar? terte en onvergetelijke te maken, of zo zulks door afwezigheid van de fa milie Van Baars op die dag onmoge Hjk is, de zaak dan zo te organiseren dat Den Helder op een ander daartoe geschikt tijds"ip bewijst trots te zijn op deze kranige inwoner. W. H. K. Sedert kort zetelt het secretariaat van de Chr. Gymnastiekvereniging „Turnlust" bij de heer J. J. A. Put ters, Molengracht 4. Mevr. Spoel Kemp, Jan Huyghen van Linschoten- straat 29, functioneert tegenwoordig als penningmeesteresse. Colbert COótuutnO naar maat Excl. dessins - Vertrouwd adres Ruyghweg 74 Tel. 3176 Meerderheid van B. en VV. sieli voor: De meerderheid van het college van B. en W. van Texel kan zich volkomen verenigen met het door t raadslid W. Wassenaar ingediende voorstel tot af schaffing van de kermis op TexeL Zij stelt dan ook voor hiertoe te besluiten. De burgemeester vormt in het college de minderheid. In de raadsvergadering van 23 De cember jj. werd door de heer W Was senaar een mondeling voorstel tot af schaffing van de kermis gedaan. Een beslissing is hierop toen niet ge nomen. De heer Wassenaar deed toe zegging een nader schriftelijk voorstel te zullen indienen, dat alsdan in de eerstvolgende vergadering van de Raad in behandeling zou kunnen komen, waardoor aan de bevolking gelegen heid gegeven zou worden van het voor stel kennis te nemen en eventueel hierop te reageren •Het toegezegde voorstel is inmiddels ontvangen. Verder is ingekomen een schrijvei, van de Vakgroep „Kermisin- richtingen", een schrijven van de Anti- Revolutionnaire kiesvereniging te Den Burg en c enbrief van het Bestuur voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg en een brief van het bestuur voor bcreca, afd. Texel, bereikte de leden ook een verzoekschrift. Eind December van het vorige jaar vond Anne C. L. uit Wieringen het tijd worden dat hy een rijbewijs voor zyn motor kreeg. Hy legde de rijproef af en hy was zo overtuigd dat hij geslaagd was, dat hij het niet nodig vond op de uitslag te wachten en zich reeds direct met de motor op de openbare weg be gaf. Dit gokje liep verkeerd af, want toen hij op de avond van de eerste Ja nuari door Wieringen reed, werd hy aangehouden door een controlerende wachtmeester. Deze beduidde hem le stoppen en als Anne daar gevolg aan had gegeven, was het misschien met een sisser afgelopen. Hij meende er ech ter verstandiger aan te doen het stop teken te negeren en te trachten in het nachtelijk duister te ontkomen. Het gevolg hiervan was, dat hy zich gisteren voor de politierechter te Alk maar. mr. J. N. Alblas, te verantwoor den had wegens het opzettelijk niet vol doen aan een ambtelyk bevel. De ver dachte gaf drie verschillende redenen op voor ziin onverstandige handelwijze Eerst zou hij het stopteken te laat heb ben opgemerkt, toen wist hij niet of het wel politie was die het rode licht han teerde en tenslotte had hij gauw thuis willen zijn omdat hy de volgende och tend vroeg op moest. Over 't ontbreken van een rijbewijs sprak hy niet De officier, mr. A. W. Holsteyn, was van mening dat L. een domme streek heeft uitgehaald en dat deze het er niet beter op maakte door er niet rond voor uit te komen. Mr. Holsteyn eiste f 30 subs. 25 dagen. Mr. Alblas wilde er rekening mee houden dat verdachte de boete van zijn zakgeld zal moeten beta len en verminderde de straf daarom tot f 25 subs. 10 dagen. Strand jutter y Hierna werden enige inwoners uit De Cocksdorp, die zich in begin December van het vorige jaar schuldig hadden ge maakt aan strandjutterij, bij verstek veroordeeld. Martin M de G., die tien planken meenam, werd conform de eis tot f 40 subs. 20 dagen veroordeeld. Dirk J. B., die zich één plank on rechtmatig toeeigende, zal hiervoor f 10 moeten betalen. De vervangende hech tenis is 5 dagen. Jan van S. nam dertien planken voor zyn rekening en dat komt hem op f 40 subs. 20 dagen te staan. Isaak A. v. d. L. jutte een batting en werd hiervoor conform de eis tot f 10 subs 5 dagen veroordeeld. Ten slotte was er nog Reijer S. uit Oosterend. die met zeven planken huis waarts gestapt was. Mr. Alblas en mr. Holsteyn waren het er over eens dat deze diefstal met f 25 subs. 10 dagen beboet moest worden. Mishandeling. Achiel H. uit Den Helder, die op 5 November van het vorige jaar zijn stadgenoot A. H. K. een stomp gaf, zal hiervoor f 10 moeten betalen of vijf dagen in een Rijkskosthuis enveloppen moeten plakken. Ook hier was de uit spraak overeenkomstig de eis. HCSC 2 heeft weer een grote over winning behaald op TOS 2 uit Zuid- Scharwoude. By HCSC viel A. van Saarloos in voor P. F. de Loos. Deze jeugdige speler heeft vrij goed vol daan. Hij versloeg twee van zyn te genstanders In twee games; L. de Laat met 24-22, 21-18 en P. zyp met 21-16, 21-17. Tegen de beste speler van TOS, K. Bruin, had hy drie ga mes nodig (19-21, 21-17, 21-14). De HCSC'er J. Scheer speelde ver dedlgend. Hy won op rustige wijze ai zyn partyen in twee games. Ook R. van der Zee versloeg zyn tegenstan ders in twee games, zodat het ge wonnen dubbel de starta op 100 voor HCSC bracht. De Helderse politie heeft dezer da gen proces-verbaal opgemaakt tegen een zekere K. J. uit Haarlem. Deze man reed in een kleine gele lux-wa- gen rond, howel hem enige tyd geléden by gerechtelyke uitspraak het rybe- wys was ontzegd. Het bleek later, dat J. die in Bellevue had gelogeerd ook nog strafbaar was voor een ander feit. Hij had namelijk zijn hotelrekening niet betaald. De Helderse Bridge Club 1946 speelde dezer dagen de vierde ronde van de voortgezette wintercompeti tie. De uitslagen waren: A-lyn: 1 SlemmerBakker 63 p.; 2 DukersRozing 60,5 p.; 3 Kersber gen—Visser 58,5 p.; 4 Doms—Bak ker 57,5 p.; 5 Erf manTimmermans 58 "p.; 6 DekkersSnoerwang 53 p.; 7 GrandeSteinberg 47 p.; 8 en 9 mevr. Schneidcrsmevr. Feenstra en SmitSwennen 46,5 p.10 Jurriaan N-N. 43,5 p. B-lyn: 1 v. d. Bergv. d. Helm 110 p.; 2 OvereemDe Looze 92,5 p.; 3 heer en mevr. v. d. Put 92 p.; 4 RammersDe Vries 84,5 p.; 5 heer en mevr. Vries 81,5 p.; 6 Vryvogel Van Arkel 77 p.; 7 heer en mevr. Schotmans 74 p.; 8 heer en mevr. Besterveld 73,5 p.; 9 Brederode Schra 73 p.; 10 SelierSmeets 71 p.; 11 heer en mevr. Lelie 70,5 p.; 12 heer en mevr. Meyer 69 p.; 13 Van PraagSpruit 63 p.; 14 heer en mevr. Krap 60,5 p. VOORDRACHT HOOFD UA.O. TE DEN BURG De voordracht ter benoeming van een hoofd der UXi.O.-school te Den Burg is als volgt samengesteld: 1. W. J. Jou- wersma te Hoofddorp; 2. G. M. Anema te Haarlem en 3. Joh. Bergsteyn te Bussum. Voor Vaders en Moe ders alleen al een reden om een klok aan te schaffen.- Komt U voor goede klokken eens kijken bij 8. Juist als Pim, Pam en Pom met Wetsnavel mee willen gaan, horen ze Moeders stem: ..Jongen' komen jullie'? Het eten is klaar!" „Oh, het eten is klaar. Wacht je op ons Wetsnavel? vraagt Pim. „We moeten eerst even eten en dan gaan we met je mee!" En meteen willen ze naar hun hok toeren- nen. Maar Wetsnavel vliegt hen achter op. „Hé. hé niet zo vlug. Ben je dan vergeten, wat er in het .boek van Lui. iekkerland staat? Je mag niet eten van te voren. Anders kom je nooit door de rystebry-berg heen". Dat tg Waar ook. Pim, Pam en Pom waren hele maal vergeten, welke voorwaarde er aan het binnenkomen van Luilekker land verbonden is. Iedereen, die Lui. Iekkerland binnen wil gaan moet riek eerst door de rijstebrij-berg heeneten. KEIZERSTRAAT 13-17 - DEN HEIDER Alle artikelen boven de 10.— ziin verzekerd tegen verlies, diefstal, brand en braak. Gevonden. Beige alpinomuts, zil veren armband, gebedenboekje, zilve ren, broche, 2 bankbiljetten van f 10 en acht zilverbons van f 1, Duits zak woordenboekje, groene ceintuur, kerk boekje, bruin jongensjasje, gryze muts, muts met shawl, bruin hoedje, bruine glacé handschoen, blauwe gebreide handschoen, zwarte glacé handschoe nen, rood-lederen portefeuille met fo to's: padvindersportefeuille. pop (rub ber),. regenkap, plastic regenkap, étui met sleutels bruine shawl, twee kin dertasjes, witte wanten, zilverbon van f 2.50, zilverbon van f 1. Verloren: Blauwe alpinomuts, zilveren armband, badpak, bandhand doek, twee washandjes en zeep, duim stok, dameshoed, krielhaantje, arm bandhorloge, nylonkous. portemonnaie met inhoud, portemonnaie, inh. f 20. regenjas, shawl, portemonnaie. inh. f 22,70. Hoe zou dit toch komen Zij hebben zélf ervaren en gezien, dat de was het allerwitste wordt, als zij Sneeuwwit Zeeppoeder gebruiken. Hóé dat komt, is een fabrieksgeheim, doch (zie 't zelf!) ook Uw was wordt zo wit als U nooit zag. Vraag om Sneeuwwit. 28 cent Sneeuwwit komt uit dt fabriek van de bekende Kiokneep bevat Sporex tegen geel*urhl der hxu Nieuw product bekend maken Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koop krachtig publiek. |Hoofd-& kies- P'in oi eer Iiou o! I gnep onder de leder, f MIJNHAROT'a POEDERS helpenUersl Doo.45ct Te Middenmeer is onder de naam .Hippos" een harddraverijvereniging opgericht ♦De Ned. Herv. Gemeente Abbekerk heeft haar oorspronkelijke bydrage (f 500) in de kosten van plaatsing van een torenuurwerk verhoogd tot f 2000 'n Andere, meevaller voor de gemeente was, dat de kosten van restauratie van de toren f 3000 zyn meegevallen. Te Heerhugowaard is een veehou der slaags geraakt met een inbreker, die diens boerdery was binnengedron gen. De onverlaat wist zonder buit te ontkomen, doch heeft zich thans by de politie te Eindhoven gemeld. Na het nevenbedrijf de Mekog is thans Amsterdam de grootste afnemer van hoogovengas. De Onderlinge Brandwaarborg Mij te Westzaan bestaat weldra 40 jaar Een byzonderheid is ongetwyfeld, dat vyf bestuursleden onafgebroken aan het bewind zyn geweest. Beide ploegen waren zich goed be wust van de belangrykheid van deze wedstryd en vanaf het begin tot het eindsignaal hebben alle spelers zich tot het uiterste ingespannen om de zo kostbare punten te veroveren. Het spelpeil lag hoog. Wat mede veroor zaakt werd door de harde wind, die dwars over het veld stond. De thuis club was over "t algemeen wel iets in de aanval geweest, terwjjl ook het teamwork iets beter was dan van de bezoekers. Gelet op deze factoren was de kleine overwinning dus wel verdiend. Over de wedstryd het vol gende. Succes won de toss en liet ADO aftrappen. Na enige wederzydse verkenningen nam Succes het initia tief en stelde onmlddeliyk de ADO- defensie op de proef welke echter niet thuis gaf. By een plotselinge ADO-aanval kroop Succes door het oog van de naald, toen een door de rechtsbuiten voor doel geplaatste ba. dóór -de linksbuiten tegen de lat werd geschoten. De Succes-verdediging wist echter verder onheil te voorko men en het spel verplaatste zich weer naar de andere helft van het veld. De bezoekers mochten echter ook niet over pech klagen toen een hard schoi van de Succes-linksbuiten ver buiten het bereik van hun keeper net naa.it het doel belandde. Tot de rust bleet het een spel van wisselende kansen, maar verder dan een buitenspeidoel- punt bracht de thuisclub het niet Ook na de rust domineerde Succes 't meest en speciaal over rechts kreeg men enige dotten van kansen. Uit een heftige scrimmage nam Succes büna de leiding. Uit een algemene aanval werd de bal driemaal ingeschoten, maar steeds vond de bal 'n ADO-been op zyn weg. Ook de Succes-keeper werd tussen de bedryven door err>3tig op de proef gesteld, maar keeper Llzer was in uitstekende vorm en bracht telkens op prachtige wyze redding. Tien minuten voor het ein de bracht een prachtig schot van de' Succes-linksbuiten de stand op 10. Wel trok heel ADO daarna ten aan val, maar de Succes-verdediging, met spil Lindenbergli aan het hoofd, gat de verkregen voorsprong niet meer prijs. Met ADO in de aanvsfl kwam het einde van deze voor de bezetting van de laatste plaats zo uiterst be langrijke wedstryd. Scheidsrechter Grootegoed leidde op correcte wyze. DAMCLUB „EXCELSIOR" Uitslagen van gespeelde partyen: le klasse: H. J. v. d. BcgT. Wiers- ma 20, J. A. van VlietD. v. d. Wal len 0—2, J A. Meijer—T. Wiersma 2—0 2e klasse: L. Schouten Lz.A. Schou ten 20, N. RoslootF. Tielens 02. Sj. v. d. WalL. Schouten Az. 11. Uitslagen van de vijfde en zesde ronde van de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland: H. La- rosH. Veenstra 11, H. VeenstraO Doornbosch 02. In de zevende en achtste ronde, die Vrijdag en Zaterdag te Utrecht worden gespeeld, komt de heer Veenstra uit tegen de heren Onnink uit Aalten en Haasdonck uit Den Haag. Minder vol dan we gewend zy^ maar toch goed gevuld, was de zaal van de heer De Boer, toen de afdeling van de Bond voor Staatspensionnering een propaganda-feestavond hield. D, voorzitter, de heer P. Harder, stelde by de opening vast, dat de jongeren maar in klein aantal aanwezig waren. En zij toch vooral moeten de strijders worden van de bond, moesten begrijpen, dat er wel vooruitgang is, maar het doel „premievrij staatspensioen voor ieder, een" niet is bereikt. De heer Visser uit Purmerend sloot in zijn vlotte en met overtuiging uit. gesproken rede bij de woorden van da voorzitter aan. De politieke partijen zullen pas werkelijk goed opkomen voor de eis van de bond, als zy aan het ledental zien, dat het een eis van het gehele Nederlandse volk is. Als dit jaar, of bij verlenging het volgend jaar, de Noodwet Ouderdomsvoorziening niet meer gelden zal, zullen zy, die er nu onder vallen, wel houden wat zy hebben. Maar wat zullen zij krygen, die hierna 65 jaar worden? Wil men, zoals beweerd wordt, de kant op van een uitbreiding van het bedryfspen- sioen, dan ziet spreker in de naaste toe- komst weer een leger van armlastigen. Die zullen op andere wijze door de ge meenschap geholpen moeten worden. Er zal een leger van ambtenaren moe- ten komen en de nodige grote gebou wen om ze te huisvesten. Waarom al dat geld niet besteed aan een uitkering aan iedereen, zonder aftrek voor eigen bezit, als straf op de spaarzaamheid? Moet ook nu weer gelden: „Waarom zullen we het eenvoudig doen als het moeilijk kan?" Het door „Kunst na Arbeid" opge voerde toneelstuk „Waarheen" was een propaganda-stuk en dus passend voor deze avond. In het kader van de Bolbloementen- toonstelling ,3reezand 1950" worden in het gymnastieklokaal der o.l. school ook enige lezingen gehouden. De eerste spreekbeurt werd vervuld door Ir. Cleveringa, die hier begin De cember '49 reeds een rede hield over „De gezondheidstoestand van de bouw grond en de gevolgen hiervan voor plant, dier en mens". Het was de bedoelint dat de heer Cleveringa, die toen drie a vier uur gesproken had, nu dieper op het toen behandelde zou ingaan of daaraan uitbreiding zou geven en te vens meer gelegenheid zou hebben vragen te beantwoorden. Zoals te verwachten was, kon de heer H. van Lierop. afdelingsvoorzitter van de Ned. Kath. Jongeren Beweging, behalve de spreker, een goed gevulde zaal welkom heten. NKJB, LTB, CBTB en „Bloembollencultuur" werkten weer samen by het organiseren van das* middag. We zullen, na ons verslag van boven genoemde rede, niet uitweiden over hetgeen de heer Cleveringa andermaal ais zyn zienswyze gaf in de vier uur, die hy besteedde aan hetzelfde onder werp en de beantwoording van vragen. De spreker had, als altijd. weer de voi* le aandacht van ziin gehoor. 74. Tot dat ogenblik hadden Teaani en Peg- gy hun gevoelens beheerst, doch toen zy een maal begrepen, dat sr niets was, wat zy kon den doen, brak Preggy in tranen uit en 3te- wart trachtte tevergeefs haar te kalmeren. Tehani zat op de grond, haar hoofd in haar armen verborgen, zonder een geluid te geven. Opeens kon Stewart de situatie niet langer verdragen en opende deur, waarvoor dokter Hamilton en de wachters stonden. Hy liet hen binnenkomen, maar Peggy was niet van hem los te maken, zo vertwyfeld klampte zij zich aan hem vast Als Tehani niet by haar ge weest was, had men haar met geweld van boord moeten dragen. Tehani's smart drukte zich niet in tranen uit Sprakeloos omhelsde zy Byam voor de laatste maal en nam toen Peggy by de arm en leidde haar met zachte drang het vertrek uit Byam volgde met Ste wart en de kinderen, die zy by de valreep aan dienaressen, die met hun vrouwen waren overgaven. Stewart liet zich on- Rvnm E naar het cach°t terugbrengen, doch naar de but van dokter Hamilton mi.,™ L i7 6611 ogenblik met zyn gedachten hh D z®n- Door de patryspoort zag kinrif,r«narl0i. waarin d« beide vrouwen en de terwrtü Zaten' al kleiner en kleiner worden, *erwyi zy naar het eiland terugvoer.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2