Cettex Djakarta streeft een duurzame staatskundige structuur na Hier woont het fokstierkalf H ril Al:' Nijmegen herstelt zijn stedeschoon Vanwege de geest >1 ewogen week-eind Wijzigingen in begrenzing en status van deelgebieden mogelijk Hoofddoeken voor de prinsesjes De prins in Mexico 'Italiaanse boeren bezetten woeste grond Een bron van glans! Het Radioprogramma Truman steunde op „vrije inlichtingendienst" Zuid-Afrika koopt sterfhuis van Paul Kruger Nog geen woordenboeken bij eindexamens Op alle buslijnen vrij vervoer voor repatrianten Minister Stikker sprak over havenverdrag Nieuw-Guinea komt in Djakarta aan de orde Engeland wijst Hongaars verzoek af Tsjiang Kai Sjek weer president Communistische commando's in Frankrijk OP HET MATJE lft)HILV£RSUM Passagier stal een taxi Bevin lijdt san 'n hartkwaal Besommingen l|muiden DINSDAG FEBRUARI W50 Indonesië s eerste weisontwerp jye Indonesische regering heeft een wetsontwerp bij de voorlopige volks vertegenwoordiging ingediend het eerste na de overdracht van de sonveretoi- teit dat mogelijkheden opent voor wijziging van de structuur en het territoir van een deelstaat. „Dit ontwerp heeft slechts de bedoeling een staatkundige structuur tot stand te brengen, die meer in overeenstemming is met de werke lijke gevoelens en verlangens van het volk en die daardoor meer kansen biedt op duurzaamheid", aldus verklaarde de minister van binnenlandse zaken, Ide Anak Agung Gde Agung, tegenover de correspondent van het ANP te Djakarta. Nieuwe kansen voor de waardevolle belangen" Het ontwerp is gebaseerd op artikel 44 van de voorlopige grondwet van de RIS, dat wijziging van het grondgebied jen een deelstaat slechts bQ federale wet mogelijk maakt. Het initiatief hier toe kan volgens het ontwerp uitgaan van de federale regering dan wel van een bestaande deelstaat, een deel van zulk een deelgebied of een gebied, dat nog geen deel uitmaakt van een be staande negara. Een deelgebied kan tot verschillende wijzigingen het initiatief nemen. Het fcan verzoeken om zijn eigen opheffing pn plaatsing onder het directe gezag van de RIS dan wel aansluiting bij een ander deelgebied verlangen- Het kan ook vragen, dat een deel van zijn ter ritorium wordt afgesplitst en onder fe deraal gezag wordt geplaatst of bij een pnder deelgebied wordt gevoegd. Ten glotte kan het ook met ea of meer deelgebieden worden samengevoegd tot een nieuwe deelstaat. Geen deelgebied kan het initiatiei nemen tot uitbreiding van eigen gebied. Wanneer de federale regering van yrdeel is, dat de gevraagde wijziging niet in strijd is met het algemeen be lang, wordt in het betrokken gebied een volksstemming gehouden of het verzoek ter beslissing voorgelegd aan pen speciaal voor dit doel gekozen ver tegenwoordigend lichaam. Cok de federale regering kan in be paalde gevallen wijzigingen in de struc tuur van een deelgebied aanbrengen en kan het initiatief uitgaan van een ge bied, dat geen deelgebied is, doch we) een vertegenwoordigend orgaan bezit Mocht in het laatste geval een verzoek, om zulk een gebied in een deelgebied om te zetten, worden afgewezen, dan moet het in behandeling worden ge nomen, wanneer ten minste tien pro cent van de bevolking zulks verzoekt. In het betrokken gebied wordt dan een volksstemming gehouden. Dit geval is b.v. van toepassing op de Minahassa. Ambon en andere „waardevolle belan gen". De volksstemming zl onder toe zicht staan van de UNCI of een ander door de VN aan te wijzen orgaan. Blijkt dan, dat zulk een gebied in derdaad een eigen negara wenst te vormn, dan kan verder met de federa le regering worden onderhandeld over een bijzondere staatkundige verhouding met de RIS en met Nederland, wan neer dit wordt gewenst. Een rijke boer In een van de klei ne gemeenten van ons land bezit een aardig zomerhuisje, dat hij in de vacant iemaanden pleegt te ver huren, maar dat in het najaar leeg komt te staan Uiteraard kampt ook deze kleine gemeente met wo ningnood Daarom overlegden de bestuurders van het dorp. Zij be sloten het zomerhuisje te vorderen en toe te wijzen aan een der in boorlingen en zijn gezin. In miniatuurgemeenschapjes is het moeilijk geheimen te bewaren. De boer kreeg de lucht van de plan nen. Hij besloot de heren vóór te zijn en bracht in zijn huisje een mooi en kostbaar fokstierkalf on der. Toen de woningzoekende aanstal ten maakte zijr nieuwe home te betrekken, ontdekte men. dat het al „bewoond" was. Wat moesten de gemeentebestuurders doen Zij besloten het fokstierkalf een huis vestigingsvergunning te verlenen en voor de gedupeerde dorpeling naar een ander onderdak te zoe ken In de Eerste Kamer vertelde de heer Reyers dit merkwaardige verhaal als voorbeeld, dat soms raar met woningvorderingen en woonvergunningen «"""H omge sprongen. Het officiële gedeelte van het zes daagse bezoek van Prins Bernhard aan Mexico is Zondag geëindigd met een diner, dat weru gegeven in het Neder landse gezantschap aldaar. Gisteren begaf de prins zich naar de staat Me- choacan, waar hij drie dagen zal blij ven. Toen de prins een te zijner ere ge houden rodeo bijwoonde, werden hem door Mexicaanse meisjes rode, witte, blauwe en oranje ,j-ebuzos"-hoofddoe- ken aangeboden voor de vier prinses sen. De prins was eveneens aanwezig bij een rijconcours, dat was georgani seerd door de Mexicaanse ploeg, die op de Olympische Spelen in 1948 te Lon den de grote landprijs gewonnen heeft. Op dit concours legde prins Bernhard het parcours af op een bekroond paard, voor welke prestatie hij een ovatie kreeg. Een groot aantal boeren, die verbit terd waren over het uitblijven van de beloofde agrarische hervormingen, zijn gistermorgen bij zonsopgang in de om geving van Catanzaro (Zuid-Italie) tot handelen overgegaan. Zij beztten twin tigduizend hectare woeste gronden. Op aanmaningen van de politie, om deze terreinen te verlaten, reageerden zij niet. De politie deed geen pogingen om hen ervan te verwijderen. flocon VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. - Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - 6.00 KRO Amusements orkest. 8.20 Spor'.praatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.25 „Dit is leven". 7.40 Serenata 7.45 „Komt toch en volgt ons na". 8 05 De gewone man 8.12 Cyclus: Divertrmenh van Mozart 8.30 Lijdensmeditatie. 9.30 Het Maas'.ricbts Stede lijk Orkest. 10.40 Bewaar het u toevertrouwde pand. 11.15 Werken van Mozart. HILVERSUM IX, 415 m. - Nieuwsberichten Om 8, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 Kwakzalverij. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.0o Fanlarel 7.25 Achter het voetlicnt 7.40 „Paris vous parle". 7.45 Melocanta. 8.05 In 1-et Radio-Zoekircht. 8.15 Avto's Bonte Dins- digavondtrein. 9.30 Het orkest van Eric Win- gtone. 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 Har* monetio. 10.80 Janine Dacosta. 11.15 Gram.- muziek. VOOR WOENSDAG HILVERSUM L 301 m. - Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 le L)eum Lautiamus. 8.45 Bioscooporgel. 9.00 Ochtend- bezoek. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgen- drenst. 11.00 Sonate. 11.20 „Serum". 12.00 „Dat wil ik nog boren". 12.33 Orgelconcert 1.15 Psalmen üavrds. 1 20 Mozaiek-suite. 1.30 „Zingende wereld" 2.00 Kamer-orkest. 2.35 Concertgebouw-koperkwartet. 3.00 Bloem lezing. 3.30 Busob S'.rijkkwartet. 4.00 Voor onze jonge schakers. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 5.30 Herman Nieland. 5.45 „In de Soete Suykerbol" 6.00 Onze Nedeilandse koren en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCR V-leeslamp 7.30 Sportcommen- taar. 7.40 „Vandaajf'. 8.05 Commentaar familie-competitie. 8.15 Radio PhilbanrroDisch- orkest. 9.15 Moderne Stadsontwikkeling 9.35 Me'ropole-orkest. 10.05 ,,'t Kerkvenster' 10.15 Bach-programma. 10.45 Avondoverden king. 11.15 Kwartet. HILVERSUM U, 415 m. - Nieuwsberichten om 7, 8| 1, 6, 8 en 11 uur. - 8.18 Orgel spel. 8.50 Voor de buisvrouw. 9.00 Hamburgs Philbanuoniscb-Kamerorkest. 10.00 „Kindereu en mensen". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair Nonstop. 12.00 ,,Vmcentiijo 12.38 Piano-duo. 1.15 Omroep-orkest. 2.00 Gespro ken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor „De Roodbors.jes". 3.20 JeUe van Sipke Froukjes. 3.50 Spelen jul'ie dit ook? 4.00 Vra gen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Vocale edelstenen. 5.45 Regeringsuitzending. 6.15 Vara varia. 6 20 Trio X.IJZ. 6.35 Johan Jong en zijn Banjoliers. 7.00 Vergroot de blauwe bril. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. 7.30 „Wees je zelr 7.40 Weekkroniek. 7 45 Raad der kerken. 8.20 Promenade-orkest. 8.50 De brug 9.40 Con certgebouw-orkest. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Nachtschuit. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN UI: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 750 Gram 8.05 Concert. 9 05 Gram. 10.10 Verz.progr. 11-00 Rob. Cleaver. 11.30 Eng. H.S.: Orkest Walters. 12.00 Vr. Br.: Gram. 12.32 Piano en zang. 1.15 Gram Z.OU Gram. 2.45 Eng. H.S.: „Record Variety Bill 300 Lux: Ménage et M-isique (VI.). 350 Ka- lundborg: Strijkensemble Madson 4.00 tmg- LJ>.: Licht S'rijkeoseuibie. 4.30 Ensemble Winstone. 5.00 Eng. H.S.: BasbariU» en piano- duo. 5.30 Kootwijk: Ned. Strijdkrachten. 6.UU Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: de soldaten. 7.30 Gram. 7.50 leuilleton 8.00 Fr. Br.: Groot Symph.-orkest. 9.15 Ital- sn eert. 10.15 Eng. H.S.: Symph. concert, ll.ua Gram. LIJN IV: 7.15 „Bonxur le Monde". 7 30 Eng. H.S.: Arb orkest. 8.10 Concert. 9^00 KookpraatJe. 9.10 Gram. 10.00 L«-- Me"age et Musique (VI. en Fr.). 11 30 NWDR: Hol- icher en Hindemith. 12.00 Amusemen.s-mu- xiek. 12.30 Fr. Br.: Ensemble „Bambow 1.00 Eng. LP.: „Mrs. Dale's Dtary 115 BBC Var. orkest. 2.00 BBC Welsb Orchestra 8-45 Voor de kinderen. 3 00 Voor da vrouw. 3.40 NWDR: Omroeporkest 4.00 Twee piano s 4 15 Filmmuziek. 4.50 Piano. 550 Eng. L. P.: Dansorkest Silvestei 6 00 BBC Schots- trkes'. 7.00 Fi. Br.: Gram. 7.20 Eng. H.S.: Cevar. programma 7 45 Eng. L.P.: Hoorspel 8.00 NWDR: Gevar. Dansmuziek 8.30 Eng L.P.: BBC Var .-orkest 9 00 „Choir Practica- 10.00 Gevar.-programma. 10 30 Beromhnster. Offenbach. 11.15 „Topic for to-night 11.20 „Out of doors". 11.35 Orkest Geraldo. Volgens het Zwitserse blad „Die Weltwoche" stamt het eerste bericht over de atoomexplosie in de Sowjet- unie, waarover President Truman op 23 September 1949 voor het eerst sprak, van een „vrije Tsjechoslowaakse inlich tingendienst", waarvan Jozef Josten de leiding heeft. Een als houthakker ver- kled Tsjechoslowaakse radiotelegra fist, die deel uitmaakt van de anti-com munistische verzetsbeweging, zou het eerste bericht hierover aan de dienst hebben geseind. Josten vluchtte in 1939 voohet eerst naar Engeland. Hij organiseerde gedu rende de tweede wereldoorlog Tsjecno- slowaakse nieuwsuitzendingen en werkte na de bevrijding van zijn land een jaar met minister Masaryk samen. In 1948 vluchtte hij ten tweeden male naar Engeland. Daar geeft hij thans een wekelijks nieuwsbulletin in 't En gels uit, dat naar dertig landen wordt gezonden. De Zuidafrikaanse regering heeft de villa in het Zwitserse dorpje Clarens, waarin Paul Kruger, de laatste presi dent van de voormalige Zuidafrikaan se Republiek, in ballingschap woonde en gestorven is, voor negentigduizend Zwitserse francs aangekocht. In de koop is het door Kruger gebruikte meubilair inbegrepen. De meubels, die zich bevonden in de sterfkamer var Oom Paul, ziin reeds verscneidene ja ren in het Paul-Kruger Museum te Pretoria te zien. Op vragen van mevrouw Fortanier- De Wit inzake het gebruik van een woordenboek bij de zakelijke opgave voor de vreemde talen bij het eindexa men HBS-A heeft de minister van On derwijs geantwoord, dat een inspecteur van het VHMO hierover voorbarig me dedelingen heeft gedaan in een rond- schrift aan de scholen in zijn inspectie. Deze kwestie is nog slechts in overwe ging. Adviezen van deskundigen en or ganisaties, bij dit vraagstuk betrokken, zijn en worden ingewonnen. Wanneer een dergelijke regeling tot stand komt, zal ze zeker niet gelden voor de eind examens van dit jaar. ZIEK OF HALF ZIEK door een griepaanval of gevatte koude? Sanapirin (Mijnhardt) helpt U er in een paar dagen van af. Buisje 25 tabl. 40 cent, 50 tabl. 75 cent. INGEZONDEN MEDEDELING (Adv.) Dank zij een maatregel van de Fede ratie van Nederlandse organisaties voor het personenvervoer zullen gerepatri eerde militairen op de abonnements kaart, die hun bij hun debarkatie is verstrekt, vrij vervoer hebben op vrij wel alle autobuslijnen in Nederland. (Van onze correspondent te Bonn» Tijdens het bezoek van de Nederland se minister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, aan de Bondskanse lier dr. Adenauer is aldus verklaarde dr. Adenauer ook gesproken over de mogelijkheid van een nauw Duits-Ne derlandse samenwerking op economisch gebied, met het doel om tot een Tolunie te komen. Eveneens zijn beprekingen gevoerd over het afsluiten van een havenver drag, dat de concurrentie tussen Ham burg en Rotterdam zal regelen en over het minoriteiten-vraagstuk in de Duits- Nederlandse grensgebieden. Het ligt in de bedoeling, dat de ml nistersconferentie in het kader van de Nederlands-Indonesische Unie, die 20 Maart zal moeten aanvangen, rona een week zal duren, aldus verklaarde de Indonesische hoge commissaris, mr. Moh. Rum. Als eventuele punten van bespreking noemde mr. Rum o.m. de scheepvaartovereenkomst, de In donesische pensioenen aan in Neder land woonachtige personen, en Nieuw Guinea. Engeland zal niet voldoen aan het Hongaarse verzoek, om de staf van de Britse legatie in Boedapest in te krim pen. Londen kan de beschuldiging van spionnage tegen de veroordeelde zaken man Sanders niet aanvaarden en even min de conclusie, dat het proces heeft bewezen, dat de legatie een centrum van spionnage zou zijn. Maarschalk Tsjiang Kai Sjek zal 1 Maart weer president worden van de Chinese Nationalistische regering, al dus wordt te Taipeh vernomen. Gene raal Tsjen Tsjeng, voormalig gouver neur van Formosa, thans bevelhebber van bet leger in Zuld-Oost-China, volgt Maarschalk Yen Hsi SJan als minister president op. In Januari 1949 trok Tsjiang Kai Sjek zich als president terug. Li Tsoeng Jen, die hem opvolgde, bevindt zich in Ame rika. Het door de oorlog zuiaar beschadigde Nijmegen is reeds gedeeltelijk her steld. Nieuwe woonwijken zijn verrezen, verscheidene gebouwen gerestau reerd. De binnenstad toont echter nog lelijk gehavende plekken. Links op de foto het historische raadhuis, dat grotendeels was verwoest, in de steigers. In het midden de Carolingische Kapel op het Valkhof, eens het eigendom van Karei de Grote. Met de restauratie van deze kapel moet nog worden begonnen. Rechts het Valkhof, met op de voorgrond de taal muren, die reeds gerestaureerd zijn. Tussen de bomen de ruïne Barbarossa. Het Franse conservatieve blad „Fi garo" schrijft, dat de communistische partij in Frankrijk „commando's" heeft gevormd om de sabotage aan militaire treinen en schepen het werk van sta kers te doen schijnen. Het linksgeoriën teerde anticommunistische blad „Frane- Tireur" noemt de houding van de re gering tegenover de huidige sociale onrust „betreurenswaardig". DAT PROFESSOR ROMME de In donesische kwestie voor gesloten heeft verklaard was blijkbaar ni«* doorgedrongen tot de roodharige ar tiest, die „moordenaar" had gezegd tot een jongen, die een dag tevoren uit de Oost was weergekeerd. Nou had die voormalige Niwinklant dat niet genomen. Ten slotte zijn er rech ters in Nederland en waar gaat het heen, als iedere volgeling van Pi- casso straffeloos „moordenaar" mag roepen tot een lid van Har-er Majes teit* gemotoriseerde eenheden? U erkent de belediging?, infor meerde de rechter. Maar dat brak 'n sluis van politiek venuft open, want de gepermanente kunstenaar beschik te over principes van zwaar kaliber. Ik erken het woord, doch niet als belediging. Meer als kenschets van de koloniale mentaliteit dezer Wester- lingse fascistische Imperialistische kapitalistische Hoho!, zei de rechter. Niet alles tegelijk. U zei dus: moordenaar? Niet in de gewone zin. Ik dacht... Nee, u dacht niet. Een denkend mens scheldt niet. Er moest veel méér gedacht wor den onder de massa, peinsde verdach te, maar de rechter gelastte hem „de massa" buiten de deur te houden en zich tot de eigen schuldige ziel te be perken. Daar kwam hjj ten slotte voor. Nochtans was er van schuldbesef schjjn noch schaduw te bekennen. Het ging niet tegen deze verblinde soldaat, zei de man voor het hekje, maar tegen de geest. De rechter vond, dat voorstanders van de geest niet zo ongeestelijk moe ten schelden. Bijna drie jaar had de soldaat zijn plicht gedaan, acht we ken had hij in het hospitaal gelegen. Heus niet voor zijn plezier. Wat dacht verdachte te bereiken met zijn bru taal scheldwoord? Om tot inzicht te brengen, sei de man. Maar het klonk niet over tuigend meer. Het inzicht bracht ove rigens de rechter hem zélf bij. Een week schuurtje. De waarheid maroheert!, riep de artiest nog. En dat was vreemd voor een man, die tegen marcheren is. KAREL. ESPERANTO BIJ DE POLITIE Aangespoord door het besluit van de onderwijs-autoriteiten in West-Berlijn om het Esperanto ais vrijwillig vak op de Berlijnse scholen te doen onderwij zen, is in West-Berlijn een politie-Es- perento-vereniging opgericht Men is voornemens de politie-president van Berlijn te verzoeken toe te staan, dat de agenten, die het Esperanto machtig zijn, een band om de arm mogen dragen met een groene ster. RADIOLEZING OVER HET WEIDEFLAN 1950 In het landbouwkwartier zal ir. J. M. A. Penders, rij kslandbouwconsulent voor Utrecht, een radiolezing houden, die voor het weideplan 1950 belangrijke mededelingen zal bevatten. Naar deze causerie zal men kunnen luisteren op Maandag 6 Maart van 19.4520 uur over Hilversum 2. Twee R.K. dorpsgeestelijken in Slowakije zouden zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van twaalf en vier en een half jaar, omdat zij de absolu tie hadden geweigerd aan voorstan ders van de volksregering. Vraagt ons prospectus PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUT Handebeoa Fr DEng Ned e« Sc MOD. BEDRIJFSADMINISTRATU PATRIC1A WENTWORTH 122 I Er waren nog veel meer vernaleo goed en kwaad door elkaarovei mannen, die weinig om bun leven ga ven en het in een gevecht op' het spel zetten, zichzelven opofferend om een kameraad te redden, mannen, die zon digden en mannen die leden, manner die goed en die slecht handelden, man nen, die als verkwisters buitenslands stierven of godvruchting in hun bed overleden 't Huis had hen allen over leefd Gregory Porlock en Leonard Carroll waren niet meer en het huls kon hen vergeten. Het vuur brandde helder de kamer was jgezellig en warm. Miss Silver had het truitje afgebreid en was aan een ander begonnen. Ze keek met een vriendelijke glimlach naar Justin en Dorinda. Niets deed haar meer genoe gen dan jonge mensen gelukkig te zien Toen richte zij haar blik op Frank en ontmoette de zijne, koel en een beetje cynisch. „En, geachte lerares, waar denkt u over?" „Beste Frank! Wat wil je dat ik zeg. gen zal?" De cynische blik ging over in een glimlach. „Wat u maar wilt". Een ogenblik glimlachte zij eveneens Toen werd zij weer ernstig en zei: „Ik zal je niet vragen, onbescheiden te zijn, maar ik neem aan, dat toen mr. Masterman vanochtend voor de rechter kwam. beschuldigd van moord op Leonard Carroll, er niet genoeg be wijzen waren om hem ook aan te kla gen Wegens de dood van Gregory Por lock, ofschoon het ieder duidelijk moest zijn, dat hij beide misdaden heefi gepleegd". Frank knikte bevestigend. ..Die vingerafdrukken, waarop u ons wees en de streep lichtgevende verf op de rand van zijn smoking zijn het eni ge wat men een begin van bewijs in de zaak-Porlock zou kunnen noemen en de rechtbank zou er korte metten mee maken. Hij kan immers om aller lel onschuldige redenen zijn hand op de schoorsteenmantel hebben gelegd Hij kan de zijkant van de trap hebben aangeraakt tijdens de charade Ze kwamen allemaal de trap af, keerden zich naar de leuning en liepen door de lichtbaan naar de achterkant van de hall. Die afdruk met de linkerhand op de zijkant was juist op de plek waar hij zich moet hebben bevonden, toen hij uit het licht weer in het donker kwam. 't Zou heel natuurlijk zijn ge weest. als hü een hand had uitgesto ken en zo de wand had aangeraakt". Miss Silver liet weer haar karakte ristiek kuchje horen. „Maar in dat geval zou de hand op het einde van de hall gericht zijr. ge weest En de afdruk was, meen ik bijna verticaal, maar met een kleim afwijking in de andere richting. in derdaad precies zoals je kon verwach ten, indien, naar ik opmerkte, mr. Masterman de hall was overgestoken met de hand vooruit om te weten, wanneer hij de trap bereikte. Ik ver wachtte een linker-afdruk, omdat de rechterhand klaargehouden werd voor de dolkstoot". Opnieuw knikte Frank. „Ja, zo is het gebeurd. Maar wij kon den er niet voor de rechtbank mee aankomen, want een handige advocaat zou onze argumenten in stukken heb ben gescheurd. Neen, we hebben hem doen vervolgen wegens de moord op Carroll ik denk, dat het zekerder was. Zijn afdrukken op de telefoon in Porlock's kamer en op de deur en 't venster van de biljartzaal en dan de verklaring van miss Mastermann Dorinda viel hem in de rede: ..Het spijt mij zo ontzettend voor haar". Miss Silver keek haar vriendelijk aan (Wordt vervolgd* Spreek thans in daden; woorden zijn niet meer van pas, WH1TTIER Zaterdagmiddag is in Arnhem op geraffineerde wijze een taxi gestolen. Een passagier, die de wagen had ge huurd, verzocht de chauffeur, aan een bepaald adres naar een met name ge noemde persoon te Informeren. Ter wijl de chauffeur aan dit verzoek vol deed, ging de passagier er met de wa gen vandoor. Dadelijk waarschuwde de benadeelde de politie. De wagen ver dween in de richting Ede. De motor- polit'e sommeerde de a itodief te stop pen, maar deze voldeed niet aan dit bevel. Tot Scherpenzeel heeft de po litie hem toen kunnen achtervolgen, maar daar raakte men het spoor kwijt. De wagen is nog niet -eruggevonden, Ernest Bevin is de laatste twee dagen in een ziekenhuis te Londen behandeld, waar hij injecties gekregen heeft voor zijn hart Naar verluidt had Bevin reeds langer het plan zich te laten behandelen alvo rens terug te keren in de nieuwe rege ring, waar hij naar verwachting de functie van minister van Buitenlands* Zaken zal behouden. Gistermorgen heetf Bevin zijn werkzaamheden her vat. DANKTELEGRAM VAN DE PASTEUR De .burgemeester van Amsterdam, mr. d'Ailly, heeft een telegram ontvangen van de kapitein van het Franse metor- schip Pasteur. dat Vrijdag met 4000 re patriërende soldaten uit Indonesië in Amsterdam aankwam. De commandant sprak in dit tele gram namens de etat-major en de man schappen zijn bijzondere dank uit voor de hartelijke ontvangst die de beman ning ten deel is gevallen en hij sprak zijn beste wensen uit voor het welzijn van de repatriërende soldaten. Op Zuid-Beveland zal een gedenk teken worden opgericht ter herinnering aan de Fransen, die tijdens de Meidagen van 1940 in Zeeland sneuvelden. De besommingen van Maandag waren SCH. 91. 30.000; 1 stoomtrawler f 16.8001 loggers LTM. 74. f 2670; 204, f 1940; 7», f 6245; SCH. 342, f 5780 7, l 7790 48, f 5290; 49. f 6340; 35, f 1580; VL. 68. f 5440; 61, f 5170; KW. 47. f 4150; 124, f 1990; 56, t 2480 69. t 6460 51, 1 2630; 84, f 2970; 28, f 2390; 107. f 1200; 70, f 2720J 227. 2480 29. 3540 39. 2810; 78. t 2870; 138, f 2860 59, f 1640; 24, f 1060; 37. f 3430; 108. 2140; 91, 1900; Sflt 2890: 170, 1920: 163. f 1740; 162, f 2880| 125, f 3060 24, f 2030: 127, f 2960; 104. 1380; 16, f 1990; 22, 2890; 9. f 3750; 17, 2430 210, 1650; 77. 1450 53, 14301 IJM. 277. f 1800; 276, 1430; 316. f 1625: 228. f 1735 52. f 1130 23, 1480; *8. 1150 224. f 2240: BU. 33, f 2560.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3