r iïzszjz t"- Stad en Omgeving, Stedelijk Muziekkorps verrichtte verdienstelijk experiment Dr. Ketner sprak over „Eerbied" ?z5°Ti£& "rT. op Militaire Willemsorde voorLtz. Ie kl. C. L F. Douw van der Krap Officieren van het K.I.M. ongeslagen kampioen in de afdeling A Tweede winierconceri mei veel solo-werk Op de goede weg IVA heeft eindelijk een eigen tehuis PIET SCHMIDT Amerikaanse fregatten voor Nederlandse marine „Winnubst" op mars In het kort Wegcijfering van eigen persoon en belangen Bezinnings-bijeenkomsi Humanistische Gemeenschap De MLD en Nieuw-Guinea Gedenkplaat voor gevallen monteurs der marine Beslissingswedstrijd HDC ll-DDD II Tussen Haaks en Kuifje Julianadorp JHC 2 (dames) kampioen Pim, Pam en Ppm op avontuur in Luilekkerland Even voor de lens: Tom Borgerding Nog volop spanning in de basketbalcompetitie Succesvolle dag voor Hermes n IJ muiden „De tand des tflds knaagt aan ome Instrumenten", vertrouwde Zaterdagavond de heer J. Bruin, voorzitter van het Stedelijk Muziekcorps, toe aan de leden en donateurs, die het tweede winterconcert in Casino kwamen bijwonen. De heer Bruin sprak deze waarschuwende woorden vooral, omdat het korps aan de vooravond staat van het zestigjarig jubileum. In Augustus 1940 waren de om standigheden er niet naar, om het gouden jubileum te vieren. Daarom zal het Stedelijk dit jaar, op of om de oprichtingsdatum 14 Augustus, zijn schade dub bel en dwars inhalen. En aangezien de instrumenten het voor een groot deel moeten doen, kan een actie voor het instrumentenfonds worden verwacht. Overigens en dat is maar gelukkig hebben de beschermheer, burge meester Ritmeester, de ere-voofzitter, wethouder Van Loo, de vertegenwoor digers van zusterverenigingen en de eigen leden (en donateurs) het geknaag van de tand des tijds niet kunnen ho ren, Zaterdagavond. Het is weer een zeer behoorlijk concert geworden, dat vooral om één ding bijzondere waarde ring verdient. Géén symphonie-orkest Wij hebben er al eens de aandacht op gevestigd, dat een muziekcorps van amateurs heel voorzichtig moet zijn bij het uitslaan van de vleugels, wanneer men éénmaal een zeker peil heeft be reikt De marsen heeft men over het algemeen het eerst onder de knie, wat komt doordat een mars een eenvoudig en strak rhythme heeft, terwijl de me lodie meestal prettig in het gehoor ligt Wanneer ieder zijn partijtje in de vin gers heeft, komt het ensemblespel on der goede leiding ook wel in orde. Maar dan wil men „hogerop". Een wals een ouverture.... Wanneer deze mijl paal is bereikt, kiest men veelal een verkeerd spoor, en dan gaat men het zichzelf en de toehoorders onnodig moeilijk maken. Ingewikkelde werken van grote componisten (netjes voor fanfare- of harmonie-orkest bewerkt) worden in studie genomen, met als re sultaat, dat deze werken er bekaaid af komen. „Het is nu éénmaal geen sym- phonieorkest", zegt de welwillende toe hoorder dan. Zoiets klinkt voor een rechtgeaard harmonie-man nooit pret tig, maar.dikwijls hebben de har moniemensen hun publiek in deze mis vatting gesterkt Met zeer veel genoegen hebben we daarom gemerkt, dat het Stedelijk een andere weg is ingegaan. De heer Stein- roth heeft het terecht gezocht in het opvoeren van het aantal soli, en hij heeft zelfs (wat voor het bereiken van het doel héél belangrijk is) een kwar tet in studie doen nemen. Daardoor ko men de individuele muzikanten (met hun feilen) uit de massa van het korps naar voren, waardoor zij gestimuleerd worden tot de beste prestaties. Wan neer deze prestaties voorshands niet meesterlijk te noemen zijn, is dat geen bezwaar. De muzikanten raken aan deze wijze van concerteren wel gewend en dan gaat het langzaam maar zeker crescendo. Wanneer zij allen op deze wijze hun beurt hebben gehad, kan het korps die andere weg inslaan, welke wij hierboven als de verkeerde aanwezen. Laten de toehoorders dan nóg maar eens een vergelijking trek ken met een symphonie-orkest.! Het was jammer, dat het kwartet voor piston, waldhoorn, tenorhoorn en tuba van L. Blaauw niet bijster geschikt is voor een dergelijk debuut. Het is al Het was Zaterdag een hoogtijdag voor de tafeltennisvereniging IVA. 's Avonds om ongeveer half acht opende de voorzitter van IVA, de heer J. Sinjewel Jr., het nieuwe clubgebouw aan de Westgracht 43. Onder de aan wezigen zagen wij o.m. de heer C. vd Laan, oud-bestuurslid en erelid van IVA. De heer Sinjewel gaf een over zicht van het wel en wee der vereni ging. Namens het afdelingsbestuur NHNK bood de heer Van der Laan het bestuur bloemen aan. Toen in 1947 IVA werd heropgericht bestond de vereniging slechts uit vier leden, die trainden in de zaal van de heer vd Eyk in de Molenstraat. Ideaal was het daar niet. maar men was ge holpen, Later kreeg men een trainings zaal in de Hoogstraat en na nog ge traind te hebben in het Algemeen Mi litair Tehuis in de Spoorstraat is men er eindelijk in geslaagd een geschikte plaats voor het beoefenen van deze mooie sport te vinden. echt een concertstuk, en dan nog één van een vrij duistere conceptie. Het laboreert aan een gebrek aan melodie, wat de opgave voor de muzikanten niet eenvoudiger maakt Technisch stelt het hoge eisen, vooral aan de pistonnist. De tuba-partij, die zo'n werk altijd aardig kan ondersteunen, is tamelijk fantasie loos geschreven. Bovendien was de uit voering niet vlekkeloos; er werd ook nog te aarzelend geblazen. Maar die beide factoren telden naar onze me ning het minst, omdat nog niets anders kon worden verwacht. Wij zijn er ze ker van, dat dezelfde solisten een vol gend maal (in een wat prettiger werk) een lofwaardige prestatie zullen leve ren. Zij moeten dus beslist nog eens voor het voetlicht komen. In de Serenade van Titl, een werkje met een weemoedig thema, kwamen fluit en hoorn als solo-instrumenten naar voren. De homogeniteit tussen so listen en ensemble was niet altijd even groot, en de fluitist had in de laatste maten even moeilijkheden met zijn em bouchure, maar overigens geldt voor dit werkje hetzelfde wat wij over het kwartet van Blaauw hierboven schre ven. vaert, de wals „Versmade Liefde" van De „Ouverture Phantasque" van Go- Lincke, en de selectie uit „Die Czardas" Fürstin" van Kalman, werden zeer be hoorlijk en in een goede stemming ge speeld. De openings- en slotmars, resp. „Houdt moed" en „On the quarter deck", waren natuurlijk voor de heren (en voor het publiek) gesneden koek. Het toegiftje waartoe de heer Steinroth na herhaald opplaus besloot, was een marsje dat de stijl van Schootemeyer verraadde. Het zal echter nooit zo'n succes krijgen als „Koning Voetbal" en de „KLM-mars". Freule Adinda. Na de pauze begaf men zich, zoals gebruikelijk, op een ander terrein. Dit maal had de heer C. van Dam zijn kla rinet in de koffer gelaten om „freule' Adinda te gaan veroveren. Welke bok- kesprongen hij en zijn vrienden moes ten maken voor het zover was, hebben de zeven tonelisten heel plezierig uit gebeeld. Bij het bal-na-afloop, speelden de „Musical Ramblers" oJ.v. Jaap Kwak de dansmuziek. nertroutrd adreó voor <~14jo kleding, naar maat Ruyghweg 74 - Tel. 3176 In verband met verschillende berich ten betreffende oorlogsschepen, die in het kader van het Noord-Atlantisch pact door de Marine der Verenigde Sta ten aan de Koninklijke Marine zouden worden overgedragen, verneemt het ANP van de Nederlandse marineleiding dat in dit verband niet kan worden ge sproken van torpedojagers. Inderdaad zal een aantal escorteurs die geschikt zijn om aan convooien bescherming te verlenen, door Nederlands marineperso neel uit Amerika naar Nederland wor den overgevaren. Zij behoren tot een scheepstype, dat in de Koninklijke Ma rine fregat wordt genoemd. Men kon het ANP nog geen mededeling doen over het aantal fregatten, dat zal worden overgedragen. (Wij tekenen bq dit bericht aan, dat drie weken geleden bij informatie onzer zijds werd medegedeeld, dat hieromtrent niets bekend was. Het is wel merkwaar dig, dat officiële mededelingen eerst plegen los te komen, nadat in ver schillende dagbladen „onjuiste" of „voor barige" berichten zijn opgenomen. Redactie.) Hedenavond gaat de harmomekapel „Winnubst" de actie beginnen, welke men hoopt te beëindigen met 'n gron dige vernieuwing van het instrumen tarium en de garderobe. De' eerste mars door de stad wordt gemaakt, waarbij volijverige collectrices zullen uitzwermen om onder het advies „Wij geven u muziek, geeft u ons instru menten" speldjes ten verkoop aan te bieden. Moge dit devies bij de luiste raars langs de route weerklank vin don. Wie persé zijn portemonnaie ge sloten wil houden hij biijve tussen ze ven en acht uur verre van de volgen de straten: Prins Hendriklaar, Emma- straat, Van Galenstraat, Wilhelmina- straat, Witte de Withstraat, Kruger- straat, Van Galenstraat, Piet Heinstraat, Van Speykstraat. Singel, Timorlaan, Javastraat, Van Galenstraat, De Wet straat, Polderweg, Koningsplein, Prins Hendriklaan. Dit is namelijk de route, die door „Winnubst" vanavond wordt gevolgd. Hedenmiddag van twee tot vier uur recipieert de jubilerende afdeling van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen in de bovenzaal van Ca fé „Postbrug" Vanavond wordt in Ca sino een feestavond gegeven. Te Julianadorp werd Vrijdag de wed. Rietvink door een wielrijder aangereden. Zij brak beide armen en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Bjj K.B. werd benoemd tot ridder der 4e klasse der Militaire Willems orde de luitenant ter zee der eerste klasse C. L. J. F. Douw van der Krap, onder intrekking van de Koninklijke Besluiten waarbij hem de „Bronzen Leeuw" en het „Bronzen Kruis" wer den toegekend. De beweegredenen voor de toeken ning dezer onderscheiding zijn, dat hij, na zich op 10 Mei '40 te Rotterdam vrij willig beschikbaar te hebben gesteld voor de bevelvoering over een afdeling ongeoefende marinetroepen (waarbij oudere, eerst diezelfde dag onder de wapenen gekomen manschappen der marine-militie), deze afdeling bij de bezetting van het Beursstation en la ter bij die van de Oude Plantage op onverschrokken wijze heeft aange voerd, in het bijzonder toen ten gevol ge van eigen verliezen door vijandelijk mitrailleur- en mortiervuur, bij een gedeelte van de troep paniek was ont staan. Van grote moed, initiatief en door zettingsvermogen getuigen voorts zijn herhaalde pogingen in de jaren 1941— 1943 om uit Duitse krijgsgevangen schap te ontsnappen, waarin hij ten De Marine-voorlichtingsdienst ver zoekt ons het volgende mede te delen: „In een aantal dagbladen verschenen berichten, als zouden 200 manschap pen van de Marine-luchtvaartdienst binnenkort uit Nederland naar Biak vertrekken om crp dit ten Noorden van Nieuw-Guinea gelegen eiland de aan leg van een militair vliegveld voor te bereiden en uit te voeren. De Marinestaf vestigt er de aan dacht op, dat het niet op de weg van de Marine-luchtvaartdienst ligt om militaire vliegvelden aan te leggen Inderdaad zijn enkele vliegtuigen van de M.L.D. op Biak gestationneerd, doen dit zijn Catalina-vliegboten. Zjj zijn dus niet aangewezen op uitgebreide vliegbases te land De bovenbedoelde berichten zijn dan ook onjuist. Uiteraard moet ter aflossing van het daartoe in aanmerking komende ma rinepersoneel, dat in Nieuw-Guinea en Indonesië dienst doet, regelmatig marinepersoneel uit Nederland ver trekken. Dit is echter een routine kwestie, welke geen afzonderlijke ver melding verdient". Voorafgegaan door en besloten met een aria uit de „Messiah" van Han del, op de piano vertolkt door me vrouw Nieuwenhuis, sprak dr. Ketner uit Alkmaar, oud-leraar van de R.H. B.S. alhier, over het onderwerp „Eer bied". Spr. onderscheidt, in navolging van Goethe, eerbied van de mens voor wat boven hem staat, waarmee hij op gelijke hoogte verkeert en wat beneden hem is. Waardevol kan eerbied zijn, in zover als deze vrijwillig is en dus bij de mens van binnenuit komt. De eerbied voor wat hoger is, kan tcrt uiting ko men tegenover uitzonderlijk goede mensen, als eerbied voor hun levens wandel en deugd. Dat is eerbied voor 'ets wat groot is op zedelijk gebied Tevens kunnen we eerbied gevoelen voor iets wat ruimtelijk groot is: een groot gebouw, een groots panorama, de sterrenhemel. Andere kanten van eer bied zijn: eerbied voor de ouderdom en voor de schoonheid. Een tekort aan eerbied voor wat ge lijk met ons staat hebben we ervarer in de laatste oorlog: eerbied voor wat ónder ons is komt o.a. tot uiting in ons gevoelen, niets te mogen doden zonder oorzaak. Toch is daarmee de eerbied niet vol ledig gekenschetst: wij kunnen óók eerbied hebben voor wat ons onbe kend is, voor het mysterieuze. Spr. wees erop, dat bij vermeerdering van onze kennis de grens tussen het be kende en het onbekende juist grotei wordt in plaats van kleiner. Er is ook eerbied voor de dood, tot uitdrukking gebracht in het zwijgen bij teraardebestellingen. Tenslotte de religieuze eerbied Hu manisten aanvaarden doorgaans de goddelijke personificatie niet, maar dikwijls vervult het hen met eerbied, dat ze zedelijke normen kennen, die van buiten henzelf schijnen te komen, a h.w. uit een centraal beginsel. „Is eerbied nu iets goeds?" vroeg spr. zich af. In t algemeen wel, maar eerbied kan misplaatst of overdreven zijn. Als voorbeeld kan gelden (over dreven) eerbied voor personen, die een bepaald politiek streven symboli seren. Spr. besloot met de wens, dat hij nooit tot een samenleving zou behoren waarin geen eerbied voor het ware. het schone, het goede en voor de medemens aanwezig zou zijn. In het zwakstroomlokaal van de Ma- rinemonteursschool, in het gebouw voor de Technische Opleidingen der Ko ninklijke Marine te Amsterdam, is Vrij dagmiddag een gedenkplaat onthuld Zij is geflankeerd door twee wandborden, waarop de namen vermeld staan van de zes en vijftig monteurs der Konink lijke Marine, die in de tweede wereld oorlog zijn gevallen. De gedenkplaat werd onthuld door de ere-voorzitter van het voorbereidend comité, de hoofdoffi cier-monteur H. T Boerke. De comman dant van de Technische Opleidingen, de kapitein-luitenant ter zee t.d. J. B. P. Haanappel, sprak een herdenkingsrede uit. Voor de eerste klasse damcompetitie had in Schagen een beslissingswed strijd plaats tussen HDC U uit Den Helder en DDD IL Het is een spannen de strijd geworden, waarin de punten werden gedeeld. De gedetailleerde uitslag was: HDC DDD: MolemaPeerdeman 02, Kwast Joma 20, OttevangerLangras Jr. 02, BouwmanStam 11, Zijdeveld —Bijwaard 20, WierenLangras Sr. 1—1, OoijenMiedema 02, Sloot- Wijn 20, VinkBakkum 02, Post Veen 20. Totaal 1010. slotte eind November 1943 slaagde, en zijn uitwijken naar Polen, waar hij vooral in verband met het uit de weg ruimen van een Duits officier, als vo gelvrij verklaarde, door de Gestapo werd nagejaagd. Ondanks de chaotische en uiterst ge vaarlijke toestand als gevolg van de bloedige, in het begin van Augustus 1944 in Warschau uitgebroken revolu tie, heeft de heer Douw van der Krap op verzoek van de leider der Philips- fabrieken aldaar, de zware verant woordelijkheid voor fabrieken en per soneel op zich genomen en de evacua tie van het personeel naar Nederland mede geleid. Na zijn terugkeer in September 1944 in Nederland heeft hij wederom op on verschrokken en voortvarende wijze met verzetsmannen deelgenomen aan de gevechtshandelingen der Britse luchtlandingstroepen in en om Ooster beek, waarna hij onder zeer moeilijke omstandigheden in de nacht van 21 op 22 October 1944, ingedeeld bij een groep der 1ste Airborne-divisie ten Zui. den van Renkum, over de Rijn naar hét reeds bevrijde deel van Nederland uitbrak. Hij heeft doorlopend in de moeilijk ste omstandigheden met totale wegcij fering van eigen persoon en belangen, blijk gegeven van zijn drang om aan de strijd tegen de vijand deel te nemen. De coaster „Trude" heeft Zater dag de reis naar Kopenhagen voortge zet. De mijnenveger Hr. Ms. „Room pot" kwam Zaterdag van Borkum en werd doorgeschut naar het Bassin. De kabellegger .Poolster" van de PTT, die werkzaamheden heeft ver richt aan de telefoonverbinding tussen Vlieland en Terschelling, liep Zater dagmiddag de haven binnen. Het is morgen hoog water 'om 10.55 en 23.00 uur, en laag water om 5.10 en 17.05 uur. De handbalvereniging JHC had Zon dag een drukke, maar ook een succes volle dag. Het eerste elftal van JHC speelde een uitwedstrijd tegen DES 1 (Sint Maarten). Ook de JHC adsp. speelden tegen DES adsp. Beide elftal len behaalden een 1—1 gelijk spel. Het tweede elftal van JHC speelde uit te gen Nieuwe Niedorp 2. Ook deze da mes kwamen met een gelijk spel (2—2) terug, maar dit elftal had aan deze uitslag genoeg om zich kampioen te mogen noemen. De kampioensvlag wapperde uitéén der auto's, waarmee de dames terug keerden en in café „Prins Hendrik" verzamelden ze zich om het kam pioenschap nog even te memoreren. Gefeliciteerd, dames! 13. Pim, Pam en Pom hebben de richting die het bord aangaf, gevolgd en staan even later voor een groot hek Een grote pij wijst naar de erepoort, die er staat opgesteld. Enboven op die poort staat met grote letters: LUI1 EK- KERLAND. Werklieden zijn nog druk bezig om de laatste hand aan de ver sieringen te leggen. „Nou, hier is het" roept Pim vrolijk. „Wetsnavel, je hebt toch gelijk! Kom laten we naar binnen gaan". Maar, dat is niet zo gemak ke lijk! Een woedende portier komt op hen afgestormd. „Hé. hé, dat gaat zo maar niet! Kunnen jullie met lezen? Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. En. bovendien zijn we nog niet eens geopend. Morgen openen we om 12 uur en geen minuut eerder!" _,„„i rint het conterjeitsel van de heer Tom Borger- flet is nietde eer Dit plaatje diepten w\) ov uit ons ding in ons Het lijkt niet meerf Inderdaad is archief en men zal misschien JS haar wat minder „Tom" inmiddels v-at ou er hem goed aankijkt, weet dat hij nog aezeijae ay mmenwerlcinn met andere amateur-artis- TiSZSÏ ti'm C S.o „en ,«k. te vervangen, neeji vj Toen de nerveuze spanning van de oorlog achter Je mg was, had ook Tom Borgerding minder be hoefte om zich voor een volle zaal met mensen uit te leacn en potsen te maken in een costuum, waarin alle mogelijke wiskundige figuren en alle kleuren van de regenboog waren verwerkt. Maar zijn belangstelling voor alle vor men van toneel en cabaret is niet verminderd. Een enkele maal treedt hij nog op als regisseur en kort geleden nam hij op verzoek van het Niwin-comité zitting in de jury van de toneelwedstrijd Want vast staat, dat men nooit tevergeefs een beroep op hem doet. En aangezien zovele mensen maar al te dikwijls geneigd zijn om te zeggen„Laat een ander het maar opknappen, ik leef mijn eigen leventje", kan het geen kwaad ook Tom Borgerding eens voor het voetlicht te halen als een man, die overloopt van activiteit Daarin schuVt voor hem een stuk levensvreugde, dat velen hem kunnen benijden. Wie hem wat beter kent, weet dat Tom Borgerding zo'n merkwaardige figuur is, die zich zo nodig naar de mening van anderen weet te schikken, maar die zyn eigen stand punt vurig weet te verdedigen. Zijn zelfstandige natuuT deed hem ver langen naar een eigen bedrijf, desnoods wat kleiner dan het grote filiaal, waarvan hij bedrijfsleider was. Hij is daarin nu geslaagd en Zaterdag is „Tom Borgerding's Kousenreparatiebedrijf" in de Keizerstraat aan de Helder se middenstand toegevoegd. Wij zijn eens wezen kijken, maar.... zagen nog niet veel Er werd nog ontzaglijk hard gewerkt en ieder ander dan Tom. Borgerding zou gezegd hebben: „Laten we het maar een weekje uitstellen."' Haar Tom zei optimistisch: Kom morgen voor eens kijken, het komt dik voor elkaar, 's Nachts zijn de uren dubbel lang en je krijgt geen aanloop!" Wij meenden dit te moeten aanvoelen als een steek onder water en wij besloten uit wraak nimmer een steek aan onze nylon-kousen te laten zetten in dit bedrijf. Nog liever lopen we met gaten dan te laten spotten met onze activiteit.Maar, we zijn Zaterdag nog even gaan kijken en hebben Tom alles vergeten en vergeven, want de zaak was piekfijn in orde! Behaalde vorige week KVH ongeslagen het kampioenschap in de afdeling B. nu waren het Vrijdag de officieren van het KIM die dezelfde mooie prestatie^ leverden. Het kampioenschap werd behaald na hun overwinning op Openbare Werken (437). De officieren waren veel te sterk voor hun tegenstanders, maar die verdienen toch een pluim voor hun kranig doorzetten. Openbare Werken heeft in deze competitie veel geleerd, en zij zal volgend jaar zeker van zich doen spreken. Al zijn de kampioenen bekend, de strijd om de tweede en derde plaat sen In beide afdelingen is er niet min der spannend om. In afd. A vechten Adelb, n, Helder, Zeemacht I en HAV om twee plaat sen, In afdeling B zijn het Zeemacht n, WSV en Adelb. I. Helder en HAV lieten Vrijdagavond een veer door respectievelijk te verliezen van Zee macht I en Adelb. II. De uits'agen waren: Zeemacht IHelder 2216); Adelb. II—HAV (18—9) De WSV bleef in de running door van de nieuwe ploeg van de Sport school te winnen (2714). Het spel van de nieuwelingen is ons beslist meegevallen. Ten slotte won KVH in een aanvan kelijk fraaie wedstrijd van Adelb. 1 (3014). Hopelijk hebben de Adel borsten uit deze partij geleerd hoe er gedekt en gedoeld moet worden. Het eerste heren-elftal van Hermes heeft gisteren een 2-1 overwinning be haald op Zandvoort 2. Het was op het zware veld bijna niet mogelijk goed hockey te 6pelen. De gelukkigste heeft de wedstrijd gewonnen. Met de rust was het 1-0 voor de gasten. Ver- faille en Bakker wisten ver in de twee de helft ieder een doelpunt te scoren. De eerste plaats is voor onze stadgeno ten nog steeds bereikbaar. Hermes 2 (heren) zegevierde met 4-3 over B.M.H.C. 6. Hermes had in deze wedstrijd vrouwe Fortuna op zijn hand. De rust ging in met een 2-1 voorsprong voor onze stadgenoten. Beide doelpun ten werden gemaakt door Pottinga. Na de thee bracht Vreugdenhil de stand op 3-1. Het werd 3-2, en uit een korte hoekslag 4-2. De Bloemendalers wisten daarna nog een doelpunt te maken Hermes 2 bleef aan de kop van de af deling. Eechtrop speelde gelijk. In de kop is de stand: Hermes 2 11-18: Eech trop 11-16. Hermes 3 (heren) won met 3-0 van Zandvoort 4. Dasbach (2) en Broekhui zen maakten de doeipunten. Hermes 4 verloor met 3-0 van Eechtrop 3. Hermes 1 (dames) heeft in een uit stekende wedstrijd gelijk gespeeld te gen HI.C. 1 (0-0). Volgende week komt H.I.C. naar Den Helder. Dat wordt dus de grote wedstrijd De stand is: Hermes 11-19, H.I.C. 10-17, V.V.V. 11-18. Hermes a won met 5-1 van H.I.C. c De doelpunten kwamen van de sticks van Bea Kramer. Henny de Jonge S nie van Buren, Els Nelis en Tinv Gas telaars. De stand is: Strawberries a 6-10 Hermes a 5-8. Verder kregen wij binnen: Alkmaar- Adelborsten 42. maar- Off. KIM 10 10 0 0 Adelb. II 10 7 0 3 Helder 10 6 0 4 Zeemacht I 9 5 13 HAV 9 4 18 Hermes 10 1 0 9 Gem. W. 10 0 0 10 Afdeling A. 20 293-110 236-139 203-145 218-151 158-134 77-260 78-324 14 12 11 9 2 0 K.VJS. W.S.V. Zeemacht Adelb. I G.S.S. F.A.C. Afdeling B. 16 291-86 150-171 153-138 172-158 146-261 94-204 deze 10 8 7 7 I Het wedstrijdprogramma voor luidt: Woensdag 8 Maart 20.00 uur Zee macht IIK.V.H.; Vrijdag 10 Maart 18.45 uur H.A.V.—Oft K.LM.; 19.40 uur HelderAdelb. II; 20.35 uur Adelb. I— F.A.C.; 21.30 uur HermesZeemacht L VISSERIJBESOMMINGEN 1JMUIDEN De besommingen van Zaterdag wa ren: KW 83 f 4550; KW 19 f 4730; KW 67 f 4250; kustvissers IJM 228 f 1290; IJM 229 f 1090; IJM 230f 1850; IJM 52 f 1380; HD 125 f 2190; KW 92 f 780. De aanvoer bedroeg 980 kisten. De prijzen per kilo waren: gr. tong 2.15—2.10; gr. midd. tong 2,25—2,10; kl. midd. tong 2—1,80; tong I 1,29—1,21; tong H 0,72—0,63; tarbot I 2—1,80; De prijzen per vijftig kilo; tarbot IV 4543; gr. schol 59—42; gr. midd. tong 5552» tong II 228; schar 145; bot 116; kl. midd. tong 6345; kL I tong 48—21; gr. gul 3934; midd. gul 36; wijting 14 —7. Prijzen per 125 kilo: kabeljauw 128 —90. SCHEEPVAART IN FEBRUARI In de afgelopen maanden passeerden 299 schepen het Noordzeekanaal op weg naar Amsterdam; 11 naar Zaan dam, 2 naar Spaarndam en 1 naar Be verwijk. In omgekeerde richting voe ren 307 schepen van Amsterdam, T van Zaandam, 1 van Spaarndam en 2 van Beverwijk. In de buitenhaven van de Hoog ovens werden gedurende Februari 11 schepen met erts (inhoud 108.051 m3). een teerlader (inhoud 20.495 m3) en een teerlosser (inhoud 1.118 m3) bin nengebracht. Voor de binnenhaven der Hoogoven* kwamen uit zee om ijzer te laden T schepen (inh. 20.514 m3), van Amster dam om ijzer te laden 8 schenen (inh. 26.052 m3). Uit zee kwamen om steen te lossen 5 schepen (inh. 10.385 m3) en om kunstmest te laden 1 schip (inh. 450 m3>. Voor de papierfabriek kwam uit zes schip om hout te lossen (4715 m3)# met cellulose arriveerde eveneens 1 boot (4771 m3). Maart Spruiten (gescb.) •0-1,22; Sprui'en (ongesch.) 40 „75; Prei 6a" t-04; Witlof 37-56; Waspeen 39-48; Rabar ber (bos) 54 -68; Groene kool 21-47; Boeie- kool 37-58; Rode kool 10-18; Gele kool 2S- 28; Breekpeen 6-11; Uien 32 45; Sjalotten -0—32; Kroten 6-7; Knolselderij 20-35.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2