Stad en Omgeving, In memoriam dokter M. J. W. Rienks, oud-directeur van de G.G.D. Groninger avond met het blijspel „De Laidjeszanger" WSV en Adelborsten 2 in de finale van de basketbalcompetitie Op 63-jarige leeftijd te Leiden overleden Tussen Haaks en Kuifje De nieuwe fregatten voor de Kon. Marine Vereniging nam afscheid van het echtpaar Albers Puzzelende wandelaars doorkruisten de stad Hermes 2 (heren) won en werd kampioen Vrijdag in de Sportschool weer volop spanning HCSC en jong Holland deelden de punten De Koninklijke Marine en de conferentie te Djakarta Tweede winterconcert van het Helders fanfarecorps Trainingsritten van DOK Deze zomer zevendaagse boottochten Algemene Militaire Pensioenbond demonstreerde Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Wieringen Schoolkinderen op de planken De laatste eer Schaatskampioenen gehuldigd MAANDAG 13 MAART 1950 hinderd. De ingebruikneming geschied de in stilte. Het gebouw heeft in de oorlogsjaren en nog meer in de jaren na de bevrijding grote diensten bewe- Na een langdurig ziekbed is Vrijdag zen voor de geneeskundige verzorging van de gemeente Den Helder. Dokter Rienks had zijn liefde ver pand aan de armenpractijk. Cursussen voor zusters gaf hij met groot ent housiasme. Velen slaagden door zijn toedoen voor hun veroleegstersexamen Hij was een gewaardeerd consulent •p 63-jarige leeftijd te Leiden overle den de heer Martien J. VV. Rienks, oud directeur van de gemeentelijke genees kundige dienst te Den Helder. Dokter Rienks studeerde in de ge neeskunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1914 zijn artsendi ploma behaalde. Gedurende en na zijn studietijd was hij enige tijd assistent bij prof. Kan op de keel-, neus- en oor- heelkundige kliniek. De daardoor ver kregen kennis maakte het hem later «nogelijk, aan de geneeskundige dienst der Koninklijke Marine de helpende hand te bieden, toen deze aan het eind van de twintiger jaren niet beschikte over een eigen keel-, neus- en oorarts voor het marinehospitaal. voor de verloskunde in deze gemeente Rode Kruis. Naast zijn geneeskundig leven ge bood zijn sociale inslag hem. deel te nemen aan de werkzaamheden van het Rode Kruis hier ter stede. Hij activeer de in 1922, tezamen met anderen, dit werk. Hij was bestuurslid van de af deling en commandant van de Colon ne. Het hoofdbestuur waardeerde ziin werkzaamheden als zodanig door de toekenning van het Kruis van Ver dienste. Ook voor de Padvinderij maakte hij zich verdienstelijk, door als troepenarts te fungeren. Dokter Rienks werd in 1943 door de Duitsers gevangen genomen en naar het kamp te Amersfoort gebracht. Na een korte gevangenschap werd hij ernstig ziek en moest hij zijn functie te Den Helder neerleggen. Aanvankelijk trad beterschap in, maar in de barre win ter van 1944'45 stortte hij in. Sinds dien is hij bedlegerig gebleven. Zijn oud-patiënten, collega's en vele anderen te Den Helder zullen met gro te waardering aan persoon en werk van dokter Rienks terugdenken. De crematie zal morgenmiddag om twee uur plaats vinden te Westerveld. HET OUDE KUSTWACHTTORENTJE te Huisduinen is de vorige week gesloopt Wjj maakten dit plaatje, toen twee arbeiders bezig waren het vlatform weg te branden. Op het ogenblik is van het ijzeren bouwsel weinig meer te vinden dan wat schamele brokken. De rest is getranspor- teerd naar de Hoogovens te Velsen. Op Vrijdag 24 Maart zal op de Rijkswerf worden aanbesteed het uit voeren van circa 28.000 m3 baggerwerk in de voorhaven- der Zeedoksluis, het Natte Dok en de Binnenhaven. Zaterdagmiddag kwam de Engelse lijnboot „Goldfinsh" onderweg van Harlingen naar Londen, op de rede in afwachting van beter weer. Ook het Nederlandse motorschip „Do rinda", met een lading lompen onder weg van Rotterdam naar Rostock. kwam Zaterdagmiddag op de sede bij leggen. De lijnboten „Haskerland" en ..Birmingham" ankerden gistermiddag op de rede en zetten na enkele uren hun reis van Harlingen naar Londen voort Het is morgen hoog water om 4.10 en 16 40 uur, en laag water om 10.15 en 23 25 uur. V' DOKTER RIENKS t .vooruitziende blik.,.. Na zijn studie vestigde dokter Rienks zich als huisarts te Koudekerke. Zijn sociale inslag dreef hem in 1919 ertoe, te Den Helder de functie te aanvaarden van directur van de gemeentelijke ge neeskundige dienst, tevens als arts be last met de armenpractijk. Zijn werkgelegenheid was niét luxu eus. Hij moest op de trappen van een oude barak van het vroegere gemeen te-ziekenhuis aan de Kerkgracht zijn spreekuur houden. Na enkele jaren gelukte het hem. voor deze werkzaam heden de beschikking te krijgen over de oude gemeente-apotheek aan de Kerkgracht. Deze verandering, die hij bewerkstelligde, was reeds een aan zienlijke verbetering. Hij droeg ertoe bij, dat het voorma lige gemeente-ziekenhuis, dat sinds lang niet meer aan de eisen des tijds voldeed, werd overgebracht naar de burgerafdeling van het marine-hospi taal aan de Buitenhaven. Hij werd hoofd van deze afdeling. Noodziekenhuis. Toen in Juni 1940, na het uitbreken van de oorlog, een noodtoestand intrad op ziekenhuisgebied hier ter stede, droeg dokter Rienks er veel toe bil. dat een oplossing werd gevonden, ondanks de moeilijke omstndigheden. waarin de gemeente Den Helder verkeerde. In de school te Julianadorp werd een noodziekenhuis ingericht, dat weldra in werking kon treden Door het totstandkomen van dit noodziekenhuis, waarin een goed in strumentarium aanwezig was, was het o m. mogelijk, dat direct na de be vrijding in 1945 de gemeente Den Hel der kon beschikken over een zieken huis in de plaats zelf De vooruitzien de blik van dokter Rienks had dit mo gelijk gemaakt, aangezien het in 1945 vrijwel onmogelijk was om aan in strumentarium, inrichting etc te ko men. Een groot voorecht was het voor hem. toen het hem mocht gei"kv»n een nienw G. G. D gebouw aan de Midden weg te doen bouwen. De inwijd-nT van dit nieuwe, zo mooie gebouw werd door het uitbreken van de oorlog ver- Omtrent de ..destrover-escorts", wel ke door de Verenigde Staten aan de Koninklijke Marine zullen worden overgedragen en die in de Koninkliike Marine als „fregatt-n" zullen worden geclassificeerd, kan thans worden me degedeeld. dat zii behoren tot het z e „Bostwick-tvpe". De schepen van deze klasse hebben een standaard-waterver plaatsing van 1249 ton de afmetingen ziin. grootste lenrip 93,27 meter, breed te 1121 meter en dieoeane 3 25 meter Z1'! zijn bewaoend met drie kanous van 7,6 cm. twee mitrailleurs van 40 mm en vier mitrailleurs van 30 mm als mede een aantal laneeerinrirMiogen voor dientebommen De tomedebewa- pening bestaat uit een drioUn<*-lanePor- buis voor 53 3 cm tornedo's De sche pen ziin voorzien van diesei-eleetrisehe voortstuwing met epn maehinevermo- gen van 6900 APK. waarmede e»n grootste snelheid van '0 en een vol te houden vaart van 19 mijl kan worden behaald. De oorlogsbemanning be«taat uit 229 kennen Op 15 Maart zal de eerste ploeg Nederlands marinen-r-oneel be stemd voor het overvaren van deze schenen, naar de Varenjede Staten ver trekken De eerste twee spenen, wel ke zullen worden overgedragen, zijn USS „Rinehart" en USS „Burrows". Op de avonden van de Groninger vereniging „Stad en Ommelanden" blijkt telkens weer, dat de Helderse Groningers een hechte gemeenschap vormen* waarin een uitstekende sfeer heerst. Dat hoort men ai aan de enthousiaste manier, waarop het mooie „Grunnens Laid" wordt gezongen. Ook Zaterdag avond zongen de Groningers, na het openingswoord van de heer Lenstra, hun volkslied uit volle borst mee. En toen hebben zjj een paar uur genoten van „De Laidjeszanger", een Gronings blijspel In drie bedrijver, dat door de eigen toneelgroep werd opgevoerd. De regisseur, de heer J. Norden, zei in zijn inleidend woord terecht, dat men geen dollek lucht moest verwach ten. Het was oen echt blijspel in die zin, dat het gehele stuk werd geken merkt door een opgewekte toon en 'n blijmoedig einde. Enkele uit het le ven gegrepen problemen komen erin voor, die echter niet op diepzinnige wijze worden uitgewerkt, maar meer met de echte Grmingse humor, die natuurlijk deze avond de harten bij zonder heeft verkwikt. Het was geen gemakkelijk stuk, omdat de handeling niet altijd even boeiend is, en er dus veel op het spel aankomt De tonelis ten hebben dat wel begrepen, want zij bleken hun rollen terdege te heb ben ingestudeerd. Niemand nam het hun kwalijk, dat de souffleur toch een enkele maal moest ingrijpen. Het stuk werd rustig afgewikkeld, en zou naar wij menen, nog aan spanning hebben gewonnen, wanneer men in een even hoger tempo had gespeeld. De heer Timan, die overigens de sympathieke rol van „De Laidjeszanger" zeer ver dienstelijk uitbeeldde,, heeft dat tem po wei een beetje gedrukt. De heer Oltman speelde zijn rol van Jan Mul der iets minder krachtig, maar het tempo waarin hij dat deed was goed. De figuur van Geert Mulder, de broer van Raint „de laidjeszanger" en de vader van Jan, gespeeld door de heer Degenen, die niet wisten dat de mo torclub „Den Helder en Omstreken Zaterdagavond een betrouwbaarheids, wandeltocht organiseerde, zullen wel vreemd hebben opgekeken, toen zij et telijke dames en heren door de stad zagen wandelen, gewapend met papier en potlood, soms ook met een zaklan taarn. Het is een heel aardige tocht geworden, waaraan de deelnemers pret tige herinneringen bewaren. De start verliep zeer vlot. Om pre cies acht uur vertrok c'e eerste deel neemster van het clubhuis ..Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht waar een gezellige drukte heerste Met een tijdsverschil van één minuut start ten de deelnemers, beurte ings een dame en een heer. De dames mcesten een pai-cours van vier kilomete. lopen, de heren vijf kilometer. Zij kregen daar voor een uur de tijd. Voordat de laatste deelnemer ver trokken was, had de eerste het par cours reeds afgelegd, en wel precies op tijd, waaruit wel bleek dat de route goed was uitgezet Niettemin hadden verscheidene deelnemers moeite met het lezen van de aanwijzingen, waar door zij lichtelijk verdwaalden. Natuur lijk verhoogde dat de spanning. Er wa. ren enkele deelnemers uit Alkmaar die meer met een dergelijk bijltje had den gehakt en daardoor maar weinig strafpunten opliepen, ai bevonden zij zich op vreemd terrein. Nadat de voorzitter, de heer Govers. de vele prijzen had uitgereikt sprak namens de Alkmaar'ers de heer Coljé die tot zijn vreugde kon vertellen dal deze avond enkele nieuwe leden var zijn club had opgeleverd. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur van de motor club „Den Helder en Omstreken" op een uitbreiding van het ledental rekent Met des te meer succes zullen dan dr volf-nrte evenementen worden georg- nisesrd. Hekman, had het zorgelijke en ietwat wrange, dat door de schrijver was be doeld. Aardig was het om te zien hoe zijn vrouw Trientje (mevr. Wiersema) langzaam maar zeker veranderde van een onverzorgd wijfje tot een frisse jonge vrouw. De heer Steeman, die de grime had verzorgd, behaalde eer aan de „olie meester", die door de heei; Komduur met veel begrip op de plan ken werd gezet. Mej. Komduur leverde als het dienstmeisje Sientje dikwijls pittig spel en ook mevr. Nienhuis als Gré van der Kolk (de dochter van Geert I.Iulder's collega-wethouder) droeg bij tot het succes van de opvoe ring. In de loop van de avond nam de vereniging afscheid van de trouwe le den de heer en r evrouw Albers. die binnenkort emigreren naar de Ver enigde Staten. De heer Albers, die de heer Lenstra voor diens hartelijke woorden bedankte, wekte alle leden op, zoveel mogelijk bij te dragen tot de groei en bloei van „Stad en Omme landen". Na afloop werd met muziek van de Musical Ramblers nog een poosje ge danst. Het tweede heren-elftal van Hermes is gisteren kampioen geworden. Dit team bevocht een 4—1 overminning op Hoorn 1. Vooral in de eerste helft was Hermes goed op dreef. Slemmer profi teerde al direct van een misverstand in de achterhoede van de gasten (1-0). Even later maakte Vreugdenhil er 2-0 van en vlak voor de rust zorgde Last drager voor het derde doelpunt. In de tweede helft was Hoorn sterker, doch het was Slemmer die weer scoorde (4-0) Kort voor het einde maakte Hoorn het meer dan verdiende tegen- punt '41). Na afloop van de wedstrijd mochten aanvoerder Lastdrager en zijn mannen bloemen in ontvangst nemen Vanzelf sprekend ontbrak ook het kampioens- wimneltje niet. Hermes 2 speelde twaalf wedstrliden. waarvan er negen werden gewonnen en twee geliik ge- soeeld Het elftal dat deze prestatie le verde bestond nagenoeg de gehele eomoetitie uit Holdorp. Dijkshoorn en Van Bijnen: Van nrimmelen. Van Die nen en Van Wolfe-en: Vreugdenhil Roerman. Pottinga. Slemmer en Last drager. De reserves waren Brandjes en Van der Mark Hennes 1 (heren) verloor in een ,„pinie fraaie wedstriid mef 1—0 van VW 2. Hermes 3 zegevierde met 101 ovér Strawbe-ries 5 De stand in de koneroen is hier: Hermes 3 1117: Kraaien 3 1016: Ever Swift 1 1013 Het eerste damesteam van Hermes heeft epn oraohtige wedstriid gesnoeid tegen HtC 1 Het werd een geliik snel (11) Met de rust was de stand 10 voor Herm?s door *n doelpunt van mej. Olv De spanning is hier ten ton ge stewen. De stand is Hermes 1 1220: trv- 1 1118: VW 11—16 Hermes 2 (dames) ro°°lde geliik te- wen T-Tsvogels 2 (11). Deze wedstriid heeft uitgemaakt dat de dames van *t 'weede dewradatiewedstrijden zullen mneten roeien De Hermes-meisjes wonnen in Wor- merveer met 21 van Kraaien a Hen- nv de Jonwe scoorde beide doelnunten Hier is de stand: Strawberries a 912- Hermes a 610; Amsterdam c 68. Afd. A. Door in een voor rust veer aantrekkelijke wedstrijd van Helder te winnen (16—0), verzekerde Adelborsten n zich van een plaats bij de eer. ste drie en dus in de finale. De strijd voor de derde plaats is echter nog heel open. Alleen Zeemacht I kan Adelborsten n nog bereiken en zelfs da tweede plaats innemen. Dan moet echter gewonnen worden van Off. K.I.M. en Adelborsten n. Het is echter onwaarschijnlijk, dat zij beide Wgdstrjjdeo zullen winnen. Voor de beker ontving HCSC Zater dag Jong-Holland I uit Alkmaar. Wij waren nieuwsgierig, hoe HCSC het er tegen deze vierde klasser zou af brengen. Onze stadgenoten hebben ons niet teleurgesteld. HCSC begon met de wind mee. Bei de partijen verkenden eerst eikaars krachten, maar al spoedig zagen we de eerste goed opgezette aanval van HCSC. Het schot ging echter hoog over. Bais gaf een pass naar rechts. Veen aarzelde niet en gaf direct door naar P. Ruiten, die een hard schot in zond, dat de keeper met moeite over de lat kon werken. Jong Holland be schikte over goede backs, die ook de handen vol hadden. Na 20 minuten spelen zagen we de bal goed door de middenlinie opbrengen. Veen plaatste naar P. Ruiten en deze gaf een trough- pass naar Hasselbach. Na goed door zetten wist deze HCSC de leiding te geven (10). Jong-Holland probeerde gelijk te maken, maar de voorhoede was machteloos tegen de HCSC-ver- dediging. Direct na het begin van de tweede helft, ging Jong-Holland op het doel van HCSC af. Men vond Graaf op zijn post. Hoewel HCSC nu de wind tegen had, deed dit aan hun aanvallen niets af. Na een half uur spelen beging een back van HCSC een kleine overtreding in het beruchte gebied. De scheids rechter gaf hiervoor een strafschop. Jong-Holland bracht hiermee de par tijen op gelijke voet. O.L was dit te zwaar gestraft. HCSC liet zich niet ontmoedigen en J.-H. kwam er nietde Marinevoorlichtingsdienst, niet in de meer aan te pas. Een voorzet van Bak- bedoeling ngelegenheden, die speci- Verliest Zeemacht I beide wedstrij den, dan kan het nog belaagd en voor bij gestreefd worden door Helder, dat, wanneer het zijn resterende wedstrijd van H.A.V. wint, dan met één punt meer kan eindigen en zich dus als derde in de finale kan plaatsen. Ook H.A.V. heeft echter nog een kans, hoe wel zij die lang niet ln eigen hand heeft. Daarvoor moet Zeemacht X zijn laatste twee wedstrijden verliezen en moet men zelf winnen van Helder en Gem. Werken. In dat geval zou H.A.V. nog gelijk komen met Zeemacht I en is een beslissingswedstrijd noodzake lijk. Er is dus voorlopig nog voldoende spanning. De Off. K.I.M wisten Vrijdagavond hun ongeslagen record te handhaven door met 2511 van H.A.V. te win nen. Zeemacht I won van Hermes met 30—21. De tegenscore geeft reeds aan, dat de hockeyers er „bij" waren. Het veldspel van Hermes gaat zien derogen vooruit, ook het doelen is be ter geworden. Afd. B. Voor deze afdeling wer den de afgelopen week twee wedstrij den gespeeld. K.V.H. ging door met winnen, ditmaal ten koste van Zee macht H (2213). Adelborsten 1 won slechts op het nippertje van FAC. Met de rust leek het of Adelborsten I een zekere overwinning tegemoet ging, maar na de rust liepen de FAC- ers van 157 in, en zij namen zelfs een voorsprong (2017). De laatste minuten verliepen onder hoogspan ning en ten slotte won het tempo van de Adelborsten het Zij wonnen met 2522. Door deze uitslagen zag W.S.V., dat zelf vrij was, zich auto matisch in de finale geplaatst Daar Zeemacht n en Adelb. I hun laatste wedstrfld tegen elkaar spelen, kunnen de Werfsporters nog maar door één van deze twee teams worden belaagd. Vrijdag komt dus de beslissing wie de derde gegadigde zal zijn. Het zal spannen ln de Sportschool. Het ligt aldus een mededeling van ker werd door Ruiten in het doel ge kopt, maar dit doelpunten werd afge keurd. Een door Veen prachtig geno men corner werd ingekopt, doch sprong van de onderkant van de lat het veld weer in. Wat HCSC ook pro beerde, steeds versperde een been of de paal de weg naar het doel. HCSC is nu uitgebekerd. Jong-Holland kreeg meer dan haar toekwam met dit 11 gelijk speL In Alkmaar speelde HCSC 2 tegen Jong-Holland 2 en verloor met 12. HCSC 3 won met 21 van J.-Holl. 3. Adsp. a zagen geen kans van hun clubgenoten adsp. b te winnen (1—1). Adsp. c wonnen met 50 van HRC h. De welpen verloren met 01 van de Helder-welpen. Op Zaterdagavond 18 Maart geeft het Helderse Fanfarecorps onder leiding van de heer J. Bruul in Casino het tweede winterconcert Uitgevoerd wor den de marsen „Houdt moed" van Beekhoven en „Helden der zee" van Hartman, de ouverture Romantique van Kéler Béla, een potpourri van Strauss-walsen, het karakterstuk „Op een Perzische markt" van Ketelbey en een selectie uit de „Vogelhandler" van ZeUer. Na de pauze wordt een opvoering gegeven van de klucht „Er ligt een zwarte vrouw op uw huis!" D.O.K. hield Zondag zijn eerste trai ningsritten. Hoewel er veel wind stond, en er een flinke hagelbui viel, waren de tijden niet slecht. Het gemiddelde per uur bedroeg drie en dertig kilometer. De vijftienjarige Bos wist in de C-klasse op de tweede prijs beslag te leggen. Hij reed goed. De uitslagen waren: A- klasse. 1 C. Ris, 2 J. Bijl; B klasse, 1 Porsius. 2 Zijp. 3 Neeve; C -klasse, 1 Zegers, 2 Bos, 3 Zwart fiek de Konnklijke Marine betreffen, op de a.s. Conferentie van Ministers in Djakarta te bespreken. Talrijke onder werpen, de marine betreffende, zijn tij dens het vorig verblijf van de Staats secretaris in Indonesië in besprekingen, die zich door een zeer goede geest kenmerkten, geregeld. De problemen voor de samenwerking in de verre toe komst zijn veelomvattend en de daar voor ter conferentie beschikbare tijd wordt onvoldoende geacht In dit ver band kwam tijdens zijn laatste bezoek de Staatssecretaris met de Minister van Defensie der R.I.S., de Sultan van Djokja, overeen, dat daarover na de conferentie de besprekingen zouden worden geopend. Zoals bekend, kan de Nederlandse Minister van Oorlog en Marine in verband met de vergaderin gen het Atlantisch Pact betreffende, de Conferentie te Djakarta niet bijwonen. De competitiestanden zijn nu: Afd. A: Off. K.I.M. 11 11 0 0 22 Adelb. H 11 8 0 3 16 Zeem. I 10 6 1 3 13 Helder 11 6 0 5 12 H.A.V. 10 4 1 5 9 Hermes 11 1 0 10 2 Gem. W. 10 0 0 10 0 Afd. B: K.V.H. 9 9 0 0 18 W.S.V. 9 5 0 4 10 Adelb. I 9 4 1 4 9 Zeem. II 9 4 0 5 8 G.S.S. 9 3 1 5 7 FJLC. 9 1 0 8 2 Het wedstrijdprogramma voor deze week luidt: Dinsdag 14 Maart 19.30 u. WSV—KVH; Vrendag 17 Maart 18.45 uur HAV—Gem. Werken; 19.40 uur Adelborsten IIZeem. I; 20.35 Adelb. —Zeemacht II; 21.30 uur FAC—GSS. Deze zomer zullen buitenlandse en binnenlandse toeristen met de luxe kruiser „Prinses Irene", die een accomo- datie heeft voor vijftig passagiers een tocht kunnen maken van zeven dagen, die in de hoofdstad begint, over het IJselmeer en de Waddenzee. Tal van plaatsen (Enkhuizen, Texel, Staveren e.a.) worden aangedaan. Van daaruit worden exclusies gemaakt naar beziens waardigheden (Alkmaarse kaasmarkt inpolderingswerkzaamheden Z.O. pol der, Marken en Volendam etc.) De kruiser krijgt een bemanning van twintig koppen. De tochten, die van eind April tot eind September worden georganiseerd, zullen de naam dragen van „See Holland Cruises". „Te lage pensioenen zijn geen sociale rechtvaardigheid". Deze slagzin, ge plakt op de autobussen waarmede Za terdagmiddag honderden leden van de Algemene Militaire Pensioenbond naar Den Haag waren gekomen, was het motto van de buitengewone open bare vergadering, die daar door deze bond werd gehouden. In zijn openingsrede verklaarde de president, de heer W. Klooster, dat de bond door het uitblijven van maatre gelen thans gedwongen is in het open baar te getuigen van de noodtoestand, waarin de gepensionneerde militairen en hun gezinnen verkeren. Verschil lende sprekers leverden in bittere be woordingen critiek op de houding van de regering, die „nog steeds niet haar schone woorden en beloften door da den heeft doen volgen". In een berichtje omtrent de „Stof fenhaven" aan de Spoorstraat schreven wij abusievelijk, dat deze zaak aan de Keizerstraat was gevestigd. andere kant van de berg gezien r.eel - 19. Pim, Pam en Pom hebben eigen lijk al veel te veel gegeten! En nog gend. „En dan zijn ze niet door de rijstebrijberg heen De berg is ook veel dikker dan Z( dachten Wetsnavel heeft hen groot iNom, nog even doorzetten. julli< zijn r zo doorheen", roept hij ben. ii- ,'end. „En danja, wat dan': De aondjes kijken Wetsnavel met een odderige blik aan. Ze kunnen een- lïuti g£L hap ^er door hun keel moedig een stukje van zijn dropvete: krijgen Pom is er w»i TT aangeboden, maar het smaakt hen niet :.an toe. „Wetsnavel hou nu L'r eens zo goed. Toch willen ze doorzet- op", smeekt hft w^rl .r^ 6 ten. Wetsnavel voelt zich prima er. vL. Ik moet ermee Tnh^ n'8 houdt niet op om hen te verte'len van maar niet naar Luüekkerland'"' al die heerlijke dingen, die hij aan de luilekkerland! In de daartoe belangeloos afgestana zaal van de heer A. Klein werd een bijzondere ouderavond van de oJ.s. te Oosterland gehouden. Er werd een af- wisselend programma uitgevoerd door de leerlingen der hoogste klassen. Be- gonnen werd met een vrolijk poppen kastspel, getiteld .„Tan Klaassen als kok". Natuurlijk mislukte de vrolijk» snaak in deze betrekking. Op verma kelijke wijze werd het spel opgevoerd, zodat de toeschouwers er ook plezier in kregen Daarna werden met de kin deren als gangmakers, enkele liederen ook door de ouderen dapoer meegezon gen, zodat er een gezellig stemming ontstond. Na de pauze, waarin de kin deren getracteerd werden, konden de ouders kennis maken met een leerza me schoolfilm over de merkwaardig heden van IJsland's bodem. Als slot nummer van de avond volgde de op voering van het toneelstuk „De kok en de dieven". Ook dit stuk bood tal van komische situaties. De vrolijkheid werd algemeen toen het hele gezelschap tenslotte aan de stoelen vastgelijmd zat Al speelden, evenals in het eerste stukje, de zenuwen ook hierbij een rol. toch kan gezegd worden, dat de kinderen er in geslaagd zijn de ouders een genoeglijke avond te bezorgen, wat de band met de school alleen maar kan versterken. Aan het slot dankte de heer J. Boon allen voor de opkomst en de medewerking. Onder voorzitterschap van de heer F. Boutkes kwam de Wieringer begra fenisvereniging in hotel Veerdig in vergadering bijeen. Uit het verslag bleek, dat op de lijkauto 1200 moet worden afgelost. Ook moet er een gro tere reserve gevormd worden. Op 31 Dec. 1949 telde de vereniging 1201 le den, met een zielental van 3882. Er werd een winst gemaakt van 889 62. De heer Mast werd dank gebracht voor zijn zorgvuldig beheer. Twee le den werden geroyeerd wegens wanbe taling. De aftredende bestuursleden, ds heren Mast en Boersen werden herko zen. Na uitvoerige besprekingen, waar aan de heren Wan maker. B de Vries, F. Llzer en Mast deelnamen, werd met 24—21 stemmen besloten de gezinscon tributie te brengen op 8.40 per jaar. De beide Wieringer schaatskampioe nen Rina Kooy en Nan Rotgans zijn op hartelijke wijze gehuldigd. Namens het huldigingscomité voerde de heer Bos het woord, die behalve de beide kampioenen, de burgemeester en Klaas Schenk een welkom toeriep. De burge meester overhandigde daarna de ge schenken. Rina werd verblijd met een zilveren bonbonschaaltje en Nan ont ving een zilveren asbak Daarbij bleef et niet. want de voetbalvereniging •Succes" schonk, bij monde van de eer Paarlberg. de kampioen een ge- enkbord en Rina kreeg van de iisclub esterland" een krans eiy een vulpen houder De voorzitter van de NVBHS re'^ -i,daarna aatl Rina een zilveren me ml e en aan Nan een zilveren be ier uit. De heer Smits hield vervol- Cai,serie over de iissoort (met iehtbeelden) en na de pauze vertoon de e heer K Keuris eni»e films over s?ort en over de in 1947 gebou^n R h f,n^""ht Tenslotte verkreeg KL f enk- de trainer van de Nederlandss Pioeg. het woord die een interessant rs ag gaf Van de wedstriiden in ^oorwegen en Zweden. Na een op dekkend voord van de heer Jansen werd nog besloten tot oprichting van een afd. Wieringen van de NVBHS-

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2