Leopold: Parlement moet beslissen Kort Bestek B.S.P. HANDHAAFT OPPOSITIE Zeven punten kunnen hiervoor de grondslag vormen Minister Mansholt neemt nieuw ontwerp-Paardenwet terug VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Meerderheid voor zijn terugkeer is verzekerd Vredesconferentie op hoogste niveau Clerus dringt aan op beëindiging Waarom er geen vrede is Vrijdag 17 Maart 1950 75e Jaargang No. 10840 rn Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna CONFERENTIE TE PREGNY TEN EINDE Koning komi niet terug zonder toestemming van parlement DUITSE SMID KWAM ER GENADIG AF Brits voorstel voor Europese betalingsunie Weerbericht Een Roland Holst-Oord te Appelscha? Nieuwe verklaring van Acheson Amerika telt reeds vijf millioen televisietoestellen Een nieuwe Britse hoge commissaris in Duitsland Sir Ivon Kirkpatrick Bommenwerpers ie koop SERETSE KHAMA MAG TIJDELIJK NAAR HUIS BL Hoogeveen is tijdens zandgra- vingen munitie gevonden, die daar vermoedelijk door de Duitsers is ach tergelaten. Zij hadden daar hun kam pen. Van de hunnebedbouwers kan het spul niet afkomstig zijn. Die gebruik ten nog maar stenen knotsen. Zij wa ren nog niet beschaafdScan- Vragen inzake toeslag op pensioenen Maarschalk Tedder voorzitter Britse militaire missie in V.S. BUKJSAU: Koningstraat 7880 Den Heider Telefoon 2345 postgiromimmt-r 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTETN Directie: L bJJLSMA en C KRAK mm TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Kleine advertenties .Juttertjes" tot 15 woor den 1.elk woord meei 5 oent Abonnementen per Kwar taal t 4— r>ij vooruitbe taling. plus incassokosten KONING LEOPOLD DER BELGEN heeft gistermiddag bü monde van zijn secretaris prof. Pirenne aan de voorzitters van de Belgische Kamer Senaat, de heren Van Cauwelaert en Gillon, in aanwezigheid van eerste minister Eyskens verklaard, dat het Belgische parlement moet beslissen, of hij op de troon moet terugkeren. Wanneer het parlement zon besluiten, dat hij van zijn koninklijke rechten dient af te zien, zou de koning aftreden, teneinde ernstige politieke wanorde in het land te voorkomen. derheid van zeven zetels. In de Senaat heeft zjj negen zetels meer dan socia listen, liberalen en communisten sa men, in de Kamer heeft zij twee ze tels minder dan deze partijen. Boven dien is te verwachten, dat enige ko ningsgezinde liberalen, zoals Sabbe en Lahaye, zich bij de katholieken zullen aansluiten. Wanneer de wet op het re gentschap wordt ingetrokken zal de ko ning automatisch in zijn oude rechten treden. In zijn boodschap betoogt Koning Leopold, dat de volksraadpleging op on betwistbare wijze heeft uitgewezen, dat het grootste deel van de Belgische be volking wenst, dat hij zijn prerogatie ven, ondanks zijn lange afwezigheid herneemt. Het is thans aan het parle ment, aldus de verklaring, een beslis sing te nemen en een einde te maken aan de tegenwoordige crisis. Indien het parlement, hierbij voorge licht door het resultaat van de volks raadpleging, mocht beslissen mjj mijn prerogatieven terug te schenken, dan behoort iedereen zich bij deze beslissing neer te leggen. In dat geval behoren de Belgen, evenals ik hetzelf zou doen, de beledigingen te vergeten waarvan zij in de loop van hartstochtelijke pole mieken het voorwerp mochten zijn ge weest en dienen zij zich te verzoenen, teneinde zich te wijden aan de hogere belangen van het land, Leopold III besluit zijn boodschap als volgt: „Laten wij niet vergeten, dat op dit ogenblik de ogen van het bui tenland op Belgie gevestigd zijn. Onze binnenlandse stabiliteit en het prestige eisen, dat het parlement zo spoedig mogelijk een beslissing neemt". Nadat Pirenne de verklaring van ko ning Leopold had voorgelezen, deelde hij mede, dat de koning niet naar Belgie zal terugkeren, voordat het parlement hem hiertoe toestemming heeft gege ven. Minister-president Eyskens moet een verenigde vergadering van de beide Kamers bijeenroepen. Deze zullen ech ter eerst apart hun goedkeuring aan het beleggen van deze gemeenschappe lijke zitting moeten hechten. Kamer en Senaat zullen samen moeten stemmen over de intrekking van de wet inzake de instelling van het regentschap. KATHOLIEKEN HEBBEN ABSO LUTE MEERDERHEID. In politieke kringen in Brussel is men van mening, dat Kamer en Senaat in hun verenigde vergadering een eind zullen maken aan het regentschap van Prins Karei. De Christelijke Volkspartij heeft in deze vergadering een meer- Stassens wens De vooraanstaande Republikein Ha- rold Stassen heeft verklaard, dat hij voorstander is van een „vredesconfe rentie op het hoogste niveau" met of zonder Rusland. Leiders van beide grote politieke par tijen in de V.S. moesten er aan deel nemen. De besprekingen dienden op neutraal terrein te worden gehouden, b.v. te Helsinki, Stockholm of Wenen en het verloop er van moest volledig ter kennis van de wereld worden ge bracht. Stassen is voorts van oordeel, dat president Truman zich van de me dewerking moet verzekeren van de Republikeinse oud-president Herbert Hoover en van generaal Eisenhower. daar deze „de positie *mn Amerika in de wereldaangelegenheden zouden hel pen versterken". SOC. PARTIJBESTUUR BIJEEN Spaak, de ex-premier en de leider van de socialistische campagne tegen Leo pold, begaf zich gistermiddag naar een vergadering van het bestuur der socia listische partij. In een vurige rede van drie kwartier heeft hij zijn partijgeno ten aangespoord, vastberaden te zijn in hun oppositie tegen Leopolds terug keer. De actie-comité's van de vakbe weging zijn reeds in staat van paraat heid. De Belgische Socialistische Party heeft gisteravond laat bekend gemaakt, dat zy zich met alle middelen tegen de terugkeer van Koning Leopold zal biy- ven verzetten. Zy acht hem niet in staat, de eenheid van het land te ga randeren. De BSP heeft tegen Zondag een na tionaal partijcongres bijeengeroepen. Het Belgische Vakverbond heeft be- Goed betaalde baan De RKO-studios melden, dat de filmster William Bendix een con tract van Zeven jnar heeft ge sloten, waarhij hij ongeveer 1.000.000 dollar zal ontvangen voor een optreden in twee films per jaar. Het contract gaat in 1951 in. Mathias Krein, een 49-jarige smid uit Priest, een dorpje bij Trier, werd in 1945 door een Amerikaanse krijgsraad ter dood veroordeeld, omdat hij stil zwijgend had toegestemd in het ver moorden van een ongewapende Ameri kaanse piloot, die zich had overgege ven. Zijn straf werd later in levens lange dwangarbeid gewijzigd. Thans is hij op bevel van de Amerikaanse op perbevelhebber in Europa, generaal Thomas Handy, vrijgelaten, zulks op advies van een Amerikaanse instantie te Heidelberg. kend gemaakt, dat het alleen dan tot afkondiging van een algemene staking zal overgaan, wanneer de koning zon der toestemming van het parlement aar Belgie mocht terugkeren. Vak bondsbestuurders achtten echter offi cieuze stakingen niet uitgesloten. Het hoofdbestuur van de metaalbewerkers- bond heeft vergaderd. Men is vastbe sloten, zich tot het uiterste tegen „Leo pold en zijn reactionnaire volgelingen" te verzetten. Libc-alen in tweestryd. De ministerraad is hedenmorgen bq- eengekomen. Gisteravond - hebben de liberale ministers vergaderd, teneinde een verslag van de besprekingen in Pregny aan te horen. Bij deze groep ministers bestaat de neiging, de rege ring te verlaten. Eyskens zou dan voor de zware taak staan, een nieuwe rege ring samen te stellen. Zeer waarschijn- ïyk zou hij dan genoodzaakt zijn, nieu we verkiezingen uit te schreven. Enke le liberale ministers achten dit risico De stakingen in Frankrijk Kardinalen en aartsbisschoppen in Frankrijk hebben aangedrongen op ma tiging en wijsheid in de arbeidsconflic ten, die thans het land teisteren, en er op aangedrongen, hieraan ten spoedig ste een einde te maken. Een arbeids conflict, dat alleen wordt opgelost door de uitputting van de arbeiders, laat gevaarlijke gevoelens van wrok achter, die de weg naar gewelddaden openen, menen zij. Overigens duren de stakingen voort. In Parijs is e gasdruk laag, maar de levering van electricteit en water was gisteren bevredigend. De metaalbewer kers in het gehele land blijven staken, doch de niet-communistische vakver enigingen hebben besprekingen met de minister van arbeid aangevraagd. De te groot; zij vrezen, dat hun partij in niet-communistische organisaties de den niet mee, zodat de treinen normaal bleven lopen en ook de post gewoon werkte. Alleen werden de trams ver vangen door vrachtwagens. dat geval een groot aantal stemmen aan de katholieken zou verliezen, die daardoor ook in de Kamer de absolute meerderheid zouden verwerven. Samenwerking tussen V.S. en Moskou mogelijk Op een conferentie over internationale samenwerking voor de economi sche ontwikkeling der wereld te Berkeley (Californie) heeft Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, de leiders van de Sowjet- unie opgewekt, oprecht met de V.S. samen te werken om oplossingen te vinden voor de huidige wereldvraagstukken en vrede en veiligheid aan de wereld te brengen. De V.S. willen vrede, „doch niet tot elke prys," aldus Acheson. De V.S. waren bereid met de Sowjetunie te onderhandelen, doch niet ten koste van het wekken van qdele hoop, die door nieuwe mislukkingen de bodem zou worden ingeslagen. den mede er op kunnen toezien, dat de officiële vertegenwoordigers van alle landen worden behandeld op een wqze, die in overeenstemming is met de aan vaarde diplomatieke etiquette, met fat soen en eerbied. 7. Algemeen gesproken zouden zy zich kunnen onthouden van voortdu rende verdraaiing van het beeld van de buitenwereld, dat zq hun volk voor houden, in het bijzonder van de V.S., aldus Acheson. Acheson zag geen symptoom, dat de Sowjetrussische leiders hun gedrag zouden veranderen, voordat de voor uitgang van de vrye wereld hen had overtuigd, dat zy geen baat kunnen hebben by het voortduren dezer span ningen. Begin van de volgende week zal bij de Organisatie van Europese Economi sche Samenwerking een Brits plan "oor de oprichting van een Europese betalingsunie worden ingediend, zo ■wordt verklaard in de kringen die met deze organisatie contact hebben. Verwachting, geldig tot heden avond: Aanvankelijk zwaar be- wolkt met op de meeste plaatsen enige regen, later tijdelijke opkla ringen. Matige tot krachtige, en 'angs de Waddenkust tijdelijt-' krachtige tot harde wind tusser 2uid en Zuidwest Vrij zacht. Zaterdag: Zon op 6.49, onder 18.49 Maan op 6.56, onder 10.48. (N.M.) Er is een Fries werkcomité gevormd, dat de Friezen wil animeren, ertoe mede te werken dat het Henr. Roland Holst-oord te Appelsga kan worden ge bouwd. Tér gelegenheid van de dichte res is een stichting gevormd, die een vacantiecentrum voor kinderen uit eco nomisch en sociaal zwakke gezinnen wil oprichten In Appelsga is thans een onontgonnen terrein van 1 ha. beschik baar, dat uitstekend voor het doel ge schikt zou zijn. Acheson zette openhartiger dan ooit de fundamentele verschillen uiteen tus sen Oost en West en noemde zeven punten als grondslagen voor een moge lijke redelijke en vreedzame ontwikke ling van het Sowjetrussische en het Westelijke stelsel: 1. Zowel de Westelijke geallieerden als de Sowjetunie is het nog niet ge lukt vredesvoorwaarden vast te stel len voor de landen, die in de tweede wereldoorlog verslagen werden. 2. De Sowjetleiders zouden hun mi litaire- en politie-macht uit de Oost- europese landen kunnen terugtrekken. 3. Zij zouden hun obstructie-poli tiek in de V. N. kunnen laten varen en in plaats daarvan „handelen als ge loofden zij, dat de organisatie der V. N.", zoals Stalin het onlangs zelf uitdrukte, een belangrijk instrument is voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid. 4. De Sowjetleiders zouden samen met de V. S. kunnen zoeken naar prac- tisch uitvoerbare en doeltreffende re gelingen voor de controle van atoom wapens en de beperking van bewape ning in het algemeen. 5. Het Kremlin zou kunnen ophou den met het gebruiken van het com- munistisch-apparaat in 4e gehele we reld in zijn poging om door middel van ondermijning gevestigde regerin gen omver te werpen, waarmee het uiterlijk gezien bevriend is. 6. De Sowjetrussische leiders zou- In meer dan 5.000.000 woningen in Amerika treft men reeds een televi sie-apparaat aan en ^it aantal neemt iedere maand niet nog 500.000 toe, al dus de Television Digest, een finan cieel tijdschrift. Men verwacht niet, dat het aantal nieuwe aansluitingen vóór de maand Mei zal afnemen. Te vens staat in dit tijdschrift vermeld, dat gedurende het jaar 1949 bijna 3 millioen televisie-apparaten, ter waarde van ongeveer 547.000.000 dol lar, door de Ver. Staten werden uitge voerd, in vergelijking met 10.000.000 radio-toestellen, ter waarde van 264.000.000 dollar, welke verleden jaa1 verscheept werden. Cen kruidenier in Australië heeft een in kwarts gevatte goudklomp ge vonden die 1100 Australische ponden waard is. Vermoedelijk zal deze krui denier zijn krenten en zijn bruine bo nen de rug wel toedraaien. Als de fis cus ten minste niet in de buurt loert. De Italiaanse politie is op zoek naar een bende van 46 handelaren in verdo- ve ide middelen, die vermoedelijk in contact staan met een Amerikaanse or ganisatie. In Nevada kwam een ge vechtsvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht in een restaurant terecht. Zeventien personen werden gewond. De anderen konden van schrik geen hap meer door hun keel krijgen. Het woord „restaurant" brengt me op de gedachte van een tentoonstelling in Amsterdam, waar ge zien kunt, hoe een tafel gedekt moet worden. Van de ta fel uit grootmoeders tijd tot aan de moderne tafel toe „zoals het hoort" zijn daar te vinden, evenals een artis- ten tafel, een borrel-tafel enzovoorts, enzovoorts. reda hebben de leden van acht schuttersgilden van gedachten ge wisseld over de vraag, of de oude gil- iebroeders uit de vrije hand dan wel opgelegd" dieren te schieten Toen er «■stemd werd staakten de stemmen. IIIIIIHIflllllllllllllllllllllllllllltllllllll!lllll|l|||||||)|||||||||||||||||||n||||||||||||mi|f|j||||j|||H)d|H|H|| Toen is de knoop naar oude schutters- traditie „kwijtgeschoten". De voorzit ter van St Ambrosius had het eerste schot, en dat trof doel. Voortaan wordt er dus opgelegd gemikt. U weet, dat New-York zo met watergebrek te kam pen heeft gehad. En nu heeft het stadsbestuur 50.000 dollar uitgeloofd vo-r een meteoroloog, die regen kan maken, door uit een vliegtuig ijs op de wolken te storten. Voor meneer Ver aart een verleidelijk aanbod. De Tijdens zijn bezoek aan Canada heeft Z.K.H. prins Bernhard in het Laurier House te Ottawa aan de ex-premier van Canada, de heer W. L. Mackenzie King, het Groot kruis in de Orde van de Neder landse Leeuw uitgereikt, voor het aandeel dat Canada in de bevrij ding van Nederland heeft gehad onder premier-schap van Macken- zie King. Het Britse ministerie van buiten landse zaken en het ministerie van oorlog hebben bekend gemaakt, dat koning George zijn goedkeuring heeft gehecht' aan de benoeming van gene raal Sir Brian H. Robertson, hoge commissaris in Duitsland, tot opperbe velhebber van de Britse landstrijd krachten in het Midden-Oosten als op volger van generaal Sir John T. Crocker. Generaal Robertson zal worden op gevolgd door Sir Ivon Kirkpatrick, de permanente onder-secretaris van de Duitse afdeling van het Foreign Offi ce. Generaal Crocker zal sous-chef worden van de staf der strijdkrachten. Op Woensdag 22 Maart zullen lief hebbers zich een uitzonderlijk bezit kunnen aanschaffen. Indien zij er P"js op stellen, kunnen zij n.l. op een vei ling in Den Haag één of meer Mitchell bommenwerpers op de kop tikken Overigens sic transit gloria zijn deze machines niet bestemd voor koe ne vluchtenhet is de bedoeling, dat ze worden gesloopt.... Zij wachten op het vliegveld Valkenburg hun roemloos einde af. De Britse regering heeft besloten Seretse Khama, hoofd van de stam der Bamangwato's, toe te staan naar Beetsjoeanaland terug te keren, opdat hij bij zijn vrouw kan zijn, wanneer de verwachte blijde gebeurtenis plaats vindt. De Britse regering zal beslissen over de duur van Seretse's verblijf in Beetsjoeanaland, terwijl zij ook een wakend oog op zijn doen en laten zal doen houden. ZAAK TEGEN D. P. AANGEHOUDEN. Ons bericht, als zou de Alkmaarse rechtbank D P. uit Oudesluis wegens een zedendelict voorwaardelijk ter be schikking van de regering hebben ge steld, is onjuist. De zaak is aangehou den om nader rapporten af te wach ten. [LIET HET ONTSLAG van de Tsje chische minister van Buitenlandse Zaken, Clementis, is weer een kier in het ijzeren gordijn gedicht. Clementis, het moet uitdrukkelijk worden vast gesteld, is niet wat men in de commu nistische landen een „bourgeois" of een „koelak" pleegt te noemen. Integen deel: hq is een van de oudste leden van de Tsjechische communistische partij. Desondanks moest hij aftreden. (Dat hij daarom zou hebben verzocht, is na tuurlijk nonsens; de totalitaire staat benoemt en ontslaat zijn ambtenaren, zonder rekiening te houden met per- sooniyke wensen.) Want Clementis is lid geweest van de Tsjechische regering in Londen, heeft dus contact met het Westen gehad en is alleen daarom reeds in de ogen van de Moskouse iso- lationisten getekend. Bovendien ver denkt men hem ervan, dat hij, ofschoon een fel tegenstander van alle Westerse instellingen toch steeds moeite heeft willen doen, het Westen te begrijpen. Mlen zou intussen aan het geval-Cle- mentis, dat, na de processen, tegen Westerse zakenlieden in de satelliet staten gevoerd, en de beschuldigingen, tegen Westerse diplomaten achter het IJzeren Gordijn, nauwelijks opzienba rend kan worden genoemd, rustig kun nen voorbijgaan, ware het niet, dat het zo snel volgt op een serie redevoerin gen, welke door Molotof, Malenkof, Beria en enige mindere goden van de Sowjetolympus zijn gehouden. In deze redevoeringen is weer eens in alle toonaarden verzekerd, dat de regering van de Sowjetunie gelooft, dat com munisme en kapitalisme in deze wereld in vrede kunnen samenleven. Het kan niet anders, of dergelijke uitlatingen moeten een naar vrede hun kerende mensheid met hoop vervullen. Onder de huidige omstandigheden is echter niets zo gevaarlijk als valse hoop. Zy zou er bq voorbeeld toe kun nen leiden, dat het Westen zijn inspan ning, welke op het ogenblik geheel op het herstel van de defensie en de eco nomische wederopbouw is gericht, zou laten verslappen. •V* LIET GEVAL-CLEMENTIS is er, om het Westen voor een dergelijke valse hoop te behoeden. Wanneer de commu nisten een der hunnen aan de dqk zet ten, enkel en alleen, omdat deze con tact met het Westen heeft gehad, kun nen de schone woorden van de Krem- lin-leiders nooit eerlijk bedoeld zijn. Dat dit inderdaad zo is, blijkt ook uit die delen van de redevoeringen van Molo tof, Malenkof en Beria, welke niet door het Russische nieuwsagentschap „Tass" over de geheel wereld zijn verspreid. Daaruit kan men vernemen, dat alle kapitalistische regeringen uit „oorlogs ophitsers" bestaan, dat Rusland een verenigd Duitsland wenst, geschoeid op de leest der Oostduitse „volksdemocra tie", dat de „krachten des vredes" (de Sowjetunie en haar satellieten) sterk bewapend dienen te zijn, de „krachten van de oorlog" (de Westerse landen) daarentegen ontwapend moeten wor den. Kortom: Moskou wenst een op lossing van de hangende problemen, maar de Russische oplossing! Op Passie-Zondag zullen tientallen millioenen katholieken gehoor geven aan de recente oproep van Paus Pius XII om voor de vrede te bidden. Hon derden millioenen anderen zullen ho pen, dat dit gebed verhoord wordt. Maar hun allen zal duidelijk voor ogpn moeten staan, dat de vrede niet bereikt kan worden zolang in het Kremlin lie den regeren, die de ware betekenis van dit woord niet kennen, ook al nemen zij het bq iedere gelegenheid in de mond. Voor 58 procent gefeliciteerd! Amerikaanse marine heeft een schijf ontworpen, die registreert, hoeveel ra dio-activiteit een soldaat, zeeman of vliegenier in zich heeft opgenomen. Een medicus kan dan in één oogopslag zien, of het leven van de drager van een dergelijke schijf nog gered kan worden. Allemaal natuurlijk heel ver nuftig, maar alweer die kwestie van die akelige atoompjes, begrijpt ge, vrienden. ninaafse en Engelse geleerden zullen het komende voorjaar een expeditie ondernemen naar het binnenland van Baffin, een eiland in het Noordpoolge bied. Daar is nog nooit i-mand ge weest. En dus wordt het hoog tijd. Veronderstel, dat er uranium in de grond zit De patriarch van de Grieks-Orthodoxe kerk in de Sowjet unie heeft alle ohderscheidingen, die Joegoslavië hem had geschonken, te ruggegeven. Omdat de schenkers zo „vyandig tegenover zqn land staan". De Tweede Kamer heeft gistermiddag zeer uit< oerig gedebatteerd over het ontwerp-Paardenwet, dat minister Mansholt verleden jaar heeft inge diend. Dit ontwerp voorziet in de in voering van een verplichte merriekeu ring, per provincie uit te voeren door een commissie, waarvan de leden wor den voorgedragen door de Stichting van de Landbouw, terwql de voorzitter en de plaatsvervangende voorzitter resp. de Ryksveeteeltconsulent en een die renarts zouden moeten zqn. Er beston den tegen het ontwerp zeer vele be zwaren, zodat de minister ten slotte het ontwerp voor nader beraad terugnam. Na enig dispuut heeft de Kamer voorts het wetsontwerp tot verlenging van de voorlopige handhaving en wijzi ging van de Pachtregeling 1945 aange nomen. Ook passeerde een groot aan tal kleinere wetsontwerpen de hamer. De Kamer keurde goed 't verzoek van de heer Van de Wetering (CH) om mi nister Van Maarseveen te mogen inter pelleren over het niet verlenen van de toegezegde verhoging van de duurtetoe- slag op de Indische r nsioenen. Voorts hebben de heren Stapelkamp (AR) en Van Sleen (Arb.) minister I Teulings herinnerd aan een onlangs ge geven toezegging, binnenkort méér te zullen mededelen over de mogelqk- heid, van een toeslag op de pensioe nen. De minister gaf ten antwoord, dat de Pensioenwet zich tegen een toeslag verzet, maar dat nog wordt overwogen, op welke wijze aan de gepensionneer- den kan worden tegemoet gekomen. Zo spoedig mogelijk zal óf een nota óf een wetsontwerp worden ingediend. Luchtmaarschalk Lord Tedder, tq- dens de oorlog plaatsvervanger van de geallieerde opperbevelhebber generaal Dwight Eisenhower, zal tot voorzitter benoemd worden van de gecombineer de missie der Britse strijdkrachten te Washington. De Britse strijdkrachtencommissie, die in het begin van de oorlog werd ingesteld, is de instantie, die de ver binding vormt met de Amerikaanse strijdkrachten^ in zaken van gemeen schappelijk belang. De missie bestaat uit de drie Britse chef': van leger, vloot en luchtmacht in de V.S. Lord Tedder is thans boven deze drie stafchefs ge plaatst.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 1