Ontmoeting tussen twee auto's te Avenhorn Sport in 'I kort Zuivelfonds gesticht ter dekking van mogelijke verliezen Noord-Hollands elftal won in de Zaan Bedrijfsautomobielen in bonte rij De vreemde handelingen van Tanie Barbara Dreigement in een telefoongesprek Slapen of waken? Hoe loopi het verhaal af Geen wijziging in het voorlopig Nederl. elftal „Deze bommenwerpers zullen slechts terugslaan" Diverse heffingen om gelden bijeen te brengen Oude regeling voor consumptiemeik vervallen t de Zui<ncqe was met Te/ifedtLjn,! Oostelijken met 1-0 verslagen Aantrekkelijke wedstrijd Bonn wil verkiezingen in heel Duitsland R.A,1.-1950 biedt vele nieuwigheden Luxe en „luxe'' Zware straffen in proces te Hodonin Programma voor de kampioenscompetitie Canada wereldkampioen IJs hockey Arsenal cupfinalist P. 5. V. Limburgia in Venlo in DONDERDAG 23 MAART 1950 wET féS SLAG, ja we raopnwf 1 zeggen: met één dreunende slag hebben "ij de provincie Noord-Holland wakker geschud. Wat «ij meenden een goed bewaard geheim te zijn van enkele ingewijden (die ongelukkigerwijs uit begr«pelüke. ™ar desniettemin afkeurenswaardige motieven bleven zwijgen) is thans gebleken een in wijder knng bekende duistere affaire te znn Tien- tftllpn mensen hebben de laatste weken gemerkt, dat er vreemde dingen ge beuren. Tientalen mensen hebben de gryze jeep met de zonderUnge hoge hap gezien; tientallen anderen namen duidelijk waar, dat een vliegtuig, ïowpI in de vroege ochtenduren als des nachts boven Noord-Holland kwam aangevlogen. tenzij u er direct mee ophoudt; in dat geval praten we er niet meer over. Maar indien u wel doorgaat zult u te recht komen tussen molenstenen, die machtiger dan uw krant zijn." Onze redacteur, die direct ver moedde uit welke hoek de wind waal de, had de tegenwoordigheid van geest te zeggen: „Kan tante Barbara ons reeds mededelen hoe het staat met de vreemde chauffeurs en met de grijze jeep?" Het antwoord was onwellevend. Daarna werd de haak opgehangen. Dit telefoongesprek is vermoedelijk gevoerd vanuit de publieke cel, gelegen op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Wilhelminalaan te Alkmaar. Af doende zekerheid hebben wij nog niet, doch er bestaan voldoende redenen om met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid te zeggen, dat het de jonge dame is geweest, die Fientje wordt genoemd. Zij is daarna per auto doorgereden in de richting Den Helder, waar de auto gestopt heeft voor Buitenhaven nummer 46. Voor de lezers, die onze vorige pu blicatie niet mochten hebben gelezen drukken wij vandaag nogmaals af het portret van „tante Barbara". Wij ver zoeken een ieder,'die van goeden wille is, zich dit gezicht in het geheugen te prenten en ons, bij ontdekking, vol ledig op de hoogte te houden met het doen en laten dezer duistere figuur. Men deelt ons intussen mede, dat de meeding van de heer Tichelaar, Kre- lagestraat te Alkmaar, op een vergis sing berust. De jacht op de bende wordt voort gezet, totdat zij onschadelijk is ge maakt! UET allerbelangrijkste rapport, dat n ^ij totdusver ontvingen, komt uit de gemeente Avenhorn. Zondagavond hebben daar, op korte afstand van de woning van dokter C. Reedijk, twee auto's elkaar ontmoet en aan deze ontmoeting zit een vreemd luchtje. Beide auto's reden met gedempt licht en bij beide hing uit de voorruit een wapperend, zwart doekje. Toen de bestuurders elkaar op deze kenne lijk afgesproken plaats ontmoetten, stapte uit de grootste wagen een op vallend knappe jonge vrouw, die zeer charmant gekleed was. Zij leek ner veus. Onze waarnemer (die zijn naam voorlopig, om te respecteren redenen, niet genoemd wil hebben) heeft dui delijk gehoord, dat zij twee, haar uit de andere auto tegemoetkomende man nen scherp terechtwees over het één of andere feit, dat haar ontstemming had gewekt. Deze jonge vrouw spreekt zeer be schaafd, met een stedelijk accent (vermoedelijk Haags); de beide man nen echter schenen veeleer volkstypen uit Amsterdam. Zij waren vrij slordig gekleed, één van hen droeg een don kere hoed met slappe rand, de an dere man had een sjaal om de hals geknoopt. De oudste (met de hoed) is naar schatting 55 jaar, kort, vrij ge zet en met de enigszins waggelende gang van een zeeman; de jongste, een vrij lange, slanke man, zal naar schatting omstreeks 25 jaar zijn; hy is blond, heeft voorzover het ge zien kon worden een goed, regel matig gezicht; hij lacht vrijwel voort durend geluidloos. Het merkwaardigste is evenwel, dat aan het stuur van beide wagens een man zat, die, in het duister gezien, de trekken scheen te hebben van een Mon gool, wellicht zelfs van een Chinees. Dit komt in te merkwaardiger licht te staan, waar onze zegsman (die ook langdurig is ondervraagd door de be kende expert André Furieux) duide lijk gehoord heeft, dat in het (aan vankelijk fluisterende, later wat lui der gevoerde) gesprek enige malen het woord „vrouwen" en later ook „Fran sen" is gebruikt. Het rapport is op schrift gesteld en de gegevens worden thans nauwkeurig gewikt en gewogen door de heer Fu rieux, die op zyn verzoek de as sistentie heeft gekregen van inspec teur X., een man, die zijn sporen op dit gebied heeft verdiend. Reeks gebeurtenissen. yAST STAAT, dat de ontmoeting te Avenhorneen schakel is in een reeks opmerkelijke gebeurtenissen, die zich in de kop van Noord-Holland afspelen. Die zich afspelen onder lei ding van de energieke en lang niet gevaarloze vrouw, die „tante Bar bara" moet zijn. Behalve deze vrouw van middelbare leeftijd (zy bediende zich tot voor kort tijd van een grijze, verbouwde jeep) is er een jonge, zeer elegante vrouw in het spel, vermoe delijk „Fientje" geheten. Of zij tot de eerstgenoemde tante Barbara in eni gerlei familierelatie staat, is niet dui delijk. Het is niet onmogelyk, dat hier sprake is van een tante-nichtverhou ding. Voorts hebben wij te maken met twee Amsterdammers van ongun stig kaliber en wellicht doch dit staat niet vast met twee autobe stuurders van een ander dan Europees ras. Het is echter niet uitgesloten, dat deze mensen buiten de vreemde ope raties staan, die door het groepje duisterlingen worden uitgevoerd. Het is immers mogelijk, dat zy slechts chauf feursdiensten verrichten en niet op de hoogte zijn van het wroeterswerk, dat de mensen verrichten in wier dienst zij staan. Hoe het ook zy: alle lezers zullen ons een dienst bewyzen, door ons zo snel mogelijk in te lichten, in dien zij van vreemdq manipulaties de zer lieden toevallig getuige zijn. Men late niets merken, men doe zo onop vallend mogelijk, doch men geve ogen en oren goed de kost. De kleinste klei nigheid kan bijdragen tot de oplossing van het geheim en wij zullen niet nisten voor die oplossing er is. Gesprek werd afgebroken. WOENSDAGMIDDAG te kwart vóór drie werden wjj opgebeld door een dame. Zij zeide ons onge veer het volgende: „II hebt zeer dom gehandeld, door u in te laten met zaken, waarmede u niets te maken hebt. F zult daar spijt van hebben, Correspondentie: B. te Oud- karspel. Er zijn inderdaad aanwijzingen in die richting. Berichten in die zin zijn overgebracht. Z. te Zwaag. Die weg is omstreeks vier kilometer. Kan het wellicht in Zuidelijke richting zijn geweest? En is u er geheel zeker van, dat er een taal gesproken werd, die u nooit eerder gehoord hebt? Uiter aard beschouwen wij iedere wenk als strikt vertrouwelijk. men vraagt ons: hoe loopt dat verhaal van „tante Barbara" en haar gravende gezellen af? Tja, lezeressen en lezers, dat weten we eerlijk gezegd zelf óók nog niet.... Het zal er wel mee gaan (nemen we voorlopig aan) als met een spannende roman: eerst veel moeilijkheden, allerlei gissingen, velerlei nasporingen en aan het slot een gelukkig ein de. Want zo hoort het toch in de romans en in de werkelijkheid? Laten we het rustig afwachten. En laten we ons intussen ver meien in de fantastische kronke lingen van de levensbaan, die romantische figuren als „tante Barbara" nu eenmaal hebben af te leggen, alvorens er met een gerust hart „Einde" kan worden geschreven. De samenstelling van het voorlopig Nederlands voetbalelftal, dat Woensdag 29 Maart in het Feijenoord stadion te Rotterdam als voorbereiding voor de wedstrijd BelgieNederland tegen de Engelse tweede divisieclub Brentford speelt, is als volgt: Kraak (Stormvogels), Potharst (Ajax) en Van der Sluys (BW); Van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax); Schrumpf (SVV), Lakenberg (Blauw Wit), Roosenburg (Sneek), Rijvers (NAC) en Clavan (ADO). Reserves: Saris (BW). Huybregts (BW), Van der Hart (Ajax), Steen bergen (Feijenoord) en Drager (Ajax), Dit is dus hetzelfde elftal, dat in New Castle tegen Engeland B speelde. De eerste vier van de zeventig vlie gende reuzenforten B-29, die Engeland als wapenhulp van Amerika zal ont vangen, zijn te Marham in Engeland geland. Generaal-majoor Johnson, de bevelhebber van de derde Amerikaanse luchtmachtdivisie in Engeland zeide: „Deze bommenwerpers zullen nooit aanvallen, doch slechts terugslaan". Als onderdeel van het Landbouw- Egalisatiefonds is een speciaal zuivel fonds gevormd. De gelden uit dit fonds, dat ter beschikking van het Bedrijf schap voor Zuivel zal blijven, zijn be stemd om eventuele verliezen bij ex port van zuivel- en melkproducten door het in. en verkoopbureau voor zuivel te dekken. Dit bureau zal in tijden van overschotten van zuivel- en melkproducten enige, behalve gecon denseerde melk, uit de markt nemen om te voorkomen, dat de opbrengst van de melk ver beneden de vastge stelde richtprijs zal blijven. Eventueel zal in plaats van overname door het bureau toeslag bij uitvoer worden ge geven. Voorts zal het fonds worden aange wend voor uitgaven, die verband hou den met toeslagen op consumptiemeik. Een in Januari ingestelde regeling voor consumptiemeik is thans vervallen. Voor gecondenceerde melk is nog geen regeling vastgesteld. Teneinde gelden voor het Zuivel- 77, De lichtw edstrijd te Zaandam op het Z.F.C.-terrein was in alle opzichten een succes. Niet alleen wonnen onze vertegenwoordigers, maar er is zeer behoorlijk door de Noord-Hollanders gespeeld. Zij paarden techniek, althans vele hunner, aan snelheid en tempo en dat gaf de doorslag. Technisch waren de Oostelijke spelers weliswaar niet minder, maar het tempo van de gasten was aanmerkelijk te laag en het spel te kort. De belangstelling was overweldigend; uit alle delen van onze provincie waren de voetballiefhebbers naar de Zaan gekomen en zelfs uit de hoofdstad was belangstelling. ook al spoedig een paar maal op de proef gesteld, doch ook hij hield stand. Na ongeveer tien minuten werd Lust gepasseerd, maar Kabel voorkwam een doelpunt. Langzamerhand gingen de N.-H. enige druk uitoefenen en kreeg de Hengelo-doelman gelegenheid zijn talenten te tonen. Rechtsback vd Eist viel eveneens op. De gevaarlijkste N.-H.-aanvallers waren Schmidt (Alcm. V.) en van Splunter (OSV). Eerst maakte de Alkmaarder een doelpunt dat door hands werd afgekeurd en even later schoot Stelling ineens in, doch de bal ging juist naast. Er hing een goal in de lucht!! Enkele goede Toen scheidsrechter Twisterling liet aanvangen waren zeker wel 7000 toe schouwers rond het uitstekend ver lichte veld. Om negen, uur kwam eerst N.-H in het veld; de mooie witte tenue's de den het prachtig in de schijnwerpers, 't Oostelijk elftal speelde in rood zwart, wat minder effectvol was. Al spoedig werden, eerst van links en daarna van rechts, door N.-H. goe de aanvallen opgezet, maar de O.-ver- dediging was present. Stelling schoot eens te vlug en had daardoor een min der goede trefkans. Doelman Lust werd De Westduitse regering stelt in een officiële bekendmaxing voor, dat En geland, Frankrijk, de Sowjetunie en de V-S. een kieswet ontwerpen voor het houden van verkiezingen in geheel Duitsland voor een constituerende ver gadering. De verkiezingen zouden fhoeten staan ondei controle van com missies, waarin vertegenwoordigers alle vier bezettingsmogendhëden Van de V.N zitting zouden moe- wf hebben. (Van onze speciale verslaggever.) Voor de achtentwintigste maal zijn de poorten van het R.A.I.-gebouw in Amsterdam geopend, om de belangstellenden toe te laten voor de jaarlijkse auto-show. Gedurende een week, tot en met de eerste April is de ontzaglijke hal gevuld met bedrijfsautomobielen in de ruimste zin van het woord. Vracht auto's, autobussen, brandweerwagens en andere trekken de aandacht, maar ook gecompliceerde werktuigen-op-luchtbanden zijn hier te zien en te be wonderen. Landbouwmachines, trolleybussen, rioolzuigers, zware trucks met opleggers, lezer, wij doen slechts een greep. Het blijkt een goede gedachte.de groep bedrijfsautomobielen te scheiden van de luxe-auto's, die officieel „per sonen-automobielen" heten. Want hoewel de luxe-wagens een meer specta culair beeld vormen voor de gemiddelde bezoeker, heeft de industrie der be- drijfauto's, niet in het minst door de vèrdoorgevoerde mechanisatie, een grote vlucht genomen (waarbij de carosseriebouw een voorname plaats inneemt), zodat steeds meer ruimte voor deze tak van autonijverheid wordt opgeëist op iedere expositie. ring volkomen. Het chassis bestaat uit een profielbalk en de ophanging van de carosserie geschiedt door middel van kokers waarin veren en 'n hydraulisch systeem. Vooral in bochten biedt dit systeem (waarvan slechts een prototype wordtgetoond) ontegenzeglijk grote voordelen. Doch ook bij rechte wegen valt de soepelheid van de wagen on middellijk in het oog. Voort zagen wij een electrisch aan gedreven Austin bestelwagen, die voor delen heeft boven auto's met explosie motor in verband met een grotere zui nigheid op-de-lange-duur, hetgeen vooral bij huis-aan huis-bezorging van groot belang is. Commer brengt een 6-cylinder ge sloten bestelwagen, met (in dit geval) een zeer gedurfde vorm van carosserie. tot in de finesses gestroomlijnd en uit gevoerd met herinneringen aan een vliegtuig. Onnodig te zeggen, dat elke denkbare soort van bedrijfswagens hier verte genwoordigd is. Zowel een autobus- carosserie v-n dertig of meer jaar ge leden, gemonteerd op een Ford T-chas sis is te zien, als de ultra-moderne Transeuropese touringcar als gedacht voor de route op Rome, van alle ge- wy zeiden het reeds, het woord luxe auto dient feitelijk niet meer te wor den gebruikt. Luxe in personenwagens is gemeengoed geworden, doch de weel deriger uitvoering van touringcars vooral, of voor bestelwagens werkt meer en meer door en men kan deze elegante producten van binnen- en bui tenlandse industrie een grote mate van luxe" zeker niet ontzeggen. Laat ons dus deze maal blijven bij het woord „bedrijfs-automobielen". Het zou ons zeer zeker te ver voeren, die per in te gaan op ieder stand, die op deze 28e expositie te bewonderen valt. Indien men weet, dat de catalogus (een dik gecartonneerd foliant) niet minder dan 162 verschillende stands bevat, valt di onmiddellijk in het oog. Wij wil len daarom volstaan met het noemen van enkele nouveauté's, die zr"er niet zullen nalaten, de aandacht te t ekken. In de eerste plaats noemen wij dan een touringcar, waarvan de carosserie gebouwd werd door Jongerius te Utrecht, (een Utrechtse firma) ge naamd de „wieg-ius". Bij dit systeem wagens ontbreekt de gebruikelijke ve- makken voorzien, radio, ijskast, ver stelbare stoelen, chemisch toilet en 8 m3 bergruimte. Het interieur van zo'n kolos van de weg geeft de tourist de indruk, dat hij zich in een modern ver keersvliegtuig bevindt. Uiteraard zijn ook tal van firma's vertegenwoordigd, die zich bewegen op het gebied van automobieltoebehoren, onderdelen, banden enz. enz. Zij allen hebben 'n plaats gevonden in de kleine hal links van de voornaamste tentoon stellingsruimte. Uit onze omgeving bevinden zich enkele firma's onder deze inzenders, wier namen wij hier niet onvermeld willen laten. Noordhollandse inzenders De N.V. Beverolfabrieken te Bever wijk tonen apparaten voor smering on der hoge druk, technische vetten en Beverol Gold- en Silver Motoroil. De Carosseriefabriek Jac. Met's Au tomobielbedrijf N.V. te Alkmaar loet ons kennis maken met een door haar vervaardigde carosserie voor autobus op Chevrolet-chassis. De C.V. Jan Ane- ma, eveneens te Alkmaar toont appa raten, die vooral met het onderhoud van auto's in nauw verband staan, alsmede een grote olleetie gereedschappen en de Alkmaarse firma Karei Bos ten slotte, beweegt zich op hetzelfde ter rein als bovengenoemde. Kort gezegd biedt deze expositie van bedrijfsautomobielen de bezoekers de nieuwste snufjes, die een geraffineerde twintigste eeuwse tecjiniek heeft kun nen bedenken. Het initiatief van het R.A.I.-bestuur, dit jaar voor het eerst de beide onderdelen (personen- en be drijfswagens) te splitsen, valt dan ook zeker toe te juichen. Een gecombineer de expositie zou de bezoeker „des Gu- ten zu viel" hebben geboden. En wanneer zoals hier blijkt, de ex posanten hun beste beentje hebben voorgezet, zullen zij. die het meest ge ïnteresseerd zijn bij bedrijfsauto's, d.w.z. de gebruikers, met een bezoek aan de eerste tentoonstelling van be drijfsauto's, die als zelfstandige in het RAI-gebouw wordt gehouden, hun moeite ten volle beloond vinden. hoekschoppen werden genomen en uit! één daarvan (3 min. vóór de rust) gaf Schmidt N.-H. fraai de leiding. Wel hadden tevoren de Oostelijken vele aanvallen opgezet, maar alles strandde op de hechte N.-H. verdediging, waar in de twee ZFC-ers met Breeuwer (WFC) prima werk verrichtten. De tweede helft. De tweede helft begon met een fel Oostelijk offensief. Maar alles was te vergeefs. Tweemaal hadden de gasten pech. Daarna nam N.-H. het offensief weer over, maar ook voor het N.-H. elftal was er geen doorkomen aan. Hoekschoppen werden aan beide zij den goed genomen, maar ook deze werden een prooi voor de verdedigers. De rechtervleugel van N.-H. was ver reweg de gevaarlijkste, maar ook Stelling (WF! speelde een goede partij, t Was en bleef 10 en de laatste kans voor de Oostelijken, een hoekschop, kon daar ook niets aan veranderen. De spelers. Noemden we van het Oostelijk elf tal reeds de doelman en rechtsback; van het N.-H elftal dienen beide backs de spil, linksbinnen en rechtsbuiten nog eens in de schijnwerper te komen, 't Was over het geheel een prima wedstrijd, waarin echter door meer dere spelers 't spel te kort werd ge houden De opstellingen waren als volgt: Oost-Nederland: Koers (Hedgelo); vd Eist (Heracles) en Klaver (Ensch Boys); Groothuis (Ensch. Bovs). Jon ker (AGOW) en Dijkgraaf (AGOW) Beumer (AG!OW), Moddejonge Jr. (Enschede), Selderhuis Jr. (Ensch. Boys), De Weerd (Wageningen) en Oerlemans (NEC) Noordhollands KNVB-elftal. Lust (OSV); Kabel (ZFC) en Breeuwer (WFC): Kok (KFC). Kuiner (ZFC) en Winter (WFC); Lamie (KFC). Schmidt (Alcm. Victrix), Simones (Westfrisia), Stelling (Westfrisia) en Van Splunter (OSV). Het Praagse blad „Prace" meldt, dat 'n 23-jarige deserteur, Jaroslav Vetejs- ka, Woensdag te Hodonin in Zuid-Mo- ravie ter dood is veroordeeld op be schuldiging van terreur, moord en spionnage. Met hem stonden 13 ande ren, onder wie vier vrouwen, terecht. Zij kregen gevangenisstraffen variërend van levenslang tot vier jaar. Een R.K. geestelijke werd tot 15 jaar veroordeeld. Allen zouden hebben gewerkt voor de geheime diensten van de V.S., het Va- ticaan en Frankrijk. fonds bijeen te brengen, zal thans een heffing op alle boerenmelk worden in« gesteld. Deze is tot nader order be paald op dertig cent per procent vet per 100 kilogram melk. Aangezien het vetgehalte van boerenmelk gemiddeld 3.5 procent is. komt de heffing dbor de bank neer op f 1,05 per 100 kilo gram. Producenten van boerenkaas zullen f 10.35 per 100 kilogram kaas moeten betalen. Op melk. die door veehouders of slijters rechtstreeks in de handel wordt gebracht, rust een heffing van f 1,05 per honderd liter. Zoals men weet. is voor melk een landelijke richtprijs vastgesteld van 18.25 cent per liter van 3.5 procent vetgehalte. Indien het landbouwbedrijf als geheel deze richtprijs niet haalt, wordt door het Landbouw-Egalisatie- fonds bijgepast. Opbrengsten van melk variëren met de seizoenen, doch ook met de vraag naar melk- en zuivel producten. Na overleg Overleg met de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening en met de Stichting voor de Land bouw hebben geleid tot deze nieuwe regeling, die de mogelijkheid open houdt om eventuele verschillen in uit komsten voor diverse producten tot uitdrukking te laten komen in de aan veehouders uit te betalen melkprijzen, met dien verstande echter, dat zulks voor ongunstig in de markt liggende producten slechts in beperkte maté het geval zal zijn. Uit het Zuivelfonds zal het in- en verkoopbureau door in koop of door subsidiëring steeds een bodem in de markt kunnen leggen. Fluctuaties in de markt zullen dus in eerste instantie door de gezamenlijke zuivelbedrijven worden opgevangen. De garantie met betrekking tot de richtprijs van melk blijft echter be staan. In een te Amsterdam gehouden ver gadering hebben afgevaardigden der kampioensclubs samen met bestuurs leden van de K.N.V.B. het volgende programma opgesteld voor de kam pioenscompetitie van de eerste klasse: Zondag 2 April: MauritsBlauw Wit; Ajax—Heerenveen. Maandag 10 April (2e Paasdag): HeerenveenEnschedese Boys; Zuid 1- Maurits. Zondag 23 April: Blauw WitZuid 1; Enschedese BoysAjax; Heerenveen— Maurits. Zondag 30 April: Ajax-Blauw Wit; Maurits-Zuid 1; Enschedese Boys Heerenveen. Zondag 7 Mei: Heerenveen-Ajax; Blauw WitMaurits; Zuid 1Ensche dese Boys. Zondag 14 Mei: Zuid 1Ajax; Blauw WitHeereriVeen; Enschedese Boys Maurits. Donderdag 18 Mei (Hemelvaartsdag): HeerenveenZuid 1; MauritsEnsche dese Boys. Zondag 21 Mei: Zuid 1Heerenveen; AjaxMaurits; Enschedese Boys Blauw Wit. Zaterdag 27 Mei: Blauw WitAjax. Maandag 29 Mei (Tweede Pinkster dag): Enschedese BoysZuid 1; Mau ritsHeerenveen. Zaterdag 3 Juni: AjaxEnschedese Boys. Zondag 4 Juni: Zuid 1Blauw Wit. Zaterdag 10 Juni (voorlopig): Blauw WitEnschedese Boys. Zondag 18 Juni: HeerenveenBlauw Wit; Maurits-Ajax. Zaterdag 24 Juni: AjaxZuid 1; voor Zuid 1 speelt P.S.V. of Limburgia. ENGELAND MAAKT NIEUW SOORT TORPEDO'S De parlementaire secretaris van het Britse ministerie van Marine heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat er proe ven worden genomen met nieuwe soor ten torpedo's, die vijandelijke duikbo ten opsporen en daarna uit zichzelf op het doel afvaren. De torpedo's kunnen zowel door vliegtuigen als door duik boten worden gelanceerd. Door een 31 overwinning op Zwe den heeft Canada het wereldkampi oenschap Ijshockey gewonnen. De tus senstanden in deze wedstrijd waren 1—0, 20, 1—0. Nederland heeft in het troosttournooi van het wereldkampioenschap Ijs hockey haar eerste succes behaald te gen Frankrijk. (42). Belgie had Frankrijk reeds eerder in deze groep verslagen met 81, zodat de ontmoe ting NederlandBelgie de winnaar moet aanwijzen van dit tournooi. In de eindronde veroverde Zwitser land door een 103 zege in haar laatste wedstrijd tegen Gr. Brittannie twee punten meer dan Canada en de Ver. Staten. Door dit resultaat is Zwitser land kampioen van Europa geworden. In de halve finale voor de Engel se Cup heeft Arsenal na verlenging met 10 van Chelsea gewonnen. Het beslissende doelpunt werd in de 14e minuut van de verlenging door Cox gemaakt. In de finale moet Arsenal spelen tegen de winnaar van de wed strijd LiverpoolEverton. Het elftal van de Engelse League klopte gistermiddag de ploeg van de Schotse League met 3—1. De Engelsen hadden by de rust een 2—0 voor sprong. Het Schotse tegenpunt ont stond uit een strafschop. De beslissingswedstrijd om de eerste plaats in de eerste klasse, dis trict Zuid 1, tussen PSV en Limbur gia, vindt Zondag plaats op het VVV- terrein te Venlo. De Engelse tweede-divisieclub Brentford, die Woensdagavond als sparring-partner van het zo pas sa mengestelde voorlopige Ned. elftal fun geert, wordt onder de sterke ploegen van haar afdeling gerangschikt. Geen van de spelers heeft echter ooit in het nationale Engelse profteam gespeeld. Stopperspil Greenwood en, linkshalf en aanvoerder Manley behoorden enige tijd terug nog tot de „waarschijnlij- ken", die in aanmerking kwamen de nationale kleuren te dragen. Donderdag 13 April wordt op het VUC-terrein te Den Haag een licht- wedstrijd gespeeld tussen het Haags elftal en een Engelse amatnurploeg. die bestaat uit spelers van Int graafschap Lancashire. Eind April of begin Mei zal in Den Haag of Amsterdam de bokswed strijd gehouden worden tussen Luc van Dam en de Franse middengewicht Jacques Roger-Crecy Gisteren is te Utrecht besloten, dat de EngelsNederlandse sportorga nisatie zal blijven bestaan De eerste uitwisselingen met Denemarken wer den geprojecteerd.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3