Een vliegtocht op een ganzenrug Sire, zend uw zoon Boudewijn WEEKBIADV00R JONGENS EN N0SJE5 Kleur en fleur De Prins onderzocht economische mogelijkheden op Westelijk halfrond Het Radioprogramma Oplossing prijsraadsel Onze mededelingen HOOFDPIJN! -m VOL BRIEVEN; I oor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic Nederlandse militairen naar Canada De Prins opent Holland-Fair in Philadelphia Socialisten en communisten verlaten Bondsdag De enige weg tot verzoening HUWELIJK Seheepvaartberichten DONDERDAG 2S MAAKT 1950 TOEN op een mooie lentemiddag jrans en Pim buiten liepen te spelen, gtaarde Opa uit het venster. De lucht «•as blauw en dj zon stond hoog aan de hemel. Ergens hoog boven de huizen zweefde een vliegmachine en Frans en pim wezen Opa er naar. Kijk, daar gaat ie! Een tjjdje later kwamen de beide jon gens de kamer binnen om grootvader te vertellen hoe groot die vliegmachine wel was en hoe snel hij wel kon vlie gen. „Vroeger waren er geen vliegtuigen, hè Opa?" vroeg Frans. „Neen, maar je moet niet denken, dat wij niet vliegen konden", antwoordde graptvader. „Dan ben je abuis, vriend- Je. In mijn tijd deden we dat nog an ders. Toen hadden we zelfs geen vlieg machines nodig. Ik weet nog goed, dat ik met Tinus, de koksmaat van „De Noordstar" naar Rotterdam reisde om weer naar het schip te gaan, dat een lange reis zou maken. We waren vol goede moed en hadden veel plezier on derweg. Allebei hoopten we weer grote avonturen te beleven en we waren blij dat we op zo'n mooi schip als „De Noordstar" voeren. Terwijl we zo de stad naderden vond ik het vreemd, dat de masten van ons schip niet boven de huizen uitstaken, want, zoals je weet, was onze „Noordstar" een geweldig grote boot Direct na onze aankomst in Rotterdam gingen we naar de haven en daar sloeg ons de schrik om het hart „De Noordstar" was juist 's morgens vroeg vertrokken! De tranen sprongen ons bijna in de ogen, maar wij hielden ons flink. Later hoorden we, dat de kapitein zich vergist had. Hij had een blaadje teveel van zijn scheurkalender getrokken en zodoende gedacht dat het al een dag later was. Maar wij stonden daar met onze plunjezak. Geen schip was zo snel als „De Noordstar", dus niemand kon Ons helpen". „We vragen de ganzen", stelde Tinus voor. „De ganzen!", vroeg ik, „hoe kan je die nou iets vragen?" „Kom maar mee", zei hij en we lie pen de stad uit de rivier langs. Er stond een beetje wind en het riet langs het water deinde heen en weer. Plotseling sloeg Tinus linksaf het riet in en volg de een drassig paadje. Na een paar mi nuten bereikten we een open vlakte waar wel vijftig wilde ganzen liepen Prachtige dieren met grote vleugels. Tinus stapte, naar de'grootste van allemaal en vroeg of wij misschien door 'n paar van de vogels naar „De Noord- star" konden worden gebracht Nu moet je niet denken, dat die gans dat niet verstond. Dieren begrijpen heel goed wat de mensen zeggen of vragen. Als VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 nieter. Nieuws om 0 8 en 11 uur. 6.15 Sportpraatje. 6.80 The skymasters. 7.00 Het klokje van zeven uur. 7.05 Les gars de Paris. 7.30 Radio volksmnziek- school. 8.15 Het omroeporkest. 9.15 Avro's avondschool. 9.40 Musicorda. 10.15 Het win kelbibliotheekje op de hoek. 10.30 Alma Mu- sica. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Ameri kaanse filmliedjes. HILVERSUM n, 297 meter. Nieuws om 7, 8 en 11 uur. 6.15 De stem van de Chris telijke Vakbeweging. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 De muziek bij nader inzien. 7.4Ö ..Vandaag". 8.05 Van verre reizen ovei zee. 9.00 Familie competitie. 9.35 Wie gaat er mee over zee. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Les sirènes. 10.45 Avondover denking. 11.15 Johannes Passion. 11.48 Sonate. VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 402 meter. Nieuws om 7,* 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Het NBC orkest. 10.00 „Thuis". 10.05 Morgenwijding. 10.20 Vincent Morgagui. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Lenteliederen. 11.10 Verhaal van Louis Couperus. 11.30 Accordeon-orkest. 12.00 The skymasters. 12.45 Twee filmkomieken. 1.15 The Avroleans. 1.45 Franse chansons. 2.00 Kookkunst. 2.20 Het Bel-canto-uur. 3.00 Boe kenschouw. 3.20 Het omroepkamerorkest. 4.00 Dansmuziek. 4.30 Tussen twaalf en zestien. 5.00 Piano-duo. 5.20 Wij en de muziek. 6.15 De VARA feliciteert. 6.40 Rosa Spier. 7.00 Denk om de bocht 7.15 Primo Scala. 7.30 Cursus: Gelovige mensen. 7.45 Een radio- krabbel. 8.10 Violoncel en piano. 9.30 Mensen aan het werk. 9.00 Men vraagt en wij draai- enn. 9.25 Aether-forum. 9.55 Buitenlands weekoverzicht. 10.10 Pennies from heaven. 10.40 Vandaag. 10.45 Avondwijding. 11.15 Concertgebouworkest. HILVERSUM II, 297 meter. Nieuws om 7 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Te deum Laudamus. 8.45 Vioolspel. 9.15 Ochtendbezoek 9.30 Liverpool Philh?rmonisch Orkest 10.30 Morgendienst. 11.00 Marinierskapel. 11.30 Bloemlezing uit 's wereld liederenschat. 12.00 Trio Fantasia. 12.33 Metropole-orkest 1.15 Vrij en blij. 1.45 Zigeunerkwintet 2.00 Pro- menadeconcert 2.40 Van oude en nieuwe schrijvers. 3.00 Sweelinck-kwartet 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.40 Om onze ongerechtig heden. 4.00 Nederlands kamerkwartet. 4.30 Harp-ensemble. 5.00 Orgelconcert, 5.40 Under de Fryske flagge. 5.45 Herziening van het gevangeniswezen. 6.00 Geestelijke liederen. 6.15 CWV kwartier. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Regeringsuitzending. 7.35 Gramofoonmuziek. ï.40 Vandaag. 8.05 Met band en plaat voor u paraat. 8.30 Haak in. 9.00 Wij hebben een woord voor de wereld. 9.30 Christelijke op voeding. 9.45 Radio Philharmonisch Orkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Licht orgel spel* 11.40 Variaties. RADIOD1STRIBUTIEDIENST LIJN Hl: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 NWDR: Giesin-kwartet 12.00 VI. Br.: Liederen 12.32 Omroeporkest 13.15 Orgel. 14.10 Gram. 15.00 Kalundborg: Strijkensembl»1 Peters., 16.00 Eng. L.P.: Phil Cardew Octet met aco.sol. 16.30 Orkest Leon. 17.00 Fr. Bi Ber. 17.10 Verz. Progr. 17 40 Zang. 18.00 Voor de so daten. 18.30 VL Br.: Voor de soldaten. 19.30 Gram. 19.50 Feuilleton. 20.00 Filmmuziek. 20 15 Filmrevue. 20.30 Omroep-Symph. orkest. 22.15 Verz.progr. 23.05 Gram. 23.05 Opera LIJN IV: 7.15 „Bonour le Monde 7.25 »»On prend le café au lait au lit!" 7.30 Eng. H.S.: Orgel. 8.10 Concert. 9.00 Kookpraatje. 9.10 Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musi- (VL en Fr.). 11.15 Eng. H.S.: Wijding. 11.30 Aco.orkeat. 12.00 Eng. L.P.; Orkest Roy. *2.45 Voordracht. 13.00 Mrs. Dale's Diary". *3.15 lf>nd. Light Orchestra. 14.00 BBC Orchestra. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 N'WDR: Gevar touziek. 16 45 Eng. H.S. BBC MMland Ligh< Orchestra. 17.30 Eng. LP.: BBC Welsh Or jbestra. 18 <10 NHDR: Zwits. volk««viziek. 18.30 Eng. L.P.: Strijkorkest 19.00 Sandy Macpherson. 19.15 Orkes» Den. 19.45 Hoor JPfl. 20.00 Eng. H.S.: Gram. 20.25 Eng L.P.r Sportoverzicht. 20 30 ,,Ur the Pole", ,1.00 BBC Var.-orkest. '1.45 Örk' st-muziek. 22.30 Strijkorkest. 23.15 „Topic for to-night' -3.20 Schlager-competitie. je het maar op de goede manier doet De grote gans knikte direct van ja en er kwamen twee kloeke dieren op ons af, die hun vleugels strekten om weg te vliegen. We gingen op hun rug zitten, hielden de plunjezak onder de arm en zwaaiden met de andere ten afscheid. En daar gingen we. Het riet de an dere ganzen en de rivier zakten onder ons weg en elke minuut stegen we ver der omhoog. Als een kogel schoten we door de lucht Na een half uurtje vlie gen zagen we in de verte „De Noord- star" al zeilen. We wezen er naar en de ganzen vlogen er regelrecht op af. Toen we vlak boven het schip waren trokken de vogels hun vleugels in. Ti nus en ik hielden ons goed vast en als een pijl uit de boog suisden we omlaag. Iedereen op het schip keek ontzet om hoog. De kapitein hief de handen ten hemel. Juist op het laatste moment sloegen de dieren de vleugels weer uit Snel remde onze vaart en licht als een veer tje landden we op het dek. Natuurlijk was iedereen op „De Noordstar" ver baasd ons te zien. We bedankten de ganzen hartelijk en waren aan boord de helden van de dag. Later hebben we nog verschillende malen gevlogen met de ganzen. Maar toen de vliegmachines werden uitge vonden wilden ze niet meer. Daarom zie je tegenwoordig ook nooit meer mensen op de rug van een vogel vlie gen". Er liep een meisje door het land Met boterhammen in de hand. De krullen van dat aardig kind Wapperden vrolijk in de wind. Toen kwam een koebeest op haar toe En riep al van de verte „Boe". Hij bleef dicht bij het meisje staan En keek het heel verwonderd aan. Het meisje liep naar Moeder toe Went zij werd angstig door die koe. „Och kind", zo zei haar Moeder toen „Dat koetje zal je heus niets doen. Het heeft misschien alleen gedacht Dat je wat lekkers had gebracht." De prijzen werden deze week gewon nen door: Wilma van Bneren, Ronde laan 11, Bergen NH; Marletje Battem, Troelstralaan 95, Zaandam; Elly Hout man, Breed 54, Hoorn; Theo Zoetelieï. Landbouwdwarsstraat D 139. Schagen; Ansje Vis'e, Nieuwstraat 62. Den Hel der. N. Hoefman, Geelvinckstraat 117, Velsen N. D. Kalf, Kerkstraat 42, Oost zaan, heeft bonnen van H. Smith. die hij graag wil ruilen voor punten vanNie- meyer. Truus Manneveld zoekt een corres pondentie-vriendinnetje van 10 4 11 jaar. Haar adres is; Troelstraplein 37, Koog aan de Zaan. Een wedstrijd voor jongens en meisjes van 9—14 jaar Hallo, jongelui, hier zijn we dan met de eerste plaat van onze GROTE KLEURWEDSTRIJD We beginnen vandaag met no. 1; op Donderdag 30 Maart plaatsen we no. 2; op Donderdag 6 April vind je no. 3 en op Donderdag 13 April volgt no. 4. De bedoeling is, dat Jullie de platen uitknippen, op een dun stukje carton plakken, en dan kleuren. Wie dat vier Donderdagen achter elkaar doet, heeft kans op een prijs. Die prijs zal deze keer niet bestaan uit een bedrag in geld of een mooi boek, maar uit.... EEN DAGTOCHT PER AUTOBUS NAAR EEN MOOIE, GEZELLIGE PLAATS IN DEZE PROVINCIE met vooraf bezoek aan onze drukkerij te Alkmaar. Is dat even fijn? Je neemt een paar broodjes mee en wij zorgen voor de rest. Ook voor goede leiding, zeg dat maar vast tegen vader en moeder. Doe je best en zorg er voor, dat we mooie platen in ons bezit krijgen. DEELNAME Alleen kinderen van abonné's kun nen meedoen Kinderen van ouders, welke zich nu abonneren zijn in onze wedstrijdkring hartelijk welkom en hebben evenveel kans als de anderen. INZENDING De gekleurde platen moeten alle ge lijktijdig worden ingeleverd aan ons bureau en wel vóór Donderdag 20 April a.s., met vermelding van naam, adres en leeftijd. De ingezonden platen worden naar leeftijd van de inzender (ster) beoordeeld. Degenen, die voor de tocht naar Bergen in aanmerking komen, krijgen bericht op welke dag we gezamenlijk uitgaan. Waarschijnlijk is dit op een Vrijdag in Juni. Dit is een wedstrijd waar nu letter lijk alle Jongens en meisjes van kun nen genieten. We rekenen er op dat de bus afge laden wordt met prijswinnaars en winnaressen. Dan alleen is de wedstrijd Kleur en Fleur een succes. EN NU AAN DE 8LAG Mijnbttdt Hoofdpijnpoeders. Doos 4) et. Mijnhardt Hoofdpijntibletten. Koker 75 Ct. Hallo jongens en meisje»! (Voor kinderen beneden twaalf Jaar) Hallo, jongen» en meisjes! Wij beginnen vandaag met bet briefje van Truus je Pieterse. Je vroeg of ik het beel erg vond dat je een poosje niet geschreven had. Natuurlijk niet, Truus. Naar ons correspondentie- hoekje schrijven moet je altijd voor je plezier doen, vind ik. Ben je al weer beter? Kees Kater, prettig dat je gaat meedoen. Dat is ook leuk voor Fokke. Wim Crayff, wat leuk dat je de eerste prijs hebt gewonnen met de gymnastiekwedstrijden. Dat is een prestatie, Wim. Ik ben er benieuwd naar hoe je medaille er uit zal zien. Hartelijk dank voor de aardige versjes over bessenelfjes. Ze waren heel mooi en fijntjes. Fokke Post, ja ik heb al een briefje van Kees gehad. Wil hij later ook naar de ambachtsschool. Bankwerker zijn is wel een zwaar beroep, maar wanneer je er plezier in hebt, lijkt het mij erg mooi. Sigarenbandjes heb ik voorlopig nog genoeg, Fokke. Hans Teitler, je had het prijsraadsel voor oudere jongens en meisjes opgelost. Dat was jammer. Kan Fransje al fietsen? -- Ansje Visje, krijg jij op sohool plaatjes in je schrift? Dat is leuk zeg! Je hebt ze zeker wel verdiend. Hein van Manen, je had het prijsraadsel van de andere groep opgelost. Daar kun je geen prijs mee winnen, Hein. Je bent al gauw jarig hè? Ik hoop dat je een heerlijke dag zult hebben. Mary Bakker, ik vind het erg prettig dat je met om» gaat meedoen. Natuurlijk mag je een schuilnaam hebben. Bedenk maar iets moois. Jij houdt van dezelfde dingen als ik, Mary. Öc heb een leuke hond, die verbazend slim is. - ^Madeliefje"» nee, je wist niet veel te vertellen, maar ik weet wel veel te vragen. Heb je aardige vriendinnetjes in Amsterdam en moet je ver lopen om bij de school te komen? Daar schrijf je niet veel over, maar ik ben er toch wel nieuwsgierig naar. Schrijf je ook eens hoe het met je zusje gaat? Ferdie Nellestein, jij verlangt du» al naar de Paasvacantie. Heb je al plannen gemaakt? „VI ie gen zwam", jouw vader kan toch maar leuke dingen bedenken zeg! Ik behoef niet te vragen of je een goede verjaardag hebt gehad. Jij bent dus een trouw lid van de AJC geworden. Ga je deze zomer ook kamperen? D. Kalf, je verzoekje komt bij de mededelingen. Wat heb je weer mooi getekend zeg! Theo Braams, je bent welkom bij ons. Ik ben er blij om dat je de verhaaltjes zo mooi vindt. Schrijf je mij eens iets over Josje? Zij is zeker nog erg klein is het niet? Jaap de Vries, een hartelijke groet voor jou! Wim Zadelhoff, jij bent al in een Paas- stemming zegjje hebt gelijk. De tijd gaat vlug en het is al spoedig weer zo ver. Bij de gynmastiek- uitvoering heb je dus een goed figuur geslagen. Fijn hoor! Heeft je moeder een plezierig feest meegemaakt? Tonnie van Oers, allereerst hartelijk dank voor de tekeningen. Je kunt er haast een sprookje bij verzinnen, Tonnie. Dacht je dat ik geschrokken was van alle broertjes en zusjes die je opnoemde? Nee hoor, ik geloof dat jij echt te benijden bent. Je speelt zeker vaak met Josje Truus Manneveld, ik ben er blij om dat je het toch eens aangedurfd hebt om te schrijven. Het was een gezellige brief, Truus. Nu moet je mij eens gauw vertellen hoe het met dat zieke pootje van jou gaat. Mag je al weer wat rondspringen van de dokter? Dea Kramer, fijn dat je weer postzegels hebt opgespaard. Die kunnen wij goed gebruiken. Nelly Mulder, ik ben er nieuwsgierig naar of het proefwerk goed gelukt is. Eeriijk gezegd ben ik er niet bang voor, dat bet mis is gegaan want je bent zo'n bolleboos in het leren. Wa* heb je voor een versje opgezegd? Martha Visser, hartelijk dank voor de postzegels en de sigarenbandjes. Wat ben jij ongelooflijk verwend op jé verjaardag. Heb je een prettige middag gehad met je vriendinnetjes? Jopie Mulder, speel je nujs avonds al weer een poosje buiten? Je kunt wel raeiken dat de dagen langer worden. Wanneer krijg je Paasvacantie Joop? Tineke Brand en Tras de Vries, hartelijk dank voor het pakje. Jullie hebben goed gespaard zeg! Enny Spreeuw, van jou ontving ik een dikke enveloppe met postzegels. Be was er blij mee hoor! Wim Veras. Henk Stubbe, Andra Meert, Jacky van der Meyden, Anneke VereL Aaltje HOberts, F.IIie Zijp» Bregtje Triest, Sjoeke Keidel, Janny van Dalen, Janneke Kloprogge, K. Huysman, Trientje Kat, Teunie Kordes, Henk van der Laan» Maja Sibie, Freddie Lee wrik, Rob Rolleberg, Fopp de Boer, J. Kroes en Enny Spreeuw, jullie zijn welkom bij ons. Jongens en meisjes de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje verwacht ik graag vóór Zondag 2 April, Allen hartelijk gegroet door TANTE IET. Tast He natuurlijke kleur tan kunstgebit niet aan! HOOfNTA AMERSFOORT (tl grote flacon I net maatdop eo.is Prins Bcrnhard heeft gistermorren tegenover een vijftigtal journalisten t hoofddoel van xtjn reis door West- Indie, Ztrid-Amerika, de Ver. Staten en Canada uiteengezet. De Prins vertelde nltgexocht te hebben welke economische mogelijkheden er in dexe verschillende landen voor Nederland bestaan. De re gering soa dan eventueel contact met de regeringen van deze landen kunnen opnemen. De Prins deelde mede, dat hij geen afspraken kon maken zonder nader overleg met de regering, waarvoor tij dens zijn reis nagenoeg geen gelegen heid bestond. Op een vraag over de mogelijkheden van opleiding van onze troepen in Ca nada, welk land over een geschikte ka der- en trainingsgelegenheid beschikt en waarvoor door de Canadese regering een aanbod gedaan is, antwoordde de Prins, dat voor onze militairen de mo gelijkheid bestaat kosteloos een specia listencursus in Canada te volgen. De Minister van Om-log was zeer verheugd over deze mededeling. Als de Canadese Prins Bernhard zal op 5 Mei in Phi ladelphia de Holland Fair, de grote Nederlandse export-tentoonstelling, openen. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de warenhuizen van hel Gimbel-concern en vormt een onder deel van de Nederlandse exportbevor dering. De ministerraad verleende toe stemming. EX-WETHOUDER VAN ONDERWIJS TOT 8 JAAR VEROORDEELD. De Bijz. naad van Cassatie veroor deelde gisteren de 46-jarige dr. F. B uit Utrecht tot een gevangenistraf van 8 jaar met aftrek. B. is tijdens de be zetting wethouder van onderwijs te Utrecht geweest. ministers naar om land komen, xal vastgesteld kunnen worden, hoeveel militairen naar Canada vertrekken mo gen. De Prins stelde vast, dat er in Canada veel sympathie bestaat voor immigra tie van Nederlanders. Hij noemde het merkwaardig, dat Canada in tegenstel ling met andere landen zoveel gehuwds mannen en gezinnen wil opnemen. Ook in Mexico zag de Prins mogelijkheden voor onze landbouw-emigranten. Wanneer de regering het de moeite waard vindt, zal Z.K.H. nog een tweede reis met hetzelfde doel naar het Weste lijk halfrond maken. Naar zijn mening biedt Venezuela op het ogenblik de beste economische mo gelijkheden voor Nederland. Zeer enthousiast was de Prins over Mexico. Een dergelijke hartelijkheid van een vreemd land had hij zelden meege maakt. Alle sociaaldemocratische en commu nistische leden van het Westduitse par lement, die de oppositie vormen, heb ben de vergadering verlaten, nadat de voorzitter twee sociaal-democraten had geschorst wegens aanvallen op de uiterst rechtse afgevaardigde Wolfgang Hedler. Herbert Wehner en Rudolf Hei land werden voor respectievelijk 10 en 8 zittingen uitgesloten. Dr. Kohier zei, dat hij niet de strengste straf had toe gepast met het oog op de„politieke om standigheden" van het voorval en om dat deze twee leden onder het nazidom geleden hadden. TELEGRAMMEN AAN MILITAIREN Met de Nederlandse troepen, die met het Panamese troepenschip „Fairsea" en het Italiaanse troepenschip „Castel- biance" worden vervoerd, kunnen fa- diobrieftelegrammen worden gewisseld via het Nederlandse kuststation Sche- veningen-radio tegen hetzelfde tarief als in het verkeer met Nederlandse scheDen. Spaak in open brief aan Koning Leopold: De Belgische minister van Staat, Paul Henri Spaak heeft zich in een open brief in bet socialistische dagblad „Le Peuple" tot koning Leopold gericht teneinde bem tot abdicatie te bewegen. In zijn brief zegt Spaak o.m.: „Sire, indien u de socialisten niet om advies hebt gevraagd, omdat u zich geen il lusies maakt over de kracht van onze overtuiging, dan dank u hiervoor. In dien ons een onderhoud hebt willen besparen omdat dit pijnlijk en moei lijk zou zijn geweest, dan dank ik u eveneens. Wat de* raadpleging van de koning betreft, zijn de slechte gewoon ten van de eerste bewindsperiode weer in zwang komen. Brachten de vroe gere adviseurs nog enig begrip voor staatszaken mee, die van thans hebben slechts de volkraadpleging gefinan cierd." (Spaak doelt hier op de in dustrieel Solvay en de secretaris van Paul van Zeeland, de heer Leemans) Na erop gewezen te hebben, dat de vorst in twee van de drie landsdelen niet gewenst wordt en ook de hoofd stad tegen de terugkeer is, zegt Spaak dat de minderheid weliswaar de wei moet eerbiedigen, maar dat zij het recht heeft óch met alle wettige mid delen parlementaire oppositie en stakingen mag "erzettten. DOOR MARY BURCHELL (18 Na een ogenblik vervolgde ze, maar zij richtte zich nu tot haar zoon: „Waar heb je haar gevonden. Elliott?" .Schuilende voor de regen in een ver laten herdershut", zei EUiot koel en nauw keurig. „Terese, dit zijn mijn zuster Clara en mijn broer Tony". Teresa onderging de kennismaking met een schuchtere kalmte, die meer te danken was aan een soort verbijstering dan aan zelfbeheersing Toen herinnerde ze zich ineens, dat er emand anders was. die ze wilde zien nu se in een goed verlichte kamer was en het hoofd omwendend, keek ze naar de man, die haar ten huwelijk had ge vraagd. Hij stond haar op te nemen zijn donkere ogen intens geïnteresseerd, een onmerkbare glimlach om xi)n mond. En in een vlaag van warme verwarde ver rukking, gepaard aan een vreemd gevoel van verslagenheid, deed ze de ontdek klng, dat hij de Knapste man was, die ooit de grenzen van haar geringe on dervindingen had overschreden. „Maar je bent druipnat, kind", zei op dat moment Jesslca Burdern's stem, die grotendeels haar zelfvertrouwen had te ruggevonden. .Ja. Ik geloof, dat tk er erg nat en slordig uitzie, ik kan zo werkelijk niet blijven eten...." Ze keerde zieh weet tot Elliott. Maar hij glimlachte bredei Ja, dat kan je wel. Ik bei je familie op en Intussen zal Clara zeker zeker wel wat droogs voor je vinden". „Natuurlijk". Clara stond levendiger op dan men van haar zou verwachten dacht Teresa. „Ga maar met me mee. Je kunt later een warm bad nemen, anders vat je nog kou. Er is net tijd genoeg voor het diner En tk weet zeker dat ik iets vinden zal waar je in past". Clara scheen verlangend te zijn kleren ter beschikking te stellen aan deze on verwachte gast. En na een minzaam toe stemmend knikje van mevrouw Burdern, volgde Teresa in het zog van Clara s ritselende taf, die zij met verscherpte interesse ala aan modeljurk taxeerde door een meesterhand vervaardigd. Ik vraag me af, dacht Teresa nieuwsgierig en opgewonden, hoe in de wereld lk er uit zal zien in de kieren die zij draagt. Clara ging haar voor door da hall en over een brede korte trap. die zich hal verwege splitste en zich dan weer om hoog naar links en rechts voortzette. „Deze kant van het huis gebruiken we het meest", legde Clara haar beminnelijke uit, ..de andere kant was van mijn oom Chad, die juist gestorven is. Ik vermoed - zij keek met bedekte doch onmisken bare nieuwsgierigheid naar Teresa, Je wel van hem gehoord hebt." .Ja, uw broer heeft mij over hem ge sproken", zei Teresa en dacht bij zich zelf, dat Clara er veel voor gegeven zou hebben te weten of haar broer ook over het testament gesproken had. „Ken je Eli al lang?" Clara sprak met conventionele achteloosheid, terwij] ze de deur naar een grote en charmante slaap kamer opende, waar een houtvuur brandde in de haard en door een open deur een glimp te zien kwam van een Drachtig ingerichte badkamer. „Nee", zei Teresa voorzichtig, „ik ontmoette hem vanmiddag voor het eerst. Hij was zo vriendelijk er op aan te dringen, dat ik met hem mee naar huia zou gaan omdat" ae weohtte „omdat ik verdwaald was en nat en ver kleumd", eindigde ze diplomatiek. „Heel verstandig van hem", zei Clara nonchalant, terwijl ze door de kamer ging en de schuifdeuren van een gran dioze klerenkast openschoof. Behalve in winkels had Teresa nooit zoveel kleren op één plek bijeen gezien en terwijl ze langzaam haar regenjas uit trok, volgden haar peinzende blauwe ogen Clara's snelle gewoonte-bewe gingen met verbazing. „Laat eens kijken" Clara liet haar geoefende hand langs de rij avondjur ken gaan ,je bent zo jong, dat je wit zou kunnen dragen. Nee, dat is te koud voor een avond als vandaag Rood?" Een ogenblik overwoog ze een bloedrode taftjurk, die Teresa de adem benam, maar verwierp die. mompe lend: „Te opvallend". (Wordt vervolgd) Voor zijn levensgeluk moet men zich moedig kunnen verblinden, JOUBERT. „Sire", zo gaat Spaak verder, „in aen land waar 43 procent tegen de koning is, zullen alle wonden openbarsten, zal de hartstocht de wijsheid verblin den en zal de sociale en politieke vrede verstoord worden" De brief besluit met het advies aan Leopold om zich met de overwinning tevreden te stellen en Belgie zijn zoon Boudewijn te zen den. „Dat Uwe Majesteit ons toelate ons rondom hem te scharen, zodat wij ons de diensten kunnen herinneren, die de dynastie aan het land heeft be wezen. Dit groot er wijs gebaar zon diegenen, die de koning hebben aan gevallen of verdedigd, toestaan zich te verzoenen en weer te vinden, zoals wij u vóór de oorlog geker^ hebben: be zield met het werkelijke verlangen het vaderland te dienen". Aagtekerk. Syndey—R'dam, 21-3 te Suez ten anker; 22-3 te Port Said verwacht Ab- bedijk. New York—Buenos Aires, 21-3 van Refice naar Bahia Agameranon, 19-3 van Ciudad Trujillo Alcor, Porto, Alegre—R'- dam, 21-3 van Vitoria naar Bahia Aletta (t), 21-3 van Djakarta naar Pladju Alkaid, Sao Francisco—R'dam, pass. 21-3 Wight Alnati, R'dam—Buenos Aires, pass. 21-3 Fer- aando Noronha Amstelland Porto Alegre— A'dam, 21-3 van Las Palmas Andijk, 21-3 van Las Palmas Andijk, 21-3 van Londen naar Antwerpen Bali, 21-S van Semarang, 22-3 te Djakarta verwacht Barendrecht (t), Kaapstad—R'dam, pass. 21-3 Finisterre Bengkalis, Bahrein—R'dam 21-3 te Salala Castel Bianco, Djakarta—R'dam, 21-3 27^P mijl zuidoost van Dondrahead Celebes, Java—A'dam, 21-3 te Liverpool Farmsuni, 21-3 van Genua te Melilla Friesland, R' dam—Djakarta, 21-3 van Singapore naar Tji- pandan Georgic Djakarta—R'dam, 21-3 80 mijl oost van Bizerta Goya, Djakarta—R' dam, 21-3 540 mijl oost-zuidoost van Guar- dafui Grote Beer, 21-3 van Djakarta naar A|dam Helena, A'dam—W.-Indie, 21-3 van R'dam naar Barbados Lawak, 22-3 van Colombo te Bombay Leersum, 21-3 van Port Gentil naar Pointe Noire Lekkerkerk, CalcuttaR'dam pass. 21-3 Kaap Palos Limburg.. 22-3 van Kaapstad te Port Elisa- betb Maouba (t), 213 van Tripoli naar Hamburg Maetsuycker, 18-3 van Dja karta te Fremantle Malvina (t), Menaelab- madi—Stanlow, pass. 21-3 Ouessaut Mata- ram, R'dam—Djakarta, 2i-3 van Belawan Merwede, 21 3 van Luanda naar Novoredono Mijdrecht 21-3 van Eastham te Antwerpen Nestor, A'dam—Levant, pass. 21-8. Finister re Oranjefontein, 18-3 van Lorenzo Mar- quez Polydorus. 19-3 van Java te New- ïork Randkerk, Walvisbaai—Antwerpen, pass. 21-3 Ouessant Rempang A'dam—Java, pass. 21-3 Kaap St. Vincent Rotti, New Vork—Java, pass. 21-3 Guardafui Ruys, Ja pan— Rio de Janeiro. 21-3 van Mauritius naar Mombasa Stad Haarlem, 21-3 .an Vlaar- dmgen te Savona Tabinta, A'dam—Java, pass. 21-3 Socotra Tibia (t), 21-3 dwars Vitoria naar Para Tjibesar, Kobe—Ballk Papan, pass. 21-3 Okinawa - Tjikampek 21-o van Port Elisabeth naar Kaapstad Tjimenteng, 21-3 van Kohsichang naar Sin gapore Tjisidane, 20-3 te Hongkong v. Sin gapore Waterland, Buenos Aires—Antwerpen, 21-3 van Santos naar Bahia - Waterman, Djakarta—R'dam, pass. 21-3 Burlings; 24-3 te R'dam verwacht Zeeman, 20-3 van Cal cutta te Djakart* -

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5