Onze nieuwe Burgemeester: Mr G. D. Rehorst Texel ziet Burgemeester Rehorst slechts node gaan VAN WILLIGEN (X I Tegen pijnen! „Ik hoop spoedig in Den Helder thuis te zijn!" Vorstelijke serviezen Rustige, evenwichtige persoonlijkheid, die van doorzetten weet CHARMANT Maar de wens van Jan van Dok werd binnen 24 uur vervuld! OER-SOLIDE fa. QUERELLE "WITTE KRUIS" Urk Magistraat met brede belangstelling Predikbeurten Tussen Haaks en Kuitje Bekroningen op Schager Paasveetentoonstelling „Op en top vakman!" Zeven uur, tien uur één uur, vier uur... Kampioen-slachtpaard Uit het politierapport HCSC 1 krijgt morgen bexoek van Blauw Wit 2 In het kort Oefenkamp der Mariniers op Texel weer in dienst Wieringen Ceslaagde Tijdgeest-avond VRIJDAG #1 MAART 1980 f)E BUBGEMEESTER der gemeente Texel, mr. G. D. Rehorst, is met ingang van 16 April 1950 benoemd tot burgemeester der gemeente Den Helder. Aan burgemeester G. Ritmeester is by Koninklijk Besluit van 28 Maart 1950 met in gang van 16 April 1950 eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de goede diensten als burgemeester bewezen. Aan de onzekerheid, wie hem zal op volgen, is derhalve een einde gekomen. Den Helder zal geen dag zonder burge meester zjjn. De nieuw-benoemde magistraat is 47 jaar oud en bekleedt sinds 1 Januari 1946 het ambt van burgemeester der gemeente Texel, na voordien burgemeester van Callantsoog te sijn geweest. Mr. Rehorst is vrijzinnig hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. geplaatst, maar dat is ook het enige. Wat de plaatselijke politiek betreft meen ik dat een burgemeester boven de partijen moet staan." De marine. De heer Rehorst, die zeer wel in ziet, hoe groot de betekenis van de Koninklijke Marine en de Rijkswerf voor Den Helder zijn, zal ook op dit punt in de geest van burgemeester Ritmeester verder gaan. „Een goede verstandhouding tussen Marineleiding en het gemeentebestuui en ook tussen het Marinepersoneel en de overige bevolking van de stad is mijns inziens van de grootste betekenis." De burgerjj. Onze nieuwbenoemde burgemeester heeft zich voorgenomen, goed thuis te raken in het verenigingsleven. Mevr. Rehorst zal hem daarbij ongetwijfeld met evenveel toewijding bijstaan als zij op Texel heeft gedaan. ,.Het is zo belangrijk, wat de mensen in hun vrije tijd presteren", meende de burgemeester. „Je leert hen kennen en er groeit een band. Dat willen wij graag. Wat dat betreft hebben wij op Gistermorgen om half tien werd bur gemeester Rehorst telefonisch van zijn benoeming op de hoogte gesteld. Hoe wel hij reeds op Maandag 27 dezer over een eventuele benoeming een onderhoud had met de minister van Binnenlandse Zaken, kwam ook voor de heer Rehorst, het bericht als een verrassing. Zijn be noeming tot burgemeester van Den Helder is een belangrijke mijlpaal in zijn carrière, welke wordt gekenmerkt door een rustige, maar gestadige voor uitgang. Het is typerend, dat de karakteristiek van zijn ambtelijke loopbaan zo volko men in overeenstemming is met de per soonlijkheid van burgemeester Rehorst. Wij hadden reeds eerder het voorrecht hem te ontmoeten en hem zij het voorshands nog oppervlakkig te le ren kennen als een zeer evenwichtig en welwillend man. die doelbewust te werk gaat zonder de zaken te willen forceren. Gistermiddag werd deze in druk tijdens een bezoek, dat wij te zijnen huize aan de Schilderweg te Den Burg brachten, bevestigd en versterkt. Goede basis gelegd. Uiteraard was mr. Rehorst en met hem mevrouw S. P. Rehorst-Bol zeer ingenomen met zijn vererende be noeming, hoewel hij zich niet ontveins de, dat hem een grote verantwoordelijk heid op de schouders wordt gelegd. „Ik prijs me gelukkig, dat door een man als burgemeester Ritmeester de basis is gelegd van het werk, dat ik zal moe ten voortzetten. Ik heb zijn afscheid bijgewoond, zonder te weten dat de woorden van burgemeester Ritmeester op mij van toepassing zouden zijn: „Ik hoop en vertrouw, dat onder mijn op volger in dezelfde lijn zal worden Voortgewerkt." „Ik zal in die lijn voort, werken", beloofde mr. Rehorst. „Er is In Den Helder zeer veel te doen. Als burgemeester van Callantsoog, en de laatste vier jgren als burgemeester van Texel, heb ik de gang van zaken in Den Helder met belangstelling gevolgd. Ik sta niet als een vreemde tegenover uw stad. Mijn getrouwde dochter heeft er schoolgegaan en mijn zoon hoopt dit jaar zijn eindexamen aan het gemeen telijk lyceum aan de Hoofdgracht te doen. Wij komen ook dikwijls in de stad om inkopen te doen". Op onze vraag, of burgemeester Re horst reeds bepaalde plannen ten aan zien van zijn werkzaamheid in Den Helder heeft, kregen wij het voorzich tige en ongetwijfeld ook juiste ant woord: „Ik zal mij eerst terdege op de hoogte stellen van de stand van zaken op allerlei gebied. In de eerste plaats denk ik aan de wederopbouw. Ik kan u de verzekering geven, dat ik al mijn krachten zal aanwenden om eerst een helder inzicht in de plaatselijke toe standen en omstandigheden te krijgen en dan als een goed burgemeester lei ding aan dat alles te geven". Geen politicus „Burgemeester, hoe staat u tegenover de politiek?" was onze volgende vraag. „Vóór de oorlog was ik lid van de Vrijzinnig-Democratische party en na de bevryding heb ik mij aangesloten bü de Party van de Arbeid, omdat haar doelstellingen het meest overeenkomen met myn levens- en wereldbeschou wing. Als burgemeester wil ik my echter vrij van de partypolitiek houden en ik woon daarom nooit party-verga deringen by. Men heeft mü op de can- didatenlljst voor de Provinciale Staten Texel gelukkige jaren gehad. De be volking is gemoedelijk en wy, mijn vrouw en ik, hebben er altijd plezier in gehad, de bijeenkomsten van allerlei verenigingen by te wonen. Dat zal in Den Helder misschien wat moeilijker gaan, omdat er zo heel veel verenigin gen zijn, maar wij zullen ons uiterste best doen." Wij wilden graag uit de mond van mr. Rehorst horen, wat tijdens zijn burgemeesterschap in Callantsoog en op Texel tot stand werd gebracht, maar daarover wilde hij liever niet spreken. „Het klinkt niet prettig om je eigen prestaties op te sommen. Dat moest u maar aan anderen vragen. Die kunnen dat beter en objectiever beoordelen dan ik. Alleen wil ik zeggen, dat de wederopbouw van Texel mij bijzonder ter harte is gegaan." Levensloop. Wel wilde de burgemeester iets over zyn levensloop vertellen. „Ik ben op 22 September 1902 té Berkenwoude, in de Krimpener Waard, geboren. In 1920 ben ik daar begonnen als volontair op de gemeente-secretarie. Van 1924 tot 1927 ben ik ambtenaar ter secretarie van Ouderkerk aan de IJsel geweest; en daarna, tot 1930, commies-ontvan ger der gemeente Neede. Dat ligt in de buurt van Borculo". Mevrouw Rehorst, die zich middeler- wyi een charmante gastvrouwe betoon de, herinnerde zich, toen haar man over hun Achter hoekse jaren begon te spreken, dat juist vóór hun komst al daar de beruchte cycloon had gewoed. „Het scheelde weinig, mijnheer Re horst," hadden de mensen daar gezegd? „of we hadden wel een ontvanger, maar geen dorp meer gehad!" In 1930 werd de heer Rehorst be- VOOR ZONDAG 2 APRIL DEN HELDER Ned. herv. gem.. Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat 10 uur ds. Borghardt, 17 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 10 uur ds. Borghardt. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Hamming, 10.45 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen; Re- hobothkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming; Vrijdag 7 April, Bethelkerk, 20 uur ds. Swen. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds. W. Meijn- hout van Franeker. Oud geref. kerk, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur lees dienst Geref. kerk (art. 31), West straat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Doopsgez. gem., Kerkgracht. 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs; Goede Vrij dag, 19.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Baptisten gern., Weststraat, 12 uur Zon- en degeiyk zyn onze TASSEN en PARAPLUIEg Het gezin van burgemeester Rehorst. Links de 19-jarige zoon Piet, die leerling is van het gemeentelijk lyceum te Den Helder. Midden de 14-jarige dochter Lies, die de ULO te Den Burg bezoekt en straks ook naar het lyceum zal gaan. Rechts de ruim een maand getrouwde dochter Gré, die in Delft woont Deze foto werd twee jaar geleden genomen. Mr. O. D. REHORST ....burgemeester van Den Helder... noemd tot secretaris-ontvanger van de gemeente Westzaan. Sindsdien is hy Noord-Holland trouw gebleven. Op 15 November kwam hy al heel dicht bij Den Helder, toen hij burgemeester werd van Callantsoog. Daar beëindigde de heer Rehorst zijn studie in de rech ten. Hij verwierf na jarenlange zelf studie de meestersgraad. „Ik weet wel," merkte mr. Rehorst -bescheiden op, „dat het bezitten van de meesterstitel niet inhoudt, dat je de gemeente in alle rechtskundige vraag stukken van advies kunt dienen. Maar toch je hebt er een beter inzicht in en kunt in ieder geval de adviezen van anderen op dat punt beter beoordelen. Ik ben er wel erg blij om, dat ik alle rangen in de gemeente-administratie heb gehad. Maar ik ben overigens van mening, dat de taak van een burge meester vooral aan de bestuurlijke kant ligt." In het bovenstaande hebben wy een samenvatting gegeven van hetgeen in ons interview van gistermiddag ter sprake kwam. Rustig en zonder aarze ling heeft burgemeester Rehorst op al onze vragen een welwillend antwoord gegeven. Daarby bleek ook zün belang stelling voor het culturele leven, als een onderdeel van het gemeenschappe- lijk streven der burgerij. „Wy hopen spoedig", zei de heer Rehorst, terwyl hy zyn echtgenote aanzag, „in Den Hel der thuis te zyn, en met hart en ziel in de gemeenschap op te gaan." wy namen afscheid van de heer en mevrouw Rehorst in de overtuiging, dat de gemeente Den Helder de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien, Burgemeester Rehorst zal spoedig één der onzen zijn. Het vierde flottielje mynenveger» is gistermiddag naar Scheveningen ver- dagsschooC 19-30 uur ds. j. Tammeling trokken voor het uitvoeren van veeg- werkzaamheden. De Engelse „air-sea-rescue-boat" nr. 2669 van de Royal Air Force, een vaartuig dat wordt gebruikt by red dingen van vliegtuigbemanningen, heeft gisteren in de haven gelegen. Het \t vanmorgen naar de Duitse haven Sylt vertrokken. Het is morgen hoog water om 6.55 en 18.55 uur en, laag water om 0.40 en 12.50 uur. De temperatuur van het zee water was 7.2 graden Celsius. van Drachten. Luth. kerk. Wezen straat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Oud-kath. kerk, 10 uur Heilige mis, 19.30 uur lijdensmeditatie, pastoor Ver- heij. Evangelisatie Vijzelstraat. 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openluchtsamen komst, 21 uur bidstond. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur de heer E. Wanders, 19.30 uur bed. H. Avondmaal. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Swen. Star of Hope Mission, 10 en 19 uur samen komst, 15 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans, 19.30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meisjeskrans; Zater dag 19.30 uur bidstond. Op de in Schagen gehouden Paasvee tentoonstelling werden inzendingen van de volgende stad- en streekgenoten bekroond: Vetvee: Beste en fijnste gemeste koe met vier brede tanden: 3. H. Mooij, Den Helder. Slachtpaarden: Beste en fijnste slachtpaard, koudbloed met meer dan twee brede tanden: 2. J. N. Goes, Den Helder. Beste en fijnste slachtpaard, koudbloed met hoogstens twee brede tanden: 1. J. N. Groes, Den Helder. Beste en fijnste slachtpaard, warmbloed met meer dan twee brede tanden: 2. J. N. Groes, Den Helder. Handelspaarden: Beste handelspaard, koudbloed: 3. J. N. Goes, Den Helder. Varkens: Beste fokzeug met biggen: 2. S. Jimmink, Julianadorp; 3. N. Hoornsman, Julianadorp. Konynen: Hollanders, zwart en blauw, voedster: I. K. Gouma, nna Paulowna. Buiten gewone prijzen: afzonderiyke voorwer pen met betrekking tot de landbouw voor Ligthart, Julianadorp. JTJE EERSTE WETHOUDER van de gemeente Texel, de heer S. de Waard, ver klaarde zich onmiddellijk bereid ons te vertellen hoe hy stond tegenover het vertrek van de burgervader, mr. D. G. Rehorst, die gisteren nog zo onverwacht vernam dat hy was benoemd tot burgemeester van Den Helder. Wethouder De Waard heeft het al enige tqd zien aankomen en ofschoon hij de heer Rehorst de promotie ongetwijfeld van harte gunt, moest het hem toch van het hart dat hq de burgemeester slechts node zag vertrekken. „Jammer voor Texel, dat hij weg gaat", vertrouwde de heer De Waard ons toe. „Toen ik van de promotie vernam heb ik de burgemeester meteen van harte gelukgewenst. Maar voor Texel vind ik het jammer". De vorsten uit de middeleeuwen spaarden moeite noch kosten om een prachtige verzameling glas- en aarde werk in hun bezit te Krijgen Eeuwen lang bleef zo'n verzameling in de familie. Natuurlijk kunnen wij niet garanderen dat ons glas- en aardewerk en onze serviezen eeuwen meegaan. Maar U zult jarenlang plezikr hebben van onze vorstelijke serviezen. De prijzen zyn byna weer als in de goede oude tyd. KONINGSTRAAT. Det wethouder, op wie de jaren reeds hun sporen hebben gedrukt, vertelde met zichtbaar genoegen, hoe de burge meester de raadsvergaderingen leidde Gemoedelijk, maar met vaste hand Een zeer bijzondere verdienste achtti hy het, dat de heer Rehorst voor een ieder te bereiken is, voor hoog en laag voor jong en oud. In de loop der jaren heeft de burgemeester zich in zyn ge meente geliefd gemaakt en met behulp van een sterk vooruitstrevende raad zeer, zeer veel bereikt. „Wy zyn al van 1912 af bezig voor verbetering van de drinkwaï ervoor riening en toen de heer Rehorst kwam tn 1946. heeft ny zich direct achter ~>ns geschaard. Behalve de strijd vooi aansluiting op net waterleidingnet van de provincie Noord Holland, die zo wel volgens de burgemeester en de wethouder niet ophoudt bij Den Hei der, heeft de heer Rehorst zich be ijverd voor de reorganisatie var» de brandweer en voor verbetering van het wegennet. Vanzelfsprekend hao hq ook een open oor voor de noden var. woningzoekenden en toonde hu zich sterk geïnteresseerd in het VVV vezen. .De nePr Rehorst was noe man •»en maand hier, toen al een vete -inaire dienst werd ingesteld." Als een brug En de heer De Waard knikte beden- -.ejyk met het hoofd bq de gedachtt iót> bet jaar 1945. in die ontredderdi □oei. „De laatste vier jaren was we heel veel veranderd". De wethouder gaf ons vervolgen: le verzekering, dat de nieuwe burge meester, hoewel lid van de Party van de Arbeid, zich nimmer door partij politiek zal laten leiden. „Als by ons In de raad een debat wat scherp dreig de te worden, dan wist de voorzitter met een bewonderenswaardige flair daaraan een einde te maken. En u kunt wel in de krant zetten, dat hy, zo nodig, alles zal doen om een brug te vormen tussen tegengestelde par tijen". Graag gehouden. Op het gemeentehuis hadden wy nog even een kort gesprekje met de ge meente-secretaris, de heer P. Beem- sterboer, die het vanzelfsprekend zeer .ruk had. De heer Beemsterboer ver klaarde ervan overtuigd te zyn, dat de burgerij zyn burgemeester met lede ogen zou zien vertrekken. „Wij hadden hem graag gehouden. Er is een ge z.-gde; je weet we] wat jt hebt Maar laat u dat maar liever weg. Ik weet, dat men het niet iedereen naar df zin kan maken, dat zult u met my eens zyn. Enfin, schrijft u dat ook maar niet op. want men zou. ongemo Hveerd, gaan denken, dat de burge meester niet alleen vrienden heeft". Wy begrepen volledig, dat de heei Beemsterboer hiermee wilde zeggen dat ook de heer Rehorst vaak vooi moeilijkheden staat. De gemeente secretaris, die toch een van de naaste medewerkers is van de heer Rehorst. dacht met veel plezier terug aan de achter hem liggende jaren, waarin door de burgemeester zo vee] tot stano werd gebracht Wy willen ons onder hondje met de hee- Beems'erboer be sluiten met di »ns byzonder prettig: •imenworkirg met de burgemeestei te memoreren. Ongetwyfeld passen in dit raam ook de woorden van een ondergeschikte van de heer Rehorst: „De burgemees ter is op en top vakman. Hy is ontvan ger geweest en secretaris en dus als het ware in zyn werk gegroeid." Met grote waardering sprak deze Texelaar over het wegennet in zyn gemeente zoals het nu is. Het meest hartelijke gesprek (voor ons althans) is dat met mevrouw Re horst geweest. In haar gezellige voor kamer, waar alles licht is en een piano van muzikaliteit getuigt, hebben wy met haar kennis gemaakt. Mevrouw Rehorst vertelde ongedwongen, dat zy Den Helder eigenlyk al jaren kent. Zy maakte met Nieuwediep kennis toen haar man burgemeester was van Callantsoog, welk tijdperkje de fami lie Rehorst ook in aanraking bracht met de familie Ritmeester en de Blau we Zeeridders. „Dat vond ik altijd zo indrukwek kend, zoals die mannen daar dan za ten, met al die medailles op ae borst En, moet u luisteren, gisteren heb ik heel toevalig Jan van Dok, de voorzit ter van „Moed, Vloharding en Zelfop offering" nog gesproken. Weet u wat hy zei! Nou mevrouw Rehorst, uw man moest nog eens burgemeester van Den Helder worden." Woningnood, Dat heeft Jan van Dok eergisteren gezegd. En gisteren kon hy namens i vereniging reeds telegrafisch zijn gelukwensen aan de heer en mevrouw Rehorst overbrengen. By alle vreugde, die in de harten van de familie Rehorst is, komt een kleine gissing. Waai zou men komen wonen in Den Helder, of liever: wan neer komt de familie Rehorst ln Nieu wediep wonen? Mevrouw Rehorst liet heel even merken dat het haar zou spijten als het hele gezin niet gelyk met haar man in Den Helder zou kun nen starten. ,Dat moest eigenlijk mo- gelyk zyn, samen in Den Helder aan df slag". Haar zoon Piet en haar dochter Lies waren het geheel met haar eens Sa men met vader te kunnen aanpakker eD by elkaar te zyn.... Izijn onse REISKOFFERS BREE WATER STRAAT 5 "7: In bet bijzonder voor moeders met baby's is een nauwkeurig lopend uurwerk een onmis- baac instrument. Alle artikelen boven de 10.— zijn verzekerd tegen verlies, diefstal, brand en breuk. r N POEDERS CACHETS -TABLETTEN Op de grote Paasveetentoonstelling te Schagen, waar het puikje van onze veestapel te bewonderen was, had ook de Helderse slager Nic. Goes uit de Kei zerstraat een aantal dieren ingezonden. Het waren zeven van de allerbeste slachtpaarden, die elders voor hoge be kroningen in aanmerking waren geko men. Eén daarvan kreeg de eerste prijs, met de vermelding: beste slachtpaard van de tentoonstelling. Ook de andere paarden van de Helderse inzender vie len in de prijzen. De politie kon ons mededelen, dat de „missie-arts" H.J.K., die zich noemde Frans de Kuiper en zich onder andere in Den Helder aan oplichting heeft schuldig gemaakt, is gepakt. Hij maakt momenteel een „tournee" langs tal van steden, waar de politie nog een appel tje met hem heeft te schillen. K. ver klaarde by zijn arrestatie, dat hy blij was dat de politie hem te pakken had. Negen jongens die in de verboden duinen werden aangetroffen, mochten op het politiebureau een standje in ontvangst nemen. E. V. kwam de politie vertellen dat hij zijn rijwiel vermiste. Uit een haspel aan de Willem Ba- rendzstraat werd een veertigtal latjes ontvreemd. HCSC 1 ontvanet morgenmiddag om drie uur Blauw Wit 2 uit Wormerveer Daar Marken 1 ook verleden week zege vierde, wordt de kans van HCSC op de titel wel klein. Als Marken morgen in Enkhuizen echter een steek laat vallen, dan hebben onze stadgenoten het nog in eigen hand. Mochten de leiders Din- dua 2 evenwel verslaan, dan zijn zij kampioen van de eerste klasse Z.M.C. ^et Watervogelsterrein krijgt Itt.S, het derde elftal van Blauw Wit Ook deze wedstrijd begint om drie HrV T! uD?an °P het Pr°Sramma: C (U0 uur) en Helder bHCSC a (4 uur). Voor de Humanistische Gemeen schap spreekt Zondagmorgen om half elf in de tuinzaal van hotel Bellevue dt heer L. van Gelder uit Aipersfoort over het onderwerp „Angst en hoop". Be langstellenden zijn welkom. Hedenavond om acht uur wordt in de Rehobothkerk een filmvoorstel- ling gegeven ten bate van het orgel fonds Bethelkerk. Vertoond wordt de Noorse film „De stem van het bloed". Binnenkort zal het Amphlblsch Oefen kamp te De Mok op Texel weer door de Mariniers in gebruik worden geno men. Hr. Ms. „LT5" heeft reeds de nodige uitrustingsstukken overgebracht De feestavond ln Cinema De Haan voor de leden der coöperatie „De Tijdgeest" t« Winkel, is alleszins geslaagd. De leden van Wieringen en Wieringermeer waren in zo groten getale aanwezig dat de zaal ge heel was gevuld. Het programma, ver zorgd door het duo Wi-Jo, heeft het zij. ne bijgedragen tot het slagen van d« avond. De voorzitter van de Coöperatie wees er in zijn openingswoord op, dat de instelling in het afgelopen jaar een re cord had gevestigd door een omzet van f 1 millioen te bereiken. De heer Van Amstel, propagandist, stelde de betekenis van de coöperatie nader in het licht. De Westfriese. kleinkunstenaars hebbsn de aanwezigen van gezonde humor laten genieten. De originele wijze waarop de nummers werden uitgevoerd, dwong alle respect af. NED. HERV. GEMEENTEAVOND De Ned. herv. gemeenteavond welke in de kerk te Hlppolytushoef werd ge houden, was goed bezocht. Nadat het zangkoor met twee liederen uit Gezang 121 en 112 deze gevariëerde avond had geopend, werd het woord gevoerd door ds. Schouten, voorganger der ge meente. In een vlotte causerie belichtte hij de nieuwe kerkorde. Door de VCJC- leidsters werd het uit vier delen be staande lekenspel „Het eiland van het geluk" ten tonele gebracht, een stuk dat een zeer diepe strekking bezit en een beeld gaf van de slechte toeetan- den in de wereld. NOG MEER BOMEN Naar wy vernemen worden door het gemeentebestuur pogingen aangewend om gedeelten van de voor een spoor baan gereserveerde gronden langs de Rijksbetonweg over Wieringen te mo gen beplanten met bomen en heesters. Reeds wordt daartoe op enkele plaat sen de grond plantryp gemaakt. Op deze wijze zullen t.z.t prachtige groenstroken ontstaan die het natuur schoon op Wieringen zeker ten goede zullen komen. BELANGRIJK WERK OPGEDRAGEN. B. en W. van Den Helder hebben aan de heer Jannes Bosker Ozn. te Hippolytushoef opgedragen het bouw rijp maken van een gedeelte Groot- Den Helder voor de somma van onge veer tweehonderd duizend gulden. CLIVIA MET 136 BLOEMEN De familie P. Klein te Smerp bezit een clivia met een last van maar liefst 136 bloemkelken. Een mooi staaltje van goe de bloemenverzorging. LICHT IN 25 WONINGEN De firma K. Das heeft aanbesteding gehouden van de aanleg van electrische lichtinstallaties in 25 woningen. Inge schreven werd als volgt: De firma DoSi te Urk voor f 2985; firma Hilderink W Enkhuizen voor f 3287; firma van Urk te Urk voor f 3294; firma Rietman t* Haaksbergen voor f 4319,75; firma d8 Vries te Wormer voor f 3197,25 (zonder bijlevering van schakelkast). Het werk werd gegund aan de firma Oost te Urk. HOGE PRIJZEN VOOR NEST De prijzen voor nest worden de last' ste tyd steeds hoger. Gisteren was de notering aan de Gem. Visafslag te Urk f 1.92 per mand van 25 kg. VISSERIJBERICHT. Doos 20 vaartuigen werd Donderdag aangevoerd: 1308 pond lijnaal, P™' f 105f 1.10; 112 pond fuikaal. P«JS 7075 cent; 381 pond voorn, 5 cent en 325 manden nest, prys f 1.99 permana van 25 kg.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2