Alle Heren met de Paasdagen in het nieuw met BISCHOFPs Loopjonge! WILLIGEN AKKERTJES Overhemden Slipovers Zelfbinders Hoeden Petten Bootden Zakdoeken Sokken Pyama's Nutsspaarbank duizenden! Stad en Omgeving Paasbroden - Tulbanden Gebr. Pronk Adverteert in dit blad Kennisgeving Feestavond van de Band NederlandI ndonesie Bouwarbeiders hebben Bond van dertig jaren Tussen Haaks en Kuitje z« 'jpe Burgerlijke stand Juli'anadorp „Zilvermeeuw" op dreef Causerie over de NZHRM Komt de fusie tot stand? JHC-damès slaagden niet Wieringen Volksdansen te Hippolytushoef Veroordeeld wegens oplichting Meer zomerhuisjes te Callantsoog Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland VAN ALLES STOFZUIGERS B. PUINBROEK meer dan een eeuw de Spaarbank voor UW OMZET VERGROTEN SCHELT1S Radio SCHELTIS helpen direct MAANDAG AFRIT. 1W*t v. boord, in wit, beige, bleu en grijs. Prima kwaliteit 11.85 Losse boord in effen en gestreept vanaf 10.75 - 19-75 zuiver wol, in effen en prachtige dessins 7.85 - 11.75 - 18.67 In alle maten. Wollen Mohair 2.95 Wollen Lucky 8.95 Verder een grote sor tering ook met druk knoop, vanaf 1.95 - 9.75 Frima woihoed voor 8.90 en 11.75 Eden hoed, pracht kwal. 18-85 Zeer mooie haarhoed, v.a. 28.75 Zeer goede modellen en prima stoffen in geruit en effen. Zeer lage prijzen 1.19 - 1.98 - 2.50 Linnen boorden met prima pasvorm 1.88 Papierboord met linnen overtrek 85 ct. Solide katoenen zakdoek voor 89 ct. Verder een grote sor tering in alle prijzen. Tot 1.85 p. stuk Een mooie katoenen sok voor 2.50 Zuiver wollen sokken in de nieuwste dessins 2.95 - 5.50 Katoenen en flanellen pyama's Pracht dessins. Prima kwaliteit. 13.78 - 15.80 tot 88 In de geheel gevulde zaal van „Cen traal" gaf de Band NederlandIndo nesië Zaterdag een feestavond voor leden en gerepatrieerde militairen. Een goed verzorgd cabaretprogramma, dat door eigen krachten werd opgevoerd, •tond onder leiding van de heer Van Veen. Het zou te ver voeren over alle schetsjes iets te zeggen, want het pro gramma bevatte een twintigtal num mers, waarvan „Aan het strand", „Oos terse nachten", „HollandIndonesië" en „In de winter" vooral zeer in smaak voelen. De accordeonist bracht tussen de schetsjes extra stemming met populaire wijsjes, die door de aanwezigen uit volle borst werden meegezongen. Ver melden we nog, dat de voorzitter, de heer Jole, in zijn openingswoord in het bijzonder het woord richtte tot de ge repatrieerde militairen. Eén minuut stilte werd in acht genomen voor de gesneuvelde militairen. In de pauze reikte de voorzitter met een toepasselijk woord aan een twin tigtal militairen de herinneringstegel uit. De spreker schetste de plicht die zij hadden te vervullen, en onder vaak zeer moeilijke omstandigheden heb ben volbracht. Aan het einde van het programma dankte de voorzitter alle medewerkers, in het bijzonder de heer Van Veen, en de heer Zwage voor zijn piano- en ac cordeonbegeleiding. Na een verloting volgde een gezellig bal, dat het gezelschap tot ver over middernacht bijeen hield. Op Donderdag 6 April vieren de Hel- derse Bouwarbeiders met 'n feestavond in Casino het dertigjarig bestaan van de Algemene Nederlandse Bouwarbei- dersbond. Op 1 October 1949 vierde de afdeling Den Helder reeds zijn vijf en dertigjarig bestaan, maar door een fu sie van de Metselaars- en Timmerlie- denbond werd in 1920 eigenlijk de ANB gesticht. Sindsdien is er veel gebeurd en ver anderd in het leven van de Bouwarbei der. Aanvankelijk moest hardnekkig strijd worden geleverd voor kleine ver beteringen, en stakingen waren niet van de lucht. Aan alle kanten werden bovendien offers gebracht, om betere voorwaarden te scheppen. Nu, dertig jaar later, treedt de strijd niet zo naar buiten. Na de oorlog was er voor de bouwarbeiders werk in over vloed. Vanzelfsprekend volgde daarmee ook verbetering van hun sociale posi tie. Tal van regelingen werden tot stand gebracht, en nog grootser werk staat op stapel. De afdeling Den Helder komt Don derdagavond bijeen om het dertigjarig bestaan van de Bouwarbeidersbond te vieren met de vrolijke cabaret-revue „Wat zegt u er van?". Medewerkenden aan deze avond zijn Jan de Kleyn, Ap Hofstee, Nel Brink, Siny Mooten en Gerard in 't Veld. Het „A tot Z-caba- ret" kennende, menen wij een geslaag de avond te kunnen garanderen. €cn vertrouwd adreó ooor clCw kleding naar maat PIET SCHMIDT Ruyghweg 74 - Tel. 3176 Met de nieuwe haven heeft men een volgende phase bereikt. De kom is nu op diepte gebracht, zodat het mate rieel niet meer nodig was en er uit kon worden verwijderd. Het zesde flottielje mijnenvegers is gisteren van Terschelling terugge keerd. Het Duitse motorscheepje „Lissy" kwam van Rotterdam in de haven aan. Het bootje is bestemd voor Ham burg. De „Ria", onderweg van Hamburg naar Londen, liep gisteren ook de ha ven van Nieuwediep binnen. Het is morgen hoog water om 8.55 en 21.00 uur en laag water om 3.05 en 15.15 uur. Geboren: Agatha Guda. d. v. Eduard Koog en Trijntje Jantje Witsmeer. Magdalena Melania Annie, d. v. Bou- ke Wiegman en Reina Emilla Hege man. Elisabeth, d. v. Jan Pieter Raven en Neeitje Wit. Willy, d. v. Cornelis Kuit en Egbertdina Bulder. Ondertrouwd: Cornelis Jan Warde naar te Schagen en Aafje Eriks. Overleden: Als levenloos aangege ven kind van Gijsbertus Zwaan en Hazina Maria Kort. Als gevolg van een aardbeving zijn Zaterdagavond te Livorno dertig mensen licht gewond. Verscheidene huizen zijn ingestort. KEIZERSTRAAT Het was Zaterdagavond in Casino, waar de wandelsportvereniging „De Zilvermeeuw" met een feestavond het wandelseizoen opende, echt gezellig. De Zilvermeeuw-sfeer, als wij het zo mo gen noemen, 'at er al dadelijk in, voor al toen de „Serenata's" van de heer Bohlen een paar vlotte nummertjes aan de snaren van hun instrumenten had den ontlokt. Het Harry Lime Theme en „de Waterval", het succesnummer van The Ramblers, werden heel aardig uitgevoerd. Het vocale gedeelte werd verzorgd door Anny van de Wende. Na aflor - van het eerste optreden mochten de leden van het gezelschap uit handen van Zilvermeeuws voorzit ter een rood-wit-blauw lintje in ont vangst nemen. Nadat de heer Aber- son een voordracht over het voetlicht bad gebracht, was het de beurt aan de Annabella's, die onder andere speel den en zongen „De sluizen van IJmui den". De Vagebonden vermaakten de aanwezigen vervolgens met mondhar- monica-muziek. Volledigheidshalve zij vermeld, dat „Tante Barbara" en Fien tje" ook van de partij waren. Na de pauze traden de Serenata's nog eenmaal op. Vooral het liedje „Rode rozen", gezongen door Wim Simons, deed het goed. Hierna werd de één- acter „Plpax heeft last van aardstralen" opgevoerd. Na afloop werd gedanst De muziek was van de Musical Ram blers onder leiding van Jaap Kwak. Zaterdag hield de afdeling Juliana- dorp van de Plattelandsvrouwen in het café „Prins Hendrik" te Julianadorp een feestavond. Voor deze avond waren ook de man nen uitgenodigd. Toch was de opkomst niet bijzonder groot. De voorzitster, mej. A. E. de Vries, heette in het bij' zonder de heer Witpen van de Noord en Zuid-Hollandse Reddingmaatschap pij welkom, die een film over het werk van deze maatschappij zou vertonen. Nadat zij nog enige mededelingen had gedaan over een paar uitstapjes voor de leden, n.L een reisje naar Friesland op 7 Juni, waarvoor de leden zich vóór Pasen moeten opgeven en een bezoek aan de Donkere Duinen en de theetuin op 21 Juni kreeg de heer Witpen het woord voor een causerie over het red dingwezen. Hij vertelde, dat de Noord en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij werd opgericht in 1824, na de stran- dig van het fregat „De Vrede" bij Huis duinen. In November 1824 werd de Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij opgericht. De maatschappijen bestaan geheel van vrijwillige bijdragen, waar voor jaarlijks ongeveer f280.000 nodig is. In de tijd van haar bestaan zijn door de beide reddingmaatschappijen onge veer tienduizend mensen gered. Na de causerie wer' de film vertoond, die uit drie delen bestond. Tijdens de pauzen bestond de gelegenheid vragen te stel len, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Tevens werd een traeta- tie uitgereikt Een verloting ten bate van de Reddingmaatschappij bracht f54.— op. Na afloop werd nog enige tijd gedanst. JAARVERGADERING De gymnastiekvereniging „Sportlust" te Julianadorp hield in café Ammers zijn jaarvergadering. Na de opening door de voorzitter, de heer H. N. Kaptein, die een twin tigtal leden welkom heette, werden de verslagen van de secretaris en de penningmeester goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging achteruit was gegaan. De donateursgelden werden verhoogd van f 1.50 tot f 2.50 en ook de contribu tie van de adspiranten zal moeten wor den verhoogd. Bij de bestuursverkie zing werden de heer De Morees en mej. C. Mooy herkozen. In de plaats van mevr SmitCrum, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer D. de Boer gekozen. Vrijdagavond vergaderden de bestu ren van de Gemeenschap Julianadorp en de vereniging Julianadorp Vooruit in café „Prins Hendrik" te Julianadorp om te trachten te komen tot een fusie tussen deze twee verenigingen, die vrij wel hetzelfde doel beogen, n.1. de be hartiging van de algemene belangen van Julianadorp. Nadat men het over de voorwaarden eens was geworden, werd besloten deze zaak ter bekrachti ging voor te leggen aan een gemeen schappelijke algemene vergadering. Het eerste elftal van de dames-hand balvereniging JHC trok Zondagmorgen vergezeld van een flink aantal suppor ters naar SDL I (Groot Schermer) om daar de Matste competitiewedstrijd te spelen. JHC moest winnen om kam pioene van haar afdeling te kunnen worden. SDL had dan aan een gelijk spel voldoende. Het is een gelijk spel geworden (11), zodat het kampioen schap aan SDL ten deel viel. JHC kan wederom op een prachtig seizoen te rugzien. NAAR JULIANADORP TERUG Met het s.s. „Castel Bianco", dat op 12 April in Rotterdam arriveert, keren drie plaatsgenoten uit Indonesië terug. Het zijn P. Hoornsman Azn., Th. Kater en J. Noot. Het mag een verheugend feit ge noemd worden, dat de belangstelling voor de oude dansen blijft bestaan. Ook in de kop van Noord-Holland leeft deze. Diegenen, die de gave bezitten de belangstelling nog meer op te wek ken verdienen ongetwijfeld alle hulde. De heer v. d. Kwast, jeugdherberg- vader te Oosterland, behoort tot één dier promotors. Immers, hij heeft de Volksdansgroep te Oost-Wieringen tot een honderdtal leden doen stijgen. Dat de groep veel ijver aan de dag legt be wees de uitstekende demonstratie in Cinema Da Haan. Het jammerlijke en teleurstellende is voor de groep de weinige belang stelling geweest van het publiek. Slechts enkele plaatsen waren bezet. Met een zestal kringdansen uit Hol land, Engeland, Duitsland en Amerika werd de avond begonnen. Duidelijk was te zien, dat hieraan een grondige studie was voorafgegaan. Bekende dansen als Moeder Wies, de Hollandse Jagersmars en Jingle Bells werden af gewisseld met de Tovercirkel en de Hollands-Duitse dans de Haeksberger. Ook de parendansen, w.o. een tweetal Duitse- en de vroeger zo gewilde Duit se polka's werden op uitnemende wijze uitgevoerd. De personen, die de ronde dans uitvoerden, deden dit met veel elan en haast foutloos. De vijf Rei dansen gaven het stijlvolle van de En gelse dansen weer. Deze dansen zijn veel meer „afgemeten" dan die uit andere landen en daardoor ook veel moeilijker uit te voeren. In de kring van vier personen was vooral de Duit- Se windmolen iets aparts. Hierin wer den gesymboliseerd de draaiende mo lenwieken. De prestaties van de Oever- se volksdansclub o.l.v. de heer v. d. Kwast dwongen deze avond alle be wondering af. De Groninger rechtbank veroordeel de de 46-jarige scheepsbouwer P. D. te Tjamsweer, wegens oplichting van de heer J .J. Bosker te Hippolytushoef, voor een bedrag van f 42.000, tot één jaar gevangenisstraf. De Officier had veertien dagen geleden één jaar an aes maanden geëist. De Grote prijs van MidiLibre, een wielerwedstrijd over 255 km. in de buurt van Montpellier, werd ge wonnen door de Fransman Rolland in 7 uur 39 min. 40 sec, 2. Geminiani (Fr.) 7.43.50.3. Fautrier (Fr.) zelfde tijd, 4. Fachleitner (Fr.) zelfde tijd, 5. Lajoie (Fr.) 7.46.52. De Nederlander Faanhof werd twaalfde ki 7 uur 57 min. 37 sec. De raad kwam Vrijdagavond, onder voorzitterschap van burgemeester Cor- reljé, bijeen. Alle leden waren aan wezig. De voorzitter deed allereerst mede deling van enkele ingekomen stukken, waaraan wij ontlenen, dat de heer G J. Wardenaar te Schagen met ingang van 1 Mei als onderwijzer in functie treedt. Tot die datum blijft de heer D. Bark als tijd. onderwijzer werkzaam. De Wed. K. Koeman te Schagerbrug schonk de gemeente f 200 onder voor waarde, dat de gemeente het onder houd van het door haar aangekochte graf op zich neemt. Het voorstel van B. en W. werd met algemene stemmen aangenomen. Het bedrag zal belegd worden in certificaten van het Groot boek Nationale Schuld. Aan het ge- meentepersoneel zal een uitkering worden toegekend over het eerste kwartaal 1950, volgens de richtlijnen door de minister vastgesteld. De jaar wedde van de eerste ambtenaar ter secretarie, dat door da raad was vast gesteld op f 2410, zal op verzoek van de minister worden teruggebracht op 2300, met het oog op de salarisgrens van de gecombineerde betrekking van gemeente-ontvanger. In verband met de uitbreiding van de werkzaamheden van de administrateur van maatschap pelijk hulpbetoon werd voorgesteld om zijn jaarwedde te verhogen van f 95 per jaar tot f 200. De raad ging hier mede accoord. Voor kennisgeving aan genomen werd een verzoek van de Bond van Ned. Overheidspersoneel crm een extra verlof toe te kennen aan de ambtenaren en werklieden, die een z.g. „slijtende" betrekking bekleden. De aan P. de Jong toegekende tegemoet koming, ingevolge art. 13 L.O.-wet, zal worden verlaagd, daar zijn inkcrmsten thans hoger zijn. Aangenomen werd het voorstel om de huurovereenkomst van een zomer- wonmgterrein met de heer J. de Vries ingang van 1 April te te Holten met beëindigen. Op het verzoek van de heer K. R0|. geveen te Schagen om hem in huur uit te geven een terrein van van 620 m2 aan de Op 't Landweg voor het bouwen van een zomerwoning, werd gunstig beschikt. De huurprijs bedraagt f 0.04 per mi. Eveneens werd gunstig beschikt op de aanvragen van de heren H. D. On- nes te Callanstoog en F. G. Kruijer te Bennekom, betreffende hun aanvragen om een terrein in erfpacht voor het bouwen van woningen. Aan hen wordt een terrein verstrekt voor 85 achter eenvolgende jaren, eveneens voor f 0.04 per M2. Aan de heer B. Roep te Schagen werd op diens verzoek een terrein toe. gekend voor het bouwen van een ste nen zomerwoning, onder dezelfde voorwaarden. Deze laatste drie percelen zullen •worden gebouwd aan de Zeeweg. Aan B. en W. werd de bevoegdheid overgedragen tot toewijzing van on roerende zaken ter betaling van scha deloosstelling van onteigende onroe rende zaken. Hogere vergoeding. Aan de heer W. Roos werd opnieuw voor een jaar, te rekenen vanaf 16 Juni a.s., opgedragen het ophalen van het huisvuil. Tot heden werd dit door hem gedaan voor f 800 per jaar. Nu echter in de loop van 1950 het aantal percelen, dat hiervoor in aanmerking komt, met ongeveer 15 pot. zal tos- nemen en mede door de hogere ben zineprijs enz. werd het bedrag thans verhoogd tot f 1000 ingaande bovenge noemde datum. Het verzoek van de heer C. Swaerts, aan de Oosterweg. om vrijgesteld te worden van betaling van reinigingsgeld werd afgewezen. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Met dank aan God en VACANTIEWONINGRUIL. 37. Pim, Pam en Pom durven bijna niet naderbij te komen, zó zijn ze ge schrokken van de val, die Big Ben ge maakt heeft. Het varken heeft een groot gat in de grond geslagen en er is niets meer van hem te zien. Wel ho ren de broertjes flauwe kreten: „Help... help!" Eindelijk staan ze dan toch bij •het gat en zien Big Ben helemaal in de diepte liggen. „Kom sta me niet zo aan te staren", klinkt het woedend vanuit het gat. „Help me liever om hieruit te komen, ik zelf ben te zwak om ook maar één poot te verroeren". Gelukkig zit het touw nog om Big Ben's achterpoot. Pim, Pam en Pom beginnen uit alle macht te trekken. gTote blijdschap geven wij ,U kennis van de geboorte 'van onze Zoon HESSEL OKKE. H. BAIS P. BAIS-DOELEMAN. Den Helder, 1 April 1950. Achterbinnenhaven 42a. gevraagd bij ZOETELIEF Zn., Keizerstraat 75. Een portemonnaie, die bij na onverslijtbaar is. Waar in U papier- en muntgeld veilig kunt bergen. Geen kans op verlies. Degelijk en soepel. Geheel handge- naaid. Keuze uit verschil lende modellen. Koningstraat. wai In leder ie krijgen is. Aangeb. flink huis, rand van Enschede, mooiste ge deelte van Twenthe, 7—-28 Aug., aangeb. 9 slaapplaat sen. Gevraagd 7 Idem. Adres: B. J. THIJSSEN, Brinkstr. 181, Enschede. VOOR BETERE V Speciaalzaak Keizerstraat 58, Tel. 8068 Betaling desgewenst na overleg Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad llll VERKOOP SYSTEEM voor: RADIO STOFZUIGERS SCHEERAPPARATEN MODERNE VERLICHTING. REPARATIES AAN ALLE ELECTRISCHE .APPARATEN. ELECTRO-TECHN.-BUREAU Keizerstraat 115. Tel. 2920. Burgemeester en Wethouders van DEN HELDER brengen, ten verzoeke van het College van Algemene, Commissarissen voor de Wederopbouw, ter algemene kennis 1. dat wan Donderdag 30 Maart 1950 af, gedurende veertien dagen ter secretarie der gemeente Den Helder, afdeling Algemene Zaken, kosteloos voor een leder ter inzage liggen: a. kaarten, waarop zjjn aangegeven een aantal percelen grond, gelegen aan de le Vroonstr., de Vlamingstraat, de Kuiperstraat, de Call- forniëstraat, de Achterbinnenhaven en tussen de Brouwerstraat, de Vijzelstraat en de Vis- straat, ten aanzien waarvan het College van Algemene Commissarissen voor de Weder opbouw voornemens is tot onteigening ten na me van de gemeente Den Helder over te gaan; b. een lgst van de te onteigenen percelen, ver wijzende naar de onder a genoemde kaart; 2. dat op Donderdag 13 April 1950, te 11.30 uur, ten Raadhuize van Den Helder, een door het voor noemde College aangestelde Commissie zal zitting houden, ten einde eventuele bezwaren van belangJ hebbenden tegen de voorgenomen onteigening aan te horen; 3. dat tot uiterlijk twee dagen vóór de dag der bo venbedoelde zitting alle belanghebbenden ook schriftelijk bezwaren tegen de voorgenomen ont eigening bij de Hoofdingenieur-Directeur van de Provinciale Directie van de Wederopbouw en d« Volkshuisvesting in Noord-Holland (Bureau Vast stelling Oorlogsschade en Afwikkeling Onteige ningen, Dreef 28, te Haarlem) kunnen indienen. Den Helder, 29 Maart 1950. RECTIFICATIE. In de advertentie van de FIRMA ALLES van J.l. VRIJDAG werd het adres abusievelijk vermeld al* Sluisdijkstraat 117, doch dit moet zijn: SLUISDIJKSTRAAT 47. Het snel oplosbare ouwet-emhulset bedek! de smook hm de genees krachtige inhoud volko- men£tk, AKKERTJE" is verpakt en draagt het AKKER-merk Een „barstende" hoofdpijn, een tergende kiespijn, een slopende zenuwpijn overvallen U soms op bet meest ongelegen ogenbHk. Neem dan één of twee „AKKERTJES" en to 10 minuien voltrekt zich hel wonder waarop U zo vurig hoopt De pij" glijdt van U af en U bent een ander mens, opgewassen tegen Uw inspan- nende dagtaak of in staat een prettig* avond op aangename wijze door brengen „AKKERTJES" zijn ware pijn-verjagers die Uw maag niel ver moeien en hart noch nieren aantasten.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2