Noord-Europa in afwachting r RAHJrBDÜUEVARD Ru im honderd doden bij treinrampen in Spanje en Brazilië Prinses Irene was Vader de baas Niet zo somber! Wanneer zullen Denen en Zweden mogen „kijken Wijzigingen in Pachtwet voorgesteld Voor handel in paarden en schapen erkenning vereist Premie-regeling voor kleine boerenbedrijven Weer deviezen voor reizen naar Zwitserland Amerika verwerpt Tsjecho- slowaaks protest Ski vreugde in Val d'lsère Mr. Stikker minister zonder portefeuille Op zoek naar het goud van de Reichsbank NOC ONRUST IN FRANKRIJK Minister Rutten naar Indonesië De vogelpest is nog steeds gelocaliseerd Belgische oorlogsinvaliden bezoeken Nederland Weer een overstroming in Ecuador DIT WOELIGE LEVEN Soldaten op weg naar huis Veel pelgrims voorRome onder slachtoffers Laatste post voor smaldeel Nederlandse Antillen VRIJDAG 7 APRIL 7950 Televisie verovert de wereld <Van onze correspondent te Stockholm) heT WACHTEN IS eigenlijk op een Europese samenweX op het gebied der tl te,ev,9.e-u.tzend.ngen, vertelde ons ingenieur Fehr. lid van de Zweedt tele visie-commissie, toen we hem vroegen, hoe ver men hier met het draadloze over brengen van plaatjes .s gevorderd. Reeds uit het bestaan van deze ^rZiss^è - Waarin afgevaard.gden z.tten van de Technische Hogeschool, de natio^Te radio bet telegram-bureau, de fa. L. M. Ericsson, de radio-industrie en van het labo ratorium van het muusknevan Defensie blijkt, dat de belangstelling voor de televisie zeer groot ia De leden financieren ook de proefnemingen en de proef- uitzendingen, die reeds met succes zijn bekroond. Europese samenwerking moet eerst tot stand komen Als er nu eenheid bestaat, zo ver volgde de heer Fehr, kunnen wy defi nitieve plannen gaan maken. Maar eerst moeten wij weten, welk systeem in Europa zal worden toegepast en hoe het met de uitwisseling der program ma's zal gaan. Al deze vraagstukken zullen in Mei van dit jaar door de ver schillende geïnteresseerde landen te Londen worden besproken. De resul taten hiervan zullen dan in 1951 tijdens de te Praag te houden radio-conferen tie worden voorgelegd.. Het belangrijkste is voor de Zweden de vraag, welk systeem in Europa zal worden toegepast. Zoals men weet, wint de kwaliteit van een beeld met het aantal lijnen. Maar hoe meer lijnen, hoe hoger de kosten van uitzendings- en ontvangst-toestellen. Het Engelse systeem heeft thans 405 lijnen, de Fran sen het dubbele en de Zweden stellen 825 lijnen voor, zoals ook door Neder land wordt aanbevolen. In afwachting. qOK DE KOSTEN maken internatio naal overleg noodzakelijk. Een uur televisie-uitzending kost thans in Ame rika 45—55.000 gulden. Het eenvoudigste ptogramma, zo hebben de Zweden uit gerekend, zou hun toch nog 2500 gulden per uur gaan kosten. Een uitwisseling van programma is dus wel noodzakelijk, wil men niet met een te groot verlies werken. Een uitwisseling van programma's is «hiér slechts mogelijk, wanneer de partner hetzelfde raster heeft. Boven dien moeten hiervoor speciale kabels worden gelegd. Zonder Europese sa menwerking is televisie in Zweden dus niet te verwerkelijken. Men wacht hier nu niet met de han den in de schoot de resultaten der be sprekingen af. Reeds wordt te Stock holm aan een moderne radio-studio ge bouwd, waarbij terdege rekening wordt gehouden met regelmatige televisie-uit zendingen. We mogen er in dit verband wel aan herinneren, dat de Zweden maar één radio-dienst hebben (luisterbijdrage Kr. 10 per jaar) en er slechts één pro gramma op na houden, dat echter over 33 zenders wordt uitgezonden. Een goed voorbeeld voor de technische ontwik keling van dit land is wel, dat enkele als nomaden levende Lappen er toe zijn overgegaan met een eigen korte golf zender contact met de buitenwe reld te onderhouden. Ook de televisie zou in Zweden over meer dan één zender moeten beschik ken, omdat men met een antenne van ca. 200 meter hoogte slechts 50 tot 60 km. ver komt. Het is nog net mogelijk, met één antenne behalve Stocholm ook Uppsala en Vasteras te bereiken. Maar verder komt men niet. Een tweede zen der zou dan in de buurt van Malmö en een derde bij Göteborg komen te staan. Als men dan al de kabel van Stock holm tot Malmö heeft gelegd, kan hij ook nog wel tot Kopenhagen worden doorgetrokken. Probleem voor Noorwegen. In het gebied Uppsala-Stockholm wonen ca. 1.100.000 mensen, hetgeen vergeleken bij de 9 millioen, die van Londen uit kunnen worden bereikt, wel Pachiruil en Hoge Grondraad De commissie voor de herziening van de pachtwetgeving heeft thans haar rapport gepubliceerd. Het bevat een volledig ontwerp van wet, bestaande uit 176 artikelen, een algemene en een artikelsgewijze toelichting. In dit ont werp zijn verschillende regelingen overgenomen, die thans reeds bestaan, zo bijv. die omtrent de duur van pacht overeenkomsten. Een nieuw element vormt het hoofdstuk van de pachtruil, dat de bedoeling heeft, de verkaveling te verbeteren, voorzover deze haar uit drukking in de pachtverhoudingen vindt. Het is een soort vereenvoudigde ruilverkaveling. Ook wordt voorgesteld, de Pachtka- tners bij de kantongerechten en de Grondkamer samen te voegen tot één college, Grondkamer geheten. Dit zal zowel de uitvoering van de wet als de rechtspraak voor zijn rekening nemen. Het college van appèl, de Hoge Grond raad genoemd, blijft in Arnhem geves tigd. Hoewel sedert 2 April ook in het grensgebied voor de handel in paarden en schapen geen aankoopvergun- uingen meer zijn vereist, wordt er ter voorkoming van misverstanden door het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening op gewezen, dat de „Erkenningsreglementen paarden- en schapenhandelaren 1946" onvermin derd van kracht zijn gebleven. Dit betekent, dat voor de handel in paar den en schapen, evenals vóór de ge noemde datum, een erkenning als han delaar of commissipnnair vereist blijft. heel weinig is. Het gebied van Kopen hagen telt evenveel mensen. Veel klei ner zijn daarentegen de gebieden Mal mö en Göteborg. Het kleine aantal luisteraars. of moeten we nu spreken van zienders? —is een blok, waarover de Noren struikelen. Een televisie-studio met Os lo als enig „afzetgebied", is financieel niet interessant. Trouwens heeft dit weinig geïndustrialiseerde land op het ogenblik met geheel andere moeilijk heden te ka*npen. De Zweden daarentegen verkeren al door hun uitgebreide industrie in een bevoorrechte positie. Het is het land met de grootste luisterdichtheid van Europa. Thans denkt men reeds aan het vervaardigen van ontvangsttoestel len, hoewel ook deze plannen eerst uit voerbaar zijn, wanneer overeenkomst omtrent het raster is bereikt. Opgemerkt zij, dat ook Philips in de Zweedse televisie is geïnteresseerd: De Nederlandse onderneming, die hier over grote fabrieken beschikt is door de afgevaardigde van de radio-industrie eveneens in de televisie-commissie ver tegenwoordigd en blijft dus op de hoogte van hetgeen er gebeuren gaat. Meer nog: door een bijdrage aan de onkosten is Philips eigenlijk al finan cieel geïnteresseerd bij de ontwikke ling van de televisie in Zweden Landbouwers en veehouders met een bedrijf van minder dan 10 ha cultuur grond, die belangstelling hebben voor: a. de aanschaf van een electr. weide- afrasteringstoestel; b. de bouw van een gierkelder, mestplaat, groenvoeder- of aardappelsilo; c. coöp. aankoop en ge bruik van werktuigen; d. grondonder zoek, kunnen zich vóór 1 Juni a.s. voor inlichtingen omtrent eventuele premie verlening (subsidie wenden tot de as sistenten van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst die hieromtrent alle ge wenste inlichtingen gaarne zullen ver strekken. Italiaanse boeren namen hun landheren gevangen Te Bami bij Placenza in Zuid- Italie heeft een driehonderdtal boeren veertien landheren over weldigd en aan de politie uitge leverd, omdat zij in gebreke zouden zijn gebleven wat de uit betaling van lonen betreft. Ook doorzochten de hoeren de huizen der landheren naar wapenen. Wat zij aan wapenen vonden, le verden zij bij de politie in. De politie hield op haar beurt negen der boeren vast en ook vier van de landheren, die onwettig wa penen in hun bezit gehad zouden hebben. Voor toeristische reizen naar Zwitser land, aanvangende vóór of op 31 Mei is wederom een contingent reisdeviezen beschikbaar gesteld. Personen, die op 1 Januari j.1. de leeftijd van 14 jaar heb ben bereikt, kunnen in aanmerking komen voor toewijzing van een bedrag van ten hoogste Zw. frs. 400, waarvan per dag over ten hoogste Zw. frs. 40 mag worden beschikt. Kinderen, die op 1 Januari j.1. nog geen 14 jaar waren, komen niet voor een toewijzing in aan merking. De aanvragen moeten uiter lijk 15 April op de gebruikelijke wijze bij de gemachtigde instellingen worden ingediend. De toewijzing zal geschieden bij loting. De Amerikaanse regering heeft de Tsjechoslo waak je eis tot uitlevering van de acht vliegers, die op 24 Maart met drie vliegtuigen van een Tsjecho- slowaakse luchtvaartmaatschappij naar de Amerikaanse zone van West-Duits- land zijn uitgeweken, verworpen, even als de klachten der autoriteiten te Praag, dat de passagiers der toestellen, die naar Tsjechoslowakije wensten te rug te keren, door de Amerikaanse autoriteiten van het vliegveld van Erding, waarop werd geland, niet op correcte wijze zouden zijn ondervraagd. POST BESTEMD VOOR DE „GENERAL MUIR" Post, bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „General Muir" welke in één der tussenhavens zal worden uit gereikt. moet uiterlijk op 7 April in Nederland worden ter post bezorgd. Terwijl de skileraar prinses Irene de latten onderbindt, staat prinses Beatrix, al voor de tocht gereed, lachend in het rond te kijken. TOEN IEMAND aan H. M. de Ko ningin vroeg op het moment dat zij voor de eerste maal in Val d'lsè re naar de skilift liep, of hij de ski's, die de Koningin over haar S'jhouders droeg, moest overnemen, antwoordde zij: „V draagt uw eigen ski's en ik de mijne. Ik ben hier niet anders dan welke toerist ook" En van dat toeristenleven weet de koninklijke familie ten volle te ge nieten. Elke dag trekken de Ko ningin, Prins Bernhard en de beide Prinsessen de bergen in en in de rustperioden is er steeds gelegen- *heid voor een gezellig gesprek. Een Engelsman, die in Perzie werkt en ook in Val d'lsère van zijn vacantie geniet, vindt, dat de Koningin veel voor heeft op de Sjah van Perzie. Onder hartelijk lelach vertelde hij, hoe de Sjah met zijn gevolg ging skiën in zeer dik ke sneeuw. Niemand mag volgens het protocol vóór de Sjah lopen en dus was hij genoodzaakt vóór te gaan en daarmee het spoor voor de anderen te maken, waarbij hij vaak tot zijn knieën in de sneeuw stond.Trouwens de sneeuw mag er in Val d'lsère op het ogenblik zijn. Het heeft de laatste dagen iuchtig gesneeuwd, waardoor de ski's veelal bij de afdaling niet ■neer zichtbaar zijn. De Prins ver- elde lachend, hoe hij in die dikke sneeuw driemaal oP zijn hoofd had gestaan. Het verblijf in Val d'lsère na zijn inspannende reis doet de Prins veel goed. Rud i Matt, zijn skileraar, heeft er voor gezorgd, dat de eer ste dagen niet te veel afdalingen werden gemaakt, maar nu voert hij het aantal nauwelijks merkbaar tot vijf a zes per dag op. De route door de bossen is wel de schrik voor iedere skiër hier. Iedereen bleef er liefst zo ver mogelijk vandaan Ook de Prins, maar Rudi Matt zorgt er voor, dat ook het afdalen door de bomen, die vaak niet meer dan één a twee meter van elkan der staan, niet wordt verwaarloosd. „Het moet zó zijn, Koninklijke Hoogheid", zei hij tot de Prins, „dat niet wij voor de bomen uit de voeg gaan maar de bomen voor ons". Prinses Irene schijnt dat recept reeds te hebben overgenomen. Zij begint de Prins concurrentie aan te doen, want Woensdag was zij haar vader steeds ver vooruit. Hield de Prins even stil om een blik te slaan op het prachtige landschap, dan zag hij een ogenblik later zijn dochter alleen nog maar als een stipje in de verte. Het verblijf van de koninklijke familie in Frankrijk zal waarschijn lijk tot 14 of 15 April duren Het staat nog niet vast, op welke tuyze men naar Nederland zal terugke ren. V.' -i 0'mm sw -A ü&fc 'm msst k| r - Na de souvereiniteitsoverdracht werd Batavia Djakarta. Ook de straat namen ondergingen een verandering. De namen, die te veel aan het oude koloniale bewind herinnerdenwerden veranderd. Andere namen werden slechts vertaald. Hier ziet u het 'oude en het nieuwe naambordje van de Oranje Boulevard, thans Djalan Raja Oranje, te Djakarta. Naar wjj uit Den Haag vernemen, kan verwacht worden, dat minister Stikker binnen afzienbare tijd de portefeuille van buitenlandse zaken zal neerleggen; hy zou lid van het kabinet blijven als minister zonder portefeuille. Deze ver andering houdt verband met bet feit, dat de werkzaamheden als voorzitter van de O.E.E.S. het grootste deel van zjjn tijd zullen opeisen. Hoewel gister middag een woordvoerder van het de partement van buitenlandse zaken dit bericht tegensprak, hebben wij reden om aan te nemen, dat het gegrond is. Amerikaanse en Duitse ambtenaren zijn momenteel in een verlaten mijn in een dal bij Homburg (Beieren) op zoek naar een partij goud en fondsen van de vroegere Deutsche Reichsbank. Inwoners van Homburg hebben ver teld, dat tegen het eind van de oorlog een gepantserde trein in de nabijheid van het dorp heeft gestopt en dat twaalf SS-lieden de kisten met goud hebben uitgeladen én begraven. Ook zouden er geheime plannen voor de luchtmacht verborgen zijn. Tot dus verre heeft men nog niets gevonden. Een demonstratie tegen het lossen van de met Amerikaanse wapens gela den „Dixmude" te Toulon is op niets uitgelopen, daar slechts ongeveer 200 personen gehoor gaven aan de oproep van de „vredesbeweging" tot het hou den van een massavergadering. Een delegatie werd niet tot de sub-prefec tuur toegelaten. Te Saint Nazaire stemden de 12000 arbeiders van de marine-werkplaatsen voor voortzetting van de reeds 29 da gen durende staking. Er heerst een gespannen sfeer. De politie heeft om versterkingen verzocht uit vrees voor een bezetting van de grootste werf ter plaatse. Op uitnodiging van de regering der R.I.S. zal de minister van Onderwi.is. Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F J Th Rutten, Donderdag naar Indo nesie vertrekken. Hij wordt einde der maand in'Nederland terugverwacht. De minister zal vergezeld worden door mr ir. M. Goote, inspecteur-generaal van het nijverheidsonderwijs. JAPAN GAF GEROOFD DIAMANT TERUG Op bevel van generaal Mac Arthur beeft Japan hoeveelheden geroofde diamanten teruggegeven aan Neder land. Engeland, Frankrijk en het na tionalistische China. De buit werd tij dens de oorlog in de Stille Oceaan ge roofd. De enkele gevallen van pseudo- vogelpest, die in de afgelopen week zijn geconstateerd, wettigen de me ning, dat bij de bestrijding de goede weg is bewandeld, aldus het ministe rie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening. Slechts in Rotterdam trad hier en daar nieuwe besmetting op, veroorzaakt door het kopen van dieren van ongeregelde handelaren in kippen. De gevallen in Rotterdam tonen aan, dat er steeds, ondanks alle waar schuwingen, mensen zijn, die kippen kopen van onbekende herkomst. De verkopers stelle hun, vermeend, eigen belang boven het algemene belang. Laten daarom de kopers verstandig zijn. Het spreekt immers voor zichzelf, dat tot nog toe geen enkel pluimvee- bedrijf door ondoordachte aankopen besmet is geraakt. Het feit, dat de pseudo-vogelpest slechts zeer geringe en overigens gelo- caliseerde vorderingen maakt, mag evenwel niet betekenen, dat men de waakzaamheid laat verslappen. Op 18 en 19 April zal een groep van tachtig oorlogsinvaliden een bezoek aan Nederland brengen. Het bezoek heeft het karakter van een excursie, uitgevoerd door een Belgische organi satie, de Oeuvre des automibiles pour invalides de guerre. Het programma vermeldt o.m. officiële ontvangsten door de gemeentebesturen van Eind hoven, Amsterdam en Hillegom, een bezoek aan de Philipsfabrieken te Eindhoven en een rondvaart door de Amsterdamse grachten. De rivier de Tomevamba in Ecuador is Woensdagavond buiten haar oevers getreden en heeft de derde stad van het land, Cuenca, overstroomd. Tien brug gen werden vernield. Het aantal slacht offers is nog niet bekend, maar het staat vast, dat een aantal mensen zich op de bruggen bevond toen de rivier plotseling steeg en de bruggen weg spoelde. Het is de tweede overstroming in Ecuador in twee weken. J-JET HEEFT ER alle schijn van, dat we de intrede beleven van het hu morloze tijdperk. Acht van de tien mensen, die ge ontmoet, praten met moordzuchtige keelklanken over Ltef- tinck, vjjftien van de twintig voor spellen een atoomoorlog binnen het jaar, twintig van de dertig willen emigreren, dertig van de veertig vin den het tegenwoordige bestaan een onaangename plicht. Het gevolg is één doorlopende snauw jegens ieder, die de euveldaad begaat van te lachen tegen het jonge voor jaar, Men verklaart voor onnozel de zeldzame enkeling, die nog plezier in zijn werk en zijn leven heeft. Wie lacht is dwaas. Wie met een azijngezicht door het leven sloft is normaal. Zó zjjn de normen geworden. Het gevolg is bitter ernstig. Men kent de humor niet meer; men weet niet meer van de bevrijdende lach; men heeft de vreugde verloren. En dat is ernstiger dan een devaluatie of een passieve handelsbalans. Dat is zelts ernstiger dan een kabinetscrisis. Want nieuwe ministers zijn er na iedere cri sis weer gevonden, maar waar halen we de vreugde vandaan als de harten der mensen verdord zijn en hun gee3t verstorven Zeker, de zorgen zijn in deze dagen vele. Men telle ze niet te licht. Ne derland heeft er nog geen besef van, hoe verarmd het is. Wat we aan welvaart zien is voor een aanzienlijk deel schijn-welvaart. De afrekening is nog lang niet volkomen geweest. Er komen nog méér buien. Maar dat alles wordt aanzienlijk moeilijker te dragen als ons volk zijn veerkracht verliest. Als het zfln be proefde gevoel voor humor, als het zijn geest kwijt raakt. Als een groot dagblad er openlijk over klagen moet, dat de mensen te prikkelbaar zijn ge worden om een Aprilmop op de juis te wijze te waarderen, als de verga deringen verlopen in platvloerse ru zies, als de oude burentrouw plaats maakt voor eindeloos gekift, als de eerste beginselen van beleefdheid en fatsoen met voeten worden getreden dan is er iets mis in ons volk. Het doet pijn, zulks te moeten con stateren, maar het is zo, We zijn op weg om te verzuren. We worden een gemeenschap van azijngezichten. De zorgen en de angsten en de moeiten zijn bezig ons zó in beslag te nemen, dat we geen tijd meer hebben voor de vreugde en geen plaats meer voor de humor. Beste mensen, het gras wordt weer groen ondanks Lieftinck en de lente zon trekt zich van atoomberichten niets aan en de lammeren dartelen even speels in de wei als in de goeie, ouwe tijd (toen het, tussen haakjes, óók niet allemaal botertje en suikertje was). Ge houdt, met al uw gemier, de lente niet tegen. En de wereld draait door, al hebt ge nog tienmaal erger de dampen in over uw aanslagbiljet. Houdt met elkaar de humor vast. Laat de geest niet vluchten. Een volk, dat het lachen verleert, is een ster vend volk. Daarom moeten we het ei kaar blijven inprenten: Niet zo som ber! JEREMIA BLOM. Castelbianco 5 April bij Algiers 10 April in Hoek van Holland verw. Goya pass. 5 April Finisterre. Generaal S. Heintzelman 5 April van Port Said. Groote Beer 5 April 360 m. Z.O. van Kreta. Somersjtshire 9 April 16 uur, Hoek van Holland verwacht. REUTERS CORRESPONDENT MOET POLEN VERLATEN. De Poolse autoriteiten hebben Don derdag Reuters correspondent te War schau, Vincent A. Buist, bevel gegeven het land te verlaten. Hy wordt be schuldigd van „subjectieve berichtge ving". Er zijn thans nog twee Weste lijke correspondenten in Polen, n.1. Ed- ward Morrow van de New York Times en L. Godefrey van Associated Press. Twee treinrampen, in Brazilië en Spanje, hebben volgens de eerste be richten aan 120 mensen het leven ge kost, terwijl bovendien sprake is van tientallen gewonden. Een trein met vacantiegangers is gisteren op 160 km van Rio de Janeiro van een brug in de rivier Tangua ge stort. Twee rijtuigen liggen nog onder water, waardoor het nog niet moge lijk was het juiste aantal slachtoffers vast te stellen. Het Braziliaanse Pers bureau spreekt van 100 doden. Men neemt aan, dat de brug'door de zware regens van de laatste dagen was on dermijnd. Doordat kort na de ramp een andere brug dicht bij Rio de Ja neiro instortte, kon een trein met eer- ste-hulpmiddelen de plaats van de ramp niet bereiken. Van tien meter hoogtr Vier rijtuigen van de sneltrein Ma dridOviedo zijn bij Villalana, 25 km van Oviedo verwijderd, ontspoord. Er zijn 20 doden en tientallen zwaar gewonden. Meer dan honderd personen liepe kneuzingen op. Het is niet uitge sloten, dat het officiële cijfer van het aantal doden beneden de werkelijkheid is daar het tot nu toe niet mogelijk was een eerste klasse rijtuig te berei ken. De wagens, die volgens mederei zigers propvol mensen zaten, stortten van tien meter hoogte naar beneden op de weg. Er zijn onmiddellijk hospi- taaltreinen naar de plaats van de ramp gezonden om de gewonden te vervoe ren. In verband met de Paasdagen waren er vele reizigers in de trein, die ter gelegenheid van het Heilig Jaar een bezoek aan Rome wilden brengen. Of het ongeluk een gevolg is van een Dinsdag in het gebied rondom Oviedo plaats gehad hebbende aardbeving is nog niet bekend. TRUMAN STELT VERRUIMING WERKLOOSHEIDSVERZEKERING VOOR. President Truman heeft het Congres -en boodschap gezonden, waarin hij uitbreiding aanbeveelt van de werk 'losheidsverzekering, waarbij nog 1' millioen personen betrokken zoud-m moeten worden, en verhoging van d<- werkloosheidssteun met ongeveer 20 pet Zoals bekend wordt het smaldeel- Nederlandse Antillen op 4 Mei in Ne derland terug verwacht. Post voor op varenden van de schepen van dit smal deel wordt voor de thuisreis uitgereikt op Curagao en tijdens de thuisreis te Pon te Delgada (Azoren). De in de West uit te reiken post dient uiterlijk 11 April ter post bezorgd te zijn; die, welke te Ponte Delgada wordt uitge reikt uiterlijk op 20 April, in beide ge vallen vóór 12.00 uur. Dit is de laatste gelegenheid post naar het smaldeel te verzenden. In beide gevallen moet het adres be vatten: rang, naam, stamboeknummer en de aanduiding „aan boord van Hr. Ms. Vliegkampschip „Karei Doorman" (c.q. Hr. Ms. kruiser „Jacob v. Heems- kerek" of Hr. Ms. fregat „Johan Mau- rits van Nassau")" De naam van de tussenhaven waar de post wordt uitgereikt, dient dus niet te worden vermeld. Naar verluidt zou Franz Farkas, oorzitter van het centraal bureau /oor de landbouw in Hongarije en oud-voorzitter van de Hongaarse coö peratieve bewegir- -olfmoord hebben gepleegd.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5