Adenauer pleitte voor Duitsland Zware brand te Koog a. d. Zaan Duur festijn op Thorbeckeplein Eerste Kamer .neemt begroting van Justitie aan Deuischland Ober all es Een aardige, kleine staafspreep HOOGEDELGESTRENG „HOOGEDELGESTRENG" Millioenen arbeiders voor Europa's herstel E/erf Kupers wekt op tot eensgezindheid Ruim 50 vakverenigingsleiders uit de landen van het Marshall-plan en de V.S. zijn te Rome bijeen om de moge lijkheid te bespreken van een mobili satie der 38 miilioen aangesloten arbei ders ten behoeve van het Europese her stel. PRAAG VORDERT KLOOSTERS Russische officieren in A^est-Duitsland? Twee pakhuizen van Duyvis verwoest KOLONEL KALIWARANG NAAR OOST-IN DON ES IE Meisje te Hoorn overreden Jammer van het werk Zware vonnissen in Praag Ambtenaar van t 2800.- beroofd Minister Wyers gaf op vele vragen antwoord Purmerender Markt OP HET MATJE Woordkeus PrinsesAlixv. Luxemburg verlooft zich Staalhelm mag niet herrijzen Prof. Pootjes nog niet op vrije voeten Tijdens zjjn bezoek aan Berlijn heeft Westduitse kanselier Adenauer op ten bijeenkomst van tweeduizend poli tici gezegd, dat West-Duitsland Berlijn in het verleden heeft geholpen en dat het dit ook in de toekomst zal blijven doen, „DH "Je* «U" laatste bezoek Mn Berlijn zijn" zo zeide Adenauer. Na ,j}n rede werd het „Deutsland über alles" gespeeld, waarbij de drie Wes- telijKe commandanten bleven zitten. Alleen het derde couplet werd gezon den, waarbij de meeste van de aanwe zigen zich van hun zetels verhieven en ait volle borst meezongen. Fran» Neu- jnann, voorzitter van de Berljjnse so ciaal-democratische partij verliet osten tatief het podium, gevolgd door vele andere vooraanstaande partij-leden. In zijn rede drong Adenauer er op aan, dat er, spoedig een vredesverdrag jou worden gesloten en hij pleitte voor een spoedige opneming van West-Duits land in de Europese federatie. Burge meester Reuther van Berlijn zeide, dat er geen plaats in Europa was, waar de vrede met meer vuur was verdedigd, dan in Berlijn. Er zou, aldus spr. een tijd komen, dat de kanselier en zijn ka binet niet slechts als gasten in Berlijn zouden vertoeven. Later werd van de zijde van de ge allieerde Hoge Commissie verklaard, dat het zingen van het volkslied niet verboden was, al diende men de om standigheden in ogenschouw te nemen, gen van het volkslied een „aardige Streng vasthoudend aan onze eeuwen oude principes van eerlijkheid en deug delijkheid. Klaar en duidelijk afwijzend de steeds meer opdringende minderwaardigheid; met stelligheid negerend de luidruchtige aan prijzing van hetgeen goedkoop is en in nerlijk voos. i In het eenvoudige deugdzaam, in het aanzienlijke waardig en gelouterd, in alles bewarend de goede stijl en smaak. Gedecoreerd met de hoogste onder scheiding: „Voor Deugd en Schoonheid" cijn Hoefijzermeubelen van de Tijdgeest inderdaad: Bilderdijkstraat 77-85 Amsterdam De Nederlander Evert Kupers, voor zitter van deze adviesraad uit de vak beweging voor de organisatie voor Europese economische samenwerking (OEES), opende de conferentie met een opwekking tot alle arbeiders in West- Europa schouder aan schouder te staan in hun streven naar een Europese Unie. „Met zijn 20 meest kleine staten ligt West-Europa gevat tussen twee con tinenten, de Sowjetunie en Amerika, Waartegen wij op de lange duur niet opgewassen zijn", aldus Kupers. „De enige uitweg is de vorming van de Ver enigde Staten van West-Europa met een bevolking van 270 miilioen. Deze, Unie zou in een veel betere positie ver keren om algemeen welzijn te bewerk stelligen dan het huidige West-Europa, dat verdeeld en verward is". RUST te brest keerde weer Te Brest is alles weer rustig. De sta k'ng van 24 uur, die Dinsdagochtend door de drie vakverenigingen is uitge roepen, werd spoedig algemeen. Op de plaats, waar Maandag de inci denten gebeurden, is een katafalk op Sericht, waarbij arbeiders de geheie hacht hebben gewaakt. In de nacht zijn aanzienlijke contingenten valt de gen darmerie, de Republikeinse wacht en de „compagnies republicaines", de orde diensten komen versterken. Minister Jacob Kaiser noemde het zin- ?aatsgreeP, die vroeg of laat locn haa moeten voorvallen". oor de tweede maal. Des avonds voerde Adenauer het woord op een bijeenkomst van chris ten-democraten. Hij zeide, dat Duits land een gelijke plaats onder de an dere landen van de wereld wenste. Toen de kanselier zijn toespraak had geëindigd, stonden de 4.000 aanwezi gen op en hieven voor de tweede keer het „Deutschland über alles" aan. De drie geallieerde hoge commissa rissen zullen vandaag vermoedelijk spreken over het feit dat bondskanse lier dr. Adenauer het Duitse volks lied „Deutschland über alles" heeft doen spelen. De Duitse sociaaldemocratische lei der dr. Kurt Schumacher heeft scherp geprotesteerd tegen het zingenvan het Duitse volkslied. Radio-Praag heeft een regeringe verklaring omgeroepen, volgens wel ke leden van Tsjechoalowaakse Ka tholieke kloosterorden in een aantal kloosters zullen worden verzameld, „waar zij zich uitsluitend tot hun godsdienstige taak zullen beperken" De maatregel is genomen naar aan leiding van de bewezen verklaarde beschuldigingen, dat de kloosters had den gediend als centra voor spionnage en tegen de staat gerichte activiteit. Maandagavond zijn twee niet-ge- identificeerde Russische officieren in een Duitse Sedan illegaal bij Hcrf de Amerikaanse zone van Duitsland bin nengekomen. De officieren zijn op ver schillende plaatsen gesignaleerd. Het lijdt geen twijfel, dat zij nog in de Amerikaanse zone zijn. Vannacht om kwart over twaalf ont dekte een arbeider van de nachtploeg, dat er brand was uitgebroken in de pakhuizen De Vos en De Posthoorn, van de N.V. OHefabrieken T. Duyvis Jzn. te Koog aan de Zaan. Alras brand den de beide houten gebouwen als een fakkel. Daardoor ontstond groot ge vaar voor de omgeving, met name voor de aangrenzende olieopslagplaats en levensmiddelenfabriek. Aangezien de brandweer van Koog aan de Zaan het niet alleen afkon, werd de hulp van Zaandam ingeroe pen. welk corps met zwaar materieel op het terrein van de brand verscheen. Bovendien assisteerden de bedrijfg- brandweren van Duyvis en de stijlsel- fabriek De Bijenkorf en de brandweer De nieuw benoemde bevelhebber van de RIS-strijdkrachten ter land. ter zee en in de lucht voor Oost-Indonesie, ko lonel Kaliwarang is Maandagmiddag uit Djakarta vertrokken op weg naar zijn nieuwe hoofdkwartier „ergens in Oost-Indonesie". Hij heeft ongeveer 10.000 man onder zijn commando, die behoren tot verschillende onderdelen van de TNI. „Terwijl Kaliwarang belast is met de zuivering van Indonesië, stelt de rege ring der RIS een grondig onderzoek in naar de vraag in hoeverre de regering van Oost-Indonesie bij de opstand van Andi Abdul Aziz betrokken is", zo is te Djakarta verklaard. Op de Koepoortsweg te Hoorn is gistermiddag een verkeersongeluk ge beurd dat zeer tragische gevolgen had. Het drie-en-een-halfjarig dochtertje Willy van de familie Otten speelde met een vriendje op het trottoir. Ver moedelijk is ze daarbij gevallen en toen op de rijweg terecht gekomen voor de achterwielen van een auto der fa. Rossenaar te Purmerend. De chauf feur, J. v. d. W„ reed juist weg en het kind werd op slag gedood. Begrijpelijkerwijze was de buurt zeer geschokt door dit tragische gebeuren. De chauffeur treft geen enkele blaam. HET AARDAPPELMEEL IN ONS BROOD. Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Weiter (KNP) heeft mi nister Mansholt ten antwoord gege ven, dat er nog steeds vijf procent aardappelmeel in de broodbloem wordt verwerkt. Het tekort aan huitenlandse betaalmiddelen dwingt nog steeds tot bezuiniging. Genoemde bijmenging leidt bij een verbruik van 625.000 ton broodbloem per jaar tot een bespa ring van 2.2 miilioen dollar op de aan koop van tarwe. Voorts moet deze be stemming aan een deel der aardappel- meelproductie worden gegeven, om grote overschotten aan aardappelmeel te voorkomen. van Zaandijk, zodat in totaal met 43 stralen water werd gegeven. Niettemin zijn de beide pakhuizen, die vol ver pakkingsmiddelen, lege flessen en ver pakte levensmiddelen lagen, tot de grond toe afgebrand. Zelfs bestond een moment het gevaar, dat door „vlieg vuur" de stijfselfabriek vlam zou vat ten. De bedrijfsbrandweer wist dit ge vaar echter te bezweren. Bij de blussing zijn vijf brandweer lieden licht gewond; o.m. kreeg een man een stuk van een vat, dat ont plofte, tegen de pols. Allen zijn ter plaatse verbonden. Dat inbreken geen baantje voor luie mensen is, bewezen twee New Yorkse inbrekers, die om bij een safe te komen, een kelderdeur forceerden, een ijzeren binnendeur en twee ramen van een snoep winkel openwrongen, een lucht koker Inklommen, opnieuw een deur forceerden en een 125 kg zware brandkast door de deur, het raam, de luchtkoker, een tweede raam en nog twee deuren sleepten. Zij ontdekten echter, dat de kast enkele waardeloze papieren bevatte en postzegels ter waarde van vier dollar. Daarenboven was de safe niet eens gesloten. Opnieuw zijn in Praag strenge von nissen geveld in een proces wegens spionnage dat vier dagen geduurd heeft .Twee personen werden ter dood veroordeeld, twee anderen, onder wie een vrouw, kregen vijfentwintig jaar dwangarbeid, drie hoorden een straf van tien tot twintig jaar dwangarbeid uitspreken en een achtste tenslotte werd veroordeeld tot levenslange dwangarbeid. Ook tijdens dit proces is herhaaldelijk de bewering geuit, dat de Amerikanen in Duitsland de op drachtgevers voor de spionnagegeval- len zouden zijn geweest. Het heelt alles reeds in alle kranten gestaan: in Nederland zullen binnen kort op verscheidene plaatsen zeepkistenraces voor de jeugd worden ge houden. Dat is wat! De Paasvacantie, anders een periode waarin de jon gens zo veel mogelijk kattekwaad uithalen, wordt nu gebruikt om de zeepkistauto's in elkaar te timmeren. Er is altijd wel een winkelier te winden die een paar lege kistjes over heeft, vader levert spijkers en een hamer, en de wieletjestja, daar is moeilijker aan te komen. Maar een jongen van zo om en nabij de dertien krijgt de vier wieletjes wel bij elkaar. En dan kan het beginnen. Met behulp van een paar kornuitjes wordt de zeepkistenauto in elkaar gezet. Het resultaat is welxswaa/r niet altijd even schitterend, maar al doende leren de jongens. Dinsdagmorgen stonden voor de Amsterdamse Arrondissementsrecht bank vijf verdachten terecht, die be schuldigd waren van beroving van een gerepatrieerd Rijksambtenaar. Tegen een kellner werd tien maanden geëist, evenals tegen de eigenaar van Jossy's American Bar aan het Thorbecke plein te Amsterdam, waar de bero ving zich heeft afgespeeld. De bar keeper hoorde de eis van een jaar, mej. G. de G. bekend als Greetje, hoorde dezelfde eis. Een kamerver- huurster wordt nader aan de tand ge voeld. In October van het vorig jaar be landde een 53-jarige Rijksambtenaar, die met zijn gezin voor verlof naar Nederland was gekomen, in de bar met ruim 2800 op zak. Toen hij, mid den in de nacht wakker werd in een huis aan de Staalstraat, zag hij om zich heen feestvierende kellners en ontdekte, dat zijn portefeuille nog maar een bankbiljet van tien gulden bevatte. Iedereen zei, dat hij zich ver giste, en tenslotte deed hij aangifte bij de politie. Tijdens de behandeling De Eerste Kamer heeft gistermiddag de behandeling der begroting van Justitie voortgezet. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, met aantekening, dat.de C.P.N.-fractie geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Minister Wijers zeide, het procesrecht besprekend, dat men geleidelijk moet komen tot een contact tussen rechter en partij. Men behoort z.L niet ineens tot vernieu wing te komen. Ten aanzien van de voogdijraden zal de regering binnen kort haar standpunt kunnen bepalen. Spr. was het ermee eens, dat de ge- DE EERSTE ASPERGES Maandag werden op de Venlose Veiling de eerste asperges van dit sei zoen aangevoerd. Het was een partij Van twee kilo, die voor f 2.70 per kilo naar de etalage van een Venlose groentezaak verhuisde. ne Kennemerduinen, ten Noorden van de Zeeweg, zijn aangekocht en wor den tot Nationaal Park gemaakt. Behalve tal van wandelwegen, wordt er .1 een Qroot duinmeer aangelegd, met een eilandje in het midden. Hoe dit zal worden kunt U op deze luchtfoto zien. De gronden, omgeven door de witte zandbaan, worden afgegraven. Alleen de grond in het midden, nok door een witte zandbaan omgeven, blijft. Dit zal het eiland worden, rinks nnder het eilandje, in de vorm van een ruit, is het bestaande meertje. (Luchtopname ANP-Foto) zinsverpleging moet worden gestimu leerd. De vermindering der Rijkspolitie zal voor een deel tot stand komen door het normale verloop en door het ont slag op 60-jarige leeftijd. Het is niet juist, dat allen, die ouder dan 55 jaar zijn, worden ontslagen. De minister verklaarde dat de rechtsstaat hem zeer ter harte gaat en dat de regering streeft naar het herstel daarvan. Een commissie onder voorzitter van prof. Van Poelje zal adviseren over het ontslag van onbetrouwbare ambtena ren. Voorts kwam de zaak-Menten ter sprake. De minister merkte op, dat al het mogelijke gedaan wordt om deze zaak tot klaarheid te brengen en de beschuldigingen van „De Telegraaf" in het juiste daglicht te stellen. Spr. was van mening, dat er in die artikelen waarheid naast onwaarheid staat. Wat betreft het verlenen van gratie ver klaarde de heer Wijers, dat in 507 ge vallen jubileumgratie is verleend. In 83 gevallen is voorwaardelijke kwijt schelding verleend van straffen be neden de twee jaar, in 410 gevallen voor meer dan twee jaar, in 289 ge vallen werd de straf onvoorwaarde lijk kwijtgescholden. De heer Van Heuven Goedhart (Arb.) merkte op, dat bij bijzondere rechtspleging niets strafbaar is ge steld, dat niet volgens 98 pet. der Nederlanders strafbaar was. Boven dien is via Londen tijdig gewaar schuwd. Hij meende voorts, dat men aan afvloeiend personeel van de Rijks politie wel wachtgeld, doch geen ver vroegd pensioen kan geven. De heer Schalker (CPN) wilde na dere mededelingen over het ontslag aan onbetrouwbare ambtenaren, ter wijl de heer Lieshout (KVP) zijn mis noegen uitsprak over de wijze, waar op de Rijkspolitie wordt ingekrompen. De heer Reijers (CH) herhaalde zijn critiek op de schijnbare straffeloosheid van de collaboratie van Werkspoor. Nadat de minister op al deze punten was ingegaan, werd de begroting zon der hoofdelijke stemming goedge keurd. De CPN was tegen. Voorts is na korte discussie het wetsontwerp inzake tijdelijke verho ging van uitkeringen, renten en pen sioenen aangenomen. bleek, dat de 28-jarige „Greetje" bij de vrolijke braspartij in Jossy's bar een bankbiljet van 1000 gulden uit 's mans portefeuille had genomen. Dit geld werd de volgende dag verdeeld. Tegen sluitingstijd nam Greetje voor de tweede maal een bankbiljet weg, nu met medeweten van de gedupeerde. De ober hield voor de verteringen f 200 af en honderd gulden verhuisde naar het strijkje. De overige briefjes van honderd werden weer in de por tefeuille opgeborgen, waarna de ver lofganger zich in een taxi liet hijsen, geflankeerd door de barkeeper en door Greetje. In het huis aan de Staalstraat tenslotte werd opnieuw een greep in de portefeuille gedaan. Ongeacht de maatregelen tegen de daders heeft de politie de vergunning van de bar aan het Thorbeckeplein inmiddels ingetrokken. De rechtbank zal op 2 Mei uitspraak doen. PURMEREND, 18 April. De han del in vette koeien zette heel stug in; er was een flink aanbod, doch alleen de prima beesten waren prijshoudend. Het aanbod van gelde koeien was vrij groot, maar de weersgestelheid van de laatste dagen was niet bevorderlijk voor de grasgroei en dus waren de kopers wat terughoudend, al kan men niet zeggen dat de beste weidebeesten minder in prijs deden. De verkoop ging echter minder vlot en zodoende waren de prijzen niet vast Verse melkkoeien gingen ook heel kalm van de hand, maar de prijzen blijven vrij hoog. Hetzelfde was het geval met het jonge vee evenals met de slachtstieren. Een goed gebruiksstiertje bleek wel te plaatsen. Op de nuchtere kalveren- markt was de handel goed, zowel voor de slacht als voor het leven. Op de schapenmarkt was de gang stugger. Naar de vette en weiders was de vraag minder. Ook voor de stelletjes waarvan we iedere week nogal wat aanvoer zien, was de animo matig, waardoor de prijzen iets lager waren. Bokken en geiten gingen stug. De prijs van vette varkens die bij de in zet f 1.60 was, liep geleidelijk terug tot f 1.52 per kg en de prima vette zeugen gingen voor ongeveer f 1.50 van de hand. Het aanbod van de big gen scheen groot genoeg maar de prij zen zakten een paar gulden in. Fok- zeugen waren verre van vlug, welk beeld ook de paardenmarkt bood. PURMEREND, 18 Arll. Aange voerd 1230 runderen waaronder; 195 vette koeien f 1.85f 2.85 per kg. han del stug; 216 melk- en kalfkoeien 580 1100, kalm; 721 gelde koeien 500 725, stug; 34 pinken 420575, kalm; 42 graskalveren 210360, matig; 1154 nuchtere kalveren (fokkers) en voor de slacht resp. 55105 en 3070, goed; 22 stieren 6001800, matig; 667 weide en fokschapen resp. 6585 en 90130, stugger; 58 bokken en geiten resp. 10 50, stug; 200 vette varkens 1.52 1.60 per kg, heel stug; 939 schram men en biggen resp. 4575 en 2545, stug; 16 Fokzeugen 250360, stug; 38 paarden 650850, stil. Totaal 4305. Pluimveemarkt: 550 konijnen 1— 8.50. 10.000 kipeieren 10—10.50 per 100 stuks, 7500 eendeieren 7.50 per 100 st., 1000 kievitseieren 0.15 per stuk. MARKT BODEGRAVEN BODEGRAVEN, 18 April 1950. Aan voer 63 partijen kaas; eerste soort 1,75— 1.80; tweede soort 1,70—/ 1,74: extra soort tot 1,85; belegen soort 2,15; han del flauw. LANGEND. GROENTEN-CENTR. 18 April 12000 kg bieten 6. 14000 kg rode kool 46—54.60; 11000 kg witlof I 38—H 29—36. J-JET BLIJFT EEN ALTOOS wellende bron van verbazing, hoe falikanl verkeerd sommige mensen hun scheld* woorden kiezen. Zeker, er komen vrou* wen voor de rechter, die ware taaiher - vormsters zijn; aanhangers van het nieuwe proza en lang niet abstract. Ge kunt daar, als ge het wel meent met ons bedreigde Nederlands, een zekere mate van respect voor opbrengen. ïk heb ministers gekend, die niet een tien de deel van de slagvaardigheid hadden, die sommige buurvrouwen bij een malse ruzie weten te etaleren. Ieder woord gaaf op korrel en zo zuiver als zuive ringszout. Hetgeen natuurlijk weer niet te verwarren zij met de zuivering van de commissies, want dan komt het beeld een beetje scheef. Enfin, in het. algemeen zijn de vrouwen het sterkste geslacht op het stuk van schandalise rend schelden; de mannen zijn vaak sukkels. Harkerige tobbers, die nou niet één behoorlijke scheidzin weten te improviseren, laat nog staan dat ae ori ginele woordcombinaties weten te gra veren in het gemoed van hun tegen standers. Neem nou de middelmatig zwetende bankwerker, die vandaag voor de rechter kwam vanwege een geestelijke aanvaring met een politieman. Het mocht geen naam hebben, wat er aan vooraf was gegaan. Een achterlicht in staat van staking, maar daaraan was een debat ontsproten over de taak van de gewapende macht en de besteding der rijksgelden. De bankwerker had betoogd, dat de politie inbrekers en falsarissen ongemoeid laat, omdat hun lieder opsporing aanleiding zou geven tot moeheidsverwekkende activiteiten. Maar bankwerkers zonder achterlicht werden strijk-en-zet de sigaar. En aldus bloeide het Onrecht als een bongerd en groeide de verbittering in de harten der massa. Dat had'ie gezegd: „der mas sa". En voorts; „onthou je dag, slijm- vreter, gore stinkerd". De griffier las het vanochtend voor, alsof het om een recept voor amandel pudding ging, maar de rechter begon zich op te winden. Was dat nou taal tegen een politieman die zich in staat van plichtsvervulling bevond? Het was bar en boos. Wie zegt er nu slijmvreter en wat is er goor aan die agent en hoe kan men zeggen dat die politieman stinkt? De verdachte moest sich scha men. Dat zou de theorie seggen, ver weerde zich beklaagde, maar laten we de practijk nou 's effe haarfijn in ogen schouw nemen. Wat is de politie op het stuk van de maatschappij als remmen de factor ln de botsing van individu en staatsvorm? Ik heb veel boeken gele zen, maar de opgebouwde consequentie staat in een scheve verhouding, van wege de verouderde omstandigheden. Hebt u vieze woorden uit die boe ken geleerd?, vroeg de rechter meteen van zijn flukse redekundige wendingen, die aan het gesprek op het matje ao'n bollenveldenfleur geven. De bankwerker gooide het allemaal op de zenuwen, want de agent had ge tergd. Maar de rechter vroeg: wat is dat nou weer? Wat deed meneer de agent dan? En de man zei: hij grijnsde zo uitdagerig. Nou had de bankwerker natuurlijk verstandiger gedaan, door eenvoudig terug te grijnzen. Maar de taalkundige glibberingen waren ontschoten aan de omheining zijner tanden alvorens hij zich hun kolossale omvang had gereali seerd. En dat kwam hem vandaag te staan op dertig gulden. Kan dat niet goedkoper?, vroeg de penitent. 't Is hier geen markt, zei de rech ter. We dingen niet af. En de volgende keer wordt het zitten, denk er maar om. KAREL. Te Luxemburg is de verloving bekend gemaakt van Prinses Aiix, de jongste dochter van Groot-hertogin Charlotte en prins Antoine de Ligne, de jongste zoon van de Belgische ambassadeur in India. De Britse commissaris van de pro vincie Noord-Rijn-Westfalen, generaal Bishop heeft medegedeeld, dat een nieuwe Duitse Staalhelmorganisatie niet zal worden toegelaten, daar elke vereniging van oud-strijders in strijd geacht wordt met de wetgeving van de geallieerde contróleraad. Gottsleben. een 30-jarige jongeman, heeft in het Rijnland sedert enige tijd propaganda gemaakt voor de herleving van de Staalhelm. Het had de stichting ervan reeds aangekondigd. Men vermoedt echter, dat zijn actie weinig succes heeft gehad. De Amsterdamse Rechtbank heeft in raadkamer het request aangehou den, dat door de verdediger, mr. Ben- no Stokvis, was ingediend ter invrij heidstelling van zijn cliënt, professor J. W. Pootjes uit Hilversum, die we gens bevordering van desertie wordt vervolgd. Professor Pootjes komt dus nog niet op vrije voeten. 1.RKIEZINGEN IN TRIEST Radio-Belgrado heeft de uitslagen der in de Joegoslavische zone van Triest gehouden verkiezingen be kendgemaakt. 24.292 personen hebben gestemd. 88.36 procent heeft voor het (onder leiding van Joegoslavische communisten staande) Volksfront ge stemd, 1.7 procent bracht zijn stem uit op de Socialistische en 1.1 procent op de Christen-socialistische partij

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 3