Se nuu 'TMÏ nccsr voor een goede HOED Stad en Omgeving Morgenmiddag brandweerwedstrijden aan de Kanaalweg Predikbeurten Nederlands Kamerkoor zingt voigende week voor de Muziekkring Bij de nadering der Statenverkiezingen Bijeenkomst V.V.D. VARA-familie vierde een geslaagd feest Zoon bokste in Amsterdam puntenzege bij elkaar Twee Helderse jongens in Alkmaar aangehouden In hef korf Tussen Haaks en Kuifje Openbare verkoping Bijeenkomsten van het Leger des Heils PIET SCHMIDT Zwemkampioenschappen van de Werfsportvereniging HTC 1 en 3 spelen fhuis HCSC speelf morgen zijn laafsfe wedstrijd Pim, Pam en Pom op avontuur in Luilekkerland Optreden beide keren in de Nieuwe Kerk Vrijdagmiddag concert voor de schooljeugd Wleringen Tulpenrallye en Den Oever Middenstanders laten hun protesten horen VAN MARSDIEP TOT IJ Julianadorp Bridgeclub Julianadorp Examens 't Zand Urk Visserijbesommingen IJmuiden M. v VRIJDAG «l APRO, 1930 Sluitstuk van maandenlange training Onie Helder.se Brandweer heeft de laatste jaren een gTote paraatheid aan de dag gelegd. Dat maar een heel enkel „zwaar karwei" moest worden opgeknapt, ia te danken aan het snelle optreden van de brandweerlieden, die altijd binnen enkele minuten na de melding ter plaatse waren. Daardoor kreeg een begin van brand slechts hoogst zelden de kans, zich tot een werkelijk gevaarlijke brand nit te breiden. De brandweer heeft dus stellig een behoorlijke staat van per fectie bereikt en het uiterste wordt gedaan om dit peil te handhaven en zo mogeljjk nog op te voeren. Daarom werden ook gedurende de afgelopen winter voortdurend oefeningen gehouden. Deze zullen hun sluitstuk vinden in de brandweerwedstrijden, die morgenmiddag op het open terrein aan de Kanaal- weg, tegenover de Doopsgezinde kerk, zullen plaats vinden. Zij beginnen om drie uur. De vier ploegen uit de vier wijken, waarin de stad is verdeeld, zullen daar elkanders krachten meten. Ook de brandweerploeg uit Julianadorp neemt aan de wedstrijden deel. Het spreekt vanzelf, dat elke ploeg zijn uiterste best zal doen. om de hoogste prestatie te le veren. Niet alleen wordt een wisselbe ker overhandigd aan de winnende ploeg en krijgen de leden individueel het „zilveren hamertje", maar boven dien heeft deze ploeg de eer, de Hel- derse brandweer te mogen vertegen woordigen in de brandweerwedstrijden, die ook dit jaar door de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandan ten worden georganiseerd. Op 3 Juni worden te Slootdorp de districtswedstrijden gehouden. Daaraan nemen deel de brandweren van Den Helder. Texel, Anna Paulowna, Wierin- gen. Wieringermeer, Wieringerwaard en Callantsoog. Behalve de winnende Helderse ploeg komt ook een ploeg uit, die is samengesteld uit de vier andere ploegen. De brandweren, die te Sloot- dorp de beste resultaten behalen, nemen deel aan de afdelingswedstrijden, waarna ten slotte het neusje van de zalm wordt afgevaardigd naar de lan delijke wedstrijden, waarin het om de hoogste eer zal gaan. De Commandant van de Helderse Brandweer, de heer K. Rijpma, vestigde onze aandacht erop, dat het wedstrijd element niet het voornaamste Is. De Ne derlandse Vereniging van Brandweer commandanten beschouwt echter der- ge!!'ke wedstrijden terecht als een voor treffelijk middel, om een grondige oefe ning van het brandweerpersoneel te stimuleren. Ook de brandweren, die niet met lauweren naar hun basis terug keren, hebben winst geboekt, omdat zU zich in een maandenlange training ver trouwd hebben gemaakt met alle aspec ten van het vak. Voor een klein, maar aandachtig ge hoor heeft gisteravond in Formosa de heer P. Blaauboer, burgemeester van Bar^ingerhorn, in een openbare bijeen komst van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie gesproken over de taak van de provincie. In een helder en za kelijk betoog bracht hij zijn hoorders in kennis met de veelomvattende en belangrijke werkzaamheden, die door de provinciale besturen worden verricht, alsmede met de wijze waarop de werk zaamheden zijn georganiseerd. De heer Blaauboer merkte op, dat het grote publiek ten onrechte de ver kiezing van leden der Provinciale Sta ten als minder belangrijk beschouwt. Enerzijds treden de Provincale Staten op als bestuursorgaan, dat de werk zaamheden der gemeentebesturen con troleert, anderzijds hebben zij invloed op het landelijk bestuur, omdat de le den der Eerste Kamer door de leden der Provincale Staten worden gekozen. Daarnaast heeft het provinciaal bestuur het beheer over bedrijven als P.E.N. en P.W.N.. Het is voor het kiezerscorps zeker be langrijk te weten, welke politieke sa menstelling de Provinciale Staten heb ben. Door het uitbrengen van zijn stem oefent de kiezer een invloed uit, die zich ook uitstrekt over het college van Gedeputeerde Staten. Dit ocllege, geko zen uit en door de leden der Provin ciale Staten, verricht het voorbereiden de werk. De voorstellen van Gedepu teerde Staten worden in de vergaderin gen van Provinciale Staten behandeld. Na aanneming zorgen Gedeputeerde Staten voor de uitvoering. Het college van Provinciale Staten telt in Noord-Holland 77 leden (24 PvdA, 19 KVP, 18 CPN, 7 AR, 5 VVD en 4 CH). In de uit zes leden, plus een griffier, bestaande Gedeputeerde Sta ten hebben thans 3 PvdA, 2 KVP en 1 CPN zitting. Na deze uitéénzetting van burgemees ter Blaauboer heeft het Alkmaarse VVD-raadslid mr. dr. C. Berkhouwer gesproken over „De vrijzinnige poli tiek". Hij was een vurig voorstander van een dergelijke politiek, die uitgaat van de persoonlijke vrijheid van het menselijk individu, omdat in deze tijd „de mens doende is, in de mensheid op te gaan". Spr, waarschuwde tegen de steds toenemende staatsinvloed, één der wezenskenmerken van het socialis me. De heer Berkhouwer betoogde, dat ln het personalistische socialisme het personalistische element aan betekenis heeft ingeboet, omdat de belangen van de staat hoger worden geacht dan de belangen van het individu. „WILLEM VAN DER ZAAN" IN GENT. Na gistermiddag in de haven van Tewi=uzen te zijn aangekomen, is Hr. Ms milnenlegger „Willem van der Zaan" hedenmorgen opgestoomd naar Qent voor het brengen van het door ons aangekondigde bezoek van enkele dagen. Bij de organisatie van de wedstrijden is hiermede terdege rekening gehouden. De opdrachten, die de ploegen moeten uitvoeren, zijn zeer veelzijdig, en om te voorkomen dat bepaalde mensen zich op bepaalde taken instellen, is een systeem ontworpen, waarbij het lot de werkzaamheden over de ploegleden ver deelt. Iedere man moet dus ieder on derdeel beheersen, wil hij naar behoren zijn aandeel kunnen leveren. Bij de beoordeling van de prestaties zal de kwaliteit van het werk als belangrijkste factor gelden. Het zwaartepunt is ver legd van de snelheid naar de nauwkeu righeid, waardoor ongetwijfeld de wed strijden nog aan waarde winnen. 100 gram. CWALITE1T Verder een SMYRNA Nieuwendy Gisteren werd in Casino voor de af deling Den Helder van de VARA een propaganda-feestavond gehouden, die door een groot aantal VARA-vrienden werd bezocht. De voorzitter van de afdeling, de heer M. P. Voges, opende de avond met een propagandistisch woord, waarna het eigenlijke feest kon beginnen. Wij geloven niet, dat men zich daar in Casino niet heeft geamuseerd. Wie moet er niet lachen, als de bekende Max van Praag zijn, niet minder be kende, liedjes met een paar kwink slagen over het voetlicht brengt? Wie luistert niet graag naar het sappige Vlaams van Julia de Gruyter? Maar de VARA had nog meer bekende artisten voor Den Helder. Daar waren nog Tonny Bakkenes. Clem Clements. Was- sia Krimsky en Aart Boenders Wailana Hawaiians. Al deze lieden van de radio hebben gezorgd voor enkele vrolijke uren van gezonde ontspanning. Het programma was niet altijd even „rond", de grove noot werd soms teveel gebruikt. Als wij eerlijk mogen zijn: wij heb ben het meest genoten van het voor treffelijke pianospel van Tonny Bak kenes In de pauze hield de secreta ris van de VARA. de heer Rengelink, een gloedvolle rede. Hij wekte daarin de aanwezigen op, het grote VARA- feest te bezoeken dat in Juni te Hil: versum zal worden gehouden. Wij ver namen. dat zich nu reeds honderd-en- dertig Helderse leden voor dit feest ihebben aangemeld Voorts brak de eer Rengelink een lans voor het sa menwerkende omroepsysteem, zoals dat thans is. Tot besluit van de avond |werd enige tijd gezellig gedanst. De gebruike lijke enveloppe van de Directie. En van het gezamenlijke personeel een(en nog wel zo'n mooie van Beemsterboer!) Bij jubilea. 'n cadeau van Woensdagavond werden in Frascatite Amsterdam bokswedstrijden gehouden, waarvan ook enkele Helderse boksers van „De Ring" hebben deelgenomen. J. Zoon behaalde een keurige puntenover- winning op de Amsterdammer Leyssen (School Blommers). Zoon maakte een prima indruk. Hij beperkte zich in hoofdzaak tot de rechte stoten, met als variaties enkele harde hoeken op de ribben van de Amsterdammer. Door zijn overwinning promoveerde Zoon naar de B-klasse. Een andere Ringbokser, De Boer, maakte zijn debuut tegen de gerouti neerde Zwakman (De Ring, Amster dam!. Hoewel De Boer al het mogelijke deed zich de hard en zuiver stotende Amsterdammer van het lijf te houden, moest hij een nederlaag incasseren. Aan het einde van de derde ronde kreeg hij een rechtse directe, waardoor hij in moeilijkheden geraakte. De scheidsrech ter greep in, toen dit onzes inziens niet nodig was. Zwakman werd dus winnaar door interventie. Do politie te Alkmaar hield onlangs bij Vroom en Dreesmann aldaar twee jongens aan, die vrij veel geld op zak bleken te hebben. Het waren de Hel derse knapen D. B. en G. J. t., twaalf en dertien jaar oud, die onmiddellijk naar het politiebureau te Den Helder werden overgebracht. Daar kwam aan het licht, dat de jongen B., toen hij tij dens de Paasvacantie logeerde bij zijn grootouders te Zaandam, vijf en veer tig gulden van hen had gestolen. Van dit geld kochten de jongens in Alk maar en Den Helder lekkernijen en speelgoed, totaal ongeveer ter waarde van dertig gulden. De rest van het be drag kon in beslag worden genomen. Van een auto, die in de Bloem- straat stond geparkeerd, werden de richtingwijzers afgebroken. De politie heeft op het bureau een mooi bruin-geel keeshondje. Het ziet er verzorgd uit en wacht ongeduldig op de komst van zijn baas. De HAV hervat Woensdag, zowel voor handbal als voor athletiek, de buitentraining. Deze staat weer onder leiding van de heer H. A. Enklaar Jr. De jeugd traint onder de heer A. La- gerwey. Mej. C. Bot, die reeds tweemaal he-'t gehandbald in een Bondsploeg, is thans uitgenodigd om deel te nemen aan een trainingsweekend van het Ne derlands Dameselftal. Het weekend wordt gehouden in Den Haag op 29 en 30 April. Gist=-avrmd om ongeveer zeven uur zijn twee mijnenvegers van de Belgische Marine de haven van Nieu- wediep binnengelopen. Het zijn de ,.M 182" en de „M 192". Zij kozen lig plaats achter Hr. Ms. „Pelikaan" en zullen waarschijnlijk morgen naar Ostende terugkeren. Hr Ms. „Urk" kwam gistermiddag van Scheveningen in de haven aan. Hr. Ms. „L.T. 6" arriveerde van Rotterdam in Nieuwediep. Het is morgfen hoog water om 10.10 en 22.35 uur en laag water om 4 20 en 16.40 uur. Dtemperatuur van het zeewater was 8,6 graden Celsius. KEIZERSTRAAT 1S-17 - DEN MELDER - Alle artikelen boven 10,— zijn verzekerd tegen diefstal, breuk, verlies, brand en bero- ving. Gisteravond heeft notaris A. M. En- gelmann ln café „Centraal" publiek ver kocht: huig en erf, Vijzelstraat 85, groot 56 ca aan Fa. v. d. Burg voor 1196: hula en erf, Basstraat 11, groot 82 ca aan J. W. Stevenson q.q. voor 1210; huis en erf, Emmastraat 15, groot 83 ca aan A. Coppens, q.q., voor 2330: huis en erf, Parallelweg 13, groot 75 ca aan J. Bakker voor 2500; huis en erf, Piet Heinstraat 16, groot 85 ca aan E. G. Smits voor 1950: huis en erf, Breewaterstraat 51, groot 1 a 7 ca aan J. Mens voor 2450; huls en erf, De Ruyterstraat 28, groot 87 ca aan J. Mens voor 2490; huis en erf, De Ruyterstraat 28, groot 87 ca, aan K. Heerkens, q.q., voor 2300; huis en erf, Zuidstraat 32, groot 1 a, 22 ca, aan M. Koffeman, q.q., voor 3650: voortdurend recht van erfpacht op een perceel grond met daarop staand huis aan de Ooievaar- straat 74, groot 2 a, 5 ca aan J. C. Tom- pot voor f 4160; huis en erf, Vlaming straat 57, groot 80 ca, aan K. Heerken, voor 2700; huis en erf te Huisduinen, H. W. Mesdagstraat 6, groot 2 a 89 ca aan M. Gode voor 3962; huis en erf, 3e Em- madwarsstraat 11. groot 1 a 45 ca aan J. Mens, q.q. voor 2325; huis en erf, Em mastraat 42, groot 79 ca, aan W. de Groot voor I 1995; huis en erf, Goversstraat 34, groot 75 ca, aan A. Schut voor 1625; huis en erf, Keizersgracht 143, groot 73 ca, aan S. van Amersfoort, q.q., voor 2203. Zaterdagavond om acht uur voert het Korps Kadetten Brigade uit Am sterdam in de zaal van het Leger des Heils, Spoorgracht 35, een lekespel op, dat is getiteld: „Waarlijk. Deze was Gods zoon". Zondagmiddag om drie uur, eveneens in de Legerzaal, wordt een muziek- en zanguitvoering ver zorgd. Beide bijeenkomsten staan on der leiding van majoor H. Lahuis en kapiteine J. van Heijgen. €en oertrouwd adreó ooor <Uw kledi ng naar maat Ruyghweg 74 Tel. 3176 De Werfsportvereniging gaat zich steeds meer ontwikkelen. Momenteel beschikt de Werf over enkele gereser veerde uren in het Marinebad. Naast het genoeglijkheids-zwemmen leggen de leden van de Werfsportvereniging zich daar toe op de wedstrijdsport. Zij zijn thans zover, dat zij op de onder linge wedstrijden die de Werfsportver eniging jaarlijks organiseert behoorlijk voor de dag kunnen komen. Zaterdag middag om half drie worden in het Marinebad zwemwedstrijden gehouden om het kampioenschap van de Werf. De Werf zal deze middag tevens een polowedstrijd spelen tegen een uit ge meente-ambtenaren samengesteld ze vental. Geloof maar, dat het Zaterdag middag druk is in het zwembad en spannend! Het eerste team van de Helderse Ten nisclub krijgt Zondag bezoek van het derde team van de bekende Amster damse tweede klasser „de Amstelspe- lers". HTC komt volledig uit, en is als volgt samengesteld: mej. L. Flotat, me vrouw G. de VriesAnneveld en de heren C. Teitler en G. Bakker. HTC 2 gaat naar Amsterdam, om daar te trachten Shell 4 de punten afhandig te maken. De opstelling is hier: mej. Kuiper, mevr. W. AdriaanseGomes en de heren C. Temmink en J. Dol. H.T.C. 3 ontvangt Linoleum 1 uit Krommenie. Dit team is als volgt samengesteld: mevr. A. ZeemanMoor, mej. N. B. Olthof en de heren K. Rijp ma en R. J. Kousbroek. De tennisliefhebbers kunnen dus Zon dag weer hun hart ophalen. Het pro gramma is een gang naar het tennis park „de Windwijzer" ten volle waard. HCSC 1 speelt voor deze competitie morgenmiddag zijn laatste wedstrijd. Dindua 2, dat aanvankelijk medegega digde was voor de tweede plaats, komt op bezoek. In Enkhuizen behaalden onze stadgenoten destijds een benauw de 10 overwinning. De thuisclub moet morgen in staat worden geacht te win nen, en aldus met een achterstand van drie punten op Marken 1 op de tweede plaats eindigen. Deze wedstrijd begint om drie uur. Hierna komen de derde elftallen van beide clubs tegen elkaar in het veld. Zij zullen waarschijnlijk weinig voor elkaar behoeven onder te doen. Op het terrein van Watervogels worden voorts gespeeld: HCSC cHRC f (2.30 uur), HCSC b—JVC a (3.45 uur) en HCSC a BKC b (5 uur). DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat 10 uur ds. Borg- hardt, 17 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 19 uur ds. Seppmeijer. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 en 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen. Chr. Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur student G. Blom van Apeldoorn. Oud Geref. kerk, 10 en 17 uur leesdienst. Ger. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stell- wag. Oud Kath. kerk, 10 uur Hei lige mis, pastoor Verheij. Evange lisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur sa menkomst; 12 en 14.30 uur Zondags school; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwkrans; Za terdag 20 uur openluchtsamenkomst Visbuurt, 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht 35, Zaterdag 20 uur lekespel, leiding maj. H. La- huis; Zondag 10 uur heiligingsdienst; 12.15 uur Zondagsschool; 15 uur mu ziek- en zanguitvoering; 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoor straat; 20 uur verlossingssamenkomst; leidster kapiteine J. van Heijgen; Maandag 14.15 uur vrouwenbond; Don derdag 20 uur openbare bijeenkomst, leider maj. D. J. Korts van Schiedam. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Hamming. Het wordt een belangrijke avond, waarop Den Helder kennis kan maken met een „kostbaar kleinood van het Nederlandse muziekleven". Het Neder lands Kamerkoor, dat onder de begaaf de leiding staat van Felix de Nobel, heeft met zijn prachtige zang ontelbare onvergetelijke concerten verzorgd. Men herinnert zich, dat het ensemble nog kort geleden een tournée door Italië heeft gemaakt. De Italianen, die toch een sterk ontwikkeld gevoel voor het bel canto hebben, betitelden het Neder lands Kamerkoor als een uitzonderlijk ensemble, uitzonderlijk door de kwali teit der stemmen, de volmaaktheid van het samengaan en de knappe interpre tatie. Met de grootste bewondering werd op het Umbrische Muziekfeest te Vandaag over een week. Vrüdagavond 28April, wordt dela*'*teJIuiifkri«,. avond in dit seizoen gegeven. Om twee redenen be ooft het een bijzonder coa. eert te worden. In de eerste plaats, omdat het wordt geevendoor een van N». derlands meest vooraanstaande vocale ensemb es, en a ook niet- leden van de Muziekkring het kunnen bijwonen. De^ienw.Kerk aan de West- straat biedt ruimschoots voldoende plaats, om behaIve de Muz ekkring.famnit leden van alle plaatselijke zangkoren en andere zangliefhebbers te herbergen. Perugia (Italië) geluisterd naar Wn gaaf programma, bestaande uit p0;v fone muziek uit de vijftiende en zes. tiende eeuw. Vrijdagavond zullen wij deze muziek ook in Den Helder kunnen beluisteren Wij noteerden uit het programma d» vijfstemmige canon „Sanctus" van Cle. mens non Papa, het tweedelige motet „Fremuit spiritus Jesu" voor zesstem mig koor, twee Psalm-bewerkingen van Sweelinck, enkele oud Franse en Duitse geestelijke liederen, een enkel Middel- Nederlands lied en een klein aantal negro-spirituals. Een veelzijdig pro. gramma derhalve. Wij menen er goed aan te doen, de aandacht van de leden der Muziekkring erop te vestigen, dat zij bij het plaats bespreken de voorrang hebben. Zij krij gen daartoe morgenmiddag, Zaterdag 22 April, van half twee tot half dri# gelegenheid in de garage van de heer F. W. Schreuder, Julianapark 1. Van half drie tot drie uur kunnen de leden der plaatselijke zangverenigingen plaat sen bespreken, en daarna tot vier uur de overige belangstellenden. Schoolconceri Met bijzonder veel genoegen berich ten wü voorts, dat het Nederlands Ka- merkoor bereid werd gevonden, 's mld- dags een concert voor de schooljeugd te geven. Het vangt Vrijdagmiddag 2g April om kwart over drie aan, in de Nieuwe kerk aan de Weststraat. Om ongeveer kwart voor elf gistermor gen passeerde de eerste deelnemer van de Tulpen-Rally e de Afsluitdijk te Den Oever. Deze Vauxhall van de Engelsen Walton en Kirkley werd gevolgd door de wagens van meer landgenoten. In een lange rij passeerden vele nationaliteiten Den Oever. De plaatselijke politie bood de helpende hand, en zorgde ervoor dat één en ander een vlot verloop had. Tijdens een een dezer dagen in Coneor- dia gehouden vergadering werd een r». quest voor het gemeentebestuur inge diend, dat als volgt luidde: Wieringer middenstanders, in vergade ring bijeen, verzoeken het dagelijks be stuur der gemeente grondig toe te zien op diegenen die geen bewijs van vakgroep kunnen overleggen, in de gemeente het venten te weigeren, en een nauwlettend politietoezicht in te stellen. Voorts werd er op aangedrongen het uitgeven van ventvergunningen te beperken. In het bestuur, waarvoor de penning meester, de heer J. C. Klein, zich niet herkiesbaar stelde en de heer W. Kaan als lid bedankte, werden gekozen de he ren Alb. den Haan en J. Takes. De func ties zullen worden verdeeld. 52. Pim, Pam en Pom denken, dat ze in het Luilekkerland van hun Sprookjesboek terechtgekomen zijn, maar zo is het toch niet helemaal! Dit Luilekkerland wordt morgen pas ge opend voor het publiek en de bewa ker moet er voor zorgen, dat er niets vóór die tijd wordt beschadigd. En dus maakt hij elke twee uur een ronde door het grote park. Het is echter a] aardig donker geworden en dus pakt hij zijn zaklantaarn maar vast en kijkt weten of hij nog goed brandt. „Gelukkig, die is in orde", zegt hij tevreden als het lampje onmiddellijk aanflitst bij het indrukken van het knopje. „En nu maar op pad". Vrolijk stapt hij voor waarts. „Eigenlijk wel een beetje overdreven" praat hij in zichzelf, ter wijl hü langs de stille lanen loopt. „Wie zou hier nu de rust komen ver storen, terwijl morgen iedereen er in mag, tenminste iedereen die betalen wil". De arme bewaker moest eens Er kwam een wit raafje uit Vo- lendam gevlogen, meldende, dat het tarief voor kraamverpleging aldaar is verlaagd tot 15.(thans 12.50 25—). Te Zwaag is onder grote belang stelling burgemeester Wiering in het huwelijk getreden. In Juni zal minister In 't Veld te Zaandam de tentoonstelling „Het wo nen in 1950" openen, welke expositie wordt gehouden in zes duplex-wonin- gen, welke gelden als een voorbeeld van sociaal verantwoorde woningbouw voor kleine behuizing. U In dezelfde stad is een rederij opgericht, welke tot doel heeft gedurende de zomer maanden boottochten door de Zaan streek te houden. D De inspectie der visserijen heeft in verschillende pol ders in de Zaanstreek en omgeving een enorme partij 390.000 stuks snoekbroed uitgezet. De gemeente raad van Koog aan de Zaan heeft op nieuw het verzoek behandeld van de Geref. Kerk voor aankoop van een terrein voor de bouw van een nieuwe kerk. Besloten werd het verzoek ln te willigen, echter zonder de restric tie, dat een grondruiling moet plaats hebben. Mevr. A. NieropSchreuder te Alkmaar heeft aan het Stedelijk Mu seum aldaar diverse kostbare ge schenken aangeboden. Te Schoor! is op 74-jarige leeftijd een bekende inwoner overleden in de persoon van de heer Frans Mosk. Maandagavond hield de bridgeclub „Julianadorp" zijn laatste onderlinge wedstrijd van dit seizoen. Er werd aan vijf tafels gespeeld, volgens het Sche- veningse systeem, met als uitslag inde oneven lijn: L. Tigchelaar—mevr. Tigchelaar 12 p. (eerste prijs); D. de Graaf Jzn D J. de Graaf Pzn. 14 p. (tweede prijs); L. van Vegtenmevr. Breg- man Jongh 14.5 p.; C. Rol—C. Breg- man Pzn. 15 p.; A. van Doornmevr. Van Doorn 19.5 p. In de even lijn was de uitslag: D. Bregman—J. Homminga 9.5 p. (eerste prijs); C. Arpeau-A. Heyblok 14.5 p (tweede prijs); A. Hoornsman-D. Ge denk 15 p.; C. Bregman Kzn.—mevr. Bregman 17 p.; k. Schoonheden—P. van Rijn 19 p. heer W. Mercuur te Julianadorp slaagde voor het examen melkcontroleur vo°r zuive!,abrieken en melkinrlcS n^e» 7oo? h.t L„l J' K"tem*Ker 1» geslaagd «hooi V'" d* Landb0UW" NIEUWE TOURINGCAR. Het wagenpark van het reisbureau Johannes is uitgebreid met een mooie nieuwe touringcar voor 45 personen. Het geheel is zeer comfortabel en luxueus ingericht met prachtige fau teuils, welke voorzien zijn van veren de ruggen. Het interieur van de wagen is keurig afgewerkt met licht bruin leder en groene pluche bekleding langs panelen en plafond. Natuurlijk is de wagen voorzien van radio. De G.M.C.-motor heeft een volautomatische koppeling. De kleur van de wagen is crème en zeegroen. Een moderne en mooie aanwinst voor dit bekende reisbureau. VISSERIJBESOMMINGEN URK, 20 April. Door 95 vaartuigen werd aangevoerd; 2945 pond Kuilpa- ling, prijs f 0.90—f 1.10; 119 pond Lijn- aal, prijs f 1.20—f 130 per pond; 11 pond Fuikaal, f 1.05 per pond en 2704 man den Nest, prijs f 1.66 per mand van 25 kg. De besommingen van Donderdag waren trawler IJM. 99, f 12.800; stoom trawler f 32.700; loggers IJM. 74, f 4220; KW". 54, f 2675; KW. 189 f 545; IJM. 213, f 215. Prijzen per kilo: heil bot 2.05—1.90; tarbot 1.70—1.55; ga tong 1.95—1.80; gr. mid. tong f 1.95- 1.80; kl. mid. tong 1.851.70; tong I 1.52—1.48; tong II 1.03—0.88. Prijzen per vijftig kilo gr. schelvis 3629; gr. mid. tong 40—38; kl. schelvis 47—38; wijting 21—17; gr schol 37; mid. schol 29—22 kl. schol 21—13; bot 14—12: schar 316; verse haring 14—10; ma kreel 328; zwarte poon 1816. Prij zen per kilo 125 kilo gr. kabeljauw 1.42—72; gr. koolvis 3830; gr. leng 6359, gr. wolf 71. De aanvoer be droeg 3560 kisten, waarvan 90 met verse haring. Spoorstraat 40-Tel. 2606

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2